Setari Cookie-uri

relatie cu un baiat mai mic ca mine

am si eu nevoie de o parere! sunt de putin timp cu un baiat cu 4 ani mai mic ca mine. eu am 25 de ani iar el 21. oare o astfel de relatie poate sa mearga? mai ales ca eu am fost casatorita si am si un copil de 4 ani jumate, iar baiatul asta a lucrat un timp cu fostul meu sot.
de cateva zile m-am mutat cu el. parintii lui sunt de acord cu relatia noastra, dar ai mei nu cred ca o vor accepta asa usor. am incercat sa vb cu mama despre asta dar numai cand am pomenit de un baiat care a lucrat cu fostul sot a inceput sa comenteze. oare va rezista relatia noastra?
Ustina_Cristina_Ivan_1
Postat pe 8 August 2012 11:31
De la: Ustina_Cristina_Ivan_1, la data 2012-08-08 11:31:50am si eu nevoie de o parere! sunt de putin timp cu un baiat cu 4 ani mai mic ca mine. eu am 25 de ani iar el 21. oare o astfel de relatie poate sa mearga? mai ales ca eu am fost casatorita si am si un copil de 4 ani jumate, iar baiatul asta a lucrat un timp cu fostul meu sot.
de cateva zile m-am mutat cu el. parintii lui sunt de acord cu relatia noastra, dar ai mei nu cred ca o vor accepta asa usor. am incercat sa vb cu mama despre asta dar numai cand am pomenit de un baiat care a lucrat cu fostul sot a inceput sa comenteze. oare va rezista relatia noastra?



Doua intrebari cu acelasi raspuns ,fara echivoc din punctul meu de vedere!!NU!!!
MissRainbow
Postat pe 8 August 2012 11:35


deci tu esti mai batrana , si mai vii la pachet si cu boracu dintr-un f00tai anterior

bravo pudika , ai mai taiat din text , pana acum imi era sila sa citesc

Postat pe 8 August 2012 11:36
Problema nu-i ca a lucrat cu fostul sot, ci faptul ca el inca este un copil si se va purta ca atare, inclusiv fata de responsabilitati. Parerea mea.
luchianramona
Postat pe 8 August 2012 11:59
buna , parerea mea este sa discutati amandoi sa-i zici ca vrei o rel , si un viitot,, tata al copilului,, daca este de acord incepeti prin cateva iesiri vezi ce comportament are , cunosc pers care au dif de varsta mult mai mare el era mai mik cu 7 ani ca ea si sau casatorit pup bafta...
angelsss
Postat pe 8 August 2012 12:49
el e foarte constient de faptul ca am un copil, iar asta nu-l deranjeaza, de cateva ori chiar a vorbit cu prietenii lui despre copilul meu ca si cand ar fi si fiul lui. iar in legatura cu a avea o relatie serioasa, a fost propunerea lui
Ustina_Cristina_Ivan_1
Postat pe 9 August 2012 08:42
De la: luchianramona, la data 2012-08-08 11:59:42Problema nu-i ca a lucrat cu fostul sot, ci faptul ca el inca este un copil si se va purta ca atare, inclusiv fata de responsabilitati. Parerea mea.



din felul in care sa purtat pana a acum a dovedit ca poate fi mai matur chiar decat unul de 30 de ani, de exemplu
Ustina_Cristina_Ivan_1
Postat pe 9 August 2012 08:45
[quote name='Ustina_Cristina_Ivan_1' date='2012-08-09 08:45:15'din felul in care sa purtat pana a acum a dovedit ca poate fi mai matur chiar decat unul de 30 de ani, de exemplu[/quote]


Hai,sa nu exageram totusi!!!
MissRainbow
Postat pe 9 August 2012 09:02
raspunsul la intrebari nu cred ca il vei gasi aici, ci la el... in general stiam ca baietii fug de fetele singure cu copii, vad ca aici nu e cazul. bucura-te de relatia ta cu el, vei vedea cu timpul cum va fi
kudi10
Postat pe 11 August 2012 11:00
varsta fizica nu conteaza.varsta mentala e mai importanta.asa ca raspunsul meu e: "de ce nu?" daca va iubiti,tot inainte.
kudika_8653
Postat pe 2 Septembrie 2012 21:15
De la: kudika_8653, la data 2012-09-02 21:15:17varsta fizica nu conteaza.varsta mentala e mai importanta.asa ca raspunsul meu e: "de ce nu?" daca va iubiti,tot inainte.



Hm,ai dreptate,dar depinde de palierul de varsta fizica,nu este chiar simplu!!!!
MissRainbow
Postat pe 2 Septembrie 2012 21:18
De la: Ustina_Cristina_Ivan_1, la data 2012-08-08 11:31:50am si eu nevoie de o parere! sunt de putin timp cu un baiat cu 4 ani mai mic ca mine. eu am 25 de ani iar el 21. oare o astfel de relatie poate sa mearga? mai ales ca eu am fost casatorita si am si un copil de 4 ani jumate, iar baiatul asta a lucrat un timp cu fostul meu sot.
de cateva zile m-am mutat cu el. parintii lui sunt de acord cu relatia noastra, dar ai mei nu cred ca o vor accepta asa usor. am incercat sa vb cu mama despre asta dar numai cand am pomenit de un baiat care a lucrat cu fostul sot a inceput sa comenteze. oare va rezista relatia noastra?


Draga mea Cristinuta prerea mea este ca daca relatia ta cu anteriorul sot nu a functionat corect, cel mai bine ar fi sa stai putin doar tu cu copilul. S-ar putea sa te legi la cap cu acest copil si dupa cativa ani sa te lasa si acesta si atunci te-ai intrebat ce faci? Eu sa fiu in locul tau as ramane o vreme cu copilul si sunt sigura caci cu timpul vei gasi un barbat matur care sa fie in stare sa intretina o familie!
kudika_nikole
Postat pe 2 Septembrie 2012 21:24
De la: kudika_8653, la data 2012-09-02 21:15:17varsta fizica nu conteaza.varsta mentala e mai importanta.asa ca raspunsul meu e: "de ce nu?" daca va iubiti,tot inainte.


Sunt de acord cu tine caci conteaza varsta mentala dar in cazul baietiilor varsta de 21 de ani este o varsta precoce! Ar putea sa incerca totusi o relatie provizorie de un an de zile - inainte sa se lege la cap cu acest baiat - parerea mea!
kudika_nikole
Postat pe 2 Septembrie 2012 21:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ii e rusine cu mine de acasa la el nu ma duce si ne vedem doar 5 min pe zi? 20 De la: kudika319806 5 Septembrie 2010 17:10
Orientare sexuala 459 De la: mkdisk 10 Aprilie 2009 10:35
ce fac daca vorbeste mereu despre fosta? 35 De la: cristiana_cris 30 Iulie 2009 14:10
single caut femeie pentru prietenie 1 De la: Lais_Ionut_Antonel_1 3 Aprilie 2015 11:56
Buna 7 De la: kudika467548 18 Decembrie 2011 15:19