Setari Cookie-uri

AJUTOR! VA IMPLOR! CITIT TOT! VA ROG MULT!!

Buna, eu am 21 de ani iar fosta mea prietena are 16.
Am fost impreuna 1 an, amandoi suntem scorpioni.
Ne-am iubit, cel putin eu pe ea.
Inca o iubesc.
Ne-am despartit de mai multe ori.
In ultimele 5 luni relatia a fost mai "vulcanica", cu mai multe certuri, dar si pasiune(nu am facut sex), momente frumoase.
Ea totusi, cand cineva se dadea la ea in liceu, ea nu il respingea, si imi spunea ca e mai mult o gluma, si ca e joaca de ei si a prietenelor ei...
Si am trecut mereu prin durere vazand ca ea nu face nimic, ba inca ii place ideea.
Imi spunea ca sunt gelos degeaba, si ca numai pe mine ma iubeste, iar ce face ea e o gluma inofensiva.
Ultima data, mi-a zis ca de o intampare funny intre ea si un tip de la ea din liceu, care are prietena.
Mi-a zis ca ea doar glumeste cu el, chiar daca el o place.
M-am intristat, si mi-a zis atunci ca o sufoc si ca ea vrea sa poata sa vina sa imi zica cand considera pe cineva dragut fara sa ma supar, pentru ca vrea sa se bucure de copilariile astea.
M-a durut. I-am dat tot ce am avut, salariul meu se ducea pe nevoile ei si timpul meu liber il petreceam doar cu ea :(
Si s-a despartit de mine zicand ca vrea mai multa libertate si ca eu o tin legata.
Eu aveam la ea o datorie (ea fiind reprezentat AVON), pentru niste produse pe care le comandasem, pentru o seara speciala impreuna ,pe care o pregateam pentru iarna asta.
Am sunat-o seara dupa ce toata ziua nu am mai vorbit cu ea, iar ea era calma si prietenoasa, si am discutat cum sa facem sa ne vedem sa ii dau banii, am stabilit calmi, sa ne vedem in 2 zile.
Am spus "ok, te las" si am inchis. CALM!
In 2 ore primesc un sms in care imi zicea "Te-am iubit, in felul meu idiot, dar am facut-o"
Stiind cata durere mi-a provocat toata relatia discutia a continuat asa :
EU: ce anume ai iubit la mine?

Ea: Pe tine, felul tau de a fii!

EU; Ti-am dat toata iubirea si increderea mea, si m-ai sfasiat, ti-am dat tot , venitul si timpul meu, dar atentia mea nu ti-a fost de ajuns. Am fost ca un catelus la picioarele tale si te-ai comportat cu mine ca cu un nimic de care puteai sa te deslipesti oricand! M-ai tratat de parca ti se cuvenea tot ce iti dadeam si nu ai pretuti nimic!

EA: Cred ca mi se cuvenea, din moment ce eram prietena ta, si nu cred ca am fost atat de nerecunoscatoare. Cand ne vedem o sa iti aduc tot ce mi-ai dat, si sper ca intr-o alta viata sa regreti ce tocmai mi-ai scris.

EU: Fa ce vrei.

Si asta a fost.
Dupa 1 ora imi da sms:
"Nu situ de ce faci asa! am incercat mereu sa te fac sa te simti iubit si special! Chiar am incercat sa fac asta! Auzi la tine, ca un catel...."

Nu i-am mai raspuns, m-am culcat.
A 2 zi seara m-a sunat sa vada ce fac si eu am fost, calm si prietenos, dar mai retinut in voribire. M-a rugat sa vin pana la ea ca sa iau produsele.
Atunci eu am sperat ca vrea sa ne impacam
M-am dus a 2a zi sa iau produsele iar ea a fost rece cu mine. Intalinrea a durat 5 minute.
Am reusit doar sa o imbratisez, ea fiind foarte distanta, in timp ce eu incercat sa profit de fiecare secunda din acea imbratisare!
Ieri m-a sunat, seara tarziu, dupa 3 zile de NO CONTACT, sa vada ce mai fac, si sa imi zica ca azi iese cu prietena ei cea mai buna si cu un tip, cu care au planuit ca iarna asta "sa fuga" la munte chiar daca eu cu ea am mai incercat sa "fugim:" , si parintii ei nu au lasat-o.
Eu i-am zis " Ce pacat pentru bietul tip, pentru ca nu e singur doar cu tine"
Atunci ea s-a suparat, si mi-a zis ca mi-a zis astea ca sa vada daca mai sunt afectat, si ca a realizat ca inca vreau sa o tin legata de maini , chair daca numai suntem impreuna, si spera ca eu o sa ma schimb si o sa imi cer iertare pentru greseala mea(gelozie si sufocare),
Apoi a urmat o discutie aprinsa despre ce a fost in trecut in care ne-am aruncat in cap unul altuia toate greselile, iar ea mi-a zis ca ma urasta din toat inima si ca nu mai insemn nimic pentru ea.
Apoi a adus in discutie(nu stiu cum) faptul ca are niste sani frumosi, iar eu i-am zis ca "Da" si ca e superba, si i-am spus cat de mult iubesc fiecare particica din ea, si toate defectele ei, si apoi i-am spus de ACEA IMBRATISARE de la ea de acasa, si i-am spus a aceea a fost cea mai dulce chestie pe care am simtit-o toata viata.
Simteam cu sa inmoaie, simteam ca e posibil sa o recastig. Aproape plangea. AM continuat sa ii zic cat de mult imi lipseste.
Dupa 2 minute, si-a strans toate puterile si mi-a zis ca stie ca incerc sa o aburesc.
Discutia a durat in total 2 ore, in care am urlat, si ne-am criticat unul pe altul, dar in care a fost si aces moment dulce
AMandoi simtea ca niciunul din noi nu vroia sa inchidem conversatia. Simteam ca ar fi vrut sa continum. Asa simteam eu.
Totusi mi-a zis ca gata, ca numai poate vorbi, ca oricum nu ajungem nicaieri.
Mi-a zis sa o las in pace ca ma uraste, dar e simteam ca nu crede asta defapt.
Poate ma mint singur.
Intrebarea mea este : Se merita sa plang dupa ea si sa incerc sa o recastig? Daca da, ma puteti ajuta cu un sfat? VA implor.
Totusi.... exista posibilitatea sa nu se merite??
VA IMPLOR!!!
kudika_22408
Postat pe 30 Noiembrie 2012 16:39
De la: kudika_22408, la data 2012-11-30 16:39:24 Buna, eu am 21 de ani iar fosta mea prietena are 16.
Am fost impreuna 1 an, amandoi suntem scorpioni.
Ne-am iubit, cel putin eu pe ea.
Inca o iubesc.
Ne-am despartit de mai multe ori.
In ultimele 5 luni relatia a fost mai "vulcanica", cu mai multe certuri, dar si pasiune(nu am facut sex), momente frumoase.
Ea totusi, cand cineva se dadea la ea in liceu, ea nu il respingea, si imi spunea ca e mai mult o gluma, si ca e joaca de ei si a prietenelor ei...
Si am trecut mereu prin durere vazand ca ea nu face nimic, ba inca ii place ideea.
Imi spunea ca sunt gelos degeaba, si ca numai pe mine ma iubeste, iar ce face ea e o gluma inofensiva.
Ultima data, mi-a zis ca de o intampare funny intre ea si un tip de la ea din liceu, care are prietena.
Mi-a zis ca ea doar glumeste cu el, chiar daca el o place.
M-am intristat, si mi-a zis atunci ca o sufoc si ca ea vrea sa poata sa vina sa imi zica cand considera pe cineva dragut fara sa ma supar, pentru ca vrea sa se bucure de copilariile astea.
M-a durut. I-am dat tot ce am avut, salariul meu se ducea pe nevoile ei si timpul meu liber il petreceam doar cu ea :(
Si s-a despartit de mine zicand ca vrea mai multa libertate si ca eu o tin legata.
Eu aveam la ea o datorie (ea fiind reprezentat AVON), pentru niste produse pe care le comandasem, pentru o seara speciala impreuna ,pe care o pregateam pentru iarna asta.
Am sunat-o seara dupa ce toata ziua nu am mai vorbit cu ea, iar ea era calma si prietenoasa, si am discutat cum sa facem sa ne vedem sa ii dau banii, am stabilit calmi, sa ne vedem in 2 zile.
Am spus "ok, te las" si am inchis. CALM!
In 2 ore primesc un sms in care imi zicea "Te-am iubit, in felul meu idiot, dar am facut-o"
Stiind cata durere mi-a provocat toata relatia discutia a continuat asa :
EU: ce anume ai iubit la mine?

Ea: Pe tine, felul tau de a fii!

EU; Ti-am dat toata iubirea si increderea mea, si m-ai sfasiat, ti-am dat tot , venitul si timpul meu, dar atentia mea nu ti-a fost de ajuns. Am fost ca un catelus la picioarele tale si te-ai comportat cu mine ca cu un nimic de care puteai sa te deslipesti oricand! M-ai tratat de parca ti se cuvenea tot ce iti dadeam si nu ai pretuti nimic!

EA: Cred ca mi se cuvenea, din moment ce eram prietena ta, si nu cred ca am fost atat de nerecunoscatoare. Cand ne vedem o sa iti aduc tot ce mi-ai dat, si sper ca intr-o alta viata sa regreti ce tocmai mi-ai scris.

EU: Fa ce vrei.

Si asta a fost.
Dupa 1 ora imi da sms:
"Nu situ de ce faci asa! am incercat mereu sa te fac sa te simti iubit si special! Chiar am incercat sa fac asta! Auzi la tine, ca un catel...."

Nu i-am mai raspuns, m-am culcat.
A 2 zi seara m-a sunat sa vada ce fac si eu am fost, calm si prietenos, dar mai retinut in voribire. M-a rugat sa vin pana la ea ca sa iau produsele.
Atunci eu am sperat ca vrea sa ne impacam
M-am dus a 2a zi sa iau produsele iar ea a fost rece cu mine. Intalinrea a durat 5 minute.
Am reusit doar sa o imbratisez, ea fiind foarte distanta, in timp ce eu incercat sa profit de fiecare secunda din acea imbratisare!
Ieri m-a sunat, seara tarziu, dupa 3 zile de NO CONTACT, sa vada ce mai fac, si sa imi zica ca azi iese cu prietena ei cea mai buna si cu un tip, cu care au planuit ca iarna asta "sa fuga" la munte chiar daca eu cu ea am mai incercat sa "fugim:" , si parintii ei nu au lasat-o.
Eu i-am zis " Ce pacat pentru bietul tip, pentru ca nu e singur doar cu tine"
Atunci ea s-a suparat, si mi-a zis ca mi-a zis astea ca sa vada daca mai sunt afectat, si ca a realizat ca inca vreau sa o tin legata de maini , chair daca numai suntem impreuna, si spera ca eu o sa ma schimb si o sa imi cer iertare pentru greseala mea(gelozie si sufocare),
Apoi a urmat o discutie aprinsa despre ce a fost in trecut in care ne-am aruncat in cap unul altuia toate greselile, iar ea mi-a zis ca ma urasta din toat inima si ca nu mai insemn nimic pentru ea.
Apoi a adus in discutie(nu stiu cum) faptul ca are niste sani frumosi, iar eu i-am zis ca "Da" si ca e superba, si i-am spus cat de mult iubesc fiecare particica din ea, si toate defectele ei, si apoi i-am spus de ACEA IMBRATISARE de la ea de acasa, si i-am spus a aceea a fost cea mai dulce chestie pe care am simtit-o toata viata.
Simteam cu sa inmoaie, simteam ca e posibil sa o recastig. Aproape plangea. AM continuat sa ii zic cat de mult imi lipseste.
Dupa 2 minute, si-a strans toate puterile si mi-a zis ca stie ca incerc sa o aburesc.
Discutia a durat in total 2 ore, in care am urlat, si ne-am criticat unul pe altul, dar in care a fost si aces moment dulce
AMandoi simtea ca niciunul din noi nu vroia sa inchidem conversatia. Simteam ca ar fi vrut sa continum. Asa simteam eu.
Totusi mi-a zis ca gata, ca numai poate vorbi, ca oricum nu ajungem nicaieri.
Mi-a zis sa o las in pace ca ma uraste, dar e simteam ca nu crede asta defapt.
Poate ma mint singur.
Intrebarea mea este : Se merita sa plang dupa ea si sa incerc sa o recastig? Daca da, ma puteti ajuta cu un sfat? VA implor.
Totusi.... exista posibilitatea sa nu se merite??
VA IMPLOR!!!

Dar unde le gasiti,le cautati mult?trezeste te,ai 21 de ani si viata este frumoasa.Cum poate o pustoaica de 16 ani sa te invarte pe degete si sa profite de sentimentele tale,de trairi si de..SALARIU? Sunt atatea fete frumoase,sensibile care asteapta sa fie iubite si tu te ti dupa o rasfatata de adolescenta care se crede buricul pamantului.Nu te iubeste si sti de ce?Pentru ca iti face toate astea.Cand iubesti vrei ca cel de langa tine sa se simta iubit si respectat,uita te la tine si ai sa intelegi cum tb sa se comporte ea.Inca odata,revino ti,traieste viata si pentru Dumnezeu cheltuie ti TU salariul TAU!
kudika_9483
Postat pe 30 Noiembrie 2012 17:02
daca nu este iar o poveste kudika,,,vrei un sfat,fu te ooo baaa
kudika_22056
Postat pe 30 Noiembrie 2012 17:14
De la: kudika_22408, la data 2012-11-30 16:39:24 Buna, eu am 21 de ani iar fosta mea prietena are 16.
Am fost impreuna 1 an, amandoi suntem scorpioni.
Ne-am iubit, cel putin eu pe ea.
Inca o iubesc.
Ne-am despartit de mai multe ori.
In ultimele 5 luni relatia a fost mai "vulcanica", cu mai multe certuri, dar si pasiune(nu am facut sex), momente frumoase..................................................


Un singur raspuns:
Nu,nu merita efortul de reintoarcere la domnisoara respectiva,ea mai are multe de invatat,pana cand va ajunge sa aprecieze sentimentele barbatului ,care o iubeste!!Si in ceea ce te priveste,,,tinere,ai viata inaintea ochilor tai,incearca sa o vezi fara ochelari!!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Noiembrie 2012 18:29
Se zice ca un copil este un copil si nu ii putem cere prea mult si totusi sa nu subestimam acest copil.
Unde ai gresit tu in primul rand sufocarea ,uneori nu ne place sa fim prea mult sufocate apoi faptul ca ceea ce se presupune ca ai facut sau i-ai daruit ei a fost din dragoste si asa trebuia sa ramana fara ai "scoate ochii" dupa acest esec in relatie.
Viata nu se termina la primul sarut ,la prima iubire de aceea ai si de ales intre doua variante:
1.Te ridici si mergi inainte,doar inainte fara sa te mai intoarci in trecut.
2.Ramai jos si ai terminat cu viata.
Alegerea iti apartine si raspunsul se afla la tine,fa cum iti dicteaza inima .
Ce as face eu in locul tau?Sincer?
Mi-as vedea de viata si as incerca sa nu mai repet aceaste greseli .


Numai bine si decizii intelepte.
criszoe
Postat pe 30 Noiembrie 2012 18:55
Nu obisnuiesc sa dau sfaturi,dar nu te supara....la16 ani ea e un copil...iar tu la 21 de ani ar trebui sa te maturizezi putin daca vrei orelatie serioasa
puiu66
Postat pe 30 Noiembrie 2012 19:29
Are 16 ani, ce vrei de la ea! E o pustoaica imatura, cu ifose de femeie. Ce-ar fi sa-ti gasesti pe una mai apropiata de varsta ta (in jur de 20 de ani) si sa lasi adolescentele? Astea nu fac decat sa-ti manance banii...si cam atat... Si daca afla tati ca i-ai f... fetita, se poate sa te trezesti si cu un ochi vanat.
Micaell
Postat pe 1 Decembrie 2012 09:33
Ea e o fata care nu stie ce vrea, parerea mea. Iar cu astfel de persoane, cum e si iubita ta, nu e bine sa-ti pierzi timpul.
Viorica_Franziska
Postat pe 1 Decembrie 2012 09:40
LUME, s-a produs paguba... Ma cauta cu texte de genul : "S-au spus lucruri fara gandim, si tu si eu am spus ca vrem anumite lucruri. Mi-am dat seama ca se intampla de multe ori sa numai vrei ce iti propui(adica ea faza in care ea vroia sa nu o mai sufoc cu iubire, pentru ca vroia sa fie libera sa flirteze cu altii)
Adevarul e ca m-a induiosat unpic sub unghie, doar ca din pacate parea sa se comporte la fel de autoritare si dominator, incercand sa conduca discutia.
CUm fac sa intorc toata situatia in avantajul meu, adica chiar sa o fac sa realizeze ce a pierdut si sa isi dea seama ca e foarte greu, daca nu chiar imposibil sa ma mai aibe!
Va rog mult!
kudika_22407
Postat pe 5 Decembrie 2012 09:58
De la: kudika_22407, la data 2012-12-05 09:58:39LUME, s-a produs paguba... Ma cauta cu texte de genul : "S-au spus lucruri fara gandim, si tu si eu am spus ca vrem anumite lucruri. Mi-am dat seama ca se intampla de multe ori sa numai vrei ce iti propui(adica ea faza in care ea vroia sa nu o mai sufoc cu iubire, pentru ca vroia sa fie libera sa flirteze cu altii)
Adevarul e ca m-a induiosat unpic sub unghie, doar ca din pacate parea sa se comporte la fel de autoritare si dominator, incercand sa conduca discutia.
CUm fac sa intorc toata situatia in avantajul meu, adica chiar sa o fac sa realizeze ce a pierdut si sa isi dea seama ca e foarte greu, daca nu chiar imposibil sa ma mai aibe!
Va rog mult!



Esti egoist!!!Daca "te-a induiosat,un pic,sub unghie",ce sfaturi doresti????Spune-i direct,fara ocolisuri,ca totul este pierdut si cu asta basta,fii barbat,,,,cum poate sa te mai "aibe" o femeie cand esti atat de sigur pe tine????? Nobletea va infrange egoismul tau!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 10:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie sa inteleg ce s-a petrecut, ajutati-ma cu o parere 21 De la: kudika021802 25 Iunie 2009 20:59
Am ales sa nu mai sufar....si acum sufar si mai mult! 6 De la: KNIGHT_31 11 Septembrie 2010 01:58
povestea mea 5 De la: nico_dana2006 1 Iunie 2009 19:46
NU IL MAI SUPORT.... dar il iubesc... 39 De la: Rocs 15 Iulie 2009 23:31
Oare cand ... 67 De la: Arutzu28 15 August 2011 18:41