Setari Cookie-uri

buna

Buna,ma numesc Alex si asi dori un sfat de la cititori acestui site.
Am fost cu o fata impreuna 2 ani,in ultimul timp de relatie vroiam putina libertate si ne-am despartit,ea a incercat sa ne impacam...dar eu am evitato si am iesit cu altele.Am plecat inapoi la munca in straintate,dupa 3 saptamani ma suna si ii spune ca este insarcinata...eu iam spus ca sa faca avort,ca suntem tineri si copii mai putem face in viitor,ne-am certat si nu ne-am vorbit cat timp a fost insarcintata...am aflat apoi ca am o fetita frumoasa :X,la implinirea fetitei de 5 luni ne-am impacat si urma sa ne casatorim.am plecat inapoi la munca cu gandul sa imi iau o garsoniera si sa putem sta impreuna,dar am dato in bara ca iam cerut o pauza in care sa ma gandesc in care sa ma gandesc daca vreau sigur sa fac pasul aceesta.ea mi-a spus sa raman cu pauza,apoi mi-am dat seama ca pe ea o doresc pentru restul vieti...am mers acasa sa incerc sa o cer de sotie..dar a fost prea tarziu,,ea era cu alcineva,am vorbit cu ea si nu vrea sa imi dea nici o sansa,am incercat totul sa ii ajung la inima si sa inteleaga cea ce imi doresc.ce sa mai fac ?vreau sa ma impac cu ea si sa ne crestem impreuna fiica impreuna,,,precizez am 21 de ani,ea 19.multumesc
kudika_29246
Postat pe 11 Februarie 2013 19:47
Recunosc am fost un porc,si nu mi-am asumat responsabilitatea pentru faptele mele,dar imi doresc sa o am inapoi pestru restul vieti.
kudika_29246
Postat pe 11 Februarie 2013 19:48
De la: kudika_29246, la data 2013-02-11 19:48:56Recunosc am fost un porc,si nu mi-am asumat responsabilitatea pentru faptele mele,dar imi doresc sa o am inapoi pestru restul vieti.

porc cu chip de fetita?
maria-ioana
Postat pe 11 Februarie 2013 19:58
De la: kudika_29246, la data 2013-02-11 19:48:56Recunosc am fost un porc,si nu mi-am asumat responsabilitatea pentru faptele mele,dar imi doresc sa o am inapoi pestru restul vieti.



Lupta pentru ea si pentru copilasul vostru,macar atat!!!!
kudika_15804
Postat pe 11 Februarie 2013 20:03
De la: kudika_29246, la data 2013-02-11 19:47:46Buna,ma numesc Alex si asi dori un sfat de la cititori acestui site.
Am fost cu o fata impreuna 2 ani,in ultimul timp de relatie vroiam putina libertate si ne-am despartit,ea a incercat sa ne impacam...dar eu am evitato si am iesit cu altele.Am plecat inapoi la munca in straintate,dupa 3 saptamani ma suna si ii spune ca este insarcinata...eu iam spus ca sa faca avort,ca suntem tineri si copii mai putem face in viitor,ne-am certat si nu ne-am vorbit cat timp a fost insarcintata...am aflat apoi ca am o fetita frumoasa :X,la implinirea fetitei de 5 luni ne-am impacat si urma sa ne casatorim.am plecat inapoi la munca cu gandul sa imi iau o garsoniera si sa putem sta impreuna,dar am dato in bara ca iam cerut o pauza in care sa ma gandesc in care sa ma gandesc daca vreau sigur sa fac pasul aceesta.ea mi-a spus sa raman cu pauza,apoi mi-am dat seama ca pe ea o doresc pentru restul vieti...am mers acasa sa incerc sa o cer de sotie..dar a fost prea tarziu,,ea era cu alcineva,am vorbit cu ea si nu vrea sa imi dea nici o sansa,am incercat totul sa ii ajung la inima si sa inteleaga cea ce imi doresc.ce sa mai fac ?vreau sa ma impac cu ea si sa ne crestem impreuna fiica impreuna,,,precizez am 21 de ani,ea 19.multumesc



Ce sa mai faci ?! Persevereaza! Daca nu se poate si nu se poate, asta e, asuma-ti responsabilitatea de tata cel putin, de tata prezent si activ in viata fiicei tale. Ti-ai recunoscut copilul? Care-i treaba cu custodia ?
Roua_Deraway
Postat pe 11 Februarie 2013 20:04
[quote name='kudika_29246' date='2013-02-11 19:48:56']Recunosc am fost un porc,si nu mi-am asumat responsabilitatea pentru faptele mele,dar imi doresc sa o am inapoi pestru restul vieti.[/quote]

Ai fost, asta e! Toata lumea gresete, nimeni nu-i perfect si nici nascut intelept. Ai grija cum vei fi de-acum inainte macar.
Roua_Deraway
Postat pe 11 Februarie 2013 20:05
[quote name='kudika_29246' date='2013-02-11 19:48:56']Recunosc am fost un porc,si nu mi-am asumat responsabilitatea pentru faptele mele,dar imi doresc sa o am inapoi pestru restul vieti.[/quote]


Asta este, toata lumea greseste, nimeni nu-i perfect sau nascut intelept. Ai grija cum te comporti pe viitor macar. Si ce-i mai important, chiar daca nu reusesti sa inchegi o familie cu mama fetitei tale, incearca din toate puterile sa ai o relatie amicala, apropiata si cat mai buna cu ea... n-ai idee in ce fel pot manipula unele mame copiii si nici nu-ti doresc sa afli.
Roua_Deraway
Postat pe 11 Februarie 2013 20:09
Cred ca tu esti genul de om care, atunci cand e refuzat, se aprinde si mai tare. Daca ea te-ar astepta cu bratele deschise, indiferent de ce i-ai face tu, probabil nu ai da doi bani pe ea. Ma rog, ai avut nenumarate sanse, dar nu ai stiut sa profiti. Mai bine ai lasa-o in pace decat s-o faci sa sufere din nou. Daca o iubesti cu adevarat si crezi ca ea este aleasa ta, demonstreaza-i asta, nu o stresa cu vorbe, nu o agasa cu declaratii de amor, ofera-i spatiu si fa ceva care sa stearga, daca e posibil, toate greselile din trecut.
cuba_libre
Postat pe 11 Februarie 2013 20:11
in primul rimd vati grabit sa dati viata unui copil nevinovat ,si swincer amindoi sinteti inocenti ,si prea tineri
,iar gindirea ta de a avea libertate de a mai fi cu alcineva .sincer eu ca barbat ti-o spun ,dai dovada de nesiguranta si nestatornicie ceea ce marea majoritate din femei nu asta vor sa aibe linga ele,ele doresc un barbat care stie sa aprecieze ceea ce are linga el, nu si in alta parte ,si barbatul care ofera si arata o siguranta in familie ,raspunzator de familie, si nu un fluturatic de macio de doi lei .genul asta de barbati de doi lei sunt interesate femeile pentru aventura care sunt destule si din astea, dar cistigul in viata il are barbatul si femeia care sunt statornici si seriosi si care au o onoare de a se respecta pe ei insisi si pe ceilati din jurul lor.

si problema este ca daca ea are deja pe altcineva ,si acel alcineva da dovada de maturitate de siguranta de iubire si de respect fata de ea nu mai ai nici o sansa ,im-i pare rau sat-i spun asta dar daca este asa nu faci decit sa te chinui sa te amagesti si sa te distrugi singur.si cel mai bun sfat este sa o lasi in pace.
nustiu incearca sa mergi mai departe si cu alta ocazie cind vei avea o relatie nu o claca ,incearca sa te maturizez sa fi stapin pe tine si sa oferi siguranta partenerei si sa fi atent de ceea ce ai linga tine ca sar putea sa nu mai ai niciodata sau sat-i dai seama prea tirziu ca si in cazul tau defata.

credema niciodata nui tirziu dar intotdeauna poate fi prea tirziu

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=b_dw-j9aFLk
bleyd_nyght
Postat pe 11 Februarie 2013 20:19
si incearca sa fi tata pt copil ca asta o poti face chiar daca nu esti cu ea ,asta ca sa nu pierzi si respectul de tata care mai tirziu il vei simti daca nuti dai interesul,adevarat acum esti prea copil din ce vad eu dar ar fi tinpul sa te maturizez asta pt copil ca poate pt ea e prea tirziu


http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=OJ-n23qDpuM
bleyd_nyght
Postat pe 11 Februarie 2013 20:25
noapte buna va doresc si relaxare placuta in continuare ,si un sarut dulce si fermecator pt voi superbe flori

www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=GxO734foOAo
bleyd_nyght
Postat pe 11 Februarie 2013 21:07
asta sa va aline pina miine cind ne vom mai intersecta pe aici pe topic pa pa tuturor si sa fiti cuminti si linistiti si sa va iubiti frumos si de neuitat
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=5xjhR9IJUGM
bleyd_nyght
Postat pe 11 Februarie 2013 21:22
somn usor baiatu` cu CV ca vad ca te chinui de ceva vreme sa ajungi cu capul pe perna dar se pare ca ceva te retine
kudika_27413
Postat pe 11 Februarie 2013 21:28
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2XHbrrlihkE
bleyd_nyght
Postat pe 11 Februarie 2013 21:31
Multumesc celor ce au raspuns,deci sunt eu inca lupt pentru ea ca o iubesc si vreau sa ii arat ca mam shimbat mult.Vreau sa raman cu ea tot restul vieti :),noutati sunt multe...e iarasi singura...ea imi spune ca ii e frica ca o voi lasa iarasi...si de un timp nu mai stiu nimic de ea,nu mia vorbeste ce cu mine...parinti ei spun ca sa o mai las un timp in pace ca se va intoarce ea...am inceput sa ii trimit scrisori :),oare e buna linistea asta dintre mine si ea ?sa o las in pace un timp ?
kudika_29246
Postat pe 16 Martie 2013 16:20
dormi gongoi,,ia o si pe curcubeaica cu tn
miezuu
Postat pe 16 Martie 2013 16:25
mi-e mila de saracul bebel. asta se intampla cand copiii se joaca de-a mama si de-a tata. un baiat imatur si o f...
Micaell
Postat pe 20 Martie 2013 08:39
De la: kudika_29246, la data 2013-02-11 19:47:46Buna,ma numesc Alex si asi dori un sfat de la cititori acestui site.
Am fost cu o fata impreuna 2 ani,in ultimul timp de relatie vroiam putina libertate si ne-am despartit,ea a incercat sa ne impacam...dar eu am evitato si am iesit cu altele.Am plecat inapoi la munca in straintate,dupa 3 saptamani ma suna si ii spune ca este insarcinata...eu iam spus ca sa faca avort,ca suntem tineri si copii mai putem face in viitor,ne-am certat si nu ne-am vorbit cat timp a fost insarcintata...am aflat apoi ca am o fetita frumoasa :X,la implinirea fetitei de 5 luni ne-am impacat si urma sa ne casatorim.am plecat inapoi la munca cu gandul sa imi iau o garsoniera si sa putem sta impreuna,dar am dato in bara ca iam cerut o pauza in care sa ma gandesc in care sa ma gandesc daca vreau sigur sa fac pasul aceesta.ea mi-a spus sa raman cu pauza,apoi mi-am dat seama ca pe ea o doresc pentru restul vieti...am mers acasa sa incerc sa o cer de sotie..dar a fost prea tarziu,,ea era cu alcineva,am vorbit cu ea si nu vrea sa imi dea nici o sansa,am incercat totul sa ii ajung la inima si sa inteleaga cea ce imi doresc.ce sa mai fac ?vreau sa ma impac cu ea si sa ne crestem impreuna fiica impreuna,,,precizez am 21 de ani,ea 19.multumesc


Pauza ai vrut,pauza ai primit.Din pacate nu realizam ce avem langa noi de cat atunci cand pierdem si atunci este prea tarziu.
Daca o iubesti o lasi in pace sa fie fericita cu cel ales pentru-ca se pare ca tu nu ai stiut sa ii oferi asta.Resemnare baiete si ai grija de copilul tau chiar si din exterior.
Multa mine si decizii intelepte.
criszoe
Postat pe 20 Martie 2013 08:47
De la: criszoe, la data 2013-03-20 08:47:57
De la: kudika_29246, la data 2013-02-11 19:47:46Buna,ma numesc Alex si asi dori un sfat de la cititori acestui site.
Am fost cu o fata impreuna 2 ani,in ultimul timp de relatie vroiam putina libertate si ne-am despartit,ea a incercat sa ne impacam...dar eu am evitato si am iesit cu altele.Am plecat inapoi la munca in straintate,dupa 3 saptamani ma suna si ii spune ca este insarcinata...eu iam spus ca sa faca avort,ca suntem tineri si copii mai putem face in viitor,ne-am certat si nu ne-am vorbit cat timp a fost insarcintata...am aflat apoi ca am o fetita frumoasa :X,la implinirea fetitei de 5 luni ne-am impacat si urma sa ne casatorim.am plecat inapoi la munca cu gandul sa imi iau o garsoniera si sa putem sta impreuna,dar am dato in bara ca iam cerut o pauza in care sa ma gandesc in care sa ma gandesc daca vreau sigur sa fac pasul aceesta.ea mi-a spus sa raman cu pauza,apoi mi-am dat seama ca pe ea o doresc pentru restul vieti...am mers acasa sa incerc sa o cer de sotie..dar a fost prea tarziu,,ea era cu alcineva,am vorbit cu ea si nu vrea sa imi dea nici o sansa,am incercat totul sa ii ajung la inima si sa inteleaga cea ce imi doresc.ce sa mai fac ?vreau sa ma impac cu ea si sa ne crestem impreuna fiica impreuna,,,precizez am 21 de ani,ea 19.multumesc


Pauza ai vrut,pauza ai primit.Din pacate nu realizam ce avem langa noi de cat atunci cand pierdem si atunci este prea tarziu.
Daca o iubesti o lasi in pace sa fie fericita cu cel ales pentru-ca se pare ca tu nu ai stiut sa ii oferi asta.Resemnare baiete si ai grija de copilul tau chiar si din exterior.
Multa minte si decizii intelepte.
criszoe
Postat pe 20 Martie 2013 08:48
De la: kudika_29246, la data 2013-02-11 19:47:46Buna,ma numesc Alex si asi dori un sfat de la cititori acestui site.
Am fost cu o fata impreuna 2 ani,in ultimul timp de relatie vroiam putina libertate si ne-am despartit,ea a incercat sa ne impacam...dar eu am evitato si am iesit cu altele.Am plecat inapoi la munca in straintate,dupa 3 saptamani ma suna si ii spune ca este insarcinata...eu iam spus ca sa faca avort,ca suntem tineri si copii mai putem face in viitor,ne-am certat si nu ne-am vorbit cat timp a fost insarcintata...am aflat apoi ca am o fetita frumoasa :X,la implinirea fetitei de 5 luni ne-am impacat si urma sa ne casatorim.am plecat inapoi la munca cu gandul sa imi iau o garsoniera si sa putem sta impreuna,dar am dato in bara ca iam cerut o pauza in care sa ma gandesc in care sa ma gandesc daca vreau sigur sa fac pasul aceesta.ea mi-a spus sa raman cu pauza,apoi mi-am dat seama ca pe ea o doresc pentru restul vieti...am mers acasa sa incerc sa o cer de sotie..dar a fost prea tarziu,,ea era cu alcineva,am vorbit cu ea si nu vrea sa imi dea nici o sansa,am incercat totul sa ii ajung la inima si sa inteleaga cea ce imi doresc.ce sa mai fac ?vreau sa ma impac cu ea si sa ne crestem impreuna fiica impreuna,,,precizez am 21 de ani,ea 19.multumesc


Eu o inteleg pe ea, caci de unde sa stie daca nu te vei razgandi si pe parcursul casniciei si vei mai cere "n" pauze, in care iti vei face de cap cu alte femei? Gandeste-te ca nu mai este doar ea la mijloc, ci si un copil, iar un copil are nevoie de stabilitate si siguranta in viata lui, nu de indecizii la tot pasul.

Ia experienta acestei relatii ca pe-o lectie pentru viitor, e singurul sfat pe care ti-l pot da.
Viorica_Franziska
Postat pe 20 Martie 2013 13:55
Da multumesc,de data asta sunt sigur de cea ce vreau si pe ea esti sigur aleasa mea pe viata.poate sunt eu prost si etc,dar am sa lupt pentru cea ce iubesc
kudika_29246
Postat pe 22 Martie 2013 13:58
caopilul e pe numele ei doar,eu nu apar ca tata.dar o ajut lunar cu banii pentru copil.
kudika_29246
Postat pe 22 Martie 2013 13:59
De la: kudika_29246, la data 2013-03-22 13:59:05caopilul e pe numele ei doar,eu nu apar ca tata.dar o ajut lunar cu banii pentru copil.



Procedezi corect,chiar daca nu te-a recunoscut ca tata al copilului,aici facem referire la constiinta si etica!!!Cu timpul,personal,sper la imbunatatirea relatiei dintre tine si mama copilului si la o constanta in afinitatea fata de pruncul tau!!!!
kudika_15804
Postat pe 22 Martie 2013 14:08
De la: kudika_29246, la data 2013-03-22 13:58:06Da multumesc,de data asta sunt sigur de cea ce vreau si pe ea esti sigur aleasa mea pe viata.poate sunt eu prost si etc,dar am sa lupt pentru cea ce iubesc


Faci ceea ce crezi tu ca-i mai bine, ca doar e viata ta, insa incearca sa vezi lucrurile si din postura fostei tale iubite. Asta te va ajuta s-o intelegi foarte bine si, poate, ca prin perseverenta si empatie vei ajunge s-o recuceresti intr-o buna zi, daca ii vei dovedi ca te-ai schimbat in bine si ai intentii serioase in ceea ce o priveste.

Bafta!
Viorica_Franziska
Postat pe 22 Martie 2013 14:22
Poi si ce sa fac ?Ma gandesc ca o cer de sotie,sa raman in tara cu ea si fiica,
kudika_29246
Postat pe 22 Martie 2013 15:36
e bine ca ti recunosti greseala si iti asumi consecintele, in timp o sa vada si ea asta. rabdare si perseverenta!
kudika_32624
Postat pe 29 Martie 2013 03:27
Rabdare si rabdare,ea are 19 si mna e cu unul de 17 ani :))...e posibil sa fie doar o perioada de rebeliune ?gen il iubesc si pe tine te urasc etc....si ca copilul va fiii mai fericit fara tine...le spune din suflet sau doar sa ma atac,stiind ca ma macin si sa se razbune,,ciudate sunt femeile,daca asi stii ce e in capul ei.
kudika_29246
Postat pe 29 Martie 2013 03:44
De la: kudika_29246, la data 2013-03-22 15:36:20Poi si ce sa fac ?Ma gandesc ca o cer de sotie,sa raman in tara cu ea si fiica,


Ti-am mai scris: trebuie sa recastigi increderea si dragostea fostei tale iubite, altfel ea n-o sa te vrea inapoi. Daca o ceri de sotie, asa din prima, sunt convinsa ca te va refuza. Trebuie sa o convingi ca ai ganduri serioase cu ea acum.

Vorba reclamei: daca vrei cu adevarat, poti! :)
Viorica_Franziska
Postat pe 29 Martie 2013 09:07
Gat,maine dimineata plec in tara si acolo raman...si am sa fiu langa ele si am sa incerc sa fie bine pentru toti 3.
kudika_29246
Postat pe 30 Martie 2013 15:22
SI EU TE PUP FRANCESKO

UITE,PENTRU TINE...
IA-O DE AICI FRANCESKO:
LALEA NEAGRA,INCHISA SI VESTEJITA CA SUFLETUL TAU:

http://photouploads.com/images/franciskal.jpg

EXCELENTUL__
Postat pe 30 Martie 2013 16:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nici macar eu nu stiu ce se intampla...:(( 19 De la: ramona_elisa 4 Februarie 2009 04:26
intre dragoste si iubire!!! 105 De la: kudika_34663 27 Mai 2013 09:58
depresie... 205 De la: Barbie30_ 11 Decembrie 2010 03:50
totu despre Racii..!:X 21 De la: TIGRA 25 Februarie 2011 11:40
As vrea sa-l inteleg..."oare asa merit...." 28 De la: scorpio67 20 Martie 2011 19:15