Setari Cookie-uri

sotul meu ma inseala

MAI INTAI DRAGA SA FACI BINE SI TERMINA-TI SCOALA SI SA AI O MESERIE FII INDEPENDENTA FINANCIAR ,PE EL LASA-L CA DACA VREA O FAMILIE CU TINE TOT ACASA VINE NUMAI CA AI MARE GRIJA CUM TE COMPORTI CAND VEI DEVENI INDEPENDANTA FINANCIAR O SA GANDESTI ALTFEL ,PANA ATUNCI VEZI CUM STA SITUATIA INTRE VOI
kudika416530
Postat pe 9 Februarie 2013 13:02
DRAGA MEA SFATUL MEU ESTE SA-TI VEZI DE BARBATUL TAU SA NU IEI DE BUN SFATURILE CARE TI SE DAU...TENTATIILE SUNT MARI FEMEILE SUNT POVOCATOARE SA NU CREZI CA DACA DIVORTEZI CELALALT NU TE POATE INSELA..TOTUL DEPINDE DE TINE FELUL IN CARE GESTIONEZI SITUATIA...IGNORA CE SA INTINPLAT IUBESTEL PE M-AI DEPARTE FI DRAGASTOASA CU EL DACA VREI SA FI FERICITASI TINE MINTE NICI UN USTUROI NU ESTE DULCE ...TOTUL DEPINDE NUMAI DE TINE
kudika_26422
Postat pe 9 Februarie 2013 20:34
De la: kudika_26422, la data 2013-02-09 20:34:05DRAGA MEA SFATUL MEU ESTE SA-TI VEZI DE BARBATUL TAU SA NU IEI DE BUN SFATURILE CARE TI SE DAU...TENTATIILE SUNT MARI FEMEILE SUNT POVOCATOARE SA NU CREZI CA DACA DIVORTEZI CELALALT NU TE POATE INSELA..TOTUL DEPINDE DE TINE FELUL IN CARE GESTIONEZI SITUATIA...IGNORA CE SA INTINPLAT IUBESTEL PE M-AI DEPARTE FI DRAGASTOASA CU EL DACA VREI SA FI FERICITASI TINE MINTE NICI UN USTUROI NU ESTE DULCE ...TOTUL DEPINDE NUMAI DE TINE


Sunt de aceiasi parere!
Darius_
Postat pe 9 Februarie 2013 20:57
O Doamne! Divortand de el dai dovada la amanta ca esti o fire lasa, trebuie sa faci tot posibilul sa il atragi spre tine.Draga mea numai o femeie lasa renunta asa de usor numai pt faptul ca a fost inselata..Culmea cand e batuta nu e asa de lasa:)...Barbati si la 50 ani inseala...Nu conteaza ca e tanar sau batran..Tu decizi draga mea, tu ai mai multe avantaje decat fosta..Poti sa iti dai seama unde gresesti prin email care le trim unul la altul..Ai grija sa nu te dai de gol ca stii despre email..Deschide o discutie despre relatia voastra..Intreaba-l cum ti se pare ca merge relatia noastra si ce ar schimba la ea, daca ar avea...Si ce ar schimba la tine...Daca spune nimic..Ii spui ca preferi sa iti spuna adv...
kudika100024
Postat pe 10 Februarie 2013 05:28
Ce te roade pe tine ca a mancat-o piz? Las-o balta sunt si parinti care din inconstienta lor isi imping copii spre casatorie asa de tineri.Cred ca ea a tarnit dupa iubire care nu a avut-o de la parintii ei...Daca esti parinte nu gata esti si un parinte bun.Daca realizam unii parinti stie numai sa comande si sa impuna niste lucruri care cred ca este bine pt ei, nu pt copii...Am impresia ca unii parinti vor ca copii sa le fie marioneta lor, sa asc de ei, dar invers nu...Fata se tine de scoala, un lucru bun. Nu vad greseala ca s-a indragostit de un barbat nepotrivit sa zicem..Ce conteaza ani? Doar nu s-a casatorit la 15 ani totusi...
kudika100024
Postat pe 10 Februarie 2013 05:44
Sincer la 25 de ani te astepti sa stea cuminte?? :)) =)) si nu te lasa sa muncesti k el e seic sau ... ceva de genul asta si tu iti permiti sa stai acasa ... :)) nu te supara dar e hazliu .. :D asa si. . . zi mersi k nu cheltuie bani daca era sa plateasca mai ziceam asa e mok ... :D
Daca te iubeste se intoarce la tine ;) (de fiecare data)
a ... si nu te mai luat dupa ce scriu toate topitele am vazut fete la liceu cu copii sot si vb de la 17~18 ani nu mai mari ... si au acum si facultate si servici
kudika042701
Postat pe 10 Februarie 2013 05:49
De la: kudika042701, la data 2013-02-10 05:49:46Sincer la 25 de ani te astepti sa stea cuminte?? :)) =)) si nu te lasa sa muncesti k el e seic sau ... ceva de genul asta si tu iti permiti sa stai acasa ... :)) nu te supara dar e hazliu .. :D asa si. . . zi mersi k nu cheltuie bani daca era sa plateasca mai ziceam asa e mok ... :D
Daca te iubeste se intoarce la tine ;) (de fiecare data)
a ... si nu te mai luat dupa ce scriu toate topitele am vazut fete la liceu cu copii sot si vb de la 17~18 ani nu mai mari ... si au acum si facultate si servici


Da, si stai sa le vezi pe la 30 de ani... Grase si frustrate, de-ti vine sa le plangi de mila.
Micaell
Postat pe 10 Februarie 2013 09:40
De la: kudika100024, la data 2013-02-10 05:28:19O Doamne! Divortand de el dai dovada la amanta ca esti o fire lasa, trebuie sa faci tot posibilul sa il atragi spre tine.Draga mea numai o femeie lasa renunta asa de usor numai pt faptul ca a fost inselata..Culmea cand e batuta nu e asa de lasa:)...Barbati si la 50 ani inseala...Nu conteaza ca e tanar sau batran..Tu decizi draga mea, tu ai mai multe avantaje decat fosta..Poti sa iti dai seama unde gresesti prin email care le trim unul la altul..Ai grija sa nu te dai de gol ca stii despre email..Deschide o discutie despre relatia voastra..Intreaba-l cum ti se pare ca merge relatia noastra si ce ar schimba la ea, daca ar avea...Si ce ar schimba la tine...Daca spune nimic..Ii spui ca preferi sa iti spuna adv...


Sigur... Eu zic sa se agate de piciorul lui, ca sa nu mai plece de acasa. Si daca nu merge nici asa, sa se faca pres inaintea lui... Ce conceptii! Nici nu-i de mirare ca barbatii nu-si mai respecta partenerele... Pai daca lor li se pare ok sa fie inselate si umilite, de ce s-ar purta frumos cu ele? Mai bine sa fie dependente de un barbat, sa inghita jigniri si eventual batai, ca vorba aia, toti sunt la fel .
Micaell
Postat pe 10 Februarie 2013 09:49
dragutzo, ia cocheteaza si tu fatis cu unu cu altul... sa vezi ca nu-i convine, sa vada ca exista riscul de a te pierde ...imediat se intoarce cu coada intre picioare la tine... scuza-ma ca iti zic dar l-ai invatat prost... te stie acasa cumintica, casa, masa aranjate... in primul rand nu dispera , mai sunt pesti in balta, bunicul meu m-a invatat: pleaca unul , vine altul, sunt convinsa ca il iubesti, dar daca il faci un pic gelos, nu strica, si dupa ce isi arata arama pe fata, pur si simplu discutati problema... ori ea , ori tu, ori isis asuma riscul de a te pierde!!!
inca ceva pune-te pe picioare , nici unei femei nu-i sta bine sa fie in limba dupa un barbat, o fi ei sexul tare, dar noi suntem sexul intelingent, mereu sa ai un as in maneca... mult succes!!!
eva_16a12
Postat pe 10 Februarie 2013 10:19
BUNA TRATEAZAL CA ATARE DACA SUNTETI O FAM SI AVETI SI-VRIUN COPIL BAGA COPILU LA INAINTAREA SOTULUI SA-I RASPUNDA TATA CF AI LUATO RAZNA NU-MI TREBUIE ALTA MAMA AM O MAMA ADEVARATA COPILU -TATA COBOARA CU PICEOARELE PE PAMANT SUNTEM O FAMILIE FERICITA .AI LUATO RAZNA ?
grace008619
Postat pe 10 Februarie 2013 11:26
dragutzo, ia cocheteaza si tu fatis cu unu cu altul... sa vezi ca nu-i convine, sa vada ca exista riscul de a te pierde ...imediat se intoarce cu coada intre picioare la tine.


Draguto, asta-i cea idioata idee pe care poti s-o dai unui cuplu in deriva !
Sa faca si ea ce face el?
E gluma proasta , nu-i asa?
Thais13
Postat pe 10 Februarie 2013 12:19
Dependenta? ce e asta? te lasi in voia sortii fara incredere in tine?rau faci,daca nu ai respect fata de tine si nu te iubesti inseamna ca nu vrei sa vezi adevarul ca totusi tu esti de ajuns in .....pat.Scuze ca sunt asa directa,dar daca iti vei pierde vremea cu el si mai ales cu disperarea,mai tarziu vei plange dupa anii pierduti.Gandestete la tine sau cel putin fal gelos sau in ultima instanta fa-ti un amant si asa ve-ti merge mai departe.Nu te lasa pacalita de cuvintele lui amagitoare chiar daca doare ce ai citit,mentionez ca si eu am trecut prin asta dar fara regrete eu l-am lasat.
kudika_21563
Postat pe 10 Februarie 2013 12:47
asa o sa-ti faca toata viata,incet incet o sa te scarbesti de el
kudika_9958
Postat pe 11 Februarie 2013 10:39
va las vb mai catre seara daca va gasesc o zi frumoasa si plina va doresc

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=wGwz4p_ACuE
bleyd_nyght
Postat pe 11 Februarie 2013 11:40
foarte proasta
kudika_26422
Postat pe 11 Februarie 2013 20:32
nu exista perfectiune!
kudika127260
Postat pe 12 Februarie 2013 12:34
Sint o femeie trecuta prin viata,35 de ani de casnicie.Pot sa-ti dau un sfat,,toti barbatii inseala'mai mult sau mai putin,depinde de tine ceti doresti de la viata.Tu esti cea care stii cei mai bine,pune tot in balanta si ea hotarirea cea mai buna!!!
kudika166313
Postat pe 13 Februarie 2013 08:09
nu mai exista alte cuvinte ..
kudika_21131
Postat pe 13 Februarie 2013 15:03
In primul rand,nimeni nu este dependent de nimeni. Lucrurile se intampla cu un scop intotdeauna. Iti e frica sa ii spui ca i-ai citit mailul pentru a nu se supara? Dar cu tine cum ramane? Suna a "se supara daca am descoperit ca ma inseala". Cateodata relatiile,casnicia,oamenii in general au nevoie de reinprospatare. Tu nu esti dependenta de el. O femeie este mereu puternica si independenta iar cu demnitatea mereu la ea. Iar tu esti femeie. Nu mai astepta si spune-i tot ce ai descoperit,iar mai apoi faci cum crezi de cuviinta. Fiecare dintre noi meritam totul,atunci cand vine vorba despre iubire. Iar ea,se arata prin fapte. Daca te iubeste,iti va recunoaste,iar mai apoi se va lupta si cu muntii sa te aduca inapoi - in caz contrar,rasufla usurata,pentru ca inseamna ca nu te-a iubit,nu te iubeste,dar nici nu te merita. Tu crezand ca esti dependenta de el,i-ai dat si lui aceeasi impresie,iar asta a dus la infidelitatea lui. O femeie dac nu e femeie sa isi ia lucrurile si sa plece dupa o chestie ca asta,un barbat mereu o va considera o marioneta. E treaba ta acum daca te multumesti cu jumatati de masura,si daca nu ai curaj sa ii iei viata in maini. Tu esti puternica. Esti in stare sa iti chemi toate fortele din inauntrul tau si sa reusesti,pentru ca mai apoi sa fii mandra de tine. Nu meriti jumatati de masura.
kudika_14286
Postat pe 13 Februarie 2013 15:59
Un barbat, fie el si sot, nu inseala fara motiv! Daca te-oi fi culcat pe-o ureche ca gata, ti-ai vazut calul legat de gard si nu te mai intereseaza cum arati, pentru ce sa te mai ingrijesti sau sa arati bine la fel ca atunci cand s-a indragostit de tine.....atunci sa nu te mai mire! Un copil nu te va tine niciodata legata de un barbat, va scapa in secunda nr2 in bratele femeii care stie sa ramana vesnic "frumoasa" din toate punctele de vedere si nu devine banala si o rutina legata ca o piatra de moara la gat, de care sigur va incerca sa scape!
Este numai vina ta! Dumnezeu iti da, nu-ti baga si-n traista!
rondina
Postat pe 13 Februarie 2013 19:33
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xl7v0f8B5lI
bleyd_nyght
Postat pe 13 Februarie 2013 19:36
caul sus.. si tu poti insela
oana_cr
Postat pe 21 Februarie 2013 15:06
De la: oana_cr, la data 2013-02-21 15:06:31caul sus.. si tu poti insela


asa , asa

asta e solutia , sa devina curva satului
Cotoiu_ucigas
Postat pe 21 Februarie 2013 15:10
Nu pot sa cred ca te mai gandesti la ce treb sa faci!!!! Din moment ce sa ajuns aici ar trebui sa l lasi fara nici o discutie.scoate mail-ul cu pricina la imprimanta si lipestel de frigider si o copie s o io pui pe frunte Cand incearca sa ne nege tot ce face!!!!!!sunt o multime de barbati in lumea asta iar tu l ai gasit pe cel nepotrivit!!!!!capu sus si nu te lasata pacalita de vb frumoase si minciuni!bafta!
macko13
Postat pe 24 Februarie 2013 06:14
ESTI COMPLEXATA RAU ! AI SI PREJUDECATZI ! SCHIMBA "MENIUL" IN PATUL CONJUGAL, SI VEI OBSERVA CA NU AMANTA E DE VINA !!!
STEFANUTZ007
Postat pe 24 Februarie 2013 09:06
Cum e viata alaturi de un misogin?
http://www.relatiidecuplu.com/index.php/dezvoltare-personala/122-cum-e-viaa-alturi-de-un-misogin
kudika109274
Postat pe 25 Februarie 2013 11:34
De la: kudika_26422, la data 2013-02-09 20:34:05DRAGA MEA SFATUL MEU ESTE SA-TI VEZI DE BARBATUL TAU SA NU IEI DE BUN SFATURILE CARE TI SE DAU...TENTATIILE SUNT MARI FEMEILE SUNT POVOCATOARE SA NU CREZI CA DACA DIVORTEZI CELALALT NU TE POATE INSELA..TOTUL DEPINDE DE TINE FELUL IN CARE GESTIONEZI SITUATIA...IGNORA CE SA INTINPLAT IUBESTEL PE M-AI DEPARTE FI DRAGASTOASA CU EL DACA VREI SA FI FERICITASI TINE MINTE NICI UN USTUROI NU ESTE DULCE ...TOTUL DEPINDE NUMAI DE TINE


E nu e chiar asa dupa parerea mea, si crezi ca daca ignori se rezolva situatia, uiti, trece, si gata stergi totul cu buretele....si chiar daca ai sterge mereu o sa te gandesti ce face, cum face, o sa ai indoieli si nu o sa ai liniste, si daca te-a inselat o data, ce te face sa crezi ca o sa se potoleasca si nu o sa o mai repete???? Dar depinde de fiecare cat si cum poate sa duca... Da ar fi bine daca ai putea sa te impaci cu parintii tai si sa le cauti suportul....Bafta si numai bine tuturor.
stefania27
Postat pe 25 Februarie 2013 16:56
nu exista casnicie perfecta.nimic nu e perfect,totul este relativ.decat sa va sufocati mai bine ar fi sa respirati.
kudika127260
Postat pe 25 Februarie 2013 20:55
Ufff... greu la deal cu boii mici...
1. Toti barbatii inseala macar o data... nu ca femeile n-ar face la fel, macar din curiozitate, singuratate, slabiciune, ca nu le lasa barbatii care de-abia asteapta un moment de slabiciune...
2. Independenta financiara ti-o capeti dupa 5-10 ani de munca, DACA ai o meserie banoasa... pana atunci, mai va!
3. Gandeste-te bine... daca-l vrei, ia-l asa cum este... daca-l iubesti, mai si ierti... si n-o sa fie singura data... o sa-ti vina si tie timpul, sezi linistita, sa fii iertata :P
4. Viata asta este, pana la urma, arta compromisului...
5. Daca si mai ales cand iubesti... invata (stiu ca-i greu si trebuie mintea de peste 20 de ani si experienta la fel...) sa iubesti neconditionat... pana atunci, mai si suferim, in sinea noastra macar...c'est la vie.
6. Hotararile privind viata ta, ia-le singura, cu tine insati...gandeste-te bine la optiuni si fa ce-i mai bine pentru tine. E greu sa traim, stiu... life sucks!... dar e asa de frumos!!!
7. Decat sa ajungi la 50 de ani sa-ti para rau ca n-ai gresit nimic... mai bine sa-ti para rau ca ai gresit! (adica fii focoasa daca esti focoasa, bleaga daca esti bleaga...dar fii tu!)
8. Good Luck.
enviroinstal
Postat pe 26 Februarie 2013 16:28
kudika467548
Postat pe 26 Februarie 2013 21:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt casatorita dar iubesc pe altul 98 De la: kudika465880 15 Iulie 2013 19:56
Iubitul meu si prietena mea 4 De la: Shhh 12 Mai 2010 10:45
M-am indragostit de cine nu trebuie 28 De la: brunetaa 8 Septembrie 2009 01:43
DILEMA, MARE DILEMA! bune-ar fi niste pareri... 43 De la: onnyta 29 Februarie 2008 14:25
ce sa fac?........mai are rost sa sufar? 31 De la: kudika320585 9 Septembrie 2010 01:31