Setari Cookie-uri

E gelos sau nu vrea sa ma vada fericita cu altul?

Buna! Ma numesc Cristina. Pe timpul vacantei de vara fostul meu iubit s-a despartit de mine pe motivul distantei. Apoi am aflat de la o prietena comuna adevaratul motiv, si anume ca voia sa stea cu alta, care l-a refuzat de altfel si ca a stat cu mine doar pentru a se culca cu mine, ceea ce a si reusit. Vacanta a trecut si cand am inceput iar scoala (suntem clasa a 12a si invatam in acelasi liceu) am preferat sa il ignor. Ne salutam doar din politete. In toata acesata perioada s-a mai interesat de mine la prietenele mele. Acum aproximativ doua luni, vazandu-ma des cu un coleg credea ca suntem impreuna si m-a intrebat daca este ceva intre noi. I-am spus ca nu. Iar de atunci pana saptamana trecuta am revenit la obisnuitul "Buna" dat din politete. Eu in aceasta perioada am inceput sa ma intalnesc cu altul. Fostul observand aceasta, m-a abordat iar, spunanadu-mi ca fara sa vrea a vazut ca mi-am facut un iubit... Eu i-am spus ca nu este problema lui ce fac si ca nu trebuie sa ii dau explicatii. Atunci el mi-a raspuns ca nu il intereseaza, ca a intrebat doar asa...ca fapt divers. Dupa acest incident, urmatoarele zile ma intreba ce mai fac, ce-mi face iubitul... De specificat este ca eu i-am cerut iubitul meu o pauza, deoarece sunt foarte confuza. Inca il iubesc pe fostul si nu vreau sa ii fac rau. Acum nu stiu ce ar trebui sa fac: sa las lucrurile asa sau sa imi calc pe orgoliu si sa vorbesc cu fostul ceea ce cand ne-am despartit nu am vorbit? Iar el de ce face toate aceste faze cand ma vede cu altul? Este gelos sau nu vrea sa ma vada fericita alaturi de altul? Astept cu mare drag sfaruri si pareri. Multumesc anticipat! :)
kudika_24021
Postat pe 23 Decembrie 2012 15:26
De la: kudika_24021, la data 2012-12-23 15:26:52Buna! Ma numesc Cristina. Pe timpul vacantei de vara fostul meu iubit s-a despartit de mine pe motivul distantei. Apoi am aflat de la o prietena comuna adevaratul motiv, si anume ca voia sa stea cu alta, care l-a refuzat de altfel si ca a stat cu mine doar pentru a se culca cu mine, ceea ce a si reusit. Vacanta a trecut si cand am inceput iar scoala (suntem clasa a 12a si invatam in acelasi liceu) am preferat sa il ignor. Ne salutam doar din politete. In toata acesata perioada s-a mai interesat de mine la prietenele mele. Acum aproximativ doua luni, vazandu-ma des cu un coleg credea ca suntem impreuna si m-a intrebat daca este ceva intre noi. I-am spus ca nu. Iar de atunci pana saptamana trecuta am revenit la obisnuitul "Buna" dat din politete. Eu in aceasta perioada am inceput sa ma intalnesc cu altul. Fostul observand aceasta, m-a abordat iar, spunanadu-mi ca fara sa vrea a vazut ca mi-am facut un iubit... Eu i-am spus ca nu este problema lui ce fac si ca nu trebuie sa ii dau explicatii. Atunci el mi-a raspuns ca nu il intereseaza, ca a intrebat doar asa...ca fapt divers. Dupa acest incident, urmatoarele zile ma intreba ce mai fac, ce-mi face iubitul... De specificat este ca eu i-am cerut iubitul meu o pauza, deoarece sunt foarte confuza. Inca il iubesc pe fostul si nu vreau sa ii fac rau. Acum nu stiu ce ar trebui sa fac: sa las lucrurile asa sau sa imi calc pe orgoliu si sa vorbesc cu fostul ceea ce cand ne-am despartit nu am vorbit? Iar el de ce face toate aceste faze cand ma vede cu altul? Este gelos sau nu vrea sa ma vada fericita alaturi de altul? Astept cu mare drag sfaruri si pareri. Multumesc anticipat! :)



Nu il iubesti pe actualul prieten,dar nici sa revii la fostul partener,care s-a purtat mizerabil cu tine,nu este o solutie buna,caci va recidiva!!!Continua pauza ceruta ,pana la edificarea ta completa!!!
kudika_15804
Postat pe 23 Decembrie 2012 15:30
Intr-adevar nu il iubesc pe actualul. Iar el stie toata povestea cu fostul. Este prea intelegator cu mine, dar nu imi pot bate joc de el, nu merita.
kudika_24021
Postat pe 23 Decembrie 2012 15:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum te inpaci cu fostu prieten? 10 De la: little_doll 18 Martie 2009 16:52
Cum il faci sa te sune dupa prima intalnire 2 De la: kudika_15804 23 Noiembrie 2012 13:21
buna 5 De la: bb_89 24 Octombrie 2009 22:39
Citate de dragoste superbe de Sorin Cerin 166 De la: Nonaflowermay 18 Februarie 2012 16:59
Altele 4 De la: IMF 15 Mai 2009 12:48