Setari Cookie-uri

Un sfat....va roggggggg!!!!!!!!!!

Ai avut perfecta dreptate...intr-un final m-a inselat acum trei saptamani cu o colega de la servici, mi-a recunoscut,imi zice ca regreta ,ca ii pare rau,mi-a facut multe promisiuni,vrea sa il iert,vrea sa fie in continuare cu mine pentru ca zice el ca ma iubeste,insa eu nu mai pot sa il cred, nu am garantia ca va fi cuminte,ca a doua oara nu se va mai intampla...si cel mai grav este faptul ca il iubesc in continuare..
dalilapink
Postat pe 25 Mai 2013 18:31
De la: kokeshi, la data 2012-06-07 19:47:53
De la: dalilapink, la data 2012-06-01 18:17:00Buna,dragelor..am reusit si am vorbit ieri cu el...si i-am spus ca ne despartim,dar nu a acceptat a spus ca vrea sa continuam,ca vrea o relatie stabila cu mine si ca vrea sa se lase de sportul asta adica de cuceririle lui...asa ca continuam...sper sa nu ajung sa sufar mai incolo...


Infidelitatea nu are leac! Nu te amagi singura ca-ti va deveni brusc fidel! Mai devreme sau mai tarziu tot te va insela!



Doamne,cat adevar ai spus,cata dreptate ai avut, da, m-a inselat acum trei saptamani cu o colega de la servici, desi zice ca ma iubeste ca vrea sa fie in continuare cu mine,nu mai pot sa il cred.....mi-a rupt inima,am avut incredere in el ,in faptul ca zicea ca s-a schimbat, dar ...din pacate au fost vorbe goale...nu s-a schimbat deloc..si cu toate astea el il iubesc si il vreau in continuare...parca nu mai exista barbati in afara de el...doar pe el il vad...pe el il vreau...parca nu mai am demnitate....ma simt un nimic fara el..parca doar cu el aveam valoare,...
dalilapink
Postat pe 25 Mai 2013 18:35
De la: dalilapink, la data 2013-05-25 18:35:36
De la: kokeshi, la data 2012-06-07 19:47:53
De la: dalilapink, la data 2012-06-01 18:17:00Buna,dragelor..am reusit si am vorbit ieri cu el...si i-am spus ca ne despartim,dar nu a acceptat a spus ca vrea sa continuam,ca vrea o relatie stabila cu mine si ca vrea sa se lase de sportul asta adica de cuceririle lui...asa ca continuam...sper sa nu ajung sa sufar mai incolo...


Infidelitatea nu are leac! Nu te amagi singura ca-ti va deveni brusc fidel! Mai devreme sau mai tarziu tot te va insela!



Doamne,cat adevar ai spus,cata dreptate ai avut, da, m-a inselat acum trei saptamani cu o colega de la servici, desi zice ca ma iubeste ca vrea sa fie in continuare cu mine,nu mai pot sa il cred.....mi-a rupt inima,am avut incredere in el ,in faptul ca zicea ca s-a schimbat, dar ...din pacate au fost vorbe goale...nu s-a schimbat deloc..si cu toate astea el il iubesc si il vreau in continuare...parca nu mai exista barbati in afara de el...doar pe el il vad...pe el il vreau...parca nu mai am demnitate....ma simt un nimic fara el..parca doar cu el aveam valoare,...


Ai o stima de sine scazuta, din cauza lui. Cumva, el prin comportamentul lui, ordinar si egoist, te-a determinat sa crezi ca fara el vei fi un nimeni, nu vei putea trai fara el.

Ba se poate trai, si inca foarte bine, fara cineva care-ti calca demnitatea si increderea in picioare de cate ori are ocazia.

Trebuie sa gasesti in tine puterea de a te iubi mai mult pe tine, ca sa poti pleca din relatia asta toxica. Daca simti ca nu poti face asta singura, deoarece te simti depasita de situatie, apeleaza la ajutorul unui psiholog sau psihoterapeut, el te va ajuta sa vezi, din nou, luminita de la capatul tunelului.

Incearca sa te gandesti la tine si la faptul cum iti pierzi timpul si viata, alaturi de un individ ce nu te merita. Prinsa intr-o relatie nepotrivita, ratezi ocazia de a avea o relatie frumoasa, alaturi de altcineva.
kudika_32792
Postat pe 26 Mai 2013 10:11
Stiai care sunt riscurile si totusi ai continuat aceasta relatie. Nu are de ce sa-ti para rau. E o experienta de viata din care ai mai invatat ceva (faptul ca lupu-si schimba parul dar naravul ba) Sa ai multa grija cu barbatii astia "sclipiciosi", ca in general nu-s de incredere. Daca e prea frumos ca sa fie adevarat, ceva e putred la mijloc. Tipii de genul asta incearca sa ascunda sub o masca aurita, niste chestii destul de urate.
Micaell
Postat pe 26 Mai 2013 10:19
De la: Micaell, la data 2012-05-29 10:53:53Nu are rost sa-ti faci iluzii, ca o sa-l schimbi tu, fiindca n-o sa reusesti. Tipul ti-a zis clar ca n-a iubit niciodata pe nimeni, ce vrei mai mult? Sunt si barbati de genul asta, care-s mai putin sentimentali. Tehnicile de seducere a femeilor prin gesturi tandre, nu pot inlocui iubirea. Practic ti-ai facut-o cu mana ta... Acum carpe diem, bucura-te de sex cat o mai fi, si incearca sa nu-ti mai faci iluzii. Data viitoare sa fii mai atenta cu cine ajungi in pat, ca risti sa sfarsesti prin a fi pasata de la unul la altul ca o minge. Nu strica sa ai o discutie cu "candidatul" de genul: ce-ti doresti de la viata, vrei o relatie serioasa sau doar o aventura, vrei sa-ti faci o familie etc. Mi se par niste intrebari pe care orice om normal trebuie sa le puna inainte de a incepe o relatie. Nu, hop in pat...si ne gandim mai tarziu. Si pe urma stai si plangi, ca respectivul a disparut in ceata. Sa stii ca barbatii sunt destul de sinceri in ceea ce-i priveste, pt ca nu le place sa se complice. Problema e ca femeilor le place foarte mult sa se imbete cu apa rece si sa creada ca pot schimba un Casanova intr-un sfant.
Daca tu nu ai fost in stare sa schimbi pe cineva, asta nu inseamna ca nici ea nu poate....Baiatul a fost sincer cu ea si nu a mintit-o cum fac unii.. . Auzi sa intrebe pe cel cu care va fi "Ce iti doresti de la viata vrei o familie sau..? :sml-happy000..Pe ce lume traiesti? Si crezi ca ii v-a spune vreau doar o aventura? Normal ca ii spune ca vrea sa intemeieze o familie bla bla si incolo vrea numai sex ..Ca s-a aruncat in pat cu el dupa 3 saptamani si daca se arunca dupa 2 luni nu ajungea tot acolo? ..Ea se simte asa ca ii este frica sa nu o paraseasca.Din pacate nici nu are prea multa incredere in fortele ei...
Maria_Loredana_1
Postat pe 26 Mai 2013 16:37
De la: dalilapink, la data 2013-05-25 18:35:36[quote name='
Doamne,cat adevar ai spus,cata dreptate ai avut, da, m-a inselat acum trei saptamani cu o colega de la servici, desi zice ca ma iubeste ca vrea sa fie in continuare cu mine,nu mai pot sa il cred.....mi-a rupt inima,am avut incredere in el ,in faptul ca zicea ca s-a schimbat, dar ...din pacate au fost vorbe goale...nu s-a schimbat deloc..si cu toate astea el il iubesc si il vreau in continuare...parca nu mai exista barbati in afara de el...doar pe el il vad...pe el il vreau...parca nu mai am demnitate....ma simt un nimic fara el..parca doar cu el aveam valoare,...



Nu ai incredere in tine,nu te respecti si nu crzi in valoarea ta ca femeie,de aici se nasc problemele tale!!!Cand vei reusi sa iti recapeti valentele,atunci vei putea sa mergi mai departe!!!Cum poti sa devii dependenta de un tradator,calificativ dat celor mai slabi barbati,din punct de vedere al caracterului??????Inadmisibil,incearca sa nu mai iubesti minciuna din viata ta!!!!
kudika_15804
Postat pe 26 Mai 2013 16:47
DOMNITA: Cu tot respectul ,ca nu te cunosc,dar cred ca iti meriti soarta! Esti o naiva,te lasi vrajita ca-ti place! Pentru ce te m-ai plingi?Gandeste cu capu nu cu inima, isi bate joc de tine cum vrea el.iubestel in continuare! Trezestete fetito nu ma-i fi fraiera da-i viteza. "PAPASS'
PAPASS
Postat pe 26 Mai 2013 16:53
E clar se joaca cu tine..Imi pare rau!! Dar trebuie sa pui punct fara sa te uiti inapoi (daca nu ai facut-o pana acum)..Iti va fi greu, dar o sa iti fie mai greu daca mai stai cu el..Viata merge inainte cu el sau fara el..
Maria_Loredana_1
Postat pe 26 Mai 2013 17:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce sunt barbatii atat de reci uneori ?! 54 De la: franziska_eu 2 Ianuarie 2012 10:58
raspunde-ti va rog 63 De la: darksukkubus69 21 Noiembrie 2009 22:48
petting 4 De la: _oktober_ 2 August 2009 12:23
Sa traim bine! Cu barbati?! 98 De la: kudika098645 17 Ianuarie 2010 20:10
De ce barbatii se cred superiori, cand ei de fapt... 9 De la: yumalai 20 Mai 2009 15:36