Setari Cookie-uri

tine legatura cu fosta! :0

buna seara fetelor,sincer nu am obiceiul sa vb despre ce mi se intampla,sunt o fire mai inchisa. dar,acum as avea nevoie sa vb cu voi. actualul meu prieten e un tip foarte dur...rece uneori. de multe ori ma-ntreb de ce e asa cand eu de fapt nu fac decat sa fie fericit alaturi de mn. avem un an impreuna,locuim impreuna,insa am o problema de ceva timp,am gasit pe un tf ce nu il folosea poze cu el si fosta.mi-a marturisit k era tf ei insa nu da importanta la ce este in el. bun, dupa un timp am gasit pe tf lui un msj scris de el catre fosta "k maine nu poate vb" am ramas socata. l-am intrebat si rasp lui a fost k tipa il streseaza f mult,k nu intelege k s.a terminat,faze din astea....
l-am iertat oarecum dar ptr mine parca se pierde totul din relatie pe zi ce trece. am vb cu aia si e o femeie penala rau,vb f urat si nu prea ai cum sa porti o disc civilizata cu ea. a sunat-o si de fata cu mn sa ma convinga k el nu are niici o treaba cu ea. insa...mi-e teama k minte si de fapt ei poate vb ink amandoi,stiu k a iubit.o mult si de aceea nush ce sa fac. sa il cred sau sa cred de instinctul meu k as avea dreptate in legatura cu ei. as vrea doar sa imi dau seama dak gresesc ramanand langa el.....continuand la nesfarsit si cu tipa enervanta.
oana_petronia1
Postat pe 17 Februarie 2013 20:42
De la: oana_petronia1, la data 2013-02-17 20:42:22buna seara fetelor,sincer nu am obiceiul sa vb despre ce mi se intampla,sunt o fire mai inchisa. dar,acum as avea nevoie sa vb cu voi. actualul meu prieten e un tip foarte dur...rece uneori. de multe ori ma-ntreb de ce e asa cand eu de fapt nu fac decat sa fie fericit alaturi de mn. avem un an impreuna,locuim impreuna,insa am o problema de ceva timp,am gasit pe un tf ce nu il folosea poze cu el si fosta.mi-a marturisit k era tf ei insa nu da importanta la ce este in el. bun, dupa un timp am gasit pe tf lui un msj scris de el catre fosta "k maine nu poate vb" am ramas socata. l-am intrebat si rasp lui a fost k tipa il streseaza f mult,k nu intelege k s.a terminat,faze din astea....
l-am iertat oarecum dar ptr mine parca se pierde totul din relatie pe zi ce trece. am vb cu aia si e o femeie penala rau,vb f urat si nu prea ai cum sa porti o disc civilizata cu ea. a sunat-o si de fata cu mn sa ma convinga k el nu are niici o treaba cu ea. insa...mi-e teama k minte si de fapt ei poate vb ink amandoi,stiu k a iubit.o mult si de aceea nush ce sa fac. sa il cred sau sa cred de instinctul meu k as avea dreptate in legatura cu ei. as vrea doar sa imi dau seama dak gresesc ramanand langa el.....continuand la nesfarsit si cu tipa enervanta.




Nu este singurul barbat cu astfel de obiceiuri,deci nu are rost sa te complici,ar fi inutil,acorda-i placerea definitiva de a ramane cu cealalta,stii ce simplu este?????Si inca ceva,,,pe viitor,,,nu mai fi indiscreta!!!!
kudika_15804
Postat pe 17 Februarie 2013 20:47
De la: kudika_15804, la data 2013-02-17 20:47:19
De la: oana_petronia1, la data 2013-02-17 20:42:22buna seara fetelor,sincer nu am obiceiul sa vb despre ce mi se intampla,sunt o fire mai inchisa. dar,acum as avea nevoie sa vb cu voi. actualul meu prieten e un tip foarte dur...rece uneori. de multe ori ma-ntreb de ce e asa cand eu de fapt nu fac decat sa fie fericit alaturi de mn. avem un an impreuna,locuim impreuna,insa am o problema de ceva timp,am gasit pe un tf ce nu il folosea poze cu el si fosta.mi-a marturisit k era tf ei insa nu da importanta la ce este in el. bun, dupa un timp am gasit pe tf lui un msj scris de el catre fosta "k maine nu poate vb" am ramas socata. l-am intrebat si rasp lui a fost k tipa il streseaza f mult,k nu intelege k s.a terminat,faze din astea....
l-am iertat oarecum dar ptr mine parca se pierde totul din relatie pe zi ce trece. am vb cu aia si e o femeie penala rau,vb f urat si nu prea ai cum sa porti o disc civilizata cu ea. a sunat-o si de fata cu mn sa ma convinga k el nu are niici o treaba cu ea. insa...mi-e teama k minte si de fapt ei poate vb ink amandoi,stiu k a iubit.o mult si de aceea nush ce sa fac. sa il cred sau sa cred de instinctul meu k as avea dreptate in legatura cu ei. as vrea doar sa imi dau seama dak gresesc ramanand langa el.....continuand la nesfarsit si cu tipa enervanta.




Nu este singurul barbat cu astfel de obiceiuri,deci nu are rost sa te complici,ar fi inutil,acorda-i placerea definitiva de a ramane cu cealalta,stii ce simplu este?????Si inca ceva,,,pe viitor,,,nu mai fi indiscreta!!!!
de unde sti tu ca are placere sa fie cu cealalta,,dormi curcubeu,,esti obosita ,,de la atatea ,,,opinii,,,
kudika_28071
Postat pe 17 Februarie 2013 20:50
la toate le zici sa se desparta ca ai un fix cu ce ti sa intamplat tie,,inceteaza curcubeu
kudika_28071
Postat pe 17 Februarie 2013 20:54
De la: oana_petronia1, la data 2013-02-17 20:42:22buna seara fetelor,sincer nu am obiceiul sa vb despre ce mi se intampla,sunt o fire mai inchisa. dar,acum as avea nevoie sa vb cu voi. actualul meu prieten e un tip foarte dur...rece uneori. de multe ori ma-ntreb de ce e asa cand eu de fapt nu fac decat sa fie fericit alaturi de mn. avem un an impreuna,locuim impreuna,insa am o problema de ceva timp,am gasit pe un tf ce nu il folosea poze cu el si fosta.mi-a marturisit k era tf ei insa nu da importanta la ce este in el. bun, dupa un timp am gasit pe tf lui un msj scris de el catre fosta "k maine nu poate vb" am ramas socata. l-am intrebat si rasp lui a fost k tipa il streseaza f mult,k nu intelege k s.a terminat,faze din astea....
l-am iertat oarecum dar ptr mine parca se pierde totul din relatie pe zi ce trece. am vb cu aia si e o femeie penala rau,vb f urat si nu prea ai cum sa porti o disc civilizata cu ea. a sunat-o si de fata cu mn sa ma convinga k el nu are niici o treaba cu ea. insa...mi-e teama k minte si de fapt ei poate vb ink amandoi,stiu k a iubit.o mult si de aceea nush ce sa fac. sa il cred sau sa cred de instinctul meu k as avea dreptate in legatura cu ei. as vrea doar sa imi dau seama dak gresesc ramanand langa el.....continuand la nesfarsit si cu tipa enervanta.

Salutare intr-un final ...ajungeti la despartire...asa ca e mai bine sa faci tu pasul, dupa cate scri aici, nu are rost sa continui , daca ai pierdut si increderea in el...renunta si lasa-l in pace, sa stea cu cine vrea el....multa fericire si succes!
Fulg-de-nea
Postat pe 17 Februarie 2013 21:32
Eu cred ca te minte Daca ar fi vrut pe bune s-o termine cu cealalta, iti spun eu c-ar fi facut-o. Era de-ajuns sa-i spuna vreo doua... Barbatii se pricep sa fie foarte grosolani, atunci cand cineva ii deranjeaza. Nu-ti mai bate capul cu el.
Micaell
Postat pe 18 Februarie 2013 08:49
Daca ai fi facut si tu la fel, el ce-ar fi gandit? Ar fi ignorat sau l-ar fi deranjat?
rondina
Postat pe 18 Februarie 2013 13:25
De la: rondina, la data 2013-02-18 13:25:53Daca ai fi facut si tu la fel, el ce-ar fi gandit? Ar fi ignorat sau l-ar fi deranjat?


Bunã întrebare, tu ce rãspunsuri ai da acestor întrebãri?
Volodet
Postat pe 18 Mai 2013 10:43
in primul rand o relatie e bazeaza pe incredere. daca nu exista comunicare si incredere atunci nu este o relatie serioasa.
nu este bine sa ai cauti prin lucruri,asta denota lipsa de respect fata de el.daca tii la el cu adevarat aratai ca nu iti pasa si vei vedea reactia.fii mai intelegatoare,daca dorea sa continue cu fosta o facea de mult. tu trebuie sa lasi lucrurile sa mearga de la sine. nu e bine sa il sufoci caci asta ai irita,lasa-i libertate. tot acasa va veni. succes.

kudika516363
Postat pe 18 Mai 2013 13:00
De la: Volodet, la data 2013-05-18 10:43:35
De la: rondina, la data 2013-02-18 13:25:53Daca ai fi facut si tu la fel, el ce-ar fi gandit? Ar fi ignorat sau l-ar fi deranjat?


Bunã întrebare, tu ce rãspunsuri ai da acestor întrebãri?

Iti voi raspunde daca vreodata voi fi pusa in aceasta situatie, pana atunci..."carpe diem"!
rondina
Postat pe 18 Mai 2013 20:34
De la: oana_petronia1, la data 2013-02-17 20:42:22buna seara fetelor,sincer nu am obiceiul sa vb despre ce mi se intampla,sunt o fire mai inchisa. dar,acum as avea nevoie sa vb cu voi. actualul meu prieten e un tip foarte dur...rece uneori. de multe ori ma-ntreb de ce e asa cand eu de fapt nu fac decat sa fie fericit alaturi de mn. avem un an impreuna,locuim impreuna,insa am o problema de ceva timp,am gasit pe un tf ce nu il folosea poze cu el si fosta.mi-a marturisit k era tf ei insa nu da importanta la ce este in el. bun, dupa un timp am gasit pe tf lui un msj scris de el catre fosta "k maine nu poate vb" am ramas socata. l-am intrebat si rasp lui a fost k tipa il streseaza f mult,k nu intelege k s.a terminat,faze din astea....
l-am iertat oarecum dar ptr mine parca se pierde totul din relatie pe zi ce trece. am vb cu aia si e o femeie penala rau,vb f urat si nu prea ai cum sa porti o disc civilizata cu ea. a sunat-o si de fata cu mn sa ma convinga k el nu are niici o treaba cu ea. insa...mi-e teama k minte si de fapt ei poate vb ink amandoi,stiu k a iubit.o mult si de aceea nush ce sa fac. sa il cred sau sa cred de instinctul meu k as avea dreptate in legatura cu ei. as vrea doar sa imi dau seama dak gresesc ramanand langa el.....continuand la nesfarsit si cu tipa enervanta.


Sunt de parere ca tu cauti un motiv ca sa-i dai papucii acestui baiat, iar fosta lui iubita a picat la tanc, ca sa te sprijine, oarecum, in intentia ta de a parasi aceasta relatie.

Ai inceput mesajul plangandu-te ca iubitul tau e foarte rece cu tine, chiar daca tu esti dragastoasa cu el, si l-ai terminat pe o nota de nesiguranta in ceea ce priveste relatia si fosta lui iubita.
kudika_32792
Postat pe 19 Mai 2013 09:12
De la: rondina, la data 2013-05-18 20:34:31
De la: Volodet, la data 2013-05-18 10:43:35
De la: rondina, la data 2013-02-18 13:25:53Daca ai fi facut si tu la fel, el ce-ar fi gandit? Ar fi ignorat sau l-ar fi deranjat?


Bunã întrebare, tu ce rãspunsuri ai da acestor întrebãri?

Iti voi raspunde daca vreodata voi fi pusa in aceasta situatie, pana atunci..."carpe diem"!


Sã înțeleg cã nu ai un fost. Neexperimentatã.
Volodet
Postat pe 21 Mai 2013 23:47
Nu-i mai acorda atata afectiune, aratai ca il iubesti dar nu accepta s afi santajata daca el te respinge. Daca a sunat acea fata si a fost d efata cu tine nu ai de unde sa sti daca iese sau nu cu ea in continuare, eu as incerca sa-i demonstrez ca sutn mai buna decat fosta lui, daca sufletul tau simte ca el te respinge atunci lasa-l in pace si cauta-ti pe altcineva iar daca simti ca te iubeste atunci lupta pentru dragostea voastra, eu as lupta pana la capat cu riscul de a sti ca intr-o zi voi fi lasata doar asa as ave aconstiinta impacata stiind c anu am gresit cu nimic...tu esti singura care poate sa faca alegerea si sa se decida in functi ede ceea ce simti. Succes!
kudika_nikole
Postat pe 22 Mai 2013 00:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu deschideti decat daca aveti timp 11 De la: iulia069834 22 Februarie 2010 19:14
Despartire 7 De la: kudika_1021854 10 Ianuarie 2017 04:24
Iubire imposibila 23 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:46
iubire inposibila 2 De la: DiavolytaTa 25 Martie 2009 18:55
Renuntare la fumat si alcool prin metode naturiste 13 De la: printesaa_x 17 Ianuarie 2011 10:49