Setari Cookie-uri

anii... cat de mult conteaza diferenta de varsta?

cum incep, cum decurg, cum se sfarsesc relatiile in care baiatul este mai mare ca fata cu 7-10 ani ?
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:00
pai depinde si de fata dar si de baiat. daca el e matur si ea gandeste ca o copila nu prea sunt de durata relatiile astea. Dar atata timp cat exista comunicare buna, adica intre doua persoane care sunt cam pe aceeasi lungime de unda atunci e okay, sunt de acord cu astfel de relatii.
clau19
Postat pe 12 Iulie 2010 02:03
si daca la capitolul comunicare stai bine, cum il cuceresti? :)
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:10
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:00:06cum incep, cum decurg, cum se sfarsesc relatiile in care baiatul este mai mare ca fata cu 7-10 ani ?




... de obicei sint de durata (ca familie) ... sint multe avantaje ... barbatii se maturizeaza mai greu (astazi tot mai tirziu) au nevoie de mai mult timp sa realizeze ceva in viata pentru a suporta o familie ... femeile se ''ofilesc'' mai repede iar o diferenta e numai buna sa acopere neajunsul ... si ar mai fi ... in principiu sint mai durabile familiile de genul asta ...

... ca simpla relatie sexuala ? ... e mai complicat si spune multe despre un barbat care o lalaie si cind are o prospatura de genul asta in mina ...

marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 02:11
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:10:29si daca la capitolul comunicare stai bine, cum il cuceresti? :)

il cuceresti prin stilul tau, prin exemplul de femeie independenta, o femeie sigura pe ea, cu un vocabular bogat, desteapta. o femeie care stie sa se descurce in orice situatie si o femeie care il sprijina, il asculta cand are nevoie, ii da un sfat cand are nevoie, e langa el cand e singur.
clau19
Postat pe 12 Iulie 2010 02:14
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:10:29si daca la capitolul comunicare stai bine, cum il cuceresti? :)





... depinde ce vrei ... daca te dau hormonii afara probabil ca o sa te lamureasca repede de ce ai nevoie de el, ''profesorul neinteresat'' ... si tot la fel de repede o sa iti taie orice pretentie si va pleca la urmatoarea floricica ...

marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 02:15
iti dobandesti vreodata respectul, te va considera un egal al sau, sau tot timpul o sa te trateze ca pe o "copila" ...?
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:17
De la: clau19, la data 2010-07-12 02:14:28
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:10:29si daca la capitolul comunicare stai bine, cum il cuceresti? :)

il cuceresti prin stilul tau, prin exemplul de femeie independenta, o femeie sigura pe ea, cu un vocabular bogat, desteapta. o femeie care stie sa se descurce in orice situatie si o femeie care il sprijina, il asculta cand are nevoie, ii da un sfat cand are nevoie, e langa el cand e singur.





... nu vreau sa par rautacious ... de femeile independente, sigure pe ea, destepte, descurcaretze nu au nevoie prea multi barbati astazi ... marea majoritate or sa isi adauge o astfel de femeie la clasor si cam atit ... am f***o si pe asta cit era ea de ...

... daca nu stii ce vrea (il poti provoca) si nu da sau nu cauti garantii ... e tzeapa asigurata ...

marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 02:18
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:17:43iti dobandesti vreodata respectul, te va considera un egal al sau, sau tot timpul o sa te trateze ca pe o "copila" ...?





... depinde cit de fraiera poti aparea (scuze de expresie) ... nu e rau sa fii trata RESPECTUOS ca o copila ... timpul isi va spune cuvintul pina la urma ... dar daca nu deschizi ochii dai de un karateka care tii inchide la loc ...

marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 02:21
femeile serioase cauta barbati pt o relatie serioasa, de durata si sigur gasesc pt ca nu toti sunt dobitoci.
clau19
Postat pe 12 Iulie 2010 02:21
De la: clau19, la data 2010-07-12 02:21:17femeile serioase cauta barbati pt o relatie serioasa, de durata si sigur gasesc pt ca nu toti sunt dobitoci.





... corect clau ... doar ca barbatii seriosi se inhama la caruta devreme ... calitatea o vezi si din asta ... nu fug de responsabilitati familiale ... apoi se subtiaza mult calitatea celor ramasi disponibili odata cu trecerea timpului ...timpul e dusmanul tuturor ...
marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 02:24
da, ai dreptate, la partea cu respectul , dar ma refeream in sensul celalalt, ca bataie de joc sau papusa pe care o poti manui cum vrei ca nu iti va zice nimic...

ma gandeam ca totusi, la o varsta la care un barbat (ma refer la majoritatea nu la exceptii precum afemeiati, burlaci, pedofili s.a.m.d) ar vrea sa isi intemeieze o familie, il deranjeaza ca partenera sa fie mai tanara decat el?
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:26
nu am chiar inteles ce ai vrut sa zici cu :

"... daca nu stii ce vrea (il poti provoca) si nu da sau nu cauti garantii ... e tzeapa asigurata ..."

exemplifici putin, te rog?
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:28
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:26:06da, ai dreptate, la partea cu respectul , dar ma refeream in sensul celalalt, ca bataie de joc sau papusa pe care o poti manui cum vrei ca nu iti va zice nimic...

ma gandeam ca totusi, la o varsta la care un barbat (ma refer la majoritatea nu la exceptii precum afemeiati, burlaci, pedofili s.a.m.d) ar vrea sa isi intemeieze o familie, il deranjeaza ca partenera sa fie mai tanara decat el?







... poftimmmm ... sa ii deranjeze !!!! ... sa fim seriosi ... daca nu esti rautacioasa si pretentiaosa din calea afara arata-mi-l pe ala care rateaza asa ceva ...
... retine ... atita timp cit te respecta in mod corect si normal nu trebuie sa iti faci probleme ca esti tratata ca o papusha ... nu trebuie sa devii o bataie de joc la modul propriu ... el are ce pierde tu nu prea ai ... deocamdata dar si mai tirziu ...


marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 02:30
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:28:33nu am chiar inteles ce ai vrut sa zici cu :

"... daca nu stii ce vrea (il poti provoca) si nu da sau nu cauti garantii ... e tzeapa asigurata ..."

exemplifici putin, te rog?




pt marco
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:36
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:28:33nu am chiar inteles ce ai vrut sa zici cu :

"... daca nu stii ce vrea (il poti provoca) si nu da sau nu cauti garantii ... e tzeapa asigurata ..."

exemplifici putin, te rog?





... sa intelegi ce inseamna tzeapa ... sa stai cu el nu'stiu citi ani si apoi sa iti spuna ca nu il mai intereseaza (sub mii de motive) ...
... trebuie sa stii ce vrea de la tine ... doar pentru sex ... o relatie de durata (cu prezentat parintilor, nu te intereseaza prietenii de nici o culoare sint doar surse de birfa si invidie) ... vrea o relatie cu o finalitate serioasa cauta sa ii stii parerile, opiniile, atitudinea lui si a familiei ... nu te lasa amagita de gargara ieftina ... de ''profesori'' ieftini de sex ... oricine te poate ''ajuta'' sexual ... important e ce vrea de la tine ... ca femeie nu cred ca iti poti permite inconstienta barbatilor de a o lalai cu unul si cu altul ... parerea mea ... o femeie m-ar putea contrazice ...

marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 02:37
si prin a-l provoca, la ce te-ai referit?
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:42
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:42:28si prin a-l provoca, la ce te-ai referit?





... orice om poate spune una si gindi alta ... daca crede ca are in fata o persoana care nu merita, e prea proasta sau pur si simplu e un mincinos/a patologic/a ... cind e vorba de ceva serios nu poti sa o lasi la voia norocului ... rata de astazi a divorturilor arata ca majoritatea nu prea stiu sa aleaga si nici sa isi spuna dorinta/parerea clar de la inceput ... retine anumite ideii (pe care le spune) care te-ar putea afecta si testeaza-le cit sint de durabile ... vezi daca sint aceleasi si in alta situatie sau discutie ... in general daca nu judeci numai cu inima, creierul il da suficiente motive sa te feresti ... iar reactia parintilor iti arata clar ce te astepta ...

marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 02:47
si intre parintii mei e o diferenta destul de mare de varsta (14 ani) si totusi au o relatie foarte frumoasa...
ash vrea sa ii dau de inteles ca simt ceva pentru el , dar nu vreau sa "sar pe el"... si cand ma gandesc ca nu ii ca celilalti, avand in vedere ca are o anumita experienta de viata, ma cam intimideaza...
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:55
... te rog sa ma scuzi ... ma retrag ... am raspuns la intrebare si cred ca m-am apropriat si de raspunsurile pe care le asteptai ... nimic nu e standard dar precautia nu strica niciodata ... indiferent daca e vorba sau nu de o diferenta ... multe femei au ramas doar cu niste obiceiuri proaste dupa relatii de tot felul care nu le ajuta apoi prea mult sa gaseasca stabilitatea pe care si-o doresc ... o seara buna ...
marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 02:56
in sensul ca imi este frica sa nu o dau in bara si sa stric si amicitia care o avem ...
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:56
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:55:40si intre parintii mei e o diferenta destul de mare de varsta (14 ani) si totusi au o relatie foarte frumoasa...
ash vrea sa ii dau de inteles ca simt ceva pentru el , dar nu vreau sa "sar pe el"... si cand ma gandesc ca nu ii ca celilalti, avand in vedere ca are o anumita experienta de viata, ma cam intimideaza...






... pai spunei si nu sari pe el (cu atit mai bine si mai de durata)... atit si nimic mai mult ... ia-o usurel ca ajungi departe ...
marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 02:58
multumesc mult pentru raspunsuri noapte buna
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:58
o sa incerc ... poate poate
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 02:59
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:56:46in sensul ca imi este frica sa nu o dau in bara si sa stric si amicitia care o avem ...





... nu strici nimic ... o pustoaica il place !!! ... ce sa spun ... flateaza orice barbat ... depinde apoi doar de tine sa nu pari o gisca care vrea sa descopere sexul cu cineva de ''incredere'' ...
marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 03:00
daca nu asta urmaresc , sper nici sa nu para ca ar fi ceva de genu...
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 03:02
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 02:59:25o sa incerc ... poate poate




... chiar incearca ... dar stabileste ACUM la ce rezultat vrei sa ajungi ... vrei ceva serios nu te oferi pe tava la primele cuvinte ... oricine va incerca sa o ia pe scurtatura ... vrei ceva simplu ... si mai simplu ... dar costa timp ... timpul tau ...

marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 03:02
De la: kudyka_ta, la data 2010-07-12 03:02:05daca nu asta urmaresc , sper nici sa nu para ca ar fi ceva de genu...






... daca nu te freci ca pisica in calduri pe linga el si ii arati/spui ca vrei mai mult decit o ''relatie'' va trebui sa se hotareasca ... nu da mai mult decit trebuie ... si nu te chinui sa fii alta decit esti ...





marco918
Postat pe 12 Iulie 2010 03:05
serios... dar cred ca o sa fie de muncit pana sa castig... daca o sa castig... dar sper
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 03:06
"serios: m-am referit ca vreau ceva serios ... cred k nici daca as vrea nu as putea sa ma comport ca "pisicutza"... sper ca nu asta vrea... cine stie...
kudyka_ta
Postat pe 12 Iulie 2010 03:08

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
salutare 3 De la: no_money 26 Aprilie 2009 00:02
Situatie complicata:( 6 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:45
este foarte rece,cred ca vrea sa ne despartim 79 De la: AdrianaR 25 Ianuarie 2011 22:33
eu sunt romanca iar el musulman...ne iubim foarte mult...insa nu stiu daca este posibila casatoria dintre noi... 85 De la: kudika000771 4 Mai 2013 01:39
iubiri imposibile 1 De la: kudika058778 16 Noiembrie 2010 08:28