Setari Cookie-uri

a II a casatorie

sunt capabili barbatii sa iubeasca o femeie care are un copil din casatoria anterioara?e capabil un barbat sa iubeasca si copilul?cine trece prin a doua casatorie si nu numai,va rog sa veniti cu pareri utile.Va multumesc!
amrita
Postat pe 9 Noiembrie 2012 07:10
De la: amrita, la data 2012-11-09 07:10:14sunt capabili barbatii sa iubeasca o femeie care are un copil din casatoria anterioara?e capabil un barbat sa iubeasca si copilul?cine trece prin a doua casatorie si nu numai,va rog sa veniti cu pareri utile.Va multumesc!




Depinde foarte mult de acel barbat,si de copil ,,,cum reuseste sa se faca placut!!!Nu este ceva imposibil de realizat!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Noiembrie 2012 07:25
Da, e ceva normal. Cand iubesti pe cineva,il iubesti cu tot ce are.Daca un barbat isi doreste sa fie cu o femeie, va accepta tot ce are ea mai scump in viata,copil, soacra, rude, catel
GHEISA_
Postat pe 9 Noiembrie 2012 08:35
Atata timp cat pe tine te accepta cu sechelele datorate primei casatorii, trebuie sa accepte si sa iubeasca si copilul. Plus ca, copilul nu are nicio vina. Nimic nu este imposibil.
Ghicicummacheama
Postat pe 9 Noiembrie 2012 08:57
De la: amrita, la data 2012-11-09 07:10:14sunt capabili barbatii sa iubeasca o femeie care are un copil din casatoria anterioara?e capabil un barbat sa iubeasca si copilul?cine trece prin a doua casatorie si nu numai,va rog sa veniti cu pareri utile.Va multumesc!


da, sunt capabili!!acum depinde si de calitatea barbatului un copil poate fi modelat!!
kiss_my_ass
Postat pe 9 Noiembrie 2012 09:00
De la: amrita, la data 2012-11-09 07:10:14sunt capabili barbatii sa iubeasca o femeie care are un copil din casatoria anterioara?e capabil un barbat sa iubeasca si copilul?cine trece prin a doua casatorie si nu numai,va rog sa veniti cu pareri utile.Va multumesc!


La intrebarea ta nu se poate oferi un raspuns general valabil.

Cunosc situatii in care el o iubeste atat de mult pe acea femeie, dar tine si la copilul ei, dar am aflat si de situatii in care el, desi sustinea ca o iubeste pe tipa si pe copiii ei, in momentul in care acea femeie a conceput un copil cu acel individ, ala s-a schimbat la 180° si a inceput sa-si neglijeze copiii care nu erau ai lui, iubindu-l si rasfatandu-l doar pe cel ce era sange din sangele lui, iar, culmea, mama copiilor era de acord si participa la un asemenea comportament preferential.

kudika_10817
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:40
Aici nu este de capacitate, tu poti iubi o femeie, dar copii ei sa nu te placa(motive puerile) aici este vorba despre caractere, pentru ca indiferent de cat de bun esti sufleteste si capabil sa iubeste multa lume, daca nu ai caracterul care se asteapta copii respectivi sa il ai e posibil ca relatia sa nu fie una foarte buna si sa se inteleaga altceva...
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:47
Aici nu este de capacitate, tu poti iubi o femeie, dar copii ei sa nu te placa(motive puerile) aici este vorba despre caractere, pentru ca indiferent de cat de bun esti sufleteste si capabil sa iubeste multa lume, daca nu ai caracterul care se asteapta copii respectivi sa il ai e posibil ca relatia sa nu fie una foarte buna si sa se inteleaga altceva...
yumy
Postat pe 13 Noiembrie 2012 10:47
"Sunt capabili barbatii sa iubeasca o femeie care are un copil din casatoria anterioara?
E capabil un barbat sa iubeasca si copilul?"

Ridici niste intrebari extrem de dificile. Asta pentru ca vrei un raspuns foarte general. Cand pui acesata problema arata ca nu ai o mare incredere in barbati. Probabil ai mai suferit din cxauza lor iar acum suflii si-n iaurt... Si mi se pare corect sa fii prudenta.
Dar revenind la intrebarile tale, cine i-a cunoscut pe toti? Sunt unul dintre ei dar jur ca nu-i cunosc pe toti.
Este evident ca te afli la o cumpana a vietii in care vrei sa alegi cei mai bine pentru tine si pentru copilul tau si, daca se poate, raspunderea alegerii sa o poti plasa pe umerii altora.
Sigur ca nu ai risca asta, chiar daca am tipa cu totii ca barbatii sunt niste fiinte afective si responsabile. Sigur te-ai intoarce la "alesul" tau si ai vedea ce-i poate pielea. Pana la urma tu trebuie sa dai raspunsul asta. Sunt barbati si barbati. Unii cretini si violenti, altii vicleni si superficiali, iar altii, afectuosi, geniali si responsabili cum sunt eu

Am glumit. Iti urez succes in alegerea ta si nu uita: oricand poti spune NU unei alegeri facute gresit.
O viata senina:)

http://cabinetpsihologic21.wordpress.com/
psihologul-tau
Postat pe 26 Decembrie 2012 20:19
copiii trebuie trimisi la bunici
kudika_23609
Postat pe 26 Decembrie 2012 20:32
De la: kudika_19006, la data 2012-12-26 20:19:23"Sunt capabili barbatii sa iubeasca o femeie care are un copil din casatoria anterioara?
E capabil un barbat sa iubeasca si copilul?"

Ridici niste intrebari extrem de dificile. Asta pentru ca vrei un raspuns foarte general. Cand pui acesata problema arata ca nu ai o mare incredere in barbati. Probabil ai mai suferit din cxauza lor iar acum suflii si-n iaurt... Si mi se pare corect sa fii prudenta.
Dar revenind la intrebarile tale, cine i-a cunoscut pe toti? Sunt unul dintre ei dar jur ca nu-i cunosc pe toti.
Este evident ca te afli la o cumpana a vietii in care vrei sa alegi cei mai bine pentru tine si pentru copilul tau si, daca se poate, raspunderea alegerii sa o poti plasa pe umerii altora.
Sigur ca nu ai risca asta, chiar daca am tipa cu totii ca barbatii sunt niste fiinte afective si responsabile. Sigur te-ai intoarce la "alesul" tau si ai vedea ce-i poate pielea. Pana la urma tu trebuie sa dai raspunsul asta. Sunt barbati si barbati. Unii cretini si violenti, altii vicleni si superficiali, iar altii, afectuosi, geniali si responsabili cum sunt eu

Am glumit. Iti urez succes in alegerea ta si nu uita: oricand poti spune NU unei alegeri facute gresit.
O viata senina:)

http://cabinetpsihologic21.wordpress.com/
nu plasez nimic nimanui .
amrita
Postat pe 19 Ianuarie 2013 02:32
De la: amrita, la data 2012-11-09 07:10:14sunt capabili barbatii sa iubeasca o femeie care are un copil din casatoria anterioara?e capabil un barbat sa iubeasca si copilul?cine trece prin a doua casatorie si nu numai,va rog sa veniti cu pareri utile.Va multumesc!


Barbatul care iubeste femeia va iubi si copilul ei.Astfel vei vedea ce fel de barbat ti-ai ales.
criszoe
Postat pe 19 Ianuarie 2013 07:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand sotul refuza sa mearga in vacanta 7 zile doar cu sotia,pe motiv ca se plictiseste 66 De la: kudika_9592 4 August 2012 15:43
Sa renunt la el ? 17 De la: kudika_971494 29 August 2014 14:29
sa ma casatoresc sau nu??? 44 De la: ioana17_bibi 3 Martie 2010 20:10
sa divortez sau nu? 14 De la: mirtik 9 Februarie 2013 09:40
relatie fara sex 80 De la: floricikademare 14 Ianuarie 2011 13:02