Setari Cookie-uri

Am iubit pe cine nu trebuia

parerea mea este ca nu are niciun dumnezeu dupa nastere si o sa aibe numai de suferit. Asa ca fati intrerupere de sarcina si vei reveni din nou la viata. Si lasal sa-si vada de familia lui si tu de a ta si o sa ai multe de castigat si ai grija in continoare cu cine te culci!!!!!!!. Ceau.
grace000516
Postat pe 28 Ianuarie 2013 18:52
Ce usor se negociaza viata unui om!... Daca asa ar fi gindit si parintii nostri noi n am mai fi existat acum pe lume...si cred ca nici unul dintre noi n ar fi vrut asta indiferent de destinul fiecaruia...
kudika_26870
Postat pe 29 Ianuarie 2013 18:17
Eu cred ca orice viata conceputa are dreptul natural la o sansa si ca mama, prima gind ar trebui sa fie sa iubeasca si sa ingrijeasca viata din interiorul ei, e instinctiv...pt copil asta conteaza cel mai mult, mai putin partea materiala...
kudika_26870
Postat pe 29 Ianuarie 2013 18:26
De la: kudika_26870, la data 2013-01-27 08:49:35Mi e mila doar de saracul copil!... Mama lui in loc sa se gindeasca sa l iubeasca si sa i gaseasca un locsor in viata ei afectiv si financiar nu stie cum sa scape mai repede de el...daca un copil deja traieste in tine nu te gindi sa i faci rau, da i nastere si daca crezi ca nu l poti creste colaboreaza cu centrele de plasament sa i gaseasca o familie care sa l iubeasca si sa l ingrijeasca, da i o sansa la viata...faptul ca ai ramas insarcinata ar trebui sa te inalte, un copil e o minune...gindeste te...nu lua hotariri in pripa pe care s ar putea sa le regreti mai tirziu, gindeste te mai putin la stupoarea tatalui si mai mult la acest copil care e copilul tau si care vrea sa traiasca...
ceva de genu se intapla atunci cand nu gandesti
kudika_7342
Postat pe 29 Ianuarie 2013 19:17
Pai sa incep asa ...... lu ala ii este frica sa nu se destrame familia lui. Dar cand a umblat la scorbura domniei voastre nu era frica de familie? Cand a dat din bucusoare nu s-a gandit ?
kind_er
Postat pe 30 Ianuarie 2013 09:59
De la: kiss_my_ass, la data 2013-01-14 12:42:09
De la: rondina, la data 2013-01-14 12:40:34
De la: kudika_26099, la data 2013-01-14 12:37:23Nu ne alegem persoanele pe care sa le iubim, si daca stiam cine este nu se ajungea in aceasta situatie..eu fara servici nu am unde sa stau... Sa ma intorc in orasul natal cu un copil din flori, facut un un golan insurat ce o sa ma bantuie la stiri nu stiu daca este tocmai o mandrie...nu am ce sa ii ofer acestui copilas...de mai bine de o saptamana ma trezesc cu atacuri de panica , fara sa fiu in state sa aleg o cale...

I-ai spus ca esti insarcinata cu copilul lui si ce intentionezi sa faci??


este insarcinata cu, kudika!!din prea multa lipsa de activitate iar se inventeaza povesti!!



kudika226898
Postat pe 30 Ianuarie 2013 18:09
De la: kudika_23843, la data 2013-01-14 12:43:48nu uita sa vinzi poveste la libertateaclick


kudika226898
Postat pe 30 Ianuarie 2013 18:12
De la: kudika_26870, la data 2013-01-29 18:17:47Ce usor se negociaza viata unui om!... Daca asa ar fi gindit si parintii nostri noi n am mai fi existat acum pe lume...si cred ca nici unul dintre noi n ar fi vrut asta indiferent de destinul fiecaruia...

Ei hai ca asta este o exagerare! Aici nu se negociaza viata nici unui om. Stiu ca este un mare pacat, dar ... in acelasi timp nici om nu e. In privinta parintilor nostrii mai dati-mi pace. Aveti idee cati dintre noi suntem copii nedoriti, intamplari nefericite, datorate in exclusivitate neputintei de a avorta?
Apoi... sa fi mama singura la 22 ani nu-i tocmai usor. Poate ca nu este suficient de matura sau de puternica sa-si creasca copilul. Mai mult decat atat mai e vorba si de vreun agramat de fotbalist pentru care valoarea se reduce la marca de pantofi pe care nici macar nu stie sa o scrie. Cine stie?
Nu mai judecati ca si cand ar fi vorba de o poveste din film ca n-o ajuta cu nimic.
Lizicat
Postat pe 30 Ianuarie 2013 22:18
Viata incepe in momentul conceptiei atit fizic cit si afectiv, din momentul acela e vorba de un om...bineinteles ca multi dintre noi sintem rezultate nedorite dar sint sigura ca n am fi preferat sa nu existam...o femeie invata sa si creasca copilul, fie ca are 20 ani fie ca are 40, nu stie dinainte, treb doar sa aiba puternice instincte materne si sa si doreasca ac lucru, sint o gramada de femei singure cu copii...
kudika_26870
Postat pe 31 Ianuarie 2013 16:58
De la: kudika_26870, la data 2013-01-31 16:58:05Viata incepe in momentul conceptiei atit fizic cit si afectiv, din momentul acela e vorba de un om...bineinteles ca multi dintre noi sintem rezultate nedorite dar sint sigura ca n am fi preferat sa nu existam...o femeie invata sa si creasca copilul, fie ca are 20 ani fie ca are 40, nu stie dinainte, treb doar sa aiba puternice instincte materne si sa si doreasca ac lucru, sint o gramada de femei singure cu copii...

Nu are rost sa intram in polemica pentru ca nu asta este idea. Dar, da-mi voie sa spun doar ca instinctele materne nu-s deloc suficiente sa faca dintr-o femeie o mama. Daca ar fi asa,n-ar mai exista copii in orfelinate si nici atatia maturi "handicapati" emotional si nu numai. Nu sunt adepta avortului, dar nici sa-i prezentam idealisme nu cred ca o ajuta.
Lizicat
Postat pe 31 Ianuarie 2013 23:03
Am o intrebare la autoare :
Da cand te uitai la tavan era bine ? Acu .......
kind_er
Postat pe 1 Februarie 2013 05:57
Vei proceda la fel ca cea a lui Piturca, ai pus botul la vrajeala .Ce cauti mneata in alta localitate ,fara serv.,fara casa?!Ai gasit ,ce-ai cautat !
kudika467548
Postat pe 1 Februarie 2013 07:29
deci fara VICA. Pana atat. Daca o vorbesti de rau ma irit. Fac bolboci la gura.

Nu ramas singura. O iau io.
kind_er
Postat pe 1 Februarie 2013 11:10
De la: Lizicat, la data 2013-01-31 23:03:40
De la: kudika_26870, la data 2013-01-31 16:58:05Viata incepe in momentul conceptiei atit fizic cit si afectiv, din momentul acela e vorba de un om...bineinteles ca multi dintre noi sintem rezultate nedorite dar sint sigura ca n am fi preferat sa nu existam...o femeie invata sa si creasca copilul, fie ca are 20 ani fie ca are 40, nu stie dinainte, treb doar sa aiba puternice instincte materne si sa si doreasca ac lucru, sint o gramada de femei singure cu copii...

Nu are rost sa intram in polemica pentru ca nu asta este idea. Dar, da-mi voie sa spun doar ca instinctele materne nu-s deloc suficiente sa faca dintr-o femeie o mama. Daca ar fi asa,n-ar mai exista copii in orfelinate si nici atatia maturi "handicapati" emotional si nu numai. Nu sunt adepta avortului, dar nici sa-i prezentam idealisme nu cred ca o ajuta.
kudika_26870
Postat pe 2 Februarie 2013 13:44
De la: kudika_26870, la data 2013-02-02 13:44:26[quote name='
Nu are rost sa intram in polemica pentru ca nu asta este idea. Dar, da-mi voie sa spun doar ca instinctele materne nu-s deloc suficiente sa faca dintr-o femeie o mama. Daca ar fi asa,n-ar mai exista copii in orfelinate si nici atatia maturi "handicapati" emotional si nu numai. Nu sunt adepta avortului, dar nici sa-i prezentam idealisme nu cred ca o ajuta.
[/quote]


Femeile, la care faci referire,au fost doar gazde pentru acei prunci si nimic mai mult!!Instinctul matern infloreste o data cu dorinta femeii de a deveni mama!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Februarie 2013 13:48
De la: kudika_25578, la data 2013-02-01 05:57:32Am o intrebare la autoare :
Da cand te uitai la tavan era bine ? Acu .......

...numara panzele de paianjen
rondina
Postat pe 2 Februarie 2013 13:51
Nu esti nici prima , nici ultima care trece printr-o asmenea experienta! Din pacate, cu totii facem greseli mai mici ori mai mari din necuntinta sau prostie! Esti de inteles sa faci un asemenea gest dar ai primit o lectie dura si sper ca pe viitor sa gandesti deciziile!
Darius_
Postat pe 2 Februarie 2013 14:05
Poti sa mi spui ce i mai treb unei femei sa fie mama? Probabil o sa mi spui un confort emotional, un barbat alaturi, o situatie materiala buna... Sint de acord, asa ar fi ideal, dar daca s a intimplat acum ce vrei sa faca?... Nu s de acord nici cu rautatile de genul "nu te ai gindit inainte?..." citi dintre noi nu si au pierdut capul macar o data in viata fara sa se gindeasca la consecinte? A ramane insarcinata singura si mai fara nimic nu e un lucru chiar catastrofal, asa pare, e disperare, e deznadejde initial, sa nu crezi ca nu mi dau seama, dar cred ca modul de gindire e gresit, sint organizatii si fundatii care ajuta astfel de persoane, cunosc si eu asa ceva, si eu am cerut ajutor cind am avut nevoie, eu cred ca din moment ce s a trezit insarcinata viata ei nu s a distrus ci doar s a schimbat, are alte prioritati...da, orfelinatele sint pline pt ca nivelul de civilizatie e scazut, nivelul de trai e scazut, informatia nu exista, oamenii sint rai si neintelegatori, adevarul e trist...
kudika_26870
Postat pe 2 Februarie 2013 14:05
De la: kudika_26870, la data 2013-02-02 14:05:27Poti sa mi spui ce i mai treb unei femei sa fie mama? Probabil o sa mi spui un confort emotional, un barbat alaturi, o situatie materiala buna... Sint de acord, asa ar fi ideal, dar daca s a intimplat acum ce vrei sa faca?... Nu s de acord nici cu rautatile de genul "nu te ai gindit inainte?..." citi dintre noi nu si au pierdut capul macar o data in viata fara sa se gindeasca la consecinte? A ramane insarcinata singura si mai fara nimic nu e un lucru chiar catastrofal, asa pare, e disperare, e deznadejde initial, sa nu crezi ca nu mi dau seama, dar cred ca modul de gindire e gresit, sint organizatii si fundatii care ajuta astfel de persoane, cunosc si eu asa ceva, si eu am cerut ajutor cind am avut nevoie, eu cred ca din moment ce s a trezit insarcinata viata ei nu s a distrus ci doar s a schimbat, are alte prioritati...da, orfelinatele sint pline pt ca nivelul de civilizatie e scazut, nivelul de trai e scazut, informatia nu exista, oamenii sint rai si neintelegatori, adevarul e trist...



Informatiile exista,sunt disponibile doritorilor de asa ceva si interesatilor aflati in situatii de criza!!!Insa,este adevarat,la romani,spiritul gregar este foarte dezvoltatt,mai ales in sensul distructiv al cuvantului!!!!De ce sa alegi binele personal,obtinut cu multe eforturi,cand poti beneficia de rezultate imediate aduse de raul poleit cu bine!!!!
kudika_15804
Postat pe 2 Februarie 2013 14:11
Instinctul matern e nativ la o femeie, de aia se numeste si instinct, cunosc o gramada de femei care initial nu si au dorit copiii, dar le au dat nastere iar acum ii iubesc mai mult decit propria viata...oricum daca o femeie nu si doreste un copil nu cred ca a i face rau, ca sa nu zic altfel, e solutia, se poate adresa unui centru de plasament pt a fi adoptat de o familie care isi doreste copii, sint f multe familii de genul acesta...
kudika_26870
Postat pe 2 Februarie 2013 14:17
panarama mai esti:)))..ai facut sex neprotejat in anul 2013:))))
kudika_24213
Postat pe 3 Februarie 2013 09:02
Din cate am inteles, tatal nu este total impotriva... Doar ca ti a lasat tie hotararea de a alege!!! Discuta cu el foarte serios, nu te incapatana sa nu té ajute! Da, are o familie, dar la " greseala" a participat si el! Deci, trebuie sa isi asume si el datoria de parinte!
Si eu imi cresc copilul singura...si eu mi am pus intrebarea cum si cu ce il voi creste! Dar atata timp cat a fost voia lui D zeu sa raman insarcinata, mi am spus ca are El ún plan in privinta asta. Nu valoreaza nimic pe lumea asta mai mult decat zambetele lui, imbratisarile pe care mi le ofera cu manutele lui mici si satisfactiile pe care doar cine da nastere le poate simti.... Stii ce mi pare rau? Ca nu l am facut la varsta la care o ai tu!!!! Oare de ce pe acest site nu s a gasit sa scrie nicio femeie care isi doreste nespus ún copil pe care sa l faca chiar si "din flori"?!?
P.S. Celor care judecati, uitati va initial la barna din ochiul vostru si apoi la paiul din ochii celorlalti!
kudika393484
Postat pe 3 Februarie 2013 12:32
nu mai cautati jumatatea sufletului.nu exista asa ceva decat in mintea unora.cand venim pe lume venim singuri si cu sufletul intreg nu injumatatit.plecam intotdeuna tot singuri asa ca fii echilibrata si cerebrala.
kudika127260
Postat pe 3 Februarie 2013 15:52
De la: kudika127260, la data 2013-02-03 15:52:11nu mai cautati jumatatea sufletului.nu exista asa ceva decat in mintea unora.cand venim pe lume venim singuri si cu sufletul intreg nu injumatatit.plecam intotdeuna tot singuri asa ca fii echilibrata si cerebrala.



Cred ca nu ai iubit niciodata,mare pacat,caci iubirea te hraneste spiritual,dincolo de material,fizic!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 16:43
De la: kudika127260, la data 2013-02-03 15:52:11nu mai cautati jumatatea sufletului.nu exista asa ceva decat in mintea unora.cand venim pe lume venim singuri si cu sufletul intreg nu injumatatit.plecam intotdeuna tot singuri asa ca fii echilibrata si cerebrala.


Cred ca ai mare dreptate!
Thais13
Postat pe 3 Februarie 2013 16:46
Intr adevar iubirea te hraneste in toate sensurile, e adevarat ca ne nastem singuri dar pe parcursul vietii ne implinim prin iubire...daca autoarea va hotari sa dea nastere copilului si sper ca o va face, cred ca urmatorul pas ar fi sa si gaseasca pe cineva pt a iubi si a fi iubita si pt a oferi o familie copilului ei...
kudika_26870
Postat pe 3 Februarie 2013 17:08
De la: kudika_26870, la data 2013-02-03 17:08:19Intr adevar iubirea te hraneste in toate sensurile, e adevarat ca ne nastem singuri dar pe parcursul vietii ne implinim prin iubire...daca autoarea va hotari sa dea nastere copilului si sper ca o va face, cred ca urmatorul pas ar fi sa si gaseasca pe cineva pt a iubi si a fi iubita si pt a oferi o familie copilului ei...



In fata iubirii ne prezentam singuri,dar suntem meniti sa o impartasim in doi,iar destinul nostru este si va ramane solitar!!!Pentru doamna noastra,ea va decide asupra viitorului ei!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 17:11
De la: kudika_15804, la data 2013-02-03 17:11:09
De la: kudika_26870, la data 2013-02-03 17:08:19Intr adevar iubirea te hraneste in toate sensurile, e adevarat ca ne nastem singuri dar pe parcursul vietii ne implinim prin iubire...daca autoarea va hotari sa dea nastere copilului si sper ca o va face, cred ca urmatorul pas ar fi sa si gaseasca pe cineva pt a iubi si a fi iubita si pt a oferi o familie copilului ei...



In fata iubirii ne prezentam singuri,dar suntem meniti sa o impartasim in doi,iar destinul nostru este si va ramane solitar!!!Pentru doamna noastra,ea va decide asupra viitorului ei!!!!

..iar cifra 2!
rondina
Postat pe 3 Februarie 2013 17:12
buna fetelor.ia spunti-mi si mie daca doriti un lucru?e normal k intre doi oameni casatoriti sotul sa mai plece si la o bere o cafea etc.cam vreo 2,3,4,5,ore pe zi..?ce parere aveti?
nico_pop
Postat pe 3 Februarie 2013 17:31
De la: kudika_27771, la data 2013-02-03 17:31:30buna fetelor.ia spunti-mi si mie daca doriti un lucru?e normal k intre doi oameni casatoriti sotul sa mai plece si la o bere o cafea etc.cam vreo 2,3,4,5,ore pe zi..?ce parere aveti?


Zilnic,timp indelungat??Nu,clar,este doar un pretext meschin!!!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Februarie 2013 17:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Test PAPANICOLAU 14 De la: kudika374877 8 Martie 2011 20:08
HELP!!!! 14 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:26
Despre avort, " SILENT SCREAM" 111 De la: stiricaremerita 21 Ianuarie 2011 21:25
URGENT!!! Mi-a intarziat mentruatia 5 zile.... 14 De la: kudika013892 20 Noiembrie 2012 12:45
Avort la 17 ani 383 De la: Donna24 4 Martie 2011 11:50