Setari Cookie-uri

--- O parere !!! Pro sau contra ???---

draga mea, parintii ce zic? in conceptia mea , e prea mare diferenta..oricum viata ti-o cladesti cum crezi de cuviinta. mult noroc.
Calciu_Larisa_1
Postat pe 2 Mai 2012 22:52


Woooow,iti doresti sa fii tinuta ca o regina sa inteleg!!!! Draga mea,atunci cand esti iubita din tot sufletul si cu toata daruirea,este normal sa apara o astfel de senzatie si stare!!Totul se invarte in jurul celor doi si nimic nu mai conteaza ,ca venind din exterior!!!De aceea,iti spun sa ai rabdare cu tine si cu domnul respectiv,daca inimile va indeamna sa va uniti destinele,faceti-o ,dar nu curand,,,cunoasteti-va mai mult timp,astfel incat sa va descifrati reciproc,sa va aflati calitatile si defectele,sa va acomodati unul cu celalalt,sa va cititi inimile si sa le ascultati povetele!!Nu te grabeste nimeni,nu face un pas,care,s-ar putea,sa nu fie,ulterior,cel,pe care ti l-ai dorit!!!Inima dicteaza trupului,dar tot ea sufera atunci cand este ranita,si doare cumplit!!!Lasa-i timpului ragazul necesar ,pentru a putea sa aduca toata esenta vietii,care este dragostea,in viata voastra!!!Este o diferenta de varsta cam mare intre voi doi gandesc ,si tare imi este ca s-ar putea sa fii dezamagita mai tarziu!!!Esti tanara,dar nu suficient de maturizata,astfel incat sa mergi pe mana ta,,,ai rabdare,,acesta este sfatul meu final!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Mai 2012 07:41
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-02 19:58:28poi ma gandeam asa daca ea ete mai tanara la batranete va ramane singura iar daca ea ete mai matura va trebui sa creaca un copil - sau exista si posibilitatea ca cei doi sa se inteleaga indiferent de varsta ??? De aceea ceream pareri de la cei care sunt pusi intro astfel de situatie


clar "eti" total nestiutoare!!
kiss_my_ass
Postat pe 3 Mai 2012 09:11
Nu conreaza varsta ci carakterul,inima si de ce nu si:-buzunarul...... ca de;totul trece prin stomac
Titanika
Postat pe 3 Mai 2012 09:21
papusika_kudika
Postat pe 3 Mai 2012 16:05
De la: MissRainbow, la data 2012-05-03 07:41:06

Woooow,iti doresti sa fii tinuta ca o regina sa inteleg!!!! Draga mea,atunci cand esti iubita din tot sufletul si cu toata daruirea,este normal sa apara o astfel de senzatie si stare!!Totul se invarte in jurul celor doi si nimic nu mai conteaza ,ca venind din exterior!!!De aceea,iti spun sa ai rabdare cu tine si cu domnul respectiv,daca inimile va indeamna sa va uniti destinele,faceti-o ,dar nu curand,,,cunoasteti-va mai mult timp,astfel incat sa va descifrati reciproc,sa va aflati calitatile si defectele,sa va acomodati unul cu celalalt,sa va cititi inimile si sa le ascultati povetele!!Nu te grabeste nimeni,nu face un pas,care,s-ar putea,sa nu fie,ulterior,cel,pe care ti l-ai dorit!!!Inima dicteaza trupului,dar tot ea sufera atunci cand este ranita,si doare cumplit!!!Lasa-i timpului ragazul necesar ,pentru a putea sa aduca toata esenta vietii,care este dragostea,in viata voastra!!!Este o diferenta de varsta cam mare intre voi doi gandesc ,si tare imi este ca s-ar putea sa fii dezamagita mai tarziu!!!Esti tanara,dar nu suficient de maturizata,astfel incat sa mergi pe mana ta,,,ai rabdare,,acesta este sfatul meu final!!!


ok O sa astept sa vad ce se va intampla in continuare ! Problema este ca ma simt atat de singura si am nevoie de un iubit - si este singurul care-mi cade bine in momentul de fata si care ma gandesc ca ar fii in stare sa duca o familie - ca si barbat si ca sa respecte o femeie...pana la urma asta cred ca si conteaza in viata- valoriile morale. Daca o sa fie dragoste m-as bucura enorm - sincer am trecut prin doua dezamagiri ----caut un iubit care sa ma iubeasca si nu gasesc decat barbati adepti ai aventuriilor si cei care-s de familie pretind ca te iubesc si pe de alta parte te inseala...Vreau si eu sa ma simt iubita cu adevarat !!! Vreau ca inima mea sa simta ca acel barbat ma iubeste - si daca va fi din partea acestui barbat voi fi cea mai fericita ! M-am saturat sa fiu singura!!!

Multumec pt sfaturi si rabdarea acordata.
papusika_kudika
Postat pe 3 Mai 2012 16:13
De la: kiss_my_ass, la data 2012-05-03 09:11:05
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-02 19:58:28poi ma gandeam asa daca ea ete mai tanara la batranete va ramane singura iar daca ea ete mai matura va trebui sa creaca un copil - sau exista si posibilitatea ca cei doi sa se inteleaga indiferent de varsta ??? De aceea ceream pareri de la cei care sunt pusi intro astfel de situatie


clar "eti" total nestiutoare!!


Poate ma luminezi tu
papusika_kudika
Postat pe 3 Mai 2012 16:21
ok O sa astept sa vad ce se va intampla in continuare ! Problema este ca ma simt atat de singura si am nevoie de un iubit - si este singurul care-mi cade bine in momentul de fata si care ma gandesc ca ar fii in stare sa duca o familie - ca si barbat si ca sa respecte o femeie...pana la urma asta cred ca si conteaza in viata- valoriile morale. Daca o sa fie dragoste m-as bucura enorm - sincer am trecut prin doua dezamagiri ----caut un iubit care sa ma iubeasca si nu gasesc decat barbati adepti ai aventuriilor si cei care-s de familie pretind ca te iubesc si pe de alta parte te inseala...Vreau si eu sa ma simt iubita cu adevarat !!! Vreau ca inima mea sa simta ca acel barbat ma iubeste - si daca va fi din partea acestui barbat voi fi cea mai fericita ! M-am saturat sa fiu singura!!!

Multumec pt sfaturi si rabdarea acordata.

eu zic sa nu te grabesti!
jean_luc_picard
Postat pe 3 Mai 2012 16:23
De la: Titanika, la data 2012-05-03 09:21:32Nu conreaza varsta ci carakterul,inima si de ce nu si:-buzunarul...... ca de;totul trece prin stomac


Cred ca aveti dreptate - poate va faceti timp sa-mi vorbiti putin de relatia dumneavoastra de casatorie - de diferenta de varsta si despre conceptia ta/ a dumneavoastra despre viata si de felul in care v-ati trait viata - daca te simti/ va simtiti implinita. Mi-ar placea sa cunosc mai multe relatii si parerei personale despre relatiile de cuplu...asta daca nu cer prea mult ...multumesc
papusika_kudika
Postat pe 3 Mai 2012 16:24
De la: kudika_5879, la data 2012-05-03 16:23:27
De la: Titanika, la data 2012-05-03 09:21:32Nu conreaza varsta ci carakterul,inima si de ce nu si:-buzunarul...... ca de;totul trece prin stomac
conteaza si gura cu care faci sutele de euro pe autostrada,titaniko...chiar daka esti analfabeta si agramata...gura si suta de euro conteaza...PUTZY



Nu cred ca banii sunt cei mai importanti. Zic eu ca daca ai unde sa stai si ce sa mananci - este bine! Iar daca ai mai mult de atat este si mai bine - insa ceea ce cred eu ca ar conta mai mult ar fi intelegerea si dragostea - si pana la urma poate o data va rasari soarele si pe strada mea !
papusika_kudika
Postat pe 3 Mai 2012 16:32
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-03 16:13:30
De la: MissRainbow, la data 2012-05-03 07:41:06

Woooow,iti doresti sa fii tinuta ca o regina sa inteleg!!!! Draga mea,atunci cand esti iubita din tot sufletul si cu toata daruirea,este normal sa apara o astfel de senzatie si stare!!Totul se invarte in jurul celor doi si nimic nu mai conteaza ,ca venind din exterior!!!De aceea,iti spun sa ai rabdare cu tine si cu domnul respectiv,daca inimile va indeamna sa va uniti destinele,faceti-o ,dar nu curand,,,cunoasteti-va mai mult timp,astfel incat sa va descifrati reciproc,sa va aflati calitatile si defectele,sa va acomodati unul cu celalalt,sa va cititi inimile si sa le ascultati povetele!!Nu te grabeste nimeni,nu face un pas,care,s-ar putea,sa nu fie,ulterior,cel,pe care ti l-ai dorit!!!Inima dicteaza trupului,dar tot ea sufera atunci cand este ranita,si doare cumplit!!!Lasa-i timpului ragazul necesar ,pentru a putea sa aduca toata esenta vietii,care este dragostea,in viata voastra!!!Este o diferenta de varsta cam mare intre voi doi gandesc ,si tare imi este ca s-ar putea sa fii dezamagita mai tarziu!!!Esti tanara,dar nu suficient de maturizata,astfel incat sa mergi pe mana ta,,,ai rabdare,,acesta este sfatul meu final!!!


ok O sa astept sa vad ce se va intampla in continuare ! Problema este ca ma simt atat de singura si am nevoie de un iubit - si este singurul care-mi cade bine in momentul de fata si care ma gandesc ca ar fii in stare sa duca o familie - ca si barbat si ca sa respecte o femeie...pana la urma asta cred ca si conteaza in viata- valoriile morale. Daca o sa fie dragoste m-as bucura enorm - sincer am trecut prin doua dezamagiri ----caut un iubit care sa ma iubeasca si nu gasesc decat barbati adepti ai aventuriilor si cei care-s de familie pretind ca te iubesc si pe de alta parte te inseala...Vreau si eu sa ma simt iubita cu adevarat !!! Vreau ca inima mea sa simta ca acel barbat ma iubeste - si daca va fi din partea acestui barbat voi fi cea mai fericita ! M-am saturat sa fiu singura!!!

Multumec pt sfaturi si rabdarea acordata.




Hmmm,vrei sa te simti iubita cu adevarat!!!!!!!Frumos deziderat,comun tuturor dorintelor femeii!!De fapt,noi,femeile,,ne dorim atat de mult acest lucru,incat uitam ca pentru a ajunge la perfectiunea iubirii barbatului,trebuie sa parcurgem un drum anevoios,de multe ori pe neplacul nostru!!Draga mea,este adevarat,majoritatea barbatilor sunt asa cum i-ai descris si de aceea te inteleg in ceea ce priveste declararea dorintei de a fugi de singuratate,dar nu vreau sa faci acest pas fara a sti in ce fel de relatie te angajezi si acesta este motivul pentru care te-am sfatuit sa nu te avanti in aceasta relatie,pana cand nu esti sigura de ceea ce va doriti unul de la celalalt!! Ca sa fii sigura de acel barbat,trebuie sa va cunoasteti mai mult si mai bine!!!Ca sa simti daca te iubeste cu adevarat,este obligatoriu sa parcurgeti niste etape de relatie,,acel sentiment nu se instaureaza instant decat arareori!!!Bun,il vrei ca iubit,,,nu mai vrei sa fii singura,ii simti dorinta fireasca de a fi cu tine,,,puteti incerca,dar nu te grabi cu oficializari fara sens,facute de mantuiala,,,parcurge incet relatia,,,,este ca si cum ar trebui sa bei un pahar cu apa rece,cu inghitituri mici si nicidecum tot odata!!!Vrei sa simti acel barbat cu inima!!!Dar el te simte astfel?????Aici trebuie sa lucrezi,,,daca dorinta este unilaterala nu ai facut nimic ,decat sa te chinui inutil!!!Raporteaza-te la el,la modul lui de a fi,gandi,actiona,comporta,iubi,,,si vezi la ce concluzie ajungi!!Pastreaza ,ca rezerva ,diferenta de varsta dintre voi doi,,nu uita de acest aspect,,poate fi definitoriu la un moment dat!!!Ce este frumos acum,mai tarziu,poate fi urat,ai mare grija!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Mai 2012 16:39
De la: Calciu_Larisa_1, la data 2012-05-02 22:52:28draga mea, parintii ce zic? in conceptia mea , e prea mare diferenta..oricum viata ti-o cladesti cum crezi de cuviinta. mult noroc.


Parintii nu pot sa-i intreb - tata este in varsta ceea ce stiu este ca si intre ei este diferenta tot asa de mare de varsta...
papusika_kudika
Postat pe 3 Mai 2012 16:46
De la: MissRainbow, la data 2012-05-03 16:39:29
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-03 16:13:30
De la: MissRainbow, la data 2012-05-03 07:41:06

Woooow,iti doresti sa fii tinuta ca o regina sa inteleg!!!! Draga mea,atunci cand esti iubita din tot sufletul si cu toata daruirea,este normal sa apara o astfel de senzatie si stare!!Totul se invarte in jurul celor doi si nimic nu mai conteaza ,ca venind din exterior!!!De aceea,iti spun sa ai rabdare cu tine si cu domnul respectiv,daca inimile va indeamna sa va uniti destinele,faceti-o ,dar nu curand,,,cunoasteti-va mai mult timp,astfel incat sa va descifrati reciproc,sa va aflati calitatile si defectele,sa va acomodati unul cu celalalt,sa va cititi inimile si sa le ascultati povetele!!Nu te grabeste nimeni,nu face un pas,care,s-ar putea,sa nu fie,ulterior,cel,pe care ti l-ai dorit!!!Inima dicteaza trupului,dar tot ea sufera atunci cand este ranita,si doare cumplit!!!Lasa-i timpului ragazul necesar ,pentru a putea sa aduca toata esenta vietii,care este dragostea,in viata voastra!!!Este o diferenta de varsta cam mare intre voi doi gandesc ,si tare imi este ca s-ar putea sa fii dezamagita mai tarziu!!!Esti tanara,dar nu suficient de maturizata,astfel incat sa mergi pe mana ta,,,ai rabdare,,acesta este sfatul meu final!!!


ok O sa astept sa vad ce se va intampla in continuare ! Problema este ca ma simt atat de singura si am nevoie de un iubit - si este singurul care-mi cade bine in momentul de fata si care ma gandesc ca ar fii in stare sa duca o familie - ca si barbat si ca sa respecte o femeie...pana la urma asta cred ca si conteaza in viata- valoriile morale. Daca o sa fie dragoste m-as bucura enorm - sincer am trecut prin doua dezamagiri ----caut un iubit care sa ma iubeasca si nu gasesc decat barbati adepti ai aventuriilor si cei care-s de familie pretind ca te iubesc si pe de alta parte te inseala...Vreau si eu sa ma simt iubita cu adevarat !!! Vreau ca inima mea sa simta ca acel barbat ma iubeste - si daca va fi din partea acestui barbat voi fi cea mai fericita ! M-am saturat sa fiu singura!!!

Multumec pt sfaturi si rabdarea acordata.




Hmmm,vrei sa te simti iubita cu adevarat!!!!!!!Frumos deziderat,comun tuturor dorintelor femeii!!De fapt,noi,femeile,,ne dorim atat de mult acest lucru,incat uitam ca pentru a ajunge la perfectiunea iubirii barbatului,trebuie sa parcurgem un drum anevoios,de multe ori pe neplacul nostru!!Draga mea,este adevarat,majoritatea barbatilor sunt asa cum i-ai descris si de aceea te inteleg in ceea ce priveste declararea dorintei de a fugi de singuratate,dar nu vreau sa faci acest pas fara a sti in ce fel de relatie te angajezi si acesta este motivul pentru care te-am sfatuit sa nu te avanti in aceasta relatie,pana cand nu esti sigura de ceea ce va doriti unul de la celalalt!! Ca sa fii sigura de acel barbat,trebuie sa va cunoasteti mai mult si mai bine!!!Ca sa simti daca te iubeste cu adevarat,este obligatoriu sa parcurgeti niste etape de relatie,,acel sentiment nu se instaureaza instant decat arareori!!!Bun,il vrei ca iubit,,,nu mai vrei sa fii singura,ii simti dorinta fireasca de a fi cu tine,,,puteti incerca,dar nu te grabi cu oficializari fara sens,facute de mantuiala,,,parcurge incet relatia,,,,este ca si cum ar trebui sa bei un pahar cu apa rece,cu inghitituri mici si nicidecum tot odata!!!Vrei sa simti acel barbat cu inima!!!Dar el te simte astfel?????Aici trebuie sa lucrezi,,,daca dorinta este unilaterala nu ai facut nimic ,decat sa te chinui inutil!!!Raporteaza-te la el,la modul lui de a fi,gandi,actiona,comporta,iubi,,,si vezi la ce concluzie ajungi!!Pastreaza ,ca rezerva ,diferenta de varsta dintre voi doi,,nu uita de acest aspect,,poate fi definitoriu la un moment dat!!!Ce este frumos acum,mai tarziu,poate fi urat,ai mare grija!!!


Ok- sa zicem ca poate ma voi intalni cu acest barbat sau cu oricare altul si nu va simti cu adevarat dragoste pt mine - poate ca nu este niciun barbat care sa ma iubeasca...in cazul acesta ce este de facut - sa raman singura pentru ca nu gasesc pe cineva sa ma iubeasca ? Sau sa incerc sa-mi fac o familie cu un om pe care consider ca-l iubesc

Este dificila viata !

Pentru tot efortul pe care l-ati facut pentru mine - de ami oferi sfaturi va daruiesc un buchet de trandafiri - mi-ati luminat gandirea. Multumesc!
papusika_kudika
Postat pe 3 Mai 2012 16:53

Ok- sa zicem ca poate ma voi intalni cu acest barbat sau cu oricare altul si nu va simti cu adevarat dragoste pt mine - poate ca nu este niciun barbat care sa ma iubeasca...in cazul acesta ce este de facut - sa raman singura pentru ca nu gasesc pe cineva sa ma iubeasca ? Sau sa incerc sa-mi fac o familie cu un om pe care consider ca-l iubesc.



Papusico,mama ,tu daca stai de vorba cu un barbat,tuvisezi ca-ti vei face face viata langa el!?Coboara cu picioarele pe pamant,vei simti acei fluturasi cand vei intalni persoana potrivita.Pana atunci ai grija pe ce maini aterizezi,nu tot ce zboara se mananca pe paine!?
Titanika
Postat pe 3 Mai 2012 17:08
De la: Titanika, la data 2012-05-03 17:08:22
Ok- sa zicem ca poate ma voi intalni cu acest barbat sau cu oricare altul si nu va simti cu adevarat dragoste pt mine - poate ca nu este niciun barbat care sa ma iubeasca...in cazul acesta ce este de facut - sa raman singura pentru ca nu gasesc pe cineva sa ma iubeasca ? Sau sa incerc sa-mi fac o familie cu un om pe care consider ca-l iubesc.



Papusico,mama ,tu daca stai de vorba cu un barbat,tuvisezi ca-ti vei face face viata langa el!?Coboara cu picioarele pe pamant,vei simti acei fluturasi cand vei intalni persoana potrivita.Pana atunci ai grija pe ce maini aterizezi,nu tot ce zboara se mananca pe paine!?



Tocmai asta era intrebarea - ce ma fac daca nu gasesc persoana potrivita ???
papusika_kudika
Postat pe 3 Mai 2012 17:20
[quote name='papusika_kudika' date='2012-05-03 16:53:

Ok- sa zicem ca poate ma voi intalni cu acest barbat sau cu oricare altul si nu va simti cu adevarat dragoste pt mine - poate ca nu este niciun barbat care sa ma iubeasca...in cazul acesta ce este de facut - sa raman singura pentru ca nu gasesc pe cineva sa ma iubeasca ? Sau sa incerc sa-mi fac o familie cu un om pe care consider ca-l iubesc

Este dificila viata !

Pentru tot efortul pe care l-ati facut pentru mine - de ami oferi sfaturi va daruiesc un buchet de trandafiri - mi-ati luminat gandirea. Multumesc![/quote]


Viata este complicata,complexa,dificila ,asa cum te-ai exprimat, pentru ca este normal sa fie asa,,in caz contrar,,cum s-ar manifesta selectia naturala,am pluti cu totii ,fara griji,nevoi si singuri,caci nu ar mai exista dorinta de a lupta pentru acel ceva sau cineva,care as ne lumineze viata,existenta!!!

Draga mea,,pana nu vezi practic cum este sa traiesti o relatie,nu ai cum sa afli de profunzimea ei!!!Pe de alta parte,,nu tot ce zboara se mananca,nu toti barbatii corespund idealului unei femei!!!Dar ,testarea este mama dobandirii de experienta!!!Referitor la barbatul in cauza,pana nu debutati in relatie,nu ai cum sa iti dai seama de sentimente,care pot fi incipiente,dezvoltandu-se ulterior!!!Tu vrei sa fii iubita peste noapte???Nu se poate,nu exista asa ceva!!!Este ca si cum vrei as te saturi cu un fel de mancare,dar fara sa il mananci,sperand sa-ti tina de foame!!!Vrei sa fii iubita,dar tu poti iubi pana la desavarsire????Incearca relatia si ai sa vezi daca va potriviti sau nu!!!O scara se urca treapta cu treapta,nu escaladand-o!!!O faci,iti vei rupe gatul!!!Fa pasi mici,dar importanti!!!


Multumesc pentru trandafiri,sunt florile mele preferate!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Mai 2012 17:25
De la: MissRainbow, la data 2012-05-03 17:25:04[quote name='papusika_kudika' date='2012-05-03 16:53:

Ok- sa zicem ca poate ma voi intalni cu acest barbat sau cu oricare altul si nu va simti cu adevarat dragoste pt mine - poate ca nu este niciun barbat care sa ma iubeasca...in cazul acesta ce este de facut - sa raman singura pentru ca nu gasesc pe cineva sa ma iubeasca ? Sau sa incerc sa-mi fac o familie cu un om pe care consider ca-l iubesc

Este dificila viata !

Pentru tot efortul pe care l-ati facut pentru mine - de ami oferi sfaturi va daruiesc un buchet de trandafiri - mi-ati luminat gandirea. Multumesc!



Viata este complicata,complexa,dificila ,asa cum te-ai exprimat, pentru ca este normal sa fie asa,,in caz contrar,,cum s-ar manifesta selectia naturala,am pluti cu totii ,fara griji,nevoi si singuri,caci nu ar mai exista dorinta de a lupta pentru acel ceva sau cineva,care as ne lumineze viata,existenta!!!

Draga mea,,pana nu vezi practic cum este sa traiesti o relatie,nu ai cum sa afli de profunzimea ei!!!Pe de alta parte,,nu tot ce zboara se mananca,nu toti barbatii corespund idealului unei femei!!!Dar ,testarea este mama dobandirii de experienta!!!Referitor la barbatul in cauza,pana nu debutati in relatie,nu ai cum sa iti dai seama de sentimente,care pot fi incipiente,dezvoltandu-se ulterior!!!Tu vrei sa fii iubita peste noapte???Nu se poate,nu exista asa ceva!!!Este ca si cum vrei as te saturi cu un fel de mancare,dar fara sa il mananci,sperand sa-ti tina de foame!!!Vrei sa fii iubita,dar tu poti iubi pana la desavarsire????Incearca relatia si ai sa vezi daca va potriviti sau nu!!!O scara se urca treapta cu treapta,nu escaladand-o!!!O faci,iti vei rupe gatul!!!Fa pasi mici,dar importanti!!!


Multumesc pentru trandafiri,sunt florile mele preferate!!! [/quote]

Multumesc si eu penntru sfaturi - imi sunt de mare folos in momentul de fata - ma voi folosi de ele! Sper ca totul va fi bine...si va fi - atat timp cat actionez corect si gandesc pozitiv. Viata este pana la urma un drum - pe care trebuie sa-l parcurgem cu totii esential este sal parcurgem in asa fel incat sa nu avem regrete ! Mult succes tuturor !
papusika_kudika
Postat pe 3 Mai 2012 17:39
[quote name='papusika_kudika' date='2012-05-03 17:39:24'

Multumesc si eu penntru sfaturi - imi sunt de mare folos in momentul de fata - ma voi folosi de ele! Sper ca totul va fi bine...si va fi - atat timp cat actionez corect si gandesc pozitiv. Viata este pana la urma un drum - pe care trebuie sa-l parcurgem cu totii esential este sal parcurgem in asa fel incat sa nu avem regrete ! Mult succes tuturor ! [/quote]


Exact,parcurgerea vietii se poate asemui cu un urcus sinuos,presarat cu multe piedici,dar care,la final,poate fi incununat de glorie sau dezamagire,depinde de abilitatile celui sau celei in cauza,de a pasi pe cararea respectiva si ocoli primejdiile!Drumul este in fata ta,lung,greu,,,dar vin si te intreb---ai incaltarile potrivite??????
MissRainbow
Postat pe 3 Mai 2012 17:47
De la: MissRainbow, la data 2012-05-03 17:47:10[quote name='papusika_kudika' date='2012-05-03 17:39:24'

Multumesc si eu penntru sfaturi - imi sunt de mare folos in momentul de fata - ma voi folosi de ele! Sper ca totul va fi bine...si va fi - atat timp cat actionez corect si gandesc pozitiv. Viata este pana la urma un drum - pe care trebuie sa-l parcurgem cu totii esential este sal parcurgem in asa fel incat sa nu avem regrete ! Mult succes tuturor !



Exact,parcurgerea vietii se poate asemui cu un urcus sinuos,presarat cu multe piedici,dar care,la final,poate fi incununat de glorie sau dezamagire,depinde de abilitatile celui sau celei in cauza,de a pasi pe cararea respectiva si ocoli primejdiile!Drumul este in fata ta,lung,greu,,,dar vin si te intreb---ai incaltarile potrivite?????? [/quote]

Cred ca la intrebarea aceasta - fiecare avem raspunsul personal - si daca avem acest raspuns atunci pana la urma sti si cum sa actionam in consecinta pentru a avea un final fericit!
papusika_kudika
Postat pe 3 Mai 2012 17:53
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-03 17:53:21
De la: MissRainbow, la data 2012-05-03 17:47:10[quote name='papusika_kudika' date='2012-05-03 17:39:24'

Multumesc si eu penntru sfaturi - imi sunt de mare folos in momentul de fata - ma voi folosi de ele! Sper ca totul va fi bine...si va fi - atat timp cat actionez corect si gandesc pozitiv. Viata este pana la urma un drum - pe care trebuie sa-l parcurgem cu totii esential este sal parcurgem in asa fel incat sa nu avem regrete ! Mult succes tuturor !



Exact,parcurgerea vietii se poate asemui cu un urcus sinuos,presarat cu multe piedici,dar care,la final,poate fi incununat de glorie sau dezamagire,depinde de abilitatile celui sau celei in cauza,de a pasi pe cararea respectiva si ocoli primejdiile!Drumul este in fata ta,lung,greu,,,dar vin si te intreb---ai incaltarile potrivite??????


Cred ca la intrebarea aceasta - fiecare avem raspunsul personal - si daca avem acest raspuns atunci pana la urma sti si cum sa actionam in consecinta pentru a avea un final fericit! [/quote]


Ai intuit asa cum ma asteptam,,da,acesta este raspunsul,pe care il asteptam de la tine!!Succes in viitor,,traieste si iubeste,,ambele stari sunt unice,,nu sunt repetitive,decat in durere!!!
MissRainbow
Postat pe 3 Mai 2012 17:58
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-03 16:24:43
De la: Titanika, la data 2012-05-03 09:21:32Nu conreaza varsta ci carakterul,inima si de ce nu si:-buzunarul...... ca de;totul trece prin stomac


Cred ca aveti dreptate - poate va faceti timp sa-mi vorbiti putin de relatia dumneavoastra de casatorie - de diferenta de varsta si despre conceptia ta/ a dumneavoastra despre viata si de felul in care v-ati trait viata - daca te simti/ va simtiti implinita. Mi-ar placea sa cunosc mai multe relatii si parerei personale despre relatiile de cuplu...asta daca nu cer prea mult ...multumesc


eu sunt mai mare ca nevasta-mea cu 20 de zile si am o relatie normala chiar daca primul copil imi va veni acum
daca aveam o nevasta de 24 de ani probabil ca as fi fost penibil ar fi fost si o diferenta de mentalitate si viata.
lasa latura materialista!
jean_luc_picard
Postat pe 3 Mai 2012 18:04
De la: jean_luc_picard, la data 2012-05-03 18:04:48
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-03 16:24:43
De la: Titanika, la data 2012-05-03 09:21:32Nu conreaza varsta ci carakterul,inima si de ce nu si:-buzunarul...... ca de;totul trece prin stomac


Cred ca aveti dreptate - poate va faceti timp sa-mi vorbiti putin de relatia dumneavoastra de casatorie - de diferenta de varsta si despre conceptia ta/ a dumneavoastra despre viata si de felul in care v-ati trait viata - daca te simti/ va simtiti implinita. Mi-ar placea sa cunosc mai multe relatii si parerei personale despre relatiile de cuplu...asta daca nu cer prea mult ...multumesc


eu sunt mai mare ca nevasta-mea cu 20 de zile si am o relatie normala chiar daca primul copil imi va veni acum
daca aveam o nevasta de 24 de ani probabil ca as fi fost penibil ar fi fost si o diferenta de mentalitate si viata.
lasa latura materialista!



Ma Pik,imbatranesc pana vine ala miku,eu nu mai am rabdare,dar tu???
Titanika
Postat pe 4 Mai 2012 09:46
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-03 17:20:07
De la: Titanika, la data 2012-05-03 17:08:22
Ok- sa zicem ca poate ma voi intalni cu acest barbat sau cu oricare altul si nu va simti cu adevarat dragoste pt mine - poate ca nu este niciun barbat care sa ma iubeasca...in cazul acesta ce este de facut - sa raman singura pentru ca nu gasesc pe cineva sa ma iubeasca ? Sau sa incerc sa-mi fac o familie cu un om pe care consider ca-l iubesc.



Papusico,mama ,tu daca stai de vorba cu un barbat,tuvisezi ca-ti vei face face viata langa el!?Coboara cu picioarele pe pamant,vei simti acei fluturasi cand vei intalni persoana potrivita.Pana atunci ai grija pe ce maini aterizezi,nu tot ce zboara se mananca pe paine!?



Tocmai asta era intrebarea - ce ma fac daca nu gasesc persoana potrivita ???



Credema ca ai s-o gasesti!Rabdare,rabdare si iar rabdare.Barbatul visurilor nu-l gasesti peste noapte,iar atunci cand il vei gasi,analizeaza fiecare miscare si comunica cu el foarte mult.Vei simti acei fluturasi si-ti vei da seama. Nu te grabi si nu te pripi la primul venit!
Titanika
Postat pe 4 Mai 2012 10:13
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-02 19:40:21Credeti ca intr-o relatie conteaza diferenta de varta ? Daca de exemplu ete o diferenta de 14 ani , daca fata are 24 si barbatul 39? Sau daca fata are 23 si baiatul 22? Care relatie ar fi mai indicata? Eu stiu ca dragostea nu tine cont de varta dar ma gandesc la consecintele unor astfel de relatii. As fi incantata daca as primi mai multe pareri din partea celor care au trecut prin astfel de relatii.
IUBIREA NU ARE VARSTA.CAND IUBESTI CU ADEVARAT NU MAI CONTEAZA NIMIC .SI DA,ESTE ADEVARAT,IUBIREA SAU DRAGOSTEA CUM VREI TU SA II ZICI NU ARE VARSTA...deci...VARSTA NU CONTEAZA ATUNCI CAND IUBESTI PE CINEVA CU ADEVARAT... insa in ziua de azi putini mai sunt care stiu sa iubeasca cu adevarat...
Apropo...la ce CONSECINTE te gandesti tu anume?
pinochyoo
Postat pe 4 Mai 2012 10:28
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-03 16:24:43
De la: Titanika, la data 2012-05-03 09:21:32Nu conreaza varsta ci carakterul,inima si de ce nu si:-buzunarul...... ca de;totul trece prin stomac


Cred ca aveti dreptate - poate va faceti timp sa-mi vorbiti putin de relatia dumneavoastra de casatorie - de diferenta de varsta si despre conceptia ta/ a dumneavoastra despre viata si de felul in care v-ati trait viata - daca te simti/ va simtiti implinita. Mi-ar placea sa cunosc mai multe relatii si parerei personale despre relatiile de cuplu...asta daca nu cer prea mult ...multumesc



Eheeeee,pe vremea mea era altfel,dar cu sotul pe care mi l-am ales n-am dat gres,pt ca am vorbit vreo 2 ani jumate inainte de casatorie si ne-am cunoscut si analizat toate comportarile.Deci nu l-am tras la "loz in plic"!Tineretul in ziua de azi e prea grabit ca si tine de altfel sant alte vremuri pe care eu c-am greu va inteleg.In viata mai trebuie sa mai faci si compromisuri si sa sti sa ierti atunci cand trebuie.Dar mai ales sa existe comunicarea si cand ceva nu merge,trebuie sa mai faci si cate o "sedinta de partid",si sa va rezolvati doleantele.Dar aste lucruri le intampini intr-o casnicie atunci cand te lovesti de ele.Primul lucru pana atunci,este sa-ti gasesti iubitul ideal care corespunde idealului tau deci n-are importanta varsta,dar ce trece peste 14 ani mi se pare c-am mult.Hai maxim ,10 mai merge ,la 12 ani diferenta mai inchizi ochii,...totul depinde de voi amandoi!



Titanika
Postat pe 4 Mai 2012 22:30
De la: Titanika, la data 2012-05-04 09:46:40
De la: jean_luc_picard, la data 2012-05-03 18:04:48
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-03 16:24:43
De la: Titanika, la data 2012-05-03 09:21:32Nu conreaza varsta ci carakterul,inima si de ce nu si:-buzunarul...... ca de;totul trece prin stomac


Cred ca aveti dreptate - poate va faceti timp sa-mi vorbiti putin de relatia dumneavoastra de casatorie - de diferenta de varsta si despre conceptia ta/ a dumneavoastra despre viata si de felul in care v-ati trait viata - daca te simti/ va simtiti implinita. Mi-ar placea sa cunosc mai multe relatii si parerei personale despre relatiile de cuplu...asta daca nu cer prea mult ...multumesc


eu sunt mai mare ca nevasta-mea cu 20 de zile si am o relatie normala chiar daca primul copil imi va veni acum
daca aveam o nevasta de 24 de ani probabil ca as fi fost penibil ar fi fost si o diferenta de mentalitate si viata.
lasa latura materialista!



Ma Pik,imbatranesc pana vine ala miku,eu nu mai am rabdare,dar tu???


mai ai rabdare putin si il vei vedea
jean_luc_picard
Postat pe 4 Mai 2012 22:33
De la: jean_luc_picard, la data 2012-05-04 22:33:23
De la: Titanika, la data 2012-05-04 09:46:40
De la: jean_luc_picard, la data 2012-05-03 18:04:48
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-03 16:24:43
De la: Titanika, la data 2012-05-03 09:21:32Nu conreaza varsta ci carakterul,inima si de ce nu si:-buzunarul...... ca de;totul trece prin stomac


Cred ca aveti dreptate - poate va faceti timp sa-mi vorbiti putin de relatia dumneavoastra de casatorie - de diferenta de varsta si despre conceptia ta/ a dumneavoastra despre viata si de felul in care v-ati trait viata - daca te simti/ va simtiti implinita. Mi-ar placea sa cunosc mai multe relatii si parerei personale despre relatiile de cuplu...asta daca nu cer prea mult ...multumesc


eu sunt mai mare ca nevasta-mea cu 20 de zile si am o relatie normala chiar daca primul copil imi va veni acum
daca aveam o nevasta de 24 de ani probabil ca as fi fost penibil ar fi fost si o diferenta de mentalitate si viata.
lasa latura materialista!



Ma Pik,imbatranesc pana vine ala miku,eu nu mai am rabdare,dar tu???


mai ai rabdare putin si il vei vedea



Bine maaaa Pik....hai ca mai astept un Pik ,mik,!!!
Titanika
Postat pe 4 Mai 2012 23:11
De la: Titanika, la data 2012-05-04 10:13:33
De la: papusika_kudika, la data 2012-05-03 17:20:07
De la: Titanika, la data 2012-05-03 17:08:22
Ok- sa zicem ca poate ma voi intalni cu acest barbat sau cu oricare altul si nu va simti cu adevarat dragoste pt mine - poate ca nu este niciun barbat care sa ma iubeasca...in cazul acesta ce este de facut - sa raman singura pentru ca nu gasesc pe cineva sa ma iubeasca ? Sau sa incerc sa-mi fac o familie cu un om pe care consider ca-l iubesc.



Papusico,mama ,tu daca stai de vorba cu un barbat,tuvisezi ca-ti vei face face viata langa el!?Coboara cu picioarele pe pamant,vei simti acei fluturasi cand vei intalni persoana potrivita.Pana atunci ai grija pe ce maini aterizezi,nu tot ce zboara se mananca pe paine!?



Tocmai asta era intrebarea - ce ma fac daca nu gasesc persoana potrivita ???



Credema ca ai s-o gasesti!Rabdare,rabdare si iar rabdare.Barbatul visurilor nu-l gasesti peste noapte,iar atunci cand il vei gasi,analizeaza fiecare miscare si comunica cu el foarte mult.Vei simti acei fluturasi si-ti vei da seama. Nu te grabi si nu te pripi la primul venit!







Felicitari Titanika


denis_3d25
Postat pe 6 Mai 2012 15:04

Pentru Denis:

Feliciatri pentru comment,,exprima esenta iubirii!! Iubirea este una singura si adevarata,,cine o impartaseste ,se poate declara un om fericit si implinit!!
MissRainbow
Postat pe 6 Mai 2012 15:10
Da, la diferente mari de varsta apar probleme cu timpul. La inceput totul e roz dar dupa o perioada mai lunga de timp, maturitatea fiecaruia isi spune cuvantul, iar diferentele devin majore si ajungi sa nu mai poti trece peste ele. Daca esti mai mare decat el te va deranja imaturitatea si inconsecventa lui, iar daca esti mai mica te va supara "seriozitatea" celuilalt...si nu numai...
Artemis25
Postat pe 6 Mai 2012 15:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu inteleg ce vrea de la mine!!!! 43 De la: just_me00 10 Martie 2013 14:49
Iubirea mea patimasa pentru un iranian 249 De la: c807 4 Ianuarie 2012 04:57
indecisa :( 11 De la: rockk 7 Noiembrie 2010 10:20
Nu inteleg 65 De la: katy6853_yahoo_com 20 Mai 2009 10:27
de 9 De la: kudika_nikole 9 Ianuarie 2012 15:14