Setari Cookie-uri

Diferente de varsta intre parteneri

Mi-am facut special cont pe acest site pt a cere ceva sfaturi seriose de la oameni care au experimentat sau au o gandire obiectiva! Sunt barbat, dar nu unul care sta pe internet agatand fete sau incercand sa-si ocupe timpul pe site-uri de socializare mai mult de 30-40 de minute pe zi. Am o dilema la care nu prea gasesc un raspuns multumitor.. Sunt junor manager intr-o companie nationala, tip ingrijit si destul de dragut, dar ultima relatie cu o fata apropiata de varsta mea, a fost acum 3 ani! In schimb relatii de cateva zile sau luni, cu adolescente de liceu ori femei peste varsta mea cu cel putin 5 ani! Timpul imi permite, am incercat in timp cu diverse fete..dar n-a mers, parca e o farsa ce devine mai serioasa de vreo cateva luni cand m-am gandit mai intens la asta! Asadar, ceva sfaturi?
Darius_
Postat pe 30 Ianuarie 2013 02:36
De la: kudika_27971, la data 2013-01-30 02:36:01 Mi-am facut special cont pe acest site pt a cere ceva sfaturi seriose de la oameni care au experimentat sau au o gandire obiectiva! Sunt barbat, dar nu unul care sta pe internet agatand fete sau incercand sa-si ocupe timpul pe site-uri de socializare mai mult de 30-40 de minute pe zi. Am o dilema la care nu prea gasesc un raspuns multumitor.. Sunt junor manager intr-o companie nationala, tip ingrijit si destul de dragut, dar ultima relatie cu o fata apropiata de varsta mea, a fost acum 3 ani! In schimb relatii de cateva zile sau luni, cu adolescente de liceu ori femei peste varsta mea cu cel putin 5 ani! Timpul imi permite, am incercat in timp cu diverse fete..dar n-a mers, parca e o farsa ce devine mai serioasa de vreo cateva luni cand m-am gandit mai intens la asta! Asadar, ceva sfaturi?



Se spune ca omul gaseste ceea ce cauta,si tu nu faci exceptie !!!!
Domnule draga,depinde,foarte mult,de ce pretentii ai de la tine si de la partenerele tale!!Nu ne-ai spus varsta,este important acest amanunt,banuiesc ca ai varsta de peste treizeci de ani,ma insel cumva???

Doresti sfaturi!!Pai,primul ar fi legat de modul tau de a fi,fii tu insuti,nu-ti insusi niste caracteristici,pe care nu le ai de obicei,femeilor nu le plac substitutii!!Pentru a primi niste sfaturi obiective trebuie sa ne furnizezi mai multe detalii in ceea ce priveste viata ta amoroasa,cauzele esecurilor,criteriile de selectie,viziunea asupra vietii in general si particular!!!

Ca o prima vizualizare,cred ca nu esti bine orientat,in ceea ce priveste alegerea partenerelor,nu ai un ochi format si cred ca esti si un pic plin de tine,parerea mea!In masura in care vei detalia anumite aspecte,vei primi si sfaturi ,cat mai apropiate de ceea ce doresti!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Ianuarie 2013 07:54
De la: kudika_15804, la data 2013-01-30 07:54:11
De la: kudika_27971, la data 2013-01-30 02:36:01 Mi-am facut special cont pe acest site pt a cere ceva sfaturi seriose de la oameni care au experimentat sau au o gandire obiectiva! Sunt barbat, dar nu unul care sta pe internet agatand fete sau incercand sa-si ocupe timpul pe site-uri de socializare mai mult de 30-40 de minute pe zi. Am o dilema la care nu prea gasesc un raspuns multumitor.. Sunt junor manager intr-o companie nationala, tip ingrijit si destul de dragut, dar ultima relatie cu o fata apropiata de varsta mea, a fost acum 3 ani! In schimb relatii de cateva zile sau luni, cu adolescente de liceu ori femei peste varsta mea cu cel putin 5 ani! Timpul imi permite, am incercat in timp cu diverse fete..dar n-a mers, parca e o farsa ce devine mai serioasa de vreo cateva luni cand m-am gandit mai intens la asta! Asadar, ceva sfaturi?



Se spune ca omul gaseste ceea ce cauta,si tu nu faci exceptie !!!!
Domnule draga,depinde,foarte mult,de ce pretentii ai de la tine si de la partenerele tale!!Nu ne-ai spus varsta,este important acest amanunt,banuiesc ca ai varsta de peste treizeci de ani,ma insel cumva???

Doresti sfaturi!!Pai,primul ar fi legat de modul tau de a fi,fii tu insuti,nu-ti insusi niste caracteristici,pe care nu le ai de obicei,femeilor nu le plac substitutii!!Pentru a primi niste sfaturi obiective trebuie sa ne furnizezi mai multe detalii in ceea ce priveste viata ta amoroasa,cauzele esecurilor,criteriile de selectie,viziunea asupra vietii in general si particular!!!

Ca o prima vizualizare,cred ca nu esti bine orientat,in ceea ce priveste alegerea partenerelor,nu ai un ochi format si cred ca esti si un pic plin de tine,parerea mea!In masura in care vei detalia anumite aspecte,vei primi si sfaturi ,cat mai apropiate de ceea ce doresti!!!


Dupa terminarea liceului, am inceput sa lucrez si stiu si ce inseamna munca bruta si cea de birou in negocieri, asa ca nu am tinut cont de starea materiala a pertenerelor ci doar sa putem vb deschis depre pasiuni sau chestii ce ne binedispun. Am 25 de ani si cel putin in ultimul an, am avut 3 relatii, cu o fata de 17, ce a durat o 3 luni, cu o fata de 18 ani, durand o luna si ceva si cu o colaboratoare a companiei de 31 de ani, timp de cateva luni! Nu consider ca am avut cereri extravagante de la fostele partenere, nici sa fie miss ori sa fie intelectuale..
Darius_
Postat pe 30 Ianuarie 2013 20:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
HAIR GROW... 2 De la: uitarea_aducerii_aminte 27 Martie 2009 15:28
Parerea voastra... 70 De la: puiut_77 17 Februarie 2011 13:05
relatii interzise 67 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 7 August 2010 11:21
Ce iti place la barbatii de azi? 40 De la: ocgiogi 1 Iunie 2010 20:44
merita sai mai dau o sansa? 8 De la: Silvie 5 Aprilie 2009 11:20