Setari Cookie-uri

Cand sotul refuza sa mearga in vacanta 7 zile doar cu sotia,pe motiv ca se plictiseste

Eu am senzatia ca voi doi nu prea aveti nimic in comun si de-asta relatia s-a racit atat de tare. El e clar ca se plictiseste in compania ta si ca ar prefera sa iasa cu amicii la o bere decat sa fie cu tine. De ce? Pentru ca simte ca nu are ce discuta cu tine. Cred ca in goana asta dupa bani, ati uitat ce era mai important: de iubire si de comunicare. La ce-ti foloseste o casoaie daca ajungi sa stai singur in ea? Oricum, parerea mea e ca nu s-ar fi ajuns aici daca ati fi avut preocupari care sa va uneasca. Din pacate, teama mi-e ca nu prea sunteti compatibili. Pasiunea nu va mai poate salva relatia, fiindca deja au trecut destul de multi ani peste voi... Poate ar fi bine daca ai mai incerca si alte "variante"... asta in cazul in care nu-ti place singuratatea in doi.
Micaell
Postat pe 8 Iulie 2012 08:07
Femeie, trezeste-te si lupta! Trezeste-l si pe el din amorteala venita nici nu conteaza din ce motiv. Vezi-l in ochiii mintii cum era cu 10 ani in urma si fa-l sa redevina asa. In fond, tocmai faptul ca tu esti plecata in timpul anului, zi de zi... poate fi un motiv sa vrea sa isi aduca aminte de tine cea de la inceput.
Nu vrea o vacanta de 7 zile, no problem! OFERA-I una de TREI ZILE MAGNIFICE!!! Sa-i para rau ca s-au terminat.
Nu te indoi, nu lua in calcul ca ar fi o alta femeie (chiar daca...) ori, si mai bine, lupta impotriva nalucii fiind seducatoare 24 de ore din 24!!!
Daca discutiile despre casa sunt singurele care il anima, e semn ca nu e totul pierdut, caci casa este facuta pentru amandoi, ori daca el ar fi atras de alta femeie ar insemna sa rupa casa in doua...
Fa planuri legate de casa, vezi ce mai vrea el pentru cuibul vostru....dar orice ar fi MERGI cu el in vacanta 3 zile!!! Si fii seducatoare, te rog... O femeie intr-o relatie de 12-13 ani stie ce trebuie sa faca pentru a topi gheata in care s-a adapostit iubitul ei.
Femeie, e timpul sa lupti! cu toate armele femimitatii tale. Ar fi pacat sa esuezi cand tu ai atatea resurse de iubire...
Accepta 3 zile, nu le refuza.
As avea multe de spus, dar ma opresc. poate imi vei spune daca gandesc in acord cu personalitatea ta ...
maybe
Postat pe 8 Iulie 2012 21:51
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-07-09 16:58:11da'l dreacu

mai bine ma iei pe mine 7 zile si 7 nopti



Pai,,,se putea? Seherezada!!!!
MissRainbow
Postat pe 9 Iulie 2012 17:33
De la: MissRainbow, la data 2012-07-09 17:33:08
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-07-09 16:58:11da'l dreacu

mai bine ma iei pe mine 7 zile si 7 nopti



Pai,,,se putea? Seherezada!!!!


ce'i sorme? vrei si tu 7 zile si 7 nopti ,sa spui ca mai vrei dar nu mai poti?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 10 Iulie 2012 10:48
De la: Micaell, la data 2012-07-08 08:07:17Eu am senzatia ca voi doi nu prea aveti nimic in comun si de-asta relatia s-a racit atat de tare. El e clar ca se plictiseste in compania ta si ca ar prefera sa iasa cu amicii la o bere decat sa fie cu tine. De ce? Pentru ca simte ca nu are ce discuta cu tine. Cred ca in goana asta dupa bani, ati uitat ce era mai important: de iubire si de comunicare. La ce-ti foloseste o casoaie daca ajungi sa stai singur in ea? Oricum, parerea mea e ca nu s-ar fi ajuns aici daca ati fi avut preocupari care sa va uneasca. Din pacate, teama mi-e ca nu prea sunteti compatibili. Pasiunea nu va mai poate salva relatia, fiindca deja au trecut destul de multi ani peste voi... Poate ar fi bine daca ai mai incerca si alte "variante"... asta in cazul in care nu-ti place singuratatea in doi.
Daca simte ca nu are ce discuta cu mine,este din simplul fapt ca nu ma cunoaste.Sunt deschisa la minte si pot discuta despre orice,oricand,mai ales cu el.Imi place sa-mi spun punctul de vedere in fata lui,deoarece imi doresc sa ma cunoasca,asa cum am devenit,nu cum eram in urma cu 13 ani.Imi place sa-l impresionez cu ideile si parerile mele,dar ce se intampla atunci cand eu nu am dreptate cu nimic???(ma refer la faptul ca niciodata nu ma aproba,atunci cand spun ceva bun,tace.Iar la cea mai mica cearta,eu sunt imatura si niciodata nu am avut dreptate in ce am spus in x ani.)Sunt genul de persoana,careia i se transmite automat starea persoanei de langa mine.Daca simt o persoana depresiva langa mine,sau trista,ma intristez si eu si chiar nu mai pot vorbi,decat daca acea persoana trista,vorbeste,sau simte nevoia sa se descarce.Atunci reactionez.Recunosc,ne-a luat banii mintile,dar amandoi am realizat lucrul acesta si faptul este consumat.Important este,ce concluzii am tras din aceste lucruri???Cand i-am spus sotului ca o sa vin acasa si o stau o luna,a zis ca este prea mult,mai bine as sta 3 saptamani.Asta,dupa ce am hotarat sa stam mai mult impreuna,fara sa mai punem cea mai mare importanta pe bani.Intelegi??Avem lucruri comune,care ne plac,care ne distreaza,care ne bucura,dar le-am cam ignorat in ultimul timp,ce-i drept.
kudika_9592
Postat pe 14 Iulie 2012 23:08
De la: maybe, la data 2012-07-08 21:51:10Femeie, trezeste-te si lupta! Trezeste-l si pe el din amorteala venita nici nu conteaza din ce motiv. Vezi-l in ochiii mintii cum era cu 10 ani in urma si fa-l sa redevina asa. In fond, tocmai faptul ca tu esti plecata in timpul anului, zi de zi... poate fi un motiv sa vrea sa isi aduca aminte de tine cea de la inceput.
Nu vrea o vacanta de 7 zile, no problem! OFERA-I una de TREI ZILE MAGNIFICE!!! Sa-i para rau ca s-au terminat.
Nu te indoi, nu lua in calcul ca ar fi o alta femeie (chiar daca...) ori, si mai bine, lupta impotriva nalucii fiind seducatoare 24 de ore din 24!!!
Daca discutiile despre casa sunt singurele care il anima, e semn ca nu e totul pierdut, caci casa este facuta pentru amandoi, ori daca el ar fi atras de alta femeie ar insemna sa rupa casa in doua...
Fa planuri legate de casa, vezi ce mai vrea el pentru cuibul vostru....dar orice ar fi MERGI cu el in vacanta 3 zile!!! Si fii seducatoare, te rog... O femeie intr-o relatie de 12-13 ani stie ce trebuie sa faca pentru a topi gheata in care s-a adapostit iubitul ei.
Femeie, e timpul sa lupti! cu toate armele femimitatii tale. Ar fi pacat sa esuezi cand tu ai atatea resurse de iubire...
Accepta 3 zile, nu le refuza.
As avea multe de spus, dar ma opresc. poate imi vei spune daca gandesc in acord cu personalitatea ta ...
Draga kudika,in urma cu cateva zile,m-a vizitat sotul meu.A dorit sa ma viziteze.A fost pentru un weekend si pot spune ca a fost magnific.M-am simtit iubita si am fost foarte apropiati si am discutat cateva lucruri si am picat de comun acord si ne-am inteles foarte bine,nu mai zic de intimitatile pline de pasiune si tot ce-i necesar intr-un cuplu sanatos,in asa momente.Intr-un cuvant,totul a fost superb.O sa mergem 3 zile,departe de tot si de toti si deja am inceput cumparaturile ptr un weekend reusit si sper sa functioneze totul.Am sa fac tot posibilul sa-l recuceresc.Si am sa incerc sfatul tau,in a fi seducatoare 24 din 24.Sper sa fiu si in timp ce fac curatenie. (am sa incerc).Asta ar fi cam ultima sansa a noastra.Am sa incerc sa fiu asa cum poate am mai neglijat sa fiu,din diferite motive.Ramane de vazut ce se va intampla.Cert este ca o sa mergem 3 zile,o sa incerc sa fiu seducatoare 24 din 24 si o sa continui cumparaturile,ptr a fi sexy mereu.Multumesc pentru sfat si poti spune cat de multe doresti,imi face placere
kudika_9592
Postat pe 14 Iulie 2012 23:28
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-07-09 16:58:11da'l dreacu

mai bine ma iei pe mine 7 zile si 7 nopti
Te poti abtine de la comentarii,daca nu poti vorbi frumos.M refer la ,este vorba de sotul meu,putin respect te rog,sau nu comentezi.
kudika_9592
Postat pe 14 Iulie 2012 23:38
Buna!s-ar putea sa-l fi scapat din mana....parerea mea e ca are pe altcineva....trebuie sa lupti mult sa-l pui iar pe linie....vezi sa nu cumva sa iti pierzi serviciul degeaba...A avut prea multa libertate(ce e mult strica),a vazut cum e "viata"si a inceput sa-i placa(tentatiile multe).Parerea mea,ma repet,e indragostit de altcineva!"nu stii niciodata cu cine dormi in pat!Iti doresc mult succes in viata!Fii tare lupta si i-a decizia corecta,intr-o relatie e nevoie de 2.
kudika460907
Postat pe 15 Iulie 2012 07:40
De la: kudika331655, la data 2012-07-15 11:54:17Si eu lucrez in strainatate(daca vrei o parere si de la cinva cu experienta respectiva)..dar nu simt acea raceala, despre care tu nu sti ce sa crezi,din partea sotului meu....care stie sa-mi aprecieze sacrificiile!Doar santem un cuplu iar sacrificiu intr-o relatie nu il faci numai pentru tine!Trebuie neaparat sa afli cine este respectiva,care e face sa fi ,,plictisitoare,, in viata lui!Nu fi naiva ca nu isi lasa el la vedere mesajele,dar cred ca ai si tu ,,prieteni,,dispusi care sa il spioneze!Normal ca interesul lui este sa gate casa iar apoi sa imparta cat mai mult posibil cu tine!Nu stiu daca vei rezolva problema lasand lucru din strainatate,pentru ca raceala si problema ramane...atata timp cat nici in vacanta nu vrea sa-si piarda timpul cu tine!Stiu ca este dureros dar mai bn sa descoperi acum,decat....cand i-ai gatat cuibul!Normal ca nu paraseste el closca cu puii de aur...atata timp cat ai bani,esti buna,gandeste cat de ,,plictisitoare,,vei fi cand nu il vei mai sponsoriza,daca vei lasa serviciul din strainatate,ca sa il cocolosesti....cand el nu simte nevoia!Pe mine distanta m-a apropiat mai mult de sotul meu,iar revederea este un moment care ne face sa traim senzatii uimitoare, demult uitate si ingropate!Deci nu ...nu este normal si nu are nici o scuza pentru comportamentul de tot rahatul,fata de tine!Deci deschide ochii,chiar daca dragostea este oarba nu trebuie sa fie si proasta!



Da, tocmai asta este problema, distanta dintre orbire si prostie.
Un cuplu tanar, chiar daca format cu multi ani in urma, are dinamica lui. Barbati si femei functionam dupa reguli si necesitati, indiferent de ce spun unii sau altii.
Este posibil ca o alta femeie sa fi pus ochii (si nu numai) pe el, dar nu asta-i discutia, nu este estenta. Atata timp cat il iubesti si ai incredere in intentiile lui legate de voi, nu este cazul sa pui agenti de urmarire, sa afli cu cine-si regleaza hormonii...
Un barbat care nu vrea sa isi strice familia, va sti sa puna singur distanta intre sex si implicare emotionala cu alta femeie.
Tu trebuie sa reaprinzi flacara iubirii, sa-l faci sa-si aminteasca de ce te iubeste si de ce este cu tine, ca sot al tau.
V-ati construit o casa, fa-l sa simta ca e a voastra, nu doar a lui. Pune-ti amprenta pe tot ce-i acolo, dar nu-ti pierde timpul ce-l ai de stat acasa facand pe gospodina. Nu aceste abilitati tin un barbat...
Cum am spus, lupta-te cu orice naluca, dar fara sa vrei sa-i stii numele sau chipul.
Lupta cu aceleasi arme, seductia de femeie. Ai avantajul ca ii stii slabiciunile si poti sa le folosesti in favoarea ta. Sa nu spuna nimeni ca manipularea afectiva nu da roade...inseamna ca nu stie ce e viata! Cea reala, nu siroposheniile din carti sau din filme.
Si, apropo, cand mergi in concediu, mergi pentru o luna, chiar daca mai mergi si pe la rude, singura... Dar stai acasa o luna. Imi pare de neinteles aceasta nedelicatete a lui, sa iti scurteze placerea de a fi acasa (la tine acasa)... ma abtin de la a comenta. Dar... stai in concediu o luna, nu mai putin... cererea lui este o impertinenta.
Vreau sa cred ca a venit in vizita, in weekend, pentru ca te iubeste. Pana la proba contrarie, asa sa crezi si tu.
maybe
Postat pe 15 Iulie 2012 18:05
Ei bine..draga mea..Daca tu lucrezi in strainatete si sotul tau este in tara...Nu crezi ca barbatii isi vor mai mult sotiile in tara?Eu inteleg ca situatia ar cere-o probabil, dar poate ca si de asta v-ati racit asa..Nu poti transforma asa deodata relatia in ceva spectaculos.Poate mai are pe altcineva in paralel..Asa sunt majoritatea barbatilor..Ei vor ca sotiile sa fie cu ei,sa ii sustina etc..Doar asa la tel. sa vorbiti inutil e greu..Daca ai job in afara tarii poate nici tu nu mai tii asa mult la el.E chestia de ''feeelings..you know ?''.. HM..Oare el o mai tine ? Din mom. ce te respinge..e cam clara situatia..Era bine sa il iei si pe el ori sa fiti ambii intr-un loc..De ce nu suporta sa fiti doar voi doi?Parerea mea este ca S-a invatat Liber!! Sa experimenteze fara stirea ta.. Odata ce estee distant,cam asa fac toti cand nu mai tin relatiile lor.Daca sunt sentimente sincere intre voi si nu v-ati inselat(pt ca vad ca tu vrei f mult) asa da,Dar sa fie reciproce...Daca nu..Despartire E mult mai bine pt voi..Altfel va simtiti amandoi vinovati si nu ajungeti la un numitor comun.
Succes in viata :*
MaddeLinne
Postat pe 15 Iulie 2012 19:02
De la: kudika460907, la data 2012-07-15 07:40:12Buna!s-ar putea sa-l fi scapat din mana....parerea mea e ca are pe altcineva....trebuie sa lupti mult sa-l pui iar pe linie....vezi sa nu cumva sa iti pierzi serviciul degeaba...A avut prea multa libertate(ce e mult strica),a vazut cum e "viata"si a inceput sa-i placa(tentatiile multe).Parerea mea,ma repet,e indragostit de altcineva!"nu stii niciodata cu cine dormi in pat!Iti doresc mult succes in viata!Fii tare lupta si i-a decizia corecta,intr-o relatie e nevoie de 2.
Buna,serviciul nu o sa-l pierd.In situatia de fata,avand o mare nesiguranta,nu pot risca asa de mult.Indiferent ce se intampla,imi trebuie o stabilitate,fara de care nu as putea trece peste acest impas,in cazul in care reiese ca singura solutie,despartirea.Da,a avut libertate din plin.A fost alegerea lui ce face cu aceasta libertate.Era constient totusi de faptul ca ne vom desparti in momentul in care-si face o alta relatie.Daca este indragostit de o alta femeie,a facut acest lucru fiind constient ca ne vom desparti.Eu,nu am avut nici o legatura cu un alt barbat si drept dovada,il iubesc exact ca in momentul in care eram aproape unul de celalalt.Am avut si eu libertate,puteam face si eu orice,dar am preferat sa renunt la aceasta libertate si sa ma rezum doar la a strange bani si a realiza ceva.Multumesc ptr urari,de asemenea si tie numai bine si impliniri.
kudika_9592
Postat pe 16 Iulie 2012 14:01
De la: kudika331655, la data 2012-07-15 11:54:17Si eu lucrez in strainatate(daca vrei o parere si de la cinva cu experienta respectiva)..dar nu simt acea raceala, despre care tu nu sti ce sa crezi,din partea sotului meu....care stie sa-mi aprecieze sacrificiile!Doar santem un cuplu iar sacrificiu intr-o relatie nu il faci numai pentru tine!Trebuie neaparat sa afli cine este respectiva,care e face sa fi ,,plictisitoare,, in viata lui!Nu fi naiva ca nu isi lasa el la vedere mesajele,dar cred ca ai si tu ,,prieteni,,dispusi care sa il spioneze!Normal ca interesul lui este sa gate casa iar apoi sa imparta cat mai mult posibil cu tine!Nu stiu daca vei rezolva problema lasand lucru din strainatate,pentru ca raceala si problema ramane...atata timp cat nici in vacanta nu vrea sa-si piarda timpul cu tine!Stiu ca este dureros dar mai bn sa descoperi acum,decat....cand i-ai gatat cuibul!Normal ca nu paraseste el closca cu puii de aur...atata timp cat ai bani,esti buna,gandeste cat de ,,plictisitoare,,vei fi cand nu il vei mai sponsoriza,daca vei lasa serviciul din strainatate,ca sa il cocolosesti....cand el nu simte nevoia!Pe mine distanta m-a apropiat mai mult de sotul meu,iar revederea este un moment care ne face sa traim senzatii uimitoare, demult uitate si ingropate!Deci nu ...nu este normal si nu are nici o scuza pentru comportamentul de tot rahatul,fata de tine!Deci deschide ochii,chiar daca dragostea este oarba nu trebuie sa fie si proasta!
Buna,ma bucur sa aud si un caz fericit,unde femeia este apreciata ptr efortul depus si sacrificiile care le face,ptr a realiza ceva,ptr un trai mai bun.As fi curioasa,de cat timp lucrezi departe de sotul tau.Draga mea,nu pot afla cine este a doua persoana din viata lui.Prieteni,a avut el grija sa nu mai am si nici nu mi-ar fi spus cineva ceva.Am avut ocazia o singura data,sa-mi conving presupunerile mele.Poate a fost din neglijenta lui,poate chiar vroia sa aflu,nu stiu exact,dar am trecut atunci peste acest capitol si i-am mai acordat o sansa.Am facut acest lucru,pe proprie raspundere,fiind constienta ca exista posibilitatea sa nu pot trece niciodata peste acest lucru,ca nu o sa mai am incredere in el niciodata.Mai am totusi,o banuiala,iar de fiecare data cand am banuit ceva,am banuit bine.Exista o alta suspecta si chiar astazi,am observat pe facebook,ca a dat un like unui site,de unde mi-am comandat online ceva,exact la 3-4 zile,dupa ce sotul meu mi-a ridicat coletul.Ar fi o coincidenta prea mare.Gaseam fire de par prin casa,care se asemanau extrem,cu parul suspectei.Ultima data,nu am mai gasit.Nu am dovezi clare.La el,nu vi cu banuieli,ca te scoate nebuna.Sper doar sa-mi dau seama cand o sa merg acasa de tot ce se intampla.In 4 saptamani,nu o sa se poata preface zi de zi ca ma iubeste iar.O sa-mi dau seama,ptr ca-i cunosc comportamentul.Nu cunosc o alta pereche despartita de distanta,sa pot face diferente intre comportamentul lor si al nostru.Am facut intotdeauna comparatie intre comportamentul meu si al lui si imi dadea cu minus,din partea lui.Chiar m-a bucurat sa aflu cum este la voi.Multumesc ptr postare
kudika_9592
Postat pe 16 Iulie 2012 14:29
De la: maybe, la data 2012-07-15 18:05:07
De la: kudika331655, la data 2012-07-15 11:54:17Si eu lucrez in strainatate(daca vrei o parere si de la cinva cu experienta respectiva)..dar nu simt acea raceala, despre care tu nu sti ce sa crezi,din partea sotului meu....care stie sa-mi aprecieze sacrificiile!Doar santem un cuplu iar sacrificiu intr-o relatie nu il faci numai pentru tine!Trebuie neaparat sa afli cine este respectiva,care e face sa fi ,,plictisitoare,, in viata lui!Nu fi naiva ca nu isi lasa el la vedere mesajele,dar cred ca ai si tu ,,prieteni,,dispusi care sa il spioneze!Normal ca interesul lui este sa gate casa iar apoi sa imparta cat mai mult posibil cu tine!Nu stiu daca vei rezolva problema lasand lucru din strainatate,pentru ca raceala si problema ramane...atata timp cat nici in vacanta nu vrea sa-si piarda timpul cu tine!Stiu ca este dureros dar mai bn sa descoperi acum,decat....cand i-ai gatat cuibul!Normal ca nu paraseste el closca cu puii de aur...atata timp cat ai bani,esti buna,gandeste cat de ,,plictisitoare,,vei fi cand nu il vei mai sponsoriza,daca vei lasa serviciul din strainatate,ca sa il cocolosesti....cand el nu simte nevoia!Pe mine distanta m-a apropiat mai mult de sotul meu,iar revederea este un moment care ne face sa traim senzatii uimitoare, demult uitate si ingropate!Deci nu ...nu este normal si nu are nici o scuza pentru comportamentul de tot rahatul,fata de tine!Deci deschide ochii,chiar daca dragostea este oarba nu trebuie sa fie si proasta!



Da, tocmai asta este problema, distanta dintre orbire si prostie.
Un cuplu tanar, chiar daca format cu multi ani in urma, are dinamica lui. Barbati si femei functionam dupa reguli si necesitati, indiferent de ce spun unii sau altii.
Este posibil ca o alta femeie sa fi pus ochii (si nu numai) pe el, dar nu asta-i discutia, nu este estenta. Atata timp cat il iubesti si ai incredere in intentiile lui legate de voi, nu este cazul sa pui agenti de urmarire, sa afli cu cine-si regleaza hormonii...
Un barbat care nu vrea sa isi strice familia, va sti sa puna singur distanta intre sex si implicare emotionala cu alta femeie.
Tu trebuie sa reaprinzi flacara iubirii, sa-l faci sa-si aminteasca de ce te iubeste si de ce este cu tine, ca sot al tau.
V-ati construit o casa, fa-l sa simta ca e a voastra, nu doar a lui. Pune-ti amprenta pe tot ce-i acolo, dar nu-ti pierde timpul ce-l ai de stat acasa facand pe gospodina. Nu aceste abilitati tin un barbat...
Cum am spus, lupta-te cu orice naluca, dar fara sa vrei sa-i stii numele sau chipul.
Lupta cu aceleasi arme, seductia de femeie. Ai avantajul ca ii stii slabiciunile si poti sa le folosesti in favoarea ta. Sa nu spuna nimeni ca manipularea afectiva nu da roade...inseamna ca nu stie ce e viata! Cea reala, nu siroposheniile din carti sau din filme.
Si, apropo, cand mergi in concediu, mergi pentru o luna, chiar daca mai mergi si pe la rude, singura... Dar stai acasa o luna. Imi pare de neinteles aceasta nedelicatete a lui, sa iti scurteze placerea de a fi acasa (la tine acasa)... ma abtin de la a comenta. Dar... stai in concediu o luna, nu mai putin... cererea lui este o impertinenta.
Vreau sa cred ca a venit in vizita, in weekend, pentru ca te iubeste. Pana la proba contrarie, asa sa crezi si tu.
Draga maybe,sfaturile tale,fac parte acum din planurile mele ptr concediul de o luna.Am sa pun in aplicare tot ce ai specificat tu,mai sus.O sa vad daca da roade.Asta ar fi cam ultima sansa a noastra.O sa va povestesc dupa concediu,ce s-a intamplat.
kudika_9592
Postat pe 16 Iulie 2012 14:35
De la: kudika_9592, la data 2012-07-04 22:43:37
De la: rondina, la data 2012-07-04 20:09:37Nu vreau sa fiu dura...dar, daca el deja are pe altcineva?! Pune in ecuatie si aceasta "necunoscuta"!!!
M-am gandit si la varianta aceasta,dar nu cred ca as putea avea o dovada sigura,atata timp cat nu-l cauta nimeni,telefonic vorbind,in perioada cand sunt eu acasa.

o metoda mai neortodoxa dar cu efect garantat de a afla daca a calcat in strachini poate fi o intrebare directa, scurta si rece....atunci cand se asteapta mai putin.spre exemplu.....in timp ce actiunea filmului e in toi.....il intrebi direct.si te uiti in ochii lui....dupa reactie ai sa stii daca spune adevraul sau nu.asta in cazul in care nu iti place sa te minti
dark_eye
Postat pe 16 Iulie 2012 14:44
De la: kudika_10650, la data 2012-07-15 19:02:23Ei bine..draga mea..Daca tu lucrezi in strainatete si sotul tau este in tara...Nu crezi ca barbatii isi vor mai mult sotiile in tara?Eu inteleg ca situatia ar cere-o probabil, dar poate ca si de asta v-ati racit asa..Nu poti transforma asa deodata relatia in ceva spectaculos.Poate mai are pe altcineva in paralel..Asa sunt majoritatea barbatilor..Ei vor ca sotiile sa fie cu ei,sa ii sustina etc..Doar asa la tel. sa vorbiti inutil e greu..Daca ai job in afara tarii poate nici tu nu mai tii asa mult la el.E chestia de ''feeelings..you know ?''.. HM..Oare el o mai tine ? Din mom. ce te respinge..e cam clara situatia..Era bine sa il iei si pe el ori sa fiti ambii intr-un loc..De ce nu suporta sa fiti doar voi doi?Parerea mea este ca S-a invatat Liber!! Sa experimenteze fara stirea ta.. Odata ce estee distant,cam asa fac toti cand nu mai tin relatiile lor.Daca sunt sentimente sincere intre voi si nu v-ati inselat(pt ca vad ca tu vrei f mult) asa da,Dar sa fie reciproce...Daca nu..Despartire E mult mai bine pt voi..Altfel va simtiti amandoi vinovati si nu ajungeti la un numitor comun.
Succes in viata :*
Draga kudika,eu am fost o partenera foarte intelegatoare in relatia mea si rabdatoare.De 4 ani,sunt respinsa,plictisitoare,etc.De 4 ani,sotul meu nu se simte chiar asa de bine in compania mea,dar sti ce???El chiar ma iubeste(spune el).Am incercat sa inteleg un singur lucru si anume,de ce eu in 4 ani de dezamagire nu mi-am pierdut sentimentele fata de el si orice importanta,atentie,atingere,compliment,din partea lui,era ceva spectaculos ptr mine??Asta nu pot intelege.Am dat vina pe distanta,pe mine,pe tot,incercam sa-l disculp,dar gandindu-ma doar la simplul fapt,ca sentimentele mele ptr el,au ramas aceleasi iar ale lui,s-au pierdut,am realizat ca eu il iubesc in ciuda distantei si el pe mine,nu.
kudika_9592
Postat pe 16 Iulie 2012 14:48
De la: dark_eye, la data 2012-07-16 14:44:01
De la: kudika_9592, la data 2012-07-04 22:43:37
De la: rondina, la data 2012-07-04 20:09:37Nu vreau sa fiu dura...dar, daca el deja are pe altcineva?! Pune in ecuatie si aceasta "necunoscuta"!!!
M-am gandit si la varianta aceasta,dar nu cred ca as putea avea o dovada sigura,atata timp cat nu-l cauta nimeni,telefonic vorbind,in perioada cand sunt eu acasa.

o metoda mai neortodoxa dar cu efect garantat de a afla daca a calcat in strachini poate fi o intrebare directa, scurta si rece....atunci cand se asteapta mai putin.spre exemplu.....in timp ce actiunea filmului e in toi.....il intrebi direct.si te uiti in ochii lui....dupa reactie ai sa stii daca spune adevraul sau nu.asta in cazul in care nu iti place sa te minti
Da,o varianta destul de buna.Chiar am sa o pun in practica.Multumesc ptr sfat.La asta,chiar nu m-am gandit.
kudika_9592
Postat pe 16 Iulie 2012 14:53
Departe de mine gandul de a te intrista,dar cred ca sotul tau are deja o alta relatie...Probabil va mai leaga bunurile dobandite impreuna,poate un copil.Cand petreceti atat de putine clipe impreuna,el sa spuna ca se plictiseste doar cu tine timp de 7 zile? Pai asta e un dar nesperat.Cate cupluri,in ziua de azi pot spera la o evadare fara telefon,alte obligatii,neamuri,banci,etc,pentru a-si reaminti dragostea ce i-a determinat sa se casatoreasca?Propun o discutie sincera,fara istericale,fara reprosuri pentru a sti cum te situezi.Mai ai ceva de salvat?Sau pui punct si o iei de la capat?succes !
iustina79
Postat pe 16 Iulie 2012 15:51
Exact aceasta este concluzia ..Draga mea..Noi femeile in general tinem asa de mult la sotii nostrii..incat uitam si ''tratamentele date de ei'' Exista un Dar:Nu poti sta cu el.(4 ani..Wow!).in ritmul acesta te vei autodezamagii.Degeaba speri,dar daca el nu da semne..E clar! Depinde de voi.Chiar daca sotul tau iti spune ca te iubeste,,Chiar il crezi? Ce sa spuna si el??Ca sa te faca sa il crzi,dar comportamentul este cel mai important,cum vorbea, cum reactiona la spusele tale etc. De asta te simteai extraordinar de uimita cand te ''complimenta'' Pt ca stiai ca nu este genul lui sa faca asta mereu...Cu totii avem comportamnetul schimbator de-a lungul anilor,dar parca el in (sit asta)are eltceva.Daca tu consideri ca iti e bine cu un barbat care nu-ti da suf atentie..nici nu pare a te iubi.Daca ai fost intelegatoare inseamna ca te putea manevra cu vrea el in sit dif cumva? Nu e bine sa stii..Daca ceva scartaie..ori ''Repari'' Ori ''Arunci'' .Acum depinde de tine.Am vrut sa te sfatuiesc si eu cat de bine pot .Depinde si de zodiile voastre si ascendentele voastre.Mai cred si in asta.
MaddeLinne
Postat pe 16 Iulie 2012 17:43
Whatever you want , will be fine if you can take a good decision!
MaddeLinne
Postat pe 16 Iulie 2012 17:48
De la: Micaell, la data 2012-07-08 08:07:17Eu am senzatia ca voi doi nu prea aveti nimic in comun si de-asta relatia s-a racit atat de tare. El e clar ca se plictiseste in compania ta si ca ar prefera sa iasa cu amicii la o bere decat sa fie cu tine. De ce? Pentru ca simte ca nu are ce discuta cu tine. Cred ca in goana asta dupa bani, ati uitat ce era mai important: de iubire si de comunicare. La ce-ti foloseste o casoaie daca ajungi sa stai singur in ea? Oricum, parerea mea e ca nu s-ar fi ajuns aici daca ati fi avut preocupari care sa va uneasca. Din pacate, teama mi-e ca nu prea sunteti compatibili. Pasiunea nu va mai poate salva relatia, fiindca deja au trecut destul de multi ani peste voi... Poate ar fi bine daca ai mai incerca si alte "variante"... asta in cazul in care nu-ti place singuratatea in doi.


Aici ai dreptate, ori casoaia ori relatia.
Cand nu se poate sa le ai pe amandoua alege ce-i mai important pentru tine .Nu intotdeauna banii si confortul asigura multumire .De fapt aproape niciodata nu poti cumpara fericire.
Thais13
Postat pe 17 Iulie 2012 06:48
greu de suportat aceasta situatie, dar trebuie sa iei taurul de coarne. Daca intradevar se plicitiseste in doi, mai ia pe cineva de parte barbateasca,frate,cumnat, dar in niciun caz femeie,ca atunci poate sa-si aduca amanta,iubita,etc. Cand partenerul iti spune ca se plicitiseste in prezenta ta este deja o problema, o jignire pe care nu ar trebui sa o neglijezi.
mariachi
Postat pe 17 Iulie 2012 14:26
Exact.Nu banii aduc fericirea.ei doar o Satisfac in unlele situatii..Si sanatatea e mai buna decat toate!
Daca mertita ,poti sa vii pt el in tara,dar eu cred ca Nu mai trebuie osteneala..Il vezi/ simti tu ca ar face eforturi sa tina relatia?? Eu din spusele tale:Nu !Doar tu..saraca vrei cu ardoare. Sincer..Mai bine va despartiti dacat sa va amagiti (de fapt amagesti)..Esti ca un copil..fiind asa atasata de un om sa zicem ..cu care o per. de timp te-ai inteles,dar nu mereu va fi asa. Sa-ti gasesti pe cineva care se te merite.Daca nu asta si ai de gand sa faci.(pe masura ta) O simpla Parere a Mea.
O seara buna!
MaddeLinne
Postat pe 17 Iulie 2012 21:14
Si eu si sotul meu ne-am gandit sa plecam in strainatate, dar impreuna. Eu nici nu ma gandesc sa il las singur. Poate ar fi o solutie pentru voi sa fiti amandoi acolo. Si chiar daca el vrea numai trei zile accepta si vezi cum il poti readuce la vechile sentimente frumoase dintre voi doi, parerea mea...asa as proceda si eu. Daca il iubesti mult fa tot ce sta in puterea ta sa rezolvi problemele. Multa rabdare iti doresc!
kudika515277
Postat pe 17 Iulie 2012 23:17
eu zic sa te iubesti pe tine mai mult... efortul pe care il faci in strainatate este prea mare vreau sa-ti spun ce am facut eu intr-o zi : asteptam la o casa intr-un magazin si deodata am tresarit mi-am zis PLEACA ACUM! mie imi spuneam si am plecat! de ce? in fata mea era o pitipoanca care vorbea la telefon si spunea :" mi-a trimis aia decat 200 de euro ce astia sunt bani? sa vezi ce ma cert cu ea cand ma suna!" acum ma intelegi? daca nu plecam urgent cred ca o bateam,sincer cat muncesti tu pentru banii pe care ii castigi,cat opresti pt tine ca sa trimiti cat mai mult in tara ?? daca si tu esti sincera cu tine si ai sta sa te gandesti putin mai mult ai trimite mai putin in tara si ai pastra ca sa ai cu ce veni tu in tara nu sa-i gestioneze cel care... macar din respect ar trebuie sa te faca sa te simti regeste perioada scurta pe care o petreci in tara.
Ce ar zice daca intr-o luna nu trimiti bani pt..casa???? Daca te-am suparat imi pare rau!
violetzica
Postat pe 20 Iulie 2012 16:15
DRAGA MEA TE CHINUIESTI PRINTRE STRAINI PT BINELE FAMILIEI,PAREREA MEA,PUNE-TI UN BANUT DE O PARTE,K SOTUL TAU E TOTAL ABSENT DIN CEEA CE SE CHEAMA DOI,APOI SPERA,DORESTE-TI IUBIREA ADEVARATA SI SIGUR INTR-O ZI O VEI INTALNI
salvina
Postat pe 21 Iulie 2012 18:50
sincer? imi pare rau ca sunt directa,dar nu mai aveti nici o sansa impreuna! cum sa se plictisesasca doar cu tine?gandeste -te! ce asteptati fiecare? viata merge inainte ,nu astepta pe nimeni...,si pentru cine cobstruiti casa? pentru 2 viitori batranei? fi-ti seriosi,el are viata lui in tara....,gata,nu mai zic nimic! atata prostie evidenta ma enerveaza! numai bine!
kudika473956
Postat pe 22 Iulie 2012 11:06
E CLAR...ALTCINEVA A INTERVENIT INTRE VOI,SI SE PARE, RELATIA ESTE LA INCEPUT DE DRUM.TU, DRAGA MEA,ESTI CAM IN PLUS...DISCUTATI FOARTE DESCHIS SI NU VA MINTITI, CHIAR DACA ADEVARUL DOARE
healthy007824
Postat pe 22 Iulie 2012 23:11
nu ti-e clar?de ce ai nevoie de parerile unor straini care nu stiu absolut nimic despre voi,nu te mai iubeste, poate sau aproape sigur are pe altcineva. nu te mai amagi si fa-ti planuri de partaj ,cum va impartiti casa abia construita. nu sunt dura, sunt doar realista.ciorba reancalzita nu mai are niciun gust.
aduna-te,astazi accepta ideea, miine analizeaz-o in calm si echilibru iar mai apoi actioneaza.
nu conteaza ca sunteti de multi ani impreuna.tocmai de-aia s-a produs fisura:va cunoasteti prea bine si nu mai are ce descoperi la tine
georgiana301008
Postat pe 22 Iulie 2012 23:25
Daca te-ar iubi cu adevarat, nu s-ar plictisi in compania ta!
Scuza-mi sinceritatea.
kudika171364
Postat pe 27 Iulie 2012 17:17
De la: georgiana301008, la data 2012-07-22 23:25:00nu ti-e clar?de ce ai nevoie de parerile unor straini care nu stiu absolut nimic despre voi,nu te mai iubeste, poate sau aproape sigur are pe altcineva. nu te mai amagi si fa-ti planuri de partaj ,cum va impartiti casa abia construita. nu sunt dura, sunt doar realista.ciorba reancalzita nu mai are niciun gust.
aduna-te,astazi accepta ideea, miine analizeaz-o in calm si echilibru iar mai apoi actioneaza.
nu conteaza ca sunteti de multi ani impreuna.tocmai de-aia s-a produs fisura:va cunoasteti prea bine si nu mai are ce descoperi la tine


Pentru o straina care nu stie absolut nimic despre cei doi,ca sa fac referire chiar la observatia ta, nu esti dura ci foarte ferma in sfatul de despartire, nu crezi?!
Sau asta se numeste realism
Pe criteriul tau, o casnicie e un angajament cu termen: pana cand ai ce descoperi la partener. Cum ajungi sa-l cunosti, cum incepi planuri de partaj! Si uitea asa, din pragmatism, pardon, realism, devenim toate sheherezade Daca avem imaginatie, altfel, avem o scuza pentru imaturitate si lipsa de inteligenta emotionala: nevoia de necunoscut.
maybe
Postat pe 29 Iulie 2012 03:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce lipseste in viata mea ca sa ma simt implinita cu adevarat/? 23 De la: Lisssa 9 Iulie 2010 16:15
Exista vreo speranta in a reinvia o iubire distrusa in timp? 63 De la: kudika387249 25 Aprilie 2011 20:37
cautam fini 2 De la: Dany_Danny_Jr__1 23 Octombrie 2016 22:26
Ma doare inima 16 De la: pamela_1 31 Martie 2009 14:11
Ce se intimpla cu parintii mei? Ajutor 21 De la: danaeu 15 Iunie 2010 22:26