Setari Cookie-uri

sa divortez sau nu?

buna seara tuturor!
sunt hotarata sa divortez dar parca nu am curaj....nu vreau ca intr-un moment de furie sa pun capat unei casnicii de 13 ani si sa-mi cresc copilul de 2 ani departe de tata.problemele mele au inceput in urma cu aproximativ 6 ani cand sotul meu cauta diferite motive sa nu mai facem dragoste,gen: ma doare capul , sunt obosit, ma doare stomacul, am de lucru mult..etc.am glumit pe seama asta dar din zile s-au facut saptamnani din sapt luni....si asa am ajuns sa facem dragoste de 2 ori pe an....e normal???am avut discutii cu el..la inceput calme apoi din partea mea cu reprosuri.imi reprosa sa fiu si eu cu initiativa nu numai el...cu toate ca la inc eu am vrut el nu, sa nu-i mai reprosez ca-i piere cheful cu toate ca reprosurile au venit f tarziu.anul acesta am facut in luna iulei de 7 ori bineinteles dupa plansete si rugaminti sa divortam ca eu nu-mi doresc o asa casnicie.k a fost ok in iulie apoi pana azi nici magar o mangaiere pe mana sau sa ma bata prieteneste pe umar..CE SA FAC?e normal asa? sunt f multe de spus dar nu vreau sa va plictisesc si as dori parerea cuiva neutru de familie.mi-a jurat ca nu are pe nimeni ca nu m-a inselat ca eu sunt cea care are probleme sa ma schimb...etc.eu incredere in el nu mai am absolut deloc: aproape in fiecare week pleca la serv pe motiv ca are de lucru...venea acasa tarziu....din 2009 pana in iulie 2012 am facut dragoste de 5 ori...E NORMAL???
mirtik
Postat pe 11 Noiembrie 2012 23:42
am trecut prin asta si stiu cum te simti,pana la urma am divortat.incearca sa mai discuti cu el,sa salvezi ce mai poti,daca mai ai ce sa salvezi.ai grija de tine si de copil!!!!
amrita
Postat pe 12 Noiembrie 2012 00:50
De la: mirtik, la data 2012-11-11 23:42:28buna seara tuturor!
sunt hotarata sa divortez dar parca nu am curaj....nu vreau ca intr-un moment de furie sa pun capat unei casnicii de 13 ani si sa-mi cresc copilul de 2 ani departe de tata.problemele mele au inceput in urma cu aproximativ 6 ani cand sotul meu cauta diferite motive sa nu mai facem dragoste,gen: ma doare capul , sunt obosit, ma doare stomacul, am de lucru mult..etc.am glumit pe seama asta dar din zile s-au facut saptamnani din sapt luni....si asa am ajuns sa facem dragoste de 2 ori pe an....e normal???am avut discutii cu el..la inceput calme apoi din partea mea cu reprosuri.imi reprosa sa fiu si eu cu initiativa nu numai el...cu toate ca la inc eu am vrut el nu, sa nu-i mai reprosez ca-i piere cheful cu toate ca reprosurile au venit f tarziu.anul acesta am facut in luna iulei de 7 ori bineinteles dupa plansete si rugaminti sa divortam ca eu nu-mi doresc o asa casnicie.k a fost ok in iulie apoi pana azi nici magar o mangaiere pe mana sau sa ma bata prieteneste pe umar..CE SA FAC?e normal asa? sunt f multe de spus dar nu vreau sa va plictisesc si as dori parerea cuiva neutru de familie.mi-a jurat ca nu are pe nimeni ca nu m-a inselat ca eu sunt cea care are probleme sa ma schimb...etc.eu incredere in el nu mai am absolut deloc: aproape in fiecare week pleca la serv pe motiv ca are de lucru...venea acasa tarziu....din 2009 pana in iulie 2012 am facut dragoste de 5 ori...E NORMAL???



Evident ca nu este normal ceea ce ti se intampla!!!Daca sotul tau nu are probleme de sanatate in ceea ce priveste scaderea apetitului sexual,si asta se poate constata la medic,te sfatuiesc sa nu iei in calcul juramintele lui,niciun barbat nu va refuza o femeie ,care i se ofera,cu atat mai mult daca aceasta este chiar sotia sa!!!Deci motivatia este alta,si nicidecum cea prezentata de sotul tau!!!Pe de alta parte,,incearca sa te schimbi,poate ca s-a plictisit de modul tau de a-l aborda in materie de a face dragoste,reinventeaza-te,devino,din nou,atragatoare ,incitatnta ,senzuala!!!Fii mai incisiva in acest sens,barbatilor le plac femeile voluntare in latura aceasta intima!!!
Personal,in momentul in care citesc de aparitia aastfel de probleme,m-am si edificat asupra cauzei reale ,care sta la baza nemultumirilor,putine sunt situatiile medicale,care le justifica,si cu mult mai multe sunt acelea in care se confirma existentei unei a treia persoane ,in viata de cuplu a celor doi!!!Ar fi trist sa fie astfel,exista un copilas la mijloc,singurul ,care va fi marcat de un eventual divort!!!

Draga mea,situatia ta nu este una dintre cele fericite,incearca sa vezi daca mai poti schimba ceva in familia ta,discuta cu sotul ,imbunatatiti-va comportamentele in intimitate,reinventati iubirea dintre voi,cautati sa readuceti tot ceea ce a fost frumos in viata voastra,poate va veti salva casnicia!!!

In rest,,sper sa aud numai de bine ,in ceea ce te priveste!!!
kudika_15804
Postat pe 12 Noiembrie 2012 07:10
Daca esti sigura ca nu are pe altcineva, atunci luati-va de mana si mergeti la un doctor. Poate are probleme cu prostata sau e problema hormonala. Eu zic sa iei in calcul si achizitionarea unui vibrator.Cine stie, poate il va incita si pe el,sa te ajute sau sa priveasca.
GHEISA_
Postat pe 12 Noiembrie 2012 08:51
De la: mirtik, la data 2012-11-11 23:42:28buna seara tuturor!
sunt hotarata sa divortez dar parca nu am curaj....nu vreau ca intr-un moment de furie sa pun capat unei casnicii de 13 ani si sa-mi cresc copilul de 2 ani departe de tata.problemele mele au inceput in urma cu aproximativ 6 ani cand sotul meu cauta diferite motive sa nu mai facem dragoste,gen: ma doare capul , sunt obosit, ma doare stomacul, am de lucru mult..etc.am glumit pe seama asta dar din zile s-au facut saptamnani din sapt luni....si asa am ajuns sa facem dragoste de 2 ori pe an....e normal???am avut discutii cu el..la inceput calme apoi din partea mea cu reprosuri.imi reprosa sa fiu si eu cu initiativa nu numai el...cu toate ca la inc eu am vrut el nu, sa nu-i mai reprosez ca-i piere cheful cu toate ca reprosurile au venit f tarziu.anul acesta am facut in luna iulei de 7 ori bineinteles dupa plansete si rugaminti sa divortam ca eu nu-mi doresc o asa casnicie.k a fost ok in iulie apoi pana azi nici magar o mangaiere pe mana sau sa ma bata prieteneste pe umar..CE SA FAC?e normal asa? sunt f multe de spus dar nu vreau sa va plictisesc si as dori parerea cuiva neutru de familie.mi-a jurat ca nu are pe nimeni ca nu m-a inselat ca eu sunt cea care are probleme sa ma schimb...etc.eu incredere in el nu mai am absolut deloc: aproape in fiecare week pleca la serv pe motiv ca are de lucru...venea acasa tarziu....din 2009 pana in iulie 2012 am facut dragoste de 5 ori...E NORMAL???


Nu e normal sa faceti dragoste atat de rar in 3 ani.

Ce e de facut? Sa discuti deschis cu el si sa-l rogi sa-ti spuna daca nu cumva are o alta relatie, daca neaga lucrul acesta, ii poti propune sa-l insotesti la urolog, ca sa vedeti daca problema nu e cumva de natura fizica. Daca doctorul iti zice ca el e sanatos, atunci ramane in picioare varianta ca blocajul lui ar fi de natura psihologica, insa, din comportamenul pe care il descrii in ceea ce-l priveste pe el, nu cred ca sufera de vreun blocaj de natura psihologica.

Daca tii la casnicia ta si vrei s-o salvezi, incearca sa-l iei cu calm si cu binisorul, chiar daca iti vine in momentele alea sa-l strangi de gat. Comporta-te, de asemenea, cu calm in caz ca-ti spune ca are pe altcineva. Nu-i face reprosuri, din contra, poarta-te ca si cand nu s-ar fi intamplat mare lucru, insa propune-i sa va salvati casnica facand sedinte de terapie de cuplu la un psiholog.

Ar fi pacat, pentru ca aveti o relatie atat de lunga si un copil impreuna, sa va despartiti pentru ca el are o problema de care nu vrea sa-ti povesteasca, insa te invinovateste pe tine.
kudika_10817
Postat pe 12 Noiembrie 2012 12:16
Mie mi se pare foaarte ciudata situatia. In general barbatii au libidoul mai mare ca femeile si rar sa intampla sa refuze o partida. S-ar putea sa aiba o amanta si sa stea cu tine doar pentru copil. Daca nu are pe nimeni...atunci inseamna ca e impotent. Mi se pare greu de crezut ca un barbat sanatos sa poata sa ramana impasibil atunci cand nevasta-sa se dezbraca. Acum nu stiu cum arati. Dupa ce se casatoresc, femeile incep sa-si neglijeze aspectul fizic si sa se cam ingrase. Daca nu e cazul tau, inseamna ca te insala ca altfel nu se poate.
Micaell
Postat pe 12 Noiembrie 2012 14:18
Sunt doua variante sau te inseala mereu sau nu simte placere si ar cam trebui sa cereti sfatul medicului.
kudika_nikole
Postat pe 8 Februarie 2013 20:56
Cred ca are ceva probleme de sanatate sau a intervenit monotonia in relatie.. Mai adauga si tu ceva fantezie iar daca nu merge, poate trece peste jena sau rusine si merge la medic.
Darius_
Postat pe 8 Februarie 2013 21:07
De la: kudika_nikole, la data 2013-02-08 20:56:32Sunt doua variante sau te inseala mereu sau nu simte placere si ar cam trebui sa cereti sfatul medicului.
cf dragostea mea
kudika_28071
Postat pe 8 Februarie 2013 21:20
tocmeste un vibrator sau tocmeste un fotac.
kind_er
Postat pe 9 Februarie 2013 07:55
Am uitat sa te intreb.

Crezi ca in eventualitatea unui divort o sa se inghestuie footacii la pasarea ta ? O sa stea ciucure pe tine ?

kind_er
Postat pe 9 Februarie 2013 08:00
OOOOO, da !!! Pasarica de divortata e foarte cautata pe piata intreaba orice barbat. Inseamna sex fara obligatii
GHEISA_
Postat pe 9 Februarie 2013 08:20
De la: kudika_25578, la data 2013-02-09 08:00:23Am uitat sa te intreb.

Crezi ca in eventualitatea unui divort o sa se inghestuie footacii la pasarea ta ? O sa stea ciucure pe tine ?




Depinde numai si numai de femeia respectiva!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Februarie 2013 09:38
De la: GHEISA_, la data 2013-02-09 08:20:55OOOOO, da !!! Pasarica de divortata e foarte cautata pe piata intreaba orice barbat. Inseamna sex fara obligatii



Nu intotdeauna,Gheisa,buna dimineata!!!! Sexul fara obligatii se parcurge si in cazul cuplurilor inchgate,mergandu-se pe discretie si minciuna!!!!
kudika_15804
Postat pe 9 Februarie 2013 09:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nunta 1 De la: kudika343397 10 Iunie 2013 18:49
Am nevoie de sfaturi.... 11 De la: rashela 29 Ianuarie 2011 20:25
Avem nevoie de nasi! 3 De la: kudika_1001565 4 Octombrie 2016 13:15
ciudate indoieli inainte de casatorie, pls help!!!! 12 De la: pinguina 22 Noiembrie 2010 20:16
fericita... 21 De la: catalina69 21 Octombrie 2009 14:35