Setari Cookie-uri

--- O parere !!! Pro sau contra ???---

cel mai bn e sa fie baiatul mai mare(din experienta mea).cu cat?nu cont.intre sora mea si prietenul ei sunt 19 ani...putea sa-i fie tata cu buletin...si cu toate astea au 1 an impreuna si se inteleg perfect....
nykky
Postat pe 6 Mai 2012 16:57
De la: denis_3d25, la data 2012-05-06 15:04:10
De la: Titanika, la data 2012-05-04 10:13:33
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-03 17:20:07
De la: Titanika, la data 2012-05-03 17:08:22
Ok- sa zicem ca poate ma voi intalni cu acest barbat sau cu oricare altul si nu va simti cu adevarat dragoste pt mine - poate ca nu este niciun barbat care sa ma iubeasca...in cazul acesta ce este de facut - sa raman singura pentru ca nu gasesc pe cineva sa ma iubeasca ? Sau sa incerc sa-mi fac o familie cu un om pe care consider ca-l iubesc.



Papusico,mama ,tu daca stai de vorba cu un barbat,tuvisezi ca-ti vei face face viata langa el!?Coboara cu picioarele pe pamant,vei simti acei fluturasi cand vei intalni persoana potrivita.Pana atunci ai grija pe ce maini aterizezi,nu tot ce zboara se mananca pe paine!?



Tocmai asta era intrebarea - ce ma fac daca nu gasesc persoana potrivita ???



Credema ca ai s-o gasesti!Rabdare,rabdare si iar rabdare.Barbatul visurilor nu-l gasesti peste noapte,iar atunci cand il vei gasi,analizeaza fiecare miscare si comunica cu el foarte mult.Vei simti acei fluturasi si-ti vei da seama. Nu te grabi si nu te pripi la primul venit!







Felicitari Titanika





Multumesc Denis,multumesc Rainbow,Doresc din suflet tuturor femeilor sa aibe rabdarea mea titanika!
Titanika
Postat pe 6 Mai 2012 20:30
eu, personal am fost -si sunt- in ambele situatii. de 2 ani de zile sunt intr-o relatie cu un baiat mai mic ca mine. 5 luni de zile doar, dar eu anul trecut am facut 20, iar el nu demult. desi este mai mic ca mine si s-ar zice ca e imatur si toate povestile babesti. totusi, este incomparabil mai cu capu pe umeri decat fostul meu prieten, care avea 35 de ani cand eu aveam 18. 17 ani diferenta, si te-ai astepta de la un om de 35 de ani sa fie matur si cu capu pe umeri. si totusi, e mai rau decat un pustan de 15-16 ani care tocmai a descoperit ce si cum cu sexul si f*te tot ce prinde si habar nu are ce vrea de la viata...
asa ca la aceasta intrebare a ta doar tu poti sa-ti raspunzi. pentru ca uite, un baiat de 20 de ani poate fi mult mai matur decat unu de 37 (are acum). doar tu ii cunosti si le stii personalitatile si gradu de maturitate. asa ca as zice sa nu te orientezi dupa varsta, ci sa-l alegi pe cel cu care te potrivesti mai bine, care te face sa te simti mai bine si langa care din ei ti.ai dori sa imbatranesti.
mult spor si multa iubire! :)
kudika467423
Postat pe 6 Mai 2012 22:46
De la: MissRainbow, la data 2012-05-06 15:10:53
Pentru Denis:

Feliciatri pentru comment,,exprima esenta iubirii!! Iubirea este una singura si adevarata,,cine o impartaseste ,se poate declara un om fericit si implinit!!





Multumesc MissRainbow si-ti raspund amplificand energia admiratiei si entuziasmul Dragostei
Fericiti sant ochii care vad si fericit este sufletul acelor ochi, ce cauta nencetat lumina adevarului
denis_3d25
Postat pe 7 Mai 2012 05:08
De la: kudika467423, la data 2012-05-06 22:46:35eu, personal am fost -si sunt- in ambele situatii. de 2 ani de zile sunt intr-o relatie cu un baiat mai mic ca mine. 5 luni de zile doar, dar eu anul trecut am facut 20, iar el nu demult. desi este mai mic ca mine si s-ar zice ca e imatur si toate povestile babesti. totusi, este incomparabil mai cu capu pe umeri decat fostul meu prieten, care avea 35 de ani cand eu aveam 18. 17 ani diferenta, si te-ai astepta de la un om de 35 de ani sa fie matur si cu capu pe umeri. si totusi, e mai rau decat un pustan de 15-16 ani care tocmai a descoperit ce si cum cu sexul si f*te tot ce prinde si habar nu are ce vrea de la viata...
asa ca la aceasta intrebare a ta doar tu poti sa-ti raspunzi. pentru ca uite, un baiat de 20 de ani poate fi mult mai matur decat unu de 37 (are acum). doar tu ii cunosti si le stii personalitatile si gradu de maturitate. asa ca as zice sa nu te orientezi dupa varsta, ci sa-l alegi pe cel cu care te potrivesti mai bine, care te face sa te simti mai bine si langa care din ei ti.ai dori sa imbatranesti.
mult spor si multa iubire! :)


normal ca ala de 35 de ani era un dement infantil daca se incurcase cu o pustoaica de 18 ani.
jean_luc_picard
Postat pe 7 Mai 2012 06:03
De la: denis_3d25, la data 2012-05-07 05:08:47
De la: MissRainbow, la data 2012-05-06 15:10:53
Pentru Denis:

Feliciatri pentru comment,,exprima esenta iubirii!! Iubirea este una singura si adevarata,,cine o impartaseste ,se poate declara un om fericit si implinit!!





Multumesc MissRainbow si-ti raspund amplificand energia admiratiei si entuziasmul Dragostei
Fericiti sant ochii care vad si fericit este sufletul acelor ochi, ce cauta nencetat lumina adevarului


luati-va o camera ba daca tot sunteti atat de armoniosi in declaratii!
jean_luc_picard
Postat pe 7 Mai 2012 06:05
Primul lucru care-mi vine-n minte cand aud de relatii de-astea e ca cineva profita si celalalt plateste.El care a trait,a golanit,a experimentat tot felul .Ea,care-a fost deziluzionata,n-are incredere,isi cauta protectia paterna.Normal,ea trebuie sa se maturizeze si sa "inteleaga ".El,s-o tina "ca pe-o regina" (astea gatesc?! ),s-o duca-n lumea lui "matura".Deci ea se schimba.Si s-ar putea sa nu se adapteze/ sa nu-i placa noua viata.Si cum o fi o femeie de 35 de ani cu chef de viata si anturaj de 50 de ani? (ca dnul are prieteni,nu?,parinti,frati...).
E usor sa-ti dai cu parerea despre problemele altora,nu esti implicat,nu te doare,nu pierzi nicicum.Poate sa fie si o relatie de vis,de ce nu.Dar sa se bazeze pe multe chestii concrete,nu pe frica de lume si dorinta de-a oferi un mare cadou ...LUI.Ca s-ar putea sa nu aprecieze chiar atat de tare trufandaua ce i se ofera,sa fie obisnuit.Si daca pica treaba cu "regina",ce mai ramanae? Nu-i parca si mai rau decat aia de sub 30,care macar te mierleau cinstit,pe fata ?Nu-i mai parsiv?
( cat am mai scris! )
nicossia
Postat pe 7 Mai 2012 10:30
E ciudata treaba asta cu diferentele, ideea e cand iubesti faci compromis indiferent de mentalitate sau tabieturi.numai aceea persoana e importanta pt tine...si nimic nu Mai conteaza. Iti place orice la pers iubita si daca e reciproc sentimentul, atunci functioneaza.
bea79
Postat pe 7 Mai 2012 19:13
De la: jean_luc_picard, la data 2012-05-07 06:03:41
De la: kudika467423, la data 2012-05-06 22:46:35eu, personal am fost -si sunt- in ambele situatii. de 2 ani de zile sunt intr-o relatie cu un baiat mai mic ca mine. 5 luni de zile doar, dar eu anul trecut am facut 20, iar el nu demult. desi este mai mic ca mine si s-ar zice ca e imatur si toate povestile babesti. totusi, este incomparabil mai cu capu pe umeri decat fostul meu prieten, care avea 35 de ani cand eu aveam 18. 17 ani diferenta, si te-ai astepta de la un om de 35 de ani sa fie matur si cu capu pe umeri. si totusi, e mai rau decat un pustan de 15-16 ani care tocmai a descoperit ce si cum cu sexul si f*te tot ce prinde si habar nu are ce vrea de la viata...
asa ca la aceasta intrebare a ta doar tu poti sa-ti raspunzi. pentru ca uite, un baiat de 20 de ani poate fi mult mai matur decat unu de 37 (are acum). doar tu ii cunosti si le stii personalitatile si gradu de maturitate. asa ca as zice sa nu te orientezi dupa varsta, ci sa-l alegi pe cel cu care te potrivesti mai bine, care te face sa te simti mai bine si langa care din ei ti.ai dori sa imbatranesti.
mult spor si multa iubire! :)


normal ca ala de 35 de ani era un dement infantil daca se incurcase cu o pustoaica de 18 ani.

Logic !
rondina
Postat pe 7 Mai 2012 19:17
De la: denis_3d25, la data 2012-05-07 05:08:47
De la: MissRainbow, la data 2012-05-06 15:10:53
Pentru Denis:

Feliciatri pentru comment,,exprima esenta iubirii!! Iubirea este una singura si adevarata,,cine o impartaseste ,se poate declara un om fericit si implinit!!





Multumesc MissRainbow si-ti raspund amplificand energia admiratiei si entuziasmul Dragostei
Fericiti sant ochii care vad si fericit este sufletul acelor ochi, ce cauta nencetat lumina adevarului
inGerila nu te mai peria asa cu,curcubeu sa nu dati de piele,,,adevarul este unul singur,nu pot fi 2 adevariri,date jos din copac nu te maii crede inger,ingerila
kudika_5823
Postat pe 7 Mai 2012 19:17
De la: rondina, la data 2012-05-07 19:17:01
De la: jean_luc_picard, la data 2012-05-07 06:03:41
De la: kudika467423, la data 2012-05-06 22:46:35eu, personal am fost -si sunt- in ambele situatii. de 2 ani de zile sunt intr-o relatie cu un baiat mai mic ca mine. 5 luni de zile doar, dar eu anul trecut am facut 20, iar el nu demult. desi este mai mic ca mine si s-ar zice ca e imatur si toate povestile babesti. totusi, este incomparabil mai cu capu pe umeri decat fostul meu prieten, care avea 35 de ani cand eu aveam 18. 17 ani diferenta, si te-ai astepta de la un om de 35 de ani sa fie matur si cu capu pe umeri. si totusi, e mai rau decat un pustan de 15-16 ani care tocmai a descoperit ce si cum cu sexul si f*te tot ce prinde si habar nu are ce vrea de la viata...
asa ca la aceasta intrebare a ta doar tu poti sa-ti raspunzi. pentru ca uite, un baiat de 20 de ani poate fi mult mai matur decat unu de 37 (are acum). doar tu ii cunosti si le stii personalitatile si gradu de maturitate. asa ca as zice sa nu te orientezi dupa varsta, ci sa-l alegi pe cel cu care te potrivesti mai bine, care te face sa te simti mai bine si langa care din ei ti.ai dori sa imbatranesti.
mult spor si multa iubire! :)


normal ca ala de 35 de ani era un dement infantil daca se incurcase cu o pustoaica de 18 ani.

Logic !
ai sarit cu cu blugii rupti pe tn ,logic,logic este sa ti pui petic
kudika_5823
Postat pe 7 Mai 2012 19:18
De la: kudika_5823, la data 2012-05-07 19:18:42
De la: rondina, la data 2012-05-07 19:17:01
De la: jean_luc_picard, la data 2012-05-07 06:03:41
De la: kudika467423, la data 2012-05-06 22:46:35eu, personal am fost -si sunt- in ambele situatii. de 2 ani de zile sunt intr-o relatie cu un baiat mai mic ca mine. 5 luni de zile doar, dar eu anul trecut am facut 20, iar el nu demult. desi este mai mic ca mine si s-ar zice ca e imatur si toate povestile babesti. totusi, este incomparabil mai cu capu pe umeri decat fostul meu prieten, care avea 35 de ani cand eu aveam 18. 17 ani diferenta, si te-ai astepta de la un om de 35 de ani sa fie matur si cu capu pe umeri. si totusi, e mai rau decat un pustan de 15-16 ani care tocmai a descoperit ce si cum cu sexul si f*te tot ce prinde si habar nu are ce vrea de la viata...
asa ca la aceasta intrebare a ta doar tu poti sa-ti raspunzi. pentru ca uite, un baiat de 20 de ani poate fi mult mai matur decat unu de 37 (are acum). doar tu ii cunosti si le stii personalitatile si gradu de maturitate. asa ca as zice sa nu te orientezi dupa varsta, ci sa-l alegi pe cel cu care te potrivesti mai bine, care te face sa te simti mai bine si langa care din ei ti.ai dori sa imbatranesti.
mult spor si multa iubire! :)


normal ca ala de 35 de ani era un dement infantil daca se incurcase cu o pustoaica de 18 ani.

Logic !
ai sarit cu cu blugii rupti pe tn ,logic,logic este sa ti pui petic

Whatever....Scarface !!!
rondina
Postat pe 7 Mai 2012 19:28
De la: jean_luc_picard, la data 2012-05-07 06:05:03
De la: denis_3d25, la data 2012-05-07 05:08:47
De la: MissRainbow, la data 2012-05-06 15:10:53
Pentru Denis:

Feliciatri pentru comment,,exprima esenta iubirii!! Iubirea este una singura si adevarata,,cine o impartaseste ,se poate declara un om fericit si implinit!!





Multumesc MissRainbow si-ti raspund amplificand energia admiratiei si entuziasmul Dragostei
Fericiti sant ochii care vad si fericit este sufletul acelor ochi, ce cauta nencetat lumina adevarului


luati-va o camera ba daca tot sunteti atat de armoniosi in declaratii!






Avem deja o camera foarte mare si foarte intunecata. Se numeste Planeta Pamant !

Ti-e rusine de lumina iubirii Pikard ?
Ai uitat ca toti cei ce se rusineaza de mine inaintea oamenilor, ma voi rusina si eu de ei inaintea Tatalui meu ???

Crezi ca dispretul este mai onorabil decat iubirea ??? Da ???

Tocmai ti-ai adaugat la pacatele tale si ti-ai inchis poarta spre imparatia cerului.

Condoliantze pentru glumele tale, facute in sensul si momentul nepotrivit.


denis_3d25
Postat pe 8 Mai 2012 18:19
De la: denis_3d25, la data 2012-05-08 18:19:36
De la: jean_luc_picard, la data 2012-05-07 06:05:03
De la: denis_3d25, la data 2012-05-07 05:08:47
De la: MissRainbow, la data 2012-05-06 15:10:53
Pentru Denis:

Feliciatri pentru comment,,exprima esenta iubirii!! Iubirea este una singura si adevarata,,cine o impartaseste ,se poate declara un om fericit si implinit!!





Multumesc MissRainbow si-ti raspund amplificand energia admiratiei si entuziasmul Dragostei
Fericiti sant ochii care vad si fericit este sufletul acelor ochi, ce cauta nencetat lumina adevarului


luati-va o camera ba daca tot sunteti atat de armoniosi in declaratii!






Avem deja o camera foarte mare si foarte intunecata. Se numeste Planeta Pamant !

Ti-e rusine de lumina iubirii Pikard ?
Ai uitat ca toti cei ce se rusineaza de mine inaintea oamenilor, ma voi rusina si eu de ei inaintea Tatalui meu ???

Crezi ca dispretul este mai onorabil decat iubirea ??? Da ???

Tocmai ti-ai adaugat la pacatele tale si ti-ai inchis poarta spre imparatia cerului.

Condoliantze pentru glumele tale, facute in sensul si momentul nepotrivit.


rasatila,,nu te mai crede ingerul lumini si nu le mai spune altora ca le a fost inchisa imparatia cerului ingerila ca ingerul luminii era satan,si acum e in bezna,,inceteaza sa mai fi prostut
kudika_5823
Postat pe 8 Mai 2012 18:22
Parerea mea este ca dragostea nu tine cont de varsta. Ceea ce conteaza cu adevarat la un om este - mintea, caracterul si personalitatea. Nu conteaza banii - nu conteaza aspectul - atat timp cat iubesti ceva nu conteaza restul lucrurilor deoarece faci tot posibilul pentru a fi cu celalalt. Asta in cazul in care este iubire din ambele parti - ca daca tu ai interes pentru partenerul opus - il cauti si vezi ca el nu raspunde - atunci iti dai seama ca celuilalt nui pasa de tine si nu are rost sa traiesti in iluzii, insa atunci cand este acest sentiment de dragoste ambii se simt unici - precum doua fiinte intruna singura. Este foarte frumos sa traiesti o dragoste adevarata. Din pacate prea putine mai sunt povestile de dragoste adevarata in ziua de astazi - insa esential este ca ele inca exista. Fata draga sper sa se intample la fel si in situatia ta. Si daca nu va avea loc acest sentiment alaturi de el - atunci nu dispera pentru ca va venii din alta parte. Tot ceea ce este important este sa-ti pastrezi increderea in tine - sa sti ceea ce esti tu ca persoana si ce vrei de la viata - si pe urma pe parcurs vei reusi sa intalnesti peroana indicata iar in caz contrar bucura-te de viata care-ti mai ramane de trait - viata este prea frumoasa ca sa-i dam cu sutul in fund ! Mult succes !!!
kudika_nikole
Postat pe 8 Mai 2012 19:54
De la: pinochyoo, la data 2012-05-04 10:28:08
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-02 19:40:21Credeti ca intr-o relatie conteaza diferenta de varta ? Daca de exemplu ete o diferenta de 14 ani , daca fata are 24 si barbatul 39? Sau daca fata are 23 si baiatul 22? Care relatie ar fi mai indicata? Eu stiu ca dragostea nu tine cont de varta dar ma gandesc la consecintele unor astfel de relatii. As fi incantata daca as primi mai multe pareri din partea celor care au trecut prin astfel de relatii.
IUBIREA NU ARE VARSTA.CAND IUBESTI CU ADEVARAT NU MAI CONTEAZA NIMIC .SI DA,ESTE ADEVARAT,IUBIREA SAU DRAGOSTEA CUM VREI TU SA II ZICI NU ARE VARSTA...deci...VARSTA NU CONTEAZA ATUNCI CAND IUBESTI PE CINEVA CU ADEVARAT... insa in ziua de azi putini mai sunt care stiu sa iubeasca cu adevarat...
Apropo...la ce CONSECINTE te gandesti tu anume?


Consecinte ar fi : faptul ca El se va plictisi de ea in timp si El nu va mai avea chef de nebunii, faptul ca ea va incepe sa se simta singura si neajutorata. Faptul ca nu va mai putea el lucra si femeia va trebui sa intretina casa si copii - insa bine ca s-ar putea intampla astfel de lucruri si alaturi de unul tanar.....
papusika_kudika
Postat pe 8 Mai 2012 20:06
De la: Artemis25, la data 2012-05-06 15:45:30Da, la diferente mari de varsta apar probleme cu timpul. La inceput totul e roz dar dupa o perioada mai lunga de timp, maturitatea fiecaruia isi spune cuvantul, iar diferentele devin majore si ajungi sa nu mai poti trece peste ele. Daca esti mai mare decat el te va deranja imaturitatea si inconsecventa lui, iar daca esti mai mica te va supara "seriozitatea" celuilalt...si nu numai...


Crezi ca daca iubesti si te simti iubit se pot produce astfel de lucruri ??
papusika_kudika
Postat pe 8 Mai 2012 20:09
De la: nykky, la data 2012-05-06 16:57:45cel mai bn e sa fie baiatul mai mare(din experienta mea).cu cat?nu cont.intre sora mea si prietenul ei sunt 19 ani...putea sa-i fie tata cu buletin...si cu toate astea au 1 an impreuna si se inteleg perfect....


Cred ca se iubesc - sti tu unde este dragoste este si fericire - unde nu este dragoste nu este nimik. Eu cunosc familii asa care au trait si au avut copii- dar ca din pacate rand pe rand sotii au cam picat bolnavi sau au decedat si sotiile lor au ramas singure...este rau sa ramai singur la batranete.... ma gandesc eu dar o solutie ar fi sa faci un copil cu barbatul care-l iubesti si astfel ai copilul si o data cu el amintirea vie a sotului. Ceea ce inteleg eu aici este ca ----Dragostea---- este cea mai importanta. Si asa este !
papusika_kudika
Postat pe 8 Mai 2012 20:14
De la: kudika_nikole, la data 2012-05-08 19:54:26Parerea mea este ca dragostea nu tine cont de varsta. Ceea ce conteaza cu adevarat la un om este - mintea, caracterul si personalitatea. Nu conteaza banii - nu conteaza aspectul - atat timp cat iubesti ceva nu conteaza restul lucrurilor deoarece faci tot posibilul pentru a fi cu celalalt. Asta in cazul in care este iubire din ambele parti - ca daca tu ai interes pentru partenerul opus - il cauti si vezi ca el nu raspunde - atunci iti dai seama ca celuilalt nui pasa de tine si nu are rost sa traiesti in iluzii, insa atunci cand este acest sentiment de dragoste ambii se simt unici - precum doua fiinte intruna singura. Este foarte frumos sa traiesti o dragoste adevarata. Din pacate prea putine mai sunt povestile de dragoste adevarata in ziua de astazi - insa esential este ca ele inca exista. Fata draga sper sa se intample la fel si in situatia ta. Si daca nu va avea loc acest sentiment alaturi de el - atunci nu dispera pentru ca va venii din alta parte. Tot ceea ce este important este sa-ti pastrezi increderea in tine - sa sti ceea ce esti tu ca persoana si ce vrei de la viata - si pe urma pe parcurs vei reusi sa intalnesti peroana indicata iar in caz contrar bucura-te de viata care-ti mai ramane de trait - viata este prea frumoasa ca sa-i dam cu sutul in fund ! Mult succes !!!
lasa parerea ta ca nu conteaza atata timp cat esti in biserica matrix
kudika_5823
Postat pe 8 Mai 2012 20:16
De la: kudika467423, la data 2012-05-06 22:46:35eu, personal am fost -si sunt- in ambele situatii. de 2 ani de zile sunt intr-o relatie cu un baiat mai mic ca mine. 5 luni de zile doar, dar eu anul trecut am facut 20, iar el nu demult. desi este mai mic ca mine si s-ar zice ca e imatur si toate povestile babesti. totusi, este incomparabil mai cu capu pe umeri decat fostul meu prieten, care avea 35 de ani cand eu aveam 18. 17 ani diferenta, si te-ai astepta de la un om de 35 de ani sa fie matur si cu capu pe umeri. si totusi, e mai rau decat un pustan de 15-16 ani care tocmai a descoperit ce si cum cu sexul si f*te tot ce prinde si habar nu are ce vrea de la viata...
asa ca la aceasta intrebare a ta doar tu poti sa-ti raspunzi. pentru ca uite, un baiat de 20 de ani poate fi mult mai matur decat unu de 37 (are acum). doar tu ii cunosti si le stii personalitatile si gradu de maturitate. asa ca as zice sa nu te orientezi dupa varsta, ci sa-l alegi pe cel cu care te potrivesti mai bine, care te face sa te simti mai bine si langa care din ei ti.ai dori sa imbatranesti.
mult spor si multa iubire! :)


Nu stiu ce sa zic... poate cu timpul iti vei schimba si tu parerea si-ti vei schimba parerea - cred ca tot ceea ce conteaza este sa stai cu persoana iubita un timp - si daca totul decurge bine sa-ti faci o viata fericita este concluzia la care am ajuns. Bafta pe viitor !
papusika_kudika
Postat pe 8 Mai 2012 20:17
[quote name='papusika_kudika' date='2012-05-08 20:06:40'


Consecinte ar fi : faptul ca El se va plictisi de ea in timp si El nu va mai avea chef de nebunii, faptul ca ea va incepe sa se simta singura si neajutorata. Faptul ca nu va mai putea el lucra si femeia va trebui sa intretina casa si copii - insa bine ca s-ar putea intampla astfel de lucruri si alaturi de unul tanar..... [/quote]


Un barbat mai in varsta decat femeia existenta in viata lui,nu se va plictisi in aceeasi masura, ca femeia respectiva,,aceasta va fi ,intotdeauna ,cu mult mai tanara decat el,deci,atractia va persista,dar va aparea inconvenientul adus de scaderea potentei barbatului,odata cu inaintarea in varsta!!!!!Aici apar disfunctiile in viata de familie,,femeia va dori sa fie iubita,dar nu se va mai putea si ,asa,vor izbucni frustrarile,nemultumirile si posibilele tradari!!Pensionarea nu poate fi considerata piedica in desfasurarea familiei,,barbatul isi poate gasi un job part-time!!In astfel de cazuri,este necesara o vointa puternica,,pentru a suporta o astfel de relatie,care,inerent,datorita diferentei de varsta,poate intampina multe coborasuri!!!
MissRainbow
Postat pe 8 Mai 2012 20:19
papusiko zi ne luam sau nu
kudika_5823
Postat pe 8 Mai 2012 20:20
De la: denis_3d25, la data 2012-05-07 05:08:47
De la: MissRainbow, la data 2012-05-06 15:10:53
Pentru Denis:

Feliciatri pentru comment,,exprima esenta iubirii!! Iubirea este una singura si adevarata,,cine o impartaseste ,se poate declara un om fericit si implinit!!





Multumesc MissRainbow si-ti raspund amplificand energia admiratiei si entuziasmul Dragostei
Fericiti sant ochii care vad si fericit este sufletul acelor ochi, ce cauta nencetat lumina adevarului


Ce sa-ti zic deniss - am citit si postarea ta si vreau sa zic ca mi se pare putin exagerata deoarece nu ai inteles mesajul - nu m-am referit la sex sau la consecintele lui. Nu mia trecut asta prin cap ci dimotriva m-am gandit la acea dragoste pura si adevarata. Tu ai dreptate in moduil tau de a gandi dar ai interpretat mesajul meu altfel si nu ai raspuns la ceea ce ma preocupa pe mine - te-ai abatut putin de la mesajul topicului. Oricum este de luat in seama si parerea ta.
papusika_kudika
Postat pe 8 Mai 2012 20:20
hai curcubeu inceteaza cu filozofarile ieftine,te rog frumos
kudika_5823
Postat pe 8 Mai 2012 20:21
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-08 20:20:42
De la: denis_3d25, la data 2012-05-07 05:08:47
De la: MissRainbow, la data 2012-05-06 15:10:53
Pentru Denis:

Feliciatri pentru comment,,exprima esenta iubirii!! Iubirea este una singura si adevarata,,cine o impartaseste ,se poate declara un om fericit si implinit!!





Multumesc MissRainbow si-ti raspund amplificand energia admiratiei si entuziasmul Dragostei
Fericiti sant ochii care vad si fericit este sufletul acelor ochi, ce cauta nencetat lumina adevarului


Ce sa-ti zic deniss - am citit si postarea ta si vreau sa zic ca mi se pare putin exagerata deoarece nu ai inteles mesajul - nu m-am referit la sex sau la consecintele lui. Nu mia trecut asta prin cap ci dimotriva m-am gandit la acea dragoste pura si adevarata. Tu ai dreptate in moduil tau de a gandi dar ai interpretat mesajul meu altfel si nu ai raspuns la ceea ce ma preocupa pe mine - te-ai abatut putin de la mesajul topicului. Oricum este de luat in seama si parerea ta.
nu este de lok de luat in seama parerea lui,stai linistita el e pe alte meleaguri,zboara se vede ingeras
kudika_5823
Postat pe 8 Mai 2012 20:22
De la: nicossia, la data 2012-05-07 10:30:10Primul lucru care-mi vine-n minte cand aud de relatii de-astea e ca cineva profita si celalalt plateste.El care a trait,a golanit,a experimentat tot felul .Ea,care-a fost deziluzionata,n-are incredere,isi cauta protectia paterna.Normal,ea trebuie sa se maturizeze si sa "inteleaga ".El,s-o tina "ca pe-o regina" (astea gatesc?! ),s-o duca-n lumea lui "matura".Deci ea se schimba.Si s-ar putea sa nu se adapteze/ sa nu-i placa noua viata.Si cum o fi o femeie de 35 de ani cu chef de viata si anturaj de 50 de ani? (ca dnul are prieteni,nu?,parinti,frati...).
E usor sa-ti dai cu parerea despre problemele altora,nu esti implicat,nu te doare,nu pierzi nicicum.Poate sa fie si o relatie de vis,de ce nu.Dar sa se bazeze pe multe chestii concrete,nu pe frica de lume si dorinta de-a oferi un mare cadou ...LUI.Ca s-ar putea sa nu aprecieze chiar atat de tare trufandaua ce i se ofera,sa fie obisnuit.Si daca pica treaba cu "regina",ce mai ramanae? Nu-i parca si mai rau decat aia de sub 30,care macar te mierleau cinstit,pe fata ?Nu-i mai parsiv?
( cat am mai scris! )


Multumesc pt rabdarea de a scrie - atat de mult. Intr-o oarecare masura ai dreptate in ceea ce zici insa tind sa cred mai mult in acea dragoste adevarata Asta daca exista iar daca nu totul consta in a avea o viata fericita - vezi tu viata ne este data depinde de noi cum o modelam - ceea ce conteaza pana la urma este sa ne bucuram - sa fim fericiti si multumiti de viata npastra si de felul in care o traim. Astfel incat la sfarsit sa nu avem regrete !
papusika_kudika
Postat pe 8 Mai 2012 20:25
De la: bea79, la data 2012-05-07 19:13:15E ciudata treaba asta cu diferentele, ideea e cand iubesti faci compromis indiferent de mentalitate sau tabieturi.numai aceea persoana e importanta pt tine...si nimic nu Mai conteaza. Iti place orice la pers iubita si daca e reciproc sentimentul, atunci functioneaza.


Ai perfecta dreptate - acum sunt si eu de aceiasi parere cu tine
papusika_kudika
Postat pe 8 Mai 2012 20:26
De la: kudika_nikole, la data 2012-05-08 19:54:26Parerea mea este ca dragostea nu tine cont de varsta. Ceea ce conteaza cu adevarat la un om este - mintea, caracterul si personalitatea. Nu conteaza banii - nu conteaza aspectul - atat timp cat iubesti ceva nu conteaza restul lucrurilor deoarece faci tot posibilul pentru a fi cu celalalt. Asta in cazul in care este iubire din ambele parti - ca daca tu ai interes pentru partenerul opus - il cauti si vezi ca el nu raspunde - atunci iti dai seama ca celuilalt nui pasa de tine si nu are rost sa traiesti in iluzii, insa atunci cand este acest sentiment de dragoste ambii se simt unici - precum doua fiinte intruna singura. Este foarte frumos sa traiesti o dragoste adevarata. Din pacate prea putine mai sunt povestile de dragoste adevarata in ziua de astazi - insa esential este ca ele inca exista. Fata draga sper sa se intample la fel si in situatia ta. Si daca nu va avea loc acest sentiment alaturi de el - atunci nu dispera pentru ca va venii din alta parte. Tot ceea ce este important este sa-ti pastrezi increderea in tine - sa sti ceea ce esti tu ca persoana si ce vrei de la viata - si pe urma pe parcurs vei reusi sa intalnesti peroana indicata iar in caz contrar bucura-te de viata care-ti mai ramane de trait - viata este prea frumoasa ca sa-i dam cu sutul in fund ! Mult succes !!!


Inca o parere sincera si un sfat intelept. Multumesc tuturor pentru felul de a gandi pe care mi l-ati indreptat mult prin cuvintele voastre a tuturor !
papusika_kudika
Postat pe 8 Mai 2012 20:29
papusiko eu cam am impresia ca o fredonezi
kudika_5823
Postat pe 8 Mai 2012 20:33
De la: MissRainbow, la data 2012-05-08 20:19:23[quote name='papusika_kudika' date='2012-05-08 20:06:40'


Consecinte ar fi : faptul ca El se va plictisi de ea in timp si El nu va mai avea chef de nebunii, faptul ca ea va incepe sa se simta singura si neajutorata. Faptul ca nu va mai putea el lucra si femeia va trebui sa intretina casa si copii - insa bine ca s-ar putea intampla astfel de lucruri si alaturi de unul tanar.....



Un barbat mai in varsta decat femeia existenta in viata lui,nu se va plictisi in aceeasi masura, ca femeia respectiva,,aceasta va fi ,intotdeauna ,cu mult mai tanara decat el,deci,atractia va persista,dar va aparea inconvenientul adus de scaderea potentei barbatului,odata cu inaintarea in varsta!!!!!Aici apar disfunctiile in viata de familie,,femeia va dori sa fie iubita,dar nu se va mai putea si ,asa,vor izbucni frustrarile,nemultumirile si posibilele tradari!!Pensionarea nu poate fi considerata piedica in desfasurarea familiei,,barbatul isi poate gasi un job part-time!!In astfel de cazuri,este necesara o vointa puternica,,pentru a suporta o astfel de relatie,care,inerent,datorita diferentei de varsta,poate intampina multe coborasuri!!!
[/quote]

Cred ca mai degraba este nevoie de dragoste decat de vointa. Pentru ca prin dragoste se poate face orice sacrificiu pana la urma.
papusika_kudika
Postat pe 8 Mai 2012 20:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VREAU SA AFLU MAI MULT 5 De la: kudika075615 21 Octombrie 2009 21:13
Daca suntem de religii diferite 3 De la: yocorrina22 3 Aprilie 2010 13:08
Un barbat indragostit poate face sex cu o fosta amanta????? 11 De la: Katty03 8 Iulie 2010 21:22
ce gandesc barbatii? 126 De la: marco918 27 Noiembrie 2010 21:35
destin...sau obsesie... 30 De la: mika_ela 20 Noiembrie 2009 22:40