Setari Cookie-uri

Ce as putea sa fac sa ies din starea asta?...

Nu am crezut vreodata ca voi trece printr-un asemenea razboi psihologic... Acum 3 saptamani am incheiat o relatie care a durat mai bine de 2 ani de zile. Fata aceasta a fost centrul universului meu.Nu m-am mai simntit cu nimeni atat de bine... Dar in ultima perioada incepusem sa ne certam cam des pe motivul sexului(ea era virgina) sau imi gasea ea mereu cate ceva de reprosat. Certurile deveaneau tot mai dese pana cand intr-o zi m-a chemat la ea la liceu sa discutam.In speranta ca ne vom impaca,m-am dus cu un buchet de flori.Ne-am asezat pe o banca si mia spus urmatoarea chestie care mi-a bantuit de 3 saptamani incoace fiecare coltisor al mintii:" Alex eu sunt pregatita sa-mi pierd virginitatea dar noi doi ne-am certat prea mult si nu mai vad in tine persoana potrivita pentru asa ceva .Pentru mine e un lucru important si vreau sa ma simt bine cand fac asta asa ca vreau sa ne despartim". Nu stiu ce sa mai fac...e dezastruos pentru mine mai ales ca vin si sarbatorile... Am incercat sa ies zilnic prin oras sa ma plimb cu prieteni sa uit dar nu are rost..gandul imi zboara mereu la ea si nu fac decat sa realizez cata nevoie am sa o revad.Nu faceam cine stie ce cand ieseam dar lucrurile alea marunte...o iesire la o pizza , un suc , un film imi faceau ziua extrem de placuta. Stiu ca nu ar fi trebuit dar am incercat sa o sun odata in perioada asta de 3 saptamani..insa mi-a inchis telefonul...Am intrebat o prietena de a ei sa vad ce mai face si mi-a spus doar sa nu o mai caut ca nu mai vrea sa continuae. Sunt constient ca nu ne mai putem impaca dar cum as putea sa trec peste? Cum pot sa mai fiu vesel cand cel mai bine ma simteam cu ea? Cum as putea sa mai fiu vesel cand pana si cel mai mic lucru imi aduce aminte de ea?...
kudika_22469
Postat pe 1 Decembrie 2012 19:19
Poate la gagica ii trebe un baiat finut si virgin asa ca mine, fa-i leagtura cu mine.
In schimb, iti fac si eu lipeala cu una care face Kebab bun...
Baiat_virgin
Postat pe 1 Decembrie 2012 19:27
....cu de toate....
maria-ioana
Postat pe 1 Decembrie 2012 22:00
Stai linistit, fete sunt destule. Ti-e teama ca vine sfarsitul lumii in 2012 si te prinde ne...? La varsta asta oricum relatiile nu sunt prea solide. Mai ai rabdare cativa ani... Adolescentele sunt destul de imature si instabile...ca una-i la 16-17 ani, alta-i la 20. La 15-16 ani, multe nici nu stiu ce-i cu ele si poti foarte usor sa te trezesti tatic...mai ales daca nici tu nu ai prea multa experienta. Stai calm, ai timp destul sa gasesti fata potrivita.
Micaell
Postat pe 2 Decembrie 2012 10:04
Parca-s trase la indigo povestile astea...
Viorica_Franziska
Postat pe 2 Decembrie 2012 10:13
De la: kudika_22469, la data 2012-12-01 19:19:11Nu am crezut vreodata ca voi trece printr-un asemenea razboi psihologic... Acum 3 saptamani am incheiat o relatie care a durat mai bine de 2 ani de zile. Fata aceasta a fost centrul universului meu.Nu m-am mai simntit cu nimeni atat de bine... Dar in ultima perioada incepusem sa ne certam cam des pe motivul sexului(ea era virgina) sau imi gasea ea mereu cate ceva de reprosat. Certurile deveaneau tot mai dese pana cand intr-o zi m-a chemat la ea la liceu sa discutam.In speranta ca ne vom impaca,m-am dus cu un buchet de flori.Ne-am asezat pe o banca si mia spus urmatoarea chestie care mi-a bantuit de 3 saptamani incoace fiecare coltisor al mintii:" Alex eu sunt pregatita sa-mi pierd virginitatea dar noi doi ne-am certat prea mult si nu mai vad in tine persoana potrivita pentru asa ceva .Pentru mine e un lucru important si vreau sa ma simt bine cand fac asta asa ca vreau sa ne despartim". Nu stiu ce sa mai fac...e dezastruos pentru mine mai ales ca vin si sarbatorile.......................................


Daca domnisoara respectiva a considerat ca nu esti persoana potrivita pentru ea,respecta-i decizia si croieste-ti alt drum in viata!!!A-i respecta hotararea este prima dovada de iubire,pe care i-ai putea-o da postrelatie!!!Esti tanar,vei mai cunoaste tinere,chiar daca ,acum,consideri ca ai pierdut totul,caci nu este asa ,,,acel "tot" de-abia de acum urmeaza!!!Traieste-ti viata,nu plange in urma ei!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Decembrie 2012 10:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un sfat! 28 De la: _vio_ 17 Iulie 2011 22:43
Ne iubim dar nu stim sa aratam lucru asta :( 18 De la: kudika193200 5 Iunie 2010 16:28
Nu mai inteleg nimic... 45 De la: Anonymous19xx 25 Ianuarie 2015 12:14
ce sa fac sa ma impac cu ea??? ajutati-ma va rog sun disperat! 18 De la: kudika_9803 2 Iulie 2012 11:22
ma parasit dar e gelos ....si vrea sa ramanem prieteni....:))) 26 De la: AdrianaR 23 Octombrie 2010 17:54