Setari Cookie-uri

voi mai fi vreodata cu el??

buna tuturor!
am si eu nevoie de niste pareri,sfaturi...orice:( am stat aproape 3ani cu cineva...de-a lungul timpului am intampinat multe piedici,mai ales din partea parintilor si am trecut cu bine peste toate.el obisnuia sa-mi faca toate poftele si a renuntat la tot pentru mine,dar cu trecerea timpului devena gelos pe zi ce trece.el era cu 6ani mai mare decat mine si mereu imi reprosa ca il pot lasa oricand pentru altul:(.daca ieseam pe strada si se uita vreun baiat la mine incepea cearta..ajunsesem sa petrecem 24h din 24 impreuna.eram doar noi 2 fara familie sau prieteni.imi placea sa fiu mereu cu el dar candva am hotarat sa ma angajez,lucru cu care nu a fost de acord dar in iunie anul trecut m-am angajat.atunci au inceput cu adevarat problemele si atunci a fost mai gelos ca oricand.mi-a cerut de nenumarate ori sa renunt la serviciu dar eu nu am vrut sa mai fiu o intretinuta,aveam 21 de ani si vroiam sa am si eu banul meu.in luna august ne-am despartit... a plecat in alta tara si de atunci nu mai stiu nimic de el..nu m-a sunat,nu mi-a trimis niciun mail...parca nici n-as fi existat pentru el.imi e greu fara el,nu am reusit sa-l uit si nici sa-mi fac pe altcineva..dupa ce a plecat mi-am dat seama cat de important a fost pentru mine si cat de mult l-am si il iubesc..:(( oare se va mai intoarce vreodata la mine?chiar m-a uitat?m-a iubit vreodata?ajutati-ma sa vad lucrurile si din alt unghi...:((
ana_marya_d
Postat pe 5 Aprilie 2010 18:43
deci mai intai de toate iti dau sfatul care mi/ar place mie sa il primesc daca as fi intr/o astfel de situatie//...mie mi se pare ca...tie nu iti trebuie sa vezi lucrurile din alt unghi...ci sa le vezi asha cum sunt de fapt...si sunt ca...mai intai de toate trebuie neaparat sa ai o independenta financiara....
nu te mai agita...a plecat e bun dus...vezi/ti de viatza si cu asta basta!!...dupa cum bine ai zis...A FOST...deci in prezent nu mai este....nici daca s/ar intoarce...nu cred ca ar trebui sa il mai primesti tu...la atitudinea asta...adica daca simtea la unison cu tine...nu avea astfel de atitudini....ar fi stiut ca nu sunt chiar ceea ce te face sa te simti ...bine! poate ca te/a iubit ...in felul lui...dar tu se poate sa ai nevoie de a fi iubita in alt mod!!!
andreea_n_x
Postat pe 5 Aprilie 2010 20:01
o sa se intoarca cand va venii din strainataturi ( unde probabil a ars-o cu altele )....
probabil .....
Move on si lasa-l draq !de nu s-ar mai intoarce ...
Cum pelea mea ,daca el "iti interzice " sa muncesti ....ce barbat e asta ???
El nu stie ca INDEPENDENTA este foarte importanta ?? ( pt unele )
F bine ai facut ca nu ai lasat serviciu pt el ....
So,chill fato,bea o bere ca is destui !
Ai 22 de ani parca .....esti tanara ....unu pleaca,altu' vine ..
blaa
Postat pe 5 Aprilie 2010 20:03
fatelor ms:* mi-ati mai ridicat moralul...cu toate ca..parca tot imi doresc sa fiu cu el,parca tot mai sper ca se va intoarce si va vedea si el ca am si eu dreptate.sincera sa fiu,nu m-ar deranja daca s-a intoarce la mn dupa ce a fost cu altele in timpul asta.atata timp cat nu m-a inselat cand eram impreuna,ce a facut dupa ce ne-am despartit e=0 pentru mine,mai grav ar fi daca s-ar fi indragostit...
ana_marya_d
Postat pe 5 Aprilie 2010 21:18
Nu stiu de ce nu mai apare mesajul care l-am scris ieri .
Consider ca te enumeri printre fetele norocoase care au scapat de un asemenea "specimen" de barbat. Zic specimen, deoarece partenerul ideal nu-ti interzice sa lucrezi, nu iti reproseaza non stop eventualitatea ca il poti insela, parasi etc...nu se cearta din nimic toata ziua si nu te indeparteaza de familie si prieteni...Dar ce sa mai scriu cum trebuie sa fie partenerul ideal, ca stii probabil si tu. La fel stii ca el nu indeplineste conditiile astea. Desigur iti vei gasi la timpul potrivit o persoana care sa te respecte si accepte asa cum esti, fara sa-ti faca resprictii majore in viata cotidiana.


Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Aprilie 2010 12:04
De la: y_anm_d, la data 2010-04-05 21:18:49fatelor ms:* mi-ati mai ridicat moralul...cu toate ca..parca tot imi doresc sa fiu cu el,parca tot mai sper ca se va intoarce si va vedea si el ca am si eu dreptate.sincera sa fiu,nu m-ar deranja daca s-a intoarce la mn dupa ce a fost cu altele in timpul asta.atata timp cat nu m-a inselat cand eram impreuna,ce a facut dupa ce ne-am despartit e=0 pentru mine,mai grav ar fi daca s-ar fi indragostit...

Sincer? Eu m-as bucura daca nu ti-ar face pe plac! Genul acesta de barbat (patriarhal pe cale de disparitie, sper eu) vrea ca o femeie sa fie in totalitate dependenta de el, deci numai bine zici tu bogdaproste ca ai scapat de el?
miss_darine
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:33
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-06 12:04:26Nu stiu de ce nu mai apare mesajul care l-am scris ieri .
Consider ca te enumeri printre fetele norocoase care au scapat de un asemenea "specimen" de barbat. Zic specimen, deoarece partenerul ideal nu-ti interzice sa lucrezi, nu iti reproseaza non stop eventualitatea ca il poti insela, parasi etc...nu se cearta din nimic toata ziua si nu te indeparteaza de familie si prieteni...Dar ce sa mai scriu cum trebuie sa fie partenerul ideal, ca stii probabil si tu. La fel stii ca el nu indeplineste conditiile astea. Desigur iti vei gasi la timpul potrivit o persoana care sa te respecte si accepte asa cum esti, fara sa-ti faca resprictii majore in viata cotidiana.



hello fata scumpa!
miss_darine
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:34
Sincer..parerea mea, cred ca ar trebui sa te calmezi un pic.. mai lasa timpul sa treaca si o sa te obisnuiesti fara el. Ar trebui ca fiecare dintre noi (fetele in special) sa aspiram la mai mult...
raloo_86
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:46
De la: miss_darine, la data 2010-04-06 20:34:51
hello fata scumpa!


missil
Si eu tot la "bogdaproste" ca a scapat usor de el ma gandeam, ce noroc ca a disparut in ceata tipul Asta-i motiv de
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:46
suna bine si chiar mi-as dori sa fie motiv de sarbatorit..la inceput chiar m-am bucurat si pot sa spun ca o perioada mi-am cam facut de cap dar,,,acum imi lipseste:( nu-l poate inlocui nimeni,si nu ma refer la partile negative pt ca pe astea nu i le doresc nimanui,ma ref la siguranta pe care mi-o oferea cnd era langa mn,la cat de importanta ma facea sa am simt,la cat de tandru si romantic era...se zice ca rau e cu rau,dar mai rau e fara rau si am cam simtit asta pe pielea mea..:(
ana_marya_d
Postat pe 6 Aprilie 2010 20:54
eu cred ca te mai iubeste dar fiecare in felul lui, cand a vazut ca nu are cum sa rezolve problema cu gelozia sau independenta fata de el si-a luat inima in dinti si a facut pasul cel mare dupa care nu stie ce o sa se intample daca ii va fi bine cu financiarul va veni sa te caute daca nu probabil ca nu va vrea sa te mai incurce cu problemele lui
wait_sign
Postat pe 11 Aprilie 2010 05:07
multumesc wait_sign esti printre putinele persoane care mi-a spus ca e de parere ca si el ma iubeste si lucrul asta ma bucura chiar daca nu mai sntem impreuna de 8 luni si ceva parca ma simt mai bine atunci cand cineva imi da de inteles ca poate mai avem o sansa...chiar daca a trecut atata timp..poate ca par o disperata si poate ca am si ajuns sa fiu...dar il vreau inapoi cu orice pret,imi lipseste...
ana_marya_d
Postat pe 11 Aprilie 2010 12:15
poi tu nu poti lua legatura in nici un fel cu el?
masline
Postat pe 11 Aprilie 2010 13:46
nu am nr lui..cica e plecat in spania..am incercat sa vorbesc cu cateva rude de-ale lui sa fac rost de nr dar mereu primeam acelasi raspuns:"nu am nr lui,nu ne suna decat cu identitate ascunsa"......tatal lui a murit,mama lui e si ea plecata... de intrat pe mess,pe vechiul id de mess nu mai intra...
ana_marya_d
Postat pe 11 Aprilie 2010 19:22
lasa-i si tu un mail...... poate intra inviz... sau poate nush... ...mail-ul sigur il va citi daca va intra pe acest idș)
masline
Postat pe 11 Aprilie 2010 20:32
crezi ca nu i-am lasat mailuri???nici eu nu le mai stiu numarul.. in plus am parola lui si nu si-a schimbat-o si nici de intrat nu a intrat...pur si simplu cred ca nu a vrut sa mai auda de mine...
ana_marya_d
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:17
De la: y_anm_d, la data 2010-04-11 21:17:21crezi ca nu i-am lasat mailuri???nici eu nu le mai stiu numarul.. in plus am parola lui si nu si-a schimbat-o si nici de intrat nu a intrat...pur si simplu cred ca nu a vrut sa mai auda de mine...


poate are nevoie de un timp de gandire si nu a vrut sa te necajeasca spunandu-ti asta preferand sa si-l ia singur.. nu zic acuma sa stai dupa el, comporta-te ca o fata single dar nu mai gandi ca nu te-a iubit, ca vai ce bine ca ai scapat de el.. lasa sa curga totul de la sine fara sa fortezi u lucrurile..
yogeolove
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:28
eu nu cred asta..... eu cred ca ori unde este nu are acces la internet..... ori nush...inca nu a depasit momentul...si ii vine greu sa ia legatura cu tine....pt ca inca tine la tine...si nu ar mai vrea sa tina la tine...sry... nush ce sa zic ...
masline
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:29
De la: y_anm_d, la data 2010-04-11 21:17:21crezi ca nu i-am lasat mailuri???nici eu nu le mai stiu numarul.. in plus am parola lui si nu si-a schimbat-o si nici de intrat nu a intrat...pur si simplu cred ca nu a vrut sa mai auda de mine...


il controlezi prea mult.
ella13
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:32
De la: ella13, la data 2010-04-11 21:32:20
De la: y_anm_d, la data 2010-04-11 21:17:21crezi ca nu i-am lasat mailuri???nici eu nu le mai stiu numarul.. in plus am parola lui si nu si-a schimbat-o si nici de intrat nu a intrat...pur si simplu cred ca nu a vrut sa mai auda de mine...


il controlezi prea mult.


nu-l controlez,nici vorba de asa ceva,vreau doar sa iau legatura cu el si sa stam de vorba..
ana_marya_d
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:35
De la: zambet88, la data 2010-04-11 21:29:19eu nu cred asta..... eu cred ca ori unde este nu are acces la internet..... ori nush...inca nu a depasit momentul...si ii vine greu sa ia legatura cu tine....pt ca inca tine la tine...si nu ar mai vrea sa tina la tine...sry... nush ce sa zic ...


ar fi bine sa fie asa cum spui tu si inca sa tina la mine,sa se gandeasca la mine...dar din august si pana acum...cred ca m-a uitat si sigur in minte si inima lui este alta..el nu e genul de persoana care sa stea singur si la cum arata,chiar daca ar vrea tot sar femeile pe el....ce ma deranjeaza pe mine cel mai mult e faptul ca atunci cand ne-am despartit si cand el inca era in tara pe mine m-a durut undeva,ca sa zic asa,m-am simtit usurata ca am scapat el el dar cu trecerea timpului...am ajuns sa-i simt lipsa si sa-mi dau seama ca orice as face nu il pot uita
ana_marya_d
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:41
eu o inteleg..... cauta nishte confirmari.... sa stie ce se intampla...si e mai tare in ceata...ca daca vedea ca el a citit mailurile...verificandu-i contul..intelegea ca el nu mai vrea sa stie de ea..... dar asha.... e mai tare in ceata...eu o inteleg.... vrea si ea sa stie ce se intampla si ce poate sa faca:D
masline
Postat pe 11 Aprilie 2010 21:41
De la: zambet88, la data 2010-04-11 21:41:45eu o inteleg..... cauta nishte confirmari.... sa stie ce se intampla...si e mai tare in ceata...ca daca vedea ca el a citit mailurile...verificandu-i contul..intelegea ca el nu mai vrea sa stie de ea..... dar asha.... e mai tare in ceata...eu o inteleg.... vrea si ea sa stie ce se intampla si ce poate sa faca:D


faza e ca el imi repeta zilnic ca ma iubeste si ca nu poate trai fara mine,iar dintr-o data,la "cea mai mica adiere de vant" a fugit.. chiar si noaptea cand dormeam impreuna si in somn cand ma intorceam de pe o parte pe alta,el ma strangea si mai tare in brate si imi zicea "te iubesc"..si atunci cum sa nu mi sa para ciudata reactia lui si cum sa nu ma doara disparitia lui?? unoeri stau si ma gandesc ca poate e in tara in alt oras...si nicidecum plecat...
ana_marya_d
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:09
De la: y_anm_d, la data 2010-04-11 22:09:39
De la: zambet88, la data 2010-04-11 21:41:45eu o inteleg..... cauta nishte confirmari.... sa stie ce se intampla...si e mai tare in ceata...ca daca vedea ca el a citit mailurile...verificandu-i contul..intelegea ca el nu mai vrea sa stie de ea..... dar asha.... e mai tare in ceata...eu o inteleg.... vrea si ea sa stie ce se intampla si ce poate sa faca:D


faza e ca el imi repeta zilnic ca ma iubeste si ca nu poate trai fara mine,iar dintr-o data,la "cea mai mica adiere de vant" a fugit.. chiar si noaptea cand dormeam impreuna si in somn cand ma intorceam de pe o parte pe alta,el ma strangea si mai tare in brate si imi zicea "te iubesc"..si atunci cum sa nu mi sa para ciudata reactia lui si cum sa nu ma doara disparitia lui?? unoeri stau si ma gandesc ca poate e in tara in alt oras...si nicidecum plecat...

Cand ti s-a scris ca sa fii bucuroasa ca a plecat, era vorba de caracterul lui, nu despre faptul ca nu te iubeste, sau daca te iubea nu ar fi plecat asa usor;-) sau macar te intreba daca doresti sa mergi cu el.


Poate ca plecarea lui era de mult timp planuita iar comportarea ta a fost doar o scuza binevenita. SI asta s-ar putea.
Iar faptul ca nu are telefon, internet sau nu mai intra pe mail poate insemna mai multe lucruri, incepand de la faptul ca a terminat cu trecutul pana la faptul ca i s-a intamplat ceva.
Doream sa te intreb de la inceput, daca stii sigur ca a ajuns la destinatie si ca e sanatos. Mi se pare suspect faptul ca un om posesiv, gelos sa dispara asa asa in ceata, sa scapi asa usor de el.
Poate te deranjeaza si faptul ca a terminat asa usor relatia si nu a mai luptat. Poate ti-ar fi placut sa te sune si sa te sacaie in continuare cu gelozia lui...
Full_Metal_Jacket
Postat pe 11 Aprilie 2010 22:54
Poate ca plecarea lui era de mult timp planuita iar comportarea ta a fost doar o scuza binevenita. SI asta s-ar putea.
Iar faptul ca nu are telefon, internet sau nu mai intra pe mail poate insemna mai multe lucruri, incepand de la faptul ca a terminat cu trecutul pana la faptul ca i s-a intamplat ceva.
Doream sa te intreb de la inceput, daca stii sigur ca a ajuns la destinatie si ca e sanatos. Mi se pare suspect faptul ca un om posesiv, gelos sa dispara asa asa in ceata, sa scapi asa usor de el.
Poate te deranjeaza si faptul ca a terminat asa usor relatia si nu a mai luptat. Poate ti-ar fi placut sa te sune si sa te sacaie in continuare cu gelozia lui...[/quote]

ai dreptate,chiar ma asteptam ca dupa o perioada ,nu prea mare,sa ma caute iar,sa ma sune,sa vina la mine acasa...dar nimic eu in noiembrie am aflat ca el a plecat,mi-a spus un prieten de-al lui..si totusi ma gandeam ca daca a plecat in august-septembrie,se va intoarce de sarbatori..dar nimic...nici de paste nu a venit... el nu suporta ca de sarbatori sa fim departe unul de celalalt,de cand l-am cunoscut eu nu am mai stiu ce sunt alea sarbatori in familie sau cu prietenii sau pe la bunici sau diverse rude...doar eu cu el.....era bine,nu am de ce sa ma plang,dar uneori mai simteam nevoia si de alte persoane prin preajma...sunt atat de nedumerita...imi trec atatea intrebari prin cap si atatea ipoteze.....
ana_marya_d
Postat pe 12 Aprilie 2010 09:02
Pe mine intradevar ma irita faptul ca ai "scapat" vorba aia asa usor...Si ca nu mai da nici un semn de viata. Nu se prea potriveste cu comportamentul anterior...
Am inteles ca ar fi sunat la rude, dar faptul ca o face cu identitate ascunsa (daca ti s-a spus adevarul) mi se pare suspect, ca ar avea ceva de ascuns. Stii in strainatate exista modalitai legale de munca dar si tot felul de ispite si modalitati unde depui putina munca, efectul este mai mare dar te invarti in cercuri criminale, cum ar fi trafic cu lucruri furate, cu droguri, prostitutie. Ce vreau sa spun, ca poate "intradevar" a patit sau a intrat inr-un cerc din asta. Traficul cu lucruri furate sau copii de haine/...tigari...etc. este din pacate ceva la ordinea zilei. Si acuma o sa-mi sara toti in cap, ca asa ceva romanii nu fac in straintate. Nu toti o fac, dar o fac destui, iar ipoteza asta exista sa o faca si el.Telefonul mamei lui il stii? SAu poti face rost de el sa discuti cu ea?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 12 Aprilie 2010 10:46
De la: Full_Metal_Jacket, la data 2010-04-12 10:46:16Pe mine intradevar ma irita faptul ca ai "scapat" vorba aia asa usor...Si ca nu mai da nici un semn de viata. Nu se prea potriveste cu comportamentul anterior...
Am inteles ca ar fi sunat la rude, dar faptul ca o face cu identitate ascunsa (daca ti s-a spus adevarul) mi se pare suspect, ca ar avea ceva de ascuns. Stii in strainatate exista modalitai legale de munca dar si tot felul de ispite si modalitati unde depui putina munca, efectul este mai mare dar te invarti in cercuri criminale, cum ar fi trafic cu lucruri furate, cu droguri, prostitutie. Ce vreau sa spun, ca poate "intradevar" a patit sau a intrat inr-un cerc din asta. Traficul cu lucruri furate sau copii de haine/...tigari...etc. este din pacate ceva la ordinea zilei. Si acuma o sa-mi sara toti in cap, ca asa ceva romanii nu fac in straintate. Nu toti o fac, dar o fac destui, iar ipoteza asta exista sa o faca si el.Telefonul mamei lui il stii? SAu poti face rost de el sa discuti cu ea?




Orice e posibil! Full_metal_jacket


Si...totusi e ciudat ca a plecat pur si simplu,pentru ca el era dependent de tine (sufleteste si poate altfel...)
Oameni ciudati tot sunt,chiar si eu ma numar printre aceia

Si de atunci chiar nimic nimic?Interesant...Cine stie...Eu doar ma gandesc si ma iau fiorii...daca i s-a intamplat ceva rau...Sau poate s-a dus la alta si te-a dat uitarii...Un adevar urat si crud.Dar sper ca totul sa fie bine si sa nu fie decat un impas...

vss
Postat pe 12 Aprilie 2010 21:17
din pacate mama lui niciodata nu m-a placut si nu a fost de acord cu relatia noastra,mai ales ca el la un momentdat chiar i-a intors spatele pentru mine....dansa credea ca sunt prea mica pentru el(diferenta dintre noi era de 6ani) si de mult timp il batea la cap sa plece din tara pentru ca el aici avea un salariu mic(10mil) si ca orice mama,poate ii vroia binele....am incercat sa stau de vorba cu mama lui cand am aflat ca a plecat si mereu mi-a inchis tel iar cand s-a hotarat sa purtam o discutia,mi-a facut numai reprosuri si mi-a zis sa-l las in pace si ca oricum nu stie pe unde umbla.. de atunci nu am mai incercat sa o contactez poate ca e asa cum mi-a zis multa lumea:si-a facut pe alta care a reusit in foarte scurt timp sa-l faca sa uite de mine,de relatia noastra....de noi 2,de lacrimile pe care le varsam amandoi cand intampinam greutati,de sacrificiile pe care le-am facut unul pentru celalalt,de toate clipele frumoase pe care le-am trait impreuna,de visele si sperantele noastre,de planurile de viitor...cu alte cuvinte:de tot.. ..vina poate imi apartine si mie ca nu am stiut sa lupt...de multe ori m-am gandit ca atitudinea lui poate a fost doar un test sa vada cat de mult il iubesc si la cate pot renunta pentru el ..un test pe care l-am picat....eram obisnuita ca el mereu sa fie langa mine,indiferent cum m-as purta cu el..iar cand am aflat ca e plecat,parca atunci m-am trezit si eu la realitate...dar era tarziu..prea tarziu
ana_marya_d
Postat pe 13 Aprilie 2010 07:04
poate ca v-am plictisit cu ale mele probleme si va inteleh.va multumesc pentru sfaturi,ganduri,pareri
ana_marya_d
Postat pe 14 Aprilie 2010 09:42
e foarte ciudat, dar daca mama lui nu-si face griji prea mari insemna ca stie ceva de el si ca e bine...ca daca nu vb cu el8 lni cred ca te suna mam lui cu totata antipatia care ti-o poarta sa te intrebe daca te-a contactat, si daca suna c identitate ascunsa e f posibil sa fie in straintatate, eu sunt de f multe ori sunaa cu identitate ascuna, de la telefoane publice, sau de la "centrele" alea cu telefoane;)
masline
Postat pe 14 Aprilie 2010 10:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce as putea sa fac sa ies din starea asta?... 6 De la: kudika_22469 2 Decembrie 2012 10:16
Am dat o palma sufletului 32 De la: kudika_976304 4 Ianuarie 2015 18:24
Ajutor...? 19 De la: asdfgh 21 Februarie 2012 17:53
O mica problema... 3 De la: Barbie30_ 27 Decembrie 2010 16:24
Ajutor:( 27 De la: anageo25 5 August 2011 08:09