Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat



Ella,,,iubirea nu este si nici nu trebuie sa fie compatibila cu durerea,deci,ori in caruta,ori in teleguta!!!Sfatul meu,,,mergi mai departe,,,iubirea nu trebuie sa fie dispretuita,ranita,ci impartasita!!!!
MissRainbow
Postat pe 13 Iulie 2012 09:35
De la: kudika_10817, la data 2012-07-13 09:28:38
De la: elaa, la data 2012-07-13 00:43:32Astazi ma sunat!!...Am uitat sa zic ca noi suntem la dansuri impreuna si marti am hotarat ca ramane parteneri si mia zis ca ma duce el azi la repetiti...
Si ma sunat sa imi zica ca nu ajunge la repetiti decat mai tarziu si nah daca vreau sa merg eu...Dar eu zic ca putea sa imi dea un sms sa imi zica asta...nu credeti?
Nu i-am rasp din prima la telefon,am lasat sa insiste si la un momendat am rasp...mi-a zis ce am zis si mai sus si dupa ma intrebat daca is bine,daca is acasa,daca am mancat,cum ma simnt?
-Iar eu iam rasp doar cu ok si da..si cand ma intrebat daca is bine,,,iam zis ca mai bine de atat nici nu se putea....si vazand ca insista cu intrebarile desi vroiam sa il mai ascult...Iam urat o zi frumoasa incontinuare,pofta buna si ceao....Si am inchis...De obicei stateam la telefon pana cand inchidea el..:)

Ajunge la repetiti si el....si vine sa danseseze cu mine...nu iam zis nimic...dar imi zice el...de ce mi-ai inchis asa repede azi...Si zic eram ocupata!!!....Dupa care nu mai zic nimic si dansez... Sa mai instrambat el pe acolo sa ma faca sa rad...ma mai intrebat cate ceva dar nu ii raspundeam...Si iesind de la repeiti sa plec la invitat un coleg la nunta lui..Iar a venit la mine si ma intrebat daca merg cu el la nunta... Am ramas un pik socata si ii zic NU! Pe mine nu ma invitat!
Dopa care zice poi nu sa vii cu mine...si ii zic nu am bani de nunta acum..deci nu!
Sa oferit sa ma duca acasa...si in masina a incercat sa ma convinga sa merg la nunta...evident am zis ca il tin pe jar..si iam zis ca o sa il anunt in alta zii pt ca nu stiu...

Am ajuns acasa si am multumit am intrat in casa...dupa 20 de minute ma suna si ma intreaba daca am un maus ca i sa stricat...eu am inceout sa rad dintr'o data...bine eram cu o prietena si ea ma facut sa rad...si sa ofticat..iam zis ca nu si ca nu mai pot vb...si am inchis..:) Nush daca e bine..dar incerc chiar daca nu iese pre cum as vrea eu...


Scuze pt greselile de ortografi dar sunt foarte obosita...Vroiam doar sa va povestesc ce sa mai intamplat


Eu zic ca pana acum te-ai comportat asa cum ar fi trebuit, adica remarc ca incepi sa te dezici de el si reincepi sa te respecti pe tine, refuzand sa mai faci cum vrea el si facand doar cum iti doresti tu.

Nu-mi place insa o chestie: nu ai putea vorbi cu alti baieti de la cursul de dans sa-ti fie ei parteneri de dansat? Sunt sigura ca poti schimba partenerul de dans cu altcineva. Eventual explica-le situatia acelor persoane si vor avea intelegere pentru tine, sunt sigura de asta.



Am vorbit deja...dar nu se poate pana dupa concurs....si stii cum e nici un biat nu isi lasa partenera inainte de un concurs..deoarece stie felul ei de a dansa si unde greseste...in fine...Dupa concurs voi dansa cu alt baiat
elaa
Postat pe 13 Iulie 2012 11:06
Vreau sa va anunt ca dupa putin timp am inceput sa iesim ca niste prieteni(cunostinte)...el a incercat sa ne impacam dar nu am acceptat..Si ieri l-am sunat ca sa ii mai dau o sansa..l'am intrebat ce face si mia zis ca vine de la fosta prietena si il intreb v'ati impacat? Iar el ca un nesimtit mia zis ca da....si atunci am venit cu tot felu de intrebari? dar nu a rasp la nici una clar doar cu nush, sau eu mai stiu ce....Si atunci cu lacrimi in ochii am realizat ca nu ma iubit niciodata doar ma placut...

Acum imi este greu sa accept ideea ca sa impacat cu fosta dar am rupt orice legatura cu el..am ramas doar parteneri de dansuri si nimic mai mult....! Imi este greu dar voi putea... Sa imi tineti pumni 3 zile voi fii plecata cu dansurile si el va fii acolo iar eu tre sa fiu tare!


Va multumesc am realizat ca voi ati avut dreptate...nu inteleg cum de eu nu mi'am dat seama de pers de langa mine...am fost prea oarba
elaa
Postat pe 18 Iulie 2012 10:53
Ela, daca poti iubi cu atata patima, sa fii convinsa ca poti fii si foarte puternica! Invata sa te iubesti si pe tine insa, nu doar pe cel de alaturi, trebuie sa gasesti un echilibru intre dragostea pentru omul iubit si dragostea pentru tine, pentru ca altfel daca balanta e dezechilibrata, sufletul tau va suferi.

Eu am in continuare incredere in tine ca poti fi o persoana puternica care stie sa se respecte pe sine!

Nu ma dezamagi si nu te dezamagi, te rog!
kudika_10817
Postat pe 18 Iulie 2012 11:35
De la: kudika_10817, la data 2012-07-18 11:35:41Ela, daca poti iubi cu atata patima, sa fii convinsa ca poti fii si foarte puternica! Invata sa te iubesti si pe tine insa, nu doar pe cel de alaturi, trebuie sa gasesti un echilibru intre dragostea pentru omul iubit si dragostea pentru tine, pentru ca altfel daca balanta e dezechilibrata, sufletul tau va suferi.

Eu am in continuare incredere in tine ca poti fi o persoana puternica care stie sa se respecte pe sine!

Nu ma dezamagi si nu te dezamagi, te rog!




Iti multumesc frumos:*..Am reusit sa stau departe de el astea 3 zile au fost grele dar am reusit...
Incet,incet is arata adevarata fata..iar eu ajung sa il urasc...A fost nesimtit,porc cum vreti voi...Aincercat sa se razbune pe mine dar nu a reusit sa imi strice cheful de a fii fericita....
Aseara m-am imbatat pt prima data si sa dat iar la mine....iar eu iam platit cu alta monedea dar sa il doara tot acolo....Cand m-a jignit a fost de fata cu prieteni nostri din ansamblu iar eu am facut la fel...
Fiind beata iam zis tot ce am avut de zis...si l'am jignit...Tin sa va anunt ca nu eu am pikat in fata celorlalti ci el....
Iar eu chiar daca inca nu am reusit sa trec peste nu ii voi mai face pe plac si cand va incerca sa ma jigneasca ma voi face respectata....Stiiti cum e proverbu ala nu e destept ala ce vorbeste ci cel care stie sa taca cand trebuie....Am inceput sa am mai multa incredere in mine..dar mai am de lucrat
elaa
Postat pe 20 Iulie 2012 15:07
De la: elaa, la data 2012-07-20 15:07:47
De la: kudika_10817, la data 2012-07-18 11:35:41Ela, daca poti iubi cu atata patima, sa fii convinsa ca poti fii si foarte puternica! Invata sa te iubesti si pe tine insa, nu doar pe cel de alaturi, trebuie sa gasesti un echilibru intre dragostea pentru omul iubit si dragostea pentru tine, pentru ca altfel daca balanta e dezechilibrata, sufletul tau va suferi.

Eu am in continuare incredere in tine ca poti fi o persoana puternica care stie sa se respecte pe sine!

Nu ma dezamagi si nu te dezamagi, te rog!




Iti multumesc frumos:*..Am reusit sa stau departe de el astea 3 zile au fost grele dar am reusit...
Incet,incet is arata adevarata fata..iar eu ajung sa il urasc...A fost nesimtit,porc cum vreti voi...Aincercat sa se razbune pe mine dar nu a reusit sa imi strice cheful de a fii fericita....
Aseara m-am imbatat pt prima data si sa dat iar la mine....iar eu iam platit cu alta monedea dar sa il doara tot acolo....Cand m-a jignit a fost de fata cu prieteni nostri din ansamblu iar eu am facut la fel...
Fiind beata iam zis tot ce am avut de zis...si l'am jignit...Tin sa va anunt ca nu eu am pikat in fata celorlalti ci el....
Iar eu chiar daca inca nu am reusit sa trec peste nu ii voi mai face pe plac si cand va incerca sa ma jigneasca ma voi face respectata....Stiiti cum e proverbu ala nu e destept ala ce vorbeste ci cel care stie sa taca cand trebuie....Am inceput sa am mai multa incredere in mine..dar mai am de lucrat


Ela, ignora-l, pur si simpplu, iar atunci cant te jigneste sa-i spui sa se uite mai intai la el inainte de a comenta ceva de alti oameni.

O sa ma gandesc cum sa te ajut ca sa-ti recapeti increderea in tine.
kudika_10817
Postat pe 20 Iulie 2012 16:43
De la: kudika_10817, la data 2012-07-20 16:43:23
De la: elaa, la data 2012-07-20 15:07:47
De la: kudika_10817, la data 2012-07-18 11:35:41Ela, daca poti iubi cu atata patima, sa fii convinsa ca poti fii si foarte puternica! Invata sa te iubesti si pe tine insa, nu doar pe cel de alaturi, trebuie sa gasesti un echilibru intre dragostea pentru omul iubit si dragostea pentru tine, pentru ca altfel daca balanta e dezechilibrata, sufletul tau va suferi.

Eu am in continuare incredere in tine ca poti fi o persoana puternica care stie sa se respecte pe sine!

Nu ma dezamagi si nu te dezamagi, te rog!




Iti multumesc frumos:*..Am reusit sa stau departe de el astea 3 zile au fost grele dar am reusit...
Incet,incet is arata adevarata fata..iar eu ajung sa il urasc...A fost nesimtit,porc cum vreti voi...Aincercat sa se razbune pe mine dar nu a reusit sa imi strice cheful de a fii fericita....
Aseara m-am imbatat pt prima data si sa dat iar la mine....iar eu iam platit cu alta monedea dar sa il doara tot acolo....Cand m-a jignit a fost de fata cu prieteni nostri din ansamblu iar eu am facut la fel...
Fiind beata iam zis tot ce am avut de zis...si l'am jignit...Tin sa va anunt ca nu eu am pikat in fata celorlalti ci el....
Iar eu chiar daca inca nu am reusit sa trec peste nu ii voi mai face pe plac si cand va incerca sa ma jigneasca ma voi face respectata....Stiiti cum e proverbu ala nu e destept ala ce vorbeste ci cel care stie sa taca cand trebuie....Am inceput sa am mai multa incredere in mine..dar mai am de lucrat


Ela, ignora-l, pur si simpplu, iar atunci cant te jigneste sa-i spui sa se uite mai intai la el inainte de a comenta ceva de alti oameni.

O sa ma gandesc cum sa te ajut ca sa-ti recapeti increderea in tine.




Multumesc
elaa
Postat pe 21 Iulie 2012 12:01
Acest gigolo a facut o pauza cu prima prietena si in aceasta pauza te-a folosit pe tine iar acum te-a bagat si pe tine in pauza,acum a trecut la a treia si o va lasa si pe ea in pauza sfatul meu este sa te coalizezi cu prietena ta si sa-i faceti vant ca altfel s-ar putea sa va prtreceti frumoasa voastra viata fiind indragostite de el,pe strazile cine stie carui oras pe post de prostituate.Cerceteaza-i viata si vei descoperii ca tipul este recidivist si pana nu iei prima bataie de la sl nu te potolesti asa ca evita-l si cauta sa-l uiti.Cautati un prieten serios care are ganduri frumoase si hotarate de viitor ca altfel vei regreta toata viata.
kudika032520
Postat pe 22 Iulie 2012 14:59
De la: elaa, la data 2012-07-10 15:24:16as vrea sa invazt si eu sa cum sa imi recapat increderea..sa nu mai plang pt el...si sa fiu puternica
...lasa timpul sa treaca, el le va rezolva pe toate
crissty_doi
Postat pe 23 Iulie 2012 08:18
nu fi gasca, lasa l .

e golanas . nu e serios.
kudika_12486
Postat pe 23 Iulie 2012 12:56
Vreau sa va anunt ca acum ii pare rau :))..a inceput sa ma caute si eu nu ii raspund...a venit acasa la mine si mama la dat afara....A puso pe bunicasa sa ma caute si sa vb ea cu mine e disperat....Nu stie cum sa faca sa vb iar cu el,mia trimis sms in care isi cere iertare si imi zice ca sia dat seama ca pe mine ma vrea...nu poate sa traiasca fara mine...La pus pe taicasu ieri sa vina dupa mine acasa si sa ma duca la ei...eu nu eram acasa.... E disperat...dar nu stiu ce sa mai zic si ce sa cred.Dar sunt fericita ca sa intor deja roata
elaa
Postat pe 23 Iulie 2012 13:29
De la: elaa, la data 2012-07-23 13:29:26Vreau sa va anunt ca acum ii pare rau :))..a inceput sa ma caute si eu nu ii raspund...a venit acasa la mine si mama la dat afara....A puso pe bunicasa sa ma caute si sa vb ea cu mine e disperat....Nu stie cum sa faca sa vb iar cu el,mia trimis sms in care isi cere iertare si imi zice ca sia dat seama ca pe mine ma vrea...nu poate sa traiasca fara mine...La pus pe taicasu ieri sa vina dupa mine acasa si sa ma duca la ei...eu nu eram acasa.... E disperat...dar nu stiu ce sa mai zic si ce sa cred.Dar sunt fericita ca sa intor deja roata



Sfatul meu este acela de a -ti continua drumul inceput,nu te uita peste umar,,mergi fara a te mai interesa de acel tanar,daca te-ar fi iubit cu adevarat,,nu iti aducea dezamagirea in suflet!!Crezi in tine si fortele tale,,,crezi in viata ta!!!
MissRainbow
Postat pe 23 Iulie 2012 13:53
De la: elaa, la data 2012-07-10 13:24:19Voi credeti ca va veni?..si ce credeti ca se va intampla???


Mai conteaza daca-i dai papucii!?
Thais13
Postat pe 4 August 2012 18:56
Va multumesc ca a'ti fost alaturi de mine...Acum dupa o perioada destul de lunga in care nu am mai scris nimic s'au intamplat multe...De la acel concur sa intors roata si imi este bine..sa intors la mine..a facut tot ca sa il iert ma cauta zi de zi,venea la mama sa ii catige increderea era toata ziua la mine acasa dar eu evitam sa stau langa el..si cand il vedeam eram fericita ca si cum nu imi pasa de el.
Dupa ceva timp ma rugat sa ies cu el la un suc si sa vorbim..L'am refuzat!
A insistat cateva zile sa ies cu el nu coteaza sa aleg eu locul dar sa ies...Intr'un final am acceptat!!
Ce credeti ca sa intamplat????

Sa rugat de mine sa ii mai dau o sansa...am incercat sa ii explic frumos ca nu se va mai intampla asta....si nu vroia sa accepte!!! A incercat sa ma convinga, dar iam zis ca plec daca coninua asta a si facut....M'am ridicat si am iesit din restaurant...
A venit dupa mine..si iam zis ca nu are rost nu mai am incredere in el si ca vreau sa fiu singura sa ma lase in pace....dupa care am plecat....a venit dupa mine dar nu am mai vorbit nimic tot drumu... Zi de zi ma suna ma cauta vena acasa la mine...Dupa o satamana ma rugat iar sa mergem in parc ca sa vorbim in liniste...Am mers!!
Ne-am intalnit acolo si ce credeti...avea un buchet mare de trandafiri albi..sa pus in genunchii si mia cerut sa il iert,o singura sansa sa ii mai dau...si mia daruit un inel...A fost asa dragutz :X ...Am acceptat dar iam zis ca e ultima sansa si la prima gresala sa terminat..De cand ne-am impacat face orice ca sa imi fie bine...sa nu ma plang de nimic....ma duce peste tot cu el fara sa ii cer eu asta...Acum sunt fericita!!!!

Va multumesc pt sfaturi si ca a'ti fost langa mine...:)
elaa
Postat pe 18 August 2012 23:40
da-i "pauza" de tot!si nu te uita inapoi pt nimic in lume.
nu ai la ce!

blackangel755
Postat pe 14 Septembrie 2012 10:17
si acum am vazut ultimul tau mesaj...

sper sa tina
blackangel755
Postat pe 14 Septembrie 2012 10:19
buna ella iti inteleg suferinta prin care treci ,insa sfatul meu e sa ii arati ca poti trai fara el,ca numai conteaza pentru tine stiu ca iti va fi greu la inceput dar daca el a vazut ca nu esti in stare sa il parasesti deoarece el e convins ca il iubesti,aceiasi greseala am facut si eu si eram la fel ca tine era slaba imi era teama ca nu pot trai fara el,dar pentru el nu conta asta conta sa faca ce vroia el ,asa ca fi curajoasa si tare el nu te iubeste incat sa-ti fie credincios tie.fa in asa fel incat sa alerge el dupa tine nu tu dupa el.ai grija de imaginea ta.....f-al sa regrete si aratai ce a avut si cea a pierdut ..ai PARASESTE-L NU TE MERITA DELOC .isi bate joc de sentimentele tale si isi va bate asa ca GASESTE-TI DRUMUL BUN DE MERS NU TE UITA INAPOI SI IN ACEST TIMP GASESTEI PE LAT BAIAT CARE SA TE POATA MERITA CU ADEVARAT SI PERS NOUA CARE VA APAREA IN VIATA TA TE VA AJUTA SA IL UITI FARA SA AI REMUSCARI .SUCCES SI CURAJ DRAGA MEA MUTLI SI MULTE TREC PRIN SITUATI ASEMANATOARE NU LASA UN BAIAT SA-TI CALCE DEMNITATEA IN PICIOARE .TE PUP
kudika_14431
Postat pe 15 Septembrie 2012 14:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Telenovela 12 De la: _Cryssa_ 11 Ianuarie 2011 09:12
Despartire 44 De la: kudika341628 17 Decembrie 2010 22:04
Cabinet psihologic Bucuresti, Sector.2 1 De la: kudika_3130 27 Februarie 2012 10:48
vreau un sfat si sa ma descarc... ma aflu cred eu in o situatie unica..si totusi nu pot uita 16 De la: ionelaela 24 Iunie 2010 20:07
Dar fata, domnisoara, femeia geaman?? 2 De la: sandrone 11 Iunie 2009 10:28