Setari Cookie-uri

Sunt atat de confuz! Implor ajutor! Numai vreau sa iau decizii proaste!! Ajutor

Am fost cu prietena mea 1 an.
Eu 21 ea 16
Ne-am despartit acum 2 saptamani, timp in care ea de prea multa durere(cred) s-a combinat cu altul.
Eu am sperat ca face asta urmand sa se intoarca la mine, dar o prietena care a discutat cu ea, a aflat ca ea m-a uiat si ca e cu asta de acum, asteptand ca un tip care se da la ea sa se desparta de prietena lui si sa se combine cu el.
M-a durut enorm.
Am mai vorbit cu ea la telefon si imi tot spunea chestii evidente in legatura cu ideea sa ne impacam, si ma bucura dar in mintea mea ma rodea ceea ce stiam eu defapt.
Azi dimineata m-a sunat sa vada ce mai fac, si sa imi reproseze oarecum de ce ieri am iesit la film cu cea mai buna prietena si cu inca 3 tipe (eu am facut asta pentru ca eram prea distrus sa mai staun in casa), si "ca ar fi vrut si ea sa vina la film" pentru ca am mers exact la filmul la care ii promisesem ca vom merge impreuna cand va aparea.
Eu nu ii povestesc toate lucrurile care le fac sa imi ridic moralul, in schimb ea pur si simplu fara nici-o jena imi povesteste distractiile cu tipul cu care e acum si alte lucruri amuzante dintre ea si acela dupa care asteapta ea (tipul cu prietena de care eu nu ar trebui stiu ca ea il vrea).
Am aflat ca tipul repesctiv a respins-o pe motiv ca isi iubeste prea mult prietena ca sa o lase.
De asta m-a sunat ea azi dimineata, ca sa vada indirect daca vreau sa o mai iau inapoi, dar s-a comportat cu mine de parca eu i-am stricat viata.
Ea a ales sa ma lase din motiv ca ea vrea sa fie mai libera, sa poate filrta cu baieti fara ca eu sa ma supar.

I-am propus sa iesim maine seara, si a spus ca se gandeste.
Toata relatia am fost un catelus la picioarele ei si i-am dat tot ce am vrut.
Acum ea incerca sa imi arata ca sufera fara mine si totusi ca nu are nevoie de mine, in acelasi timp!
Eu i-am dat de inteles ca daca ar vrea sa fie cu mine din nou trebuie sa renunte in primul rand la "bietul fraier pasager" cu care e acum.....
Iar ea mi-a zis ca nu vrea sa il faca sa sufere...
Nu o inteleg....!

O vreau inapoi dar numai vreau sa ii fiu catelus.
Vreau ca maine sa iau decizia finala.
Va rog din sufle ajutati-ma:
CE II POT SPUNE MAINE SI CUM SA MA COMPORT CU EA IN ASA FEL INCAT SA II ARAT CA E LA UN PAS SA MA PIARDA DEFINITIV SI SA REVIN IN RELATIA CU EA, DAR AMANDOI SA FIM EGALI!???
Vreau sa o fac sa intelega ca a gresit!
kudika_22407
Postat pe 5 Decembrie 2012 15:48
De la: kudika_22407, la data 2012-12-05 15:48:27Am fost cu prietena mea 1 an.
Eu 21 ea 16
Ne-am despartit acum 2 saptamani, timp in care ea de prea multa durere(cred) s-a combinat cu altul.
Eu am sperat ca face asta urmand sa se intoarca la mine, dar o prietena care a discutat cu ea, a aflat ca ea m-a uiat si ca e cu asta de acum, asteptand ca un tip care se da la ea sa se desparta de prietena lui si sa se combine cu el.
M-a durut enorm.
Am mai vorbit cu ea la telefon si imi tot spunea chestii evidente in legatura cu ideea sa ne impacam, si ma bucura dar in mintea mea ma rodea ceea ce stiam eu defapt.
Azi dimineata m-a sunat sa vada ce mai fac, si sa imi reproseze oarecum de ce ieri am iesit la film cu cea mai buna prietena si cu inca 3 tipe (eu am facut asta pentru ca eram prea distrus sa mai staun in casa), si "ca ar fi vrut si ea sa vina la film" pentru ca am mers exact la filmul la care ii promisesem ca vom merge impreuna cand va aparea...............................................

Tinere,referitor la domnisoara respectiva,nu ca tu ai fi departe de ea,las-o sa mai creasca,mai are multe lucruri de invatat pana va reusi sa fie statornica,nu iti complica viata cu o copilandra,care ar trebui sa aiba alte preocupari,in special legate de scoala,mult mai importante decat "insiratul baietilor pe ata"!!!!Next!!

kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 16:01
da, dar nu stiu ce pot face sa ma dezlipesc emotional de ea....
Au trecut 2 saptamani si durerea e parca mai mare!
kudika_22407
Postat pe 5 Decembrie 2012 16:03
De la: kudika_22407, la data 2012-12-05 16:03:57da, dar nu stiu ce pot face sa ma dezlipesc emotional de ea....
Au trecut 2 saptamani si durerea e parca mai mare!



Discutam peste o luna de zile!!!!Tinere,este vorba despre o minora,o copila neformata emotional si sentimental,daca doresti o iubita,macar cauta o tanara apropiata de varsta ta,deci,majora!!!Lasa copiii sa creasca in batatura parinteasca,nu te angaja in ceva,ce iti poate frige degetele!!!!Totul va trece,cu repeziciunea cu care a venit in viata ta,fii mai copt la minte,dovedeste acest lucru!!!!Daca as fi in locul tau,mai degraba as indruma-o sa fie preocupata de scoala,,,apropos ,,,ce studii ai????
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 16:10
Sunt inginer de sunet, si fac sunetul pentru concerte live si inregistrari audio! :(
Trebuie sa existe o cale sa o uit!
kudika_22407
Postat pe 5 Decembrie 2012 16:14
De la: kudika_22407, la data 2012-12-05 16:14:59Sunt inginer de sunet, si fac sunetul pentru concerte live si inregistrari audio! :(
Trebuie sa existe o cale sa o uit!



Inginer de sunet????? Dar la ce varsta ai absolvit Universitatea,tinere???Si daca esti inginer de sunet,,,, aici am rezerve serioase,,,, nu ai avut ocazia sa cunosti tinere aflate la acelasi nivel de pregatire cu tine sau te atrag pustoaicele,mai ales cele ,carora nu le place invatatura,caci este clar faptul ca este atrasa de alte activitati "educative",diferite de formarea profesionala????

Singura cale de a o uita este vointa personala .Impuneti-o!!! Si tu mai ai mult si multe de invatat,tinere,lucruri care nu se invata la facultate,dar se pot asimila din experienta de viata,care vine o data cu trecerea anilor!!!Rabdare,rabdare,rabdare cu tine,timpul isi exercita misiunea ,independent de vointa noastra.
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 16:22
De la: kudika_22407, la data 2012-12-05 16:14:59Sunt inginer de sunet, si fac sunetul pentru concerte live si inregistrari audio! :(
Trebuie sa existe o cale sa o uit!


da cin-te pune s-o uiti! Tine-o minte si vezi-ti de treaba ca alceva nu ai ce face!
Oricum, vorba tovarasei de mai sus! decat o pustoaica de 16 ani in calduri mai bine una de varsta ta mai cuminte daca se poate
Ca asta daca s-a apucat de acum sa insire barbati iti dai seama ca mai tarziu te va baga in balamuc!
relatiile cu asfel de pitipoance nu dureaza mult in conditii bune!
picard-jean-luc
Postat pe 5 Decembrie 2012 16:26
De la: kudika_22407, la data 2012-12-05 16:14:59Sunt inginer de sunet, si fac sunetul pentru concerte live si inregistrari audio! :(
Trebuie sa existe o cale sa o uit!


Fa armata baiete sa te calesti de fete tinere cu pasarici in cap.
Da muzika mai tare sa-ti treaca de dor si jale,apoi mergi perpedes in cautare de noi achizitii,ca tot vin sarbatorile si sa nu ramai cuc si alta pasare a nimanui!!!Cui pe cui se scoate,ai toata viata inainte si fete cu carul!!!
Titanika
Postat pe 5 Decembrie 2012 16:36
Da stiu ca o mananca rau la 16 ani Cred ca esti baiat destept daca esti inginer de sunet. Gaseste-ti o fata normala, nu pitzi de-astea care se cordesc din scoala primara. Astea nu fac decat sa-ti pape banii, sa umble prin cluburi si sa te-nsele cu toti mucosii.
Micaell
Postat pe 8 Decembrie 2012 12:43
De la: Micaell, la data 2012-12-08 12:43:32Da stiu ca o mananca rau la 16 ani Cred ca esti baiat destept daca esti inginer de sunet. Gaseste-ti o fata normala, nu pitzi de-astea care se cordesc din scoala primara. Astea nu fac decat sa-ti pape banii, sa umble prin cluburi si sa te-nsele cu toti mucosii.


pur adevarat si daca mai este si alintata si de bani gata,baiete:-ai puso,cu dureri de cap!!!
Titanika
Postat pe 8 Decembrie 2012 12:49
De la: Micaell, la data 2012-12-08 12:43:32Da stiu ca o mananca rau la 16 ani Cred ca esti baiat destept daca esti inginer de sunet. Gaseste-ti o fata normala, nu pitzi de-astea care se cordesc din scoala primara. Astea nu fac decat sa-ti pape banii, sa umble prin cluburi si sa te-nsele cu toti mucosii.

asa e!
picard-jean-luc
Postat pe 8 Decembrie 2012 13:31
Eu cred ca daca ai adopta acceasi atitudie ca a iei ai avea mai mult succes..fi rece.distant..fi rau...spunei ca nu mai poate fi cu tine...ca nu poti ierta ca ea a fost cu altul si ca iti trebuie timp sa te aduni...cred ca ar fi ca un dus rece pt ea...daca te iubeste o sa vina daca nu ...ia viata asa cum e si cauta pe una care sa te merite..este doar o parere
selin32
Postat pe 8 Decembrie 2012 13:43
De la: kudika_22407, la data 2012-12-05 15:48:27Am fost cu prietena mea 1 an.
Eu 21 ea 16
Ne-am despartit acum 2 saptamani, timp in care ea de prea multa durere(cred) s-a combinat cu altul.
Eu am sperat ca face asta urmand sa se intoarca la mine, dar o prietena care a discutat cu ea, a aflat ca ea m-a uiat si ca e cu asta de acum, asteptand ca un tip care se da la ea sa se desparta de prietena lui si sa se combine cu el.
M-a durut enorm.
Am mai vorbit cu ea la telefon si imi tot spunea chestii evidente in legatura cu ideea sa ne impacam, si ma bucura dar in mintea mea ma rodea ceea ce stiam eu defapt.
Azi dimineata m-a sunat sa vada ce mai fac, si sa imi reproseze oarecum de ce ieri am iesit la film cu cea mai buna prietena si cu inca 3 tipe (eu am facut asta pentru ca eram prea distrus sa mai staun in casa), si "ca ar fi vrut si ea sa vina la film" pentru ca am mers exact la filmul la care ii promisesem ca vom merge impreuna cand va aparea.
Eu nu ii povestesc toate lucrurile care le fac sa imi ridic moralul, in schimb ea pur si simplu fara nici-o jena imi povesteste distractiile cu tipul cu care e acum si alte lucruri amuzante dintre ea si acela dupa care asteapta ea (tipul cu prietena de care eu nu ar trebui stiu ca ea il vrea).
Am aflat ca tipul repesctiv a respins-o pe motiv ca isi iubeste prea mult prietena ca sa o lase.
De asta m-a sunat ea azi dimineata, ca sa vada indirect daca vreau sa o mai iau inapoi, dar s-a comportat cu mine de parca eu i-am stricat viata.
Ea a ales sa ma lase din motiv ca ea vrea sa fie mai libera, sa poate filrta cu baieti fara ca eu sa ma supar.

I-am propus sa iesim maine seara, si a spus ca se gandeste.
Toata relatia am fost un catelus la picioarele ei si i-am dat tot ce am vrut.
Acum ea incerca sa imi arata ca sufera fara mine si totusi ca nu are nevoie de mine, in acelasi timp!
Eu i-am dat de inteles ca daca ar vrea sa fie cu mine din nou trebuie sa renunte in primul rand la "bietul fraier pasager" cu care e acum.....
Iar ea mi-a zis ca nu vrea sa il faca sa sufere...
Nu o inteleg....!

O vreau inapoi dar numai vreau sa ii fiu catelus.
Vreau ca maine sa iau decizia finala.
Va rog din sufle ajutati-ma:
CE II POT SPUNE MAINE SI CUM SA MA COMPORT CU EA IN ASA FEL INCAT SA II ARAT CA E LA UN PAS SA MA PIARDA DEFINITIV SI SA REVIN IN RELATIA CU EA, DAR AMANDOI SA FIM EGALI!???
Vreau sa o fac sa intelega ca a gresit!




E prea tanara si nu te iubeste!
Esti doar manta de vreme rea si atat!
Suna cam dur dar asa este de cele mai multe ori adevarul.
Si tu esti tanar si o vei uita cand va aparea
o noua mare iubire.
Thais13
Postat pe 8 Decembrie 2012 14:16
trebuie sa o iei un picut mai tare sa nu creada ca esti la degetul ei si cand vrea ea e alba si cand nu neagra ai spui maine mai fata draga trebe sa te hotarasti o data ce vrei ca tu nu ai chef de jocuri dastea azi am iubesti amine nu daca vrei sa mai fim bine daca nu sa si vada de ale ei te faci un pic saturat de ea si un pik indiferent poti spune ca nu astepti o suta de ani dupa ea ca mai sunt si alte fete.asa ca ai dai o sapt sa se gandeasca nu o suni sau sa o cauti ai spui de ex duminica ne intalnim la o cafea si vb si imi spui ce ai hotarat si punct. atata te mai lungeste si te mai fc sa suferi ...trebuie sa fi ferm ca un barbat ce esti.si cu ala pasageru si cu tine si ca nu poate sal lase deja....nu e abureala ....si te lungeste ....si tu suferi si asa mai departe acum tu afci ce simti si ce crezi de cuvinta bafta
annela_2230
Postat pe 17 Aprilie 2013 21:42
eu cred ca fosta ta e foarte tanara si nu stie ce vrea,dar ii convine sa te aiba de 'pres' si sa te tina langa ea fara sa fie cu tine. si de ce esti tu mai indragostit, de-aia isi bate joc mai tare de sentimentele tale.la fel ca cineva de mai sus,si eu zic ca ar fi bine sa o iei tare cu 'maine ne vedem la o cafea sa-mi zici daca mai vrei sa mai fim impreuna sau nu'si sa-i spui ca nu ai chef de joculetele astea stupide. daca o faci pe suparatul ii arati ca nu mai esti asa moale cum te stia.
ar fi si varianta ca sa va dati intalnire ca vrei sa-i zici ceva,si cd va vedeti,sa-i spui ca ai gasit pe cineva mai bun si de varsta ta(minte cu nerusinare)si ca n-are sens sa mai tineti legatura. o sa vezi ca o sa se perpeleasca rau,ca nu se va astepta la asta. evident,daca faci asta, va trebui sa rupi orice legatura cu ea.
dar am si eu o intrebare - cum esti inginer de sunet cd ai doar 21 de ani ??? sau lucrezi,de fapt,ca inginer de sunet,adica faci ce face si el?
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 17 Aprilie 2013 22:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM SUNT SOACRELE? 25 De la: Sabrina_Nede 1 Aprilie 2010 19:03
greu sa decid 45 De la: bursuka 10 Octombrie 2010 17:31
Scorpionii ... si nu numai 2 De la: kudika_nikole 20 Ianuarie 2012 20:43
ce faci cand el te inseala si simti ca nu mai merge? 50 De la: BEL_AMY1 21 Aprilie 2011 09:14
De ce o femeie cu un copil nu va fi de-ajuns pentru un barbat singur?... 31 De la: mara78 23 Decembrie 2016 16:19