Setari Cookie-uri

intoarce capul dupa femei pe strada

buna metoda, dar poti sa-i arati tu fete care-ti plac...sa vezi atunci parerea lui! nu cred neaparat ca nu te iubeste...probabil esti geloasa si incearca sa-te faca sa intelegi ca nu-i place acest lucru. eu cand vad o fata frumoasa ii arat sotului meu...depinde si cum se uita...stai linistita, draga mea...cu toti ne uitam dupa persoane care arata bine, fie femei, fie barbati...doar suntem o tara cu o populatie feminina frumoasa...doar ca unii o fac mai discret....
maya1331
Postat pe 11 Iunie 2012 10:15
sunt doua variante :ori tu esti prea geloasa...ori el nu te iubeste! daca face mereu gestul acesta e clar ca nu te iubeste,esti doar la rand! cum va da de altceva care sa i convina... va pleca! ce sa zic ...mult noroc!
kudika132193
Postat pe 11 Iunie 2012 10:25
Mai da ce repede presupui ca nu o iubeste. Stiai ca toata lumea se uita? Doar ca unii barbati o fac finut in semn de respect pentru persoana de langa ei. Si crede-ma ca si al tau prieten se uita. Acuma sper sa nu ii faci o criza de gelozie ca ai auzit asta de la mine :)
lore27
Postat pe 11 Iunie 2012 12:30
tot mai intoarce capul? credeam ca-i deja cu gatul in gips!!
kiss_my_ass
Postat pe 11 Iunie 2012 12:36
De la: Lucky_Salomeea, la data 2012-06-10 06:22:01Primul meu prieten cae ma iubea nu intorcea capul pe strada sau in alte imprejurarai dupa vreo femeie.
In schimb la un revelion studentesc eu am raspuns zambetului unui tip care mi se paruse cunoscut, pe care credeam eu ca il cunoscusem tot la Izvorul Muresului in Scoala de ghizi. Prietenul mi-a reprosat pe loc, spunanad ca a observa ca am facut un gest care nu se face intre doi prieteni care se iubesc. ca el asa a fost educat de tatal sau sa nu se uite sau sa danseze cu o alta femeie la petreceri ca sa nu iasa discutii in cuplu. Adevarul era ca ne certasem putin inainte de a veni la masa festiva si cred ca in subconstient vroiam sa ma razbun sau sa scap de el, ceea ce am si facut a doua zi. De atunci nu ne-am mai vazut sau auzit. El era foarte gelos, nu aveam voie sa discut cu vreun coleg ghid. Eu traiam intr-un grup de ghizi si plecam in grup iar el imi cerea sa=i acord numai lui atentie, desi trebuia sa ne integram grupului. Asa ca am renuntat la un astfel de tiran al iubirii, ma sufoca, aveam si eu nevoie de spatiul meu de libertate. NU puteam sa traiesc izolata pe o insula numai cu el, mai ales ca intr-un grup de turisti trebuie sa acorzi atentie fiecarui individ din grup wsi asta il deranja, desi era doar proefsinal sau colegial. Nu este bine ca doi prieteni sa lucreze impreuna.
In concluzie trebuie sa-l intrebi de ce face acest lucru, daca o face constient sau inconstient,Cand eu am facut acel lucru la revelion am l-am facut inconstient la inceput si apoi chiar imi doream sa scap de el pentru ca ma suparase ianinte de festivitate. Nu putem generaliza si in cazul tau. Daca nu a fost educat ii poti spune tu ca ceste lucruri nu se fac cand esti insotit de o persoana de gen feminin.cu siguranta tatal lui nu i-a spus caest lucru sau mama.
PS.Si mie mi s-a intamplat ca barbatii insotiti sa intoarca capul dupa mine pe strada si femeile care ii insoteau sa se uite uratala mine. Chiar la locul de munca directoarea iese mereu la tigara cu un simpatizant de-al meu,care doreste sa se lase de fumat dar ea il alimenteaza.Acesta mereu intoarce capul cand ma vede ca sa ma salute, evident sau doar sa-mi zambeasca si ea este geloasa, curios ca e si casatorita dar ii place sa fie in centrul atentiei barbatilor. Acum ma si sicaneaza din cauza lui. Daca mai si vorbim face o fata ! oricum ea e geloasa pe competentele mele profesionale si calitatile mele fizice.


cel mai elocvent raspuns plecam de la intorsul capului pe strada si ajungem la gelozie intre femei!! si zici ca esti buna rau atat fizic cat si profesional?!
kiss_my_ass
Postat pe 11 Iunie 2012 12:44
De la: kiss_my_ass, la data 2012-06-11 12:36:18 tot mai intoarce capul? credeam ca-i deja cu gatul in gips!!

Intre timp s-a ingrasat...si a plesnit gipsul !!!
rondina
Postat pe 11 Iunie 2012 14:21
De la: rondina, la data 2012-06-11 14:21:59
De la: kiss_my_ass, la data 2012-06-11 12:36:18 tot mai intoarce capul? credeam ca-i deja cu gatul in gips!!

Intre timp s-a ingrasat...si a plesnit gipsul !!!
pai mai ai o varianta sa il legi la ocgi
pinochyoo
Postat pe 11 Iunie 2012 14:23
ochi:*
pinochyoo
Postat pe 11 Iunie 2012 14:23
Constat ca n-ai citit cu atentie: COMPORTAMENTELE se negociaza, nicidecum sentimentul.
Da, comportamentele se negociaza (termenul e folosit si in prihologie, nu doar in comert), adica se discuta si se stabileste de comun acord intre cei doi, ce anume ii place sau nu, ce anume poate sau nu poate fi acceptat de catre celalalt, si reciproc. E un dialog in fiecare isi exprima sentimentele, doleantele, placerea sau ne-placerea vis-a-vis de un anumit comportament al partenerului/ei.
kudika_7535
Postat pe 11 Iunie 2012 15:28
tie nu ti seintampla niciodata sa intorci capul dupa o femeie bine imbracata si frmoasa?!
kudika405563
Postat pe 11 Iunie 2012 16:16
citeam undeva ca daca intoarce capul discret pana trece de el persoana respectiva ar putea fi doar un gest de admiratie, daca isi rupe gatul holbandu-se atunci e lipsa de respect.
Thais13
Postat pe 11 Iunie 2012 19:23


da te iubeste

alta-i dadea cu geanta in cap ,tu stai si te intrebi daca te iubeste

esti tinerica ,mica mica ha?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 11 Iunie 2012 19:34
buna ziua,
am tot citit parerile fetelor, desigur doar aprox jum din ele, si am si eu parerea mea...indiferent cate pareri sau sfaturi vei auzi, omul, fiinta superioara cica, este atras de negativ intai,dupa aceea rumega partea pozitiva.
asa ca oricat si oricine ti-ar spune...in sufletul tau...daca -l iubesti, se da o lupta in care tu spui ca trebuie sa castigi...cu cat te lupti mai mult... cu atat te implici mai mult sentimental...
ideal este, ca partea pozitiva din tine sa te domine...sa-ti spui: femei sunt pe placul tuturor, barbati sunt gramada, gasesc eu pe cineva compatibil...intr-un tarziu...pana atunci: DISTRACTIE MAXIMA!
iesi cu prietenele..sau singura, la cumparaturi, teatru, terasa, club...fii indiferenta...si nu-i mai da apa la moara...cand se uita....nu te dezbraci de caracter...fa-te pur si simplu ca nu observi, te poti uita si tu...dar discret, nu trebuie sa vada el ca-i raspunzi cu aceeasi moneda, ca dupa aceea daca te va insela ce faci? ii platesti la fel? te denigrezi in fata ta pt ce?
in fine...nu te mai retin...poate subiectul este deja consumat....
bafta...si loveste cu cea mai grea palma: INDIFERENTA.
kudika386380
Postat pe 12 Iunie 2012 09:58
De la: kudika386380, la data 2012-06-12 09:58:00buna ziua,
am tot citit parerile fetelor, desigur doar aprox jum din ele, si am si eu parerea mea...indiferent cate pareri sau sfaturi vei auzi, omul, fiinta superioara cica, este atras de negativ intai,dupa aceea rumega partea pozitiva.
asa ca oricat si oricine ti-ar spune...in sufletul tau...daca -l iubesti, se da o lupta in care tu spui ca trebuie sa castigi...cu cat te lupti mai mult... cu atat te implici mai mult sentimental...
ideal este, ca partea pozitiva din tine sa te domine...sa-ti spui: femei sunt pe placul tuturor, barbati sunt gramada, gasesc eu pe cineva compatibil...intr-un tarziu...pana atunci: DISTRACTIE MAXIMA!
iesi cu prietenele..sau singura, la cumparaturi, teatru, terasa, club...fii indiferenta...si nu-i mai da apa la moara...cand se uita....nu te dezbraci de caracter...fa-te pur si simplu ca nu observi, te poti uita si tu...dar discret, nu trebuie sa vada el ca-i raspunzi cu aceeasi moneda, ca dupa aceea daca te va insela ce faci? ii platesti la fel? te denigrezi in fata ta pt ce?
in fine...nu te mai retin...poate subiectul este deja consumat....
bafta...si loveste cu cea mai grea palma: INDIFERENTA.


eu nu va inteleg!! de ce sa se consume inutil? de ce sa-si schimbe total viata pentru un barbat ce nu are bunul simt ca macar atunci cand este cu ea sa nu intoarca capul dupa altele? simplu: tai raul de la radacina!mai bine sufera un an decat toata viata!
kiss_my_ass
Postat pe 12 Iunie 2012 10:02
De la: kudika503046, la data 2012-05-30 11:20:05prietenul meu intoarce capul dupa femei pe strada, chiar daca sunt alaturi.
ce parere aveti?
ma iubeste?
o cum te inteleg.mda e deranjant,dar si el e un mare nesimtit,exact in adevaratul sens al cuvantului,e nevoie de maturitate intr-o relatie,si la el lipseste cu desavarsire,e normal ca se uita dar daca e exagereaza,cauta pe altcineva pt.ca cu el casa nu vei face doar te vei face ca totul este bine si vei aveade suferit.in schimb meriti si toate meritam pers.care sa ne aprecieze nu sa ne faca sa ne simtitm aiurea.succes.femeile ar trebui sa nu m-ai accepte atatea umilinte din partea barbatilor si sa fie m-ai transante,arat-i si tu ca nu e unicul.
LADY_BUGS
Postat pe 12 Iunie 2012 10:06
PICARD
http://i1203.photobucket.com/albums/bb400/stefy233/RSCN1003.jpg
kudika_9635
Postat pe 12 Iunie 2012 11:05
PICARD
http://i1203.photobucket.com/albums/bb400/stefy233/RSCN1003.jpg
kudika_9635
Postat pe 12 Iunie 2012 11:05
PICARD
http://i1203.photobucket.com/albums/bb400/stefy233/RSCN1003.jpg
kudika_9635
Postat pe 12 Iunie 2012 11:05
PICARD
http://i1203.photobucket.com/albums/bb400/stefy233/RSCN1003.jpg
kudika_9635
Postat pe 12 Iunie 2012 11:05
PICARD
http://i1203.photobucket.com/albums/bb400/stefy233/RSCN1003.jpg
kudika_9635
Postat pe 12 Iunie 2012 11:05
Poi fa-l sal intoarca doar dupa tine !
kudika_nikole
Postat pe 12 Iunie 2012 17:21
crezi ca,daca nu intoarce capul te iubeste? poate sa te insele sau chiar sa nu te iubeasca chiar daca pe strada nu are ochi decit pt tine.
kudika472855
Postat pe 13 Iunie 2012 06:07
eu i-as spune ca gestul lui ma deranjeaza si daca s-ar m-ai intampla l-as lasa in strada cu gatul intors!bineinteles ca nu iti spun ca prietenul tau nu te iubeste dar iti spun ca sigur nu stie sa aprecieze ce are langa el!! bafta multa!
carcris
Postat pe 23 Iunie 2012 22:09
De la: carcris, la data 2012-06-23 22:09:08eu i-as spune ca gestul lui ma deranjeaza si daca s-ar m-ai intampla l-as lasa in strada cu gatul intors!bineinteles ca nu iti spun ca prietenul tau nu te iubeste dar iti spun ca sigur nu stie sa aprecieze ce are langa el!! bafta multa!



Aprecierea difera de la barbat la barbat!!!Toti o fac,difera discretia cu care admira o alta femeie!!!In ceea ce priveste atitudinea ta,,vis-a-vis de gestul iubitului tau,,hmm,presupun ca acesta nu este instant,ci ,doar repetitiv,,este in sange,,deci ,daca nu ai observat la momentul initial,pot sa-ti spun ca este tardiva miscarea de a-l lasa in plina strada!!Fetelor,,fiti perspicace!!
MissRainbow
Postat pe 23 Iunie 2012 23:45
De la: carcris, la data 2012-06-23 22:09:08eu i-as spune ca gestul lui ma deranjeaza si daca s-ar m-ai intampla l-as lasa in strada cu gatul intors!bineinteles ca nu iti spun ca prietenul tau nu te iubeste dar iti spun ca sigur nu stie sa aprecieze ce are langa el!! bafta multa!



Aprecierea difera de la barbat la barbat!!!Toti o fac,difera discretia cu care admira o alta femeie!!!In ceea ce priveste atitudinea ta,,vis-a-vis de gestul iubitului tau,,hmm,presupun ca acesta nu este instant,ci ,doar repetitiv,,este in sange,,deci ,daca nu ai observat la momentul initial,pot sa-ti spun ca este tardiva miscarea de a-l lasa in plina strada!!Fetelor,,fiti perspicace!!
MissRainbow
Postat pe 23 Iunie 2012 23:45
De la: kudika467548, la data 2012-06-24 04:54:30
De la: kudika_9635, la data 2012-06-12 10:59:53Doamna cochesi si-a dat plapuma din pat la reparat si, vazind ca se apropie sezonul rece si lucrarea nu este gata, a trimis urmatoarea scrisoare:
"Stimate Domnule Plapumar Picardiliu ,
va rog sa executati lucrarea asa cum ne-a fost intelegerea.
Eu pun la dispozitia dvs. fata si dosul si, pe deasupra lâna mea, pe care va rog sa o scarmanati bine si sa o bagati toata, pentru ca imi place sa fie cit mai groasa si cit se poate de lunga, cind intind picioarele, sa nu iasa afara.
Daca faceti lucrarea ca lumea, v-o recomand si pe soacra-mea Putzy.
Dânsei ii este rusine sa vina, ca nu stie ce sa faca cu dosul pâna spala fata, care-i mult mai uzata de la atata produs tiristi melomani.
Va rog sa-i desfaceti toate incretiturile, ca sa nu se lase la lucru.
A ei poate sa fie si mai scurta, dar sa fie groasa, ca Putzy E baba batrâna si se incalzeste greu fara EURO-tiristi in cearceaf care sa o frece bine!


Faptul ca razi la prostiile unei persoane cu probleme psihice, spune multe despre caracterul tau.

Atat am avut sa-ti spun.
kokeshi
Postat pe 24 Iunie 2012 09:19
Si daca nu isi intoarce capul dupa femei asta inseamana ca te iubeste si ca nu te inseala?O face cand nu esti tu si tot o face...Eu cu prietenul meu ne uitam amandoi El la fete si eu la baieti ne luam la intrecere si ne spunem ce gandeste aia sau ala dupa care ne uitam ..Si avem 4 ani impreuna si ne intelegem super,suntem deschisi unul cu celalalt nu avem secrete fata unul de altu..Povestim despre orice,mergem amandoi oriunde...Rar se intampla sa mergem separat..Sunt pt el iubita,mama sora si in acelasi timp si prietena si el pt mine este la fel...
Maria_Loredana_1
Postat pe 25 Iunie 2012 03:54
Sigur te iubeºte,dar vrea sã vadã de ce alte femei nu îi face clic,ce ai tu atît de special de stã lîngã tine de atîta timp
kudika313313
Postat pe 30 Iunie 2012 20:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
chiar toti barbatii inseala?? 56 De la: ralu_23 23 August 2010 19:40
Complex Dunarea 1 De la: kudika417799 9 August 2011 19:25
Cum pot sa imi vindec sotul de ....net? 11 De la: Kudicul 20 August 2009 14:33
Cum as putea sa-mi dau seama daca ma inseala? 38 De la: jago_1903 18 Octombrie 2010 23:02
Salut!!! 61 De la: geo_resuscitat 11 Ianuarie 2011 22:25