Setari Cookie-uri

vr sa imi ucid soacraaaa!!!!!!!!

salut dragele mele!!sunt mai veche pe acest forum dar am ales sa imi fac un alt cont pt o problema kre ma macina...am 25 de ani si sunt impreuna cu barbatul iubit de 5ani de zile...de 1an suntem casatoriti si ducem o viata mai mult decat frumoasa...cu o singura exceptie:SOACRA!!!cat timp am avut o rel,fiekre a stat la el aksa...dormea la mine,dormeam la el...dar niciodata nu am stat impreuna unul la celalalt decat pana acum un an cand ne-am casatorit si multumim lui dumnezeu avem casa noastra!!!INSA!!!!nu mai poooot!soacra mea este ft bagacioasa si simt k o sa comit cel mai grav pakt:omorul!suna de peste 20 de ori pe zi,nopate...vrea tot timpul sa fim prezenti la ea(tin sa mentionez k socrul meu este bolnav:accident vascular in 3ani de 3ori,desi are doar 49ani),ne controleaza,"da de ce va duceti mamik acolo,dar nu e mai bine sa stai acasa?sau veniti la noi!".vine cu niste idei tampite:eu sunt insarcinata in 6luni si sunt la a 2a facultate,anu2,si imi spune sa renunt la scoala(nu am dekt invatamant la zi) k nu mai loc de scoala acum...k vine copilu...gata!!insa eu ma simt in stare si nici in ruptul capului nu am de gand sa o ascult,si pana la urma nu am platit 26mil pe an degeaba.este bagacioasa:tot timpul ma suna pe mine sa ma traga de limba in legatura cu sotul meu kre nu sta ft mult la discutii cu ea si i-o reteaza!!!credeti-ma k si el este exasperat iar cateodata se infurie si ii vb destul de neadecvat!!tot timpu' o intereseaza ce mai fac ai mei,ce mai face mama,imi da sfaturi pt mama kre e plekta in afara(k doar si ea a fost si stie cum e).cateodata ne scoate ochii pt masina kre ne-a facut-o cadou de nunta:"k eu m-am plimbat cu masina numai knd sa ma duc la spital,k in rest..."tot timpul imi tranteste niste comentarii legate de mine sau ai mei de ma socheaza!!!am vb cu sotul meu si i-am spus tot ce aveam pe suflet!a incercat sa vorbeasca cu ea intr-un mod frumos dar nu s-a putut!!cand ridik tonu la ea,incepe si plange si incepe"k la kt te-am ajutat eu pe tine".nici el nu mai poate cateodata si cedeaza!tot ce imi spune este:"lasa-o in pace,nu stii cum face?n-o cunosti?taci din gura si tot ce te taie capu' faci".dar acum k sunt insarcinata deja bate apropo'uri sa se mute la noi:"k dak dansa nu vrea sa se lasa de scoala,cine sta cu ala mic?chit k o sa bat drumul de 4-5 ori pe zi,asta e ce sa fac?"si credeti-ma k sunt mii de ex si nu as termina in 3zile de pov!in rest ma inteleg bine cu sotul meu,suntem tineri,ne iubim si vrem o viata frumoasa si tragem cat putem..dar cum nimic nu e roz in viata...va implor orice sfat sau idee este binevenita!!!va pup si scuzati pt imensa poveste!!!
raisa11
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:17
Nu-i lua in seama toate ifosele , zi ca ea si fa ca tine . Dar sfatul meu este sa nu care cumva sa te lasai convinsa de ea sa se mute la tine pe motiv ca ar avea grija de bebe pe viitor, dc este asa de bagacioasa si intrigoasa.
inna_2324
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:24
De la: inna_2324, la data 2009-09-27 15:24:25Nu-i lua in seama toate ifosele , zi ca ea si fa ca tine . Dar sfatul meu este sa nu care cumva sa te lasai convinsa de ea sa se mute la tine pe motiv ca ar avea grija de bebe pe viitor, dc este asa de bagacioasa si intrigoasa.


Asta am facut in primii ani de relatie,dar acum chiar este sub orice critik iar de multe ori ii intorc vb intr-un mod subtil(sau nu)...simt k doar asa o mai pot pune la punct cateodata!cat despre mutat: nici eu nici sotul meu nu suntem de acord!!!dar la cat tupeu are...nu ma mira sa vina cu bagajele la usa!!
raisa11
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:31
E mai bine pentrui linistea voastra sa nu stati impreuna cu ea
inna_2324
Postat pe 27 Septembrie 2009 15:39
De la: kudika071204, la data 2009-09-27 15:17:28salut dragele mele!!sunt mai veche pe acest forum dar am ales sa imi fac un alt cont pt o problema kre ma macina...am 25 de ani si sunt impreuna cu barbatul iubit de 5ani de zile...de 1an suntem casatoriti si ducem o viata mai mult decat frumoasa...cu o singura exceptie:SOACRA!!!cat timp am avut o rel,fiekre a stat la el aksa...dormea la mine,dormeam la el...dar niciodata nu am stat impreuna unul la celalalt decat pana acum un an cand ne-am casatorit si multumim lui dumnezeu avem casa noastra!!!INSA!!!!nu mai poooot!soacra mea este ft bagacioasa si simt k o sa comit cel mai grav pakt:omorul!suna de peste 20 de ori pe zi,nopate...vrea tot timpul sa fim prezenti la ea(tin sa mentionez k socrul meu este bolnav:accident vascular in 3ani de 3ori,desi are doar 49ani),ne controleaza,"da de ce va duceti mamik acolo,dar nu e mai bine sa stai acasa?sau veniti la noi!".vine cu niste idei tampite:eu sunt insarcinata in 6luni si sunt la a 2a facultate,anu2,si imi spune sa renunt la scoala(nu am dekt invatamant la zi) k nu mai loc de scoala acum...k vine copilu...gata!!insa eu ma simt in stare si nici in ruptul capului nu am de gand sa o ascult,si pana la urma nu am platit 26mil pe an degeaba.este bagacioasa:tot timpul ma suna pe mine sa ma traga de limba in legatura cu sotul meu kre nu sta ft mult la discutii cu ea si i-o reteaza!!!credeti-ma k si el este exasperat iar cateodata se infurie si ii vb destul de neadecvat!!tot timpu' o intereseaza ce mai fac ai mei,ce mai face mama,imi da sfaturi pt mama kre e plekta in afara(k doar si ea a fost si stie cum e).cateodata ne scoate ochii pt masina kre ne-a facut-o cadou de nunta:"k eu m-am plimbat cu masina numai knd sa ma duc la spital,k in rest..."tot timpul imi tranteste niste comentarii legate de mine sau ai mei de ma socheaza!!!am vb cu sotul meu si i-am spus tot ce aveam pe suflet!a incercat sa vorbeasca cu ea intr-un mod frumos dar nu s-a putut!!cand ridik tonu la ea,incepe si plange si incepe"k la kt te-am ajutat eu pe tine".nici el nu mai poate cateodata si cedeaza!tot ce imi spune este:"lasa-o in pace,nu stii cum face?n-o cunosti?taci din gura si tot ce te taie capu' faci".dar acum k sunt insarcinata deja bate apropo'uri sa se mute la noi:"k dak dansa nu vrea sa se lasa de scoala,cine sta cu ala mic?chit k o sa bat drumul de 4-5 ori pe zi,asta e ce sa fac?"si credeti-ma k sunt mii de ex si nu as termina in 3zile de pov!in rest ma inteleg bine cu sotul meu,suntem tineri,ne iubim si vrem o viata frumoasa si tragem cat putem..dar cum nimic nu e roz in viata...va implor orice sfat sau idee este binevenita!!!va pup si scuzati pt imensa poveste!!!
solutia pe care eu am aplicat-o in acest caz: am desfiintat telefonul fix si la bipurile de pe mobil raspund daca am chef.cind vine in vizita la noi zac in pat ca sint bolnava si in doua zile se cara la ea acasa.sotul meu a adoptat aceeasi pozitie ca si mine iar cind se jeleste ca se simte abandonata inchide ca sa descarcat brusc telefonul! fugi de ea ca te nenorocesti.bafta!
kudika1993
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:02
De la: kudika071204, la data 2009-09-27 15:31:55
De la: inna_2324, la data 2009-09-27 15:24:25Nu-i lua in seama toate ifosele , zi ca ea si fa ca tine . Dar sfatul meu este sa nu care cumva sa te lasai convinsa de ea sa se mute la tine pe motiv ca ar avea grija de bebe pe viitor, dc este asa de bagacioasa si intrigoasa.


Asta am facut in primii ani de relatie,dar acum chiar este sub orice critik iar de multe ori ii intorc vb intr-un mod subtil(sau nu)...simt k doar asa o mai pot pune la punct cateodata!cat despre mutat: nici eu nici sotul meu nu suntem de acord!!!dar la cat tupeu are...nu ma mira sa vina cu bagajele la usa!!

soacrele
yumy
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:07
eu nu sunt in masura sa dau sfaturi : eu am ajuns la divort din cauza soacrei. multumeste-i lui D-zeu ca sotul tau e de acord cu tine. impreuna ve-ti reusi sa o faceti sa se linisteasca in cele din urma. cred ca o discutie sincera in trei ar linisti spiritele. dar totul e ca sotul tau sa fie de partea ta in fata ei. multa bafta
dia36
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:45
in primul si in primul rand, iti doresc nastere usoara si sa dea Doamne Doamne sa ai un bebe frumos si sanatos... asa..... pai cu soacra, ce te mai miri, draga noastra??? Asa sunt ele, nu este soacra sa nu isi bage nasul si sa nu te streseze, ca pana la urma ajungi de faci cu capu' si nu mai suporti nici sa o auzi cand deschide gura, ce sa zic.... nu o baga in seama!!! Imi pare rau ca sunt dura, dar in nici un caz nu va mutati cu ea! Dupa cum spui tu ca face, nu o vad prea normala, ceva urmareste.. este bine insa ca sotul tau este de parte ata... cum spunea si tipa de dinainte, daca pot sa ma exprim asa, o discutie in 3 nu ar strica... o discutie in care sa o lamuriti clar ca nu avet nevoie de nimic de la ea(bineinteles, cu alte cuvinte) si sa va mai lase naibii in pace... doar nu mai sunteti nici de 3 ani iar in ceea ce priveste scoala, foarte bine ca vrei sa continui... ele cred ca mai este ca pe vremea lor, cand stateai doar la oala si la copii... ete na' .....
Iar in ceea ce priveste sentimentele tale, omoar-o linistita..... iti dau eu voie......
Lacra___
Postat pe 29 Septembrie 2009 00:11
uai, ce m-am agitat.....
Lacra___
Postat pe 29 Septembrie 2009 00:11
multumesc frumos pt urari lacra...si sa stii k de cateva zile(mentionez k am avut prima disputa oficiala q ea) a mai rarit-o cu tel...insa nu stim cat va dura!!!sa speram k muuuult mai muuult decat as vrea eu!!!va multumesc din suflet tuturor!!! si imi pare rau k am ajuns la cea mai veche vb...soacra,tot soacra ramane!!!orikt s-ar da cu miere si zahar pe langa tine...si nu inteleg de ce...oare toate sunt la fel?!!!de ce mamele de fete in general sunt mai de treaba?de ce ele de multe inceark si aplaneaza dekt k "doamnele" kre nu stiu sa puna decat paie pe foc??
raisa11
Postat pe 29 Septembrie 2009 15:16
sa stii ca am observat si eu lucrul asta.... ca mamele de fete sunt un pic mai altfel.... cand vine vorba de sotii ficelor lor sau iubitul acestora!!!!! ca daca au si baieti, sunt teroare si ele!!! .... uite ti-o dau ca si exemplu pe mama mea: ea intotdeauna a fost si este o femeie de treaba... nu are absolut nimic impotriva sotului meu si nici nu a avut vreodata... cu cumnatul meu(sotul surorii mele)nici atat.... pe amandoi ii iubeste la fel de mult si tot mereu cand suntem la ea, nu stie ce sa le mai puna sa manance, ii intreaba mereu de vorba, rade cu ei, ii iain brate....
Pe prietena fratelui meu in schimb, NU O POATE VEDEA!!! ca ce??? " nu si-a putut gasi una mai faina???" "ca face ce vrea ea din el, numai ii mananca banii", " ca uita-te si tu cum arata" (e putin plinuta) si lista crede-ma ca poate continua 3 zile, cum ai spus si tu....
crede-ma , cand o vad cum se poarta cu ea, nu o recunosc!!! Cat este ea de buna, cand vine vorba de iubita fratelui meu, ia foc!!!! Nu pot sa imi explic fenomenul..... eu personal mi-am promis sa fiu o soacra exemplu "cand voi fi mare " !!! Sper sa si reusesc....
Lacra___
Postat pe 29 Septembrie 2009 17:13
ufff.. am citit cateva topicuri referitoare la soacre...fetelor.. ma speriati!
peste un an ma casatoresc. viitoarea mea soacra este sau pare o femeie de treaba. in 5 ani de zile, la o analiza amanuntita, nu am nimic iesit din comun sa-i reprosez.
acu', citind comentariile voastre, stau si ma intreb.. oare dupa nunta s-o comporta altfel?

on topic. probabil doamna soacra in cauza este lipsita de ocupatie sau se simte neglijata, mai ales ca sotul este ,din nefericire, bolnav. si de ce sa se mute la voi cand trebuie sa aiba grija de barbate-su. (cu boala lui nu este de glumit)
si eu zic sa scurtezi cat posibil convorbirile telefonice. ii zici ca iti pare rau, dar esti ocupata si ca o suni tu in alta zi, la revedere si ii inchizi.

imi si imaginez cand o sa nasti copilasul cum o sa-si mai dea ea cu parerea in orice problema, ca doar ea stie cel mai bine cum se ingrijeste un copil, nu tu, ca nu ai experienta.
Madalina2808
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:02
draga mea in primul rand trebuie sa i multumesti domnului ca sotul tau tine cu tine.eu am o relatie de cativa ani si crede ma ca vreau sa ma despart de el din cauza mamei lui.el este foarte mamos si din cauza aceasta tot ce zice mama lui e lege.incearca sa nu te mai enervezi din cauza ei,si gandeste te ca orice ar zice pe tn nu are cum sa te afecteze atata timp cat nu locuiesti cu ea si sotul tau te sprijina.
denize
Postat pe 30 Septembrie 2009 16:55
draga mea madalina...nu vrem sa te speriem...ci doar spunem k unele soacre sunt sub orice critik!!!!asta nu inseamna k toate sunt la fel...altele sunt k niste mame pt nou venitele nurori,altele nu...sau altele sunt un pic prefacute si cand ti-e lumea mai draga ti-o trantesc!!!dak dupa atata timp nu ai ce sa ii reprosezi,nu cred k vei avea probleme:nu toata lumea e o apa si-un pamant!!!si referitor la ce ai sp legat de bebe...nici nu vreau sa imi imaginez ce o sa fie...imi vine sa plang de acum!!!chiar in weekend am plans pe aceasta tema!!duminik,m-am trezit la ora 11,deoarece noaptea mi-a fost km rau si am adormit spre dimineata...sotul meu s-a trezit pe la 9 k a venit mama lui cea mult iubita sa semneze condik si au stat un pic de vb,timp in kre eu dormeam iar ea s-a tot fatait prin casa pana m-a trezit!!!nici bine nu facusem ochi si mi-a spus:"dak aveai acum copil,puteam sa il fur de langa tine si sa fug la ce somn aveai pe tine,k nu ai simtit nici macar cand am tras de sertarul de la pat"am simtit k moorrr!!!imi venea sa o strang de gat!!!asa k....sa ma ajute dumnezeu de tot ce v-a urma knd va veni copilul ca dak nu...in loc de botez voi face inmormantare!!!
raisa11
Postat pe 30 Septembrie 2009 21:45
si trebuia sa-i raspunzi ca ai nevoie de cat mai multa nevoie de odihna si relaxare pentru bebelus. si daca aveai copil si te odihneai, atunci ar fi fost supravegheat de sotul tau, nu? cum sa ti-l fure?
ce gandire are si ce exprimare...parca-i copil mic.. te doare capul...
Madalina2808
Postat pe 1 Octombrie 2009 16:18
invit-o la masa si pune-i verde de paris in mancare
rain75
Postat pe 8 Octombrie 2009 14:38
De la: rain75, la data 2009-10-08 14:38:56invit-o la masa si pune-i verde de paris in mancare


Ba soricioaica!
Dor_a
Postat pe 8 Octombrie 2009 15:45
De la: Dor_a, la data 2009-10-08 15:45:16
De la: rain75, la data 2009-10-08 14:38:56invit-o la masa si pune-i verde de paris in mancare


Ba soricioaica!


ba impusc-o
dia36
Postat pe 8 Octombrie 2009 17:21
Draga mea, eu sunt de parere ca trebuie sa impui niste limite si asta cat mai curand. Nu-i mai deschideti usa daca vine neanuntata, scurtati convorbirile telefonice; respinge-i orice comentariu la adresa ta sau a sotului tau! Spune-i ca nu-i permiti sa vina cu "pareri" personale vis-a-vis de casa si familia ta. In ce-l priveste pe bebe, trebuie sa fii la fel de transanta: il cresti tu asa cum consideri: nimeni, nici chiar ea, nu stie mai bine decat tine ce-i trebuie copilului tau!
Eu am o relatie super cu soacra mea: ma duc la ea maxim de 2 ori pe an, si sta in alt cartie, nu mai departe ; vorbesc cu ea la telefon cam tot asa: de 2-3 ori pe an; iar ea n-a mai venit la noi de 4 ani! Vorbeste cam o data pe saptamana cu sotul meu si atat. N-au o relatie prea ok nici ei. Sotul meu are o sora, iar parintii lui au investit si investesc tot ce au in ea si in baiatul ei; mai mult locuiesc impreuna. Este relatia perfecta!!!
gina37
Postat pe 9 Octombrie 2009 08:52
De la: Dor_a, la data 2009-10-08 15:45:16
De la: rain75, la data 2009-10-08 14:38:56invit-o la masa si pune-i verde de paris in mancare


Ba soricioaica!
kika25
Postat pe 12 Octombrie 2009 20:58
De la: colorata_nas, la data 2009-09-30 21:45:42draga mea madalina...nu vrem sa te speriem...ci doar spunem k unele soacre sunt sub orice critik!!!!asta nu inseamna k toate sunt la fel...altele sunt k niste mame pt nou venitele nurori,altele nu...sau altele sunt un pic prefacute si cand ti-e lumea mai draga ti-o trantesc!!!dak dupa atata timp nu ai ce sa ii reprosezi,nu cred k vei avea probleme:nu toata lumea e o apa si-un pamant!!!si referitor la ce ai sp legat de bebe...nici nu vreau sa imi imaginez ce o sa fie...imi vine sa plang de acum!!!chiar in weekend am plans pe aceasta tema!!duminik,m-am trezit la ora 11,deoarece noaptea mi-a fost km rau si am adormit spre dimineata...sotul meu s-a trezit pe la 9 k a venit mama lui cea mult iubita sa semneze condik si au stat un pic de vb,timp in kre eu dormeam iar ea s-a tot fatait prin casa pana m-a trezit!!!nici bine nu facusem ochi si mi-a spus:"dak aveai acum copil,puteam sa il fur de langa tine si sa fug la ce somn aveai pe tine,k nu ai simtit nici macar cand am tras de sertarul de la pat"am simtit k moorrr!!!imi venea sa o strang de gat!!!asa k....sa ma ajute dumnezeu de tot ce v-a urma knd va veni copilul ca dak nu...in loc de botez voi face inmormantare!!!



Doamne,fata prin ce treci.... .Eu m-am mutat cu iubitul meu de cateva luni bune,ai lui locuiesc vizavi,Deocamdata nu am nici un fel de probleme care sa ma preocupe,sper nici pe viitor.Iubitul meu stie ce simt vizavi de familie si limita pana la care pot fi „bagaciosi„,atat sper-sa nu am surprize neplacute,mai ales ca avem planuri serioase...doar n-o fi linistea de dinaintea furtunii...
kika25
Postat pe 12 Octombrie 2009 21:04
Vr sa imi ucid soacraaaa!!!!!!!!



sa ne povestesti cum a fost !
_oktober_
Postat pe 12 Octombrie 2009 21:13
De la: _oktober_, la data 2009-10-12 21:13:23Vr sa imi ucid soacraaaa!!!!!!!!



sa ne povestesti cum a fost !


vreau si eu sa stiu cum poti ucide o soacra. cu toate amanuntele, te rog.
dia36
Postat pe 14 Octombrie 2009 10:39
De la: dia36, la data 2009-10-14 10:39:39
De la: _oktober_, la data 2009-10-12 21:13:23Vr sa imi ucid soacraaaa!!!!!!!!



sa ne povestesti cum a fost !


vreau si eu sa stiu cum poti ucide o soacra. cu toate amanuntele, te rog.



cum aflu....iti spun
_oktober_
Postat pe 14 Octombrie 2009 16:56
Ok.....deci.....eu pe soacramea am pus-o la punct...si asta pt ca ma stresa la maxim....imi intra in casa(in lipsa mea) sa vada ....nu stiu ce.....in sfarsit....vreau sa spun ca stam in aceasi curte dar acum nu mai am probleme cu ea pt ca i-am spus direct in fatza ca nu vreau sa ma deranjeze....si chiar daca nu-i convine ceva sa-si vada de ale ei pt ca nu am timp de ea.....am uitat sa va spun.....soacramea te iubeste daca o platesti....si cum eu nu-i dau nimic chiar daca cere....acum ma uraste dar nici nu ma streseaza
catalina_82
Postat pe 14 Octombrie 2009 17:08
Draga Colorata,
O poveste similara cu soacra am si eu dar mi se pare ca e si mai grava. Noi suntem de 4 ani impreuna, de anul trecut m am mutat la el in apartament(eu terminand intre timp facultatea la Cluj), deoarece am considerat ca e normal. Pana anul trecu m-a crititcat ca sunt prea mica pt el(diferenta dintre noi fiind de 7 ani), ca nu stiu nimik de viata, ca sunt un copil ca nu sunt matura etc.
Ma rog, m -am mutat toate bune si frumoase, femeia vrea sa ne tina ca n lagare adika: apartamentul in care stam e cumparat de parintii lui, deci de catre ori "vrea muschiul lor", trec pe la noi fara sa anunte, au cheia de la casa si nu va zic cum face soacramea cand vine: intra in toate camerele, da cu degetul in coltul camerei si incepe sa tipe ca e praf mizerie si tot asa. Mentionbze ca sunt obsedata de curatenie, si fac in fiecare zi deci mi se ridica tensiunea cand aud asta. Nu o Suport, daca as putea I-AS FRANGE GATUL ma jur....Este sub orice critica de rea.Acum 2 zile l-a sunat pe logodnicul meu sa i spuna ca din cauza mea el nu se mai duce pe la ei,. ca eu l-am inrait, ca eu sunt o persoana foarte rea care le dezbina familia, ca sunt imputita ca nu fac curatenie, ca nu sunt fata de casa si tot asa .Daca ar auzi-o mama mea, ar omora-o cu sigurantza.Ne a dat peste cap si de 4 zile nu mi revin.Este rautatea facuta om, ma jigneste pe fata, el cica mi ia apararea dar din cazua faptului ca i e frica sa o infrunte ca sa nu o apuce pandaliiile si sa ne dea afara din casa, vb mai calm asa fara sa puna cu punctul pe i. Eu il iub foarte mult dar daca nu incearca sa se impuna in fata soacrei, ma jur ca i lasa inelul pe masa si bilet:sa te insori cu mata.Femeia asta este intruchiparea raului, i am pus si acatist de sanatate la biserica sa si revina cu capul...dar nimik. Asa ca, te rog nu i permite sa mai faca asa ceva, nu te consuma ai un bebe si nu trebuie sa iasa stresat.
Macar pe tine....te apara sotul...nu te lasa sa fii victima ei.
love_strike
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:36
inteleg ce vrei sa spui si prin ce treci...sotul tau fata de tine ce atitudine are in raport cu problema ta cu privire la mama lui? daca te i-a de mana si i spune mamei lui `` mama eu am ales-o pe ea pt ca o iubesc si tu in calitate de mama vrei sa ma vezi fericit o vei respecta`` atunci este un sot bun si merita sa iti pierzi timpul ..ACESTE CUVINTE SA I LE ADRESEZE MAMEI IN PREZENTA TA!!! nu ca vine la tine si zice ``lasa ca vb eu cu mama..`` IN CAZUL ASTA TU NU AI NICI O GARANTIE CA EL I -A SPUNE CEVA MAMEI LUI -SOACREI SI NU MERITA SA ITI PIERZI TIMPUL!!!
Bafta in tot ce vei face draga mea...
Alina-Deva
hd39aly
Postat pe 18 Octombrie 2009 06:09
Uneori suntem sufocati de dragostea celor din jur pe care nu o intelegem.Vina acestora este ca nu stiu sa isi exprime acesasta dragoste cu mai multa discretie, sa fie situata undeva intr-o zana mai apropiata de indiferenta.Pentru a nu muri de aceasta dragoste prea intensa, exista doua cai.Sa nu stai in calea ei, sau cel putin sa o dirijezi.Sa-i dai o preocupare.Ar trebui sa ne gandim ca de multe ori, abia dupa ce pierdem, ne dam seama ca pierderea noastra este pentru totdeuna.
kudika023770
Postat pe 18 Octombrie 2009 07:02
tu gagico, fa`i si tu cum iti face ea... da`te ranita cand te ataca!
AMG22
Postat pe 18 Octombrie 2009 07:12
roaga-te sa nu fie una din speciile alea care traiesc pana la 100 de ani....s dak o mai duce mult..poti sa o sufoci cu perna in somn...:) glumesc !cu cat afla mai putine..cu atat e mai bine...! gandeste-te mai mult la bebe,nu la ea.si explca-i sotului tau k tu ai nevoie de liniste pe perioada sarcinii.orcum,el e cel mai in masura sa stabileasca limite si sa ii impuna mamei lui regului,pt k aveti nevoie de intimitate.cred sincer k el trebuie sa o puna la punct..daca o faci tu..o sa bage intrigi k nu o respecti.si apropo...nu trebuie sa raspunzi mereu la tel..k sa nu te mai zapaceasca.gandeste-te doar k ..starea pe care o ai tu,e cea pe care i-o transmiti copilului tau...iar el e cel mai important.succes
letitia_maria
Postat pe 18 Octombrie 2009 07:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Exista viata si dupa un divort? 69 De la: love_strike 9 August 2010 16:02
3 ani frumosi dar acum vrea sa fie singura 63 De la: alish23 24 Februarie 2011 16:31
Mai merita ? 41 De la: kudika_970418 25 August 2014 22:41
ce sa fac? 6 De la: kudika_7499 20 Mai 2012 21:38
Nu gasesc puterea de a lua o decizie 43 De la: just_me_ank89 28 Aprilie 2009 23:12