Setari Cookie-uri

Cand sotul refuza sa mearga in vacanta 7 zile doar cu sotia,pe motiv ca se plictiseste


draga maybe, imi pare rau ca nu stii sa parcurgi un text si sa extragi ideea. daca-i fi citit cu atentie, ai fi vz ca opinia mea vizeza analizarea situatiei,,in calm si echilibru" si abia apoi intervine factorul decizional.tu crezi ca luarea unor decizii imp se face pocnind din degete?daca n-ai trecut print-o situatie asemanatoare fii rezervata, eu am postat mesajul tocmai trecand print-o situatie asemanatoare.
fiecare stie ce are de facut dar uneori lipseste puterea de a accepta realitatea. dar vine si momentul cand gunoiul nu mai poate fi ascuns sub pres si-atunci intervine inevitabila decizie: continui sa ma complac sau pun punct unei stari care nu-mi face bine.
georgiana301008
Postat pe 29 Iulie 2012 15:49
De la: georgiana301008, la data 2012-07-29 15:49:57
draga maybe, imi pare rau ca nu stii sa parcurgi un text si sa extragi ideea. daca-i fi citit cu atentie, ai fi vz ca opinia mea vizeza analizarea situatiei,,in calm si echilibru" si abia apoi intervine factorul decizional.tu crezi ca luarea unor decizii imp se face pocnind din degete?daca n-ai trecut print-o situatie asemanatoare fii rezervata, eu am postat mesajul tocmai trecand print-o situatie asemanatoare.
fiecare stie ce are de facut dar uneori lipseste puterea de a accepta realitatea. dar vine si momentul cand gunoiul nu mai poate fi ascuns sub pres si-atunci intervine inevitabila decizie: continui sa ma complac sau pun punct unei stari care nu-mi face bine.


Kudica georgiana, nu vreau sa intru in polemici cu tine, nicidecum, insa apreciez ca ti-ai mai imblanzit tonul. Sa stii ca tocmai maturitatea in analiza situatiei m-a indemnat sa te ironizez. Nu-ti contest autoritatea data de experienta personala, dar imi starneste reactii de genul celei pe care tocmai ai criticat-o, tonul imperativ al sfatului "calificat".
Am citit cu atentie ce si cum ai scris, poate ar trebui sa recitesti si tu. Dar, in orice caz, tine de personalitatea fiecaruia cum isi gestioneaza crizele din viata personala, aici majoritatea se adreseaza pentru empatie si un eventual suport virtual... Nu asteapta, cred si sper eu, nimeni solutii gen pastile miraculoase de la interlocutorii virtuali.
Eu inteleg foarte bine situatia autoarei topicului si tocmai de aceea i-am sugerat sa faca tot ce depinde de ea, ca femeie care iubeste intens pe barbatul ce o deruteaza si care-i este sot, si abia apoi sa chibzuiasca la solutii radicale. Nu-i vorba nici de amagire, nici de negare a realitatii (care, de altfel, trebuie identificata) ci de luarea deciziei de a renunta la o iubire neimpartasita cu cugetul impacat. Atat.
Scuze ca ti-am dat replica, sper sa fi fost mai bine inteleasa acum.
maybe
Postat pe 30 Iulie 2012 19:47
Buna dragele mele.Am tot citit raspunsurile voastre si tin sa va multumesc ptr exprimarea punctului vostru de vedere.Sunt fete care au trecut prin aceasta experienta dezgustatoare si ma inteleg perfect.Ma bucur sa observ interes,atentie,din partea unor persoane necunoscute la problema mea si apreciez foarte mult.Din raspunsurile si parerile voastre,mi se confirma tot ce gandeam eu,ca ar fi problema.Trbuie sa iau doar decizia corecta si finala si sa infrunt realitatea.Trebuie sa ma gandesc bine sa pot lua decizia corecta pentru mine,in primul rand.Sper sa ajung la capacitatea de a gandi doar cu capul si intr-un mod mai intelept si sa gasesc puterea necesara de a merge mai departe.Va multumesc pentru sprijin.
kudika_9592
Postat pe 31 Iulie 2012 16:27
De la: kudika_9592, la data 2012-07-31 16:27:11Buna dragele mele.Am tot citit raspunsurile voastre si tin sa va multumesc ptr exprimarea punctului vostru de vedere.Sunt fete care au trecut prin aceasta experienta dezgustatoare si ma inteleg perfect.Ma bucur sa observ interes,atentie,din partea unor persoane necunoscute la problema mea si apreciez foarte mult.Din raspunsurile si parerile voastre,mi se confirma tot ce gandeam eu,ca ar fi problema.Trbuie sa iau doar decizia corecta si finala si sa infrunt realitatea.Trebuie sa ma gandesc bine sa pot lua decizia corecta pentru mine,in primul rand.Sper sa ajung la capacitatea de a gandi doar cu capul si intr-un mod mai intelept si sa gasesc puterea necesara de a merge mai departe.Va multumesc pentru sprijin.




Iti doresc sa ajungi la acea capacitate amintita si sa iei decizia corecta,in ceea ce te priveste!!Succes!!! Pentru tine in primul rand!!!!
MissRainbow
Postat pe 31 Iulie 2012 16:35
De la: MissRainbow, la data 2012-07-31 16:35:26
De la: kudika_9592, la data 2012-07-31 16:27:11Buna dragele mele.Am tot citit raspunsurile voastre si tin sa va multumesc ptr exprimarea punctului vostru de vedere.Sunt fete care au trecut prin aceasta experienta dezgustatoare si ma inteleg perfect.Ma bucur sa observ interes,atentie,din partea unor persoane necunoscute la problema mea si apreciez foarte mult.Din raspunsurile si parerile voastre,mi se confirma tot ce gandeam eu,ca ar fi problema.Trbuie sa iau doar decizia corecta si finala si sa infrunt realitatea.Trebuie sa ma gandesc bine sa pot lua decizia corecta pentru mine,in primul rand.Sper sa ajung la capacitatea de a gandi doar cu capul si intr-un mod mai intelept si sa gasesc puterea necesara de a merge mai departe.Va multumesc pentru sprijin.




Iti doresc sa ajungi la acea capacitate amintita si sa iei decizia corecta,in ceea ce te priveste!!Succes!!! Pentru tine in primul rand!!!!
Miss Rainbow iti multumesc tare mult.
kudika_9592
Postat pe 31 Iulie 2012 21:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SOACRA MEA MA INBOLNAVIT DE NERVI. 17 De la: kudika135154 25 Martie 2010 09:47
Vreau sa ma mut la iubit! 84 De la: kudika_935099 28 Ianuarie 2014 23:33
domnisoara de onoare 22 De la: oportunity 8 Iunie 2014 22:31
s-a schimbat dupa nici un an de casatorie 53 De la: alinutza1985 18 August 2009 08:40
DRAGOSTE DE La distanta...distanta bat-o vina?sau totul se invarte in jurul banilor 11 De la: Dor_a 13 Iulie 2009 09:44