Setari Cookie-uri

As vrea sa mor

Sincer de ceva timp am numai asta in cap, dar ma gandesc la mama cat o sa sufere atat....in cei 28 de ani de viata am facut numai rau, am ranit persoane dragi ........nu mai suport sentimentul de vinovatie, nu mai dorm, nu mai mananc, nu mai socializez nu mai fac nimic, la serv nu mai dau randament ma gandesc intruna la raul ce l am facut. Am distrus viata mea si a unui barbat fara rost!!! Ma urasc!!!!!
kudika178603
Postat pe 10 Iulie 2012 03:18
Ai clacat ,asta e.Crezi ca esti singura care ai facut rau printre pamanteni?!Fii linistita, gandeste-te unde ai gresit, din ce motiv,ce ai putea sa indrepti.Crezi ca daca mori gasesti o rezolvare? Eu am avut un fiu care in luna mai ar fi implinit 30de ani.A murit in urma cu opt ani accidental, salvase in acea zi de la inec un baiat de doua ori ,insa pe el nu l-a mai salvat nimeni/nu a dorit sa moara, i-am gasit in portofel un bilet.A doua zi de la inec urma sa primeasca o suma de bani de la C.E.C.Si in acel bilet scria ce-si propusese el sa faca cu suma respectiva.Ii placea atat de mult viata, dorea sa traiasca , era fericit ,si uite ce sa intamplat.Judeca la rece, fii optimista, vei trce si pestesi nu mai privii in urma.Viata merge inainte ,cu bune si rele, esti tanara si-ti doresc o minte limpede si mult noroc!
kudika467548
Postat pe 10 Iulie 2012 03:34
De la: kudika178603, la data 2012-07-10 03:18:05Sincer de ceva timp am numai asta in cap, dar ma gandesc la mama cat o sa sufere atat....in cei 28 de ani de viata am facut numai rau, am ranit persoane dragi ........nu mai suport sentimentul de vinovatie, nu mai dorm, nu mai mananc, nu mai socializez nu mai fac nimic, la serv nu mai dau randament ma gandesc intruna la raul ce l am facut. Am distrus viata mea si a unui barbat fara rost!!! Ma urasc!!!!!


Incearca sa indrepti greselile facute fata de ceilalti oameni, dar incearca sa-ti indrepti si tu comportamentul si sa nu mai repeti greselile trecutului. Daca te doare atat de mult ceea ce ai facut, asta arata ca ai o constiinta si ca-ti pasa, asta arata ca esti constienta de raul facut si ca, pe undeva, iti doresti sa indrepti acel rau.

Nu-ti risipi energia pe ganduri negre, ci incearca s-o investesti in solutii pozitive, precum cele mentionate anterior de mine: indreptarea comportamentului fata de oamenii fata de care ai gresit, renuntarea la comportamentul care ti-a adus suferinta, invata din greselile trecutului.

Si sa stii ca de gresit gresim cu totii, insa putini oameni au curajul de a-si recunoaste greselile, de aceea te felicit pentru sinceritate. Esti un om bun inlauntrul tau, ajuta partea buna din tine sa iasa la suprafata, din nou.

Noi suntem aici, daca ai nevoie de noi, eu iti voi fi alaturi oricand vei avea nevoie de o vorba buna sau de un gand bun. Daca eu am vazut partea ta buna, incearca si tu sa redescoperi propria ta parte pozitiva.

Capul sus si gandeste pozitiv!
kudika_10817
Postat pe 10 Iulie 2012 10:34
De la: kudika178603, la data 2012-07-10 03:18:05Sincer de ceva timp am numai asta in cap, dar ma gandesc la mama cat o sa sufere atat....in cei 28 de ani de viata am facut numai rau, am ranit persoane dragi ........nu mai suport sentimentul de vinovatie, nu mai dorm, nu mai mananc, nu mai socializez nu mai fac nimic, la serv nu mai dau randament ma gandesc intruna la raul ce l am facut. Am distrus viata mea si a unui barbat fara rost!!! Ma urasc!!!!!



Iata,dragii mei,o vorba dura,spusa la cumpana nervilor si nemultumirilor personale!!Demoralizanta si distrugatoare decizie!!!


Draga mea,orice ai fi facut in aceasta viata,nu justifica gandul macabru,care te stapaneste in acest moment!!Toti avem defectele noastre,,,toti am gresit si gresim de=alungul timpului,dar de la constientizarea greselilor,pana la a dori sa nu mai traiesti,este cale lunga!!Nu stiu care este natura greselilor tale,dar vin si iti spun,ca nimic nu este mai imoral,necrestinesc nu mai spun,decat sa-ti autosuprimi dreptul la viata!!!Treci printr-o perioada foarte grea,,sesizez singuratatea in care te zbati ,impreuna cu sufletul tau,,dar nu trebuie sa cazi in aceasta forma de depresie,caci despre asa ceva vorbim aici,,poate vei avea nevoie de un mic ajutor specializat,ideea de suicid,,intra in planurile tuturor depresivilor!!!

Esti tanara,ai viata inainte,urata,frumoasa,indiferent cum este,,merita sa o traiesti cu toata fiinta ta,,nimeni nu traieste in puful implinirilor totale,fiecare dintre noi,are problemele personale,si de aceea ,vin si iti spun sa iti scoti asemenea idei din cap!!!Nu iti fac cinste deloc,dimpotriva,te arunca intr-o mare tulbure!!!

Sentimentul de vinovatie ,poate fi atenuat prin recunoasterea vinei, asumarea ei si afiasrea scuzelor de rigoare,,cererea iertarii poate face minuni si repara raul facut!!!

De ce si cum ti-ai distrus viata?In ce sens ai ravasit si viata domnului respectiv?Nu cred asta,totul se poate repara atunci cand iti doresti acest lucru!!!

Sentimentul de ura este impropriu omului,este un rod al urateniei sufletului acestuia,,nu cred asa ceva,ca fiind aplicat in cazul tau!!!Nu ti-l insusi,nu face din el instrument de lucru personal!!Ai familie,mama,care te iubeste si te accepta asa cum esti,cu bune si rele!!!

Rupe-te de aceasta stare angoasanta,,viata este una singura,nu este repetitiva si nu accepta renuntari imature ,la ea!!Ia totul de la capat,,un drum nou,iti va aduce un chip nou,,o alta viata ,poate ,mai frumoasa decat cea pe care ai trait-o pana acum!!!

Reanalizeaza propria obsesie,,nu te arunca cu capul inainte,,totul se poate transforma in ceva frumos!!!

Ai potential lucrativ,vezi-ti de servici,,preocupa-te sa te evidentiezi printr-o actiune,care sa te ridice de jos!!!Jobul este important in acest moment,,nu-l lasa sa se piarda in gandurile tale funeste!!!

Spala-te ,pe fata ,cu propria viata traita pana acum,,risipeste urmele lasate in sufletul tau si paseste, cu capul sus ,mai departe!!Nu iti ingreuna sufletul cu un pacat atat de grav si mare,nu merita!!Viata este o lupta si este apanajul oamenilor puternici,,fii si tu,,asemenea lor!!!
MissRainbow
Postat pe 10 Iulie 2012 11:01
Draga mea..Depinde ce greseli ai facut in tot timpul asta..Din ce relatezi tu cred ca este ceva complicat si grav? Sper sa nu ma insel..Pe viitor fii mai optimista,incerca sa te intelegi pe tine(dar si pe ceailalti),iar in momentul respectiv ai puterea de a face diferenta dintre bine si rau.Ai oportunitatea sa faci bine..Nu rau ca in trecutul tau dezastuos.Acum nu stiu daca raul asta poate fi uitat de fiintele tale dragi,dar trebuie sa te indrepti si sa nu mai repeti gresesile..Toti facem greseli,dar trebuie sa invatam mai bine din prima noastra greseala..Sa nu se mai repete...Sper sa ma intelegi.Incearca sa redevii acea femeie cu capul pe umeri,incearca sa o iei de la capat optimist si cu speranta ca greseala se iarta,dar poate nu se uita..De cele mai multe ori.Dumnezeu ti-a dat o viata..Dumnezeu este Iubire..Inceraca sa te iubesti pe tine,dar nu in felul ala nasrcisist,Nu! In modul frumos al cuvntului ..sa ai incredere in tine si in puterea ta de decizie..Lasa trecutul in urma..Si traieste in prezent..Ai sa vezi ca vei vedea viata cu alti ochi ai sufletlui si te vei revigora
MaddeLinne
Postat pe 11 Iulie 2012 21:28
De la: kudika178603, la data 2012-07-10 03:18:05Sincer de ceva timp am numai asta in cap, dar ma gandesc la mama cat o sa sufere atat....in cei 28 de ani de viata am facut numai rau, am ranit persoane dragi ........nu mai suport sentimentul de vinovatie, nu mai dorm, nu mai mananc, nu mai socializez nu mai fac nimic, la serv nu mai dau randament ma gandesc intruna la raul ce l am facut. Am distrus viata mea si a unui barbat fara rost!!! Ma urasc!!!!!


E bine ca te gandesti la parintii tai, la mama si nu vrei sa fugi de o greseala mare, facand una si mai mare, irepetabila si irecuperabila.
Orice alta greseala poate fi indreptata, in timp. Poate nu fata de persoana pe care ai nedreptatit-o prin greseala ta, dar acea persoana va gasi resurse sa se vindece si sa mearga mai departe. Va invata sa se protejeze mai bine, pe viitor.
Spui ca ai distrus viata unui barbat... Eu nu iti dau dreptate, pentru ca viata acelui barbat ii apartine si el decide ce face cu ea. Daca i-ai inselat asteptarile, sigur, sufera, dar nu este numai vina ta. Si el e vinovat, isi va primi lectia si va trai mai departe.
Cat despre viata ta distrusa, e bine ca realizezi dimensiunea greselilor tale... Nu te ura, invata sa te intelegi, iar ce nu-ti place ca fiind parte a ta, incearca sa controlezi, sa stapanesti si sa modifici, pe cat este posibil.
La urma urmei, asa ne maturizam si ne croim viata... cu greseli, cu corectii, cu aliante sau in singuratate. Niciodata sa nu te dezici de tine, insa, si nici sa nu vezi ca exista, chiar daca ar fii singurii din lume, parintii tai ce sufera poate mai intens decat tine pentru suferinta ta.
maybe
Postat pe 13 Iulie 2012 17:38
De la: kudika178603, la data 2012-07-10 03:18:05Sincer de ceva timp am numai asta in cap, dar ma gandesc la mama cat o sa sufere atat....in cei 28 de ani de viata am facut numai rau, am ranit persoane dragi ........nu mai suport sentimentul de vinovatie, nu mai dorm, nu mai mananc, nu mai socializez nu mai fac nimic, la serv nu mai dau randament ma gandesc intruna la raul ce l am facut. Am distrus viata mea si a unui barbat fara rost!!! Ma urasc!!!!!


inainte sa adaugi o alta greseala pe lista aia care o ai deja, te intreb: viata ti-ai dat-o tu, ca sa ti-o iei tot tu? probabil ca ai gresit si tu stii mai bine ce si cum, dar asta nu e o solutie. intocmai, demonstreaza-ti ca poti sa treci peste! demonstreaza-ti ca nu faci umbra pamantului degeaba. si aminteste-ti ca doar unui suflet bun poate sa-i para rau de raul comis
gandeste-te la mama ta, inainte sa iei orice decizie. fii tare!
muza_ta
Postat pe 13 Iulie 2012 18:52
De la: kudika178603, la data 2012-07-10 03:18:05Sincer de ceva timp am numai asta in cap, dar ma gandesc la mama cat o sa sufere atat....in cei 28 de ani de viata am facut numai rau, am ranit persoane dragi ........nu mai suport sentimentul de vinovatie, nu mai dorm, nu mai mananc, nu mai socializez nu mai fac nimic, la serv nu mai dau randament ma gandesc intruna la raul ce l am facut. Am distrus viata mea si a unui barbat fara rost!!! Ma urasc!!!!!

Inteleg, daca erai in faza terminala, avand cancer sau sida, daca erai paralizata de la gat in jos, intr-un scaun cu rotile, fara maini sau picioare, oarba...si lista ar putea continua, dar asa?!
Uraste-te cat vrei tu, dar punand problema astfel, nu indrepti deloc raul facut, dimpotriva! Sa-ti fie rusine ca esti o lasa si cand ai dat de greu...dai bir cu fugitii din calea vietii!
rondina
Postat pe 13 Iulie 2012 19:09
lasa trecutul in spate si gandeste-te la viitor ca sa nu mai faci aceleasi greseli!
MAXXON
Postat pe 15 Iulie 2012 09:35
Si eu am aproape 28 de ani, si eu am trecut acum cativa ani printr-o tentativa de sinucidere si de atunci tot sufar in continuu. Si eu am greseli pe care le regret si, din pacate, nu le mai pot indrepta.
Dar am invatat ca viata trebuie traita, chiar si asa, ca o lupta continua cu tine insati. Gandeste-te ce suferinta ai lasa in urma printr-un gest care nu te mai poate aduce inapoi. Faptul ca regreti cele facute, dovedeste ca ai constiinta si greselile iti sunt iertate de Dumnezeu, ramane sa te mai ierti tu singura.
Trebuie sa privim mereu partea plina a paharului, sa stii ca pana si optimismul se invata. Dovada sunt eu. Capul sus si nu uita: maine e o noua zi!N-o irosi! Viata e atat de complexa si interesanta!
maditza84
Postat pe 15 Iulie 2012 09:53
Nu stiu daca vreunul dintre voi a vizionat filmul "Franklyn", insa si in acel film apare o tipa care tot incerca sa se sinucida, si la un moment dat era chiar pe punctul de a muri, insa a fost salvata la timp. La ceva timp dupa acest lucru, si-a intalnit iubirea vietii ei, si era fericita ca fusese salvata de la moarte, iar acum avea ocazia sa fie iubita si sa iubeasca, dupa cum isi dorise toata viata ei.

Mi-a ramas in amintire ceea ce-i spunea preotul de la spitalul unde fusese ultima oara internata femeia de care va povesteam: "Daca ai fi murit, cativa oameni speciali n-ar fi avut posibilitatea sa te intalneasca si sa te cunoasca. Murind, ti-ai fi ratat sansa la fericire si ai fi impiedicat si alti oameni sa fie fericiti."

M-a impresionat foarte mult acest citat, de aceea l-am si pastrat in amintire.
kudika_10817
Postat pe 15 Iulie 2012 10:04
minunat spus!!! D zeu sa va binecuvanteze pe toti si toate care scrieti aici!!!!
healthy001005
Postat pe 15 Iulie 2012 10:48
interesanta poveste momentan si eu am cunoscut o fata de care m.am indragostit acum 8 ani insa la inceput totul a fost frumos,eram ff indragostit si din aceasta cauza eu insumi nu observam ce se intampla in jurul dupa 8 ani dupa ce mi sa nascut copilul meu care are 3 anisori mi.am dat seama ca am uiti si am tinut la o persoana care de fapt era dusmanul meu,mi.am dat seama cat de mult rau mi.a facut...insa sentimentul de vinovatie izvoraste din suflet a face rau la o persoana este ff usor si niciodata nu se uita insa a face bine la o persoana este fff greu si se uita fff repede...ceea ce conteaza cel mai mult este sa te cunosti intai pe tine,sa stii ceea ce vrei,sa iti doresti sa te schimbi,sa fii cu un pas inaintea tuturor,sa ajuti cu ce poti dar nu peste puterile tale,sa nu promiti ce nu poti sa nu vb ceea ce nu isi are rostul,sa iti alegi cu mare atentie si grija prieteni pentru ca de obicei acestia sunt cei care ne tradeaza ne mint si ne inseala increderea,insa razbunarea este cel mai necinstit lucru omenesc,stiu este fff greu ca o persoana sa iti faca rau iar u sa ii faci bine si totodata sa ii zambesti...ti.o spun din propia experienta.....daca vrei sa mai vb e acest subiect uite id meu danlaurentiubutusina sau facebook.com/dan laur....sa ai mare grija de tine si mare grija in cine iti pui increderea...
kudika_7182
Postat pe 15 Iulie 2012 11:29
De la: kudika_7182, la data 2012-07-15 11:29:06interesanta poveste momentan si eu am cunoscut o fata de care m.am indragostit acum 8 ani insa la inceput totul a fost frumos,eram ff indragostit si din aceasta cauza eu insumi nu observam ce se intampla in jurul dupa 8 ani dupa ce mi sa nascut copilul meu care are 3 anisori mi.am dat seama ca am uiti si am tinut la o persoana care de fapt era dusmanul meu,mi.am dat seama cat de mult rau mi.a facut...insa sentimentul de vinovatie izvoraste din suflet a face rau la o persoana este ff usor si niciodata nu se uita insa a face bine la o persoana este fff greu si se uita fff repede...ceea ce conteaza cel mai mult este sa te cunosti intai pe tine,sa stii ceea ce vrei,sa iti doresti sa te schimbi,sa fii cu un pas inaintea tuturor,sa ajuti cu ce poti dar nu peste puterile tale,sa nu promiti ce nu poti sa nu vb ceea ce nu isi are rostul,sa iti alegi cu mare atentie si grija prieteni pentru ca de obicei acestia sunt cei care ne tradeaza ne mint si ne inseala increderea,insa razbunarea este cel mai necinstit lucru omenesc,stiu este fff greu ca o persoana sa iti faca rau iar u sa ii faci bine si totodata sa ii zambesti...ti.o spun din propia experienta.....daca vrei sa mai vb e acest subiect uite id meu danlaurentiubutusina sau facebook.com/dan laur....sa ai mare grija de tine si mare grija in cine iti pui increderea...




Apropo de incredere..... ti-ai dat dintr-un suflet, si adresa de mail si cea de facebook.....pe un forum public
GHEISA_
Postat pe 15 Iulie 2012 11:36
De la: kudika_7182, la data 2012-07-15 11:29:06interesanta poveste momentan si eu am cunoscut o fata de care m.am indragostit acum 8 ani insa la inceput totul a fost frumos,eram ff indragostit si din aceasta cauza eu insumi nu observam ce se intampla in jurul dupa 8 ani dupa ce mi sa nascut copilul meu care are 3 anisori mi.am dat seama ca am uiti si am tinut la o persoana care de fapt era dusmanul meu,mi.am dat seama cat de mult rau mi.a facut...insa sentimentul de vinovatie izvoraste din suflet a face rau la o persoana este ff usor si niciodata nu se uita insa a face bine la o persoana este fff greu si se uita fff repede...ceea ce conteaza cel mai mult este sa te cunosti intai pe tine,sa stii ceea ce vrei,sa iti doresti sa te schimbi,sa fii cu un pas inaintea tuturor,sa ajuti cu ce poti dar nu peste puterile tale,sa nu promiti ce nu poti sa nu vb ceea ce nu isi are rostul,sa iti alegi cu mare atentie si grija prieteni pentru ca de obicei acestia sunt cei care ne tradeaza ne mint si ne inseala increderea,insa razbunarea este cel mai necinstit lucru omenesc,stiu este fff greu ca o persoana sa iti faca rau iar u sa ii faci bine si totodata sa ii zambesti...ti.o spun din propia experienta.....daca vrei sa mai vb e acest subiect uite id meu danlaurentiubutusina sau facebook.com/dan laur....sa ai mare grija de tine si mare grija in cine iti pui increderea...



Si de ce ai optat pentru un avatar de femeie? Nu am sa inteleg niciodata aceasta alegere,,faptul ca vreti sa fiti altcineva decat cine sunteti de fapt,,,spune multe despre voi,,,dar nu va dati seama,caci va ascundeti in desuet!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 11:42
De la: rondina, la data 2012-07-13 19:09:17
Inteleg, daca erai in faza terminala, avand cancer sau sida, daca erai paralizata de la gat in jos, intr-un scaun cu rotile, fara maini sau picioare, oarba...si lista ar putea continua, dar asa?!
Uraste-te cat vrei tu, dar punand problema astfel, nu indrepti deloc raul facut, dimpotriva! Sa-ti fie rusine ca esti o lasa si cand ai dat de greu...dai bir cu fugitii din calea vietii!

Tu consideri asta un sfat pe care sa-l dai unei persoane care trece prin niste clipe urate?
Nu te purta in felul asta cu cineva, crede-ma sa treci prin ce trece ea e oribil si nu doresc nimanui. Nu poti sa intelegi decat daca patesti asa ceva.
Cred ca ii lipseste o persoana apropiata care sa o linisteasca, sa o asculte si sa-i fie aproape. Sinuciderea nu e o solutie indiferent de situatie.
Kiddo_
Postat pe 15 Iulie 2012 11:54
De la: kudika_11826, la data 2012-07-15 11:54:40
De la: rondina, la data 2012-07-13 19:09:17
Inteleg, daca erai in faza terminala, avand cancer sau sida, daca erai paralizata de la gat in jos, intr-un scaun cu rotile, fara maini sau picioare, oarba...si lista ar putea continua, dar asa?!
Uraste-te cat vrei tu, dar punand problema astfel, nu indrepti deloc raul facut, dimpotriva! Sa-ti fie rusine ca esti o lasa si cand ai dat de greu...dai bir cu fugitii din calea vietii!

Tu consideri asta un sfat pe care sa-l dai unei persoane care trece prin niste clipe urate?
Nu te purta in felul asta cu cineva, crede-ma sa treci prin ce trece ea e oribil si nu doresc nimanui. Nu poti sa intelegi decat daca patesti asa ceva.
Cred ca ii lipseste o persoana apropiata care sa o linisteasca, sa o asculte si sa-i fie aproape. Sinuciderea nu e o solutie indiferent de situatie.



citeste inca o data ce i-a raspuns..... cuvintele Rondinei sunt un dus rece pt.persoana respectiva, sa o trezeasca la realitate
GHEISA_
Postat pe 15 Iulie 2012 11:59
De la: GHEISA_, la data 2012-07-15 11:59:40
De la: kudika_11826, la data 2012-07-15 11:54:40
De la: rondina, la data 2012-07-13 19:09:17
Inteleg, daca erai in faza terminala, avand cancer sau sida, daca erai paralizata de la gat in jos, intr-un scaun cu rotile, fara maini sau picioare, oarba...si lista ar putea continua, dar asa?!
Uraste-te cat vrei tu, dar punand problema astfel, nu indrepti deloc raul facut, dimpotriva! Sa-ti fie rusine ca esti o lasa si cand ai dat de greu...dai bir cu fugitii din calea vietii!

Tu consideri asta un sfat pe care sa-l dai unei persoane care trece prin niste clipe urate?
Nu te purta in felul asta cu cineva, crede-ma sa treci prin ce trece ea e oribil si nu doresc nimanui. Nu poti sa intelegi decat daca patesti asa ceva.
Cred ca ii lipseste o persoana apropiata care sa o linisteasca, sa o asculte si sa-i fie aproape. Sinuciderea nu e o solutie indiferent de situatie.



citeste inca o data ce i-a raspuns..... cuvintele Rondinei sunt un dus rece pt.persoana respectiva, sa o trezeasca la realitate

Mda cand esti la pamant si mai vine cineva sa-ti dea si cateva palme te si trezesti.
Kiddo_
Postat pe 15 Iulie 2012 13:05
De la: kudika_11826, la data 2012-07-15 13:05:55
De la: GHEISA_, la data 2012-07-15 11:59:40
De la: kudika_11826, la data 2012-07-15 11:54:40
De la: rondina, la data 2012-07-13 19:09:17
Inteleg, daca erai in faza terminala, avand cancer sau sida, daca erai paralizata de la gat in jos, intr-un scaun cu rotile, fara maini sau picioare, oarba...si lista ar putea continua, dar asa?!
Uraste-te cat vrei tu, dar punand problema astfel, nu indrepti deloc raul facut, dimpotriva! Sa-ti fie rusine ca esti o lasa si cand ai dat de greu...dai bir cu fugitii din calea vietii!

Tu consideri asta un sfat pe care sa-l dai unei persoane care trece prin niste clipe urate?
Nu te purta in felul asta cu cineva, crede-ma sa treci prin ce trece ea e oribil si nu doresc nimanui. Nu poti sa intelegi decat daca patesti asa ceva.
Cred ca ii lipseste o persoana apropiata care sa o linisteasca, sa o asculte si sa-i fie aproape. Sinuciderea nu e o solutie indiferent de situatie.



citeste inca o data ce i-a raspuns..... cuvintele Rondinei sunt un dus rece pt.persoana respectiva, sa o trezeasca la realitate

Mda cand esti la pamant si mai vine cineva sa-ti dea si cateva palme te si trezesti.

daca vorbele bune nu ajuta, atunci da, poate un "dus rece" e mai de folos.
muza_ta
Postat pe 15 Iulie 2012 13:15
discutie intre o viitoare sinucigasa si o persoana ffffff draga
DACA NU ESTI IN STARE SA TRAIESTI PT TINE, ATUNCI TREBUIE SA TRAIESTI PT MINE
vreau sa spun ca fraza asta a contat pt ea mai mult decat toate sedintele la psiholog
si-a dat seama ca se putea descurca cu problema ei dar nu putea provoca o suferinta imensa omului rupt din sufletul ei
maria-ioana
Postat pe 15 Iulie 2012 13:15
De la: caisa, la data 2012-07-15 13:15:37discutie intre o viitoare sinucigasa si o persoana ffffff draga
DACA NU ESTI IN STARE SA TRAIESTI PT TINE, ATUNCI TREBUIE SA TRAIESTI PT MINE
vreau sa spun ca fraza asta a contat pt ea mai mult decat toate sedintele la psiholog
si-a dat seama ca se putea descurca cu problema ei dar nu putea provoca o suferinta imensa omului rupt din sufletul ei

Foarte fain suna, ramane doar sa gasesti persona pt. care sa traiesti :)
Kiddo_
Postat pe 15 Iulie 2012 13:53
De la: caisa, la data 2012-07-15 13:15:37discutie intre o viitoare sinucigasa si o persoana ffffff draga
DACA NU ESTI IN STARE SA TRAIESTI PT TINE, ATUNCI TREBUIE SA TRAIESTI PT MINE
vreau sa spun ca fraza asta a contat pt ea mai mult decat toate sedintele la psiholog
si-a dat seama ca se putea descurca cu problema ei dar nu putea provoca o suferinta imensa omului rupt din sufletul ei



Superb,adevarul este ca omul nu stie sa traiasca singur,nu este facut sa subziste pustnic,,este nascut pentru oameni si pentru a trai in bucuria iubirii fata de oameni!!Problema se pune atunci cand oamenii refuza sa accepte aceste adevaruri!!! Frumos,Caisa,frumos,,niste cuvinte miracol!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 13:59
e realitate, nu e poveste
au trecut 15 ani de atunci si inca traieste
si nu i-a fost usor ca nu era la prima tentativa
insa a realizat ca pers ar fii fost atat de indurerata incat ar fii recurs probail la acelasi gest
a peferat sa se tarasca prin viata
eventual sa sufere ea decat sa sufere el
ioi
imi vine sa plang
o impla fraza, a facut cat o viata de om
maria-ioana
Postat pe 15 Iulie 2012 14:05
De la: caisa, la data 2012-07-15 14:05:39e realitate, nu e poveste
au trecut 15 ani de atunci si inca traieste
si nu i-a fost usor ca nu era la prima tentativa
insa a realizat ca pers ar fii fost atat de indurerata incat ar fii recurs probail la acelasi gest
a peferat sa se tarasca prin viata
eventual sa sufere ea decat sa sufere el
ioi
imi vine sa plang
o impla fraza, a facut cat o viata de om



Exact,,era tocmai ce avea nevoie ca sa o remonteze psihic!!!Cuvintele pot face minuni acolo unde un specialist nu are castig de cauza!Ma bucur,totusi,de decizia luata de catre persoana in cauza!!! "Taratul" prin viata poate fi un act de devotament dus la extrem,,,,fata de cealalta persoana,,,mama mea avea o expresie,,,"fericirea adevarata este pe meleagul iubirii de oameni,,,in vesnicia sufletului,,nu aici,,pe Pamant si se castiga prin durere si lacrimi siroaie"!!! A decedat avand aceasta convingere si,acum stiu ca este fericita,,,si pentru mine!!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 14:17
ia spus asta cu disperare
stia ca oricand o poate pierde, insa nu stia ce poate face pt ea
si a facut o minune de care nu era constient
si astazi ea traieste pt el
dragoste pamanteasca, suprema
maria-ioana
Postat pe 15 Iulie 2012 14:23
De la: caisa, la data 2012-07-15 14:23:22ia spus asta cu disperare
stia ca oricand o poate pierde, insa nu stia ce poate face pt ea
si a facut o minune de care nu era constient
si astazi ea traieste pt el
dragoste pamanteasca, suprema



La care se adauga cea spirituala,care are o doza de supraomenesc,mistic!!!!Ferice de cei care iubesc si sunt iubiti dincolo de tot ce inseamna lut!!!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 14:27
sper ca fata nostra sa-si adune fortele macar cat sa se gandeasca la cate lacrimi si durere crunta ar aduce cuiva
doar iubirea de orice fel ii poate da putere
s-o ajute, DUMEZEU si sa-i trimita pe cine trebuie sub orice forma
maria-ioana
Postat pe 15 Iulie 2012 14:40
De la: caisa, la data 2012-07-15 14:40:20sper ca fata nostra sa-si adune fortele macar cat sa se gandeasca la cate lacrimi si durere crunta ar aduce cuiva
doar iubirea de orice fel ii poate da putere
s-o ajute, DUMEZEU si sa-i trimita pe cine trebuie sub orice forma



Amin!Sufletul golit de iubire pluteste in deriva propriului destin!!!
MissRainbow
Postat pe 15 Iulie 2012 14:43
De la: MissRainbow, la data 2012-07-15 14:27:45
De la: caisa, la data 2012-07-15 14:23:22ia spus asta cu disperare
stia ca oricand o poate pierde, insa nu stia ce poate face pt ea
si a facut o minune de care nu era constient
si astazi ea traieste pt el
dragoste pamanteasca, suprema



La care se adauga cea spirituala,care are o doza de supraomenesc,mistic!!!!Ferice de cei care iubesc si sunt iubiti dincolo de tot ce inseamna lut!!!!!

Nu exista om care sa nu poata sa iubeasca. E greu sa iubesti deoarece iubirea inseamna in primul rand sacrificiu si putini sunt capabili sa faca lucrul asta.
Kiddo_
Postat pe 15 Iulie 2012 14:45
iubirea mistuitoare care te seaca si te face sa tremuri la gandul ca pate azi nu a zambit, macar.
iubirea care te face sa zbori doar pt ca ai simtit din vocea lui ca ii este bine
maria-ioana
Postat pe 15 Iulie 2012 14:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O dilema in iubire... 5 De la: Shhh 30 Iunie 2010 10:01
Minciuna si Nesiguranya pot ucide o relatie??? 37 De la: sadora 27 August 2009 21:00
mi-e greu fara el 52 De la: kudika114650 5 Februarie 2010 13:30
A plecat , desi avea totul langa mine..... 10 De la: Muse__ 18 Septembrie 2013 14:09
Dezamagire 13 De la: kudika_35255 3 Iunie 2013 10:17