Setari Cookie-uri

Prietenul meu este foarte gelos

Stau cu un baiat de aproape trei ani de zile si este foarte gelos obsedat. Ce sa fac? Mi-a interzis sa mai intru pe mess si pe facebook nu sa nu vorbesc cu baieti care sunt simpli prieteni si ne cunoastem de 7 ani de zile. Mi-a luat laptopuL Datimi un sfat nu stiu ce sa mai fac.
kudika_11890
Postat pe 12 Iulie 2012 21:17
De la: kudika_11890, la data 2012-07-12 21:17:58Stau cu un baiat de aproape trei ani de zile si este foarte gelos obsedat. Ce sa fac? Mi-a interzis sa mai intru pe mess si pe facebook nu sa nu vorbesc cu baieti care sunt simpli prieteni si ne cunoastem de 7 ani de zile. Mi-a luat laptopuL Datimi un sfat nu stiu ce sa mai fac.



Cum ai rezistat timp de trei ani de zile,si acum,,nu il mai suporti???????Accesele de gelozie,presupun ,ca si le-a manifestat inca de la inceputul relatiei,nu???Gelos si obsedat????Hhhmmmm,,defecte majore,care pot produce mai mult rau decat bine!!!Daca consuderi ca nu mai poti accepta un asemenea comportament,,,desparte-te de el,,este simplu de facut ,,,sau te tine sechestrata,de nu poti sa fii in largul tau??????


Personal,nu as accepta un asemenea barbat langa mine si as fi categorica in hotararea de a ma separa de el!!!Scurt si cuprinzator.Nu stiu cum de ai putut suporta, calvarul acesta,atata timp!!!!!
MissRainbow
Postat pe 12 Iulie 2012 22:30
De la: kudika_11890, la data 2012-07-12 21:17:58Stau cu un baiat de aproape trei ani de zile si este foarte gelos obsedat. Ce sa fac? Mi-a interzis sa mai intru pe mess si pe facebook nu sa nu vorbesc cu baieti care sunt simpli prieteni si ne cunoastem de 7 ani de zile. Mi-a luat laptopuL Datimi un sfat nu stiu ce sa mai fac.

LASA-L !!!!!! Mai tarziu te rupe cu bataia !!!!
Daca nu cumva ti se mai pare si acum magulitoare gelozia lui, atunci fugi incotro vezi cu ochii!
rondina
Postat pe 12 Iulie 2012 22:34
te pup, rondina
maria-ioana
Postat pe 13 Iulie 2012 00:03
Eu nu as accepta asa ceva... El de incredere n-a auzit? Daca se indoieste de tine, n-o sa mearga relatia orice-ai face. Cum adica, sa renunt la prietenii si la cunostintele mele, pt ca asa vrea el?!!
Micaell
Postat pe 13 Iulie 2012 08:48
De la: kudika_11890, la data 2012-07-12 21:17:58Stau cu un baiat de aproape trei ani de zile si este foarte gelos obsedat. Ce sa fac? Mi-a interzis sa mai intru pe mess si pe facebook nu sa nu vorbesc cu baieti care sunt simpli prieteni si ne cunoastem de 7 ani de zile. Mi-a luat laptopuL Datimi un sfat nu stiu ce sa mai fac.


Da-i papucii frumusel. Cu din astia ca el n-o scoti niciodata la capat. Nu te mai lasa controlata de absolut nimeni, ok?
kudika_10817
Postat pe 13 Iulie 2012 09:20
De la: kudika_11890, la data 2012-07-12 21:17:58Stau cu un baiat de aproape trei ani de zile si este foarte gelos obsedat. Ce sa fac? Mi-a interzis sa mai intru pe mess si pe facebook nu sa nu vorbesc cu baieti care sunt simpli prieteni si ne cunoastem de 7 ani de zile. Mi-a luat laptopuL Datimi un sfat nu stiu ce sa mai fac.



Draga mea,daca ti-a luat laptopul,tu de pe ce scri?
Nu-ti este frica ca te va controla din nou?
In fine!Ori i te vei inchina mai departe cum ai facut si pana acum ca o fata buna,cuminte si ascultatoare asemeni unei cadane in fata pasei ori ii pui piciorul in bot si ii dal valeeeeea si face ca tine!Ce crezi suna bine,ideea mea?Poate cedeaza si vede ca nu are pt ce sa-si faca probleme si o sa aibe mai multa incredere in tine!pt ca te iubeste,te v-a accepta asa cum esti
Dar credema ca merita incercat!Ori la bal,ori la spital!
Titanika
Postat pe 13 Iulie 2012 10:19
De la: kudika_11890, la data 2012-07-12 21:17:58Stau cu un baiat de aproape trei ani de zile si este foarte gelos obsedat. Ce sa fac? Mi-a interzis sa mai intru pe mess si pe facebook nu sa nu vorbesc cu baieti care sunt simpli prieteni si ne cunoastem de 7 ani de zile. Mi-a luat laptopuL Datimi un sfat nu stiu ce sa mai fac.

si tu cum faceai? "da iubitule, tot ce vrea inima ta!"
muza_ta
Postat pe 13 Iulie 2012 10:23
Dragii mei,ce mas face eu fara voi cand sotul nu-i langa mine e clar ca fara prieteni nu se poate
Ziceti voi daca n-am dreptate?
Titanika
Postat pe 13 Iulie 2012 10:23
Cu bataia cata bataie mi=am luat eu in 3 ani de zile nu doresc la nimeni. Si cu despartitul nu vrea sa se desparta de mine ma maninta daca ne despartim ma omoara si pe mine si familia mea. Si daca fug de la el fel o sa faca imi este frica pt familia mea. Mai ales ca tatal meu este bonlav. Ce sa fac ajuatima.
kudika_11890
Postat pe 13 Iulie 2012 15:01
De la: kudika_11890, la data 2012-07-13 15:01:37Cu bataia cata bataie mi=am luat eu in 3 ani de zile nu doresc la nimeni. Si cu despartitul nu vrea sa se desparta de mine ma maninta daca ne despartim ma omoara si pe mine si familia mea. Si daca fug de la el fel o sa faca imi este frica pt familia mea. Mai ales ca tatal meu este bonlav. Ce sa fac ajuatima.


si de ce nu ai luat initiativa pana acum, ai asteptat 3 ani credeai ca se schimba ceva?
si tu chiar crezi prostiile astea? de unde l-ai cules fata, din batatura?
pune mafia pe el
muza_ta
Postat pe 13 Iulie 2012 15:07
Acum iti interzice,acum te ameninta...totusi 3 ani,nu ai ajuns sa-l cunosti
kudika503694
Postat pe 13 Iulie 2012 15:08
De la: muza_ta, la data 2012-07-13 15:07:50
De la: kudika_11890, la data 2012-07-13 15:01:37Cu bataia cata bataie mi=am luat eu in 3 ani de zile nu doresc la nimeni. Si cu despartitul nu vrea sa se desparta de mine ma maninta daca ne despartim ma omoara si pe mine si familia mea. Si daca fug de la el fel o sa faca imi este frica pt familia mea. Mai ales ca tatal meu este bonlav. Ce sa fac ajuatima.


si de ce nu ai luat initiativa pana acum, ai asteptat 3 ani credeai ca se schimba ceva?
si tu chiar crezi prostiile astea? de unde l-ai cules fata, din batatura?
pune mafia pe el



auzi la ea ,mafioata mica
Ame_li
Postat pe 13 Iulie 2012 15:12
De la: kudika_11890, la data 2012-07-13 15:01:37Cu bataia cata bataie mi=am luat eu in 3 ani de zile nu doresc la nimeni. Si cu despartitul nu vrea sa se desparta de mine ma maninta daca ne despartim ma omoara si pe mine si familia mea. Si daca fug de la el fel o sa faca imi este frica pt familia mea. Mai ales ca tatal meu este bonlav. Ce sa fac ajuatima.



Poftim???Violenta domestica,amenintari?????? Exista organe abilitate sa rezolve astfel de situatii tragice si traumatizante pentru persoanele in cauza!!!Legislatia curenta,te poate ajuta in demersul tau!!Prezinta-te la organele de politie si expune-ti problema!!!

Pentru situatia de fata,,tu esti in culpa,trebuia sa pleci ,in momentul inceperii actelor de violenta,,nimeni nu te poate tine fortat intr-un mediu neprielnic.
MissRainbow
Postat pe 13 Iulie 2012 15:20
De la: kudika_11890, la data 2012-07-13 15:01:37Cu bataia cata bataie mi=am luat eu in 3 ani de zile nu doresc la nimeni. Si cu despartitul nu vrea sa se desparta de mine ma maninta daca ne despartim ma omoara si pe mine si familia mea. Si daca fug de la el fel o sa faca imi este frica pt familia mea. Mai ales ca tatal meu este bonlav. Ce sa fac ajuatima.


Ii faci reclamatie la politie si scoti certificat medico-legal daca mai indrazneste sa dea in tine, desi cea mai buna solutie ar fi sa nu mai stai nici macar o clipita alaturi de monstrul asta.

El pe asta marseaza ca-ti va fi frica sa faci ceva. Ei bine, surprinde-l si arata-i ca nu mai vrei sa fii cu el pentru ca nu-i mai tolerezi nimic.

Nimeni nu are dreptul sa te jigneasca sau sa te loveasca. Ai si tu mai mult respect fata de tine insati, ce naiba!
kudika_10817
Postat pe 18 Iulie 2012 09:40
De la: kudika_11890, la data 2012-07-13 15:01:37Cu bataia cata bataie mi=am luat eu in 3 ani de zile nu doresc la nimeni. Si cu despartitul nu vrea sa se desparta de mine ma maninta daca ne despartim ma omoara si pe mine si familia mea. Si daca fug de la el fel o sa faca imi este frica pt familia mea. Mai ales ca tatal meu este bonlav. Ce sa fac ajuatima.


Nu voi intelege niciodata aceste categorii de oameni: barbatii care-si bat, jignesc si terorizeaza femeile; femeile care accepta toate cele facute de astfel de barbati. Un umor amar mi se pare faptul ca sunt unele femei care chiar cauta tipul asta de barbati si merg pe ideea ca "o bataie nu face rau nimanui, ca de aia e barbat, e dreptul lui asupra femeii...". Sper ca nu faci parte din aceasta categorie. Daca nu, singura ta sansa este sa te duci direct la politie, faci plangere impotriva lui si pleci de urgenta din casa lui. Cauta pe net si vezi ca sunt unele asociatii de aparare a drepturilor femeii. Cred ca ele te pot ajuta mai mult. Succes!


PS off-topic: Citind acest topic m-am minunat... Si mie mi se spunea ca sunt prea gelos pentru ca in primele luni de relatie faceam accese de gelozie pentru ca ea iesea la un suc/plimbare, etc cu cate un "bun si vechi prieten"...Da, stiu nici la mine nu e OK, dar pe langa ce am citit pe aici, eu sunt un soi de sfant in ale geloziei...:)
kudika_11874
Postat pe 18 Iulie 2012 10:34
De la: kudika_11890, la data 2012-07-13 15:01:37Cu bataia cata bataie mi=am luat eu in 3 ani de zile nu doresc la nimeni. Si cu despartitul nu vrea sa se desparta de mine ma maninta daca ne despartim ma omoara si pe mine si familia mea. Si daca fug de la el fel o sa faca imi este frica pt familia mea. Mai ales ca tatal meu este bonlav. Ce sa fac ajuatima.

Deci te si bate...de cate ori s-a intamplat asta, ai avut macar inspiratia sa-ti scoti un certificat medico-legal? Inarmata cu asa ceva si cu plangere la politie impotriva lui, are toate sansele sa ajunga dupa gratii ! Alta solutie eu nu vad, decat asa!!!!
rondina
Postat pe 18 Iulie 2012 10:41
ce-ti mai place sa fii carpa lui de sters pe jos!!
kiss_my_ass
Postat pe 18 Iulie 2012 10:55
De la: kudika_11890, la data 2012-07-12 21:17:58Stau cu un baiat de aproape trei ani de zile si este foarte gelos obsedat. Ce sa fac? Mi-a interzis sa mai intru pe mess si pe facebook nu sa nu vorbesc cu baieti care sunt simpli prieteni si ne cunoastem de 7 ani de zile. Mi-a luat laptopuL Datimi un sfat nu stiu ce sa mai fac.


pune-i niste cocaina in masina si da-l pe mana politiei

scapi cativa ani de el
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Iulie 2012 16:25
De la: Ame_li, la data 2012-07-13 15:12:40
De la: muza_ta, la data 2012-07-13 15:07:50
De la: kudika_11890, la data 2012-07-13 15:01:37Cu bataia cata bataie mi=am luat eu in 3 ani de zile nu doresc la nimeni. Si cu despartitul nu vrea sa se desparta de mine ma maninta daca ne despartim ma omoara si pe mine si familia mea. Si daca fug de la el fel o sa faca imi este frica pt familia mea. Mai ales ca tatal meu este bonlav. Ce sa fac ajuatima.


si de ce nu ai luat initiativa pana acum, ai asteptat 3 ani credeai ca se schimba ceva?
si tu chiar crezi prostiile astea? de unde l-ai cules fata, din batatura?
pune mafia pe el



auzi la ea ,mafioata mica

hai bai ca am idei bune :D
muza_ta
Postat pe 18 Iulie 2012 16:28
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-07-18 16:25:38
De la: kudika_11890, la data 2012-07-12 21:17:58Stau cu un baiat de aproape trei ani de zile si este foarte gelos obsedat. Ce sa fac? Mi-a interzis sa mai intru pe mess si pe facebook nu sa nu vorbesc cu baieti care sunt simpli prieteni si ne cunoastem de 7 ani de zile. Mi-a luat laptopuL Datimi un sfat nu stiu ce sa mai fac.


pune-i niste cocaina in masina si da-l pe mana politiei

scapi cativa ani de el

Cel mai tare sfat! Chiar ca scapi sigur pentru ani buni de mardoi!
rondina
Postat pe 18 Iulie 2012 19:11
Fugi cat mai departe!!!!!!!!!!!!!!! Stiu ce spun.
kudika022147
Postat pe 22 Iulie 2012 09:49
Si eu am o problema asemanatoare. am un prieten de 3 ani si de cateva luni a devenit foarte gelos si ne certam tot mai des. este foarte neplacut mediul relatiei noastre si din cauza asta eu am inceput sa am insomnii, sa plang mai mereu...sper sa nu fac vreo depresie din cauza asta...Sanatate tuturor!
kudika_12257
Postat pe 25 Iulie 2012 14:46
De la: kudika_12257, la data 2012-07-25 14:46:55Si eu am o problema asemanatoare. am un prieten de 3 ani si de cateva luni a devenit foarte gelos si ne certam tot mai des. este foarte neplacut mediul relatiei noastre si din cauza asta eu am inceput sa am insomnii, sa plang mai mereu...sper sa nu fac vreo depresie din cauza asta...Sanatate tuturor!

ai facut tu ceva de a devenit el asa gelos

depresie
muza_ta
Postat pe 25 Iulie 2012 14:49
De la: kudika_12257, la data 2012-07-25 14:46:55Si eu am o problema asemanatoare. am un prieten de 3 ani si de cateva luni a devenit foarte gelos si ne certam tot mai des. este foarte neplacut mediul relatiei noastre si din cauza asta eu am inceput sa am insomnii, sa plang mai mereu...sper sa nu fac vreo depresie din cauza asta...Sanatate tuturor!



Ce anume a produs declick-ul ,care a condus la aparitia acceselor de gelozie,,acestea nu apar fara o justificare ,exceptand cazurile,cand gelozia este patologica??

Daca nu va mai intelegeti,de ce preferi sa cazi in extrema nelinistilor,in loc sa pui capat acestei coabitari ,ce nu mai corespunde dorintelor tale???Discutiile in contradictoriu,violenta verbala,,gelozia,,,toate acestea nu vor spori armonia climatului in cuplu,dimpotriva,,va va conduce pe marginea prapastiei!!!
Emotiile tale,firesti intr-o relatie,,s-au transformat in calvar,,nu cred ca este oportun sa lungesti ceva ,ce iti aduce lacrimi,si nu bucurie!!Cauta sa fii cinstita cu tine si sa vezi ce anume l-a deranjat pe iubitul tau,,,repet,,gelozia nu se manifesta ad-hoc!!!
MissRainbow
Postat pe 25 Iulie 2012 15:03
sa ai grija ca si eu am facut o depresie dintr-o cauza asemanatoare...aveam insomnii, vedeam viata in gri, nu mai aveam pofta de mancare..au fost niste clipe de cosmar si noroc cu familia si prietenele care mi-au fost alaturi si m-au ajutat sa trec peste problema...am mai gasit si un site, foarte interesant, depresiv(.)[ro], unde am gasit o multime de informatii despre depresie si chiar si sfatul unui psihiatru..pe mine m-a ajutat destul de mult...sanatate multa tuturor!
kudika_12488
Postat pe 26 Iulie 2012 11:41
NU SE POATE!!!Mai fetelor,ce va leaga langa asfel de barbati.Chiar va este teama de ei?
Va leaga o familie eventual cu copii,cum puteti fi asa de slabe de inger Santei sclavele calaului,trebuie sa luati fraiele in maini si sa aveti curajul sa fugiti!!!
Vorba aia,cainii latra,ursu trece mai departe!!!

Titanika
Postat pe 26 Iulie 2012 21:00
De la: Titanika, la data 2012-07-26 21:00:21NU SE POATE!!!Mai fetelor,ce va leaga langa asfel de barbati.Chiar va este teama de ei?
Va leaga o familie eventual cu copii,cum puteti fi asa de slabe de inger Santei sclavele calaului,trebuie sa luati fraiele in maini si sa aveti curajul sa fugiti!!!
Vorba aia,cainii latra,ursu trece mai departe!!!




Ader la cele spuse aici,Titanika!!!!
MissRainbow
Postat pe 26 Iulie 2012 22:29
De la: kudika_12257, la data 2012-07-25 14:46:55Si eu am o problema asemanatoare. am un prieten de 3 ani si de cateva luni a devenit foarte gelos si ne certam tot mai des. este foarte neplacut mediul relatiei noastre si din cauza asta eu am inceput sa am insomnii, sa plang mai mereu...sper sa nu fac vreo depresie din cauza asta...Sanatate tuturor!


O sa cazi in depresie, daca nu va schimbati amandoi comportamentul. Deja faptul ca ai insomnii, plangi adesea, nu sunt semne bune.
kudika_10817
Postat pe 27 Iulie 2012 10:42
pai normal ca e gelos daca ii dai motive

Postat pe 27 Iulie 2012 10:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gelozie? 15 De la: Frankie_Zuzu 9 Septembrie 2009 00:03
Colega noua,probleme noi.... 12 De la: kudika_995491 30 Octombrie 2015 14:38
Relatie 24 De la: 2 Septembrie 2014 15:28
buna 78 De la: pickard 30 Ianuarie 2011 08:09
Oare se va schimba, stiti cazuri? 36 De la: ana_camyy 31 Martie 2014 12:15