Setari Cookie-uri

Vreau o parere

Am o relatie de doi ani jumate. Pe toate planurile avem probleme , dar il iubesc si nu reusesc sa ma desprind de aceasta relatie, mi-e frica de singuratate desi am 23de ani.Il vad ca un om cu doua fete, una buna si cealalta cruda si dura. Din pacate in ultima vreme doar partea rea o vad, desi sunt momente cand se schimba la 360 G. Dragoste poate facem o data la doua luni cu pretextul ca nu simte nevoia si atunci tre sa trag de el, desi nu sunt o femeie deloc urata.Este maniac al curateniei, de ex acum este Ajunul Craciunului si el ce face?nu vine la mine pentru ca nu si-a terminat treaba. ce om poate fi acesta? Spune ca e crestin, dar Sarbatorile pt el nu inseamna nimic, fiecare sarbatoare petrecuta a fost scaldata in certuri.ne certam si de 2-3 ori pe zi la telefon. Stiti care e ironia. I-am cerut lui Doamne Doamne sa ma lumineze sa iau o decizie cu privire la relatia asta si am primit limpezirea gandurilor.cred ca sunt pregatita sa spun stop, cu speranta ca nu ma mai voi intoarce. voi cum ati proceda?

Postat pe 24 Decembrie 2008 21:36
Uite o poveste care suna cam asa : Acum catva ani, cam 8 am inceput o relatie dar care s-a terminat acum vreo 2 ani si s-a terminat pentru ca nu am mai rezistat la ceea ce facea.Acum am 27 de ani si de atunci sunt singura si pentru asta nu se intampla nimic. Decat sa plangi tu de mila ta langa el mai bine plangi de dorul lui si poate vei gasi pe cineva care sa te merite.
lvm81
Postat pe 24 Decembrie 2008 21:42
incearca sa porti o discutie sincera cu el...
sa-i spui in mod deschis ce crezi, si decizia care vreai s-o i-ai.
In functie de cum reactioneaza el, deja iti faci concluzii, si intelegi daca mai are rost, sa te mai afli linga el.
babytza20
Postat pe 24 Decembrie 2008 21:51
Imi pare rau ca te afli intr-o astfel de situatie acum in Ajun de Craciun...cand cei dragi ar trebui sa ne fie alaturi...randurile tale mi-au amintit ca nici eu nu sunt intr-o situatie cu mult diferita...dar incerc sa ma bucuri de sarbatori, de parinti, bunici...si sper ca anul ce vine voi avea puterea si intelepciunea sa fac alegerea buna! Iti doresc numai bine si ai grija de tine!
MSC
Postat pe 24 Decembrie 2008 22:02
Eu zic sa-l lasi naibii si sa-ti traiesti viata ca si asa este scurta.
Tu esti fata tinara si ai si tu nevoie de sex,satisfactie suflteasca,o vorba buna,iubire etc.
Nu are rost sa-ti irosesti viata aiurea.
Cauta altu si fii fericita.
Ai grija daca il anunti ca vrei sa-l lasi fa-o cu tact si diplomatie,i-al pe departe sa nu reactioneze cumva violent,(vezi la tv cite se intimpla) sa nu te oamoare sau alte violente.
Fii foate atenta
marianil
Postat pe 26 Decembrie 2008 13:31
Draga mea ,nu ai specificat citi ani are tipul,daca stati impreuna,daca are probleme cu erectia.
Raspunsurile la problema ta sunt :
Dupa parerea mea tipu are pe alta.
Are probleme cu erectia ,probabil ejaculari precoce,si atunci teama de a nu se face de ris il obliga sa nu se apropie de tine.
Nu uita orgoliul masculin este de ne masurat.
Nu inteleg cum sunteti impreuna de 2 ani si se culca cu tine o data la 2 luni,inseamna ca nu stati impreuna.
Nu dispera,esti tinara,si ai viata inainte,LASA-L SI TRAIESTE-TI VIATA
Nu are rost sa suferi si sa te consumi dupa unul care nu te iubeste.
Sfatul meu: citeste si tu aici pe forum povesti de viata adevarate si TREZESTE-TE ,lasa-l.
marianil
Postat pe 26 Decembrie 2008 14:03
Are 24 de ani si nu stam impreuna

Postat pe 26 Decembrie 2008 14:36
eu as spune stop chiar acum pt ca el nu te iubeste nici nu il intereseaza persoana ta,daca faci dragoste la 2 luni asta nu e ceva normal,dupa parerea mea cred ca are pe alta cu care se intalneste..

Postat pe 26 Decembrie 2008 21:39
eu as spune stop chiar acum pt ca el nu te iubeste nici nu il intereseaza persoana ta,daca faci dragoste la 2 luni asta nu e ceva normal,dupa parerea mea cred ca are pe alta cu care se intalneste..

Postat pe 26 Decembrie 2008 21:39
De la: iza_marozan, la data 2008-12-26 14:36:54 Are 24 de ani si nu stam impreuna
cand piata este plina de lapte,are rost sa-ti cumperi "vaca"...in cazul tau,bou???
silviu_m74
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Barbatii sa raspunda! Care este genul de femeie care 'va pune cu botul pe labe'? 176 De la: denis_3d25 31 Octombrie 2009 18:06
sa renunt sau sa incerc sa ma impac cu ideea.... 20 De la: ella13 24 Martie 2010 19:33
iubirea... 2 De la: Valy90 23 Mai 2011 02:07
In care din cele 2 cazuri preferati casnicia? 66 De la: pamela_1 25 Iunie 2009 11:39
chiar daca... 11 De la: fante_de_dorobanti 24 Septembrie 2010 12:01