Setari Cookie-uri

ajutatima va rog sunt foarte confuza

Am avut o relatie de 2 ani si 2 luni , iar iubitul meu dupa 2 zile in care am fost putin certati a zis ca numai are sentimente pentru mine .. dar pana atunci nu s-a coportat rau nu a fost rece practic era la fel de dragostos ca si inainte . El imi tot repeta ca nu se mai cunoste si ca ii rusine de ce a facut ( in cele 2 zile in care ne-am certat a baut mult si astfel ne-am despartit ). Si dupa multe discutii am ales sa fiu indiferenta , dar tot el imi da msj intr-adevar unele seci unele normale , si atunci cand nu ii raspund ma suna si ma intreaba de ce nu ii raspund .
Nu am mai fost despartiti niciodata , nu ne-am mai intalnit de vreo 4 zile si nu stiu ce sa fac... oare ma mai iubeste sau nu ? eu il iubesc enoorm!
kudika_22856
Postat pe 5 Decembrie 2012 18:49
De la: kudika_22856, la data 2012-12-05 18:49:31Am avut o relatie de 2 ani si 2 luni , iar iubitul meu dupa 2 zile in care am fost putin certati a zis ca numai are sentimente pentru mine .. dar pana atunci nu s-a coportat rau nu a fost rece practic era la fel de dragostos ca si inainte . El imi tot repeta ca nu se mai cunoste si ca ii rusine de ce a facut ( in cele 2 zile in care ne-am certat a baut mult si astfel ne-am despartit ). Si dupa multe discutii am ales sa fiu indiferenta , dar tot el imi da msj intr-adevar unele seci unele normale , si atunci cand nu ii raspund ma suna si ma intreaba de ce nu ii raspund .
Nu am mai fost despartiti niciodata , nu ne-am mai intalnit de vreo 4 zile si nu stiu ce sa fac... oare ma mai iubeste sau nu ? eu il iubesc enoorm!



Pentru ca il iubesti enorrmmmmmm ti se intampla toate acestea!!Barbatii au un simt ascutit, in ceea ce priveste vulnerabilitatea femeii si, drept urmare,profita cat se poate de mult de aceasta!!!Incearca sa nu-l mai iubesti atat de mult si poate va reveni la tine,poate!!!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 19:01
in seara asta ne-am intalnit pt ai da o comanda la avon si nici macar nu s-a uitat la mine .
Ajunsa acasa m-a sunat in legatura cu comanda so parea suparat si am incercat sa il trag de limba , mentionez ca in cei 2 ani iau murit si parintii .. si se simte rau nu are chef de nimeni si nimic.

Maine a zis ca se duce pe la biserica , si am intrebat vrei sa mergem impreuna si el a zis " Pe mine ma gasesti acolo" ce pot intelege , ca vrea sa ma vada acolo sau ca nu contez pentru el?
kudika_22856
Postat pe 5 Decembrie 2012 20:27
De la: kudika_22856, la data 2012-12-05 20:27:33in seara asta ne-am intalnit pt ai da o comanda la avon si nici macar nu s-a uitat la mine .
Ajunsa acasa m-a sunat in legatura cu comanda so parea suparat si am incercat sa il trag de limba , mentionez ca in cei 2 ani iau murit si parintii .. si se simte rau nu are chef de nimeni si nimic.

Maine a zis ca se duce pe la biserica , si am intrebat vrei sa mergem impreuna si el a zis " Pe mine ma gasesti acolo" ce pot intelege , ca vrea sa ma vada acolo sau ca nu contez pentru el?



Faptul ca i-au decedat parintii nu trebuie sa afecteze relatia voastra,este de inteles durerea ,dar nu trebuie lasata sa refuleze in detrimentul tau!!!

Draga ,,ii este indiferent daca te duci sau nu la biserica,oricum,el va fi acolo,se duce pentru el,pentru linistirea lui,ce rost are sa i te alaturi,problema este a lui,nicidecum a ta!!!Nu te inteleg,nu iti inteleg milogeala in fata lui!!!!

Daca,intr-adevar,este marcat de pierderea parintilor,intelege-l acordandu-i o pauza pentru reculegere,meditatie si refacere sufleteasca,nu te mai baga in sufletul lui,il incomodezi,nu ti-ai dat seama de asta???
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 20:34
De la: kudika_22856, la data 2012-12-05 20:27:33in seara asta ne-am intalnit pt ai da o comanda la avon si nici macar nu s-a uitat la mine .
Ajunsa acasa m-a sunat in legatura cu comanda so parea suparat si am incercat sa il trag de limba , mentionez ca in cei 2 ani iau murit si parintii .. si se simte rau nu are chef de nimeni si nimic.

Maine a zis ca se duce pe la biserica , si am intrebat vrei sa mergem impreuna si el a zis " Pe mine ma gasesti acolo" ce pot intelege , ca vrea sa ma vada acolo sau ca nu contez pentru el?



Faptul ca i-au decedat parintii nu trebuie sa afecteze relatia voastra,este de inteles durerea ,dar nu trebuie lasata sa refuleze in detrimentul tau!!!

Draga ,,ii este indiferent daca te duci sau nu la biserica,oricum,el va fi acolo,se duce pentru el,pentru linistirea lui,ce rost are sa i te alaturi,problema este a lui,nicidecum a ta!!!Nu te inteleg,nu iti inteleg milogeala in fata lui!!!!

Daca,intr-adevar,este marcat de pierderea parintilor,intelege-l acordandu-i o pauza pentru reculegere,meditatie si refacere sufleteasca,nu te mai baga in sufletul lui,il incomodezi,nu ti-ai dat seama de asta???
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 20:34
Fii o scorpie...si sigur te va "observa" si respecta deopotriva! Ca sa nu mai zic ca va fi si-n limba dupa tine si numai tu vei conta in viata lui! Unii barbati doar asa "functioneaza" in relatia de cuplu!
rondina
Postat pe 5 Decembrie 2012 20:35
De la: rondina, la data 2012-12-05 20:35:57Fii o scorpie...si sigur te va "observa" si respecta deopotriva! Ca sa nu mai zic ca va fi si-n limba dupa tine si numai tu vei conta in viata lui! Unii barbati doar asa "functioneaza" in relatia de cuplu!



asta am fost pana acum si l-a atras (in relatie) doar ca nu avem cercuri comune si nu avem cum sa ne intalnim asltfel . am sa-i arat ce a pierdut
kudika_22856
Postat pe 5 Decembrie 2012 20:39
De la: kudika_22856, la data 2012-12-05 20:39:51
De la: rondina, la data 2012-12-05 20:35:57Fii o scorpie...si sigur te va "observa" si respecta deopotriva! Ca sa nu mai zic ca va fi si-n limba dupa tine si numai tu vei conta in viata lui! Unii barbati doar asa "functioneaza" in relatia de cuplu!



asta am fost pana acum si l-a atras (in relatie) doar ca nu avem cercuri comune si nu avem cum sa ne intalnim asltfel . am sa-i arat ce a pierdut

Oricum, nici nu cred ca te merita!
rondina
Postat pe 5 Decembrie 2012 20:42
De la: rondina, la data 2012-12-05 20:42:45
De la: kudika_22856, la data 2012-12-05 20:39:51
De la: rondina, la data 2012-12-05 20:35:57Fii o scorpie...si sigur te va "observa" si respecta deopotriva! Ca sa nu mai zic ca va fi si-n limba dupa tine si numai tu vei conta in viata lui! Unii barbati doar asa "functioneaza" in relatia de cuplu!



asta am fost pana acum si l-a atras (in relatie) doar ca nu avem cercuri comune si nu avem cum sa ne intalnim asltfel . am sa-i arat ce a pierdut

Oricum, nici nu cred ca te merita!



Rondina,eu nu suport barbatii care beau si vorbesc multe si nevrute cand sunt cuprinsi de euforia indusa de alcoolul ingurgitat,,jignind partenera,dupa care,vin ca milogii sa-si ceara iertare,nu cred in pocainta lor absolut deloc,caci stiu sa disimuleze foarte bine!!!

Nu stiu daca o merita pe tanara noastra sau nu,ceea ce am remarcat este impasibilitatea si indiferenta lui,este suficient ca sa puna punct unei relatii.
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 20:56
De la: kudika_15804, la data 2012-12-05 20:34:19
De la: kudika_22856, la data 2012-12-05 20:27:33in seara asta ne-am intalnit pt ai da o comanda la avon si nici macar nu s-a uitat la mine .
Ajunsa acasa m-a sunat in legatura cu comanda so parea suparat si am incercat sa il trag de limba , mentionez ca in cei 2 ani iau murit si parintii .. si se simte rau nu are chef de nimeni si nimic.

Maine a zis ca se duce pe la biserica , si am intrebat vrei sa mergem impreuna si el a zis " Pe mine ma gasesti acolo" ce pot intelege , ca vrea sa ma vada acolo sau ca nu contez pentru el?



Faptul ca i-au decedat parintii nu trebuie sa afecteze relatia voastra,este de inteles durerea ,dar nu trebuie lasata sa refuleze in detrimentul tau!!!

Draga ,,ii este indiferent daca te duci sau nu la biserica,oricum,el va fi acolo,se duce pentru el,pentru linistirea lui,ce rost are sa i te alaturi,problema este a lui,nicidecum a ta!!!Nu te inteleg,nu iti inteleg milogeala in fata lui!!!!

Daca,intr-adevar,este marcat de pierderea parintilor,intelege-l acordandu-i o pauza pentru reculegere,meditatie si refacere sufleteasca,nu te mai baga in sufletul lui,il incomodezi,nu ti-ai dat seama de asta???




de ce ma cauta daca vrea sa-l las in pace asta nu inteleg
kudika_22856
Postat pe 5 Decembrie 2012 20:58
De la: kudika_15804, la data 2012-12-05 20:56:51
De la: rondina, la data 2012-12-05 20:42:45
De la: kudika_22856, la data 2012-12-05 20:39:51
De la: rondina, la data 2012-12-05 20:35:57Fii o scorpie...si sigur te va "observa" si respecta deopotriva! Ca sa nu mai zic ca va fi si-n limba dupa tine si numai tu vei conta in viata lui! Unii barbati doar asa "functioneaza" in relatia de cuplu!



asta am fost pana acum si l-a atras (in relatie) doar ca nu avem cercuri comune si nu avem cum sa ne intalnim asltfel . am sa-i arat ce a pierdut

Oricum, nici nu cred ca te merita!



Rondina,eu nu suport barbatii care beau si vorbesc multe si nevrute cand sunt cuprinsi de euforia indusa de alcoolul ingurgitat,,jignind partenera,dupa care,vin ca milogii sa-si ceara iertare,nu cred in pocainta lor absolut deloc,caci stiu sa disimuleze foarte bine!!!

Nu stiu daca o merita pe tanara noastra sau nu,ceea ce am remarcat este impasibilitatea si indiferenta lui,este suficient ca sa puna punct unei relatii.




nu e genul care bea a avut doar un moment si de jignit niciodata nu a facuto.. s-a comportat extraordinar cu mine era atent pana vinerea asta cand s-a intamplat ruptura.. el a zis ca are ceva timp de cand numai simte ceva pentru mine .. insa din cate stiu eu daca numai simti ceva pentru o persoana nu esti indiferent ? el nu a aratat deloc asta se comporta ca in prima zi cu mine
kudika_22856
Postat pe 5 Decembrie 2012 21:01
e foarte greu oricum si d-zeu mi-a dat cateva semne care imi zic ca va mai fi ceva intre noi ... sau cel putin asta sper
kudika_22856
Postat pe 5 Decembrie 2012 21:03
De la: kudika_22856, la data 2012-12-05 20:58:05[quote name='
de ce ma cauta daca vrea sa-l las in pace asta nu inteleg




Nu suporta indiferenta,nepasarea ta,nu le accepta!!!!Dar nu o face pentru ca te iubeste,ci o face pentru ca nu suporta infrangerea!!Ii place sa te tina sub tensiune,este ceva intre "o las,nu o las in pace"!!!! Ignora-l o perioada de timp,tot este cuprins de deznadejdea pierderii parintilor,stare fireasca dealtfel!!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 21:04
De la: kudika_22856, la data 2012-12-05 21:03:52e foarte greu oricum si d-zeu mi-a dat cateva semne care imi zic ca va mai fi ceva intre noi ... sau cel putin asta sper



Hmmmmm,draga mea,Dumnezeu nu ti-a dat semne,ci intelepciune ca sa-ti alegi drumul potrivit in viata!!!Daca tu esti convinsa de refacerea relatiei voastre,eu,una,iti doresc sanatate si numai bine!!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 21:06
De la: kudika_15804, la data 2012-12-05 20:56:51
De la: rondina, la data 2012-12-05 20:42:45
De la: kudika_22856, la data 2012-12-05 20:39:51
De la: rondina, la data 2012-12-05 20:35:57Fii o scorpie...si sigur te va "observa" si respecta deopotriva! Ca sa nu mai zic ca va fi si-n limba dupa tine si numai tu vei conta in viata lui! Unii barbati doar asa "functioneaza" in relatia de cuplu!



asta am fost pana acum si l-a atras (in relatie) doar ca nu avem cercuri comune si nu avem cum sa ne intalnim asltfel . am sa-i arat ce a pierdut

Oricum, nici nu cred ca te merita!



Rondina,eu nu suport barbatii care beau si vorbesc multe si nevrute cand sunt cuprinsi de euforia indusa de alcoolul ingurgitat,,jignind partenera,dupa care,vin ca milogii sa-si ceara iertare,nu cred in pocainta lor absolut deloc,caci stiu sa disimuleze foarte bine!!!

Nu stiu daca o merita pe tanara noastra sau nu,ceea ce am remarcat este impasibilitatea si indiferenta lui,este suficient ca sa puna punct unei relatii.
nu suporti prostia din capul tau o fi fost barbatitu alcolik de aia nu suporti,ca sa imbatat vreo 2 zile nu inseamna ca e alcoolic,unde ai vazut tu ca vorbeste vrute si nevrute aeriano,sau ca si a jignit partenera,o fi indiferent din vreun motiv tato de care nici ea nu si da seama si tu o indemnio sa puna capat,,nu te mai mira dc te jignesc esti ,PENIBILA,daca vrei sa inveti pe cnva cva invatate intai pe tn ca esti inca copil la minte nu te ai maturizat delok
kudika_22056
Postat pe 5 Decembrie 2012 21:14
De la: kudika_15804, la data 2012-12-05 21:06:45
De la: kudika_22856, la data 2012-12-05 21:03:52e foarte greu oricum si d-zeu mi-a dat cateva semne care imi zic ca va mai fi ceva intre noi ... sau cel putin asta sper



Hmmmmm,draga mea,Dumnezeu nu ti-a dat semne,ci intelepciune ca sa-ti alegi drumul potrivit in viata!!!Daca tu esti convinsa de refacerea relatiei voastre,eu,una,iti doresc sanatate si numai bine!!!!
mmm stie ea ca ia dat semne sau nu ,poate ia scris pe cva si ia arunca to n cap,,da te jos din salcam curcubeaico nu mai te uita la lume de sus prin felul tau de a vb ca esti mult mai imatura ca pustoaicele astea,,eu sunt acum,,
kudika_22056
Postat pe 5 Decembrie 2012 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa depasesc fosta relatie? 99 De la: kudika_18248 22 Februarie 2013 19:51
cum isi revin barbatii 15 De la: Metal_spell 17 Decembrie 2009 03:07
help 19 De la: simonik_1592 11 August 2009 11:41
Iubire adolescentina 11 De la: kudika_8080 21 Iulie 2013 12:31
pentru cei ce sufera dupa o despartire..e cam lung dar sper sa va placa 148 De la: kudika322158 10 August 2013 19:16