Setari Cookie-uri

AM AFLAT DUPA APROAPE UN AN CA SUNT AMANTA......

este un neserios care ,te foloseste,!
kudika_6837
Postat pe 16 Septembrie 2012 03:00
urat..tare urat!ori alba..sau neagra :)ce nu intelege?!pune piciorul in prag!
kudika_16367
Postat pe 16 Septembrie 2012 07:24
ce sfat mai vrei sa primesti daca tu singura stii foarte bine situatia lui si inca mai esti cu el.v-a mintit pe amandoua
krizantema
Postat pe 16 Septembrie 2012 07:43

si care e rostul scrisului cu majuscule (cu litere mari ca sa intelegi si tu)?

Cred ca esti un specimen de femeie dintre cele mai naive si neinteligente cum rar gasesti !

iar tipul adulterin este oricum un distrus daca pierdea timpul cu o amanta ca tine iar nevasta-sa probabil ii daduse cu flit de mult timp.
Mai e si chestia ca nici nu cred tot ce scri acilea ,deci am rezerve privitor la descopririle tale
picard-jean-luc
Postat pe 16 Septembrie 2012 08:08
Asta-i povestea lui Ros cocos
Ghicicummacheama
Postat pe 16 Septembrie 2012 15:49
E incredibil sa traiesti intr o lume cu oameni din astia...dar uite ca trebuie sa facem fata. Eu nu te condamn ca ai continuat sa vorbesti cu el.Noi, femeile suntem tare naive si iubim cu patima pana la capat, cand unii dintre partenerii nostri isi bat joc. Asta pana cand prindem experienta si suntem mai atente. Mare pacat ca multe dintre noi suntem atat de atente ca dupa o experienta nu mai putem sa ne dedicam la fel unui barbat care chiar ar merita. Curaj sa te trezesti la realitate si sa stii ce vrei. Sigur nu minti si nu faci tampenii cand iubesti.asa ca...vezi ti de viata ta
kudika_14886
Postat pe 16 Septembrie 2012 16:36
De la: kudika_14886, la data 2012-09-16 16:36:11E incredibil sa traiesti intr o lume cu oameni din astia...dar uite ca trebuie sa facem fata. Eu nu te condamn ca ai continuat sa vorbesti cu el.Noi, femeile suntem tare naive si iubim cu patima pana la capat, cand unii dintre partenerii nostri isi bat joc. Asta pana cand prindem experienta si suntem mai atente. Mare pacat ca multe dintre noi suntem atat de atente ca dupa o experienta nu mai putem sa ne dedicam la fel unui barbat care chiar ar merita. Curaj sa te trezesti la realitate si sa stii ce vrei. Sigur nu minti si nu faci tampenii cand iubesti.asa ca...vezi ti de viata ta



Si ceea ce ai tastat aici este adevarat!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Septembrie 2012 16:44
De la: kudika_15804, la data 2012-09-16 16:44:41
De la: kudika_14886, la data 2012-09-16 16:36:11E incredibil sa traiesti intr o lume cu oameni din astia...dar uite ca trebuie sa facem fata. Eu nu te condamn ca ai continuat sa vorbesti cu el.Noi, femeile suntem tare naive si iubim cu patima pana la capat, cand unii dintre partenerii nostri isi bat joc. Asta pana cand prindem experienta si suntem mai atente. Mare pacat ca multe dintre noi suntem atat de atente ca dupa o experienta nu mai putem sa ne dedicam la fel unui barbat care chiar ar merita. Curaj sa te trezesti la realitate si sa stii ce vrei. Sigur nu minti si nu faci tampenii cand iubesti.asa ca...vezi ti de viata ta



Si ceea ce ai tastat aici este adevarat!!!


macar am invatat si eu ceva din my experience si acum, ca mi am revenit, vad cu alti ochi decat acum ceva timp cand si mie imi cadea cerul in cap
kudika_14886
Postat pe 16 Septembrie 2012 16:48
De la: kudika_14886, la data 2012-09-16 16:48:37
De la: kudika_15804, la data 2012-09-16 16:44:41
De la: kudika_14886, la data 2012-09-16 16:36:11E incredibil sa traiesti intr o lume cu oameni din astia...dar uite ca trebuie sa facem fata. Eu nu te condamn ca ai continuat sa vorbesti cu el.Noi, femeile suntem tare naive si iubim cu patima pana la capat, cand unii dintre partenerii nostri isi bat joc. Asta pana cand prindem experienta si suntem mai atente. Mare pacat ca multe dintre noi suntem atat de atente ca dupa o experienta nu mai putem sa ne dedicam la fel unui barbat care chiar ar merita. Curaj sa te trezesti la realitate si sa stii ce vrei. Sigur nu minti si nu faci tampenii cand iubesti.asa ca...vezi ti de viata ta



Si ceea ce ai tastat aici este adevarat!!!


macar am invatat si eu ceva din my experience si acum, ca mi am revenit, vad cu alti ochi decat acum ceva timp cand si mie imi cadea cerul in cap


Ma bucur pentru tine,pentru faptul ca ti-ai pus "ochelarii" cu dioptria potrivita!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Septembrie 2012 16:52
Daca te complaci in acesta situatie , iti meriti soarta ...
ICEGIRL
Postat pe 16 Septembrie 2012 18:14
nu sunt proasta si poate nici inteligenta pt ceea ce fac (ca raman cu el) dar ca sa intelegti mai bine cei care ma judecati ....el tot timpul era cu mine,eu ii cunosc toti prieteni ,iesim cu ei si etc...deci nu mia dat vreodata un motiv sa banuiesc ca nu e doar pt mine....practic sa mutat la mine ...eram tot timpul impreuna si de aceea v am cerut un sfat pt ca el imi zice ca va baga actele pt divort si incerc sa l cred.........poate e un om rau pt ceea ce a facut si face dar eu il iubes si inimi nui pot comanda....
kudika_16355
Postat pe 19 Septembrie 2012 11:10
intradevar poate ai dreptate dar cu siguranta nu...daca nu crezi te rog nu mai posta la acest mesaj, abtinete si comenteaza unde chiar ai ceva de spus.
kudika_16355
Postat pe 19 Septembrie 2012 11:14
intradevar poate ai dreptate dar cu siguranta nu...daca nu crezi te rog nu mai posta la acest mesaj, abtinete si comenteaza unde chiar ai ceva de spus.
kudika_16355
Postat pe 19 Septembrie 2012 11:15
De la: kudika_16355, la data 2012-09-19 11:10:30nu sunt proasta si poate nici inteligenta pt ceea ce fac (ca raman cu el) dar ca sa intelegti mai bine cei care ma judecati ....el tot timpul era cu mine,eu ii cunosc toti prieteni ,iesim cu ei si etc...deci nu mia dat vreodata un motiv sa banuiesc ca nu e doar pt mine....practic sa mutat la mine ...eram tot timpul impreuna si de aceea v am cerut un sfat pt ca el imi zice ca va baga actele pt divort si incerc sa l cred.........poate e un om rau pt ceea ce a facut si face dar eu il iubes si inimi nui pot comanda....



Te inteleg foarte bine,ceea ce ma determina sa cred ca ,in familia domniei sale ,deja erau probleme!!Ce este demn de retinut,,este faptul ca iubitul tau trebuie sa-si clarifice situatia familiala,daca nu se poate altfel,nu este de acceptat ,o stare de lucruri ingrata!!!In ceea ce priveste inima ta si ceea ce simti pentru iubitul tau,,aici,chiar nu putem interveni in vreun fel!!!Tu hotarasti!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Septembrie 2012 11:21
multumesc...
kudika_16355
Postat pe 25 Septembrie 2012 16:24
De la: kudika_16355, la data 2012-09-19 11:10:30nu sunt proasta si poate nici inteligenta pt ceea ce fac (ca raman cu el) dar ca sa intelegti mai bine cei care ma judecati ....el tot timpul era cu mine,eu ii cunosc toti prieteni ,iesim cu ei si etc...deci nu mia dat vreodata un motiv sa banuiesc ca nu e doar pt mine....practic sa mutat la mine ...eram tot timpul impreuna si de aceea v am cerut un sfat pt ca el imi zice ca va baga actele pt divort si incerc sa l cred.........poate e un om rau pt ceea ce a facut si face dar eu il iubes si inimi nui pot comanda....


Deduc situatia, caci nu vad postarea initiala... dar, cum ziceam, deduc. Nu este greu, pentru ca situatia se incadreaza intr-un tipar "cazuistic", din pacate.
Il iubesti, dar oare chiar nu-i poti comanda inimii?! Suntem oameni cu capacitati cognitive complexe, nu doar instinctuali.
Vreau sa te sfatuiesc sa nu treci chiar asa usor peste omisiunea (citeste necinstea) iubitului tau. Casatoria nu e un lucru minor, de trecut cu vederea celui ce uita sa spuna cand se lanseaza intr-o noua iubire. Daca are capacitatea morala de a uita ca este insurat si de a ti se dedica tie aproape exclusiv si de a te face partasa la viata lui sociala, la fel de bine, intr-o zi, poate sa uite si ca existi! si sa inceapa o noua iubire, cu alta femeie care, la randul ei, sa afle dupa un timp ca nu e singura. Ca mai exista o nevasta si o amanta in caruta inimii generosului domn.
Astfel de oameni nu merita totala deschidere a unei femei, caci nu stii niciodata cand afli ca... nu mai e al tau. Te-ai intrebat, dincolo de scuzele lui, daca nevasta lui stie de tine?!
Ai incercat sa afli si varianta ei?
Crede-ma, iubitul tau e demn de toata suspiciunea, nu ii acorda credit neconditionat, dupa asa o minciuna in care te-a bagat, te-a murdarit public, fara ca tu macar sa stii.
Gandeste! Oare chiar vorbesc prostii, oare chiar sunt o femeie acrita de vreme? Eu iti pot fi mama, de aceea iti cer un exercitiu al mintii, nu o scuza a inimii. Daca vrei sa ai o viata curata, evident.
mobilemaimai_no1
Postat pe 30 Septembrie 2012 18:11
te inteleg, eu am trecut prin asta numai ca nu am fost amanta, am fost sotie, nu fa greseala sa mai ramai cu el,nu merita, daca a facut asta o sa o faca in continuare si mai tarziu poate ajunge sa de-a in tine daca, eu iti spun din proprie experienta dar din punctul de vedere al unei foste sotii inselate
oana_lenuta
Postat pe 23 Decembrie 2012 05:40
Lasa-l si nu te mai uita inapoi.Mergi inainte pentru ca exista si oameni buni care sunt in stare sa traiasca fara a insela.Iti doresc multa bafta!
Ellada6
Postat pe 23 Decembrie 2012 08:33
Si inca un sfat:puica nu mai face greseli gramaticale,daca incepi o conversatie cu un barbat care poseda si ceva creier,cu siguranta se retrage de la bun inceput.Si asta este valabil pt multe alte persoane care comenteaza pe aici.(Va spun cu drag pt ca si eu sunt mama si femeie)
Ellada6
Postat pe 23 Decembrie 2012 08:37
De la: kudika_16355, la data 2012-09-19 11:10:30nu sunt proasta si poate nici inteligenta pt ceea ce fac (ca raman cu el) dar ca sa intelegti mai bine cei care ma judecati ....el tot timpul era cu mine,eu ii cunosc toti prieteni ,iesim cu ei si etc...deci nu mia dat vreodata un motiv sa banuiesc ca nu e doar pt mine....practic sa mutat la mine ...eram tot timpul impreuna si de aceea v am cerut un sfat pt ca el imi zice ca va baga actele pt divort si incerc sa l cred.........poate e un om rau pt ceea ce a facut si face dar eu il iubes si inimi nui pot comanda....
kudika078973
Postat pe 23 Decembrie 2012 08:57
De la: mobilemaimai_no1, la data 2012-09-30 18:11:19
De la: kudika_16355, la data 2012-09-19 11:10:30nu sunt proasta si poate nici inteligenta pt ceea ce fac (ca raman cu el) dar ca sa intelegti mai bine cei care ma judecati ....el tot timpul era cu mine,eu ii cunosc toti prieteni ,iesim cu ei si etc...deci nu mia dat vreodata un motiv sa banuiesc ca nu e doar pt mine....practic sa mutat la mine ...eram tot timpul impreuna si de aceea v am cerut un sfat pt ca el imi zice ca va baga actele pt divort si incerc sa l cred.........poate e un om rau pt ceea ce a facut si face dar eu il iubes si inimi nui pot comanda....


Deduc situatia, caci nu vad postarea initiala... dar, cum ziceam, deduc. Nu este greu, pentru ca situatia se incadreaza intr-un tipar "cazuistic", din pacate.
Il iubesti, dar oare chiar nu-i poti comanda inimii?! Suntem oameni cu capacitati cognitive complexe, nu doar instinctuali.
Vreau sa te sfatuiesc sa nu treci chiar asa usor peste omisiunea (citeste necinstea) iubitului tau. Casatoria nu e un lucru minor, de trecut cu vederea celui ce uita sa spuna cand se lanseaza intr-o noua iubire. Daca are capacitatea morala de a uita ca este insurat si de a ti se dedica tie aproape exclusiv si de a te face partasa la viata lui sociala, la fel de bine, intr-o zi, poate sa uite si ca existi! si sa inceapa o noua iubire, cu alta femeie care, la randul ei, sa afle dupa un timp ca nu e singura. Ca mai exista o nevasta si o amanta in caruta inimii generosului domn.
Astfel de oameni nu merita totala deschidere a unei femei, caci nu stii niciodata cand afli ca... nu mai e al tau. Te-ai intrebat, dincolo de scuzele lui, daca nevasta lui stie de tine?!
Ai incercat sa afli si varianta ei?
Crede-ma, iubitul tau e demn de toata suspiciunea, nu ii acorda credit neconditionat, dupa asa o minciuna in care te-a bagat, te-a murdarit public, fara ca tu macar sa stii.
Gandeste! Oare chiar vorbesc prostii, oare chiar sunt o femeie acrita de vreme? Eu iti pot fi mama, de aceea iti cer un exercitiu al mintii, nu o scuza a inimii. Daca vrei sa ai o viata curata, evident.
kudika391932
Postat pe 23 Decembrie 2012 09:28
Prin aproape aceeasi situatie am trecut si eu. M-am despartit definitiv de el de curand... Nu iti recomand sa mai ramai cu el pentru ca nu se va schimba si cu cat vei petrece mai mult timp alaturi de el, cu atat vei suferi mai mult si nu se merita, crede-ma. Daca vrei sa vorbim mai multe: florina_nicoara@yahoo.com este id-ul meu de mess, intri si vorbim.
kudika387266
Postat pe 23 Decembrie 2012 09:30
https://www.facebook.com/OriBrasov un like si pentru mine va rog!!!
SOrySo
Postat pe 23 Decembrie 2012 10:37
Foarte bun raspunsul! O femeie nu are nevoie de un an sa isi dea seama daca este pe locul doi sau pe primul. Pacat de cele carora le plac compromisurile.
nede_mar
Postat pe 23 Decembrie 2012 10:47
nu merita sa-ti pierzi timpul cu el. cand e vorba de sentimente, e greu sa iei o hotarare. dar avem si minte nu doar suflet. daca adevarul a iesit la iveala ar trebui sa iese si urmarea lui fireasca :fugi cat poti de un asemenea om. doar se foloseste de tine. nimic mai mult. nu-ti face iluzii, un asemenea specimen nu are scrupule. nici nu stie ce sunt alea. nu fiindca n-ar vrea ci fiindca pur si simplu nu poate. asta e limita lui. masura lui. oricat de tare ar durea, fii inteleapta. mai tarziu, lucrurile se pot complica si mai rau. nu vei avea decat de suferit. si cui ii pasa de martiri?
kudika_20142
Postat pe 23 Decembrie 2012 12:16
adevarat poate sotia lui nu stia nimic si era mintita la fel si ca tn, sau poate avea un motiv de se folosea de tine, nu poti sa afli decat daca stii ce i spunea sotie unde se duce cand venea la tn
georgiana84
Postat pe 23 Decembrie 2012 12:16
nu esti singura ..:0
hd39aly
Postat pe 23 Decembrie 2012 12:16
Ai dreptate.....si eu sunt o fosta soție inselata....fosta pt ca s-a întâmplat in urma cu 6luni....într-o sâmbãta a venit o individa la USA si îl cauta pe domnul iar când i-am zis ca eu sunt soția lui a incremenit.....am discutat si mi-a povestit ca aveau o relație frumoasa si chiar urma sa o ceara in cãsãtorie.....nenorocit om.....nici mãcar nu avea servici....eram cazat roti de 6 ani dar nu aveam copii....o aducea acasã mereu când eu eram la serviciu....fata a avut curajul sa vina acasã cu mm sa ne confruntam si cu dansul ca sa nu existe dubii.....si ASA s-a terminat.....nu am mai rãmas in casa din ziua aia....iar in 3 zile am bãgat divorț....de comun acord.....iar dupã o luna gata.....nu mai știu nimic de el.....am renunțat la tot.....am plecat doar cu niște haine.....si atât....dupã ce ca eu câștigãm putini bani....ii cheltuia cu altele.....astfel de om nu merita șanse......pt ca va face mereu la fel.....adultterul nu se iarta.....asta e oricum un scurt rezumat .....acum sunt ok.....mi-am gãsit adevarata Jumatate.....gust fericirea in fiecare zi.....deschideti ochii fetelor.....ca niciodatã nu e prea târziu.....exista destui oameni buni si corecti.....trebuie doar sa avem rãbdare si sa învãțãm din greșeli.......
iulli_a25_yahoo_com
Postat pe 23 Decembrie 2012 12:25
e foarte grea situatia sincer e cretin si pervers ar trebui sa-l lasi nu trebuie sa-i platesti cu aceeasi moneda insa daca te-a folosit o perioada sa-l foslosesti si tu.Asta ar fi cea mai buna lectie pt el .Mult succes.
kudika039363
Postat pe 23 Decembrie 2012 12:53
Cred ca simplul: ramin cu el, spune mult despre valoarea lui. si ca merita. Nu ti-a spus? well, ai sa vezi ca barbatii nu spun asa ceva,sunt destul de discreti. iar daca 1 an...12 luni, sute de zile nu ai aflat, inseamna ca tu erai sotia, chiar daca nu in acte iar amanta era sotia lui. sper sa nu te impiedici in actele lui. drumul iti va fi mai simplu. bafta la amin2.
kudika143020
Postat pe 23 Decembrie 2012 16:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Divortul 23 De la: airam82 27 Februarie 2009 18:29
vreau un sfat 21 De la: stem_29 21 Noiembrie 2010 13:23
EU.EL.PARINTII!!!!!! 7 De la: kudika_pudika 21 Noiembrie 2011 19:09
povestea mea 2 De la: etta 9 Iulie 2009 01:55
o yubesc pe roxanaa ce pot sa fac,, 12 De la: thadoog 9 Octombrie 2009 11:21