Setari Cookie-uri

Sunt insarcinata dar iubirea e imposibila

Salutare


Deci povestea mea suna cam asa.........pe D. l-am cunoscut la 16 ani( acum am 23),am avut o relatie minunata impreuna ,ne-am iubit cu adevarat insa ai mei au fost intr-un dezacord total cu aceasta relatie.Nu inteleg motivul nici in momentul de fata .Fiind minora la vremea respectiva,am continuat aceasta relatie pe ascuns timp de 2 ani ,fara ca a-i mei sa afle ceva.Insa de la o vreme au intervenit si micile certuri: observam amandoi ca relatia noastra nu duce nicaieri,nu ne puteam face sperante ,planuri de viitor,plus ca imi reprosa ca eu sunt prea indiferenta ,ca nu stiu ce vreau de la viata smd .Pe undeva avea dreptate,insa eu ma acomodasem cu acel stil de viata,cu acea relatie in care nu aveam nici o obligatie,nu trebuia sa dau explicatii,practic eram o libertina.Insa sa nu ma intelegeti gresit,atata timp cat eram cu el nu l-am inselat . In 2010 a plecat in Anglia fara mine.A fost dureros pentru amandoi,eu nu puteam pleca deoarece trebuia sa imi termin studiile ,iar el nu putea amana plecarea.Ajuns acolo am tinut legatura vreo cateva luni ,dar apoi s-a racit .Ma suna din ce in ce mai rar ,iar seara iesea foarte des cu prietenii.De multe ori ma suna si era la terasa ,se auzeau voci prin telefon...fete....practic eram geloasa .Am ajuns sa nu mai vorbim deloc timp de o jumatate de an.Intre timp am cunoscut pe cineva,si am oficializat relatia.Ai mei sunt extrem de multumiti insa eu simt ca nu sunt fericita.La sfarsitul lui mai (2012) ,D. a fost acasa timp de o luna.Ne-am vazut,a fost o reintalnire plina de lacrimi(de bucurie) .Mi-am dat seama ca in tot acest timp nu l-am uitat nici o clipa si ca il iubesc cu adevarat,iar el la fel.Problema cea mare este ca am ramas insarcinata ,iar eu am aflat dupa ce el a plecat inapoi.Sunt distrusa...inca nu i-am spus nimic,nu ii raspund la telefon de o saptamana ,nu mai vreau sa vb cu el .Ma simt ingrozitor ,mie foarte jena de actualul meu prieten.Nu merita una ca asta.Ce sa fac ? Cum sa-i spun ca sunt insarcinata cu altul? Nu sunt pregatita sa fiu mama,ce vor zice ai mei daca afla adevarul?
Va rog din suflet ajutatima.
adorrra
Postat pe 8 August 2012 18:00
stai asa cA te ajuta si pe tn curcubeaica,,mai trage umpik chiulu de la servici pentru tn,,intradevar curcubeaica este o femeie de onoare,dormind in post
kudika_13106
Postat pe 8 August 2012 20:01
De la: adorrra, la data 2012-08-08 18:00:09Salutare


Deci povestea mea suna cam asa.........pe D. l-am cunoscut la 16 ani( acum am 23),am avut o relatie minunata impreuna ,ne-am iubit cu adevarat insa ai mei au fost intr-un dezacord total cu aceasta relatie............................................



Draga mea,eu,una,nu iti aprob comportamentul!!!Ramanand insarcinata cu un alt barbat,,nu ai facut decat sa decazi in fata propriei persoane,,mintindu-te cu o iubire interzisa,in conditiile in care tu erai angajata in alta,cu un alt barbat!!Vrei aplauze???Nu ai sa primesti de la nimeni asa ceva!!!Nu mai conteaza motivele pentru care s-a ajuns aici,,tu,nu ai facut decat sa dovedesti cat esti de "slaba" in fata ta si a barbatilor existenti in viata ta!!Ai inceput o noua relatie,dupa dezamagirea adusa de prima,,dar nu ai rezistat in fata tentatiei reprezentata de primul prieten,pe care,chipurile inca il mai iubeai!!Draga mea,,ce sentimente te cuprind in momentul in care iti inseli actualul iubit,,cu fostul amorez??Pe care dintre ei il iubesti,caci este clar,,nu poti sa-i iubesti pe amandoi ,in acelasi timp?Esti prinsa intre ciocan si nicovala!!!!
Doresti sfaturi??Eu te indrum spre cinste si onestitate!!Fii corecta fata de tine,parintii tai si prietenul actual,prin recunoasterea a ceea ce ai facut,asumandu-ti responsabilitatea faptelor tale!!!Nu poti minti pe nimeni!!Aceste lucruri nu se ascund!!!Ai mama,discuta ,intim,cu ea,povesteste-i ceea ce simti ,in realitate,si ceea ce s-a intamplat!!!Sunt convinsa ca te va ajuta cu sfaturi ,in masura sa te scoata din imprejurarea nefericita,in care te afli!!!Tu nu il iubesti pe actualul prieten,,caci ,altfel,nu i-ai fi tradat increderea!!!Fii sincera cu el si spune-i adevarul!!!Asuma-ti consecintele imaturitatii tale,,,nu esti pregatita sa devii mama,,cauta sa rezolvi situatia de fata!!!Consulta-te cu parintii tai,,iti vor fi de mare ajutor,chiar daca ii va durea ceea ce vor afla!!!!
Indiferent de care va fi drumul in viitor,,trebuie sa te eliberezi de aceasta povara!!Cauta sa te maturizezi,,procedand la modul in care ai facut-o,nu ai dovedit ,decat ca esti un om ,pe care nu se poate baza!!!!Minciunile si astfel de atitudini,nu au ce cauta in nicio relatie!!!Nu te pot sfatui in alt mod,,cine o poate face,,povatuindu-te la alte fapte reprobabile,o poate face,,eu,,nu!!!Poate ca aceasta experienta neplacuta,,te va determina sa ai alte prioritati in viata si sa devii o femeie cu atitudine potrivita educatiei primite in familie.
MissRainbow
Postat pe 8 August 2012 20:36
Situatia in care te-ai bagat e foarte tulbure. Cel mai bine ar fi sa-i spui actualului prieten ce s-a intamplat si sa va puneti de acord daca mai ramaneti sau nu impreuna. Nu te-as sfatui sa continui sa minti, pentru ca lucrurile se vor agrava. Daca nu-l iubesti cu adevarat pe omul asta, de ce te-ai incurcat cu el? Mai bine-l lasi liber, sa-si gaseasca o fata care sa tina la dansul. Iar povestea cu fostul...cred ca e o mica obsesie... A fost primul tau barbat si de-asta l-ai idealizat intr-un fel. Parerea mea este insa ca nu merita atentia ta. Daca te iubea, de ce a plecat in Anglia? Spune-i de copil, sa vezi cum reactioneaza... Daca te iubeste, te va lua la el. Daca nu, o sa dispara.
Micaell
Postat pe 9 August 2012 10:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parasita de Craciun... 7 De la: Sirius 8 Ianuarie 2009 08:43
hello! 6 De la: Boca 26 Ianuarie 2010 11:23
comportament ciudat 29 De la: cleoafrica 25 Iunie 2009 16:21
vreau sa ma despart de el 3 De la: kudika_9395 8 Iunie 2012 11:48
Despartire, impacare.. 10 De la: Anna_Maria_26 3 Aprilie 2015 21:31