Setari Cookie-uri

De ce o fata , femeie locuieste cu un barbat care-i vorbeste urat , o bate ?

De la: Argentina_Malcea_1, la data 2013-03-22 18:20:11 Este vorba despre o prietena a mea, care are copii cu respectivul si care crede ca nu se va descurca daca il paraseste. De asemenea , se gandeste la copii .
Ma straduiesc sa o conving ca asta nu este o viata civilizata .


Pana ea nu-si realizeaza propria conditie, n-o sa se schimbe nimic!
Viorica_Franziska
Postat pe 31 Martie 2013 11:18
Nu judecati femeile care au ajuns in situatia asta, pentru ca e mult mai complicat decat se vede. Cand nu ai avut de-a face cu asa ceva, e usor sa spui "sta de fraiera" sau "sta pentru ca ii place" sau "formeaza-ti, femeie, o coloana vertebrala si paraseste-l". Varianta cu parasitul/divortul functioneaza cand "sita" e inca noua, insa daca ea a stat langa el mai mult timp, poate in speranta ca el se va indrepta si lucrurile vor ajunge la normal, timp in care el a continuat cu acelasi comportament ... deja este tarziu. Ati auzit de Sindromul Stockholm? Se instaleaza si la femeile care se gasesc in asemenea situatie. Exista o solutie ... da ... consiliere de specialitate. Nu mai aruncati cu pietre, ca ele nici macar nu realizeaza in ce s-au transformat ...
_Serendipity_
Postat pe 1 Aprilie 2013 09:39
De la: kudika_27783, la data 2013-03-31 11:16:04este usor sa spui lucrul asta , intr-o astfel de situatie nu te mai ajuta absolut nimeni fie mama, tata ,sora s-a schimbat lumea

asa e, nimeni nu se baga.prietenii te ajuta,adica poti sa stai o zi-doua-o saptamana, dar nu poti sta la ei forever. mai ale sdaca nebunul merge dupa ea si incepe sa faca scandal la respectivii acasa. nimeni nu vrea scandal si nimeni nu se mai baga. am auzit destui cu replica 'imi pare rau,saraca,dar nu ma bag'
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 2 Aprilie 2013 08:31
De ce o fata , femeie locuieste cu un barbat care-i vorbeste urat , o bate ?


De ..... fraiera!?
Ca nu e in stare sa isi ia viata in piept si sa stea pe picioarele ei?
Ca are un caracter slab si nu are personalitate?
Ca nu se iubeste si se respecta pe ea insasi?!
Thais13
Postat pe 8 Aprilie 2013 12:52
Tu vorbesti ? Ai uitat ?
putin_dus
Postat pe 8 Aprilie 2013 13:25
Poate din cauza sexului,ii place cum o F..e:)))
kudika_24213
Postat pe 8 Aprilie 2013 20:53
De la: kudika_24213, la data 2013-04-08 20:53:27Poate din cauza sexului,ii place cum o F..e:)))


Pentru un carnacior nu trebuie sa cumperi tot porcul!
Thais13
Postat pe 13 Aprilie 2013 08:43
buna de cele mai multe ori femeile cand sunt lovite , trec cu vederea din iubire ,atunci cand sunt la pamant se ridica ,e un ceva anume care o obliga sa stea ''inima'' cand iubesti nu ii poti spune inimi lasa-ma sa il parasesc .adevarul e ca trebuie sa lupti pentru fericirea ta dar unele femei nu isi pot vedea viitorul fara pers de care sta de acea suporta asa cum e el .de multe ori roata se intoarce si catre cel pacatos noi femeile de fel suntem mai iertatoare si prin asta gresim nu putem parasi la prima palma asa nu putem ajunge nicaeri toti barbati ii putem numi porci insa nu toti sunt asa trebuie sa stim cum sa ii patrundem in suflet ,prin a lovi sau a vorbi vulgar e o greseala la mijloc si noi femeile si barbati sa ne gandim si sa vedem unde am gresit sau unde e greseala ca mimic nu se intampla fara a fi o problema .si noi femeile ii facem asa ,si noi gresim de a ne trata asa parerea mea.
kudika_14431
Postat pe 15 Aprilie 2013 19:20
De la: kudika_14431, la data 2013-04-15 19:20:53buna de cele mai multe ori femeile cand sunt lovite , trec cu vederea din iubire ,atunci cand sunt la pamant se ridica ,e un ceva anume care o obliga sa stea ''inima'' cand iubesti nu ii poti spune inimi lasa-ma sa il parasesc .adevarul e ca trebuie sa lupti pentru fericirea ta dar unele femei nu isi pot vedea viitorul fara pers de care sta de acea suporta asa cum e el .de multe ori roata se intoarce si catre cel pacatos noi femeile de fel suntem mai iertatoare si prin asta gresim nu putem parasi la prima palma asa nu putem ajunge nicaeri toti barbati ii putem numi porci insa nu toti sunt asa trebuie sa stim cum sa ii patrundem in suflet ,prin a lovi sau a vorbi vulgar e o greseala la mijloc si noi femeile si barbati sa ne gandim si sa vedem unde am gresit sau unde e greseala ca mimic nu se intampla fara a fi o problema .si noi femeile ii facem asa ,si noi gresim de a ne trata asa parerea mea.


Din iubire ? Doamne apara-ma !Cum adica poti iubi un tampit care te loveste ?Pai daca te loveste =cu te iubeste ?De respect nu mai vorbesc !Mi-i lene sa scriu ca dracu .Este prea de dimi .
Nu! Nu este iubire .Este teama de necunoscut ,teama de a infrunta viata .Teama de a o lua de la capat .Pe undeva speranta cretina ca tipul isi va reveni la ''pastele cailor '' .
Unele stau pentru ca au IQ mic rau si asa au vazut generatii la rand .altele dau vina pe copii.altele au fost casnice de cand se stiu si nu au nicio sansa sa-si castige singure existenta .La noi nu functioneaza protectia unor astfel de mame .
Drace cat scrisai cu noaptea in cap ....
Coco_2
Postat pe 17 Aprilie 2013 07:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenul iubitului meu isi inseala sotia... ce sa fac? 12 De la: oana84onutza 8 Februarie 2010 17:50
FEMEIE SERIOASA , IUBITOARE? 134 De la: puiut_77 22 Februarie 2011 15:32
Infidelitate: o singura noapte, un pas gresit 97 De la: J_Ana 26 Iulie 2013 15:16
o sa realizeze? 63 De la: Deeliaaaa 10 August 2011 19:51
BUNA FARA MISTOURI DACA SE POATE . 35 De la: kudika_nikole 10 Ianuarie 2012 23:44