Setari Cookie-uri

imi distrug singura fericirea...

buna ziua..problema mea este probabil problema a milioane de femei..si anume gelozia,..sa va povestesc...Acum un an de zile lucram intr^un bar cand intr^o seara l^am cunoscut pe cel ce avea sa fie iubitul meu...a fost o atractie reciproca imediata...ne^am mutat repede impreuna...Ne vedeam mai mult noaptea..el era gelos pe locul meu de munca..dar niciunu nu ne gandeam ca ar putea fi ceva mai mult decat atractia accea..dar timpul a trecut..am lasat munca.. ne^am indragostit si relatia a avansat mult..ne^am cunoscut familile...ne^am spus ca ne iubim...pana aici nimic anormal..doar ca de ceva timp eu sunt cea geloasa,,,pe orice..el este tipul de barbat care ii place sa se uite si daca mai si "pica" ceva si mai bine..probabil multe gandesc ca daca sta si doarme cu mine nu ar trebui sa^mi pese de aventuri..dar problema este ca nu mai stiu ce sa fac..am inceput sa ne certam ca il controlez si ca is prea geloasa...doar daca il va cu telefonul in mana mintea mea deja o ia razna..si el poate doar lucreaza ..va rog frumos dati^mi un sfat pt ca in felu asta o sa^l pierd si nu^mi doresc asta..dar mintea mea imi distruge toata fericirea...va multumesc
kudika_33716
Postat pe 15 Aprilie 2013 16:32

Daca nu ai o baza ,care sa demonstreze gelozia de care dai dovada,nu iti ramane decat sa te stapanesti,sa iti controlezi impulsurile si reactiile!!!!Vointa este cel mai eficient tratament impotriva acceselor de gelozie!!!!Dar,banuiesc ca este mult mai mult decat ai redat in postarea ta!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 16:43
GELOZIA,BATO VINA!
PAPASS
Postat pe 15 Aprilie 2013 17:13
eu nu pot sa stau 24 de ore cu el..sa fiu impacata ca este fidel...el se poarta perfect normal cu mine...totul se intampla in mintea mea...nu am dovezi sa cred ca este si in realitate...da poate pt ca la inceput era doar o atractie..chiar daca stateam in acceasi casa nu ma interesa foarte tare daca vedeam ceva...sau poate ca nu dadeam atentie...dar acum este ceva serios..
kudika_33716
Postat pe 15 Aprilie 2013 17:51
si sa mai adaug ceva...de cate ori avem o discutie mai serioasa imi reproseaza ca atunci cand munceam nu ma interesa ce facea acum ca nu am nimic de facut sunt geloasa...normal in bar ai contact cu barbati si el gandea ca poate cum a fost el puteau fi si altii da lucrurile astea nu le intelege...nu ma consider indiferenta lui...pentru ca sunt sigura ca tine la mine..dar totusi mereu ma gandesc foarte departe...
kudika_33716
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:05
daca gandesti prea mult si faci filme cu regizori prosti,o sa ramai cu dureri de cap,apoi o sa-ti iasa laba gastei pe la ochi si ai sa albesti aiurea si o sa-ti mai iasa si pungi pe la ochi si vei arata asa de urat ca va fugi iubitul de tine
Titanika
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:43
nu crezi ca vei imatrani inainte devreme alege ori vei lua viata in serios langa iubitul tau,ori il vei lasa .....ca sa nu inebunesti inainte devreme
Titanika
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:45
De la: Titanika, la data 2013-04-15 18:45:34nu crezi ca vei imatrani inainte devreme alege ori vei lua viata in serios langa iubitul tau,ori il vei lasa .....ca sa nu inebunesti inainte devreme




Esti inconfundabila,Titanika!!!!!Buna seara!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:51
Buna draga mea
of ce ne mai este si cu gelozia asta,tu ii dai dreptate sau eu am dreptate!?
Titanika
Postat pe 15 Aprilie 2013 18:58
De la: Titanika, la data 2013-04-15 18:58:27Buna draga mea
of ce ne mai este si cu gelozia asta,tu ii dai dreptate sau eu am dreptate!?



Dreptatea si adevarul sunt la mijloc!!!!Ea a vazut niste mesaje,cred ca tulburatoare pentru ea,si de aici s-a nascut gelozia!!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 19:03
a scris ea de asa ceva inseamna ca degeaba port ochelari
Titanika
Postat pe 15 Aprilie 2013 19:13
De la: Titanika, la data 2013-04-15 19:13:08a scris ea de asa ceva inseamna ca degeaba port ochelari



A mentionat pe celalalt topic!!!!!
kudika_15804
Postat pe 15 Aprilie 2013 19:24
De la: kudika_33716, la data 2013-04-15 16:32:55buna ziua..problema mea este probabil problema a milioane de femei..si anume gelozia,..sa va povestesc...Acum un an de zile lucram intr^un bar cand intr^o seara l^am cunoscut pe cel ce avea sa fie iubitul meu...a fost o atractie reciproca imediata...ne^am mutat repede impreuna...Ne vedeam mai mult noaptea..el era gelos pe locul meu de munca..dar niciunu nu ne gandeam ca ar putea fi ceva mai mult decat atractia accea..dar timpul a trecut..am lasat munca.. ne^am indragostit si relatia a avansat mult..ne^am cunoscut familile...ne^am spus ca ne iubim...pana aici nimic anormal..doar ca de ceva timp eu sunt cea geloasa,,,pe orice..el este tipul de barbat care ii place sa se uite si daca mai si "pica" ceva si mai bine..probabil multe gandesc ca daca sta si doarme cu mine nu ar trebui sa^mi pese de aventuri..dar problema este ca nu mai stiu ce sa fac..am inceput sa ne certam ca il controlez si ca is prea geloasa...doar daca il va cu telefonul in mana mintea mea deja o ia razna..si el poate doar lucreaza ..va rog frumos dati^mi un sfat pt ca in felu asta o sa^l pierd si nu^mi doresc asta..dar mintea mea imi distruge toata fericirea...va multumesc


Avand in vedere ca el este un fustangiu, parerea mea este ca o sa-l pierzi, mai devreme sau mai tarziu.

Ai stiut, banuiesc, de la inceputul relatiei, ce fel de barbat ai langa tine, si, cu toate acestea, te-ai aventurat intr-o relatie cu el, crezand probabil ca o sa-l schimbi. Ei bine, daca asa ai gandit si ai procedat, e total fals, deoarece niciun om nu poate fi schimbat daca el insusi nu-si doreste lucrul acesta.

Viitorul relatiei voastre nu e prea roz, dintr-un motiv evident: el nu poate fi fidel unei singure femei.
kudika_32792
Postat pe 16 Aprilie 2013 07:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatie la distanta 18 De la: kudika_28401 10 Aprilie 2013 10:16
Cistiguri mari reale cu investitie de doar 6 lei... 2 De la: polin 29 Decembrie 2011 08:07
Sunteti pregatiti sa straluciti? Sa epatati? Sa moara privitorii de invidie? Sa generati discutii fara limita? 18 De la: yumy 12 Octombrie 2010 18:23
fiole aminexil pro vichy 4 De la: kendra_ro 3 Iunie 2013 17:44
Memo Plus de la Walmark 2 De la: geo_reincarcat_iara 16 Septembrie 2010 13:06