Setari Cookie-uri

O tara plina de femei proaste si analfabete

Am cont facut pe forumul asta din 2007 insa il citesc aproape zilnic doar de cateva luni.

In tot acest timp m-am minunat de cata prostie exista pe forumul asta si cat de analfabete sunt femeile din Romania care pe langa faptul ca nu stiu sa puna corect o cratima, sunt confuze in exprimare si nu stiu sa lege corect o propozitie. Dar....le place sa vina sa se laude cat sunt de inselate, cat sunt de maltratate, ca nu stiu cum sa mai tina un barbat langa ele, ba ca au fost seduse si abandonate, ba ca nu resusesc sa-l desparta de nevasta si lista poate continua.
Dar sa invete sa scrie, sa invete sa aiba grija de ele sau de relatia si familia lor nu sunt in stare. Nu sunt in stare sa-si dea seama ca orice in lumea asta se plateste si ca pacatele le platim in viata asta nu in cea de-apoi, nu reusesc sa se identifice pe ele insele si sa realizeze ca cel mai important in viata este respectul de sine nu ce poseta se mai poarta sau nu stiu ce barfa au mai auzit la coltul blocului.
Sunt oameni pe lume care au probleme grave de sanatate, sunt oameni care traiesc la coltul strazii pentru ca societatea nu le ofera nimic bun si voi stati in casa la caldurica, in fata calculatorului si va plageti ca nu stiti cum sa-l despatiti pe unu de nevasta-sa, o femeie ca si voi care trebuie sa-l suporte pe magaru ala care-o insala, o femeie care poate are o cariera, copii, care stie ce vrea de la viata.
"Bravo" fetele!!!
Na ca m-am nervozat azi de dimineata si-am deschis un topic acru rau de tot

Scot din schema asta niste persoane a caror comenturi le citesc cu mult drag: barbie30, stem29, miss_darine si mai cateva fete si cativa baieti. Felicitari darine si stem29 pt familia reusita pe care o aveti.
_Cryssa_
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:33
Ca bine zici Crysa! Acum vezi ca or sa-ti sara in cap,asa cum au facut la mine cu grasele
Barbie30
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:37
De la: Barbie30, la data 2010-09-30 10:37:49 Ca bine zici Crysa! Acum vezi ca or sa-ti sara in cap,asa cum au facut la mine cu grasele

Ma doare fix niciunde ca-mi sar mie femeile in cap sa invete mai intai sa scrie si dupa aia sa ma critice
_Cryssa_
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:41
Ca bine zicea Calin pe un topic "daca deschide gura si nu stie sa lege doua cuvinte,s-a dus dreacu atractia si tot"
Barbie30
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:44
Eu mor pe femeile astea, mi-e ciuda pentru ca eu sunt o feminista convinsa insa cand vezi niste tute din astea iti vine sa "mori cu ele de gat"
_Cryssa_
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:46

Crysa
fante_de_dorobanti
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:49
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-30 10:49:49
Crysa


fante
_Cryssa_
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:52
Crysa, ai mare dreptate in ce spui, DAR, acest forum nu cred ca reprezinta foarte realist situatia generala. La fel cum nici emisiunile de televiziune sau tabloidele nu pot fi considerate un etalon pentru a clasifica nivelul de inteligenta al romanilor (romancelor in cazul de fata). Natura acestui forum si subiectele dezbatute aici atrag foarte usor persoane a caror probleme insignifiante, penibile, nu pot ffi discutate decat sub anonimat. Eu am renuntat de ceva vreme sa mai citesc ce scrie orice "proasta" sau "analfabeta", cum bine le-ai numit tu, pentru ca pe cat mi se pareau de amuzante la inceput pe atat de penibile imi par acum.
Totul e sa faci o selectie intre ce trebuie si ce nu trebuie citit. Tot asa cum probabil procedezi cand te uiti la televizor si sari peste OTV, acces direct, happy hour (mai nou), si alte emisiuni care atrag prostia ca un magnet.

Calin_
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:57
De la: crysa_tm, la data 2010-09-30 10:52:42
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-30 10:49:49
Crysa


fante


Fante???

Calin_
Postat pe 30 Septembrie 2010 10:59
De la: crysa_tm, la data 2010-09-30 10:52:42
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-30 10:49:49
Crysa


fante


fante_de_dorobanti
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:02
De la: Calin_, la data 2010-09-30 10:59:08
De la: crysa_tm, la data 2010-09-30 10:52:42
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-30 10:49:49
Crysa


fante


Fante???




Caline , eu stiu ca "ma iubesti" dar nici chiar asa!
fante_de_dorobanti
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:03
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-30 11:03:07
De la: Calin_, la data 2010-09-30 10:59:08
De la: crysa_tm, la data 2010-09-30 10:52:42
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-30 10:49:49
Crysa


fante


Fante???




Caline , eu stiu ca "ma iubesti" dar nici chiar asa!


Stai putin sa ne intelegem...din punctul meu de vedere emoticonul ala exprima "surprindere" nu altceva... Sper sa nu ma insel

Heeeyy, nuuuuu!!! uite acum am vazut ASTA ERA!!!!
Calin_
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:08
si de ce erai surprins? Ca nu inteleg?!
_Cryssa_
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:09
De la: crysa_tm, la data 2010-09-30 11:09:44si de ce erai surprins? Ca nu inteleg?!


Ca nu i-am "auzit" gura de multa vreme
Calin_
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:12
Fratilor,eu una sunt satula (si nu vorbesc de cele de pe forum) de cat se victimizeaza femeia,sunt si eu tot femeie da` sa ma ierte Dzeu de le inteleg.
1.Nu le mai iubeste da sa dea dreacu daca fac ceva sa schimbe situatia,merg asa dam..lea ca oarbele fara sa vada drumul
2.Accepta cam orice in ideea de a parea ca sunt minunate si dupa se vaita ca le bate,ca le jigneste etc
3.Nu vad realitatea si sa nu cumva sa le spuna cineva verde in fata, ca se supara foc
4.Traiesc in lumea lor cu printi si printese si atunci cand vad ca "printul" nu e ala din visele lor,isi taie venele
5.Le lipseste cu desavarsire ratiunea si stima de sine.
6.Cand prind cate un barbat,tabara pe el si il sufoca...doar doar sa nu cumva sa scape.

Sa ma ierte Dzeu da` eu cand o aud pe cate una ca boceste ca nu a sunat-o iubitul o zi, imi vine sa o bat!
Barbie30
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:17
De la: Calin_, la data 2010-09-30 11:12:17
De la: crysa_tm, la data 2010-09-30 11:09:44si de ce erai surprins? Ca nu inteleg?!


Ca nu i-am "auzit" gura de multa vreme



Crysa eu ma vaitam ca nu mi-a "dus dorul" nimeni pe aici!
fante_de_dorobanti
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:19
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-30 11:19:45
De la: Calin_, la data 2010-09-30 11:12:17
De la: crysa_tm, la data 2010-09-30 11:09:44si de ce erai surprins? Ca nu inteleg?!


Ca nu i-am "auzit" gura de multa vreme



Crysa eu ma vaitam ca nu mi-a "dus dorul" nimeni pe aici!


Dar recunoaste ca nu la mine te gandeai cand te vaitai
Cauta si tu vreo 15 pagini in spate la berarie sa vezi ce plangeau fetele dupa tine .
Calin_
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:22
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-30 11:19:45
De la: Calin_, la data 2010-09-30 11:12:17
De la: crysa_tm, la data 2010-09-30 11:09:44si de ce erai surprins? Ca nu inteleg?!


Ca nu i-am "auzit" gura de multa vreme



Crysa eu ma vaitam ca nu mi-a "dus dorul" nimeni pe aici!


Cum mai fante?? si cu mine cum ramane?
_Cryssa_
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:32
De la: crysa_tm, la data 2010-09-30 10:33:49............ magaru ............


suntem oameni!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:34
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-30 11:34:53
De la: crysa_tm, la data 2010-09-30 10:33:49............ magaru ............


suntem oameni!


Sigur ca da Geo
_Cryssa_
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:35
nu cred ca m-ai inteles.
e o greseala in textu' tau, ceea ce dovedeste ca suntem oameni si uneori din graba sau zor, gresim.
legat de ceea ce ceri tu, educatie si inteligenta, e prea utopic sa spui ca exista un popor adus in culmile dezvoltari.
cum bine a zis calin parca, nu poti da o imagine a unui popor din 5 topice deschise cu largi greseli de ortografie sau cu probleme ponderale. cel mai simplu e sa le ignori sau sa propui o scoala virtuala.
daca mai traia ceausescu, poate ca acum eram cu toti absolventi de facultate si educati cu forta. poate!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:44
nimic nou sub soare!
apropo si nu te mai "nervoza" ca nu te pune nimeni sa citesti aberatiile ce se scriu pe forum!
size_back
Postat pe 30 Septembrie 2010 11:53
inainte de toate buna dimineatza la toata lumea
da este foarte adevarat ceea ce ai afirmat, insa constat cu durere ca multe si afirm cu aceeasi tarie ca si multi isi fac cont aici doar pentru a se amuza, multi uita ca pe langa amuzament mai trebuie sa discutam uneori si serios si multi utilizatori se lauda cu ce au si ei mai bun in datoare...mi s epare si normal cand ei cu ce ai si nu te poate contesta nimeni, insa cand nu chiar nu are rost sa te lauzi cu prostia din dotare, nu am cont de mult dar cativa utilizatori mi-au sarit in ochi mai ales pentru bunele "maniere", altii pentru ideile traznite, altii pentru multa gramatica pe care o cunosc
pe mine ma doare sufletul cand vad ca atatia oameni maltrateaza in ultimul hal limba romana, dar nici nu-si doresc sa recunoasca ca au gresit sa isi indrepte greselile, a gresii omeneste a indrepta sta in firea noastra umana, acum parrerea mea este ca daca vrem putem sa fim la un nivel inalt, indiferent de clasa sociala din care provenim insa trebuie sa ne dorim asta, sa aveti o zi buna o sa mai revin cand o sa am timp, din pacate am mult de munca
Crysa_tm pupici si nu are rost sa te stresezi pentru unele persoane
G1ul1a
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:04
forum este doar o foarte foarte foarte mica parte.
scoala obligatorie nu e 12 clase.

mi-ar fi placut sa traiesc printre inuiti. n-au decat scoala vietii arctice, cum sa vaneze si sa decojeasca un peste. nu tu ore de gramatica, nu tu cotizatie la fondu' clasei, nu tu profesoara de limba inuita discriminatoare.
stii ca inca se mai practica discriminarea in scoli!?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:05
De la: crysa_tm, la data 2010-09-30 11:56:34am pretentia sa stie sa scrie corect gramatical limba pe care o invata 12 ani la scoala.


tinand cont ca acum scoala se face la FF si ca, 12 clase nu mai sunt de mult obligatorii ...despre ce discutam?
size_back
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:06
De la: G1ul1a, la data 2010-09-30 12:04:41inainte de toate buna dimineatza la toata lumea
da este foarte adevarat ceea ce ai afirmat, insa constat cu durere ca multe si afirm cu aceeasi tarie ca si multi isi fac cont aici doar pentru a se amuza, multi uita ca pe langa amuzament mai trebuie sa discutam uneori si serios si multi utilizatori se lauda cu ce au si ei mai bun in datoare...mi s epare si normal cand ei cu ce ai si nu te poate contesta nimeni, insa cand nu chiar nu are rost sa te lauzi cu prostia din dotare, nu am cont de mult dar cativa utilizatori mi-au sarit in ochi mai ales pentru bunele "maniere", altii pentru ideile traznite, altii pentru multa gramatica pe care o cunosc
pe mine ma doare sufletul cand vad ca atatia oameni maltrateaza in ultimul hal limba romana, dar nici nu-si doresc sa recunoasca ca au gresit sa isi indrepte greselile, a gresii omeneste a indrepta sta in firea noastra umana, acum parrerea mea este ca daca vrem putem sa fim la un nivel inalt, indiferent de clasa sociala din care provenim insa trebuie sa ne dorim asta, sa aveti o zi buna o sa mai revin cand o sa am timp, din pacate am mult de munca
Crysa_tm pupici si nu are rost sa te stresezi pentru unele persoane


daca ai fi fost putin mai coerenta poate ti-as fi dat dreptate! a da! era sa uit! ce-ti mai face :secretara" din "datoare" ca deja a devenit obsesie de cand tot pomenesti la ea!
fante_de_dorobanti
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:10
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-30 12:05:16forum este doar o foarte foarte foarte mica parte.
scoala obligatorie nu e 12 clase.

mi-ar fi placut sa traiesc printre inuiti. n-au decat scoala vietii arctice, cum sa vaneze si sa decojeasca un peste. nu tu ore de gramatica, nu tu cotizatie la fondu' clasei, nu tu profesoara de limba inuita discriminatoare.
stii ca inca se mai practica discriminarea in scoli!?


la ei pestele creste in pom si are coaja?
buna geo
_oktober_
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:11
De la: _oktober_, la data 2010-09-30 12:11:56
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-09-30 12:05:16forum este doar o foarte foarte foarte mica parte.
scoala obligatorie nu e 12 clase.

mi-ar fi placut sa traiesc printre inuiti. n-au decat scoala vietii arctice, cum sa vaneze si sa decojeasca un peste. nu tu ore de gramatica, nu tu cotizatie la fondu' clasei, nu tu profesoara de limba inuita discriminatoare.
stii ca inca se mai practica discriminarea in scoli!?


la ei pestele creste in pom si are coaja?
buna geo


vroiai sa scriu, decorticheze?
buna okto
geo_reincarcat_iara
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:15
De la: fante_de_dorobanti, la data 2010-09-30 12:10:26
De la: G1ul1a, la data 2010-09-30 12:04:41inainte de toate buna dimineatza la toata lumea
da este foarte adevarat ceea ce ai afirmat, insa constat cu durere ca multe si afirm cu aceeasi tarie ca si multi isi fac cont aici doar pentru a se amuza, multi uita ca pe langa amuzament mai trebuie sa discutam uneori si serios si multi utilizatori se lauda cu ce au si ei mai bun in datoare...mi s epare si normal cand ei cu ce ai si nu te poate contesta nimeni, insa cand nu chiar nu are rost sa te lauzi cu prostia din dotare, nu am cont de mult dar cativa utilizatori mi-au sarit in ochi mai ales pentru bunele "maniere", altii pentru ideile traznite, altii pentru multa gramatica pe care o cunosc
pe mine ma doare sufletul cand vad ca atatia oameni maltrateaza in ultimul hal limba romana, dar nici nu-si doresc sa recunoasca ca au gresit sa isi indrepte greselile, a gresii omeneste a indrepta sta in firea noastra umana, acum parrerea mea este ca daca vrem putem sa fim la un nivel inalt, indiferent de clasa sociala din care provenim insa trebuie sa ne dorim asta, sa aveti o zi buna o sa mai revin cand o sa am timp, din pacate am mult de munca
Crysa_tm pupici si nu are rost sa te stresezi pentru unele persoane


daca ai fi fost putin mai coerenta poate ti-as fi dat dreptate! a da! era sa uit! ce-ti mai face :secretara" din "datoare" ca deja a devenit obsesie de cand tot pomenesti la ea!

multumesc pt complimennte din pacate eu cred ca am fost destul de coerenta si am si specificat sunt la munca scriu repede si pe graba si daca am mai gresit unele cuvinte sper sa imi fie iertata greseala, azi nu am pomenit de secreatara mea, ea e bine mersi, cat despre dreptate nu trebuie sa o dai tu sau altcineva trebuie sa ne dam noi insine seama cum trebuie sa facem mai bine, pentru daca vrem sa facem o treaba bine o facem totul depinde de dorinta noastra, insa fiecare intelege ce vrea si uneori nu conteaza parerea cuiva, cum poate nici parerea mea cu conteaza pentru cineva, conteaza doar sa stim ce sa alegem si sa ne fie bine
G1ul1a
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:15
geo ...prea mult peste
_oktober_
Postat pe 30 Septembrie 2010 12:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cel mai frumos cadou de craciun...........o dubla despartire 17 De la: nocturnalia 23 Ianuarie 2009 11:53
"Pupat in fund"...da sau nu... 10 De la: scump 21 Iunie 2015 12:10
dragoste impartasita sau nu? 7 De la: karynutza18 14 Octombrie 2009 18:13
Ce este de facut? 18 De la: alexia_9 2 Septembrie 2012 21:26
dragoste in 3 16 De la: kudika_15802 4 August 2013 18:32