Setari Cookie-uri

Slabim pentru vara ...sfaturi utile

ok, multumesc de raspuns...scuze pt repetitie, a fost doar o greseala...n-am vrut...iarta-maaaa!
lucia40
Postat pe 20 Mai 2012 17:09
De la: lucia40, la data 2012-05-20 17:09:04 ok, multumesc de raspuns...scuze pt repetitie, a fost doar o greseala...n-am vrut...iarta-maaaa!
Sanatate si spor la treaba
criszoe
Postat pe 20 Mai 2012 17:15
De la: SATCgirl, la data 2012-05-20 14:15:40apropos, ai facut tae bo/ zumba/ pilates, etc sau fitness? Am tot citit si pe net, am intrebat ici colo, si lumea are pareri impartite legat de tipul de sport care te ajuta mai mult sa slabesti.


eu am ales fitness! a fost cea mai "placuta" varianta! am reusit sa rezist cate 2 ore pt ca inainte de a face pasul asta...am avut un an de zile in care zilnic am zis ca ma pun pe slabit. si sunt o fire destul de pofticioasa si pe langa asta eu nu mananc lactate...nu le suport...deci nu am avut nici o sansa sa tin o dieta cap-coada! :( asa ca am ales varianta asta...e drept ca acum mananc mult mai putin si fac sport de 2 ori pe saptamana...
lucyanna_lusy
Postat pe 20 Mai 2012 18:00
oricum...parerile sunt impartite! repet...e important sa te conusti si sa alegi varianta cea mai ok pt tine! nu trebuie sa te iei dupa altii...ca si idee, miscarea isi face treaba indiferent de ce varianta alegi... important este sa te si simti bine facnd sport...si asta nu o realizezi decat facand ceea ce iti place!
lucyanna_lusy
Postat pe 20 Mai 2012 18:06
buna!
si eu sunt la dieta. Am inceput deja de vreo 6 zile fac si sport zilnic si am inceput sa elimin surplusul de apa!
sper ca in curand voi incepe sa pierd si din greutate.
multa bafta si tie in ''lupta cu kilogramele''^_^
kudika_6602
Postat pe 20 Mai 2012 19:48
SUNT UNA DINTRE SUSTINATOARELE TALE...EU NU-TI MAI SPUN DIMENSIUNILE,ROSESC....MI-AR PLACE SA REUSESC SA SLABESC MACAR CELE 7 KG PE CARE LE-AM PUS IARNA ASTA...TE URMARESC,PROBLEMA MEA E CINA...ATAT...
kudika196350
Postat pe 20 Mai 2012 20:21
ASTA CRED SI EU.FIECARE ORGANISM ARE FELUL LUI DE A RASPUNDE DIETELOR PE CARE LE PRIMESTE.E LA MINTEA COCOSULUI CA ALIMENTELE SARACE IN CALORII,APA MULTA SAU CEAI ,PLUS MISCARE =RETETA PERFECTA PENTRU SLABIT!!!!
kudika196350
Postat pe 20 Mai 2012 20:24
tu scumpa,sau nu inteleg eu sau sunt demodata,cum la 2o de ani e posibil sa ai atatea kg? se mai poate sa ai si o problema de sanatate...dar rezolvo,e inadmisibil sa ai atatea kg indiferent de inaltimea pe care o ai
MarianaCaluser
Postat pe 20 Mai 2012 21:04
Stiu ca varsta conteaza mult in pierderea kg, dar si genele mostenite.Daca sti ca esti ok din punctele astea de vedere,cred ca ar fi bine sa iti faci niste analize pentru a vedea cum functioneaza tiroida.Multi oameni nu pot slabi din cauza tiroidei.Succes!
kudika065023
Postat pe 21 Mai 2012 02:19
si cum ai reusit?
kudika398412
Postat pe 21 Mai 2012 06:41
buna fetelor, eu de curand am inceput o dieta cu un shake dietetic care iti asigura minimul de calorii necesare corpului la o masa si un gel anticelulitic care face minuni(ii simti efectul de la prima utilizare) la inceput am inlocuit o masa timp de o saptamana si acum inlocuiesc 2, a 3-a masa e fructe sau cereale, legume fierte, etc....cat mai putine calorii si sunt foarte multumita. din pacate nu stiu cat am slabit dar e destul de vizibil si ce e mai placut ca nu imi distrug stomacul sau sa ma infometez si nici nu am patit ca si nasa mea care a ajuns de vreo 4 ori la spital sin cauza diverselor cure de slabire care fac minuni de la diferite companii si nu sunt nici sabita de puteri. nu stiu daca pot spune ce produse am pt dieta ca sa nu fac publicitate dar imi puteti tr mail si va spun cu placere. bafta la toata lumea
ANDREEA_CABULEA
Postat pe 21 Mai 2012 07:30
..garantat pentru cine are metabolismul incetinit..sa zicem de varsta!

5 mese pe zi, din care 2 de fructe (doar portoale, kiwi, caise, grapefruit, mere, pere: un singur fel la o masa); acelasi meniu timp de 1 saptamana.
Dieta tine 3 saptamani: seara doar un iaurt sau branza slaba.
Fara dulciuri, paine, fainoase, carne grasa, mezeluri, prajeli

salate multe si peste
Importantant: mesele la ore fixe, ceai verde 2 l pe zi si miscare.
Mai simplu: mers pe jos 5 km pe zi si yoga in fiecare dimineata...si o atitudine pozitiva!
Am scapat de toate durerile de spate, cap, ceafa....articulatii..ai am dobandit un touns extraordinar cu un chip limpede....
Merita!
sandras
Postat pe 21 Mai 2012 09:29
buna,mancati salate, carne la gratar, branza putin sarata, iaurt 20% grasimi, lapte 1,5% grasimi, peste la gratar(cuptor), ou firt.orele in care se pierd cele mai multe calorii sunt:7-8; 10-11; 13-14; 16-17; 19-20.SUCCES FETELOR

kudika118015
Postat pe 21 Mai 2012 09:45
Buna!
Un real ajutor il poti primi de la leacurile de slabit naturale, cum ar fi frunzele de mesteacan si coada-calului.
Pe aceasta pagina gasesti toate informatiile de care ai nevoie.:http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/supraponderalitate.htm


Succes!
kudika_7651
Postat pe 21 Mai 2012 13:04
Buna draga Ana, eu te inteleg perfect deoarece si eu vara acessta voi fi mireasa si eu inca din toamna ma lupt cu citeva kg. mai intii am inceput-o cu diete diferite ceia ce nu te sfatui sa faci, deoarece eu mi-am dezeechilibrat metebilismul si plus la toate dupa fiecare dieta puneam intro saptamina totul la loc,,,,, apoi am incercat sa ma eu in miini si am inceput alt stil de viata, in fiecare zi la amiaza faceam sport,30-40 min,,,,de pe youtube (exercitii pentru abdomen, ca asta e problema mea),,, piine deloc, am inceput in fiecare dimineata sa maninc casa de ovaz,,, la amiaza salata si o bucata doua de salam, brinza, seara mincam mincare normala ,dar intro cantitate fooarte mica, nu ma saturam,,, si mai apoi am gasit o recomadare a unui dietolog rus, si am incercat si sunt foarte multumita iti spun cu mina la inima ca am incercat metoda si deacum am o luna si ma mentin la kg doritesi maninc si multa ciocolata, asta e slabiciunea mea,,,,, deci in ce consta medoda:
avem nevoie de 125 gr hrean dat prin razatoare marunta, 3 lamii date prin razatoare mascata si 3 linguri de miere, totul se mesteca si se ia cite o lingurita de 2 ori pe zi in timpul mesei....decit sa tii diete drastice mai bine sa iai cite o lingurita la fiecare micare,,eu sper sa te ajute deoarece pe mine ma ajutat foarte mult.....
kudika157306
Postat pe 21 Mai 2012 18:37
LA MULTI ANI tuturor de ziua Sfintilor Constantin si Elena!!!
kudika_7811
Postat pe 21 Mai 2012 20:37
Eu iti propun o dieta sanatoasa fara dureri de cap si foarte mult efort si garantat slabesti si nu te mai ingrasi. Echilibrezi si elimini toxinele din corp cu ajutorul produselor Herbalife.Eu am slabit fara efort 7 kg in 2 luni si mi-am echilibrat masa de grasimi din corp, insomniile si durerile de cap.Daca te intereseaza suna-ma al telefon 0729-323240, am uitat sa ma prezis sunt Angela tot din Sibiu.
Laura_Popescu_4
Postat pe 22 Mai 2012 10:29
fetelor nu va mai stresati degeaba - adevarata frumusete vine din interior si o data cu aceasta apare si frumusetetea fizica !
kudika_nikole
Postat pe 22 Mai 2012 22:58
Nu slabesti fiindca nu elimini toxinele din corp, deci iti trebuie o hrana sanatoasa. Apeleaza la un consult wellnes sa vezi cum stai cu parametri pe sanatate.
Laura_Popescu_4
Postat pe 23 Mai 2012 13:35
Stie cineva ceva de Acai Berry Thin pentru slabit? Sau a luat cineva?
kudika_5779
Postat pe 25 Mai 2012 13:24
tare .. !!
N_Larisa
Postat pe 7 Iunie 2012 15:30
cate kilograme ai avut?daca nu te superi....
kudika322827
Postat pe 10 Iunie 2012 09:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Metabolism 3 De la: diabet2009 5 Aprilie 2009 14:02
Slabim pentru vara ...sfaturi utile 53 De la: Amaretta 10 Iunie 2012 09:15
Ai nevoie de un sfat in vreo problema? 3 De la: Ele_ely 26 Septembrie 2009 19:35
Dr.Ladislau Veres si faimoasele ceaiuri pentru slabit 15 De la: krisstyn 22 Aprilie 2013 08:40
Cresterea imunitatii organismului 6 De la: deea90 27 Martie 2010 22:37