Setari Cookie-uri

ce sa fac???

am o relatie de un an si 7 luni cu un barbat insurat, intre timp am ramas si insarcinata cu el iar acum am o dulceata de fetita. el nu mai are alti copii cu nevastasa doar cu mine, familia lui nu stie nimic si nici nevastasa.
Eu as vrea sa le spun dar el ma ameninta ca ma distruge si ca il voi pirde de tot, pt ca inca ne vedem vine sa vada fata, iar eu nu stiu ce sa fac...sa accept situatia din cand in cand sau sa spun si sa termin totul cu el?
Ioana_Dobre_1
Postat pe 1 Octombrie 2012 15:29
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-01 15:29:43am o relatie de un an si 7 luni cu un barbat insurat, intre timp am ramas si insarcinata cu el iar acum am o dulceata de fetita. el nu mai are alti copii cu nevastasa doar cu mine, familia lui nu stie nimic si nici nevastasa.
Eu as vrea sa le spun dar el ma ameninta ca ma distruge si ca il voi pirde de tot, pt ca inca ne vedem vine sa vada fata, iar eu nu stiu ce sa fac...sa accept situatia din cand in cand sau sa spun si sa termin totul cu el?




Creste-ti copilasul!! Atat,nu iti pot spune mai mult,,acel copil nu are nicio vina in toata povestea voastra!!
kudika_15804
Postat pe 1 Octombrie 2012 15:33
Cred ca este destul de dureroasa situatia in care te afli!
Ideea este ca ti-ai cam facut-o cu manuta ta!Individul clar nu te vrea dar se pare ca are ceva sentimente vizavi de acel copil.Nu ai mentionat daca mai contribuie si material la crsterea copilului.
Nu este indicat sa ii strici tu familia .Daca va dori sa se alature tie si fiicei tale o va face singur.
Pana atunci incearca sa il ierti si concentreaza-te pe multumirea ta si a fetei.De asemenea , incearca sa afli daca fetei tale ii fac placere vizitele lui.
Noi te pupam si iti tinem pumnii!!
Data viitoare,cu alt barbat, sa nu mai faci compromisuri ....ori numai tu, ori valea.....pupici
cumsafie
Postat pe 16 Octombrie 2012 11:43
scrie o carte!
kudika_16982
Postat pe 16 Octombrie 2012 11:54
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-01 15:29:43am o relatie de un an si 7 luni cu un barbat insurat, intre timp am ramas si insarcinata cu el iar acum am o dulceata de fetita. el nu mai are alti copii cu nevastasa doar cu mine, familia lui nu stie nimic si nici nevastasa.
Eu as vrea sa le spun dar el ma ameninta ca ma distruge si ca il voi pirde de tot, pt ca inca ne vedem vine sa vada fata, iar eu nu stiu ce sa fac...sa accept situatia din cand in cand sau sa spun si sa termin totul cu el?


Nu ar fi ok nici pentru tine, si nici pentru fetita ta, sa accepti in continuare situatia in care te afli acum. Cel mai bine termini totul cu iubitul tau, apoi o suni pe nevasta-sa sa-i spui ce poama are la usa.
kudika_10817
Postat pe 16 Octombrie 2012 13:33
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-01 15:29:43am o relatie de un an si 7 luni cu un barbat insurat, intre timp am ramas si insarcinata cu el iar acum am o dulceata de fetita. el nu mai are alti copii cu nevastasa doar cu mine, familia lui nu stie nimic si nici nevastasa.
Eu as vrea sa le spun dar el ma ameninta ca ma distruge si ca il voi pirde de tot, pt ca inca ne vedem vine sa vada fata, iar eu nu stiu ce sa fac...sa accept situatia din cand in cand sau sa spun si sa termin totul cu el?


l-ai avut vreodata ca sa-l "pirzi"?!!
kiss_my_ass
Postat pe 16 Octombrie 2012 13:36
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-01 15:29:43am o relatie de un an si 7 luni cu un barbat insurat, intre timp am ramas si insarcinata cu el iar acum am o dulceata de fetita. el nu mai are alti copii cu nevastasa doar cu mine, familia lui nu stie nimic si nici nevastasa.
Eu as vrea sa le spun dar el ma ameninta ca ma distruge si ca il voi pirde de tot, pt ca inca ne vedem vine sa vada fata, iar eu nu stiu ce sa fac...sa accept situatia din cand in cand sau sa spun si sa termin totul cu el?


Sfatul meu este sa-ti cresti copilasul. Nu are rost sa-ti strici si tu onoarea in fata familiei lui din momet ce El nu-si doreste ceva serios cu tine. Sa intamplat sa gresesti, oricine greseste insa greselile se pot repara. Eu daca as fi in situatia ta mi-as creste copilul, l-as lasa pe tatik sa vina sa-si vada fetita cand doreste, nu i-as impune sa-i zica ceva sotiei sau nu dar nu l-as mai accepta in pat langa mine, mi-as trai viata frumos langa fetita si poate cu timpul as intalni un barbat care m-ar iubi asa cum sunt pentru ceea ce am si sunt eu ca persoana. Faptul ca altii au de suferit de exemplu sotia dansului si familia in cazul in care sa presupunem ca s-ar afla, nu este vina ta ci al domnului in cauza! Stai linistita si continua-ti drumuul alaturi de fetita si cine stie poate pe parcurs de ce nu un barbat adevarat si vei vedea ca la sfarsit vei fi implinita!
kudika_nikole
Postat pe 16 Octombrie 2012 16:01
Din orice unghi ai privi problema, tot tu esti "personajul negativ" in povestea asta. Din pacate, pe viata, pentru ca este valabil si prin prisma copilului.Pana n-ai sa intelegi asta, n-ai sa intelegi nici sfaturile bune pe care le-ai primit pana acum.

Imi pare rau pentru tine, dar trebuie sa iei ca atare acest lucru.

Evident, lucrurile se pot schimba in bine, dar cu alt barbat. Acesta, tatal copilului tau, nu te va dori niciodata altfel decat acum.

Asta este parerea mea.
Lizicat
Postat pe 17 Octombrie 2012 20:39
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-01 15:29:43am o relatie de un an si 7 luni cu un barbat insurat, intre timp am ramas si insarcinata cu el iar acum am o dulceata de fetita. el nu mai are alti copii cu nevastasa doar cu mine, familia lui nu stie nimic si nici nevastasa.
Eu as vrea sa le spun dar el ma ameninta ca ma distruge si ca il voi pirde de tot, pt ca inca ne vedem vine sa vada fata, iar eu nu stiu ce sa fac...sa accept situatia din cand in cand sau sa spun si sa termin totul cu el?

Poate asta a cautat de la bun inceput, o femeie care sa-i procreeze un copil, din moment ce sotia lui este sterila! Daca nu ai o situatie financiara buna sau conditii pentru a creste copilul, s-ar putea sa te oblige legal, sa i-l incredintezi...timp in care el va explica familiei si sotiei cum si de ce a procedat astfel! Eu cred ca nu faci bine, asteptand ca totul sa se rezolve de la sine, stii cum se spune...boala lunga-i moarte sigura !!! Cum poti accepta aceasta situatie de iad in care traiesti?! Cum mai poti iubi un asemenea "barbat" care tot ce stie el sa faca este sa te ameninte ca te distruge ?!
rondina
Postat pe 18 Octombrie 2012 12:30
De la: rondina, la data 2012-10-18 12:30:17
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-01 15:29:43am o relatie de un an si 7 luni cu un barbat insurat, intre timp am ramas si insarcinata cu el iar acum am o dulceata de fetita. el nu mai are alti copii cu nevastasa doar cu mine, familia lui nu stie nimic si nici nevastasa.
Eu as vrea sa le spun dar el ma ameninta ca ma distruge si ca il voi pirde de tot, pt ca inca ne vedem vine sa vada fata, iar eu nu stiu ce sa fac...sa accept situatia din cand in cand sau sa spun si sa termin totul cu el?

Poate asta a cautat de la bun inceput, o femeie care sa-i procreeze un copil, din moment ce sotia lui este sterila! Daca nu ai o situatie financiara buna sau conditii pentru a creste copilul, s-ar putea sa te oblige legal, sa i-l incredintezi...timp in care el va explica familiei si sotiei cum si de ce a procedat astfel! Eu cred ca nu faci bine, asteptand ca totul sa se rezolve de la sine, stii cum se spune...boala lunga-i moarte sigura !!! Cum poti accepta aceasta situatie de iad in care traiesti?! Cum mai poti iubi un asemenea "barbat" care tot ce stie el sa faca este sa te ameninte ca te distruge ?!


Buna Rondina -acelasi lucru gandeam si eu ,insa dna ce a deschis topicul,vaz ca nu ne mai da nici un semn de intrebare ,acum de situatia lui s-au a ei,daca au bani,relatii,este posibil pe mai tarziu sa se cramponeze cu astfe de posibilitati,s-au mai bine zis,necazuri,-asta e una la mana!
A doua e mai bine sa-si creasca singura copilul cum a zis si MissRainbow si sa nu ceara mila de la el sa-u sa i se inchine!
Dar sa vina fata asta odata sa ne mai dea ceva detalii,nu sa ma tina asa in suspans!
Va pup pe toti nu prea am timp sa atau cu pretenul meu"LPT"
Titanika
Postat pe 19 Octombrie 2012 15:38
De la: Titanika, la data 2012-10-19 15:38:55
De la: rondina, la data 2012-10-18 12:30:17
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-01 15:29:43am o relatie de un an si 7 luni cu un barbat insurat, intre timp am ramas si insarcinata cu el iar acum am o dulceata de fetita. el nu mai are alti copii cu nevastasa doar cu mine, familia lui nu stie nimic si nici nevastasa.
Eu as vrea sa le spun dar el ma ameninta ca ma distruge si ca il voi pirde de tot, pt ca inca ne vedem vine sa vada fata, iar eu nu stiu ce sa fac...sa accept situatia din cand in cand sau sa spun si sa termin totul cu el?

Poate asta a cautat de la bun inceput, o femeie care sa-i procreeze un copil, din moment ce sotia lui este sterila! Daca nu ai o situatie financiara buna sau conditii pentru a creste copilul, s-ar putea sa te oblige legal, sa i-l incredintezi...timp in care el va explica familiei si sotiei cum si de ce a procedat astfel! Eu cred ca nu faci bine, asteptand ca totul sa se rezolve de la sine, stii cum se spune...boala lunga-i moarte sigura !!! Cum poti accepta aceasta situatie de iad in care traiesti?! Cum mai poti iubi un asemenea "barbat" care tot ce stie el sa faca este sa te ameninte ca te distruge ?!


Buna Rondina -acelasi lucru gandeam si eu ,insa dna ce a deschis topicul,vaz ca nu ne mai da nici un semn de intrebare ,acum de situatia lui s-au a ei,daca au bani,relatii,este posibil pe mai tarziu sa se cramponeze cu astfe de posibilitati,s-au mai bine zis,necazuri,-asta e una la mana!
A doua e mai bine sa-si creasca singura copilul cum a zis si MissRainbow si sa nu ceara mila de la el sa-u sa i se inchine!
Dar sa vina fata asta odata sa ne mai dea ceva detalii,nu sa ma tina asa in suspans!
Va pup pe toti nu prea am timp sa atau cu pretenul meu"LPT"

Buna Titanika! Ar trebui sa se pregateasca si pentru asa ceva, individul ala mi se pare un momument de egoism si rautate, nimic nu m-ar mira la el!
rondina
Postat pe 19 Octombrie 2012 15:42
De la: Titanika, la data 2012-10-19 15:38:55
Buna Rondina -acelasi lucru gandeam si eu ,insa dna ce a deschis topicul,vaz ca nu ne mai da nici un semn de intrebare ,acum de situatia lui s-au a ei,daca au bani,relatii,este posibil pe mai tarziu sa se cramponeze cu astfe de posibilitati,s-au mai bine zis,necazuri,-asta e una la mana!
A doua e mai bine sa-si creasca singura copilul cum a zis si MissRainbow si sa nu ceara mila de la el sa-u sa i se inchine!
Dar sa vina fata asta odata sa ne mai dea ceva detalii,nu sa ma tina asa in suspans!
Va pup pe toti nu prea am timp sa atau cu pretenul meu"LPT"



Buna ziua,Titanika,o zi frumoasa iti doresc!!! Ce faci?Esti bine?
kudika_15804
Postat pe 19 Octombrie 2012 15:43
De la: kudika_10817, la data 2012-10-16 13:33:39
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-01 15:29:43am o relatie de un an si 7 luni cu un barbat insurat, intre timp am ramas si insarcinata cu el iar acum am o dulceata de fetita. el nu mai are alti copii cu nevastasa doar cu mine, familia lui nu stie nimic si nici nevastasa.
Eu as vrea sa le spun dar el ma ameninta ca ma distruge si ca il voi pirde de tot, pt ca inca ne vedem vine sa vada fata, iar eu nu stiu ce sa fac...sa accept situatia din cand in cand sau sa spun si sa termin totul cu el?


Nu ar fi ok nici pentru tine, si nici pentru fetita ta, sa accepti in continuare situatia in care te afli acum. Cel mai bine termini totul cu iubitul tau, apoi o suni pe nevasta-sa sa-i spui ce poama are la usa.


Luand lucrurile asa cum sunt acum, este clar ca voi adultii nu aveti o viata frumoasa impreuna si ca nici nu veti avea, din moment ce el nu doreste sa faca publica relatia voastra. Dar acum este total diferit ce aveti de clarificat in legatura cu copilul vostru. El este victima relatiei voastre si va simti acest lucru foarte curand.
Acest aspect ar trebui sa te preocupe, daca ai fi suficient de matura, dar nu stiu de ce, am impresia ca nici faptul ca ai devenit mama nu te face sa iti vezi viata mai bine...
Ca sa iti salvezi copilul de promiscuitatea in care l-ai adus pe lume, trebuie sa stabilesti cu tatal lui termenii in care doreste sa se faca simtit, prezent in viata fetitei - sub toate aspectele, incepand de la recunoasterea paternitatii si nume, pana la contributie baneasca pentru intretinere si prezenta afectiva, contributie si implicare in educatia sa. Are copilul tau si tata?! asta sa te preocupe, nu daca sa il mai primesti in patul tau in chip de amanta... Intelegi?!
maybe
Postat pe 20 Octombrie 2012 23:06
De la: kudika_15804, la data 2012-10-19 15:43:07
De la: Titanika, la data 2012-10-19 15:38:55
Buna Rondina -acelasi lucru gandeam si eu ,insa dna ce a deschis topicul,vaz ca nu ne mai da nici un semn de intrebare ,acum de situatia lui s-au a ei,daca au bani,relatii,este posibil pe mai tarziu sa se cramponeze cu astfe de posibilitati,s-au mai bine zis,necazuri,-asta e una la mana!
A doua e mai bine sa-si creasca singura copilul cum a zis si MissRainbow si sa nu ceara mila de la el sa-u sa i se inchine!
Dar sa vina fata asta odata sa ne mai dea ceva detalii,nu sa ma tina asa in suspans!
Va pup pe toti nu prea am timp sa atau cu pretenul meu"LPT"



Buna ziua,Titanika,o zi frumoasa iti doresc!!! Ce faci?Esti bine?


Buna MissR,bine??? nici vorba!!! vor trece toate,doar sant titanika
Titanika
Postat pe 21 Octombrie 2012 00:32
ce pot spune...mersi pt mesaje.
El inca vine la noi ma ajuta si cu bani dar nu vrea mai mult, deocamdata relatia este buna, adica fara amenintari in ultima vreme din partea lui, suna in fiecare zi sa vada ce facem, iar eu am zis ca voi incarca sa accept situatia asta pentru fata
Ioana_Dobre_1
Postat pe 21 Octombrie 2012 13:36
Si apoi m-am gandit mai bine ca nu ma intereseaza daca nevastasa stie sau nu stie, nu ma ajuta cu nimic pentru ca daca el ar fi vrut sa fie cu noi ar fi fost, mai mult as fi vrut ca parinti lui sa stie, sa aiba si fata mea bunici care sa o alinte care sa o iubeasca, asta imi lipseste pentru ca eu nu am avut parte de asa ceva, ai mei bunici au murit cand eram eu foarte mica. La mine stiu parinti si il si cunosc pentru ca am fost cu el la parinti mei, desi ei nu au stiut atunci ca el este insurat, au aflat cand am ramas insarcinata, si nici acum cand fata are deja 5 luni nu vorbesc cu mine, sunt foarte suparati, defapt tata e cel mai suparat.
El nu vrea sa recunosca copilul, dar am facut o hartie la notar prin care ii plateste pensie alimentara si ca este fiica lui, sincer hartia aia nu prea ma incalzeste pentru ca as fi vrut sa-mi recunoasca fata si in certificatul de nastere, dar inca e timp si pentru asta, si daca nu il voi da eu in judecata poate il va da fata cand va creste.
Ioana_Dobre_1
Postat pe 21 Octombrie 2012 14:23
Cum te vezi peste cativa ani?! Ancorata tot in aceasta situatie ambigua si trista sufletului tau?! La viata si la fericitea ta, mai indraznesti sa te gandesti?! Mai tarziu, fata te va judeca ca ti-ai sacrificat viata, asteptand dupa o himera...Dar cea mai mare greseala este ca ai acceptat umilinta si compromisurile, indiferent de motivele pe care le ai!
rondina
Postat pe 21 Octombrie 2012 15:00
De la: rondina, la data 2012-10-21 15:00:12Cum te vezi peste cativa ani?! Ancorata tot in aceasta situatie ambigua si trista sufletului tau?! La viata si la fericitea ta, mai indraznesti sa te gandesti?! Mai tarziu, fata te va judeca ca ti-ai sacrificat viata, asteptand dupa o himera...Dar cea mai mare greseala este ca ai acceptat umilinta si compromisurile, indiferent de motivele pe care le ai!


e ceva de genul lui D-tru Tinu care a avut un accident mortal dupa care a aparut un fiu si o stewadeza cu pretentii
mai e si Piturca dar de asta s-a aflat ca are un copil cu o amanta poate scapa de accidente daca il si recunoaste
picard-jean-luc
Postat pe 21 Octombrie 2012 15:10
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-21 14:23:59Si apoi m-am gandit mai bine ca nu ma intereseaza daca nevastasa stie sau nu stie, nu ma ajuta cu nimic pentru ca daca el ar fi vrut sa fie cu noi ar fi fost, mai mult as fi vrut ca parinti lui sa stie, sa aiba si fata mea bunici care sa o alinte care sa o iubeasca, asta imi lipseste pentru ca eu nu am avut parte de asa ceva, ai mei bunici au murit cand eram eu foarte mica. La mine stiu parinti si il si cunosc pentru ca am fost cu el la parinti mei, desi ei nu au stiut atunci ca el este insurat, au aflat cand am ramas insarcinata, si nici acum cand fata are deja 5 luni nu vorbesc cu mine, sunt foarte suparati, defapt tata e cel mai suparat.
El nu vrea sa recunosca copilul, dar am facut o hartie la notar prin care ii plateste pensie alimentara si ca este fiica lui, sincer hartia aia nu prea ma incalzeste pentru ca as fi vrut sa-mi recunoasca fata si in certificatul de nastere, dar inca e timp si pentru asta, si daca nu il voi da eu in judecata poate il va da fata cand va creste.



Nu crezi,ca,totusi,este mult prea tarziu ca sa te gandesti la toate acestea???Prezenta copilului in viata ta este definitiva si nu mai ai cum sa schimbi lucrurile,va fi zestrea ta mult timp de acum incolo,indiferent daca este sau va fi recunoscuta de catre tatal biologic!!!Dorintele tale sunt firesti pentru o mamama,care se gandeste la binele copilului sau,dar trebuie sa iei in calcul si nerealizarea lor,sa nu ramai blocata pe ceva,care nu iti aduce multumire!!!Rezultatul unei sarcini,la care a contribuit un barbat casatorit,tu o vei duce si vei raspunde pentru educarea si cresterea puiului tau,si nicidecum tatal copilului,,el,prin nerecunoasterea legala,atat de ravnita de tine,s-a absolvit de orice responsabilitate sau obligatie,ramannad,totusi,cea morala,dar la acest capitol,amandoi aveti lacune serioase!!!!Indiferent care va fi evolutia evenimentelor in vietile voastre,luand sau nu in calcul implicarea tatalui,va trebui sa fii parinte complet pentru pruncul tau,nu pentru tata,bunici sau alte rubedenii,ci numai pentru copilul tau!!!! Aceasta este fateta vietii tale,in fata ta si a oamenilor!!!!Creste-ti copilul in bunatatea inimii tale,si daca destinul il va intoarce pe tata la voi,,veti afla la timpul potrivit!!!Nerecunoscand copilul,nu a facut decat sa decada in ochii propriei constiinte,si ma indoiesc ca o va face vreodata,sentimentele nu apar si dispar instant!!!!
kudika_15804
Postat pe 21 Octombrie 2012 15:19
dar ca ea e vinovata nu zice nimeni cine a pus o sa se incurce cu un barbat insurat?
dupa atata timp dace nu si a parasit nevasta era clar ca nici nu o sa faca acest lucru eu zic sa ti vezi de copil si sa l lasi in pace si altadata sa te gandesti bineeee pana sa te incurci cu unul insurat
kudika482522
Postat pe 21 Octombrie 2012 19:21
vinovata de relatie poate, eu nu am vrut nimic serios si nimic mai mult, m-am compacult situatie , doar ca atunci cand am ramas insarcinata a fost accidental si nu am vrut sa fac avort, iar venirea pe lume a fetitei mele indiferent de situatie , chiar e o minune si nu regret nici un moment ca o am si chiar si cu cine o am.
Ioana_Dobre_1
Postat pe 21 Octombrie 2012 20:26
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-21 20:26:41vinovata de relatie poate, eu nu am vrut nimic serios si nimic mai mult, m-am compacult situatie , doar ca atunci cand am ramas insarcinata a fost accidental si nu am vrut sa fac avort, iar venirea pe lume a fetitei mele indiferent de situatie , chiar e o minune si nu regret nici un moment ca o am si chiar si cu cine o am.


La replica aceasta sunt de acord cu dumneavoastra. Ceea ce imi displace personal este faptul ca tu incerci sa-l determini pe tata sa o accepte oficial printr-o hartie. Parerea mea este ca fetita este bine asa cum este - eu as fi fost bucuroasa sa aiba doar numele meu - incearca sa ti cint totusi de sfatul meu de mai sus...o data vei intalni un barbat care-ti va recunoaste si fetita dar si pe tine si veti forma o familie frumoasa. Decat sa iti pierzi vremea cu harti, morale si tot felul de lucruri inutile mai bine te gandesti la viitorul tau si al fetitei si traiesti viata cu optimism astfel incat la sfarsit sa sti ca ai trait o viata implinita!
kudika_nikole
Postat pe 22 Octombrie 2012 00:00
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-21 20:26:41vinovata de relatie poate, eu nu am vrut nimic serios si nimic mai mult, m-am compacult situatie , doar ca atunci cand am ramas insarcinata a fost accidental si nu am vrut sa fac avort, iar venirea pe lume a fetitei mele indiferent de situatie , chiar e o minune si nu regret nici un moment ca o am si chiar si cu cine o am.


Pt ca nu ai facut avort!!!
Totusi te vad o femeie puternica si cred ca parintii tai te vor ierta,dar nu as vrea sa fiu in pielea ta cand fetita va creste si te va judeca.Daca ti-ai ales aceasta soarta, destin,totusi gandestete cand va veni revelionul, sfintele sarbatori si fetita va intreba, de ce nu vine tata s-au, de ce nu sta cu voi,va astepta sa vina tati de ziua ei si sa ramana peste noapte cu ea si te vei trezi mereu singura asteptand,dar ce astepti de la viata.Va trebui mereu sa dai explicatii fetitei si sa gasesti mereu scuze pana vei obosi si apoi......mai tarziu te vei intreba daca s-au meritat toate aceste compromisuri!Chiar nu stiu ce sfat as putea sa-ti dau,dar dupa parerea mea,in locul tau,mai bine singura decat cu el.
In timp,poate iti vei gasi jumatatea care sa-ti daruiasca toata atentia si dragostea de care ai nevoie!Nu esti nici prima dar nici ultima femeie care trece prin astfel de situatie!Dzeu cu tine!!!
Titanika
Postat pe 22 Octombrie 2012 00:58
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-21 20:26:41vinovata de relatie poate, eu nu am vrut nimic serios si nimic mai mult, m-am compacult situatie , doar ca atunci cand am ramas insarcinata a fost accidental si nu am vrut sa fac avort, iar venirea pe lume a fetitei mele indiferent de situatie , chiar e o minune si nu regret nici un moment ca o am si chiar si cu cine o am.


foarte frumos! cu cine seamana fata? A mea seamana cu mine!
picard-jean-luc
Postat pe 22 Octombrie 2012 06:55
fata seamana cu el , doar cu el!
Ioana_Dobre_1
Postat pe 22 Octombrie 2012 09:46
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-22 09:46:20fata seamana cu el , doar cu el!



Si ce relevanta are faptul ca fiica ta seamana cu tatal ei,,de regula,fiicele mostenesc genele tatalui!!Te ajuta,acest aspect , cu ceva la cresterea copilului?
kudika_15804
Postat pe 22 Octombrie 2012 09:52
nu are nici o relevanta cu cine seamana, am raspuns la o intrebare
Ioana_Dobre_1
Postat pe 22 Octombrie 2012 10:24
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-22 10:24:49nu are nici o relevanta cu cine seamana, am raspuns la o intrebare



Foarte bine!Sa-ti creasca copilasul si sa va bucurati una de cealalta!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Octombrie 2012 10:38
De la: Ioana_Dobre_1, la data 2012-10-21 14:23:59Si apoi m-am gandit mai bine ca nu ma intereseaza daca nevastasa stie sau nu stie, nu ma ajuta cu nimic pentru ca daca el ar fi vrut sa fie cu noi ar fi fost, mai mult as fi vrut ca parinti lui sa stie, sa aiba si fata mea bunici care sa o alinte care sa o iubeasca, asta imi lipseste pentru ca eu nu am avut parte de asa ceva, ai mei bunici au murit cand eram eu foarte mica. La mine stiu parinti si il si cunosc pentru ca am fost cu el la parinti mei, desi ei nu au stiut atunci ca el este insurat, au aflat cand am ramas insarcinata, si nici acum cand fata are deja 5 luni nu vorbesc cu mine, sunt foarte suparati, defapt tata e cel mai suparat.
El nu vrea sa recunosca copilul, dar am facut o hartie la notar prin care ii plateste pensie alimentara si ca este fiica lui, sincer hartia aia nu prea ma incalzeste pentru ca as fi vrut sa-mi recunoasca fata si in certificatul de nastere, dar inca e timp si pentru asta, si daca nu il voi da eu in judecata poate il va da fata cand va creste.


Nu e bine ca ai acceptat atatea compromisuri, parerea mea. In fine, e viata ta, ti-o traiesti dupa cum doresti, insa ar trebui sa te gandesti ca pe fetita ta, o va afecta faptul, cand va creste mai mare, ca tatal ei nu are curajul s-o recunoasca in mod oficial, ca trebuie sa stea ascunsa de ochii lumii, ca nu are bunici, ca nu are un tata care s-o iubeasca si care sa fie mandru de fetita lui. Tu, prin deciziile pline de compromis pe care le-ai luat pana acum, ii furi viitorul si stima de sine acestei fetite.

Mi-e mila si de tine, dar de fetita mi-e si mai mila.
kudika_10817
Postat pe 22 Octombrie 2012 11:22
cand am luat decizia de a pastra copilul am luat toate situatiile in calcul si in mare parte voi incerca sa fac tot ce este posibil sa nu simta lipsa nimanui si sa nu=i sipseaca nimic.
Ioana_Dobre_1
Postat pe 23 Octombrie 2012 00:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau sa castig 4 De la: clau19 5 August 2010 00:01
L'oreal arginine resist 3x 16 De la: laviniacristescu 31 Martie 2012 14:58
Prietenia intre colegi 7 De la: raluca_21 16 August 2013 13:50
Echinacea 18 De la: mari58 17 Noiembrie 2010 19:03
Merita iubirea mea un sacrificiu?????????????? 6 De la: ad__83 18 Martie 2011 14:52