Setari Cookie-uri

ce vrea de la mine ?

am inceput sa ma intalnesc cu un tip de la facultate acum o luna..ne am vazut de cateva ori, se purta frumos, mi a povestit vrute si nevrute :) la ultima intalnire m a luat in brate, mi a zis ca i a parut bine ca ne am vazut..iar seara m a intrebat daca vreau sa vdm un film la un prieten de al lui..l am refuzat, am mai vorbit dupa si peste ceva timp mi a zis sa ma duc la o petrecere la el acasa..l am refuzat iar.nu am mai vorbit atunci, dar de cand am inceput facultatea ma intreaba mereu daca vin la facultate, daca nu ma duc imi zice ca a fost degeaba daca eu nu am venit..si tot vorbim de cateva zile. tin sa precizez ca eu nu i am mai dat niciun mesaj de cand m a invitat la el a2a oara. cum sa ma port cu el? as vrea o relatie serioasa cu el, dar nu stiu ce vrea el si cum sa i dau de inteles asta fara sa par penibila..e in zodia pesti ..
kudika_12655
Postat pe 12 Octombrie 2012 03:04
stai linistita ca-i trece
picard-jean-luc
Postat pe 12 Octombrie 2012 06:50
De la: kudika_12655, la data 2012-10-12 03:04:34am inceput sa ma intalnesc cu un tip de la facultate acum o luna..ne am vazut de cateva ori, se purta frumos, mi a povestit vrute si nevrute :) la ultima intalnire m a luat in brate, mi a zis ca i a parut bine ca ne am vazut..iar seara m a intrebat daca vreau sa vdm un film la un prieten de al lui..l am refuzat, am mai vorbit dupa si peste ceva timp mi a zis sa ma duc la o petrecere la el acasa..l am refuzat iar.nu am mai vorbit atunci, dar de cand am inceput facultatea ma intreaba mereu daca vin la facultate, daca nu ma duc imi zice ca a fost degeaba daca eu nu am venit..si tot vorbim de cateva zile. tin sa precizez ca eu nu i am mai dat niciun mesaj de cand m a invitat la el a2a oara. cum sa ma port cu el? as vrea o relatie serioasa cu el, dar nu stiu ce vrea el si cum sa i dau de inteles asta fara sa par penibila..e in zodia pesti ..



Un "vrajitor" de inimi,un crai vesnic indragostit de amoruri de dormitor!!!Vrei relatie serioasa????? Ce varsta ai,domnisoara???? Oricati ani ai avea,cu regret iti spun,ca nu au ochiul format inca,astfel incat sa simti aventurierii de la distanta !!!Ceea ce contravine dorintei tale,,fireasca pentru o tanara ,femeie in formare!!Next!
kudika_15804
Postat pe 12 Octombrie 2012 07:10
De la: kudika_12655, la data 2012-10-12 03:04:34am inceput sa ma intalnesc cu un tip de la facultate acum o luna..ne am vazut de cateva ori, se purta frumos, mi a povestit vrute si nevrute :) la ultima intalnire m a luat in brate, mi a zis ca i a parut bine ca ne am vazut..iar seara m a intrebat daca vreau sa vdm un film la un prieten de al lui..l am refuzat, am mai vorbit dupa si peste ceva timp mi a zis sa ma duc la o petrecere la el acasa..l am refuzat iar.nu am mai vorbit atunci, dar de cand am inceput facultatea ma intreaba mereu daca vin la facultate, daca nu ma duc imi zice ca a fost degeaba daca eu nu am venit..si tot vorbim de cateva zile. tin sa precizez ca eu nu i am mai dat niciun mesaj de cand m a invitat la el a2a oara. cum sa ma port cu el? as vrea o relatie serioasa cu el, dar nu stiu ce vrea el si cum sa i dau de inteles asta fara sa par penibila..e in zodia pesti ..

pe bune esti la faculta?
din cate vad io in ultima perioada nici fetele de liceu nu au dileme asa puerile .
Incearca si tu sa-l cunosti,da-i ocazia sa te cunoasca ,altfel cum sa aveti o relatie daca va tot dati cu flit
Piscolinoo
Postat pe 12 Octombrie 2012 09:55
studenta la romana-americana sau la spiru haret ?
kudika_16982
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:04
De la: kudika_16982, la data 2012-10-12 10:04:02studenta la romana-americana sau la spiru haret ?

chiar nu conteaza,precizarea e importanta el e peste
Piscolinoo
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:18
caras ?
kudika_16982
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:23
De la: kudika_16982, la data 2012-10-12 10:23:06caras ?

nemo
Piscolinoo
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:28
Daca nu stai la discutii prea mult cu el,nu ai de unde sa sti ce vrea
Titanika
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:29
vrea s-o babardeasca ce nu e clar ?

vrea sa fie ca-n film , finding carasu nemo
kudika_16982
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:34
e clar dar poate se gandeste sa se duca cu "ea"in rai -deocamdata ii place cum vorbeste ca un radio
Titanika
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:39
am lamurit-o si p-asta
kudika_16982
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:49
De la: kudika_16982, la data 2012-10-12 10:49:47am lamurit-o si p-asta

Piscolinoo
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:55
eis neis beby,yu goooooo
Titanika
Postat pe 12 Octombrie 2012 10:59
De la: kudika_12655, la data 2012-10-12 03:04:34am inceput sa ma intalnesc cu un tip de la facultate acum o luna..ne am vazut de cateva ori, se purta frumos, mi a povestit vrute si nevrute :) la ultima intalnire m a luat in brate, mi a zis ca i a parut bine ca ne am vazut..iar seara m a intrebat daca vreau sa vdm un film la un prieten de al lui..l am refuzat, am mai vorbit dupa si peste ceva timp mi a zis sa ma duc la o petrecere la el acasa..l am refuzat iar.nu am mai vorbit atunci, dar de cand am inceput facultatea ma intreaba mereu daca vin la facultate, daca nu ma duc imi zice ca a fost degeaba daca eu nu am venit..si tot vorbim de cateva zile. tin sa precizez ca eu nu i am mai dat niciun mesaj de cand m a invitat la el a2a oara. cum sa ma port cu el? as vrea o relatie serioasa cu el, dar nu stiu ce vrea el si cum sa i dau de inteles asta fara sa par penibila..e in zodia pesti ..


Fii prietenoasa, amabila, insa incearca sa dai inapoi de cate ori te invita la el acasa sau incearca sa te atinga. Cu siguranta, il vei determina sa-si doreasca mai multe de la tine, in afara de o aventura cu iz sexual, adoptand atitudinea descrisa mai devreme.

Si inca o chestie: nu lua prea in serios vorbele lui cum ca daca nu vii la facultate, aceea e o zi trista pentru el. Imi suna a vrajeala ieftina placa asta a lui.


Deci, ca sa concluzionez: fii amabila cu el, insa incearca sa-l tii la distanta atunci cand vine vorba de intalniri la el acasa sau cand vrea sa te atinga. Daca intr-adevar tine la tine, va avea rabdare cu tine, insa, daca vrea doar o aventura de-o noapte, se va da batut usor si va bate in retragere cautand o alta victima pe care s-o abureasca pentru a o aduce in patul lui.
kudika_10817
Postat pe 12 Octombrie 2012 11:07
este deja-scheise reise!!! tot in bet va ajunge si se va satura repede de ea!!!
Titanika
Postat pe 12 Octombrie 2012 11:16
ai venit tu si ai stricat totul
kudika_16982
Postat pe 12 Octombrie 2012 11:17
Povestea ta imi aminteste de drobul de sare din "Prostia omeneasca" a lui Ion Creanga !
rondina
Postat pe 12 Octombrie 2012 11:54
ma judecati toti pentr o postare la 3 dimineata..nu inteleg de ce mai raspundeti daca nu aveti nimic de spus in afara de cateva vorbe la misto ?! nu ne am nascut toti asa inteligenti ca voi, incat sa ne pretam la niste mistouri pe net :) in rest, va multumesc pentru sfaturi :)
kudika_12655
Postat pe 12 Octombrie 2012 14:07
Chiar si la 9 seara poti sa vezi ca oamenii au dreptate...si-au raspuns cu umor,chiar daca nu-ti convine.
nicossia
Postat pe 12 Octombrie 2012 20:48
De la: kudika_10817, la data 2012-10-12 11:07:01
De la: kudika_12655, la data 2012-10-12 03:04:34am inceput sa ma intalnesc cu un tip de la facultate acum o luna..ne am vazut de cateva ori, se purta frumos, mi a povestit vrute si nevrute :) la ultima intalnire m a luat in brate, mi a zis ca i a parut bine ca ne am vazut..iar seara m a intrebat daca vreau sa vdm un film la un prieten de al lui..l am refuzat, am mai vorbit dupa si peste ceva timp mi a zis sa ma duc la o petrecere la el acasa..l am refuzat iar.nu am mai vorbit atunci, dar de cand am inceput facultatea ma intreaba mereu daca vin la facultate, daca nu ma duc imi zice ca a fost degeaba daca eu nu am venit..si tot vorbim de cateva zile. tin sa precizez ca eu nu i am mai dat niciun mesaj de cand m a invitat la el a2a oara. cum sa ma port cu el? as vrea o relatie serioasa cu el, dar nu stiu ce vrea el si cum sa i dau de inteles asta fara sa par penibila..e in zodia pesti ..


Fii prietenoasa, amabila, insa incearca sa dai inapoi de cate ori te invita la el acasa sau incearca sa te atinga. Cu siguranta, il vei determina sa-si doreasca mai multe de la tine, in afara de o aventura cu iz sexual, adoptand atitudinea descrisa mai devreme.

Si inca o chestie: nu lua prea in serios vorbele lui cum ca daca nu vii la facultate, aceea e o zi trista pentru el. Imi suna a vrajeala ieftina placa asta a lui.


Deci, ca sa concluzionez: fii amabila cu el, insa incearca sa-l tii la distanta atunci cand vine vorba de intalniri la el acasa sau cand vrea sa te atinga. Daca intr-adevar tine la tine, va avea rabdare cu tine, insa, daca vrea doar o aventura de-o noapte, se va da batut usor si va bate in retragere cautand o alta victima pe care s-o abureasca pentru a o aduce in patul lui.


poate omu vrea sa vada daca are cu cine,daca-i buna in pat...dupa mintea ta asa....cand sa i'o dea amaratului? dupa nunta?

mor cand ma intreaba cate una..."da tu ce-ti doresti?"...nu tre sa vada omu intai la ce-i buna si la ce nu,sa vada ce face cu ea?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 13 Octombrie 2012 15:58
Cred c-asa-i.Intai proba si pe urma garantia.
nicossia
Postat pe 14 Octombrie 2012 13:03
De la: nicossia, la data 2012-10-14 13:03:09 Cred c-asa-i.Intai proba si pe urma garantia.


Titanika
Postat pe 14 Octombrie 2012 13:49
Buna.In viata vei intalni aceasta situatie insa cu doi protagonisti diferiti.Unul dintre ei este ,,alesul tau,,cautati lucruri diferite,el vrea sa traiasca doar prezentul,tu viitorul.Nu va veti putea acorda.Cel de-al doilea protagonist..poate fi alt baiat care va parea sa se comporte asemanator insa a fi in situatia in care ii va fi teama sa te abordeze si nestiind cum sa iti atraga atentia va reactiona diferit de asteptarile tale..s-ar putea sa fie cel ales..sunt baiat si am trait o situatie in care mi-a placut de o fata insa pentru ca mi-a fost teama, reactiile mele au creat o falsa impresie asupra intentiilor mele.Vei gasi ceva mai bun.Succes
kudika_17158
Postat pe 14 Octombrie 2012 16:20
yoyo_l0ov3
Postat pe 14 Octombrie 2012 23:13
StStai linistita, daca te uiti lung la el si bati din gene, o sa te invite sigur... la o petrecere in doi singura problema e ca s-ar putea ca dupa distractie sa se faca nevazut inapoi in iaz. stii cum e cu pestii... sunt destul de greu de prins...ca aluneca
Micaell
Postat pe 16 Octombrie 2012 14:17
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-10-13 15:58:05
De la: kudika_10817, la data 2012-10-12 11:07:01
De la: kudika_12655, la data 2012-10-12 03:04:34am inceput sa ma intalnesc cu un tip de la facultate acum o luna..ne am vazut de cateva ori, se purta frumos, mi a povestit vrute si nevrute :) la ultima intalnire m a luat in brate, mi a zis ca i a parut bine ca ne am vazut..iar seara m a intrebat daca vreau sa vdm un film la un prieten de al lui..l am refuzat, am mai vorbit dupa si peste ceva timp mi a zis sa ma duc la o petrecere la el acasa..l am refuzat iar.nu am mai vorbit atunci, dar de cand am inceput facultatea ma intreaba mereu daca vin la facultate, daca nu ma duc imi zice ca a fost degeaba daca eu nu am venit..si tot vorbim de cateva zile. tin sa precizez ca eu nu i am mai dat niciun mesaj de cand m a invitat la el a2a oara. cum sa ma port cu el? as vrea o relatie serioasa cu el, dar nu stiu ce vrea el si cum sa i dau de inteles asta fara sa par penibila..e in zodia pesti ..


Fii prietenoasa, amabila, insa incearca sa dai inapoi de cate ori te invita la el acasa sau incearca sa te atinga. Cu siguranta, il vei determina sa-si doreasca mai multe de la tine, in afara de o aventura cu iz sexual, adoptand atitudinea descrisa mai devreme.

Si inca o chestie: nu lua prea in serios vorbele lui cum ca daca nu vii la facultate, aceea e o zi trista pentru el. Imi suna a vrajeala ieftina placa asta a lui.


Deci, ca sa concluzionez: fii amabila cu el, insa incearca sa-l tii la distanta atunci cand vine vorba de intalniri la el acasa sau cand vrea sa te atinga. Daca intr-adevar tine la tine, va avea rabdare cu tine, insa, daca vrea doar o aventura de-o noapte, se va da batut usor si va bate in retragere cautand o alta victima pe care s-o abureasca pentru a o aduce in patul lui.


poate omu vrea sa vada daca are cu cine,daca-i buna in pat...dupa mintea ta asa....cand sa i'o dea amaratului? dupa nunta?

mor cand ma intreaba cate una..."da tu ce-ti doresti?"...nu tre sa vada omu intai la ce-i buna si la ce nu,sa vada ce face cu ea?


Am mentionat eu undeva ceva de nunta? Eu am mentionat faptul ca fata trebuie sa vada daca respectivul are chef de o relatie serioasa si de lunga durata, ceea ce nu implica neaparat o nunta. Poate din punctul tau de vedere orice relatie care este stabila si de lunga durata o fi echivalenta cu o nunta, din punctul meu de vedere, nu.

Si eu sunt pro coabitarii inainte de casatorie, insa nu sunt de acord sa te culci cu oricine iti iese in cale sau sa accepti aburelile unuia in calduri si sa-i cedezi. Este o mare diferenta intre ceea ce ma scris eu si ceea ce ai inteles tu.
kudika_10817
Postat pe 16 Octombrie 2012 14:33
De la: kudika_12655, la data 2012-10-12 03:04:34am inceput sa ma intalnesc cu un tip de la facultate acum o luna..ne am vazut de cateva ori, se purta frumos, mi a povestit vrute si nevrute :) la ultima intalnire m a luat in brate, mi a zis ca i a parut bine ca ne am vazut..iar seara m a intrebat daca vreau sa vdm un film la un prieten de al lui..l am refuzat, am mai vorbit dupa si peste ceva timp mi a zis sa ma duc la o petrecere la el acasa..l am refuzat iar.nu am mai vorbit atunci, dar de cand am inceput facultatea ma intreaba mereu daca vin la facultate, daca nu ma duc imi zice ca a fost degeaba daca eu nu am venit..si tot vorbim de cateva zile. tin sa precizez ca eu nu i am mai dat niciun mesaj de cand m a invitat la el a2a oara. cum sa ma port cu el? as vrea o relatie serioasa cu el, dar nu stiu ce vrea el si cum sa i dau de inteles asta fara sa par penibila..e in zodia pesti ..



Draga mea - pentru a reusi sa cunosti o persoana si sa-ti dai seama daca doreste ceva serios de la tine sau doar o ,, aventura'', trebuie sa ai dea face cu acea persoana. Daca el tot iti face invitatii si tu le refuzi pentru ca ai anumite temeri, pana la urma acest baiat va renunta sa se zbata pentru tine deoarece vede ca toata munca lui este in zadar si astfel va cauta la alta fata ceea ce nu a gasit la tine. Daca nu te-ar fi interesat acest baiat ar fi fost foarte bun comportamentul pe care il ai fata de el dar din momendat ce te intereseaza baiatul, comportamentul tau fata de e nu este unul adecvat. Nu uita intodeauna incearca, invinge-ti temerile si lupta pentru ceea ce iti doresti ! Success!!!
kudika_nikole
Postat pe 16 Octombrie 2012 15:27
Hmmm...Sa inteleg ca nu ai acceptat invitatia la film si cea la petrecere pentru ca ambele erau "acasa" Fie la el,sau la prietenul lui. E ok,si eu as fi procedat la fel. Oricum nu mi se pare tocmai potrivit pentru ca o prima intalnire sa se desfasoare acasa la el. Era mai in ordine daca te invita la un cinema sau la o cafea. Insa prin refuzul tau categoric fara nicio explicatie,tinzi sa pari"salbatica",rece si ca el ca si baiat nu te intereseaza. Iar cum barbatiiau orgoliul lor bine conturat,e posibil sa ii ofere invitatia unei alte fete,vazand ca tu nu esti interesata de el. Iti recomand ca de data asta dac intr-adevar iti place tipul,cand il intalnesti,intr0un mod foarte natural sa ii propui tu sa mergeti impreuna la o cafea,la un film - intr-un loc preferat de catre tine. Iar pe viitor cand ai o nelamurire cu privire la el,intreaba-l iar el iti va raspunde. Raspunsul lui va fi cel mai potrivit. Noi femeile suntem as in interpretari si "punerea cuvintelor in gura".
kudika_14286
Postat pe 18 Octombrie 2012 02:13
La cinema*
kudika_14286
Postat pe 18 Octombrie 2012 02:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa aleg? iubirea sau parintii? 23 De la: simonycik 16 Septembrie 2009 19:14
ajutorrr!!! 2 De la: Adinuca 11 Septembrie 2009 16:17
Trist. 173 De la: kudika042667 27 Iulie 2019 10:41
iubire imposibila 20 De la: kudika142598 15 Martie 2010 22:49
cred ca am nevoie de un sfat 9 De la: zu 15 Octombrie 2009 13:36