Setari Cookie-uri

Sunt diferita

De la: gege_angel_black, la data 2013-04-25 20:37:25Am avut o relatie de aproape 2 ani cu un baiat minunat dar in ultimile luni nu imi mai gaseam locul in acea relatie si asa am inceput sa-mi dau seama ca incet incet ma atrag fetele . I-am spus si m-a inteles am pus capat acelei relatii . Inca mai vb cu el din cand in cand ca amici atat. Din acel moment in care am terminat relatia nu am mai avut alta . Nush exact ce se intampla cu mine si daca intradevar ma atrag fetele sau nu,dar momentan cred ca da . Nush poate ca as incerca o relatie cu o data dar ....


Pai atunci se skimba treaba, asa cum ti-a mai recomandat cineva, da fuga la psiholog sau la preot dk esti credincioasa, sau de ce nu si la unul si la altul.
Analizeaza-te in profunzime .... nu merita sa incerci ceva doar de dragul ca-i la moda sau mai stiu eu ce... te-oi fi plictisit de fostul prieten.... poate ti-o cadea altul cu tronc.
Roua_Deraway
Postat pe 25 Aprilie 2013 20:42
daca esti invatat prost la randul tau o sa gandesti prost daca nu cauti adevarul sti care i esenta gnosticismului?
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 20:43
De la: prazlea, la data 2013-04-25 19:15:51[quote name=
trebuia sa nu crezi in lesbianism nu doar in apartenenta ei la lesbianism[/quote]



Lesbianismul exista oricum,chiar daca noi nu il acceptam!!!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Aprilie 2013 20:43
daca exista nu inseamna ca tre sa l si accepti
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 20:46
De la: gege_angel_black, la data 2013-04-25 20:37:25Am avut o relatie de aproape 2 ani cu un baiat minunat dar in ultimile luni nu imi mai gaseam locul in acea relatie si asa am inceput sa-mi dau seama ca incet incet ma atrag fetele . I-am spus si m-a inteles am pus capat acelei relatii . Inca mai vb cu el din cand in cand ca amici atat. Din acel moment in care am terminat relatia nu am mai avut alta . Nush exact ce se intampla cu mine si daca intradevar ma atrag fetele sau nu,dar momentan cred ca da . Nush poate ca as incerca o relatie cu o data dar ....



Gege,iesi din mizeria aceasta,iubirea este frumoasa atunci cand este traita asa cum a fost lasata pe Pamant!!!!Tolerez aceste deviatii,caci societattea este asa cum este,dar nu am sa le accept niciodata ,ca forma de manifestare a iubirii!!!Incearca sa te lasi cucerita de un alt barbat,eu,una,sper sa reusesti sa renunti la aceasta atractie neavenita!!!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Aprilie 2013 20:49
Nu e vb ca nu il iubeam ne intelegeam perfect poate prea perfect ca sa fie adevarat. O sa incerc sa merg la ce-mi recomandati desi...nush ce efect ar putea avea .
gege_angel_black
Postat pe 25 Aprilie 2013 20:49
De la: prazlea, la data 2013-04-25 20:46:40daca exista nu inseamna ca tre sa l si accepti




citeste mai sus!!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Aprilie 2013 20:50
De la: gege_angel_black, la data 2013-04-25 20:49:34Nu e vb ca nu il iubeam ne intelegeam perfect poate prea perfect ca sa fie adevarat. O sa incerc sa merg la ce-mi recomandati desi...nush ce efect ar putea avea .




Draga mea,eu sunt o femeie matura ,dar vin si iti spun ca nu cred ca exista o iubire mai frumoasa si curata, ca cea traita cu barbatul iubit!!!!!Oriunde ai cauta,nu vei gasi!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Aprilie 2013 20:54
De la: kudika_15804, la data 2013-04-25 20:49:11
De la: gege_angel_black, la data 2013-04-25 20:37:25Am avut o relatie de aproape 2 ani cu un baiat minunat dar in ultimile luni nu imi mai gaseam locul in acea relatie si asa am inceput sa-mi dau seama ca incet incet ma atrag fetele . I-am spus si m-a inteles am pus capat acelei relatii . Inca mai vb cu el din cand in cand ca amici atat. Din acel moment in care am terminat relatia nu am mai avut alta . Nush exact ce se intampla cu mine si daca intradevar ma atrag fetele sau nu,dar momentan cred ca da . Nush poate ca as incerca o relatie cu o data dar ....



Gege,iesi din mizeria aceasta,iubirea este frumoasa atunci cand este traita asa cum a fost lasata pe Pamant!!!!Tolerez aceste deviatii,caci societattea este asa cum este,dar nu am sa le accept niciodata ,ca forma de manifestare a iubirii!!!Incearca sa te lasi cucerita de un alt barbat,eu,una,sper sa reusesti sa renunti la aceasta atractie neavenita!!!!!
a tolera inseamna a accepta atata ti,mp cat ii tolererzi se vor inmultii
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 20:54
Mai mai mai...Gege draga,ce pot sa zic...Poate e doar o toana,o curiozitate.Sau poate esti bisexuala. Sau poate ai dreptate si esti lesbi. Eu nu prea sunt de acord cu orientarile astea 'anormale' dar nu sunt in pielea ta. Am tot auzit la tv de cazuri in care fata se simtea prinsa in trup de baiat si de aici incepea o adevarata drama. Pot sa zic ca de regula, din ce am mai citit, tendintele homo apar din adolescenta sau de cand constientizezi ca tu esti fetita si ei sunt baietei. Si ca homosexualii nu sunt deloc atrasi de celalalt sex.Am mai auzit de cazuri cd tipa,hetero convinsa,a avut o deceptie si s-a reorientat catre femei.Si dupa o vreme a revenit la sentimente hetero. N-ar fi rau sa mergi la un bar de gay sau sa intri pe forumuri de-ale lor. E o comunitate destul de bine inchegata la noi in tara. Poti sa te imprietenesti cu ei,vezi cum e, experimentezi si mai vezi tu ce si cum. Nu te sfatuiesc sa zici la parinti,prieteni.Cel putin nu inca. Intai trebuie sa te lamuresti ca asa e,si sa fi pregatita sa fi batjocorita,judecata,pusa la zid.
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:01
Am citit. Va multumesc pt opinii! Poate ca intradevar daca o sa intalnesc un alt barbat si o sa reusesca el sa ma atraga...o sa fiu altfel...nush ce sa zic ...sau poate ca nu .O seara frumoasa ! Si somn usor (asa anticipat) . O sa mai discutam maine
gege_angel_black
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:02
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:01:14Mai mai mai...Gege draga,ce pot sa zic...Poate e doar o toana,o curiozitate.Sau poate esti bisexuala. Sau poate ai dreptate si esti lesbi. Eu nu prea sunt de acord cu orientarile astea 'anormale' dar nu sunt in pielea ta. Am tot auzit la tv de cazuri in care fata se simtea prinsa in trup de baiat si de aici incepea o adevarata drama. Pot sa zic ca de regula, din ce am mai citit, tendintele homo apar din adolescenta sau de cand constientizezi ca tu esti fetita si ei sunt baietei. Si ca homosexualii nu sunt deloc atrasi de celalalt sex.Am mai auzit de cazuri cd tipa,hetero convinsa,a avut o deceptie si s-a reorientat catre femei.Si dupa o vreme a revenit la sentimente hetero. N-ar fi rau sa mergi la un bar de gay sau sa intri pe forumuri de-ale lor. E o comunitate destul de bine inchegata la noi in tara. Poti sa te imprietenesti cu ei,vezi cum e, experimentezi si mai vezi tu ce si cum. Nu te sfatuiesc sa zici la parinti,prieteni.Cel putin nu inca. Intai trebuie sa te lamuresti ca asa e,si sa fi pregatita sa fi batjocorita,judecata,pusa la zid.
mai bn ai intra tu pe situri sa te luminezi la cap
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:04
De la: gege_angel_black, la data 2013-04-25 21:02:40Am citit. Va multumesc pt opinii! Poate ca intradevar daca o sa intalnesc un alt barbat si o sa reusesca el sa ma atraga...o sa fiu altfel...nush ce sa zic ...sau poate ca nu .O seara frumoasa ! Si somn usor (asa anticipat) . O sa mai discutam maine
nu mai discuta lasa te de prostii sa nu cumva sa se prinda ca panza de paianjen in capul tau
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:06
De la: prazlea, la data 2013-04-25 20:54:13
De la: kudika_15804, la data 2013-04-25 20:49:11
De la: gege_angel_black, la data 2013-04-25 20:37:25Am avut o relatie de aproape 2 ani cu un baiat minunat dar in ultimile luni nu imi mai gaseam locul in acea relatie si asa am inceput sa-mi dau seama ca incet incet ma atrag fetele . I-am spus si m-a inteles am pus capat acelei relatii . Inca mai vb cu el din cand in cand ca amici atat. Din acel moment in care am terminat relatia nu am mai avut alta . Nush exact ce se intampla cu mine si daca intradevar ma atrag fetele sau nu,dar momentan cred ca da . Nush poate ca as incerca o relatie cu o data dar ....



Gege,iesi din mizeria aceasta,iubirea este frumoasa atunci cand este traita asa cum a fost lasata pe Pamant!!!!Tolerez aceste deviatii,caci societattea este asa cum este,dar nu am sa le accept niciodata ,ca forma de manifestare a iubirii!!!Incearca sa te lasi cucerita de un alt barbat,eu,una,sper sa reusesti sa renunti la aceasta atractie neavenita!!!!!
a tolera inseamna a accepta atata ti,mp cat ii tolererzi se vor inmultii



Si cum crezi ca ii pot eradica??????Da,sa nu-i accept in viata mea si a familiei mele,in fata societatii,o pot face,dar mai mult,nu cred ca voi avea sanse de reusita pentru ca problema deviatiilor sexuale are radacini adanci in societatea de astazi,s-a intins ca o molima!!!!!!!!!
kudika_15804
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:06
@prazlea/ adica? sa ma luminez la cap cu ce?
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:08
De la: kudika_15804, la data 2013-04-25 21:06:30
De la: prazlea, la data 2013-04-25 20:54:13
De la: kudika_15804, la data 2013-04-25 20:49:11
De la: gege_angel_black, la data 2013-04-25 20:37:25Am avut o relatie de aproape 2 ani cu un baiat minunat dar in ultimile luni nu imi mai gaseam locul in acea relatie si asa am inceput sa-mi dau seama ca incet incet ma atrag fetele . I-am spus si m-a inteles am pus capat acelei relatii . Inca mai vb cu el din cand in cand ca amici atat. Din acel moment in care am terminat relatia nu am mai avut alta . Nush exact ce se intampla cu mine si daca intradevar ma atrag fetele sau nu,dar momentan cred ca da . Nush poate ca as incerca o relatie cu o data dar ....



Gege,iesi din mizeria aceasta,iubirea este frumoasa atunci cand este traita asa cum a fost lasata pe Pamant!!!!Tolerez aceste deviatii,caci societattea este asa cum este,dar nu am sa le accept niciodata ,ca forma de manifestare a iubirii!!!Incearca sa te lasi cucerita de un alt barbat,eu,una,sper sa reusesti sa renunti la aceasta atractie neavenita!!!!!
a tolera inseamna a accepta atata ti,mp cat ii tolererzi se vor inmultii



Si cum crezi ca ii pot eradica??????Da,sa nu-i accept in viata mea si a familiei mele,in fata societatii,o pot face,dar mai mult,nu cred ca voi avea sanse de reusita pentru ca problema deviatiilor sexuale are radacini adanci in societatea de astazi,s-a intins ca o molima!!!!!!!!!
pai iata dc sa intins,,pentru ca tu spui ca i tolerezi il lok sa le zici ca e un pacat,,,pentru ca si altii ii tyolereaza pentru ca si altii ii accepta pana iata ca se ajunge sa si faca si biserica prin suedia maine poimaine dssi prin rom daca i tot tolerati si nu le zice ti ca i un pacat
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:11
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:08:38@prazlea/ adica? sa ma luminez la cap cu ce?
ca indemi o fata de 18 ani la prostii
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:12
nu o indemn la nimic,o sfatuiesc sa se informeze bine inainte sa zica ca e lesbi. si cel mai bine te poti informa de la comunitatea gay,logic,nu? ma indoiesc ca acolo aia stau la panda sa prinda fete nevinovate si sa le perverteasca sufletul si trupul... din ce am mai vazut, sunt oameni normali numai ca au alta orientare sexuala. evident ca au si ei uscaturile lor...
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:17
De la: prazlea, la data 2013-04-25 20:43:05daca esti invatat prost la randul tau o sa gandesti prost daca nu cauti adevarul sti care i esenta gnosticismului?



Banuiesc ca postul acesta imi este adresat.
Deci, nu-s sigura ca am dreptate dar banuiesc ca esenta gnosticismului este relatia cunoasterii cu certitudine ?!-poate n-am dreptate... pe cand agnosticismul inseamna incertitudine , ateismul absenta unei credinte si teismul credinta.



Ateu agnostic - nu stie dk exista sau nu vreun d-zeu, dar nu crede in vreunul. Cred ca majoritatea ateilor se incadreaza in categoria asta, la fel ca si cei ce se declara "agnostici"

Ateu gnostic -Stie cu 100% certitudine ca nu exista nici un d-zeu. Cei mai multi "agnostici" considera ca "ateii" intra in aceasta categorie. In realitate grupul acesta este f rar intalnit

Teist agnostic- nu stie dk exista sau nu un zeu dar "crede" intr-un ceva, super power , d-zeu, whatever. Majoritatea credinciosilor se afla in grupa asta.

Teist gnostic - cunoaste cu certitudine ca d-zeu este real. Aici se regasesc fanaticii, extremistii si persoanele precum Papa (scuze Bela) , care pretind cunoastere absoluta.
Roua_Deraway
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:21
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:17:42nu o indemn la nimic,o sfatuiesc sa se informeze bine inainte sa zica ca e lesbi. si cel mai bine te poti informa de la comunitatea gay,logic,nu? ma indoiesc ca acolo aia stau la panda sa prinda fete nevinovate si sa le perverteasca sufletul si trupul... din ce am mai vazut, sunt oameni normali numai ca au alta orientare sexuala. evident ca au si ei uscaturile lor...

E o Tampa , pe aici , ce raspunde la apelativul Vio . Nu oboseste sa repete cum ca as fi ... gay . Deci , volens -nolens .. ma simt dator sa dau sfaturi .
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:24
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:17:42nu o indemn la nimic,o sfatuiesc sa se informeze bine inainte sa zica ca e lesbi. si cel mai bine te poti informa de la comunitatea gay,logic,nu? ma indoiesc ca acolo aia stau la panda sa prinda fete nevinovate si sa le perverteasca sufletul si trupul... din ce am mai vazut, sunt oameni normali numai ca au alta orientare sexuala. evident ca au si ei uscaturile lor...
ba o indemni la prostii si anume sa intre pe situri de gay sa i tulbure creieri pricajiti,,in primul rand sa crezi ca esti gay si esti normal e o greseala ca dumnezeu nu a scos din adam inca un adam sa il ofer ca tovaras de viata ,,,daca tu crezi ca a gresit si ca normal era sa scoata inca un adam din el atunci bravooo esti ft indreptatita sa zici ca a fi gay e sinonim cu a fi normal,,,pacate si greseli avem cu totii si normali sau mai ptni normali la cap suntem cu totii,,dar daca nu stim ca pacatul e pacat si il consideram normalitate,,,,,,,,,,,,
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:24
Stiati ca nu ne impartim doar in Barbati si Femei? la o privire de suprafata asa poate parea, dar cine mai este azi atat de superficial? iata cum sta treaba: unii barbati sunt femei in sinea lor si unele femei viseaza sa aiba poola. Sunt si multi barbati care isi inchipuie ca a avea poola si cooaie este o conditie suficienta pentru a fi sexul tare, iar multe femei ca fiind sexul slab le include automat in sexul frumos. Orientarea Sexuala este de 3 feluri:

- HETEROSEXUALA (atractie pt sexul opus)
- HOMOSEXUALA (atractie pentru acelasi sex - a nu se confunda cu atractie pentru propriul sex, aia se numeste masturbare)
- BISEXUALA (asta inseamna deja ATOTSEXUALA)

mai mult, cineva a avut ideea sa faca o subimpartire nuantata in 7 trepte a orientarilor, pe care a botezat-o cu numele sau: Kinsey Scale (pentru curiosi ca voi , uitati si un link spre deplina edificare http://www.kinseyinstitute.org/research/ak-hhscale.html) . Evident, fiecare dintre noi se regaseste in studiul lui, dar la fel de bine si in acesta (al meu):

0. bliax! n-am mancat niciodata omleta/
1. am mancat o singura data omleta si nu mi-a placut/
2. nu imi place omleta, dar mananc din cand in cand/
3. SUNT UN MANCATOR DE OMLETA/
4. imi place omleta de mor!/
5. imi place omleta, dar mananc prea rar omleta/
6. imi place omleta dar nu am mancat niciodata.

personal, am niste intrebari fara raspuns: (astept lamuriri)

OARE EXISTA BISEXUALI CARE SA NU VREA SA AIBA RELATII CU ALTI BISEXUALI? (adica doar cu straights si numai cu ei - indiferent de care)

OARE LA CE SE GANDESTE UN BISEXUAL CLASIC CAND SE MASTURBEAZA? (un bisexual care se masturbeaza este ca marea si cu cerul care se schimba intre ele. mereu. din pacate, e limitat/condamnat sa aiba doar un singur tip de orgasm. asta daca nu e si hermafrodit, norocosul!)

conform teoriei ca nu poti avea Prieteni Adevarati de celalalt sex, UN BISEXUAL NU POATE AVEA DRAGOSTE PLATONICA FATA DE NIMENI. sa-si ia un caine, e singura scapare. doar daca nu e si zoofil fara speranta.

BISEXUAL INSEAMNA CA ARE RELATII SEXUALE/ROMANTICE ATAT CU BARBATI CAT SI CU FEMEI SAU ATAT CU HETEROSEXUALI CAT SI CU HOMOSEXUALI? fiecare este o conditie necesara dar nu suficienta.

Indiferent ce as fi eu pe scara de la 0 la 6, stiu ca nu pot iubi cu adevarat o femeie si ca nu pot face sex cu un barbat. Deci, gay platonic si impotent sufleteste . Alte opinii ?
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:36
De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-04-25 21:21:55
De la: prazlea, la data 2013-04-25 20:43:05daca esti invatat prost la randul tau o sa gandesti prost daca nu cauti adevarul sti care i esenta gnosticismului?



Banuiesc ca postul acesta imi este adresat.
Deci, nu-s sigura ca am dreptate dar banuiesc ca esenta gnosticismului este relatia cunoasterii cu certitudine ?!-poate n-am dreptate... pe cand agnosticismul inseamna incertitudine , ateismul absenta unei credinte si teismul credinta.



Ateu agnostic - nu stie dk exista sau nu vreun d-zeu, dar nu crede in vreunul. Cred ca majoritatea ateilor se incadreaza in categoria asta, la fel ca si cei ce se declara "agnostici"

Ateu gnostic -Stie cu 100% certitudine ca nu exista nici un d-zeu. Cei mai multi "agnostici" considera ca "ateii" intra in aceasta categorie. In realitate grupul acesta este f rar intalnit

Teist agnostic- nu stie dk exista sau nu un zeu dar "crede" intr-un ceva, super power , d-zeu, whatever. Majoritatea credinciosilor se afla in grupa asta.

Teist gnostic - cunoaste cu certitudine ca d-zeu este real. Aici se regasesc fanaticii, extremistii si persoanele precum Papa (scuze Bela) , care pretind cunoastere absoluta.



in primul rand in tn se oglindeste un dumnezeu caci esti facuta dp chipul si asemanarea lui dumnezeu,,iar daca nu crezi in dumnezeu nu crezi implicit ca existi nici tu,,esenta gnosticismului este ca dumnezeu nu i atot puternic asta face din gnosticism apa de ploaie desi el e interesant,,agnosticismul tau inseamna ca pur si simplu tu nu crezi in tn caci in tn se oglindeste un dumnezeu,,,nu ti mai zic eu tie aici de aparitii ale ingerilor si alte minunatii la uni oameni care s demni de astfel de aparitii daca tu o lalai toata ziua si tolerezi si accepti lesbieni ce aparitii si de unde sa sti tu ca ezista dumnezeu daca nici in tn nu crezi,,,,,,,,a fi ateu inseamna a fi mai credincios ca oricine caci ateul crede ca a fost facut din nimik ,,ia o coala de hartie si pune o pe un stativ,,cum i am mai spus si aceluia de se credea ateu,,,si vz daca incepe sa se picteze singura acea foaie de hartie,,noi credem ,,crestinii,,ca a existat un pictor atei ca sa pictat singura,,iti dai seama ca au mai multa credinta ca noi ba fratilor credinta e in voi ma dumnezeu e acolo nu a zis el,voi fi cu voi pana la sfarsitul veacului,,dar daca voi nu l cautati si cautati biserici de lesbiene cum sa va apropiati de el cand va departati
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:41
De la: indelebil, la data 2013-04-25 21:36:13Stiati ca nu ne impartim doar in Barbati si Femei? la o privire de suprafata asa poate parea, dar cine mai este azi atat de superficial? iata cum sta treaba: unii barbati sunt femei in sinea lor si unele femei viseaza sa aiba poola. Sunt si multi barbati care isi inchipuie ca a avea poola si cooaie este o conditie suficienta pentru a fi sexul tare, iar multe femei ca fiind sexul slab le include automat in sexul frumos. Orientarea Sexuala este de 3 feluri:

- HETEROSEXUALA (atractie pt sexul opus)
- HOMOSEXUALA (atractie pentru acelasi sex - a nu se confunda cu atractie pentru propriul sex, aia se numeste masturbare)
- BISEXUALA (asta inseamna deja ATOTSEXUALA)

mai mult, cineva a avut ideea sa faca o subimpartire nuantata in 7 trepte a orientarilor, pe care a botezat-o cu numele sau: Kinsey Scale (pentru curiosi ca voi , uitati si un link spre deplina edificare http://www.kinseyinstitute.org/research/ak-hhscale.html) . Evident, fiecare dintre noi se regaseste in studiul lui, dar la fel de bine si in acesta (al meu):

0. bliax! n-am mancat niciodata omleta/
1. am mancat o singura data omleta si nu mi-a placut/
2. nu imi place omleta, dar mananc din cand in cand/
3. SUNT UN MANCATOR DE OMLETA/
4. imi place omleta de mor!/
5. imi place omleta, dar mananc prea rar omleta/
6. imi place omleta dar nu am mancat niciodata.

personal, am niste intrebari fara raspuns: (astept lamuriri)

OARE EXISTA BISEXUALI CARE SA NU VREA SA AIBA RELATII CU ALTI BISEXUALI? (adica doar cu straights si numai cu ei - indiferent de care)

OARE LA CE SE GANDESTE UN BISEXUAL CLASIC CAND SE MASTURBEAZA? (un bisexual care se masturbeaza este ca marea si cu cerul care se schimba intre ele. mereu. din pacate, e limitat/condamnat sa aiba doar un singur tip de orgasm. asta daca nu e si hermafrodit, norocosul!)

conform teoriei ca nu poti avea Prieteni Adevarati de celalalt sex, UN BISEXUAL NU POATE AVEA DRAGOSTE PLATONICA FATA DE NIMENI. sa-si ia un caine, e singura scapare. doar daca nu e si zoofil fara speranta.

BISEXUAL INSEAMNA CA ARE RELATII SEXUALE/ROMANTICE ATAT CU BARBATI CAT SI CU FEMEI SAU ATAT CU HETEROSEXUALI CAT SI CU HOMOSEXUALI? fiecare este o conditie necesara dar nu suficienta.

Indiferent ce as fi eu pe scara de la 0 la 6, stiu ca nu pot iubi cu adevarat o femeie si ca nu pot face sex cu un barbat. Deci, gay platonic si impotent sufleteste . Alte opinii ?





Sarit de pe fix, poate...
Roua_Deraway
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:43
tui reteaua vietii! am scris si eu ceva aici dar nu a aparut...ok...reiau:
nu sustin homosexualii si conform religiei,e un mare pacat. dar daca voi fi mama,la un moment dat, si imi vine copilul si zice ca e gay,ce fac? il reneg? il alung?il incui in manastire?il omor? cine sunt eu sa il judec? si care pacat e mai mare: sa fi gay sau sa vinzi droguri? sau sa fi pedofil?(asta privind homosexualitatea ca pe o deviere sexuala)
in acelasi timp,ma gandesc si altfel - eu sunt topograf si sunt hetero. mai e o tipa lesbi care e topograf si-si face foarte bine meseria. cu ce ii sunt eu superioara(d.p.d.v. profesional)?de ce sa o resping sau sa scuip in san cd o vad?
religia ne invata ca e pacat.bun.dar e nu stiu ce rasa de soparle in care se intampla des acte de lesbianism. odata am vazut cum 2 vaci se calareau reciproc de parca erau in calduri. animalele sunt curate,ele nu fac pacate ca noi. atunci cum e treaba? ca mi se invarte capul...
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:46
@indelebil/ ai dreptate cu categoriile alea. treaba asta e tare complexa.eu stiam ceva ca fiecare dintre noi e gay pe o scara de la 1 la 10,in care 1 e hetero de-adreptul,si 10 e gay.ceva de genul...
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:51
De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-04-25 21:43:15
Sarit de pe fix, poate...

Fixu ... unde-i fixu ?
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:58
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:46:31tui reteaua vietii! am scris si eu ceva aici dar nu a aparut...ok...reiau:
nu sustin homosexualii si conform religiei,e un mare pacat. dar daca voi fi mama,la un moment dat, si imi vine copilul si zice ca e gay,ce fac? il reneg? il alung?il incui in manastire?il omor? cine sunt eu sa il judec? si care pacat e mai mare: sa fi gay sau sa vinzi droguri? sau sa fi pedofil?(asta privind homosexualitatea ca pe o deviere sexuala)
in acelasi timp,ma gandesc si altfel - eu sunt topograf si sunt hetero. mai e o tipa lesbi care e topograf si-si face foarte bine meseria. cu ce ii sunt eu superioara(d.p.d.v. profesional)?de ce sa o resping sau sa scuip in san cd o vad?
religia ne invata ca e pacat.bun.dar e nu stiu ce rasa de soparle in care se intampla des acte de lesbianism. odata am vazut cum 2 vaci se calareau reciproc de parca erau in calduri. animalele sunt curate,ele nu fac pacate ca noi. atunci cum e treaba? ca mi se invarte capul...
pai ti se invarte ca,,,cn ti a zis sa i omori sa u sa i renegi sau sa,,,,,,eu ti am zis si tie si celorlalte sa le spune ti ca i un pacat ca nu e firesc si normal,,animalele sunt animale si au a 11 la suta minte omeneasca mi se pare sper sa nu gresesc,,adica sa si caute hrana sa stie cand cnva vrea sa le pape sau chestiuni dintrastea,,pe tn te a lasat dumnezeu stapana pe creatia lui daca tu te imputii cu atat mai rau se impute si oile tale,,esti singura faptura lucrata de dumnezeu celelalte au fost facute prin cuvant chiar si ingeri,,tu ai fost zidite facuta lucrata ,,da dovada de asta fi mai cva ca un animal
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 21:59
De la: indelebil, la data 2013-04-25 21:58:47
De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-04-25 21:43:15
Sarit de pe fix, poate...

Fixu ... unde-i fixu ?


la papat mobilul
Ame_li
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:00
De la: Ame_li, la data 2013-04-25 22:00:09
De la: indelebil, la data 2013-04-25 21:58:47
De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-04-25 21:43:15
Sarit de pe fix, poate...

Fixu ... unde-i fixu ?


la papat mobilul

Si pi tini ... funduletzul .. Imi strici aici agatamentele ...
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Autostrada salonic igoumenitsa. 2 De la: calator 10 Iunie 2010 10:44
ROMANIA- Turul tarii 20 De la: alexandru.ivanciu 14 August 2009 08:48
Ro WOW Best Romanian Server !! 1 De la: alexutzafk 1 Noiembrie 2010 23:00
VACANTA KUSADASI 16 De la: verygood 14 Septembrie 2009 13:59
Sibiu - Selimbar 7 De la: lumypis 2 August 2009 18:09