Setari Cookie-uri

AM AFLAT DUPA APROAPE UN AN CA SUNT AMANTA......

Hmm, interesant sa gasesc postarea asta chiar acum. Am fost in aceasi situatie.Nu mi-a trebuit un an de zile sa simt ca ceva nu e in regula cu el, desi si el se purta ca si al tau.Ieseam impreuna in societate si toate cele...Intuitia imi spunea insa ce ceva nu e clar, si numai nu puteam sa imi dau seama.Pana intr-o seara l-am prins la coltz si am fost de fapt un "bully" si l-am amenintat daca nu imi spune ce se intampla. O saptamana am fost in shoc.Nu am putut reactiona deloc, nu am fost furioasa nu am fost intelegatoare, EL a luat- ca eu acceptand situatia in care sunt...Si dupa o saptamana am explodat. I-am distrus imaginea in sociatea in care am umblat, la prieteni, la oricine. incerca in orice chip sa imi intre in voie, am fost aproape de pragul sa o contactez pe nevasta lui si sa-l distrug cu adevarat.Dar nu stiam cine este ea si m-am gandit ca poate e mai bine sa nu intru pe un teritoriu necunoscut. El imi spunea despre casnicia lui ca e pe duca si eu nu am nimic de a face cu problemele dintre ei doi si de aia nu a vrut sa ma implice. Bineinteles nu am putut sa-l cred si am zis ca v-a trebui sa imi dovedeasca ca nu minte.Dupa vreo 2 luni a aparut la mine cu scrisoarea de divort. ea bagase divortul pana la urma.Am acceptat si am zis ca cel putin putem fii prieteni si a fost din nou o tentativa de relatie.El se facea luntre si punte sa ma multumeasca si sa imi arate ca ma iubeste.Mi-a trebuit foarte putin timp sa imi dau seama ca pt unii oameni a doua sansa pur si simplu nu functionea..Nu voi putea sa am incredere in el niciodata.Am terminat relatia AZI si ma simt asa de usurata.Simt ca am facut cel mai bun lucru pt mine...si mi-am facut cel mai frumos cadou de Craciun.Mi-am recastigat respectul si increderea in mine si mi-am redat libertatea de a iubi un om care ma merita cu adevarat.
kudika059170
Postat pe 23 Decembrie 2012 16:10
Cine accepta aceasta situatie este o ''proasta''
te foloseste . Pentru mine asemenea femei sant CP

kudika_4954
Postat pe 23 Decembrie 2012 17:18
Cine accepta aceasta situatie este o ''proasta''
te foloseste . Pentru mine asemenea femei sant CP

kudika_4954
Postat pe 23 Decembrie 2012 17:18
FELICITARI!............
kudika_4954
Postat pe 23 Decembrie 2012 17:20
De la: kudika059170, la data 2012-12-23 16:10:48Hmm, interesant sa gasesc postarea asta chiar acum. Am fost in aceasi situatie.Nu mi-a trebuit un an de zile sa simt ca ceva nu e in regula cu el, desi si el se purta ca si al tau.Ieseam impreuna in societate si toate cele...Intuitia imi spunea insa ce ceva nu e clar, si numai nu puteam sa imi dau seama.Pana intr-o seara l-am prins la coltz si am fost de fapt un "bully" si l-am amenintat daca nu imi spune ce se intampla. O saptamana am fost in shoc.Nu am putut reactiona deloc, nu am fost furioasa nu am fost intelegatoare, EL a luat- ca eu acceptand situatia in care sunt...Si dupa o saptamana am explodat. I-am distrus imaginea in sociatea in care am umblat, la prieteni, la oricine. incerca in orice chip sa imi intre in voie, am fost aproape de pragul sa o contactez pe nevasta lui si sa-l distrug cu adevarat.Dar nu stiam cine este ea si m-am gandit ca poate e mai bine sa nu intru pe un teritoriu necunoscut. El imi spunea despre casnicia lui ca e pe duca si eu nu am nimic de a face cu problemele dintre ei doi si de aia nu a vrut sa ma implice. Bineinteles nu am putut sa-l cred si am zis ca v-a trebui sa imi dovedeasca ca nu minte.Dupa vreo 2 luni a aparut la mine cu scrisoarea de divort. ea bagase divortul pana la urma.Am acceptat si am zis ca cel putin putem fii prieteni si a fost din nou o tentativa de relatie.El se facea luntre si punte sa ma multumeasca si sa imi arate ca ma iubeste.Mi-a trebuit foarte putin timp sa imi dau seama ca pt unii oameni a doua sansa pur si simplu nu functionea..Nu voi putea sa am incredere in el niciodata.Am terminat relatia AZI si ma simt asa de usurata.Simt ca am facut cel mai bun lucru pt mine...si mi-am facut cel mai frumos cadou de Craciun.Mi-am recastigat respectul si increderea in mine si mi-am redat libertatea de a iubi un om care ma merita cu adevarat.



Inteleapta decizie,bravos!!!! Sarbatori fericite!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Decembrie 2012 17:22
vrei sa o punem?
kudika150696
Postat pe 23 Decembrie 2012 18:54
De la: kudika059170, la data 2012-12-23 16:10:48Hmm, interesant sa gasesc postarea asta chiar acum. Am fost in aceasi situatie.Nu mi-a trebuit un an de zile sa simt ca ceva nu e in regula cu el, desi si el se purta ca si al tau.Ieseam impreuna in societate si toate cele...Intuitia imi spunea insa ce ceva nu e clar, si numai nu puteam sa imi dau seama.Pana intr-o seara l-am prins la coltz si am fost de fapt un "bully" si l-am amenintat daca nu imi spune ce se intampla. O saptamana am fost in shoc.Nu am putut reactiona deloc, nu am fost furioasa nu am fost intelegatoare, EL a luat- ca eu acceptand situatia in care sunt...Si dupa o saptamana am explodat. I-am distrus imaginea in sociatea in care am umblat, la prieteni, la oricine. incerca in orice chip sa imi intre in voie, am fost aproape de pragul sa o contactez pe nevasta lui si sa-l distrug cu adevarat.Dar nu stiam cine este ea si m-am gandit ca poate e mai bine sa nu intru pe un teritoriu necunoscut. El imi spunea despre casnicia lui ca e pe duca si eu nu am nimic de a face cu problemele dintre ei doi si de aia nu a vrut sa ma implice. Bineinteles nu am putut sa-l cred si am zis ca v-a trebui sa imi dovedeasca ca nu minte.Dupa vreo 2 luni a aparut la mine cu scrisoarea de divort. ea bagase divortul pana la urma.Am acceptat si am zis ca cel putin putem fii prieteni si a fost din nou o tentativa de relatie.El se facea luntre si punte sa ma multumeasca si sa imi arate ca ma iubeste.Mi-a trebuit foarte putin timp sa imi dau seama ca pt unii oameni a doua sansa pur si simplu nu functionea..Nu voi putea sa am incredere in el niciodata.Am terminat relatia AZI si ma simt asa de usurata.Simt ca am facut cel mai bun lucru pt mine...si mi-am facut cel mai frumos cadou de Craciun.Mi-am recastigat respectul si increderea in mine si mi-am redat libertatea de a iubi un om care ma merita cu adevarat.


Te felicit si eu ca ai luat o decizie de care esti mandra si nu ai bagat capul in nisip, pe motiv ca il iubesti! Majoritatea femeilor asa procedeaza ori, si mai rau, cer socoteala adversarei, de parca nu ar fi si aceea victima, ca si ea! Nu stiu cine este mai de condamnat in astfel de cazuri... oricum, stiu ca isi primesc rasplata, mereu sunt inselate, chiar daca mai prudent.
Craciun Fericit! Viata frumoasa a inceput si pentru tine! Good job!
mobilemaimai_no1
Postat pe 23 Decembrie 2012 19:00
da aveti dreptate .si eu sunt o nevasta inselata si proasta de amanta inca crede tot ce i zice .nu vede k ,ii spune el ,, eu nu mai am nimic cu ea stam doar pt copii ,, iar fraiera il crede ,iar knd am incercat sa i spun adevarul ei ,nu m a crezut si in schimb a crezut minciunile lui .crede ma nu merita sa ii mai deie o noua sansa
va regreta amarnic intr o zi

kudika_9583
Postat pe 23 Decembrie 2012 19:53
oare sa fie , oare sa nu fie?
timpul le rezolva pe toate
doar da-i timp , timpului...
bafta
Mr_Li
Postat pe 24 Decembrie 2012 00:06
Si ce te retine sa -i dai papucii??
Lasa l sa se duca cu cine o vrea, ca sa fie pedeapsa completa :)
kudika052198
Postat pe 24 Decembrie 2012 07:27
Tipul este neserios nu-ti mai pierde timpul cu el.Inca poti sa o iei de la capat cu cineva care te merita.Curaj
Adina_Kalapis
Postat pe 24 Decembrie 2012 18:13
Ce se naste in pacat nu va rezista niciodata,ma refer la iubire,daca nu se renunta nici cand se afla inseamna ca va meritati unul pe altul.
conteledemontechristo
Postat pe 25 Decembrie 2012 15:25
La cat de corect scrii gramatical, te cred si eu. Mai bine te-ai uita la tine in ograda.
Femeia a intrat sa ceara un sfat, iar romanul, ca deh asa e romanul, in loc sa-l ajute pe om, sare la gatul lui sa-i ceara explicatii de ce a facut peretele rosu in loc de albastru.

A zis bine cine a zis, ca traim in Rromania, nu in Romania.
Bafta!
Adrianno
Postat pe 25 Decembrie 2012 17:09
La cat de corect scrii gramatical, te cred si eu. Mai bine te-ai uita la tine in ograda.
Femeia a intrat sa ceara un sfat, iar romanul, ca deh asa e romanul, in loc sa-l ajute pe om, sare la gatul lui sa-i ceara explicatii de ce a facut peretele rosu in loc de albastru.

A zis bine cine a zis, ca traim in Rromania, nu in Romania.
Bafta!
Adrianno
Postat pe 25 Decembrie 2012 17:10
De la: kudika_10951, la data 2012-09-16 08:08:51
si care e rostul scrisului cu majuscule (cu litere mari ca sa intelegi si tu)?

Cred ca esti un specimen de femeie dintre cele mai naive si neinteligente cum rar gasesti !

iar tipul adulterin este oricum un distrus daca pierdea timpul cu o amanta ca tine iar nevasta-sa probabil ii daduse cu flit de mult timp.
Mai e si chestia ca nici nu cred tot ce scri acilea ,deci am rezerve privitor la descopririle tale



La cat de corect scrii gramatical, te cred si eu. Mai bine te-ai uita la tine in ograda.
Femeia a intrat sa ceara un sfat, iar romanul, ca deh asa e romanul, in loc sa-l ajute pe om, sare la gatul lui sa-i ceara explicatii de ce a facut peretele rosu in loc de albastru.

A zis bine cine a zis, ca traim in Rromania, nu in Romania.
Bafta!


P.S. Rog un moderator sa stearga celelalte 2 mesage, postate eronat. Multumesc!
Adrianno
Postat pe 25 Decembrie 2012 17:12
Asta e! Deseori oamenii cand plac pe cineva nu spun totul. Nu e cazul sa te simti vinovata, umilita, jignita. El a ascuns adevarul, deci e gresala lui. Poate ca in felul lui chiar te iubeste si poate tine si la sotia lui, astfel ca nu poate alege intre voi. Tu cum ai aflat? Ti-a zis altcineva? I-ai vazut impreuna? S-a dat el de gol?... Parerea mea, tu faci cum crezi, este sa ai o discutie cu el-daca poti- dupa ce ai analizat si ai decis ce e cel mai bine pentru tine. Daca el e casatorit, sansele sunt cam mici sa ramana cu tine, chiar daca te iubeste si nici nu e indicat sa se produca un divort din cauza ta. Daca e in divort din alte motive e cu totul altceva. E o experienta neplacuta,dar au fost si momente placute,nu? Depinde de cat de tanara esti, daca ai copii sau nu - din alta casatorie-si de planurile tale de viitor. Sub nici o forma sa nu-l urasti sau sa refuzi mai tarziu alt barbat din cauza acestei experiente. Alege ce vrei, dar decide astfel incat sa nu te acuzi singura pentru decizia luata.
c_dana
Postat pe 26 Decembrie 2012 14:37
De la: krizantema, la data 2012-09-16 07:43:03ce sfat mai vrei sa primesti daca tu singura stii foarte bine situatia lui si inca mai esti cu el.v-a mintit pe amandoua



poate ca le iubeste pe ambele in felul lui si nu poate renunta la nici una din ele ...

imi aduc aminte ca o asemenea oferta am primit si eu de la EXa mea dupa 3 ani de relatie....insa eu iam zis BYE BYE....

deci tzine de fiecare ....sa accepte sau sa refuze...
yneedlove
Postat pe 31 Decembrie 2012 09:11
Scuze, dar nu prea sunt de acord cu situatia asta, ce-i aia sa-l iubesti si sa nu poti renunta la el? ESTE CASATORIT CU ALTA! Trebuie sa intelegi aspectul...este al alteia...ai face bine sa renunti ca sa nu o ranesti si pe cealalta, care stie sigur ca o inseala...crede-ma, sunt casatorita si cum miros ceva la al meu, cum il sucesc iar la mine.Nu prea imi plac tipele ca tine...gaseste unul liber!
kudika400909
Postat pe 2 Ianuarie 2013 20:19
Ai dreptate!

kudika459244
Postat pe 6 Ianuarie 2013 21:29
asa si? care barbat nu insala? sau care nu are amanta? omul nu este monogam si mai cu seama barbatul
sorinel40
Postat pe 14 Ianuarie 2013 21:26
bati campii...a doua spita la caruta poti fi si ca sotie, nu neeaparat ca amanta
majoritatea femeilor nu stiu sa-si tina barbatii acasa
sorinel40
Postat pe 14 Ianuarie 2013 21:29
De la: sorinel40, la data 2013-01-14 21:26:58 asa si? care barbat nu insala? sau care nu are amanta? omul nu este monogam si mai cu seama barbatul


Sorinel, du-te bate-ti coasa !
Kiddo_
Postat pe 14 Ianuarie 2013 21:37
De la: sorinel40, la data 2013-01-14 21:26:58 asa si? care barbat nu insala? sau care nu are amanta? omul nu este monogam si mai cu seama barbatul


Nu generaliza!
Viorica_Franziska
Postat pe 15 Ianuarie 2013 11:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
M-a parasit 49 De la: kudika434912 24 Iulie 2012 21:34
eu balanta ...iar el taur..ce parere aveti..?? 8 De la: ingerdemon69 4 Decembrie 2008 21:30
...simt nevoia sa aflu si alte pareri... 37 De la: dakar_dakina 17 Martie 2009 17:37
Orientare sexuala cu peripetii 69 De la: Myn_Barbieru_1 27 Ianuarie 2014 10:33
Din ce motive femeile inseala barbatii? [topic cu video] 22 De la: battleofwits 11 Ianuarie 2011 16:36