Setari Cookie-uri

Gelozia

De la: rondina, la data 2012-09-12 20:38:23
De la: kudika_10951, la data 2012-09-12 20:27:50
De la: rondina, la data 2012-09-12 20:21:57
De la: kudika_10951, la data 2012-09-12 20:19:26
De la: rondina, la data 2012-09-12 20:12:53Nu suport barbatul gelos, in secunda nr 2 si-a pierdut din start respectul meu!


deci nu suporti barbatii
sau in cel mai bun caz tu suporti doar barbatii care nu au vreun interes pentru tine Daca intelegi ce vreau sa spun

Inteleg ca ai o problema cu tine insuti ...de fiecare data!


eu am zis ca sunt gelos cand e cazul fiecare barbat e la fel,daca intelegi sa discutam serios.
daca vrei sa ma jignesti eu n-am ce sa zic.
zi mie un barbat care in situatia in care observa ceva nu e gelos si eu il manac de viu
excludem pe cei bolnavi care sunt obsedati de fantome si care sunt idioti.

Schimba-ti dioptriile, sau reciteste ce mi-ai adresat, inainte de a-ti raspunde!
Vrei respect din partea mea, castiga-l respectandu-ma si nu behaind fel si fel de replici jignitoare! Si eu stiu sa jignesc ...iar daca am tacut pana acum, am facut-o crezand ca te vei potoli!


eu am scris ce am scris dar tu intelegi aiurea.astept pe cineva neutru sa zica daca te-am jijnit. vad ca ai apucat pe trendul adoptat de majoritatea persoanelor de pe forum si fara prea mare gandire si discernamant ma acuzi ca te jignesc eu pe tine cand e clar ca tu m-ai jignit pe mine prima si fara motiv
picard-jean-luc
Postat pe 12 Septembrie 2012 20:48
Scuteste-ma de aberatii ...mai bine ti-ai trata mitomania de care suferi!
rondina
Postat pe 12 Septembrie 2012 20:59
De la: rondina, la data 2012-09-12 20:59:55Scuteste-ma de aberatii ...mai bine ti-ai trata mitomania de care suferi!


in fine, nu am ce comenta la asfel de insulte crase si gratuite.ma mir ca te dedai la asfel de tertipuri ca sa dai bine in ochii celor care ma persifleaza de obicei
picard-jean-luc
Postat pe 12 Septembrie 2012 21:59
Cred ca gelozia se manifesta si in alt mod
Am observat ca de cand e nevasta-mea gravida nu am mai fost sunat de cativa prieteni care erau in aceeasi situatie cu mine in sensul ca nu au copii.
Unu care acum vreun an ma informa zilnic cati bani baga la doctorii cei mai tari ca sa faca copil a pierit de tot iar altul care zicea ca o sa-mi nas nici nu mai suna deloc de cand l-am intrebat daca mai vrea sa fie
Probabil sunt suparati ca la mine se intampla fara prea mare efort sau interventii si de aici si o doza de gelozie
Mai e si o categorie de oameni care au copii si gaseau un punct forte al lor din asta accentuand tot timpul ca ei sunt mai de valoare daca au iar cei ce n-au sunt niste ratati Parerea mea este ca ei au o gandire ratata si chiar nu am ce vorbi cu asemenea specimene .Si acestia sunt gelosi ca am noroc
picard-jean-luc
Postat pe 13 Septembrie 2012 06:25
De la: kudika_15024, la data 2012-09-08 17:48:38Ati putea trai langa un barbat/femeie gelos?


Cu o persoana extrem de geloasa n-as putea trai niciodata. O mica doza de gelozie e normala in orice relatie in care sentimentele sunt autentice, in schimb, daca doza de gelozie e exagerata, acea relatie nu va merge bine niciodata.
kudika_10817
Postat pe 13 Septembrie 2012 13:04
De la: kudika_10817, la data 2012-09-13 13:04:28
De la: kudika_15024, la data 2012-09-08 17:48:38Ati putea trai langa un barbat/femeie gelos?


Cu o persoana extrem de geloasa n-as putea trai niciodata. O mica doza de gelozie e normala in orice relatie in care sentimentele sunt autentice, in schimb, daca doza de gelozie e exagerata, acea relatie nu va merge bine niciodata.



Adevarat graita-i,Viorica,,orice relatie de iubire are doza ei de gelozie,,in limitele normalului,,dar in momentul in care apare disproportia dintre iubire si gelozie,in defavoarea primeia,,este clar faptul ca acea relatie va fi supusa unei manifestari negative,in ceea ce priveste gelozia!!Gelozia scapata de sub control face ravagii in cuplu!!!
kudika_15804
Postat pe 13 Septembrie 2012 13:11
De la: kudika_10951, la data 2012-09-13 06:25:42 Cred ca gelozia se manifesta si in alt mod
Am observat ca de cand e nevasta-mea gravida nu am mai fost sunat de cativa prieteni care erau in aceeasi situatie cu mine in sensul ca nu au copii.
Unu care acum vreun an ma informa zilnic cati bani baga la doctorii cei mai tari ca sa faca copil a pierit de tot iar altul care zicea ca o sa-mi nas nici nu mai suna deloc de cand l-am intrebat daca mai vrea sa fie
Probabil sunt suparati ca la mine se intampla fara prea mare efort sau interventii si de aici si o doza de gelozie
Mai e si o categorie de oameni care au copii si gaseau un punct forte al lor din asta accentuand tot timpul ca ei sunt mai de valoare daca au iar cei ce n-au sunt niste ratati Parerea mea este ca ei au o gandire ratata si chiar nu am ce vorbi cu asemenea specimene .Si acestia sunt gelosi ca am noroc


Eu cred ca ce spui tu s-ar putea numi invidie. Gelozie, ne-am obisnuit sa numim comportamentul exagerat al unuia dintre cei doi iubiti; nevoia de control si restrictii impuse celuilalt, venite din temerea ca ar putea altfel sa-l piarda.
Ma faci sa zambesc, insa, vazand cat esti de mandru ca vei fi tatic. Felicitari si nastere usoara!
maybe
Postat pe 15 Septembrie 2012 04:50
Eu cred ca ce spui tu s-ar putea numi invidie. Gelozie, ne-am obisnuit sa numim comportamentul exagerat al unuia dintre cei doi iubiti; nevoia de control si restrictii impuse celuilalt, venite din temerea ca ar putea altfel sa-l piarda.
Ma faci sa zambesc, insa, vazand cat esti de mandru ca vei fi tatic. Felicitari si nastere usoara!

sunt intr-adevar mandru dar intr-o doza limitata Am vrut sa accentuez ca gelozia se poate manifesta in toate domeniile si cineva gelos pe nevasta poate fi gelos si pe prieteni sau vecini pentru ca acestia au un copil mai frumos, o masina mai scumpa, un tractor mai puternic sau par alb mai putin in cap
picard-jean-luc
Postat pe 15 Septembrie 2012 06:31
iubitul meu ma facea geloasa pt ca nu intelegeam de ce il tot suna fosta prietena din celalalt capat al tarii si ce au de vorbit atat ce pot sa spun, treaba asta tine de fiecare. oricum, am reusit sa trec peste sentimentul meu de "gelozie", de "amenintare", chiar am insistat sa o cunosc. si culmea, acum nu mai imi pasa
kudi10
Postat pe 23 Septembrie 2012 10:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help.me !!! e gelos, dar il iubesc:( 40 De la: kudika338103 27 Iulie 2014 12:28
Pot avea femeile cariere de succes? 39 De la: Eva32 18 Mai 2011 01:32
sora lui :( 37 De la: iubi7a_lui 8 Mai 2012 18:13
pareri pls!!mai ales ale baietilor 47 De la: Summer_ 4 Decembrie 2009 22:19
ce faceti daca aflati din greseala ca iubitul/iubita are o adresa de mail alta decat cea oficiala?si despre care voi nu stiati si nu v-a spus? 31 De la: fatuk_me 31 Iulie 2009 18:11