Setari Cookie-uri

ce ar trebui sa fac?

sall la toata lumea.
am mare nevoie de un sfat si va cer ajutorul.
am 24 de ani si sunt indragostita de un barbat de 44 de ani. in urma cu 8 luni m-am angajat ca medic veterinar la o ferma care se ocupa cu cresterea vacilor pentru carne si lapte si dresarea cailor, undeva in judetul brasov. cu cateva luni inainte sa ma angajez aici sotia lui alex (propietarul) a murit lasandu-l cu 2 copii rasfatatii care fac doar ce vor ei, mihai de 20 de ani si elena de 17 ani. treptat m-am apropiat de alex si sa legat o prietenie frumoasa, si de aproape 2 luni aceasta prietenie a dus la dragoste. ne iubim fff mult si simtim ca nu putem traii unul fara celalalt.
problema mea e ca mihai-fiul lui se tot tine dupa mine si ia intrat in cap ca trebuie sa fiu a lui si ca e indragostit de mine. l-am refuzat de fiecare data si m-am saturat sa-i spun ca noi nu avem nici o relatie si ca nu vom avea niciodata vreuna.
de relatia mea cu alex putina lume stie pt ca am considerat ca inca nu e momentul ca sa se afle. am considerat ca ar fi mai bine sa asteptam sa treaca macar un an de zile de la moartea sotiei lui.
nu stiu ce sa fac. sa-i spun lui alex de mihai sau sa tac. copilul acela ma dispera la maxim si nu vrea sa priceapa ca nu am si ca nu voi avea nici o relatie cu el.
si pe cealalta parte mai sunt si parintii mei care nu sunt de acord cu aceasta relatie si care incearca pe toate partiile sa ma controleze si sa-mi interzica lucrurile.
ce sa fac? cum sa procedez? cum sa-l fac pe mihai sa inteleaga ca nu am nimic cu el si cum sa-i fac pe parinti sa inteleaga ca alex e viata mea si ca il iubesc cu tot sufletul si ca si el ma iubeste.
elsakl
Postat pe 29 Noiembrie 2009 13:06
" sa-i spun lui alex de mihai " Asta ar fi cea mai buna solutie.Tatal va stii sa discute cel mai bine cu fiul lui, oricum problema trebuie rezolvata, nu o lasa sa treneze la nesfarsit.
miss_darine
Postat pe 29 Noiembrie 2009 17:23
Ppovestea ta seamana foarte mult cu o telenovela pe care o tot auzeam povestita de colegele de la serv Daca as sti cum se numeste, ti-as spune
No offence, pls

Relatia asta iti aduce multe probleme de rezolvat: copii lui, parintii tai si... lumea. Ar mai fi unele pe care nu le-ai mentionat: problemele tale dintr-un viitor mai apropiat sau mai indepartat. Presupun ca vrei o relatie serioasa cu el, eventual o casnicie, altfel nu ti-ai bate capul cu toate astea, nu? Esti sigura ca el isi doreste acelasi lucru de la relatia voastra? Daca da, tu vei vrea copii? El ar mai vrea (avand in vedere ca ai lui au deja 17 - 20 de ani)? And so on...
E o zicala (nu-i stiu corespondentul in limba romana, asa ca-l scriu in engleza): "the hardest thing in life is to know which bridge to cross and which to burn".
Sfatul meu este ca, inainte de toate, sa-ti lamuresti intrebarile si problemele care te privesc pe tine
daniella_s
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:47
De la: miss_darine, la data 2009-11-29 17:23:52" sa-i spun lui alex de mihai " Asta ar fi cea mai buna solutie.Tatal va stii sa discute cel mai bine cu fiul lui, oricum problema trebuie rezolvata, nu o lasa sa treneze la nesfarsit.


Subscriu ~
Sabrina_Nede
Postat pe 2 Decembrie 2009 15:54
poi cea mai buna solutie ar fi sa ii spui lui alex de mihai,dar de fata cu el pt ca asa exista posibilitatea de a nu te crede. acum pe de alta pate u esti sigura de sentimentele tale pt alex? adica u ai 24 si el 44 si plus 2 copii. nu te judec pt ca am avut si eu o relatie cu un baiat mai mare cu 11 ani ca mine,dar din pacate nu a mers si nu mi-ar pacea sa ti se intample la fel...
steffy91
Postat pe 4 Decembrie 2009 17:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire intre veri 95 De la: 14 Decembrie 2012 09:57
pritenul meu se drogheaza..nu stiu cum sa l ajut 20 De la: kudika462416 29 Octombrie 2011 14:43
buna 15 De la: Barbie30_ 1 Iunie 2011 10:55
ce sa fac?...parerea ta conteaza 114 De la: kudika102120 17 Octombrie 2012 21:24
pielea uscataaa :( 4 De la: mimi_ca29 11 Aprilie 2011 16:33