Setari Cookie-uri

cum sa o fac sa ma ierte ???

Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc
kazy1984
Postat pe 6 Mai 2009 19:16
Ioi, cam nasol, pentru ca exista femei care nu iarta niciodata o palma (chiar si data din greseala..).

Ce sa zic, daca vrei sa te ierte, iti trbuie rabdare, ia-o incet, fata e suparata si pe buna dreptate...

deci daca intr-adevar o iubesti, inarmeaza-te cu muuuuulta rabdare si inainte de cuvinte, arata-i ca-ti pare rau si arata-i cat de mult inseamna ea pt tine.

Bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 6 Mai 2009 19:34
sincer asa m-am gandit si eu...si sper ca timpul sa rezolve lucrurile..mersi pt raspuns
kazy1984
Postat pe 6 Mai 2009 19:46
De la: kazy1984, la data 2009-05-06 19:16:11Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc


Chapeau pentru prietena ta ca nu doreste sa te vada si sa vorbeasca cu tine. Sper sa fie intelgenta si sa aibe atata respect fata de ea si sa ramana statornica in hotararea ei si sa nu te ierte.
Nu exista scuza pentru a lovi o persoana...Cu ce atitudine plina de dezinvoltura scrii "am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o."
Deci 2 calitati pe care ar scarbi multe femei. Bei in nestire si ai lovit-o...
Nu mai conteaza cat de mult o iubesti...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Mai 2009 22:13
De la: kazy1984, la data 2009-05-06 19:16:11Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc


trebuea sa'i dai un pumn sa vada cine e barbatul
scorpyoW
Postat pe 7 Mai 2009 22:47
si acuma un sfat ca de la barbat la barbat:
dute si te inbata date cu capul de un perete,apoi taeti venele,
ca esti un nenorocit care nu stie ce face la bautura,si asta e boala care nu prea are leac ai inteles?????
scorpyoW
Postat pe 7 Mai 2009 22:53
De la: kazy1984, la data 2009-05-06 19:16:11Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc


daca o iubeai nu beai ca porcu pana nu ai mai stiai de tine...sorry dar esti de neiertat...sa fiu in locul ei nici eu nu te iertam

Postat pe 7 Mai 2009 23:09
:) da....am fost in locul ei..:P..si am iertat pentru ca eram naiva...a fost insistent, mi-a facut to felul de declaratii si mii de scuze si am cedat....asta nu inseamna ca am procedat cum trebuia.....nu stiu daca erai chiar inconstient pentru ca poti sa fii cat de beat si tot iti recunosti iubita ( ma gandesc eu asa..)....nu stiu cum e ea...dar in nici un caz sa nu te astepti sa te ierte usor..:) incearca totusi sa-i explici ca nu ti-ai dat seama(desi e cam aiurea) si poate iti mai da o sansa....:)....ce sa spun...multa bafta..si pe viitor fii atent :D te pup
ioanaeu20
Postat pe 8 Mai 2009 00:41
De la: kazy1984, la data 2009-05-06 19:16:11Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc


Daca nu stii cat sa bei nu mai lua nici o gura de alcool...Oricum o admir pe prietena ta pentru ca nu vrea sa mai fie cu tine...Nu stiu de ce multi gasesc in bautura o scuza pentru a face gesturi inumane...Parerea mea e sa-ti vezi de viata ta si poate ai noroc si o sa dai peste una care sa bea si ea si sa dea in tine...Sa vedem tu cum o sa te simti...Eu una nu mi-as ierta partenerul daca mi-ar face asa ceva din 2 considerente:
1)A baut pana s-a imbatat(deci e posibil sa devina alcoolic)si nu mi-ar place sa am unul langa mine care sa nu vada decat bautura...
2)A dat in mine :ceea ce nu o sa accept niciodata...pot sa am si 10 copiii ca daca ar face asa ceva il parasesc indiferent de motivul pe care mi-l invoca.
camelusha83
Postat pe 8 Mai 2009 13:39
hai k ai mai dai o palma k mertia asa mai merge ...dar fara motiv ..ati dai seama k ea se gandeste akm cand oi fii beat o sa incepi so bati ...pt o femeie e naspa ...promitei k numai bei asa poate ai trece
aleexa29_yahoo_com
Postat pe 8 Mai 2009 17:09
De la: scorpyow10, la data 2009-05-07 22:47:19
De la: kazy1984, la data 2009-05-06 19:16:11Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc


trebuea sa'i dai un pumn sa vada cine e barbatul


apoi ea sa'i dea un picior in gura sa vada cine'i sefu' in casa
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 17:16
Uite ca te-ai prefacut tu cat ai putut fata de ea dar bautura te-a dat de gol .
valita76
Postat pe 8 Mai 2009 18:48
Hmmm...acum chiar daca iti pare rau...e cam greu de indreptat ceva...Ea pare a fii o femeie care stie ce vrea si nu se incurca cu jumatati de masura, din moment ce nu mai vorbeste cu tine si nu crede in scuzele tale, dovedeste ca este destul de realista. Stie ca asta se va repeta, indiferent de cat de plauzibila este scuza ta si indiferent de cat de urata ar fii situatia. Acum nu stiu daca exista o scuza pentru asta, ca ai baut, ca nu stiu ce si ca vezi domne, nu prea sunt scuze aici. Indiferent de ce s-a intamplat asta tine de caracterul tau si de cum stii sa te descurci intr-o relatie fara a te folosi de pumn. Din partea mea bravo ei ca a stiut sa puna punct la timp, sunt persoane care inca mai sunt alaturi de ei si dupa batai cu pumni si cu toate derivatele, alea nu sunt femei, acelea sunt niste biete de ele, ce si-au pierdut demnitate si nu au stiut sa actioneze la momentul potrivit. Ea a stiut, pare a fii destul de realista. Sincer imi pare rau de tine ca o iubesti, din cate am inteles de la tine, dar asta nu te va ajuta cu nimic, raul a fost facut. Si normal ca pentru ea conteaza faptele, nu vorbele, faptele spun totul. Ceea ce nu am inteles niciodata este cat de tare te poate nerva, supara, irita o femeie incat sa apelezi la pumn. Dai cu pumnul in momentul in care simti ca pierzi in cearta cu ea, ca pare sa castige, nu accepti asta si apelezi la cea mai proast inspirata solutie : pumnul....
O parere a mea, o parere de femeie normal : ii poti dovedi unei femei prin "N" modalitati ca tu esti barbatul , si apeland la pumn nu faci nimic altceva decat sa ii dovedesti ca nu ai caracter de barbat, ca nu prea ai nimic in comun cu un barbat, decat fizicul...
Acum ce poti sa mai faci tu este sa iti mai ceri inca odata iertare, sa treci peste asta, sa iei lucrurile asa cum s-au intampla, sa te impaci cu tine si sa faci tot posibilul sa nu mai repeti faza. Caci a gresi odata este scuzabil, a gresi mereu ... si aici apare un semn de intrebare ...
alina_nicoleta_bat
Postat pe 13 Mai 2009 13:08
sa te ierte?! nu cred
poate doar sa se obisnuiasca cu comportamentul tau animalic
coffeeta
Postat pe 13 Mai 2009 13:11
De la: kazy1984, la data 2009-05-06 19:16:11Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc


uite un sfat serios.
da-i sa bea, las-o sa se imbete manga pana cade muci , apoi sa stai sac de box in fata ei.
daca nu reuseste sa te loveasca din cauza ametelii, vopseste-ti un ochii cu niste acuarela violeta si cand se trezeste ii spui ca ea ti-a facut semnul. ca impresie artistica, sparge-ti buza!!
geo_x
Postat pe 13 Mai 2009 13:13
De la: coffeeta, la data 2009-05-13 13:11:06sa te ierte?! nu cred
poate doar sa se obisnuiasca cu comportamentul tau animalic


animalic???
oare de ce cand vad cuvantul asta ma gandesc la sex?????
matracucu
Postat pe 13 Mai 2009 13:19
De la: kazy1984, la data 2009-05-06 19:46:15sincer asa m-am gandit si eu...si sper ca timpul sa rezolve lucrurile..mersi pt raspuns




mai speri?....vai aproape ca mi s-a facut mila de tine....
baga-ti mintile in cap!!!!! asculta de sfatul de mai sus....incepe sa dai cu capul de pereti....sa vezi cum e!!!! ai avut ceva deosebit si nu ai stiut sa o pastrezi....ai avut dragoste!!!!
macar daca te-ar durea la fel de mult cat a durut-o pe ea...si nu la propiu!!!!
dehha1
Postat pe 13 Mai 2009 13:19
Hello!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 15:33
De la: geo_x, la data 2009-05-13 13:13:48
De la: kazy1984, la data 2009-05-06 19:16:11Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc


uite un sfat serios.
da-i sa bea, las-o sa se imbete manga pana cade muci , apoi sa stai sac de box in fata ei.
daca nu reuseste sa te loveasca din cauza ametelii, vopseste-ti un ochii cu niste acuarela violeta si cand se trezeste ii spui ca ea ti-a facut semnul. ca impresie artistica, sparge-ti buza!!


ft..tare.......
lelia_zet
Postat pe 13 Mai 2009 21:07
Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc

:)fara suparare darprietena ta procedeaza corect! u esti cel care ar trebui sa stii cat sa bei sau daca nu stii mai bn nu bei,trebuie sa bei u bautura,nu ea pe tine! poate ca o sa te ierte daca ii demonstrezi ca iti pare rau si bineinteles alta data nu vei mai face acelasi lucru indiferent de situatie! numai sa nu mearga ca si mine pe principiul dupa 1 palma vin si altele...ca atunci nu stiu dak o sa te mai ierte...mult succes!
angel_05
Postat pe 9 Iunie 2009 16:46
inkearca s vorbesti cu ea..explika`i deskis situatia...doar si ea te`a vazut in stare de ebrietate....a vazut k alcoolul te conducea....daca te`ar cunoaste foarte bine si`ar da seama k u nu esthi asa...daca t iubeste cu atat mai mult k te va ierta....bafta
bybyanna
Postat pe 9 Iunie 2009 16:49
NU TE VA IERTA!!!!! BETZIVULE!!! huuuu
:)
Corina_cori
Postat pe 9 Iunie 2009 17:14
De la: kazy1984, la data 2009-05-06 19:16:11Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc


Mai , eu sper sa nu faca fata greseala enorma de a te ierta... Daca te va ierta, tu nu vei invatza nimic in viatza asta si lectzia ta de la dumnezeu ar fi degeaba... si vei repeta greseala din nou si din nou si din nou... asta se vede in caracterul tau...
Cand iti vei constientiza greseala, vei constientiza si faptul ca nu doar ca nu o meriti ,ci iti va fi tie rusine sa mai umbli cu ea dupa o astfel de intamplare.
Un om constient considera foarte dezgustatoare felele care tolereaza sa fie batute, umilite,jignite...
Tu acum o vrei pt ca ea nu te mai vrea si pt ca are respect de sine, dar daca ea iti va ierta greseala si va renuntza la rspectul ei de sine, tu vei incepe sa o dispretzuiesti, si vei merge mai departe pe o cale gresita... iertarea de la biserica e o abureala satanica... Dumnezeu nu iarta pe nimeni si nimic... De ce crezi ca exista hanticapatzi? de ce crezi ca exista atata suferintza in iazul de foc? Dumnezeu este drept si da dupa fapta si rasplata si nu altfel caci de ar ierta pacatele tuturor, tu nu ai cunoaste ce este bine si ce este rau... Iar dumnezeu ar fi nedrept daca nu ar pedepsii pacatele dupa cum spune in Scripurile vechi ca: "rasplata pacatosilor este nebunia"
Fata este foarte bine acolo unde este... bucurate ca mai are atita respect de sine inct sa NU mai stea de vorba cu pers ca tine...
Iar tie-tzi ramane sa inveti din aceasta greseala, si cu urmatoarea fata cu care vei incerca sa cladesti o relatzie de prietenie si poate chiar o familie, sa nu mai consumi lichide ce-ti ataca constiintza, pe care nici in starea "lucida" nu o avem in masura suficienta incat sa ne putem numi oameni...
Lumea intreaga sufera din cauza inconstientzei , fumatul , bauturile alcolice, drogurile, cercurile de prieteni falsi care se indeamna reciproc la pacate si se lauda inre ei cu pacatele facute, dispretzuind invatzaturile lui Hristos si scuipandu-l in fatza, pt a se da ei grozavi,... toate astea, si multe altele de acest gen sint o cale garantata in "Iazul de foc" dar hai sa-ti spun ceva: iazul de foc nu este o poveste pt copii, ci este ceea ce se petrece acum in sufletul tau... este ceea ce simte ori ce suflet de pierzator care dispretzuieste moralitatea curata a lui Hristos...
Faptul ca ai lovito, este un semnal de alarma la adresa constiintei tale de la Dumnezeu !!! El iti spune:
vezi ca ai luato gresit si durerea pe care o simti acum este nimic in comparatzie cu durerile ce te asteapta daca vei merge pe aceasta cale...

Controlul de sine...

Sa sti ca ai mult de lucru... fata nu este importanta acum... TU , tu trebuie sa te ocupi de tine acum.
Tu ai sesizat ca ai o problema si anume faptul ca nu te mai potzi cotrola ... tu ai auzit de posesivitate a diavolului asupra oamenilor??? chiar si in apostolul Petru a intrat diavolul, cind era de fatza cu Isus si a vorbit prin gura lui Petru, indemnindu-l pe Isus sa nu-si respecte promisiunea...
Deci, nu esti singurul prin care se manifesta duhul advers al Iubirii sau AntiHristosul cum mai este numit...
Mergi la un preot, povesteste-i situatzia ta, si spune-i ca ai vrea sa-ti faca "Moliftele Sfantului Vasile"
iar dupa aceea... fi cu ochii in patru, pt ca diavolul ne pandeste la fiecare pas si abea asteapta sa intre in noi si sa-si faca nebuniile lui folosintu-se de trupurile noastre...
Fata a fost lovita de diavol nu de tine, problema este ca tu nu ai fost capabil sa nu-i permitzi diavolului sa se foloseasca de trupul tau...
Punete pe treaba si invatza despre Iubire si ura, Dumnezeu si diavol. Invatza sa iubesti fara sa doresti si fara sa ceri... Dumnezeu iubeste nu cere, nu este gelos, nu violeaza, nu obliga pe nimeni sa-l urmeze dar cei ce nu-l urmeaza, vor ramane-n intuneric cu diavolul pt ca dumnezeu este lumina fericirii ... totzi cei ce ajung in ea, nu mai au nevoie de altceva...
Iti doresc mult succes in drumul tau spre Hristos... doar el te poate ajuta si nimeni altul...
denis_3d25
Postat pe 10 Iunie 2009 02:34
Deci: tu ai baut prea mult si ai lovit-o.... si zici ca din greseala...... si ca vrei sa te ierte fata, ca tu nu ai stiut ce faci. In primul rand imi vine greu sa cred ca mai si ceri sfaturi cum sa o faci sa te ierte, si ca exista persoane care iti dau sfaturile astea. Sa te ierte pana cand iesiti undeva, bei ca porcu si o comiti iar.
Eu l-am iertat pe fostul meu prieten, care m-a lovit pentru ca era stresat si nu mai stia ce sa faca. Dupa ceva timp l-am iertat si, evident, de la certurile cu te bat de te omor am ajuns in acelasi punct: sa ma paruiasca.
Ba sa nu te ierte niciodata! ca scopul ei in viata nu este sa fie sacul tau de box!!!!!!!!
ank111
Postat pe 18 Octombrie 2009 19:41
De la: denis_3d25, la data 2009-06-10 02:34:41
De la: kazy1984, la data 2009-05-06 19:16:11Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc


Mai , eu sper sa nu faca fata greseala enorma de a te ierta... Daca te va ierta, tu nu vei invatza nimic in viatza asta si lectzia ta de la dumnezeu ar fi degeaba... si vei repeta greseala din nou si din nou si din nou... asta se vede in caracterul tau...
Cand iti vei constientiza greseala, vei constientiza si faptul ca nu doar ca nu o meriti ,ci iti va fi tie rusine sa mai umbli cu ea dupa o astfel de intamplare.
Un om constient considera foarte dezgustatoare felele care tolereaza sa fie batute, umilite,jignite...
Tu acum o vrei pt ca ea nu te mai vrea si pt ca are respect de sine, dar daca ea iti va ierta greseala si va renuntza la rspectul ei de sine, tu vei incepe sa o dispretzuiesti, si vei merge mai departe pe o cale gresita... iertarea de la biserica e o abureala satanica... Dumnezeu nu iarta pe nimeni si nimic... De ce crezi ca exista hanticapatzi? de ce crezi ca exista atata suferintza in iazul de foc? Dumnezeu este drept si da dupa fapta si rasplata si nu altfel caci de ar ierta pacatele tuturor, tu nu ai cunoaste ce este bine si ce este rau... Iar dumnezeu ar fi nedrept daca nu ar pedepsii pacatele dupa cum spune in Scripurile vechi ca: "rasplata pacatosilor este nebunia"
Fata este foarte bine acolo unde este... bucurate ca mai are atita respect de sine inct sa NU mai stea de vorba cu pers ca tine...
Iar tie-tzi ramane sa inveti din aceasta greseala, si cu urmatoarea fata cu care vei incerca sa cladesti o relatzie de prietenie si poate chiar o familie, sa nu mai consumi lichide ce-ti ataca constiintza, pe care nici in starea "lucida" nu o avem in masura suficienta incat sa ne putem numi oameni...
Lumea intreaga sufera din cauza inconstientzei , fumatul , bauturile alcolice, drogurile, cercurile de prieteni falsi care se indeamna reciproc la pacate si se lauda inre ei cu pacatele facute, dispretzuind invatzaturile lui Hristos si scuipandu-l in fatza, pt a se da ei grozavi,... toate astea, si multe altele de acest gen sint o cale garantata in "Iazul de foc" dar hai sa-ti spun ceva: iazul de foc nu este o poveste pt copii, ci este ceea ce se petrece acum in sufletul tau... este ceea ce simte ori ce suflet de pierzator care dispretzuieste moralitatea curata a lui Hristos...
Faptul ca ai lovito, este un semnal de alarma la adresa constiintei tale de la Dumnezeu !!! El iti spune:
vezi ca ai luato gresit si durerea pe care o simti acum este nimic in comparatzie cu durerile ce te asteapta daca vei merge pe aceasta cale...

Controlul de sine...

Sa sti ca ai mult de lucru... fata nu este importanta acum... TU , tu trebuie sa te ocupi de tine acum.
Tu ai sesizat ca ai o problema si anume faptul ca nu te mai potzi cotrola ... tu ai auzit de posesivitate a diavolului asupra oamenilor??? chiar si in apostolul Petru a intrat diavolul, cind era de fatza cu Isus si a vorbit prin gura lui Petru, indemnindu-l pe Isus sa nu-si respecte promisiunea...
Deci, nu esti singurul prin care se manifesta duhul advers al Iubirii sau AntiHristosul cum mai este numit...
Mergi la un preot, povesteste-i situatzia ta, si spune-i ca ai vrea sa-ti faca "Moliftele Sfantului Vasile"
iar dupa aceea... fi cu ochii in patru, pt ca diavolul ne pandeste la fiecare pas si abea asteapta sa intre in noi si sa-si faca nebuniile lui folosintu-se de trupurile noastre...
Fata a fost lovita de diavol nu de tine, problema este ca tu nu ai fost capabil sa nu-i permitzi diavolului sa se foloseasca de trupul tau...
Punete pe treaba si invatza despre Iubire si ura, Dumnezeu si diavol. Invatza sa iubesti fara sa doresti si fara sa ceri... Dumnezeu iubeste nu cere, nu este gelos, nu violeaza, nu obliga pe nimeni sa-l urmeze dar cei ce nu-l urmeaza, vor ramane-n intuneric cu diavolul pt ca dumnezeu este lumina fericirii ... totzi cei ce ajung in ea, nu mai au nevoie de altceva...
Iti doresc mult succes in drumul tau spre Hristos... doar el te poate ajuta si nimeni altul...




oh dear god. lung discurs....
pe scurt...cum naiba sa te ierte daca i-ai dat una ? poate numai daca are ceva inclinatii mai perverse la activ , caz in care poti sa continui
anissya
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:43
De la: kazy1984, la data 2009-05-06 19:16:11Am o problema..am fost la mare de 1 mai cu prietena mea .. am baut cam mult si nestiind ce fac am lovit o...acum nu mai vrea sa vb cu mine si nici sa ma vada...pina sa se intample asta totul a fost perfect ne intelegeam de minune..nu stiu cum sa procedez..cum sa o fac sa ma ierte? din ce stiu cuvintele pt ea nu conteaza faptele conteaza..si inca ceva eram inconstient adica nu stiam pe cine lovesc pt ca nu as putea sa-i fac ei asta...o iubesc



Sper ca nu o sa te iarta niciodata.
Aphrodite
Postat pe 21 Octombrie 2009 18:48
Buna , ma numesc iustin am 19 ani si m-am despartit de ce aveam mai scump pe lumea asta am stai cu ea 1 an si 8 luni pentru si ne-am desp ca a a fost gresala mea pt ca intr-o mi-am pierdut mintile si i-am dedicat o melodie foarte urata dar care nu o ascultasem nici macar eu toata si imi recunosc vina , Am facut-o din prostie si regret cum nu am regretat vre-odata , nu am batut-o niciodata ,de inselat nici nu se punea problema am mai vorbit urat cu ea cand ne mai certam dar am vorbit lipsit de inima. Si ea mai zice ca s-au adunat mai multe in acest timp (100% greseli prostesti pe care le face orice tanar), nu este vorba de inselat. O iubesc foarte mult si as face orice sa pot sa o fac sa se razgandeasca. Sunt decis sa imi schimb viata drastic pt ea dar nu stiu cum sa o fac sa ma creada din cauza furiei si oamenii care se baga intre noi si ii suceste mintile , prostia ei este ca a lasat garda jos si i s-a umplut capu numai cu prostii spuse de oameni rai.
Deci e indreptatita sa fie furioasa si suparata pe mine. Desi in sufletul ei sunt sigur ca ma mai iubeste , ea spune ca ar trebui sa fim doar prieteni si sa ne vedem de vietile noastre ceea ce eu nu pot accepta. De o sapt de cand ne-am despartit nu mai mananc si nu mai dorm. Plang intruna si ma rog la D-zeu sa ma ajute si sa ma ierte pt ca ea este tot ce am pe lume. SUNT DISPERAT NUSH CE SA FAC sa ne impacam nu crede nici un cuvant din ce ii zic are sange rece din cauza oamenilor din jurul ei , Am ajuns sa o iubesc mai mult decat pe propria mama ... Dati-mi un sfat prietenesc si nu la misto .... mai oameni buni o iubesc pe aceasta fata pan' la cer si inapoi dar am facut greseala asta infernala cu dedicatia si REGRET pe viata mea dar nu vreau sa fac alt gest necugetat sa planga o lume intreaga pt mn pt ca deako inkolo numai gandesc la nervi si nu am sa mai iau decizii niciodata la nervi pt ca uite ce se intampla ! va rog HELP ! HELP ! HELP !
kudika_13909
Postat pe 9 August 2012 13:43
De la: kudika_13909, la data 2012-08-09 13:43:28Buna , ma numesc iustin am 19 ani si m-am despartit de ce aveam mai scump pe lumea asta am stat cu ea 1 an si 8 luni pentru ca o iubesc si am stat din dragostea pura pe care i-o port si in momentu de fata si ne-am desp ca a a fost gresala mea pt ca intr-o mi-am pierdut mintile si i-am dedicat o melodie foarte urata dar care nu o ascultasem nici macar eu toata si imi recunosc vina , Am facut-o din prostie si regret cum nu am regretat vre-odata , nu am batut-o niciodata ,de inselat nici nu se punea problema am mai vorbit urat cu ea cand ne mai certam dar am vorbit lipsit de inima. Si ea mai zice ca s-au adunat mai multe in acest timp (100% greseli prostesti pe care le face orice tanar), nu este vorba de inselat. O iubesc foarte mult si as face orice sa pot sa o fac sa se razgandeasca. Sunt decis sa imi schimb viata drastic pt ea dar nu stiu cum sa o fac sa ma creada din cauza furiei si oamenii care se baga intre noi si ii suceste mintile , prostia ei este ca a lasat garda jos si i s-a umplut capu numai cu prostii spuse de oameni rai.
Deci e indreptatita sa fie furioasa si suparata pe mine. Desi in sufletul ei sunt sigur ca ma mai iubeste , ea spune ca ar trebui sa fim doar prieteni si sa ne vedem de vietile noastre ceea ce eu nu pot accepta. De o sapt de cand ne-am despartit nu mai mananc si nu mai dorm. Plang intruna si ma rog la D-zeu sa ma ajute si sa ma ierte pt ca ea este tot ce am pe lume. SUNT DISPERAT NUSH CE SA FAC sa ne impacam nu crede nici un cuvant din ce ii zic are sange rece din cauza oamenilor din jurul ei , Am ajuns sa o iubesc mai mult decat pe propria mama ... Dati-mi un sfat prietenesc si nu la misto .... mai oameni buni o iubesc pe aceasta fata pan' la cer si inapoi dar am facut greseala asta infernala cu dedicatia si REGRET pe viata mea dar nu vreau sa fac alt gest necugetat sa planga o lume intreaga pt mn pt ca deako inkolo numai gandesc la nervi si nu am sa mai iau decizii niciodata la nervi pt ca uite ce se intampla ! va rog HELP ! HELP ! HELP !
kudika_13909
Postat pe 9 August 2012 13:47
De la: kudika_13909, la data 2012-08-09 13:43:28Buna , ma numesc iustin am 19 ani si m-am despartit de ce aveam mai scump pe lumea asta am stai cu ea 1 an si 8 luni pentru si ne-am desp ca a a fost gresala mea pt ca intr-o mi-am pierdut mintile si i-am dedicat o melodie foarte urata dar care nu o ascultasem nici macar eu toata si imi recunosc vina ,............................................


Singura etapa repetitiva,din viata unui om,este adolescenta,pe care,fiecare dintre noi,am trait-o in mod asemanator,cu furii si iubiri ravasitoare!!!

Tinere,nu poti iubi pana la cer si inapoi,si,in acelasi timp,sa faci greseli copilaresti,,oricat ai incerca sa ne convingi de acest lucru!!Acea iubire pana la cer,,este nesfarsita,cosmica,deci nu este compatibila cu greseala,eroarea strecurate in relatie!!!Ti-ai luat in deradere iubita,,acum,,,nu mai are rost sa insisti in recuperarea ei,odata raul facut,,greu se vor vindeca ranile sau chiar deloc!!!!Din esecuri,,se dobandeste experienta,nu din victorii,,ele,doar o infrumuseteaza!!!

Sfat---Incearca sa nu mai disimulezi iubirea,caci,atunci,cand iubesti,eviti sa iti "lovesti" partenera!!!Singurul lucru,pe care il apreciez la tine,,este faptul ca nu ai batut-o niciodata,,eii,asta da,comportament matur,,,poate fi un criteriu de selectie a barbatilor!!!Domnisoara in cauza,nici nu stie ce a pierdut!!!!!!
MissRainbow
Postat pe 9 August 2012 14:15
esti patetica curcubeaico
kudika_13106
Postat pe 9 August 2012 14:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac? 6 De la: kudika_7499 20 Mai 2012 21:38
cum pot problemele exterioare cuplului sa declanseze o ruptura.... 7 De la: parvati 7 Iunie 2009 00:24
Un sfat se poate? :( 15 De la: criss84 29 Septembrie 2010 10:40
Despartire dupa 3 ani 31 De la: Apadeploaie 23 August 2012 00:34
5 ani de relatie sau distrus din cauza mea si regret enorm !!! 24 De la: Stroia_Paul_1 10 Martie 2016 17:49