Setari Cookie-uri

Vindecare hepatita cronica b?

fiti amabila, ce virus ati avut? b sau C ?
kudika_955406
Postat pe 14 Februarie 2014 12:29
imi cer scuze ca am vazut doar acum intrebarea,eu am virus b,insa am vazut chiar aseara ca in SUA persoanele cu virusuri hepatice se vindeca cu un ceai numit chanca piedra si capsule sau gel lichid de monolaurin,pe forumurile lor am citit ca le scadea incarcatura la zero iar unii ajungeau la seroconversie
kudika50ani
Postat pe 19 Februarie 2014 03:23
De la: kudika50ani, la data 2014-02-19 03:23:00imi cer scuze ca am vazut doar acum intrebarea,eu am virus b,insa am vazut chiar aseara ca in SUA persoanele cu virusuri hepatice se vindeca cu un ceai numit chanca piedra si capsule sau gel lichid de monolaurin,pe forumurile lor am citit ca le scadea incarcatura la zero iar unii ajungeau la seroconversie
asta se intampla cand nu folositi prezervativul...rusine
athos_007
Postat pe 19 Februarie 2014 04:45
Nu poti cataloga pe toata lumea la fel,eu am luat virusul la varsta de 5 ani in urma unei transfuzii,well God bless u si sa nu aiba nimeni parte de asa ceva iar cei care au,postati tratamentele pt a-i ajuta si pe ceilalti cu informatii
kudika50ani
Postat pe 1 Martie 2014 02:06
Buna am inteles ca te-ai vindecat adica viremiea ta este 0 cum tia iesit testul de hepatita dupa regim negativ?te rog frumos sami raspunzi nu stiu prea multe dar sufar de aceasta boala .Multumesc!


kudika_974761
Postat pe 9 Octombrie 2014 10:58
De la: kudika50ani, la data 2014-09-04 08:15:12S-a dovedit ca monolaurinul vindeca complet toate hepatitele cronice, puteti citi pe site-ul www.inspirednutrition.com



Alta atotstiutoare scolita la MLM cu 3 fitzuici...
kudika226898
Postat pe 11 Octombrie 2014 19:31
Va rog nu mai jigniti si nu vorbiti aberatii in necunostinta de cauza. Nu fac parte din nici un sistem MLM , nu comercializez nimic si nu fac reclama la nimic, sunt doar o purtatoare a unui hvb iar in urma unor tratamente naturiste am avut rezultate exceptionale iar analizele arata ca sunt foarte aproape de o seroconversie.intr-adevar exista si persoane care promit orice doar sa isi vanda produsele dar nu ma amesteca pe mine in chestii de genul,ti-am spus ca nu vand nimic, te rog sa iti retragi cuvintele
kudika50ani
Postat pe 19 Noiembrie 2014 21:53
De la: kudika50ani, la data 2014-11-19 21:53:58Va rog nu mai jigniti si nu vorbiti aberatii in necunostinta de cauza. Nu fac parte din nici un sistem MLM , nu comercializez nimic si nu fac reclama la nimic, sunt doar o purtatoare a unui hvb iar in urma unor tratamente naturiste am avut rezultate exceptionale iar analizele arata ca sunt foarte aproape de o seroconversie.intr-adevar exista si persoane care promit orice doar sa isi vanda produsele dar nu ma amesteca pe mine in chestii de genul,ti-am spus ca nu vand nimic, te rog sa iti retragi cuvintele



N-am de ce sa retrag, cei din MLM au tot felul de texte patetice pt. reclama...
kudika226898
Postat pe 22 Noiembrie 2014 09:12
De la: Gabitzul007, la data 2012-12-23 09:36:06Am inteles ca ceaiul de tortel a vindecat un salon de bolnavi de hepatita , dar nu se gaseste .
Sanatate maxima

Nu stiu de unde aveti aceasta informatie ,,,,,,,ceaiurile nu vindeca afectiuni, mai ales cronice!
Ivanescu_Stefan_1
Postat pe 7 Decembrie 2014 13:08
De la: Ivanescu_Stefan_1, la data 2014-12-07 13:08:18
De la: Gabitzul007, la data 2012-12-23 09:36:06Am inteles ca ceaiul de tortel a vindecat un salon de bolnavi de hepatita , dar nu se gaseste .
Sanatate maxima

Nu stiu de unde aveti aceasta informatie ,,,,,,,ceaiurile nu vindeca afectiuni, mai ales cronice!



kudika226898
Postat pe 8 Decembrie 2014 08:55
M-am exprimat clar ca nu comercializez absolut nimic, eu ma refer subiectiv la substanta activa.Sunt convinsa ca 99% din utilizatori cunsc limba engleza suficient incat sa poata cauta pe google ,, monolaurin for hepatitis b " La fel si eu am vrut sa vad si alte variante decat cele specifice romanesti iar pt mine a avut rezultate excelente.Nu inseamna ca toata lumea trebuie sa il si ia, eu am facut public ceea ce m-a ajutat pe mine.Referitor la firma de unde se poate procura..... fiecare si-o poate alege, e vorba de substanta monolaurin nu de vreo firma nici de vreo reclama.Nici eu nu am luat din sistem MLM ci individual.Apropo, ca si tine nu incurajez si chiar detest vanzarile de produse in sistem piramidal , e absurd si josnic ca s- a ajuns ca uniii sa se imbogateasca pe spatele unor oameni grav bolnavi.
kudika50ani
Postat pe 13 Ianuarie 2015 06:53
De un an de zile am fost diagnosticat cu ciroza hepatica in urma infectiei cu virusul b+d intrebarea mea este urmatoarea: in afara de preot mai e vreo posibilitate de supravetuire?.....Multumesc.
kudika_987384
Postat pe 16 Mai 2015 23:43
Ti-am trimis un mesaj privat, e vb de interferon pegylat pt coinfectia delta. E greu de procurat deoarece costul pt 2 ani de zile ( pt vindecare atat e necesar) ajunge la valoarea unui apartament iar ministerul sanatatii nu vrea sa deconteze asemenea sume.Ti-am scris denumirea farmaciei care binevoieste sa le aduca contracost dar vorbeste si cu medicul inainte.Orice faci trebuie sa stie si medicul pt a evita sa se suprapuna unele tratamente
kudika50ani
Postat pe 14 Iunie 2015 08:56
Stiu un caz concret in cazul diabetului. Mama mea a facut o cura de 10 zile cu ozon si de atunci are o glicemie ce nu depaseste 140 - 150, in conditiile in care avea inainte si glicemii de 300 sau peste. Pe langa acest lucru, sufera si de artireopatie de grad doi, cu by pass la piciorul stang, interventie facuta in ianuarie 2015, cu recuperare in ritmul melcului, insa dupa ozonoterapie se simte mult mai bine, drept urmare e in Germania la lucru, are grija de o persoana cu handicap. DECI OZONOTERAPIA ESTE BUNA! In cazul hepatitelor cronice nu cunosc cazuri concrete, cu viremii nedetectabile sau macar mult scazute.
kudika_989074
Postat pe 18 Iunie 2015 19:17
De la: kudika_989074, la data 2015-06-18 19:17:00Stiu un caz concret in cazul diabetului. Mama mea a facut o cura de 10 zile cu ozon si de atunci are o glicemie ce nu depaseste 140 - 150, in conditiile in care avea inainte si glicemii de 300 sau peste. Pe langa acest lucru, sufera si de artireopatie de grad doi, cu by pass la piciorul stang, interventie facuta in ianuarie 2015, cu recuperare in ritmul melcului, insa dupa ozonoterapie se simte mult mai bine, drept urmare e in Germania la lucru, are grija de o persoana cu handicap. DECI OZONOTERAPIA ESTE BUNA! In cazul hepatitelor cronice nu cunosc cazuri concrete, cu viremii nedetectabile sau macar mult scazute.



Ozonotzeapa....
kudika226898
Postat pe 2 Iulie 2015 00:25

Bunã kudika

Da, sunt șanse de vindecare 100%. Am avut ocazia sã vãd personal, vindecãri de cirozã hepaticã în fazã terminalã. În zona unde locuiesc, este un terapeut cu cazuri de vindecare cu rezultate miraculoase cu un preparat naturist.
Într-adevãr, vindecarea nu se face peste noapte. Trebuie rãbdare, ca organul afectat sã revinã la normal.
Vã recomand sã apelați la medicina naturistã, care are rezultate de vindecãri spectaculoase.

Vã doresc multã sãnãtate și însãnãtoșire grabnicã (cu acel preparat, vindecarea completã se realizeazã dupã 4 luni).
kudika_991995
Postat pe 8 August 2015 12:45
De la: kudika_991995, la data 2015-08-08 12:45:58
Bunã kudika

Da, sunt șanse de vindecare 100%. Am avut ocazia sã vãd personal, vindecãri de cirozã hepaticã în fazã terminalã. În zona unde locuiesc, este un terapeut cu cazuri de vindecare cu rezultate miraculoase cu un preparat naturist.
Într-adevãr, vindecarea nu se face peste noapte. Trebuie rãbdare, ca organul afectat sã revinã la normal.
Vã recomand sã apelați la medicina naturistã, care are rezultate de vindecãri spectaculoase.

Vã doresc multã sãnãtate și însãnãtoșire grabnicã (cu acel preparat, vindecarea completã se realizeazã dupã 4 luni).



Consulta tu un psihiatru, sa nu mai8 crezi in terapeuti sarlatani si vrajitoare...
kudika226898
Postat pe 8 August 2015 20:26
Ne poti oferi detalii cu adresa de contact sau niste detalii cu care am putea gasi pe google?
kudika50ani
Postat pe 12 August 2015 06:42
Puteti sami dati niste raspunsuri mai precise in legatura cu tratamentele in cazul cirozei,eventual adrese,tipul de tratament sau reteta unui tratament......multumesc.
kudika_987384
Postat pe 13 Noiembrie 2015 21:49
am si eu tot boala aceasta,sint foarte speriata am doi copii,si vriau sa fiu mama,acuma este activi,adica virosii se multesc in singe,va rog agutatima am citita ridurile dumnevoastre si doresc sa vorbesc,multumesc..
kudika_1001402
Postat pe 13 Februarie 2016 20:47
salut ghiompirica....am citit mesajul tau,si mam bucurat ca am gasi pe cineva care o scapat de o boala foarte grava,va rog dami un numar de telefon vreau sa vorbesc cu dumneta,ma numesc mariana multumesc..
kudika_1001402
Postat pe 13 Februarie 2016 20:58
De la: ghiompirica, la data 2012-12-23 11:38:07Am avut hbv.Am dus boala pe picioare vreo 2 ani fara sa stiu de ce mi-e rau si somn apoi s-a manifestat si clinic.Am stat internata in spital 2 luni.Din cele 2 luni una am dormit-o constant,zi noapte.Aveam 40 kg cand m-am internat,devenisem o umbra.La externare mi s-a spus ca am fost f rau,acum sunt bine. Am inteles mesajul si am trecut la lupta cu virusul.Si am reusit dupa 1 an de chin si vointa.Ce trebuie sa faci?
Scoate carnea dar nu total din regimul tau alimentar,treci pe salate de cruditati cu ulei de masline.Mancare gatita doar fiarta sau innabusita(daca ai posibilitati financiare cumpara o masina de gatit la abur),facuta din alimente proaspete,nu congelate,preparati singura lapte acru din lapte de la piata nu din cel de magazin,la fel branza de vaca.Elimina complet piperul,boiaua,sare putina sau deloc.Mananca fructe:portocale,lamaie,grepfruit,mere.Eu imi faceam salata din ele si le indulceam cu miere.Asta ca regula generala de urmat.Ca o particularitate: am tinut regimul Oshawa de 3 ori intr-un an timp de 1 luna,nu doar 2 saptamani cum trebuie in mod normal.Iar peste toate a devenit regina ceaiul de rostopasca.Neindulcit.Beam 2 cani/zi timp de 2 saptamani apoi faceam pauza 1 saptamana si-o luam de la capat.Ai mare grija cu el! Trebuie la 1 cana 1 lingurita de planta,nu mai mult pt ca devine toxic.Este o planta miraculoasa,dar in acelasi timp poate fi si mortala daca faci abuz.
Acum ca schema de urmat: am inceput cu regimul Oshawa.L-am tinut cu sfintenie 1 luna,insotit de ceaiul de rostopasca ,apoi am trecut la regimul lacto vegetarian.In fiecare zi imi introduceam cate o leguma sau un fruct in alimentatie. Dupa 2 luni mi-am introdus carnea de peste slaba,fiarta sau facuta la abur,dupa alta luna mi-am introdus puiul,dar doar piept de pui si tot asa fiert sau innabusit.Si am inceput sa le combin cum mi-a venit.Mananca putin si des.Cam 5-6 mese/zi.Uita ca exista parizer sau cremvursti,uita de sunca din magazine,uita ca exista.Nu este usor,dar se poate.Ca exemplu iti pot spune ca eu am fost o gurmanda as fi mancat si cuie daca le gaseam apetisante.Prima oara cand am tinut Oshawa am crezut ca ma sui pe pereti,plangeam si mancam uitandu-ma la cei din jurul meu.Gateam pt cei de acasa tot felul de bunatati si eu mancam paie.Mi-am adunat vointa si m-am dus inainte,deci se poate.Si devine din ce in ce mai usor dupa ce te obisnuiesti si-ti disciplinezi mintea si organismul.Dupa 1 an mi-am facut analizele si totul era super. Grija mare insa! Daca duci pana la capat regimul nu te arunca de-a doua zi in mancat alimente care pana atunci ti le-ai interzis.Trebuie reintroduse treptat altfel iti supui organismul unui soc si o iei de la capat.Dureaza cam inca 1 an.Si continua cu ceaiul de rostopasca dar doar 1 cana/zi.Au trecut de atunci vreo 10 ani si sunt bine,nu mai am probleme.Mananc orice,in cantitati normale.Daca ai intrebari iti raspund cu mare drag.Si tine minte: se poate.
kudika_1001402
Postat pe 16 Februarie 2016 17:04
De la: kudika_974761, la data 2014-10-09 10:58:56Buna am inteles ca te-ai vindecat adica viremiea ta este 0 cum tia iesit testul de hepatita dupa regim negativ?te rog frumos sami raspunzi nu stiu prea multe dar sufar de aceasta boala .Multumesc!


kudika_1005665
Postat pe 16 Martie 2016 13:11
Merge foarte bine tratamentul cu ozonoterapie sau monolaurin. Dar trebuie tinuta si o anumita dieta, fara pizza, prajeli, prajuturi nu prea des, fara cola, fara carne de porc
kudika50ani
Postat pe 3 Aprilie 2016 05:10
Da eu m am vindecat cu hepastopforte dupa 1 an de tratament!
kudika_1027992
Postat pe 8 Iulie 2017 11:08
Da eu m am vindecat cu hepastopforte dupa 1 an de tratament!
kudika_1027992
Postat pe 8 Iulie 2017 11:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
seminar DXN Ganoderma 2 De la: kudika226898 13 Mai 2011 18:47
Umami-al 5 gust periculos de bun 19 De la: Ildikuta 7 Decembrie 2010 20:39
sfaturi va rog regim ptr gastrita cronica 76 De la: kudika_1045226 27 Martie 2023 18:53
dureri articulare 37 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 16:03
crema "miraculoasa" antirid? 8 De la: kudika50ani 26 Octombrie 2018 10:47