Setari Cookie-uri

sa iubesti nu e deajuns

Salut tuturor! Bineniteles, precum toate persoanele care urmaresc forumul Kudica, ma gasesc intro dilema si o mare problema in acelasi timp. Am sa povestesc care este situatia si sper ca voi gasi raspunsuri. Acum 4 ani am cunoscut un barbat: initial nu s-a intamplat nimic deoarece ambii eram implicati in alte relatii insa dupa o perioada lucrurile au inceput sa devina din ce in ce mai serioase.
El era casatorit de 15 ani si are un copil (relatia cu sotia era foarte tensionata, au avut mai multe tentative de divort) iar eu ma vedeam cu cineva de 3 ani, dar nu locuiam impreuna (si eu am un copil din prima casatorie).
Initial "ne-am jucat cu focul" nici unul nu era dispus sa lase ce are. In realitate fiecare astepta ca celalalt sa faca primul pas, el tot timpul a sustinut ca eu sunt cea care tine relatia in loc, ca din punctul lui de vedere de mult ar fi vrut sa fim impreuna, dar eu nu vroiam sa renunt la relatia mea. In tot acest timp el traia impreuna cu "familia" lui si eu cu copilul meu. Dupa 2 ani jumatate de cand ne-am cunoscut m-am hotarat sa rup cealalta relatie. Asteptarile mele au fost ca din acel moment noi doi sa incepem o viata impreuna. Am avut o surpriza neplacuta: el nu putea momentan deoarece copilul suferea si m-a rugat sa-i acord un timp ca sa se obisnuiasca cu ideea.
In acest timp noi doi am inceput sa ne facem planuri de viitor, am inceput sa ne gandim la un business iar eu am pus la bataie toate economiile mele. Dupa 5 luni (in care eu am facut sarbatorile singura) ajungem la concluzia ca cel mai usor mod de a depasi copilul situatia e ca el sa plece pt un timp afara (era ok si pentru business). Pentru ca ii era greu am decis sa merg si eu dupa el ca sa construim cea ce ne-am propus. Am fost nevoita sa-mi mut copilul de la scoala pt ca urma sa ramana la mama, am renuntat la un job bun si plina de speranta am plecat la el.
Spre surprinderea mea cand am ajuns acolo am avut foarte mari discutii din cauza faptului ca eu am primit de la fostul o sacosa cu atentii de Pasti si ca rar am purtat cate o discutie cand ne-am intalnit intamplator, fara sa-i zic lui, afland dupa din alta parte.
Acum locuim impreuna de 1 jumatate suntem mai mult pe afara dar am venit acasa de foarte multe ori. De fiecare data el doarme o noapte cu noi si o noapte cu copilul lui, acasa la fosta sotie. La intrebarea cat va dura aceasta situatie el mi-a raspuns pana va intelege copilul lui ca el are pe altcineva. Eu simt ca nu mai pot continua asa, nu-i cer sa-si abandoneze copilul, doar sa gaseasca alte solutii: poate sa-l viziteze zilnic, sa-l aduca la noi (dar cel mic nu vrea), sa iasa cu el la restaurant, numai sa nu mai doarma in fosta casa de 3 ori pe saptamana.
In momentul de fata am ajuns sa vorbim de despartire. Eu consider ca am oferit prea multe, el se cramponeaza in cea sacosa cadou primita de la ex si in faptul ca mi-am schimbat comportamentul, ca nu mai sunt femeia care a cunoscut-o initial, ca nu-l iubesc suficient si ca mi-am lasat portite deschise in relatia cu fostul. In realitate pe mine m-au coplesit toate discutiile si neaprecierile lui vis-a-vis de tot ce am facut ca sa fim impreuna. El mi-a promis o familie si acum constat ca nici pe departe nu suntem.
El se considera o victima si pe mine ma vede aia rea. Impreuna am scris acest topic ca sa aflam si alte opinii, impartiale. Voi ce parere aveti?

kudika_16228
Postat pe 14 Septembrie 2012 00:20

voi ati pus in aplicare toate ideile tampite care le trec prin cap amantilor!
Adica: ideea ca barbatul o duce rau cu nevasta si se cearta cu ea ca sa para afectat in fatza amantei
Ideea de a pleca in afara crezand ca acolo e mai intim si nu te vede nimeni uitand ca schimbarea mediului a distrus si familii vechi cu atat mai mult o relatie noua bazata pe adulter.

parerea mea la ora asta si in graba ca plec la munca e ca v-ati grabit facand planuri de viitor, tu ca femei ai fost absolut naiva iar barbatul s-a complacut in minciuna .El n-a vrut decat o amanta careia sa i-o traga cand are timp si chef . Daca era corect iti spunea de la inceput cum sta treaba si ce vrea pentru ca oricum se ajungea la probleme daca te indragosteai de el si tot tu ai fi fost cea *rea*
picard-jean-luc
Postat pe 14 Septembrie 2012 07:03
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 00:20:50Salut tuturor! Bineniteles, precum toate persoanele care urmaresc forumul Kudica, ma gasesc intro dilema si o mare problema in acelasi timp. Am sa povestesc care este situatia si sper ca voi gasi raspunsuri. ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,. Voi ce parere aveti?



Chiar vrei sa stii ce parere am????????Hmm,nu ti-as dori sa-mi afli opinia,,in acest moment!!! Sa-mi beau cafeluta,,si ,poate,voi reveni cu argumente in sprijinul acestei postari!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 07:46
Povestea ta e mult prea incurcata...si din pacate situatiile neclare nu duc la nimic bun. Cred ca ti-ai complicat viata mult prea tare, cu un barbat care nu prea stie ce-i cu el. Parerea mea e ca nu si-a dorit decat o femeie cu care sa se culce din cand in cand si cam atat... iar acum, ca s-a ingrosat gluma si tu ai venit cu pretentii, a inceput sa inventeze tot soiul de pretexte ca sa nu oficializeze legatura pe care o are cu tine. Nu mai poate el de grija copilului Hai sa fim seriosi! Barbatii sa stii ca sunt destul de egoisti... Te-ai intrebat de ce avea certuri cu sotia? Te-ai gandit ca poate era vina lui si nu a ei? Ca poate el era cel dificil...? Eu am impresia ca in prezent face ce a facut si cu fosta, pentru ca e un om nehotarat, ce nu se simte bine cu nimeni. Lasa-l in pace pe barbatul asta, gaseste un om normal (fara obligatii, divorturi la activ etc.) si iesi din relatia asta nociva. Nu e un mediu in care sa cresti un copil
Micaell
Postat pe 14 Septembrie 2012 09:59
multumesc, opiniile voastre imi sunt de mare ajutor si sunt chiar bucuroasa ca vin si de la barbati ( asa nu va exista argumentul: e normal ca femeile sa iti tina partea). Noi acum suntem decisi sa ne vedem fiecare de alt drum, dar dorinta mea este sa ies din aceasta relatie cu capul sus. Ma doare ca nici in momentul de fata nu imi recunoaste munca, sacrificiile si tot ce am lasat doar sa construim ceva. Pt el faptul ca copilul meu este cu bunica iar a lui cu mama nu are valoare: replica "vrei sa o impusc pe maica'sa?; nu a avut valoare ca mi-am lasat un job bun, cu perspective, ca sa plec dupa el; nimic. Eu sunt cicalitoare si m-am schimbat iar el nu abandoneaza copilul, adica el va dormi cu copilul pana in momentul cand va accepta el ca tati are pe altcineva!! E corect??

Eu va doresc o zi superba si indiferent cat de crud e adevarul vreau sa-l aud!! Multumesc.

P.S. am observat ca aseara am avut 2 greseli:
- titlu: "deajuns" se scrie separat
- kudica este in realitate kudika.
kudika_16228
Postat pe 14 Septembrie 2012 10:18
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 10:18:08multumesc, opiniile voastre imi sunt de mare ajutor si sunt chiar bucuroasa ca vin si de la barbati ( asa nu va exista argumentul: e normal ca femeile sa iti tina partea). Noi acum suntem decisi sa ne vedem fiecare de alt drum, dar dorinta mea este sa ies din aceasta relatie cu capul sus. Ma doare ca nici in momentul de fata nu imi recunoaste munca, sacrificiile si tot ce am lasat doar sa construim ceva. Pt el faptul ca copilul meu este cu bunica iar a lui cu mama nu are valoare: replica "vrei sa o impusc pe maica'sa?; nu a avut valoare ca mi-am lasat un job bun, cu perspective, ca sa plec dupa el; nimic. Eu sunt cicalitoare si m-am schimbat iar el nu abandoneaza copilul, adica el va dormi cu copilul pana in momentul cand va accepta el ca tati are pe altcineva!! E corect??

Eu va doresc o zi superba si indiferent cat de crud e adevarul vreau sa-l aud!! Multumesc.

P.S. am observat ca aseara am avut 2 greseli:
- titlu: "deajuns" se scrie separat
- kudica este in realitate kudika.



Ca sa iesi din aceasta relatie,cu capul sus,,trebuie sa ai incredere in tine,si nimic mai mult!!!Daca ti-ai abandonat viata ,pentru a fi cu el,,acum,,suporti consecintele!!Atunci cand iei asemenea decizii,te gandesti foarte bine daca ai pentru cine sa faci unele demersuri transante,de multe ori,realitatea ulterioara,dezminte momentul de inceput!!!Putini barbati apreciaza,cu adevarat,sacrificiile si eforturile ,depuse de catre partenerele lor!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 10:41
De la: kudika_10951, la data 2012-09-14 07:03:10
voi ati pus in aplicare toate ideile tampite care le trec prin cap amantilor!
Adica: ideea ca barbatul o duce rau cu nevasta si se cearta cu ea ca sa para afectat in fatza amantei
Ideea de a pleca in afara crezand ca acolo e mai intim si nu te vede nimeni uitand ca schimbarea mediului a distrus si familii vechi cu atat mai mult o relatie noua bazata pe adulter.

parerea mea la ora asta si in graba ca plec la munca e ca v-ati grabit facand planuri de viitor, tu ca femei ai fost absolut naiva iar barbatul s-a complacut in minciuna .El n-a vrut decat o amanta careia sa i-o traga cand are timp si chef . Daca era corect iti spunea de la inceput cum sta treaba si ce vrea pentru ca oricum se ajungea la probleme daca te indragosteai de el si tot tu ai fi fost cea *rea*


Buna ziua tuturor. Dupa cum am scris in topic, ambii urmarim raspunsurile si parerile voastre. In legatura ca eu as fi cautat doar o amanta cred ca va inselati. Amanta daca vroiam noi puteam fi doar amanti, fara alte obligatii, de comun acord si aici scriu cu acordul ei, unde si ea este de aceasi parere.
kudika_16228
Postat pe 14 Septembrie 2012 11:41
De la: Micaell, la data 2012-09-14 09:59:27Povestea ta e mult prea incurcata...si din pacate situatiile neclare nu duc la nimic bun. Cred ca ti-ai complicat viata mult prea tare, cu un barbat care nu prea stie ce-i cu el. Parerea mea e ca nu si-a dorit decat o femeie cu care sa se culce din cand in cand si cam atat... iar acum, ca s-a ingrosat gluma si tu ai venit cu pretentii, a inceput sa inventeze tot soiul de pretexte ca sa nu oficializeze legatura pe care o are cu tine. Nu mai poate el de grija copilului Hai sa fim seriosi! Barbatii sa stii ca sunt destul de egoisti... Te-ai intrebat de ce avea certuri cu sotia? Te-ai gandit ca poate era vina lui si nu a ei? Ca poate el era cel dificil...? Eu am impresia ca in prezent face ce a facut si cu fosta, pentru ca e un om nehotarat, ce nu se simte bine cu nimeni. Lasa-l in pace pe barbatul asta, gaseste un om normal (fara obligatii, divorturi la activ etc.) si iesi din relatia asta nociva. Nu e un mediu in care sa cresti un copil



Fiecare e cu parerea lui, asta nu inseamna ca nu voi trage concluzii, dar nu sunt de acord sa-si dea cu parerea daca imi iubesc sau nu copilul. Ma deranjeaza ca nu a existat nici macar un "poate". Nu poti sa decizi daca imi iubesc sau nu copilul, din 3 randuri scrise pe un forum. Multumesc
kudika_16228
Postat pe 14 Septembrie 2012 11:49
ce-mi mai place cand posteaza si amanta si amantu!!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2012 11:51
De la: kiss_my_ass, la data 2012-09-14 11:51:14 ce-mi mai place cand posteaza si amanta si amantu!!


Da, este ca un reality show. Dar din pacate nu mai suntem nici atat!
kudika_16228
Postat pe 14 Septembrie 2012 11:55
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 11:55:06
De la: kiss_my_ass, la data 2012-09-14 11:51:14 ce-mi mai place cand posteaza si amanta si amantu!!


Da, este ca un reality show. Dar din pacate nu mai suntem nici atat!


nope! este ca o gluma proasta pe seama noastra pe care eu chiar n-o gust!! atata timp cat postati de pe acelasi cont clar intre voi inca mai exista ceva!!
si acum sa te tii bine c-o sa-mi dau cu parerea:
sunteti amandoi niste egoisti!! ea pentru ca s-a pus pe ea pe primul loc si te-a urmat ca o "catea in calduri"(poa sa se supere ca asta-i tristu adevar) si acum vine sa se lamenteze ca ea si-a lasat copilul cu mama ei pentru a te urma pe tine -cea mai lamentabila scuza ever
iar tu pentru ca habar n-ai ce vrei!! daca-ti iubeai atat de mult copilul nu-ti mai cautai alta femeie de dragul lui stateai si suportai orice alturi de femeia ce-i este mama!!niciodata acel copil nu va intelege ce-i cu mama si tatal lui atata timp cat tu te vei duce acolo sa dormi!! dar nu copilul este problema iar tu stii foarte bine!! cam atat, in functie de stare voi mai reveni cu comentari!!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:03
Adevarul spus transant si care doare are menirea sa te trezeasca la realitate. Din pacate astea sunt faptele si consecintele si din acest motiv nu accept ca el sa sustina ca nu merge din cauza mea. Consider ca am luptat si argumentele voastre ma conving ca problema nu a fost la mine ci la el.

Eu pot fi condamnata ca mi-am lasat copilul, dar sa fim seriosi cine nu si-ar dori langa el o persoana care sa lupte cum am facut-o eu? Pentru mine asta inseamna familie: sa dai totul si bineinteles sa si primesti!! Daca lucrurile ar fi iesit cum imi doream copilul meu ar fi castigat si el! Eu "stiam" am plecat la drumul asta alaturi de o persoana care stie sa valoreze familia, nu m-am asteptat ca dupa aproape 2 ani sa mi se zica "eu nu-mi abandonez copilul" (repet: nu i-am cerut asta). Chiar e de condamnat?

"Noi" acum suntem inca afara si vom ramane pana in decembrie pentru a-mi recupera banii investiti in business-ul care ii va ramane lui. Eu nu ma pot intoarce fara sa am siguranta viitorului meu si a copilului.

Nu este umor negru, e din capitolul "lectii de viata: asa nu!!"
kudika_16228
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:24
nu zau?!spune-mi si mie cum faceti: tastati la doua maini!!sau si mai bine!! inainte de a posta scrii mare sus AMANTA sau dupa caz AMANTU ca sa stim si noi care cu cine vorbeste!
totul este simplu: dati dovada de demnitate!!tu ai fost pentru el un capitol frumos din viata si invers, capitol care se pare ca s-s incheiat, pupati-va frumos pe obraz, asta in cazul in care se mai poate daca nu o strangere de mana este suficienta si vedeti-va fiecare de viata lui!! la ce mai foloseste tot veninul asta? toate reprosurile astea inutile?!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:30
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 12:24:47Adevarul spus transant si care doare are menirea sa te trezeasca la realitate. Din pacate astea sunt faptele si consecintele si din acest motiv nu accept ca el sa sustina ca nu merge din cauza mea. Consider ca am luptat si argumentele voastre ma conving ca problema nu a fost la mine ci la el.

Eu pot fi condamnata ca mi-am lasat copilul, dar sa fim seriosi cine nu si-ar dori langa el o persoana care sa lupte cum am facut-o eu? Pentru mine asta inseamna familie: sa dai totul si bineinteles sa si primesti!! Daca lucrurile ar fi iesit cum imi doream copilul meu ar fi castigat si el! Eu "stiam" am plecat la drumul asta alaturi de o persoana care stie sa valoreze familia, nu m-am asteptat ca dupa aproape 2 ani sa mi se zica "eu nu-mi abandonez copilul" (repet: nu i-am cerut asta). Chiar e de condamnat?

"Noi" acum suntem inca afara si vom ramane pana in decembrie pentru a-mi recupera banii investiti in business-ul care ii va ramane lui. Eu nu ma pot intoarce fara sa am siguranta viitorului meu si a copilului.

Nu este umor negru, e din capitolul "lectii de viata: asa nu!!"



Chiar este o lectie de viata,si ar fi bine sa tragi invatamintele de rigoare si sa incerci sa traiesti,macar de acum incolo,asa cum iti doresti!!!Atunci cand destinul ne joaca feste,,este recomandat sa-l "calcam" in picioare si sa ne conducem singuri viata!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:32
De la: kiss_my_ass, la data 2012-09-14 12:30:04 nu zau?!spune-mi si mie cum faceti: tastati la doua maini!!sau si mai bine!! inainte de a posta scrii mare sus AMANTA sau dupa caz AMANTU ca sa stim si noi care cu cine vorbeste!
totul este simplu: dati dovada de demnitate!!tu ai fost pentru el un capitol frumos din viata si invers, capitol care se pare ca s-s incheiat, pupati-va frumos pe obraz, asta in cazul in care se mai poate daca nu o strangere de mana este suficienta si vedeti-va fiecare de viata lui!! la ce mai foloseste tot veninul asta? toate reprosurile astea inutile?!


Nu pot scrie AMANTU' din punctul meu de vedere noi nu mai suntem AMANTI din momentul in care m-am mutat cu ea mai exact aprope 2 ani.Cand voi posta eu voi preciza EL si invers EA.
kudika_16228
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:41
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 12:41:57
De la: kiss_my_ass, la data 2012-09-14 12:30:04 nu zau?!spune-mi si mie cum faceti: tastati la doua maini!!sau si mai bine!! inainte de a posta scrii mare sus AMANTA sau dupa caz AMANTU ca sa stim si noi care cu cine vorbeste!
totul este simplu: dati dovada de demnitate!!tu ai fost pentru el un capitol frumos din viata si invers, capitol care se pare ca s-s incheiat, pupati-va frumos pe obraz, asta in cazul in care se mai poate daca nu o strangere de mana este suficienta si vedeti-va fiecare de viata lui!! la ce mai foloseste tot veninul asta? toate reprosurile astea inutile?!


Nu pot scrie AMANTU' din punctul meu de vedere noi nu mai suntem AMANTI din momentul in care m-am mutat cu ea mai exact aprope 2 ani.Cand voi posta eu voi preciza EL si invers EA.


lasa, nu face eforturi inutile!! voi chiar nu va dati seama ca sunteti ridicoli!! cum spuneam glumele proaste se tin lant pe aici!1
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:47
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 12:41:57[quote name=


Nu pot scrie AMANTU' din punctul meu de vedere noi nu mai suntem AMANTI din momentul in care m-am mutat cu ea mai exact aprope 2 ani.Cand voi posta eu voi preciza EL si invers EA.



Scuza-ma,dar nu ti se pare,ca ceea ce faceti,acum,amandoi,seamana cu un joc de ruleta,dar fara castigator,existand,doar invinsi???Mie,asa mi se pare,,ati recurs la o modalitate de rezolvare a problemelor,,copilareasca,mult mai indicat ar fi fost sa comunicati,unul cu celalalt,mai bine decat ati facut-o!!!!

kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 12:50
imi cer scuze ca nu am reusit sa construim o relatie "perfecta" ca a ta si ca am fost nevoita sa cer o parere impartiala. Este opinia ta si ti-o respect, consider ca daca m-am "spovedit" aici nu am gresit, prefer sa fiu "prosta" (pentru tine) 5 min decat sa fiu proasta toata viata ca nu intreb. Cu totii avem tendinta sa credem ca le stim pe toate, mie imi place sa ascult si sa invat.

Acum pot trec linistita la urmatoarea etapa din viata mea cu convingerea ca undeva in lumea asta mare exista o persoana potrivita pentru sufletul meu care va aprecia modul meu de a fi: dedicata % familiei.
kudika_16228
Postat pe 14 Septembrie 2012 13:01
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 13:01:39imi cer scuze ca nu am reusit sa construim o relatie "perfecta" ca a ta si ca am fost nevoita sa cer o parere impartiala. Este opinia ta si ti-o respect, consider ca daca m-am "spovedit" aici nu am gresit, prefer sa fiu "prosta" (pentru tine) 5 min decat sa fiu proasta toata viata ca nu intreb. Cu totii avem tendinta sa credem ca le stim pe toate, mie imi place sa ascult si sa invat.

Acum pot trec linistita la urmatoarea etapa din viata mea cu convingerea ca undeva in lumea asta mare exista o persoana potrivita pentru sufletul meu care va aprecia modul meu de a fi: dedicata % familiei.


deja tinzi sa devii ridicola!! habar n-ai ce inseamna aia !! inainte de toate familie pentru tine trebuie sa insemne copilul tau!! hai ca deja ma faci sa rad: auzi la ea dedicata/sau el ce drea qu esti 100%familiei!!
kiss_my_ass
Postat pe 14 Septembrie 2012 13:05

Scuza-ma,dar nu ti se pare,ca ceea ce faceti,acum,amandoi,seamana cu un joc de ruleta,dar fara castigator,existand,doar invinsi???Mie,asa mi se pare,,ati recurs la o modalitate de rezolvare a problemelor,,copilareasca,mult mai indicat ar fi fost sa comunicati,unul cu celalalt,mai bine decat ati facut-o!!!!

[/quote]

Noi ne-am asumat deja ca ambii suntem pierzatori in aceasta relatie, decizia este luata: nu exista viitor comun pt noi. Prin acest post (EA) eu am vrut sa ma conving ca nu e vina mea ca aceasta relatie nu a mers! In cazul care ati fi considerat ca sunt responsabila in mare parte de esec, eram nevoita sa-mi fac o autocritica mai severa.

Multumesc.
kudika_16228
Postat pe 14 Septembrie 2012 13:09
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 13:09:28
Scuza-ma,dar nu ti se pare,ca ceea ce faceti,acum,amandoi,seamana cu un joc de ruleta,dar fara castigator,existand,doar invinsi???Mie,asa mi se pare,,ati recurs la o modalitate de rezolvare a problemelor,,copilareasca,mult mai indicat ar fi fost sa comunicati,unul cu celalalt,mai bine decat ati facut-o!!!!



Noi ne-am asumat deja ca ambii suntem pierzatori in aceasta relatie, decizia este luata: nu exista viitor comun pt noi. Prin acest post (EA) eu am vrut sa ma conving ca nu e vina mea ca aceasta relatie nu a mers! In cazul care ati fi considerat ca sunt responsabila in mare parte de esec, eram nevoita sa-mi fac o autocritica mai severa.

Multumesc.[/quote]


Chiar daca te va durea,vin si iti spun ca vina este amandurora!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 13:12

Chiar daca te va durea,vin si iti spun ca vina este amandurora!!! [/quote]

Cu siguranta. Apreciez si chiar sunt utile posturile tale. Multumesc si sper ca in continuare ca vei analiza si-mi vei transmite opinia ta. Repet nu caut persoane care sa ma ridice, ca nu ma ajuta cu nimic si nici decizia luata nu se va schimba. O relatie terminata ar trebui sa ridice un semn de intrebare pentru ambii, iar eu nu vreau sa repet greselile.
kudika_16228
Postat pe 14 Septembrie 2012 13:21
bah , tu esti angajat nou la pudika si vrei sa faci impresie buna ? azi e vineri , vrem ceva lejer
kudika_16044
Postat pe 14 Septembrie 2012 13:24
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 13:21:26
Chiar daca te va durea,vin si iti spun ca vina este amandurora!!!


Cu siguranta. Apreciez si chiar sunt utile posturile tale. Multumesc si sper ca in continuare ca vei analiza si-mi vei transmite opinia ta. Repet nu caut persoane care sa ma ridice, ca nu ma ajuta cu nimic si nici decizia luata nu se va schimba. O relatie terminata ar trebui sa ridice un semn de intrebare pentru ambii, iar eu nu vreau sa repet greselile.[/quote]


Asumati-le,inregistreaza-le in opisul inimii tale,incearca sa nu recidivezi in comiterea lor,si ia-o de la capat,nu esti singura femeie cu astfel de probleme!!!Femeile,prin insasi structura lor,sunt luptatoare,si de cele mai multe ori,,chiar invingatoare,caci au o alimentare de energie personala,a carei sursa sunt vointa si sufletul!!Gata cu autocompatimirea,,stiu,este dificil,te cred,dar numai lupta cu viata caleste omul!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 13:27
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 13:21:26
Chiar daca te va durea,vin si iti spun ca vina este amandurora!!!


Cu siguranta. Apreciez si chiar sunt utile posturile tale. Multumesc si sper ca in continuare ca vei analiza si-mi vei transmite opinia ta. Repet nu caut persoane care sa ma ridice, ca nu ma ajuta cu nimic si nici decizia luata nu se va schimba. O relatie terminata ar trebui sa ridice un semn de intrebare pentru ambii, iar eu nu vreau sa repet greselile.[/quote]


Asumati-le,inregistreaza-le in opisul inimii tale,incearca sa nu recidivezi in comiterea lor,si ia-o de la capat,nu esti singura femeie cu astfel de probleme!!!Femeile,prin insasi structura lor,sunt luptatoare,si de cele mai multe ori,,chiar invingatoare,caci au o alimentare de energie personala,a carei sursa sunt vointa si sufletul!!Gata cu autocompatimirea,,stiu,este dificil,te cred,dar numai lupta cu viata caleste omul!!!!
kudika_15804
Postat pe 14 Septembrie 2012 13:27
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 13:09:28
Scuza-ma,dar nu ti se pare,ca ceea ce faceti,acum,amandoi,seamana cu un joc de ruleta,dar fara castigator,existand,doar invinsi???Mie,asa mi se pare,,ati recurs la o modalitate de rezolvare a problemelor,,copilareasca,mult mai indicat ar fi fost sa comunicati,unul cu celalalt,mai bine decat ati facut-o!!!!



Noi ne-am asumat deja ca ambii suntem pierzatori in aceasta relatie, decizia este luata: nu exista viitor comun pt noi. Prin acest post (EA) eu am vrut sa ma conving ca nu e vina mea ca aceasta relatie nu a mers! In cazul care ati fi considerat ca sunt responsabila in mare parte de esec, eram nevoita sa-mi fac o autocritica mai severa.

Multumesc.[/quote]

si voi trepadusilor faceti doua conturi si puneti avatare diferite daca tot n-aveti treaba si nu bagati in seama jignirile eventuale pe care le veti primi pentru ca asa e obiceiul pe aici HOTUL STRIGA HOTII
picard-jean-luc
Postat pe 14 Septembrie 2012 22:21
De la: kudika_10951, la data 2012-09-14 22:21:42
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 13:09:28
Scuza-ma,dar nu ti se pare,ca ceea ce faceti,acum,amandoi,seamana cu un joc de ruleta,dar fara castigator,existand,doar invinsi???Mie,asa mi se pare,,ati recurs la o modalitate de rezolvare a problemelor,,copilareasca,mult mai indicat ar fi fost sa comunicati,unul cu celalalt,mai bine decat ati facut-o!!!!



Noi ne-am asumat deja ca ambii suntem pierzatori in aceasta relatie, decizia este luata: nu exista viitor comun pt noi. Prin acest post (EA) eu am vrut sa ma conving ca nu e vina mea ca aceasta relatie nu a mers! In cazul care ati fi considerat ca sunt responsabila in mare parte de esec, eram nevoita sa-mi fac o autocritica mai severa.

Multumesc.


si voi trepadusilor faceti doua conturi si puneti avatare diferite daca tot n-aveti treaba si nu bagati in seama jignirile eventuale pe care le veti primi pentru ca asa e obiceiul pe aici HOTUL STRIGA HOTII [/quote]


....E criza, nu au bani de doua conturi
GHEISA_
Postat pe 14 Septembrie 2012 23:09
De la: GHEISA_, la data 2012-09-14 23:09:33
De la: kudika_10951, la data 2012-09-14 22:21:42
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 13:09:28
Scuza-ma,dar nu ti se pare,ca ceea ce faceti,acum,amandoi,seamana cu un joc de ruleta,dar fara castigator,existand,doar invinsi???Mie,asa mi se pare,,ati recurs la o modalitate de rezolvare a problemelor,,copilareasca,mult mai indicat ar fi fost sa comunicati,unul cu celalalt,mai bine decat ati facut-o!!!!



Noi ne-am asumat deja ca ambii suntem pierzatori in aceasta relatie, decizia este luata: nu exista viitor comun pt noi. Prin acest post (EA) eu am vrut sa ma conving ca nu e vina mea ca aceasta relatie nu a mers! In cazul care ati fi considerat ca sunt responsabila in mare parte de esec, eram nevoita sa-mi fac o autocritica mai severa.

Multumesc.


si voi trepadusilor faceti doua conturi si puneti avatare diferite daca tot n-aveti treaba si nu bagati in seama jignirile eventuale pe care le veti primi pentru ca asa e obiceiul pe aici HOTUL STRIGA HOTII



....E criza, nu au bani de doua conturi [/quote]

EEE n-au!
Au avut nebunia sa se inhaiteze si sa plece din tara impreuna ceea ce nu oricine ar face in situatia lor si nu-i taie capu sa-si faca doua conturi cu poze si tot tacamul sa vedem si noi ce rase de oameni sunt
picard-jean-luc
Postat pe 15 Septembrie 2012 06:36
De la: kudika_15804, la data 2012-09-14 13:27:00
De la: kudika_16228, la data 2012-09-14 13:21:26
Chiar daca te va durea,vin si iti spun ca vina este amandurora!!!


Cu siguranta. Apreciez si chiar sunt utile posturile tale. Multumesc si sper ca in continuare ca vei analiza si-mi vei transmite opinia ta. Repet nu caut persoane care sa ma ridice, ca nu ma ajuta cu nimic si nici decizia luata nu se va schimba. O relatie terminata ar trebui sa ridice un semn de intrebare pentru ambii, iar eu nu vreau sa repet greselile.



Asumati-le,inregistreaza-le in opisul inimii tale,incearca sa nu recidivezi in comiterea lor,si ia-o de la capat,nu esti singura femeie cu astfel de probleme!!!Femeile,prin insasi structura lor,sunt luptatoare,si de cele mai multe ori,,chiar invingatoare,caci au o alimentare de energie personala,a carei sursa sunt vointa si sufletul!!Gata cu autocompatimirea,,stiu,este dificil,te cred,dar numai lupta cu viata caleste omul!!!! [/quote]

eu cred ca ai luat-o pe o cale gresita cu gandirea asta
Eu sunt barbat si ma minunez cand vad ce zici ! Viata nu e chiar asa ca in carti sau telenovele
picard-jean-luc
Postat pe 15 Septembrie 2012 06:39

stati ca acum trebuie sa comentez prostiile spuse de ceilalti ca nu tot ce debiteaza ei pe aici poate fi luat in seama
Nici ce zic eu nu trebuie inteles motamo ci cu creier
picard-jean-luc
Postat pe 15 Septembrie 2012 06:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
IUBESC UN INTERLOP 4 De la: cami_goanga10 25 Aprilie 2010 10:35
Un sfat, va rog.. 17 De la: vss 4 Mai 2010 20:50
iubire -diferenta de virsta... 43 De la: Eva32 27 Aprilie 2011 23:57
Am nevoie de un sfat !! 3 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:40
ce sa fac? 3 De la: kudika030058 27 Mai 2009 17:27