Setari Cookie-uri

amant sau prieten?

eu nu sunt genul de femeie care sa ma destanui unui necunoscut dar tocmai ceea ce mi s-a intamplat m-a facut sa tac in fata cunoscutilor...
sunt o femeie de 22 ani cu o cariera in fata si cu multe principii in viata...dar tocmai aceste principii le-am incalcat in urma cu o 2saptamani...si sa va spun pe scurt ce s-a intamplat..
Am o relatie de de 4 ani cu un om minunat ce ar face orice pt mine ..dar acest om a ales sa plece din tara ca sa faca un viitor...pt el pt noi ...nu stiu...
Au trecut 3 luni de atunci si daca la inceput nu i-am simtit lipsa in scurt timp am devenit slaba am devenit o femeie care tanjea dupa putina afectiune...si dupa cum va asteptati intr-o seara am cedat..si nu pot spune ca am regrtet, nu ma gandesc prea mult la ce s-a intamplat...si ceea ce s-a intamplat nu mi-a schimbat comportamentul...
Iar el, aceasta mic aventura, se poarte frumos si am discutat f mult de relatia dintre noi . Am convenit amandoi ca vom ramane la atat si ca vom ramane prieteni
Insa aici incepe partea care ma nelinisteste pe mine...daca al inceput am fost 2 persoane intr-un cort ( deduceti singuri) acum am ajuns sa iesim seara cu prietenii , sa ne comportam normal si dupa 12 sa ne intalnim singuri....iar in acele momente vb de pb noastre in timp ce ne tinem in brate...
A devenit prietenul meu cel mai bun si ma asculta in timp ce ma saruta si ma tine in brate...dar nu vreau sa ma implic sentimental...desi cred ca am facut-o deja... ieri l-am vazut cu o fata in oras si m-am cam enervat...desi imi spusese cum sta treaba cu respectiva...el nu concepe o relatie cu mn...sau cel putin asa mi-a spus...si ami e o chestie...el s-a desp de cineva iar acel cineva l-a ranit mult si mi-a spus ca eu sunt singura acre il afce sa fie iar el....sunt singura cu care poate vb de pb lui...
Ce sa fac?nu ma vad cu el in viitor in schimb il caut si ii simt lipsa cand nu suna...si mai e si el care desi e acolo stiu ca ma iubeste si pt asta ma simt mai rau...

ingerashu_ganditor
Postat pe 10 Iulie 2008 17:36
Nu pot sa-ti spun decat CURAJ.
Curaj pentru a nu te implica si mai mult in relatia actuala ca dupa aia sa regreti. El nu gaseste in tine decat o alinare, pana cand v-a scapa de gandurile care i-l macina de fosta. Atat. Chiar tu ai spus-o cu gurita ta. Deobicei noi femeile mai punem suflet odata cu o relatie, oricare ar fi ea, de o noapte, de a ascapa de ganduri, de a ne razbuna pe fostul etc. Barbatii sunt mai egoisti, mai fermi in ceea ce vor sa obtina. Vei ajunge sa renunti si la relatia de 4 ani, pt ce?
Este bine (intr-un fel spus), cand atat tu cat si el aveti nevoie de alinare si o faceti ajutandu-va unu pe altul, DAR doar atat.
Mai lasa inima, si gandeste rational, cat inca mai poti, mai tarziu va fi PREA TARZIU, si vei face alegeri pe care le vei regreta.
Succes!!!
MH21TTN
Postat pe 10 Iulie 2008 22:53
ai grija sa nu fi ranita.poate tipul vrea doar sa o uite pe fosta si nu vrea ceva serios cu tine.nu are rost sa pui suflet in ceva ce nu va avea viitor,dc tu spui k el nu concepe o relatie k tine.si dc afla iubitul tau?il vei rani si vei strica o relatie frumoasa,zic eu,dc a durat atata timp.bafta
acy_mik
Postat pe 11 Iulie 2008 18:17
te minti singura cand spui ca iubesti 2 barbati,nu te gandesti la actualul tau prieten?pune-te in locul lui cand are sa afle,nu te gandesti ca il distrugi?tie ti-ar placea sa traiesti asa ceva?mai bine va despartiti,decat sa il minti si sa-l tradezi.
crede-ma ca trec prin ceva asemanator si este devastator sa afli ca persoana in care ai avut incredere te-a tradat,nu ti-ai dori asa ceva pentru tine,inseamna ca esti o persoana egoista,gandestete bine ce ii faci partenerului tau.
decat sa il minti mai bine va despartiti.
iar acest nou prieten minunat nu te-ai gandit ca se minte singur,ca tu esti acea persoana de care are nevoie pentru a isi reveni din divort.
tu asta vrei de la viata?sa fii mama ranitilor?
am o rugaminte la tine gandestete bine la ce ii faci prietenului tau,daca merita acest lucru din partea ta.
ti-am spus trec print-un moment asemanator, si este foarte tragic cand ti se intampla asa ceva.
gandestete bine.

Postat pe 21 Iulie 2008 21:29
De la: distrus_sufleteste, la data 2008-07-21 21:29:43te minti singura cand spui ca iubesti 2 barbati,nu te gandesti la actualul tau prieten?pune-te in locul lui cand are sa afle,nu te gandesti ca il distrugi?tie ti-ar placea sa traiesti asa ceva?mai bine va despartiti,decat sa il minti si sa-l tradezi.
crede-ma ca trec prin ceva asemanator si este devastator sa afli ca persoana in care ai avut incredere te-a tradat,nu ti-ai dori asa ceva pentru tine,inseamna ca esti o persoana egoista,gandestete bine ce ii faci partenerului tau.
decat sa il minti mai bine va despartiti.
iar acest nou prieten minunat nu te-ai gandit ca se minte singur,ca tu esti acea persoana de care are nevoie pentru a isi reveni din divort.
tu asta vrei de la viata?sa fii mama ranitilor?
am o rugaminte la tine gandestete bine la ce ii faci prietenului tau,daca merita acest lucru din partea ta.
ti-am spus trec print-un moment asemanator, si este foarte tragic cand ti se intampla asa ceva.
gandestete bine.
[/quote
Ti-am citit postul,imi pare rau pentru ceea ce ti-a facut sotia ta,si probabil de aceea esti atat de subiectiv.Nu o lua in nume de rau,dar siu cum e sa simti nevoie de afectiune si sa nu ai persoana iubita langa tine.E doar chestiune de a rezista acestei nevoi sau nu.Raul deja a fost facut,si nu se poate da timpul inapoi.
Parerea mea,trebuie sa incetezi sa il vezi pt o buna perioada de timp,sa te lamuresti in privinta sentimentelor care le porti "amantului",si sa vezi unde inclina balanta.Dar ai nevoie de timp,pt ca mai apoi sa nu regreti decizia p care ai luat-o.Daca e doar o pasiune termin-o cu el pentru ca ai d pierdut mult mai mult..4 ani.Nu stiu ce sa-ti mai zic,sper ca ti-am fost de folos.Succes

Postat pe 22 Iulie 2008 21:40
prietenie inseamna prietenie, si insusi cuvintul iti da definitia.... treaba e, ca totdeauna femeia hotaraste cind nu mai vrea sa fi prietenie!!! ci altceva...si deobicei se transforma in ,,altceva'', ca dupa aceea sa ai sentimentul ca nu ai facut bine ce ai facut, si practic ti-ai distrus intr-adevar o prietenie.... care era de ceva timp...

Postat pe 27 Iulie 2008 14:29
timpul a trecut iar eu mi-am luat o mini vacanta in care nu am sunat pe nimeni si balanta a inclinat pt prietenul meu...cum a psus cineva mai sus sunt 4 ani si aceasta experienta mi-a dat de gandit si acum am invatat sa il apreciez mai mult..mi-as fi dorit sa-mi fi dat seama de asta fara sa se fi intamplat ce s-a intamplat dar bine ca m-am trezit la timp si sper ca totul sa fie ca intotdeauna...ceea ce nu se afla nu raneste...eu cel putin am ingropat aceasta amintire desi il vad zilnic si mi-e greu dar asa e cel mai bine...
ingerashu_ganditor
Postat pe 30 Iulie 2008 00:41
De la: ingerashu_ganditor, la data 2008-07-30 00:41:43timpul a trecut iar eu mi-am luat o mini vacanta in care nu am sunat pe nimeni si balanta a inclinat pt prietenul meu...cum a psus cineva mai sus sunt 4 ani si aceasta experienta mi-a dat de gandit si acum am invatat sa il apreciez mai mult..mi-as fi dorit sa-mi fi dat seama de asta fara sa se fi intamplat ce s-a intamplat dar bine ca m-am trezit la timp si sper ca totul sa fie ca intotdeauna...ceea ce nu se afla nu raneste...eu cel putin am ingropat aceasta amintire desi il vad zilnic si mi-e greu dar asa e cel mai bine...


CE CE AI FACUT SE CHEAMA TRADARE !
PRIETENIA NU IMPLICA SEX !
DAR PROBABIL NU PREA AVEAI SENTIMENTE PUTERNICE PENTRU PERSOANA CU CARE AI AVUT O RELATIE DE PATRU ANI !
ORICUM, LA ACEEA PERSOANA NU TE POTI INTOARCE DECAT DACA ESTI O TRADATOARE ORDINARA (DE FAPT ASTA ESTI) !
NU TE GANDESTI CA AI SA DISTRUGI ACEL BARBAT CAND VA AFLA ??
CUM IL VEI MAI PRIVI IN OCHI CAND SE VA INTOARCE ?? VEI AVEA CURAJ ??
TU AI RATIUNE ??
NU CRED !
STII CA ANIMALELE NU TRADEAZA ATATA TIMP CAT PERECHEA LOR TRAIESTE !!
NU VREAU SA FIU DUR , DAR NU POT ACCEPTA ASTA !
VOI, FEMEILE, CREDETI CA BARBATII NU AU SUFLET SI CA PUTETI SA VA BATETI JOC DE EI CAT DORITI !!!
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 20 Ianuarie 2009 10:59
Aloooo , mah nea` Obisnuitule , esti cu capu` ?!!! Calmeaza-te baietas , ce-ai patit ?!!
Fiecare face ce vrea cu viata lui , si cred ca expunerea problemelor aici e cea mai proasta idee , pt ca mereu se gaseste cate un lup moralist ... asa ca tine . Ce-a facut femeia ? A avut o aventura , eh si ?!! Asta e , se mai intampla , e distrusa ea deja , vezi bine , la ce o mai disperi si tu ?!!! Se presupune ca aici tre` sa gasesti o vorba buna , nu sa te puna lumea la zid ...
aurasha
Postat pe 20 Ianuarie 2009 14:38
De la: aurasha, la data 2009-01-20 14:38:21Aloooo , mah nea` Obisnuitule , esti cu capu` ?!!! Calmeaza-te baietas , ce-ai patit ?!!
Fiecare face ce vrea cu viata lui , si cred ca expunerea problemelor aici e cea mai proasta idee , pt ca mereu se gaseste cate un lup moralist ... asa ca tine . Ce-a facut femeia ? A avut o aventura , eh si ?!! Asta e , se mai intampla , e distrusa ea deja , vezi bine , la ce o mai disperi si tu ?!!! Se presupune ca aici tre` sa gasesti o vorba buna , nu sa te puna lumea la zid ...


FETITO ! CU CAPU' ESTI TU !
AICI TREBUIE SA SPUI ADEVARUL ! NU SA SPUI O VORBA BUNA !
E CLAR PENTRU TINE ?
SAU PENTRU TINE E BUNA O AVENTURA SAU MAI MULTE PE ZI?
DACA ASA GANDESTI E FOARTE , FOARTE GRAV !1
AI INTELES CEVA?
SAU AI NEVOIE DE TRADUCATOR???
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:31
Auzi baietel , nu stiu in ce lume traiesti tu , dar in lumea reala se intampla lucrurile astea , indiferent ca-ti convine sau nu. Nu sunt adepta infidelitatii , so what ?!! ai impresia ca s-a schimbat ceva ?!!! Nu , nu s-a schimbat nimic , iti spun eu. Tu in furia ta nu ai citit tot , sau ma rog , nu ai vrut sa vezi , dar ea regreta , a realizat ca a gresit , si vrea sa ramana cu iubitul ei. Ce vrei acum , sa se apuce sa-i spuna ca l-a inselat ?!! La ce bun , sa sufere si el ?!! Nu crezi ca ajunge suferinta ei ?!!! Viata e dura , noi trebuie sa o facem mai usoara. Daca e sa ne luam dupa tine , 3/4 din populatia globului ar trebui impuscata ... Mai gandeste-te si incearca sa fii mai intelegator cu cei din jurul tau. Poate tinzi sa atingi perfectiunea , bv tie , nu o sa reusesti , dar nu cere si celorlalti acelasi lucru.
O seara placuta va doresc :P
aurasha
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:49
De la: aurasha, la data 2009-01-21 16:49:03Auzi baietel , nu stiu in ce lume traiesti tu , dar in lumea reala se intampla lucrurile astea , indiferent ca-ti convine sau nu. Nu sunt adepta infidelitatii , so what ?!! ai impresia ca s-a schimbat ceva ?!!! Nu , nu s-a schimbat nimic , iti spun eu. Tu in furia ta nu ai citit tot , sau ma rog , nu ai vrut sa vezi , dar ea regreta , a realizat ca a gresit , si vrea sa ramana cu iubitul ei. Ce vrei acum , sa se apuce sa-i spuna ca l-a inselat ?!! La ce bun , sa sufere si el ?!! Nu crezi ca ajunge suferinta ei ?!!! Viata e dura , noi trebuie sa o facem mai usoara. Daca e sa ne luam dupa tine , 3/4 din populatia globului ar trebui impuscata ... Mai gandeste-te si incearca sa fii mai intelegator cu cei din jurul tau. Poate tinzi sa atingi perfectiunea , bv tie , nu o sa reusesti , dar nu cere si celorlalti acelasi lucru.
O seara placuta va doresc :P


IN PRIMUL RAND INVATA SA TE ADRESEZI ALTEI PERSOANE !
IN AL DOILEA RAND , DACA II SPUNE SAU NU IUBITULUI E PROLEMA EI ! DEPINDE DE CONSTIINTA EI !DACA POATE SAU NU SA TRAIASCA IN MINCIUNA!
TU POTI TRAI IN MINCIUNA ???
DACA II SPUNE CE REZOLVA ???
DAR DACA NU-I SPUNE CE REZOLVA???
VOR URMA ALTE INFIDELITATI??
CREZI CA MUSTRARILE DE CONSTINNTA POST FACTUM REZOLVA CEVA ???
CREZI CA POSTURA TA DE " AVOCATUL DIAVOLULUI " E BUNA ???
DACA DA , ATUNCI CONTINUA !!
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:36
sincer sa fiu este cam naspa pt tine, nu stiu daca sa spun ca esti intr-o dilema. trebuie sa te gandesti si sa pui in balanta si sa iti dai seama de ce trebuie sa faci pe viitor, este pacat si pt acel baiat din afara sa stea printre straini si sa suporte nu stiu cate chestii pe acolo doar pt ca se gandeste la tine. sincer cum au spus si cei mai inainte suna cam a "tradare" si nu stiu daca te-ar putea ierta iubitul tau din afara dar tind sa cred ca mai bine ar afla de la tine toata povestea decat de la gurile rele. asta daca te-ai hotarat sa te desparti de el, cel mai bine este sa t gandesti cat mai bine la ce vrei de la persoana iubita , de la viata, etc. sincer cred ca nu prea sti ce vrei. scuze daca este ceva gresit dar sunt dupa 12 ore de munca. pa pa
ciuby_33
Postat pe 27 Ianuarie 2009 20:48
,,,Eu cred ca fiecare om are o ratacire in viata,atunci trebuie ajutatat si sustinut nicidecum blamat si pus la zid(tu ala "un om obisnuit ",arunca cu piatra daca tu esti fara de pacat....dar eu sunt de acord cu" aurasha"si cred ca ai probleme cu mansarda) "ingerashu ganditor"eu consider ca acel baiat nu iti este prieten,un prieten isi deschide sufletul in fata ta,iti cere ajutorul nu se foloseste de tine,de fapt el asta a facut,...tu acum crezi ca iti iubesti prietenul dar nu este asa,daca il iubeai nu il inselai sub nici-o forma,e cudat ce iti spun dar ar tebuii sa renunti la amandoi si sa-ti cautii jumatatea ta(si ai sa vezi ca atunci nu ai cum sa-i gresesti vreodata)numai cine a intalnit iubirea adevarata poate intelege ce spun,eu nu sunt de acord ca trebuie sa ramaii langa o persoana doar pt faptul ca ati fost impreuna 4 ani,10 ani sau mai mult... daca nu mai este iubire nu mai are rost,noi aici ne spunem fiecare parerea dar,doar tu stii ce traiesti,bafta!!!
o_inima_pustie
Postat pe 31 Ianuarie 2009 12:16
intre un barbat si o femeie nu poate exista doar prietenie. si va spun din experienta. am avut multe femei frumoase prin preajma dar intotdeauna a fost "ea", amica mea. stiam ca nu am cum sa o atrag, eram prietenul ei cel mai bun di copilarie, nu am iesit decat in gasca, eram ca fratele si sora. numai ca ea nu accepta nicio femeie pe langa mine, doar pe faptul ca nu mi se potrivesc... toate erau urate, tzoampe, vampe si pitzipoance... pana intr-o zi cand mi-a spus ca ma iubeste de cand m-a cunoscut si de aceea nu are nimeni dreptul sa ma ia de langa ea... am ramas stupefiat. nu am vrut sa mai vb cu ea, mi se parea absurd sa fiu cu o femeie pe care o tratam ca pe o sora... mi s-a ivit ocazia sa plec in State, am plecat si de atunci nu mai stiu nimic de ea... nu va luati de pe aparente!! viata are multe lucruri ascunse!! NU EXISTA DOAR PRIETENIE INTRE UN BARBAT SI O FEMEIE!!!
armaggedon
Postat pe 2 Februarie 2009 15:00
De la: geo20022002, la data 2009-01-31 12:16:50,,,Eu cred ca fiecare om are o ratacire in viata,atunci trebuie ajutatat si sustinut nicidecum blamat si pus la zid(tu ala "un om obisnuit ",arunca cu piatra daca tu esti fara de pacat....dar eu sunt de acord cu" aurasha"si cred ca ai probleme cu mansarda) "ingerashu ganditor"eu consider ca acel baiat nu iti este prieten,un prieten isi deschide sufletul in fata ta,iti cere ajutorul nu se foloseste de tine,de fapt el asta a facut,...tu acum crezi ca iti iubesti prietenul dar nu este asa,daca il iubeai nu il inselai sub nici-o forma,e cudat ce iti spun dar ar tebuii sa renunti la amandoi si sa-ti cautii jumatatea ta(si ai sa vezi ca atunci nu ai cum sa-i gresesti vreodata)numai cine a intalnit iubirea adevarata poate intelege ce spun,eu nu sunt de acord ca trebuie sa ramaii langa o persoana doar pt faptul ca ati fost impreuna 4 ani,10 ani sau mai mult... daca nu mai este iubire nu mai are rost,noi aici ne spunem fiecare parerea dar,doar tu stii ce traiesti,bafta!!!

Cu "masarda" esti tu ! Altfel nu ai propune sa schimbe barbati ca pe chiloti ! Tu asa faci !
Eu am spus cum se numeste fapta ei !
Nimeni nu este obligat sa stea langa o persoana daca nu vrea.
Dar aici est vorba de altceva !
Si inca ceva : eu nu am tradat niciodata ! Deci pot sa dau fara teama cu piatra....
Ceeace nu stiu daca , tu sau cele care apara aceasta tradare , ar fi in stare sa faca !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 2 Februarie 2009 17:25
De la: Army_38, la data 2009-02-02 15:00:15intre un barbat si o femeie nu poate exista doar prietenie. si va spun din experienta. am avut multe femei frumoase prin preajma dar intotdeauna a fost "ea", amica mea. stiam ca nu am cum sa o atrag, eram prietenul ei cel mai bun di copilarie, nu am iesit decat in gasca, eram ca fratele si sora. numai ca ea nu accepta nicio femeie pe langa mine, doar pe faptul ca nu mi se potrivesc... toate erau urate, tzoampe, vampe si pitzipoance... pana intr-o zi cand mi-a spus ca ma iubeste de cand m-a cunoscut si de aceea nu are nimeni dreptul sa ma ia de langa ea... am ramas stupefiat. nu am vrut sa mai vb cu ea, mi se parea absurd sa fiu cu o femeie pe care o tratam ca pe o sora... mi s-a ivit ocazia sa plec in State, am plecat si de atunci nu mai stiu nimic de ea... nu va luati de pe aparente!! viata are multe lucruri ascunse!! NU EXISTA DOAR PRIETENIE INTRE UN BARBAT SI O FEMEIE!!!



NU AI DREPTATE ! UN BARBAT SI O FEMEIE POT DOAR PRIETENI ! DEPINDE DE NUMAI DE EI !
POTI FI SIGUR DE ASTA !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 2 Februarie 2009 17:26
De la: UN_OM_OBISNUIT, la data 2009-02-02 17:26:47
De la: Army_38, la data 2009-02-02 15:00:15intre un barbat si o femeie nu poate exista doar prietenie. si va spun din experienta. am avut multe femei frumoase prin preajma dar intotdeauna a fost "ea", amica mea. stiam ca nu am cum sa o atrag, eram prietenul ei cel mai bun di copilarie, nu am iesit decat in gasca, eram ca fratele si sora. numai ca ea nu accepta nicio femeie pe langa mine, doar pe faptul ca nu mi se potrivesc... toate erau urate, tzoampe, vampe si pitzipoance... pana intr-o zi cand mi-a spus ca ma iubeste de cand m-a cunoscut si de aceea nu are nimeni dreptul sa ma ia de langa ea... am ramas stupefiat. nu am vrut sa mai vb cu ea, mi se parea absurd sa fiu cu o femeie pe care o tratam ca pe o sora... mi s-a ivit ocazia sa plec in State, am plecat si de atunci nu mai stiu nimic de ea... nu va luati de pe aparente!! viata are multe lucruri ascunse!! NU EXISTA DOAR PRIETENIE INTRE UN BARBAT SI O FEMEIE!!!



NU AI DREPTATE ! UN BARBAT SI O FEMEIE POT DOAR PRIETENI ! DEPINDE DE NUMAI DE EI !
POTI FI SIGUR DE ASTA !
aurasha
Postat pe 3 Februarie 2009 09:54
Draga Domnule obisnuit , nu trebuie sa tipi pt a te face ascultat ...deranjeaza , crede-ma ...
Aici fiecare spune ce crede in legatura cu "subiectul" . Din cate am observat, daca cineva nu e in asentimentul tau clar e tradator , inseala , isi uita chilotii prin vecini. Ti-am vizualizat profilul ... tind sa te inteleg , la 51 de ani nu-ti mai poti schimba mentalitatea . Tot ce tre` sa intelegi este faptul ca viata-i scurta , nu se merita sa stai cu cineva doar din virtutea inertiei.
Cat despre "si noi barbatii suntem sensibili"... sau cum ai spus tu , sper ca nu vorbeai despre tine , pt ca sincer , eu n-am simtit asa ceva din ce-ai postat tu , din contra ... Asa ca te rog , nu-mi distruge mitul barbatului sensibil :P
O zi buna va doresc :P
aurasha
Postat pe 3 Februarie 2009 10:13
Ce tie nu-ti place altuia nu-i face!
Lyvyus
Postat pe 3 Februarie 2009 10:34
De la: aurasha, la data 2009-02-03 10:13:08Draga Domnule obisnuit , nu trebuie sa tipi pt a te face ascultat ...deranjeaza , crede-ma ...
Aici fiecare spune ce crede in legatura cu "subiectul" . Din cate am observat, daca cineva nu e in asentimentul tau clar e tradator , inseala , isi uita chilotii prin vecini. Ti-am vizualizat profilul ... tind sa te inteleg , la 51 de ani nu-ti mai poti schimba mentalitatea . Tot ce tre` sa intelegi este faptul ca viata-i scurta , nu se merita sa stai cu cineva doar din virtutea inertiei.
Cat despre "si noi barbatii suntem sensibili"... sau cum ai spus tu , sper ca nu vorbeai despre tine , pt ca sincer , eu n-am simtit asa ceva din ce-ai postat tu , din contra ... Asa ca te rog , nu-mi distruge mitul barbatului sensibil :P
O zi buna va doresc :P


Nu tip la nimeni ! Mi-am spus parerea si o mentin !
Nu am insulta pe nimeni asa cum faci tu ! Dar probabil ,la tine, e un mod de viata !
Iar conceptiile mele sunt mult mai moderne decat ale tale !
Daca chiar crezi ca e "trndy " sa-ti inseli partenerul cand doresti e problema ta , dar nu sustine ca e ceva normal !
Eu consider ca e normal sa inchei ,mai intai, o relatie si apoi sa incepi alta! Si consider ca e normal ca o relatie sa o inchei pe cale amiabila si mai ales fara sa ranesti pe cineva !
Iar fatul ca ai facut referire la varsta me e o josnicie , o lipsa de buna cuvinta !
Iti doresc , sincer , ca atunci cand vei fi de aceiasi varsta sa gandesti si sa te simti tanar asa cum ma simt eu acum !
Iti doresd numai bine !
Numai de bine tuturor !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 3 Februarie 2009 17:25
De la: aurasha, la data 2009-02-03 10:13:08Draga Domnule obisnuit , nu trebuie sa tipi pt a te face ascultat ...deranjeaza , crede-ma ...
Aici fiecare spune ce crede in legatura cu "subiectul" . Din cate am observat, daca cineva nu e in asentimentul tau clar e tradator , inseala , isi uita chilotii prin vecini. Ti-am vizualizat profilul ... tind sa te inteleg , la 51 de ani nu-ti mai poti schimba mentalitatea . Tot ce tre` sa intelegi este faptul ca viata-i scurta , nu se merita sa stai cu cineva doar din virtutea inertiei.
Cat despre "si noi barbatii suntem sensibili"... sau cum ai spus tu , sper ca nu vorbeai despre tine , pt ca sincer , eu n-am simtit asa ceva din ce-ai postat tu , din contra ... Asa ca te rog , nu-mi distruge mitul barbatului sensibil :P
O zi buna va doresc :P


Inca ceva: Te rog sa citesti cu atentie ce am scris si sa nu imi rastalmacesti spusele.
Eu am lucrat n strainatate !
Nici nu-ti imaginezi ce inseamna sa nu stii nimic despre ce-i de acasa ( pe atunci nu existau tel mobile ) !
Veneam destul de rar acasa , dar nu mi-am permis sa tradez !
M-am gandit la partenera mea. Oare ea ce ar simti daca eu as trada??? oare ce??
Si inca ceva , nu fac nicio deosebire intre tradarea unei famei si tradarea unui barbat !
Tot tradare se numeste !
Nu se pune problema unei greseli! ! Oamenii, cel puti asa cred , au ratiune !
Sa auzim numai de bine !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 3 Februarie 2009 19:55
Oricat de obisnuit ar fi un om tot imi mentin pozitia si pot spune clar, tot nu exista numai prietenie intre un barbat si o femeie. Sunt convins ca ai o prietena apropiata sau ca ai avut pe cineva de sex feminin apropiat, dar ai indraznit sa o intrebi vreodata de ce se uita intr-un anumit fel la tine intr-un anumit moment al zilei?? Eu am zis ca doar mi se pare cand ma trezeam dimineata cu fata botita si ma duceam direct spre cafea si ea se uita la mine pofticioasa... am zis ca nu observ eu bine, nu are cum, e prietena mea cea mai buna, ea ma intelege, ea e confidenta mea care ramane obiectiva "no matter what"... Am fost in camping impreuna, am dormit in cabana practic in acelasi pat fara sa se intample nimic...EA voia altceva!! EU nu am vazut, dar au vazut ceilalalti prieteni... si abia cand a fost prea tarziu m-a loviti cu ceea ce simtea ea de atata timp. Sincer imi pare nespus de rau ca nu poate exista doar prietenie intre 2 oameni de sexe diferite. Am pierdut cel mai bun prieten.... Acum nu mai am pe nimeni in preajma. Am colegi de serviciu si cam atat... Am cazut prea de sus sa ma pot increde in cineva...
armaggedon
Postat pe 5 Februarie 2009 11:01
De la: Army_38, la data 2009-02-05 11:01:54Oricat de obisnuit ar fi un om tot imi mentin pozitia si pot spune clar, tot nu exista numai prietenie intre un barbat si o femeie. Sunt convins ca ai o prietena apropiata sau ca ai avut pe cineva de sex feminin apropiat, dar ai indraznit sa o intrebi vreodata de ce se uita intr-un anumit fel la tine intr-un anumit moment al zilei?? Eu am zis ca doar mi se pare cand ma trezeam dimineata cu fata botita si ma duceam direct spre cafea si ea se uita la mine pofticioasa... am zis ca nu observ eu bine, nu are cum, e prietena mea cea mai buna, ea ma intelege, ea e confidenta mea care ramane obiectiva "no matter what"... Am fost in camping impreuna, am dormit in cabana practic in acelasi pat fara sa se intample nimic...EA voia altceva!! EU nu am vazut, dar au vazut ceilalalti prieteni... si abia cand a fost prea tarziu m-a loviti cu ceea ce simtea ea de atata timp. Sincer imi pare nespus de rau ca nu poate exista doar prietenie intre 2 oameni de sexe diferite. Am pierdut cel mai bun prieten.... Acum nu mai am pe nimeni in preajma. Am colegi de serviciu si cam atat... Am cazut prea de sus sa ma pot increde in cineva...


Poate ca am vazut , atat eu cat si ea si altceva, dar ne-am limtat la ne pastra prietenia si decenta !
Daca am fi depasit acea bariera am fi stricat totul.
O prietenie adevarata e mai scumpa decat o clipa de, ..hai sa-i zicem... ratacire
Deci , depinde de noi sa nu ne conducem dupa instincte , nici animalele nu fac asta !
Sa auzim numai de bune !
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 5 Februarie 2009 17:41
exista prietenie intre barbat si femeie,si cand spun prietenie exclud sexul.dar nu toti pot experimenta asa ceva .asa cum nu toti pot fi frumosi,bogati sau sufletisti.asta e!asta-i viata!dar nu sunt de acord cu tradarea.urasc tradatorii.totul trebuie gandit,totul trebuie analizat.am fost tradata si a fost un cosmar.nu sunt deloc de acord,dar in viata fiecare are dreptul sa experimenteze.si daca eu nu am tradat ,nu le pot cere tuturor sa fie ca mine.nu pot sa exclud din viata mea pe cei care tradeaza,ci doar sa-i fac sa inteleaga ca nu e drept fata de aproapele lor.
gabriela_35ct
Postat pe 5 Februarie 2009 20:57
Da,exista prietenie intre un barbat si o femeie,dar,,,Prietenia se poate transforma in DRAGOSTE,"
Si cred ca este pacat sa nu iubesti pe cineva numai fiindca ai fost prieten cu el(ea),ti-ai descarcat sufletul,te intelege,etc.....Eu cred ca din contra,ai avut timp sa iti dai seama cat te respecta,ce fel de om este,.........
TEODORRD
Postat pe 7 Februarie 2009 12:47
De la: TEODORRD, la data 2009-02-07 12:47:58Da,exista prietenie intre un barbat si o femeie,dar,,,Prietenia se poate transforma in DRAGOSTE,"
Si cred ca este pacat sa nu iubesti pe cineva numai fiindca ai fost prieten cu el(ea),ti-ai descarcat sufletul,te intelege,etc.....Eu cred ca din contra,ai avut timp sa iti dai seama cat te respecta,ce fel de om este,.........


DA ! daca ambii sunt liberi ! nu trebuie sa sufere alte persoane pentru ca noi sa ne simtim bine, sa ne facem de cap !!
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 7 Februarie 2009 17:17
De la: UN_OM_OBISNUIT, la data 2009-02-07 17:17:08
De la: TEODORRD, la data 2009-02-07 12:47:58Da,exista prietenie intre un barbat si o femeie,dar,,,Prietenia se poate transforma in DRAGOSTE,"
Si cred ca este pacat sa nu iubesti pe cineva numai fiindca ai fost prieten cu el(ea),ti-ai descarcat sufletul,te intelege,etc.....Eu cred ca din contra,ai avut timp sa iti dai seama cat te respecta,ce fel de om este,.........


DA ! daca ambii sunt liberi ! nu trebuie sa sufere alte persoane pentru ca noi sa ne simtim bine, sa ne facem de cap !!
:) " Eu nu am tradat, pot arunca piatra" Eu doar citesc... nu comentez de obicei... am o intrebare "pentru un om obisnuit" : ok! e clar ca nu ai tradat niciodata prin SEX, se simte asta... insa tradari, greseli se pot face foarte usor, nu numai cu fapta ci si cu gandul...in diverse moduri... TU NU AI TRADAT NICIODATA? nu cred, esti OM, OM OBISNUIT... toti gresim in viata ... daca esti un om cat de cat corect nu mai arunca cu PIETRE... incearca sa intelegi, sa privesti din punctul fiecaruia de vedere... nu trebuie sa fi de acord, avem dreptul la parerile noastre, dar nu avem niciun drept sa aruncam cu pietre in NIMENI...
teodora2007
Postat pe 20 Martie 2009 12:29
De la: ingerashu_ganditor, la data 2008-07-10 17:36:35eu nu sunt genul de femeie care sa ma destanui unui necunoscut dar tocmai ceea ce mi s-a intamplat m-a facut sa tac in fata cunoscutilor...
sunt o femeie de 22 ani cu o cariera in fata si cu multe principii in viata...dar tocmai aceste principii le-am incalcat in urma cu o 2saptamani...si sa va spun pe scurt ce s-a intamplat..
Am o relatie de de 4 ani cu un om minunat ce ar face orice pt mine ..dar acest om a ales sa plece din tara ca sa faca un viitor...pt el pt noi ...nu stiu...
Au trecut 3 luni de atunci si daca la inceput nu i-am simtit lipsa in scurt timp am devenit slaba am devenit o femeie care tanjea dupa putina afectiune...si dupa cum va asteptati intr-o seara am cedat..si nu pot spune ca am regrtet, nu ma gandesc prea mult la ce s-a intamplat...si ceea ce s-a intamplat nu mi-a schimbat comportamentul...
Iar el, aceasta mic aventura, se poarte frumos si am discutat f mult de relatia dintre noi . Am convenit amandoi ca vom ramane la atat si ca vom ramane prieteni
Insa aici incepe partea care ma nelinisteste pe mine...daca al inceput am fost 2 persoane intr-un cort ( deduceti singuri) acum am ajuns sa iesim seara cu prietenii , sa ne comportam normal si dupa 12 sa ne intalnim singuri....iar in acele momente vb de pb noastre in timp ce ne tinem in brate...
A devenit prietenul meu cel mai bun si ma asculta in timp ce ma saruta si ma tine in brate...dar nu vreau sa ma implic sentimental...desi cred ca am facut-o deja... ieri l-am vazut cu o fata in oras si m-am cam enervat...desi imi spusese cum sta treaba cu respectiva...el nu concepe o relatie cu mn...sau cel putin asa mi-a spus...si ami e o chestie...el s-a desp de cineva iar acel cineva l-a ranit mult si mi-a spus ca eu sunt singura acre il afce sa fie iar el....sunt singura cu care poate vb de pb lui...
Ce sa fac?nu ma vad cu el in viitor in schimb il caut si ii simt lipsa cand nu suna...si mai e si el care desi e acolo stiu ca ma iubeste si pt asta ma simt mai rau...


parerea mea este sa pui capat relatiei cu amandoi.pana la urma, de unde stii ca prietenul tau plecat in strainatate nu te-a tradat si el pe acolo?nu ai de unde sti, nu?parerea mea e ca nu iubesti cu adevarat pe niciunul.e doar o parere, nu te cunosc.dar asa imi pare mie.
mkdisk
Postat pe 20 Martie 2009 12:39
cat despre ala cu care l-ai inselat pe prietenul tau, ala numai prieten nu iti este....intre prieteni nu exista atractie fizica....el te-a folosit pt sex si atat. din proprie experienta pot sa iti zic, am si eu prieteni barbati, dar niciodata nu m-am simtit atrasa de ei.daca incepe relatia, nu mai exista prietenie.iubitii sunt mai egoisti, mai altfel decat prietenii.
mkdisk
Postat pe 20 Martie 2009 12:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
exista cale de intoarcere? 16 De la: kudika226898 11 Iulie 2010 12:34
am nevoie de un sfat sincer 33 De la: valy90 25 Noiembrie 2010 14:59
explicati-mi comportamentul fostului iubit 181 De la: LadyManu 1 Decembrie 2014 22:07
Sunt mama unei prostituate...ce sa fac? 138 De la: kudika193305 22 Decembrie 2016 11:52
o sa realizeze? 63 De la: Deeliaaaa 10 August 2011 19:51