Setari Cookie-uri

Help me girls :)

Iti spune ca nu stie ce vrea si ca nu esti tu aleasa... Mai e si marinar...Daca as fi in locul tau nu m-as complica, mai ales ca nu pare prea implicat. Ochii care nu se vad se uita; in timp, relatia se va raci din cauza distantei. In afara de asta, nu vei putea sa bagi mana in foc, ca nu te-nsala pe-acolo pe unde se duce. Vei sta mereu cu teama sa nu i se intample ceva sau sa nu-si gaseasca pe alta.
Micaell
Postat pe 18 Mai 2012 17:59
Indubitabil,viata de marinar este privata de multe "placeri" ,omenesti dealtfel,si la fel de adevarat este faptul ca partenera,care va alege sa-i fie alaturi,va trece si ea prin acelasi supliciu,l vietii lipsite de multe bucurii1!!Dar,,inteleg ca te grabesti,vrei sa-ti cunosti statutul real,,in raport cu viitorul trait alaturi de acel domn,,nu crezi ca ar trebui sa mai astepti ceva timp,,un an de zile este egal cu zero,daca ne raportam la o viata intreaga!!Marinarul,,azi este aici,,,maine este in alt colt de lume,,aceasta ii este meseria,crezi ca ai sa suporti ,usor, despartirile periodice,,iti trebuie multa tarie de caracter ca sa o poti face!!!Putine femei reusesc sa rezista alaturi de un "lup al marilor"!!!Sa ai rabdare,,,acesta este sfatul meu!!!In ceea ce priveste sexul,,,nu stiu in ce masura va inlocui afectiunea,de care vei duce dorul la un moment dat!!!Frustrarile vor face casa buna cu singuratatea!!!



Am o rabdare foarte mare,atat eu cat si el ... nu vreau sa grabesc niciun lucru! Deocamdata pentru mai mult de jumatate de an va sta in tara,fiindca lucreaza acum pe uscat ... pe viitor nu se stie sigur daca va mai pleca! Chiar daca ar face-o avem incredere unul in celalalt :) ms frumos pentru sfaturi :)
Alinnu
Postat pe 18 Mai 2012 22:28
Eu cred ca este deja casatorit, iar tie iti spune doar ceea ce vrei sa auzi si-ti face placere!


Buna! Nu, nu este casatorit ... a avut 2 tentative, la fel k si mine de a se insura! Sta cu ai lui, altfel nu am vorbii la orice ora din zi si din noapte, nu crezi ?
Alinnu
Postat pe 18 Mai 2012 22:32
De la: Alinnu, la data 2012-05-18 22:32:33Eu cred ca este deja casatorit, iar tie iti spune doar ceea ce vrei sa auzi si-ti face placere!


Buna! Nu, nu este casatorit ... a avut 2 tentative, la fel k si mine de a se insura! Sta cu ai lui, altfel nu am vorbii la orice ora din zi si din noapte, nu crezi ?


ei cum s-a rezilvat pina la urma ?
kudika_3939
Postat pe 18 Mai 2012 22:39
De la: kudika_3939, la data 2012-05-18 22:39:07
De la: Alinnu, la data 2012-05-18 22:32:33Eu cred ca este deja casatorit, iar tie iti spune doar ceea ce vrei sa auzi si-ti face placere!


Buna! Nu, nu este casatorit ... a avut 2 tentative, la fel k si mine de a se insura! Sta cu ai lui, altfel nu am vorbii la orice ora din zi si din noapte, nu crezi ?


ei cum s-a rezilvat pina la urma ?[/quote
scuze *rezolvat vroiam sa scriu .
kudika_3939
Postat pe 18 Mai 2012 22:40
daca doar se culca cu tine, inseamna ca asta vrea si atat,parerea mea:-?/:)):)).tu vrei sa ai o relatie,sa te iubeasca cineva cu adevarat sau iti place asa cum esti acum?fara obligatii?
kudika_9488
Postat pe 9 Iunie 2012 18:37
Cand vei ajunge la concluzia ca-ti mai doresti si altceva (in afara de sex)in aceasta relatie, cum ar fi viitor, familie alaturi de el, abia atunci sa te preocupe prezentul! Pana acum spui ca totul este ok ! De ce vrei pastile pentru dureri imaginare?!
rondina
Postat pe 10 Iunie 2012 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare ce pot face? 5 De la: Barbie30 21 August 2010 09:47
mama suparata din cauza fiului 41 De la: AnotherWay 14 Octombrie 2010 15:15
as vrea niste sfaturi 253 De la: ema_rice 21 Iulie 2009 23:33
A spus ca ma iubeste, dar m-a parasit ! 7 De la: Sarikiz 19 Februarie 2013 19:48
Un sfat, va rog.. 17 De la: vss 4 Mai 2010 20:50