Setari Cookie-uri

Cum recunosti barbatul mincinos ?

De la: V_Maira, la data 2012-12-16 12:42:24
De la: kudika_15804, la data 2012-12-16 11:52:57
De la: V_Maira, la data 2012-12-16 11:43:10Depinde cum vezi situatia. Minciunile exista intotdeauna de ambele parti sau mai bine spus exista lucruri pe care nu ti le poate spune in momentele respective. Eu unul nu insel de exemplu si la chestia asta sunt sigur.


Numai cei vinovati nu pot suporta privirea directa,transanta,caci ochii sunt poarta spre sufletul omului si adevarului aflat in el!!!Nu conteaza cat de mult sau grav se minte,ci este suficient ca se recurge la acest act,pentru a cadea in dizgratie!!!!!!!!


Uite eu o sa-ti dau un exemplu , si nu o sa formulez raspunsul meu in asa fel incat sa jigneasca pe cineva. Eu am avut o relatie acum o luna in care am spus tot , si secretele mele si tot ce nu puteam sa spun, am fost sincer in totalitate. Si cu ce m-am ales , hmm stai sa ma gandesc cu o persoana care asculta mai mult de ce spun astia pe internet si faptul ca sunt RAC. Pe langa toate astea cu toate problemele mele am incercat sa fiu langa ea cand avea nevoie. Am avut si vina mea pentru ca ma enerva cand imi spunea, sa zicem in gluma, ca sunt prost si idiot si in toate felurile posibile. Si ma tot punea la experimente ca sa vada cat de mult rezist ca apoi tot eu sa fiu ala linsat. In fine si eu am fost vinovat pentru ca nu am pus piciorul in prag si am fost curios ce o sa se intample. Ciudat pentru ca si persoana respectiva avea expresii ca ale tale, expresii care sugereaza faptul ca tu traiesti intr-o lume care nu exista, cauti ceva ce nu o sa gasesti sau o sa gasesti ceva de genul ala si o sa fii dezamagita. Nu exista om care sa nu minta, aici depinde cat si cum. Oameni care nu inseala exista, depinde cum ii apreciaza altii si cum tin de ei. De obicei sunt considerati idioti ca nu fac un lucru pe care oricine l-ar face pentru ca a vrut sa ramana loial sau sa-si pastreze principiul. Exista oameni care prefera sa fie mai retrasi dar asta nu inseamna ca sunt rai si oameni care te privesc in ochi fara nici macar o problema si sa fie niste neseriosi.
nu tre sa i raspunzi ei,ea se minte singura zi de zi,,e o rasista si o xenofoba,crede ca barbatii sunt mai tarfe ca femeile,,are pitici pe creier,,intotdeauna femeia te ia de prost daca esti bun,,trebuia sa sti asta,,nu i mai cere socoteala uneia dintre ele
kudika_23442
Postat pe 16 Decembrie 2012 12:48
De la: kudika_23442, la data 2012-12-16 12:48:15
De la: V_Maira, la data 2012-12-16 12:42:24
De la: kudika_15804, la data 2012-12-16 11:52:57
De la: V_Maira, la data 2012-12-16 11:43:10Depinde cum vezi situatia. Minciunile exista intotdeauna de ambele parti sau mai bine spus exista lucruri pe care nu ti le poate spune in momentele respective. Eu unul nu insel de exemplu si la chestia asta sunt sigur.


Numai cei vinovati nu pot suporta privirea directa,transanta,caci ochii sunt poarta spre sufletul omului si adevarului aflat in el!!!Nu conteaza cat de mult sau grav se minte,ci este suficient ca se recurge la acest act,pentru a cadea in dizgratie!!!!!!!!


Uite eu o sa-ti dau un exemplu , si nu o sa formulez raspunsul meu in asa fel incat sa jigneasca pe cineva. Eu am avut o relatie acum o luna in care am spus tot , si secretele mele si tot ce nu puteam sa spun, am fost sincer in totalitate. Si cu ce m-am ales , hmm stai sa ma gandesc cu o persoana care asculta mai mult de ce spun astia pe internet si faptul ca sunt RAC. Pe langa toate astea cu toate problemele mele am incercat sa fiu langa ea cand avea nevoie. Am avut si vina mea pentru ca ma enerva cand imi spunea, sa zicem in gluma, ca sunt prost si idiot si in toate felurile posibile. Si ma tot punea la experimente ca sa vada cat de mult rezist ca apoi tot eu sa fiu ala linsat. In fine si eu am fost vinovat pentru ca nu am pus piciorul in prag si am fost curios ce o sa se intample. Ciudat pentru ca si persoana respectiva avea expresii ca ale tale, expresii care sugereaza faptul ca tu traiesti intr-o lume care nu exista, cauti ceva ce nu o sa gasesti sau o sa gasesti ceva de genul ala si o sa fii dezamagita. Nu exista om care sa nu minta, aici depinde cat si cum. Oameni care nu inseala exista, depinde cum ii apreciaza altii si cum tin de ei. De obicei sunt considerati idioti ca nu fac un lucru pe care oricine l-ar face pentru ca a vrut sa ramana loial sau sa-si pastreze principiul. Exista oameni care prefera sa fie mai retrasi dar asta nu inseamna ca sunt rai si oameni care te privesc in ochi fara nici macar o problema si sa fie niste neseriosi.
nu tre sa i raspunzi ei,ea se minte singura zi de zi,,e o rasista si o xenofoba,crede ca barbatii sunt mai tarfe ca femeile,,are pitici pe creier,,intotdeauna femeia te ia de prost daca esti bun,,trebuia sa sti asta,,nu i mai cere socoteala uneia dintre ele


Multam pentru heads up.
V_Maira
Postat pe 16 Decembrie 2012 12:58
Femeia care inseala o face tot din cauza barbatului. Daca ar avea ce-i trebuie, de ce ar mai insela? De regula, motivele sunt fie pentru ca si el o inseala, fie o neglijeaza ( nu discuta cu ea, nu-i ofera suport afectiv, etc). Dupa cum se stie, femeile sunt mai complicate si nevoile lor sunt mai complexe decat ale barbatilor. Oare de aceea unii barbati sunt gay????
healthy011821
Postat pe 16 Decembrie 2012 13:06
De la: healthy011821, la data 2012-12-16 13:06:51Femeia care inseala o face tot din cauza barbatului. Daca ar avea ce-i trebuie, de ce ar mai insela? De regula, motivele sunt fie pentru ca si el o inseala, fie o neglijeaza ( nu discuta cu ea, nu-i ofera suport afectiv, etc). Dupa cum se stie, femeile sunt mai complicate si nevoile lor sunt mai complexe decat ale barbatilor. Oare de aceea unii barbati sunt gay????


Normal ca tot barbatii sunt vinovati, altfel ar fi fost strigator la cer.
Pe baza a ceea ce ai scris chira si un criminal are o scuza: "Pai e vina cutitului ca e ascutit, ce sa fac daca taie? Eu doar l-am tinut in mana."
Ce usor e sa dam vina pe altii
Kiddo_
Postat pe 16 Decembrie 2012 13:11
De la: healthy011821, la data 2012-12-16 13:06:51Femeia care inseala o face tot din cauza barbatului. Daca ar avea ce-i trebuie, de ce ar mai insela? De regula, motivele sunt fie pentru ca si el o inseala, fie o neglijeaza ( nu discuta cu ea, nu-i ofera suport afectiv, etc). Dupa cum se stie, femeile sunt mai complicate si nevoile lor sunt mai complexe decat ale barbatilor. Oare de aceea unii barbati sunt gay????
retardata,,si barbati care inseala o fac tot din cauza femeilor,ca si nevoile lor sunt ft complexe,,oare de asta sunt din ce in ce mai multe femei pe invers vorbe ca nu aveti ce face penibili
kudika_23442
Postat pe 16 Decembrie 2012 13:12
De la: healthy011821, la data 2012-12-16 13:06:51Femeia care inseala o face tot din cauza barbatului. Daca ar avea ce-i trebuie, de ce ar mai insela? De regula, motivele sunt fie pentru ca si el o inseala, fie o neglijeaza ( nu discuta cu ea, nu-i ofera suport afectiv, etc). Dupa cum se stie, femeile sunt mai complicate si nevoile lor sunt mai complexe decat ale barbatilor. Oare de aceea unii barbati sunt gay???? [/quot
In principiu, corect! In toate cazurile, barbatul este vinovat ! Dar nu are legatura cu gay !
visavis
Postat pe 16 Decembrie 2012 13:13
De la: healthy011821, la data 2012-12-16 13:06:51Femeia care inseala o face tot din cauza barbatului. Daca ar avea ce-i trebuie, de ce ar mai insela? De regula, motivele sunt fie pentru ca si el o inseala, fie o neglijeaza ( nu discuta cu ea, nu-i ofera suport afectiv, etc). Dupa cum se stie, femeile sunt mai complicate si nevoile lor sunt mai complexe decat ale barbatilor. Oare de aceea unii barbati sunt gay????



Eu am alta parere. Daca esti nesatisfacuta de ce nu-l parasesti si gata. Si viceversa. Pana la urma tot tu o sa cazi vinovata/vinovat daca continui o relatie care si asa nu e satisfacatoare si inseli in nestire. Poate esti materialista si preferi sa-l tii langa tine pentru ca-ti ofera o siguranta financiara si doar atat, asta ar fi explicatia, alta nu vad. Daca nu te satisface cauta altceva. Mai bine si pt.tine si pt.el/ea. Iar explicatia pe care o dai cu barbatii sunt gay, unii din ei, e invalida pentru ca si femeile sunt pe invers in unele cazuri. Deci pentru tine barbatul e problema mereu, tu nu ai nici macar o vina. Eu zic sa te mai uiti si in oglinda sa vezi daca uneori gresesti si tu fata de el.
V_Maira
Postat pe 16 Decembrie 2012 13:23
De la: V_Maira, la data 2012-12-16 13:23:10
De la: healthy011821, la data 2012-12-16 13:06:51Femeia care inseala o face tot din cauza barbatului. Daca ar avea ce-i trebuie, de ce ar mai insela? De regula, motivele sunt fie pentru ca si el o inseala, fie o neglijeaza ( nu discuta cu ea, nu-i ofera suport afectiv, etc). Dupa cum se stie, femeile sunt mai complicate si nevoile lor sunt mai complexe decat ale barbatilor. Oare de aceea unii barbati sunt gay????



Eu am alta parere. Daca esti nesatisfacuta de ce nu-l parasesti si gata. Si viceversa. Pana la urma tot tu o sa cazi vinovata/vinovat daca continui o relatie care si asa nu e satisfacatoare si inseli in nestire. Poate esti materialista si preferi sa-l tii langa tine pentru ca-ti ofera o siguranta financiara si doar atat, asta ar fi explicatia, alta nu vad. Daca nu te satisface cauta altceva. Mai bine si pt.tine si pt.el/ea. Iar explicatia pe care o dai cu barbatii sunt gay, unii din ei, e invalida pentru ca si femeile sunt pe invers in unele cazuri. Deci pentru tine barbatul e problema mereu, tu nu ai nici macar o vina. Eu zic sa te mai uiti si in oglinda sa vezi daca uneori gresesti si tu fata de el.


Pai majoritatea femeilor se complac in relatii fie din cauza banilor - nu are de ce sa plece la altul atata timp cat ii e cald si bine, fie pt. ca nu suporta sa fie singure si s-au obisnuit atat de mult cu barbatul respectiv, incat fie cum o fi macar are pe cineva.
Kiddo_
Postat pe 16 Decembrie 2012 13:43
Sunt situaþii când, ºtim sau nu ºtim, adevãrul ni se ascunde tuturor..., iar ceea ce înþelegem, sau vrem sã credem, ceea ce ni se pare a fi logic, cãutãm chiar sã ne convingem, pe noi înºine, cã este adevãrat..., cã reprezintã Realitatea.
Mintea va avea mereu aceeaºi îndoialã, pentru cã pentru ea existã ºi DA ºi NU...Astfel ea acceptã doar o parte a Adevãrului...restul fiind considerat a fi "Lipsit de Adevãr"... Rãmâne sã "profite" fiecare de LIBERUL ARBITRU cu care a fost dãruit, pentru a alege partea cea mai bunã...Nu vã lãsaþi intimidaþi! Iubirea existã în "Luminã"!!!
...Iar Lumina o "vezi" doar dacã ai "OCHII" deschiºi...
Luminadestele
Postat pe 16 Decembrie 2012 13:53
De la: Luminadestele, la data 2012-12-16 13:53:28Sunt situaþii când, ºtim sau nu ºtim, adevãrul ni se ascunde tuturor..., iar ceea ce înþelegem, sau vrem sã credem, ceea ce ni se pare a fi logic, cãutãm chiar sã ne convingem, pe noi înºine, cã este adevãrat..., cã reprezintã Realitatea.
Mintea va avea mereu aceeaºi îndoialã, pentru cã pentru ea existã ºi DA ºi NU...Astfel ea acceptã doar o parte a Adevãrului...restul fiind considerat a fi "Lipsit de Adevãr"... Rãmâne sã "profite" fiecare de LIBERUL ARBITRU cu care a fost dãruit, pentru a alege partea cea mai bunã...Nu vã lãsaþi intimidaþi! Iubirea existã în "Luminã"!!!
...Iar Lumina o "vezi" doar dacã ai "OCHII" deschiºi...
denis ce faci ma tata tu esti,ingeras mic
kudika_23442
Postat pe 16 Decembrie 2012 14:01
O minciuna e urmata de alte 7 minciuni, care o sustin !
kudika474904
Postat pe 16 Decembrie 2012 14:12
...mint toti,si sunt un rau...nu neaparat necesar. doar sa ti puna bani in cont, in caz de obligatii. in rest nu merita prea mult suflet...o femeie tare, se descurca si fara el...
kudika080827
Postat pe 16 Decembrie 2012 14:29
De la: kudika080827, la data 2012-12-16 14:29:14...mint toti,si sunt un rau...nu neaparat necesar. doar sa ti puna bani in cont, in caz de obligatii. in rest nu merita prea mult suflet...o femeie tare, se descurca si fara el...


Din pacate sunt multe ca tine si nu meritati nici macar un buna ziua. Persoanele ca tine sunt problema societatii de astazi. Din nefericire specia ta nu o sa dispara niciodata. Stii cum e vb.aia "Cum iti asterni asa dormi". In cazul tau prost ;). O sa ajungi la o varsta si o sa realizezi ca nu ai avut pentru ce sa traiesti. Frumusetea moare ce ai in cap si in suflet nu. Si ma enerveaza ipocritii cel mai mult, pt.ca sunt sigur ca ai mintit si tu la randul tau pt.ca altfel nu vedeai asa lucrurile.
V_Maira
Postat pe 16 Decembrie 2012 14:36
Foarte bine spus Vrânceanu Andrei....ar fi un pont bun ca fiecare sã-și ocupe mai mult timpul cu studiul asupra anumitor probleme de genul acesta într-o bibiliotecã când se dispune de timp. Internetul și site urile promoveazã o percepție asupra lucrurilor din viața realã în mod deformat, negativist si se concluzioneazã cã e mai sigur sa stai în fața unui monitor și sã pierzi vremea...
Natura, realitatea, oamenii te ajutã sã vezi cum sunt într-adevãr. Dupã pãrerea mea e cel mai bine ca fiecare sã meragã la sursã și sã-și facã o percepție proprie asupra acestor chestiuni...Informațiile ce se vehiculeazã pe situ ri nu sunt decât o relecție a unor persoane decepționate, într-un moment prost, care nu face decât sã transmitã și celorlalți din negativism....E adevãrat cã uneori(de cele mai multe ori) realitatea ne face sa ne simțim dezamãgiți, dar asta nu trebuie sã ne facã sã aruncãm în vorbe negativiste... Suntem cu toți foarte diferiți ca personalitate, fiecare aleargã dupã ceva, fiecare își dorește câte ceva,,,daca ne luãm dupã ce spun alții și ne lãsãm influențați de vorbe și reflecțiile altora nu o sã ne mai simțim frumusețea vieții noastre care și așa trece în galop....
un alt punct important e cã citesc persoane a cãror mentalitate încã nu este suficient dezvoltatã, adolescenți și pers mai puțin pregãtite, și se pierd în lumea asta virtualã...
învãțãm unii de la alții sã mințim....mai mult sau mai puțin... minciuni mai mici sau mai mari ...suntem oameni cu toții greșim dar tebuie sã învãțãm din propriile greșeli...și sã nu le repetãm...sinceritatea este cea mai buna dinttre toate. bucurati-vã de soare chiar și atunci când este înourat, plouã, viscolește....
feel_like_me
Postat pe 16 Decembrie 2012 15:06
De la: V_Maira, la data 2012-12-16 14:36:28
De la: kudika080827, la data 2012-12-16 14:29:14...mint toti,si sunt un rau...nu neaparat necesar. doar sa ti puna bani in cont, in caz de obligatii. in rest nu merita prea mult suflet...o femeie tare, se descurca si fara el...


Din pacate sunt multe ca tine si nu meritati nici macar un buna ziua. Persoanele ca tine sunt problema societatii de astazi. Din nefericire specia ta nu o sa dispara niciodata. Stii cum e vb.aia "Cum iti asterni asa dormi". In cazul tau prost ;). O sa ajungi la o varsta si o sa realizezi ca nu ai avut pentru ce sa traiesti. Frumusetea moare ce ai in cap si in suflet nu. Si ma enerveaza ipocritii cel mai mult, pt.ca sunt sigur ca ai mintit si tu la randul tau pt.ca altfel nu vedeai asa lucrurile...



...sã nu mai aruncãm cu piatra cã bãrbatul minte mai mult ca femeia sau cã femeia este capul minciunilor... da sunt și și!... din nefericire sunt persoane (bãrbați și femei) care datoritã generalizãrii cã toți sunt rãi, toți sunt la fel, etc...sunt etichetați deși nu și meritã titlul,,,
feel_like_me
Postat pe 16 Decembrie 2012 15:17
Asa suntem noi oamenii ,mintim mereu . indiferent daca esti barbat sau femeie :(
kudika161339
Postat pe 16 Decembrie 2012 15:49
De la: V_Maira, la data 2012-12-16 12:42:24[quote name='
Uite eu o sa-ti dau un exemplu , si nu o sa formulez raspunsul meu in asa fel incat sa jigneasca pe cineva. Eu am avut o relatie acum o luna in care am spus tot , si secretele mele si tot ce nu puteam sa spun, am fost sincer in totalitate. Si cu ce m-am ales , hmm stai sa ma gandesc cu o persoana care asculta mai mult de ce spun astia pe internet si faptul ca sunt RAC. Pe langa toate astea cu toate problemele mele am incercat sa fiu langa ea cand avea nevoie. Am avut si vina mea pentru ca ma enerva cand imi spunea, sa zicem in gluma, ca sunt prost si idiot si in toate felurile posibile. Si ma tot punea la experimente ca sa vada cat de mult rezist ca apoi tot eu sa fiu ala linsat. In fine si eu am fost vinovat pentru ca nu am pus piciorul in prag si am fost curios ce o sa se intample. Ciudat pentru ca si persoana respectiva avea expresii ca ale tale, expresii care sugereaza faptul ca tu traiesti intr-o lume care nu exista, cauti ceva ce nu o sa gasesti sau o sa gasesti ceva de genul ala si o sa fii dezamagita. Nu exista om care sa nu minta, aici depinde cat si cum. Oameni care nu inseala exista, depinde cum ii apreciaza altii si cum tin de ei. De obicei sunt considerati idioti ca nu fac un lucru pe care oricine l-ar face pentru ca a vrut sa ramana loial sau sa-si pastreze principiul. Exista oameni care prefera sa fie mai retrasi dar asta nu inseamna ca sunt rai si oameni care te privesc in ochi fara nici macar o problema si sa fie niste neseriosi.



Faptul ca tu ai fost o persoana sincera,nu poate decat sa te innobileze,eu nu vad in acesta un defect,ci vad o calitate umana!!In schimb,consider ca i-ai permis domnisoarei mult prea mult si multe,in ceea ce priveste politetea si limbajul folosite in relatia voastra!!!
Minciuna exista si nu conteaza consistenta si gravitatea ei,isi face simtita prezenta ca fapt dplorabil ,in viata unui om!!!Se poate admite sau nu,simplu!In ceea ce priveste inselatul,tot o forma de minciuna este,practicata din ce in ce mai mult!!!!Este adevarat,cei care nu tradeaza sunt desconsiderati de catre ceilalti,dar aceasta tine de modul si gradul de dezvoltare al gandirii fiecarei persoane!!!Eu privesc loialitatea si fidelitatea ca fiind calitati,dar asta nu inseamna ca pot impune cuiva asemenea conditii,decizia asupra lor tinand de liberul arbitru!!!
Referitor la postul meu anterior,cred ca nu l-ai inteles corespunzator!!!!Cei care mint,de regula,nu pot privi in ochii celorlati,existand,insa,si exceptii,dar acestea tin de o disimulare reusita,aproape de perfctiune!!In ceea ce priveste categoria oamenilor ,care nu inseala,da,aceasta este prezenta in societatea noastra,si trebuie considerata ca atare,nimeni nu poate forta pe nimeni la nimic!!!
Ai facut referire la persoanele retrase,introvertite chiar,nu vad legatura cu subiectul in sine,si ele pot minti sau insela,aceste defecte nu tin de temperamentul omului,ci de alti factori!Sunt oameni buni si mai putin buni,oameni,care mint sau nu,persoane,care inseala sau nu,aceasta este lumea in care traim din pacate,important este modul in care intelege fiecare dintre noi sa isi traiasca viata,in care tabara!!Si inca ceva,,,reintoarcerea la bine este foarte importanta,orice greseala recunoscuta si nerepetata este supusa iertarii de catre oameni,nimeni nu este perfect!!!
kudika_15804
Postat pe 16 Decembrie 2012 15:50
:)) tare
kudika017477
Postat pe 17 Decembrie 2012 01:36
De la: valimoscalu1973, la data 2012-12-16 10:31:53buna ziua . dar femeia care insala cum se cunoaste? hai ca sunte ti experti in toate!!!


femeile sunt mai sofisticate la ele realism inseamna ca toti barbatii trebuiesc pacaliti si dispretuiti deci nici nu se contabilizeaza ca minciuna Doar cand se pacalesc pe ele insele sunt foarte afectate
picard-jean-luc
Postat pe 17 Decembrie 2012 06:29
De la: kudika_10951, la data 2012-12-17 06:29:09[quote name=
femeile sunt mai sofisticate la ele realism inseamna ca toti barbatii trebuiesc pacaliti si dispretuiti deci nici nu se contabilizeaza ca minciuna Doar cand se pacalesc pe ele insele sunt foarte afectate



Intre realism si adevar exista asemanari evidente,dar nu inseamna acelasi lucru!!Realismul este capacitatea omului de a vedea realitatea zilnica,,indiferent de modul cum se prezinta aceasta.Adevarul este o notiune, ce tine de modul de gandire al oamenilor,de constiinta lor,a spune adevarul tine de caracterul omului,format de-alungul timpului,incepand cu primii ani de viata!!!Adevarul exista acolo unde ii este permis sa se dezvolte,mincinosii fiind restrictivi in acest sens,indiferent daca vorbim de femei sau de barbati!Insa,este adevarat,exista disproportie intre femei si barbati ,in ceea ce priveste practicarea minciunii,balanta inclinandu-se,clar,in defavoarea barbatilor,acestia fiind mincinosi majoritari!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Decembrie 2012 07:41
bravo e un citat bun sau eo cintare ?
kudika134382
Postat pe 17 Decembrie 2012 08:11
pentru: valimoscalu1973
kudika134382
Postat pe 17 Decembrie 2012 08:12
raspuns corect.
kudika496141
Postat pe 17 Decembrie 2012 22:15
Parerea mea este ca atunci cand iubitul tau este dragastos cu tine ar trebui sa te bucuri pentru ca te iubeste sau cel putin ii face placere atunci cand esti cu el nicidecum nu ar trebui sa te gandesti ca te inseala....la capitolul inselat sunt alte gesturi din care iti poti da seama ca ceva nu este in regula...si de obicei noi femeile cam simtim ;)
chocolatee_lila
Postat pe 19 Decembrie 2012 06:30
Parerea mea este ca atunci cand iubitul tau este dragastos cu tine ar trebui sa te bucuri pentru ca te iubeste sau cel putin ii face placere atunci cand esti cu el nicidecum nu ar trebui sa te gandesti ca te inseala....la capitolul inselat sunt alte gesturi din care iti poti da seama ca ceva nu este in regula...si de obicei noi femeile cam simtim ;)
chocolatee_lila
Postat pe 19 Decembrie 2012 06:31
De la: kudika_15804, la data 2012-12-17 07:41:39
De la: kudika_10951, la data 2012-12-17 06:29:09[quote name=
femeile sunt mai sofisticate la ele realism inseamna ca toti barbatii trebuiesc pacaliti si dispretuiti deci nici nu se contabilizeaza ca minciuna Doar cand se pacalesc pe ele insele sunt foarte afectate



Intre realism si adevar exista asemanari evidente,dar nu inseamna acelasi lucru!!Realismul este capacitatea omului de a vedea realitatea zilnica,,indiferent de modul cum se prezinta aceasta.Adevarul este o notiune, ce tine de modul de gandire al oamenilor,de constiinta lor,a spune adevarul tine de caracterul omului,format de-alungul timpului,incepand cu primii ani de viata!!!Adevarul exista acolo unde ii este permis sa se dezvolte,mincinosii fiind restrictivi in acest sens,indiferent daca vorbim de femei sau de barbati!Insa,este adevarat,exista disproportie intre femei si barbati ,in ceea ce priveste practicarea minciunii,balanta inclinandu-se,clar,in defavoarea barbatilor,acestia fiind mincinosi majoritari!!!


aici ai dreptate!
barbatii sunt intr-adevar mai mincinosi pentru ca nu dau importanta prea mare si nu au asa multe mustrari de constiinta in legatura cu asta mai ales ca multe minciuni le spunem in mod pozitiv din cauza reticentei femeilor in a vrea sa inteleaga anumite aspecte
din experienta stiu ca unele adevaruri pot fi mai daunatoare decat niste minciuni mici spuse cand trebuie.
picard-jean-luc
Postat pe 19 Decembrie 2012 06:57
Minciuna este aceiasi, indiferent de cine o spune, barbat sau femeie! La fel de neplacuta atunci cand este descoperita si la fel de dureroasa!
rondina
Postat pe 19 Decembrie 2012 13:49
De la: rondina, la data 2012-12-19 13:49:07Minciuna este aceiasi, indiferent de cine o spune, barbat sau femeie! La fel de neplacuta atunci cand este descoperita si la fel de dureroasa!



Corect.Nu conteaza tabara,natura,frecventa sau peridiocitatea ,ci faptul in sine!!!!
kudika_15804
Postat pe 19 Decembrie 2012 13:54
De la: healthy011821, la data 2012-12-16 13:06:51Femeia care inseala o face tot din cauza barbatului. Daca ar avea ce-i trebuie, de ce ar mai insela? De regula, motivele sunt fie pentru ca si el o inseala, fie o neglijeaza ( nu discuta cu ea, nu-i ofera suport afectiv, etc). Dupa cum se stie, femeile sunt mai complicate si nevoile lor sunt mai complexe decat ale barbatilor. Oare de aceea unii barbati sunt gay????


Sa nu aruncam pisica moarta numai in curtea barbatilor!
Pe femei nu le forteaza nimeni sa minta si sa insele.O fac din proprie vointa , in anumite conjuncturi.
Thais13
Postat pe 20 Decembrie 2012 07:06
Dar vaaaii cate rautacisme p-aici... barbatii mint doar ca din spirit de solidaritate cu matracucile de femei
Cotoiu_ucigas
Postat pe 20 Decembrie 2012 10:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog ajutati-ma 4 De la: XOXO_GG_ 23 Iunie 2009 01:09
Relatie interzisa.AJUTOR! 3 De la: kudika_22127 26 Noiembrie 2012 16:11
Sa fim impliniti/implinite in relatie 9 De la: wait_sign 10 Aprilie 2010 05:16
Femei versus Barbati. Cat de diferiti suntem de fapt ? 302 De la: Radu_Cristian_1 21 Februarie 2014 17:27
Cum sa fac?? 4 De la: kudika124254 27 Martie 2010 17:55