Setari Cookie-uri

sotul meu ma inseala

De la: rondina, la data 2013-11-08 22:39:28
De la: eu_ovidiu, la data 2013-11-08 22:38:21
De la: rondina, la data 2013-11-08 22:30:34
De la: enviroinstal, la data 2013-11-08 01:13:18dap... s-au decis toate: umorul e...umoare...

Beeeey "elvirooooooooooooo"...umoare in ochii tai plini de urdori si alte alea...bleeeeeeah, ce silaaaaaaaaaaaa!!!!



Adik?


Nu mai este loc de Doamne pe-aici... cedez...
enviroinstal
Postat pe 9 Noiembrie 2013 21:22

scz..dar, nu m-am putut abtine..
Fulg-de-nea
Postat pe 9 Noiembrie 2013 22:44
Aristotel ininte de toate se mira.. .apoi ..gandea!...se pare ca din era lui ..pana acum..partea a doua s-a sters.. ...viva pentru cei cu capul..pe umeri!
Fulg-de-nea
Postat pe 9 Noiembrie 2013 23:05
Barbatii considera ca e doar o aventura, atat timp cat nu te trateaza rau, dar in momentul in care se indeparteaza de tine...atunci nu o face doar de dragul sexului...ceva nu merge in relatia voasta.
Viitorul meu fost sot m-a inselat cu cel putin 6 femei diferite si scuza lui a fost ca erau doar niste c***** si ca de fapt pe mn ma iubeste...am crezut ca pot trece peste, am iertat, dar nu voi uita niciodata si decat sa incerc zilnic sa il chinui, mai bn nu ma otravesc cu propria otrava..
Mi-am pus chiar problema inselatului, el a spus ca pot sa o fac, ca accepta, numai sa nu-l parasesc. Doar ca in momentul in care inseli, nu mai exista relatie...unde ar fi el in mintea mea, daca as face-o? nu suntem niste animale care nu se pot controla.
O RELATIE fara incredere nu exista...
Daca inca il mai iubesti si il poti ierta si il poti face sa te vada numai pe tine, ai putea sa treci peste, dar nu sta cu el numai pt ca te sprijina financiar. Gaseste-ti increderea in tine si vei vedea ca ai forta necesara sa fii independenta!
kudika_971477
Postat pe 23 Iulie 2014 01:23
Am stiut de la inceput ca dragostea aduce durere, dar nu am crezut ca e asa de mare aceasta durere si imposibila de suportat... lumea se termina si cerul cade peste tine... in momentul cind o simpla vizita la ginecolog iti dezvaluie un secret pe care n-ai fi vrut sa-l auzi niciodata (te-a inselat)... Barbatul care era ca un Dumnezeu pentru tine, care iti jura dragoste vesnica, pentru care uitai si de parinti... acum dintr-o data a devenit atit de strain, ciudat cum dintr-o data a disparut toata afectiunea care o simteai pentru el... Iti provoaca repulsie orice incercare a lui de a-si cere iertare, de a te convinge ca a fost o greseala, ca esti unica iubire din viata lui... Cum ai putut sa ai incredere pin acum in acest om care fara procese de constiinta pur si simplu s-a culcat cu alta(sau altele), iar seara venea acasa se urca linga tine in pat, cu un sarut fals iti zicea noapte buna iubito...
Ma intreb: cum as putea sa iert, sau sa uit? In inima mea e un gol fara margini... Tu acel pe care eu voiam sa-l aduc exemplu copiilor la batrinete, acel care te iubeam mai mult ca viata mea, de dragul tau faceam orice, uitam de mindria mea de femeie, iti iertam toate greselele, am ramas linga tine de cite ori trebuia sa fug si sa nu ma mai uit inapoi... asa m-ai rasplatit pentru credinta si dragoste?
Daca ai fi in locul meu cit timp ti-ar trebui sa ma ierti pentru tradare?
M-ai putea oare ierta vreodata?
Dar nu, tie nu-ti pasa ce se petrece in sufletul meu, astept sa vad in ochii tai ca-ti pare rau, ca te caiesti, ca a fost cea mai mare greseala din viata ta, ca niciodata no sa se mai repete... dar vad doar indiferenta, vad ca nu regreti, vad ca pentru tine e ceva firesc si nu intelegi de ce sint asa rece si agresiva.
Crezi ca mii usor sa ma prefac ca totul e ca mai inainte, ca sintem familia fericita, ca nimeni si nimic nu poate sa ne desparta? mai ales cind din partea ta nu vad regrete si nu faci nimik ca sa-mi spulberi indoielile...
Cite lacrimi vars zile intregi, cind esti la lucru si noptile cind dormi nemiscat, te-ai intrebat vreodata? Eu ma intreb daca se merita sa vars atitea lacrimi pentru ca nu stiu ce trebuie sa se intimple ca tu sa te schimbi...
Ar trebui totusi sa-ti explici si tie si mie, de ce s-a intimplat, pentru ca eu nu inteleg iar tu nu vrei sa-mi spui... esti las si fata de tine si fata de mine...
kudika_974487
Postat pe 3 Octombrie 2014 11:59
De la: kudika_974487, la data 2014-10-03 11:59:44Am stiut de la inceput ca dragostea aduce durere, dar nu am crezut ca e asa de mare aceasta durere si imposibila de suportat... lumea se termina si cerul cade peste tine... in momentul cind o simpla vizita la ginecolog iti dezvaluie un secret pe care n-ai fi vrut sa-l auzi niciodata (te-a inselat)... Barbatul care era ca un Dumnezeu pentru tine, care iti jura dragoste vesnica, pentru care uitai si de parinti... acum dintr-o data a devenit atit de strain, ciudat cum dintr-o data a disparut toata afectiunea care o simteai pentru el... Iti provoaca repulsie orice incercare a lui de a-si cere iertare, de a te convinge ca a fost o greseala, ca esti unica iubire din viata lui... Cum ai putut sa ai incredere pin acum in acest om care fara procese de constiinta pur si simplu s-a culcat cu alta(sau altele), iar seara venea acasa se urca linga tine in pat, cu un sarut fals iti zicea noapte buna iubito...
Ma intreb: cum as putea sa iert, sau sa uit? In inima mea e un gol fara margini... Tu acel pe care eu voiam sa-l aduc exemplu copiilor la batrinete, acel care te iubeam mai mult ca viata mea, de dragul tau faceam orice, uitam de mindria mea de femeie, iti iertam toate greselele, am ramas linga tine de cite ori trebuia sa fug si sa nu ma mai uit inapoi... asa m-ai rasplatit pentru credinta si dragoste?
Daca ai fi in locul meu cit timp ti-ar trebui sa ma ierti pentru tradare?
M-ai putea oare ierta vreodata?
Dar nu, tie nu-ti pasa ce se petrece in sufletul meu, astept sa vad in ochii tai ca-ti pare rau, ca te caiesti, ca a fost cea mai mare greseala din viata ta, ca niciodata no sa se mai repete... dar vad doar indiferenta, vad ca nu regreti, vad ca pentru tine e ceva firesc si nu intelegi de ce sint asa rece si agresiva.
Crezi ca mii usor sa ma prefac ca totul e ca mai inainte, ca sintem familia fericita, ca nimeni si nimic nu poate sa ne desparta? mai ales cind din partea ta nu vad regrete si nu faci nimik ca sa-mi spulberi indoielile...
Cite lacrimi vars zile intregi, cind esti la lucru si noptile cind dormi nemiscat, te-ai intrebat vreodata? Eu ma intreb daca se merita sa vars atitea lacrimi pentru ca nu stiu ce trebuie sa se intimple ca tu sa te schimbi...
Ar trebui totusi sa-ti explici si tie si mie, de ce s-a intimplat, pentru ca eu nu inteleg iar tu nu vrei sa-mi spui... esti las si fata de tine si fata de mine...



Asemenea tie sunt foarte multe femei,care sufera cumplit!!
Nu,nu se va schimba,tavalugul a luat-o la vale!!Si nici nu isi va cere iertare,si,de fapt,cui i-ar folosi cerea lui si iertarea ta,fapta lui nu se prescrie in timp!!
kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2014 12:04
De la: kudika_15804, la data 2014-10-03 12:04:06
Asemenea tie sunt foarte multe femei,care sufera cumplit!!
Nu,nu se va schimba,tavalugul a luat-o la vale!!Si nici nu isi va cere iertare,si,de fapt,cui i-ar folosi cerea lui si iertarea ta,fapta lui nu se prescrie in timp!!



Erata__cererea*
kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2014 12:09
Ma amagesc singura pe mine pentru ca vreau sa cred ca regreta si ca nu se va mai repeta,stiu ca ar trebui sa fug unde ma duc ochii sa nu-mi mai pese de el, dar avem un copil care il iubeste mult si pe care il iubeste si nu as vrea sa-l lipsesc de dragostea tatalui...de fapt cred ca si asta e o minciuna care mi-o spun pentru a mai lungi timpul si pentru a mai ramane linga el...
kudika_974487
Postat pe 3 Octombrie 2014 13:28
De la: kudika_974487, la data 2014-10-03 13:28:06Ma amagesc singura pe mine pentru ca vreau sa cred ca regreta si ca nu se va mai repeta,stiu ca ar trebui sa fug unde ma duc ochii sa nu-mi mai pese de el, dar avem un copil care il iubeste mult si pe care il iubeste si nu as vrea sa-l lipsesc de dragostea tatalui...de fapt cred ca si asta e o minciuna care mi-o spun pentru a mai lungi timpul si pentru a mai ramane linga el...



Nu amesteca dragostea paterna cu iubirea fata de partener,nu au nimic in comun,nu sunt dependente,una de cealalta!!!Regret ceea ce ti se intampla!!Daca astepti vreun miracol in viata ta,astepti degeaba,acesta s-ar fi intamplat daca sotul tau nu te-ar fi inselat!!! Atunci cand tradezi partenerul,de fapt,tradezi intreaga familie,caci apar minciunile,mizeria!!!
kudika_15804
Postat pe 3 Octombrie 2014 13:34
De la: kudika_974487, la data 2014-10-03 11:59:44Am stiut de la inceput ca dragostea aduce durere, dar nu am crezut ca e asa de mare aceasta durere si imposibila de suportat... lumea se termina si cerul cade peste tine... in momentul cind o simpla vizita la ginecolog iti dezvaluie un secret pe care n-ai fi vrut sa-l auzi niciodata (te-a inselat)... Barbatul care era ca un Dumnezeu pentru tine, care iti jura dragoste vesnica, pentru care uitai si de parinti... acum dintr-o data a devenit atit de strain, ciudat cum dintr-o data a disparut toata afectiunea care o simteai pentru el... Iti provoaca repulsie orice incercare a lui de a-si cere iertare, de a te convinge ca a fost o greseala, ca esti unica iubire din viata lui... Cum ai putut sa ai incredere pin acum in acest om care fara procese de constiinta pur si simplu s-a culcat cu alta(sau altele), iar seara venea acasa se urca linga tine in pat, cu un sarut fals iti zicea noapte buna iubito...
Ma intreb: cum as putea sa iert, sau sa uit? In inima mea e un gol fara margini... Tu acel pe care eu voiam sa-l aduc exemplu copiilor la batrinete, acel care te iubeam mai mult ca viata mea, de dragul tau faceam orice, uitam de mindria mea de femeie, iti iertam toate greselele, am ramas linga tine de cite ori trebuia sa fug si sa nu ma mai uit inapoi... asa m-ai rasplatit pentru credinta si dragoste?
Daca ai fi in locul meu cit timp ti-ar trebui sa ma ierti pentru tradare?
M-ai putea oare ierta vreodata?
Dar nu, tie nu-ti pasa ce se petrece in sufletul meu, astept sa vad in ochii tai ca-ti pare rau, ca te caiesti, ca a fost cea mai mare greseala din viata ta, ca niciodata no sa se mai repete... dar vad doar indiferenta, vad ca nu regreti, vad ca pentru tine e ceva firesc si nu intelegi de ce sint asa rece si agresiva.
Crezi ca mii usor sa ma prefac ca totul e ca mai inainte, ca sintem familia fericita, ca nimeni si nimic nu poate sa ne desparta? mai ales cind din partea ta nu vad regrete si nu faci nimik ca sa-mi spulberi indoielile...
Cite lacrimi vars zile intregi, cind esti la lucru si noptile cind dormi nemiscat, te-ai intrebat vreodata? Eu ma intreb daca se merita sa vars atitea lacrimi pentru ca nu stiu ce trebuie sa se intimple ca tu sa te schimbi...
Ar trebui totusi sa-ti explici si tie si mie, de ce s-a intimplat, pentru ca eu nu inteleg iar tu nu vrei sa-mi spui... esti las si fata de tine si fata de mine...


CEEA ce trebuie sa se schimbe esti chiar tu , multe femei , poate prea multe sunt inselate si tradate de omul pe CARE IL PUN PE UN PIEDESTAL . nici un om nu trebuie sa fie idolarizat . AI gresit si gresesti ateptand sa fie perfect , nu este , este doar un om . Daca insa tu astepti ca el sa te faca fericita gresesti fundamental , tu trebuie sa fii fericita cu tine insati , sa te iubesti , sa te respecti , sa fii mandra si demna si atunci te vor iubii si respecta toti ceilalt !!!!!!!!!!!!! Nimeni nu este mai presus decat tine in lumea asta !Daca tu nu te respecti si nu te iubesti -adica te sacrifici pentru ceilalti cea care va fi nefericita esti doar tu ! EL nici nu te insala pe tine , stiu ca iti este greu sa accepti tot ceea ce scriu eu aici , dar asculta cu atentie am trecut prin toate astea si nu odata , am fost in depresie trei saptamani si jumatate , am vrut sa ma sinucid ... si am aflat apoi ca eu greseam total . Barbatii nu pe noi ne insala ci pe ei insisi , atunci cand simt ca nu merita dragostea noastra care ii inalta , se murdaresc singuri si se pedepsesc defapt incurcandu-se cu oricine ii lauda un pic sau le arata admiratia si atunci cand nu o merita -adica ii mint . Au nevoie sa fie laudati tot timpul si de aceea calca pe alaturi .Revino pentru tine insati , cauta lucruri si ocupatii care iti fac placere iesi in oras , mergi la plimbare , incepi un curs de pictura sau limbi straine , de cosmetica , nu stiu ceva ce vreai sa faci demult si nu ai facut pana acum ,mergi la shoping , schimba-ti hainele , cofura , fa-ti tratament cosmetic , mergi la sala .... Nu ii cere socoteala , NU SUFERII , CEL PUTIN NU IN FATA LUI SPRE A NU II DA SATISFACTIA CA SUFERI DIN CAUZA LUI SI CA TE-A RANIT , MERGI LA BISERICA SI ROAGATE , DEVINO MAI INCREZATOARE IN POTENTIALUL TAU . NU TE-A INSELAT PENTRU CA ESTI MAI PREJOS DECAT CEALALATA NICIDECUM CI PENTRU CA NU SE PUTEA INALTA EL LA ALTITUDINEA IUBIRII TALE ! FII TARE SI TRAIESTE PENTRU TINE INTAI SI APOI PENTRU CEILALTI !SUCCES!


kudika_956659
Postat pe 3 Octombrie 2014 13:42
De la: kudika_956659, la data 2014-10-03 13:42:36
De la: kudika_974487, la data 2014-10-03 11:59:44Am stiut de la inceput ca dragostea aduce durere, dar nu am crezut ca e asa de mare aceasta durere si imposibila de suportat... lumea se termina si cerul cade peste tine... in momentul cind o simpla vizita la ginecolog iti dezvaluie un secret pe care n-ai fi vrut sa-l auzi niciodata (te-a inselat)... Barbatul care era ca un Dumnezeu pentru tine, care iti jura dragoste vesnica, pentru care uitai si de parinti... acum dintr-o data a devenit atit de strain, ciudat cum dintr-o data a disparut toata afectiunea care o simteai pentru el... Iti provoaca repulsie orice incercare a lui de a-si cere iertare, de a te convinge ca a fost o greseala, ca esti unica iubire din viata lui... Cum ai putut sa ai incredere pin acum in acest om care fara procese de constiinta pur si simplu s-a culcat cu alta(sau altele), iar seara venea acasa se urca linga tine in pat, cu un sarut fals iti zicea noapte buna iubito...
Ma intreb: cum as putea sa iert, sau sa uit? In inima mea e un gol fara margini... Tu acel pe care eu voiam sa-l aduc exemplu copiilor la batrinete, acel care te iubeam mai mult ca viata mea, de dragul tau faceam orice, uitam de mindria mea de femeie, iti iertam toate greselele, am ramas linga tine de cite ori trebuia sa fug si sa nu ma mai uit inapoi... asa m-ai rasplatit pentru credinta si dragoste?
Daca ai fi in locul meu cit timp ti-ar trebui sa ma ierti pentru tradare?
M-ai putea oare ierta vreodata?
Dar nu, tie nu-ti pasa ce se petrece in sufletul meu, astept sa vad in ochii tai ca-ti pare rau, ca te caiesti, ca a fost cea mai mare greseala din viata ta, ca niciodata no sa se mai repete... dar vad doar indiferenta, vad ca nu regreti, vad ca pentru tine e ceva firesc si nu intelegi de ce sint asa rece si agresiva.
Crezi ca mii usor sa ma prefac ca totul e ca mai inainte, ca sintem familia fericita, ca nimeni si nimic nu poate sa ne desparta? mai ales cind din partea ta nu vad regrete si nu faci nimik ca sa-mi spulberi indoielile...
Cite lacrimi vars zile intregi, cind esti la lucru si noptile cind dormi nemiscat, te-ai intrebat vreodata? Eu ma intreb daca se merita sa vars atitea lacrimi pentru ca nu stiu ce trebuie sa se intimple ca tu sa te schimbi...
Ar trebui totusi sa-ti explici si tie si mie, de ce s-a intimplat, pentru ca eu nu inteleg iar tu nu vrei sa-mi spui... esti las si fata de tine si fata de mine...


CEEA ce trebuie sa se schimbe esti chiar tu , multe femei , poate prea multe sunt inselate si tradate de omul pe CARE IL PUN PE UN PIEDESTAL . nici un om nu trebuie sa fie idolarizat . AI gresit si gresesti ateptand sa fie perfect , nu este , este doar un om . Daca insa tu astepti ca el sa te faca fericita gresesti fundamental , tu trebuie sa fii fericita cu tine insati , sa te iubesti , sa te respecti , sa fii mandra si demna si atunci te vor iubii si respecta toti ceilalt !!!!!!!!!!!!! Nimeni nu este mai presus decat tine in lumea asta !Daca tu nu te respecti si nu te iubesti -adica te sacrifici pentru ceilalti cea care va fi nefericita esti doar tu ! EL nici nu te insala pe tine , stiu ca iti este greu sa accepti tot ceea ce scriu eu aici , dar asculta cu atentie am trecut prin toate astea si nu odata , am fost in depresie trei saptamani si jumatate , am vrut sa ma sinucid ... si am aflat apoi ca eu greseam total . Barbatii nu pe noi ne insala ci pe ei insisi , atunci cand simt ca nu merita dragostea noastra care ii inalta , se murdaresc singuri si se pedepsesc defapt incurcandu-se cu oricine ii lauda un pic sau le arata admiratia si atunci cand nu o merita -adica ii mint . Au nevoie sa fie laudati tot timpul si de aceea calca pe alaturi .Revino pentru tine insati , cauta lucruri si ocupatii care iti fac placere iesi in oras , mergi la plimbare , incepi un curs de pictura sau limbi straine , de cosmetica , nu stiu ceva ce vreai sa faci demult si nu ai facut pana acum ,mergi la shoping , schimba-ti hainele , cofura , fa-ti tratament cosmetic , mergi la sala .... Nu ii cere socoteala , NU SUFERII , CEL PUTIN NU IN FATA LUI SPRE A NU II DA SATISFACTIA CA SUFERI DIN CAUZA LUI SI CA TE-A RANIT , MERGI LA BISERICA SI ROAGATE , DEVINO MAI INCREZATOARE IN POTENTIALUL TAU . NU TE-A INSELAT PENTRU CA ESTI MAI PREJOS DECAT CEALALATA NICIDECUM CI PENTRU CA NU SE PUTEA INALTA EL LA ALTITUDINEA IUBIRII TALE ! FII TARE SI TRAIESTE PENTRU TINE INTAI SI APOI PENTRU CEILALTI !SUCCES!



Mersi pentru sustinere si incurajare, pur si simplu citind ceea ce mi-ai scris parca citeam in gandurile mele, abia astept sa incep o noua perioada in viata mea si stiu ca multe lucruri se vor schimba, am stat acasa 2 ani cu copilul asta fiind pt mine mult prea mult, deoarece eu eram alt om inainte niciodata nu eram acasa si inteleg ca el s-a indragostit de fata cea vesnic in miscare si cand m-am schimbat eu s-a schimbat si atitudinea lui pt mine, deja de 3 zile am inceput sa-l duc pe ala micu la gradinita si eu sper ca in cateva saptamani sa revin la munca, sa merg la sala, sa-mi iau permisul etc.. am atatea planuri si sperante ca no sa mai am timp de suferit...
kudika_974487
Postat pe 3 Octombrie 2014 14:59
Sa iti ajute DUMNEZEU IN TOT CEEA CE TI-AI PROPUS ! TU ESTI IMPORTANTA PENTRU TINE DAR SI PENTRU COPILASUL TAU !
kudika_956659
Postat pe 3 Octombrie 2014 17:11
nu zi hop,pana n-ai sarit ca si eu am crezut ca al meu e cel mai bun si cinstit de pe pamant,mereu lam laudat,pana l-am prins cu mata in sac.in casa mea in patu meu ,cu sora mea,deci..... nu poti avea inceredere in ei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
darisch
Postat pe 16 Octombrie 2014 12:51
De la: darisch, la data 2014-10-16 12:51:32nu zi hop,pana n-ai sarit ca si eu am crezut ca al meu e cel mai bun si cinstit de pe pamant,mereu lam laudat,pana l-am prins cu mata in sac.in casa mea in patu meu ,cu sora mea,deci..... nu poti avea inceredere in ei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
...ORIBIL....pe altcineva,nu gasea?????????????
NEGRUTTTT
Postat pe 16 Octombrie 2014 12:54
De la: darisch, la data 2014-10-16 12:51:32nu zi hop,pana n-ai sarit ca si eu am crezut ca al meu e cel mai bun si cinstit de pe pamant,mereu lam laudat,pana l-am prins cu mata in sac.in casa mea in patu meu ,cu sora mea,deci..... nu poti avea inceredere in ei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


fii tare
kudykkka
Postat pe 16 Octombrie 2014 12:54
De la: darisch, la data 2014-10-16 12:51:32nu zi hop,pana n-ai sarit ca si eu am crezut ca al meu e cel mai bun si cinstit de pe pamant,mereu lam laudat,pana l-am prins cu mata in sac.in casa mea in patu meu ,cu sora mea,deci..... nu poti avea inceredere in ei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



vrei sa te razbuni?
placinta_cu_mere
Postat pe 18 Octombrie 2014 14:20
De la: darisch, la data 2014-10-16 12:51:32nu zi hop,pana n-ai sarit ca si eu am crezut ca al meu e cel mai bun si cinstit de pe pamant,mereu lam laudat,pana l-am prins cu mata in sac.in casa mea in patu meu ,cu sora mea,deci..... nu poti avea inceredere in ei!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!






mda!!!...interesanta conjunctura!!!...execrabil mascul...care nu-si poate controla instinctul animalic...ca nu-l pot numi altfel...dar...sa-mi fie cu iertare...nici surioara ta...cea draga...n-are nici o scuza...daca-i cad chiloteii...asa usor...si ramane-nfipta asa...oricum si-n oricine...
consider ca e vb de respect...din partea amandurora...oricat le-ar colcai hormonii-n ei...
urat...si josnic...de ambele parti!!!
eu_ovidiu
Postat pe 18 Octombrie 2014 14:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vi se pare normal? 24 De la: kudika369746 9 Noiembrie 2013 14:22
am nevoie de un sfat 13 De la: kudika022144 7 Iunie 2009 09:03
Femeia unui singur barbat sau variatiuni pe tema? 79 De la: felixcat 7 Decembrie 2009 23:32
o iubire imposibila 44 De la: kudika082532 12 Noiembrie 2009 08:52
un subiect cu doua taisuri... 25 De la: kudika076975 7 Martie 2010 14:12