Setari Cookie-uri

Sunt diferita

De la: prazlea, la data 2013-04-25 21:59:15
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:46:31tui reteaua vietii! am scris si eu ceva aici dar nu a aparut...ok...reiau:
nu sustin homosexualii si conform religiei,e un mare pacat. dar daca voi fi mama,la un moment dat, si imi vine copilul si zice ca e gay,ce fac? il reneg? il alung?il incui in manastire?il omor? cine sunt eu sa il judec? si care pacat e mai mare: sa fi gay sau sa vinzi droguri? sau sa fi pedofil?(asta privind homosexualitatea ca pe o deviere sexuala)
in acelasi timp,ma gandesc si altfel - eu sunt topograf si sunt hetero. mai e o tipa lesbi care e topograf si-si face foarte bine meseria. cu ce ii sunt eu superioara(d.p.d.v. profesional)?de ce sa o resping sau sa scuip in san cd o vad?
religia ne invata ca e pacat.bun.dar e nu stiu ce rasa de soparle in care se intampla des acte de lesbianism. odata am vazut cum 2 vaci se calareau reciproc de parca erau in calduri. animalele sunt curate,ele nu fac pacate ca noi. atunci cum e treaba? ca mi se invarte capul...
pai ti se invarte ca,,,cn ti a zis sa i omori sa u sa i renegi sau sa,,,,,,eu ti am zis si tie si celorlalte sa le spune ti ca i un pacat ca nu e firesc si normal,,animalele sunt animale si au a 11 la suta minte omeneasca mi se pare sper sa nu gresesc,,adica sa si caute hrana sa stie cand cnva vrea sa le pape sau chestiuni dintrastea,,pe tn te a lasat dumnezeu stapana pe creatia lui daca tu te imputii cu atat mai rau se impute si oile tale,,esti singura faptura lucrata de dumnezeu celelalte au fost facute prin cuvant chiar si ingeri,,tu ai fost zidite facuta lucrata ,,da dovada de asta fi mai cva ca un animal

SA MOR IO DE NU DESCHID UN TOPIC CU ACATISTE , LUMANARI SI ALTE TREBI BISERICESTI ... Bueiii .. parca e forumul patriarhiei ... pana mea
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:03
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:51:35@indelebil/ ai dreptate cu categoriile alea. treaba asta e tare complexa.eu stiam ceva ca fiecare dintre noi e gay pe o scara de la 1 la 10,in care 1 e hetero de-adreptul,si 10 e gay.ceva de genul...
stiai prost,,omul femeie si barbat e un singur lucru omul dumnezeu la creat pe adam si a extraso pe eva din el pentu ca nu era nevoie sa mai ia pamant iar si sa creeze iar alt om adica pe eva ca era deja acolo in adam ,,omul inseamna si femeie si barbat nu pot fi separati de aia biserica i uneste la lok prin casatorie
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:04
De la: indelebil, la data 2013-04-25 22:01:44
De la: Ame_li, la data 2013-04-25 22:00:09
De la: indelebil, la data 2013-04-25 21:58:47
De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-04-25 21:43:15
Sarit de pe fix, poate...

Fixu ... unde-i fixu ?


la papat mobilul

Si pi tini ... funduletzul .. Imi strici aici agatamentele ...



io?
da ce cu firul de la fix agati tu?
Ame_li
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:07
De la: indelebil, la data 2013-04-25 22:03:48
De la: prazlea, la data 2013-04-25 21:59:15
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:46:31tui reteaua vietii! am scris si eu ceva aici dar nu a aparut...ok...reiau:
nu sustin homosexualii si conform religiei,e un mare pacat. dar daca voi fi mama,la un moment dat, si imi vine copilul si zice ca e gay,ce fac? il reneg? il alung?il incui in manastire?il omor? cine sunt eu sa il judec? si care pacat e mai mare: sa fi gay sau sa vinzi droguri? sau sa fi pedofil?(asta privind homosexualitatea ca pe o deviere sexuala)
in acelasi timp,ma gandesc si altfel - eu sunt topograf si sunt hetero. mai e o tipa lesbi care e topograf si-si face foarte bine meseria. cu ce ii sunt eu superioara(d.p.d.v. profesional)?de ce sa o resping sau sa scuip in san cd o vad?
religia ne invata ca e pacat.bun.dar e nu stiu ce rasa de soparle in care se intampla des acte de lesbianism. odata am vazut cum 2 vaci se calareau reciproc de parca erau in calduri. animalele sunt curate,ele nu fac pacate ca noi. atunci cum e treaba? ca mi se invarte capul...
pai ti se invarte ca,,,cn ti a zis sa i omori sa u sa i renegi sau sa,,,,,,eu ti am zis si tie si celorlalte sa le spune ti ca i un pacat ca nu e firesc si normal,,animalele sunt animale si au a 11 la suta minte omeneasca mi se pare sper sa nu gresesc,,adica sa si caute hrana sa stie cand cnva vrea sa le pape sau chestiuni dintrastea,,pe tn te a lasat dumnezeu stapana pe creatia lui daca tu te imputii cu atat mai rau se impute si oile tale,,esti singura faptura lucrata de dumnezeu celelalte au fost facute prin cuvant chiar si ingeri,,tu ai fost zidite facuta lucrata ,,da dovada de asta fi mai cva ca un animal

SA MOR IO DE NU DESCHID UN TOPIC CU ACATISTE , LUMANARI SI ALTE TREBI BISERICESTI ... Bueiii .. parca e forumul patriarhiei ... pana mea




Stii ceva... nu-ti convine, cara-te ! Nu te obliga nimenika sa stai p-acilea!
Roua_Deraway
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:07
De la: indelebil, la data 2013-04-25 22:03:48
De la: prazlea, la data 2013-04-25 21:59:15
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:46:31tui reteaua vietii! am scris si eu ceva aici dar nu a aparut...ok...reiau:
nu sustin homosexualii si conform religiei,e un mare pacat. dar daca voi fi mama,la un moment dat, si imi vine copilul si zice ca e gay,ce fac? il reneg? il alung?il incui in manastire?il omor? cine sunt eu sa il judec? si care pacat e mai mare: sa fi gay sau sa vinzi droguri? sau sa fi pedofil?(asta privind homosexualitatea ca pe o deviere sexuala)
in acelasi timp,ma gandesc si altfel - eu sunt topograf si sunt hetero. mai e o tipa lesbi care e topograf si-si face foarte bine meseria. cu ce ii sunt eu superioara(d.p.d.v. profesional)?de ce sa o resping sau sa scuip in san cd o vad?
religia ne invata ca e pacat.bun.dar e nu stiu ce rasa de soparle in care se intampla des acte de lesbianism. odata am vazut cum 2 vaci se calareau reciproc de parca erau in calduri. animalele sunt curate,ele nu fac pacate ca noi. atunci cum e treaba? ca mi se invarte capul...
pai ti se invarte ca,,,cn ti a zis sa i omori sa u sa i renegi sau sa,,,,,,eu ti am zis si tie si celorlalte sa le spune ti ca i un pacat ca nu e firesc si normal,,animalele sunt animale si au a 11 la suta minte omeneasca mi se pare sper sa nu gresesc,,adica sa si caute hrana sa stie cand cnva vrea sa le pape sau chestiuni dintrastea,,pe tn te a lasat dumnezeu stapana pe creatia lui daca tu te imputii cu atat mai rau se impute si oile tale,,esti singura faptura lucrata de dumnezeu celelalte au fost facute prin cuvant chiar si ingeri,,tu ai fost zidite facuta lucrata ,,da dovada de asta fi mai cva ca un animal

SA MOR IO DE NU DESCHID UN TOPIC CU ACATISTE , LUMANARI SI ALTE TREBI BISERICESTI ... Bueiii .. parca e forumul patriarhiei ... pana mea
tu cn mai esti ma
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:08
De la: prazlea, la data 2013-04-25 22:04:43
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:51:35@indelebil/ ai dreptate cu categoriile alea. treaba asta e tare complexa.eu stiam ceva ca fiecare dintre noi e gay pe o scara de la 1 la 10,in care 1 e hetero de-adreptul,si 10 e gay.ceva de genul...
stiai prost,,omul femeie si barbat e un singur lucru omul dumnezeu la creat pe adam si a extraso pe eva din el pentu ca nu era nevoie sa mai ia pamant iar si sa creeze iar alt om adica pe eva ca era deja acolo in adam ,,omul inseamna si femeie si barbat nu pot fi separati de aia biserica i uneste la lok prin casatorie

No , n-am zis io ..



On topic : Diferitoooo ... und epana mea umbli si tu ? ca la 19 ani eram perfect decis ce orientare am . Si o stiau vecinele , colegele , ma rog , cam tot ce avea sani si imi facea pantalonii mici . Ce iti e dom'le si secolul asta ...
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:09
in fine..homosexualitatea e ceva care ma depaseste. nu am inclinatii din-astea,nu cunosc pe nimeni care e gay. ai dreptate cu ce scrii acolo daca e sa ne luam dupa religie. dar societatea in care traim e o societate bolnava. din acest motiv prefer ca omul inainte sa ia o decizie ,sa fie informat cat mai bine despre acea decizie. nu ca ea,la 19 ani sa zica ca e lesbi pt ca asa crede,parca e atrasa de fete..bla bla bla. tot ce pot sa zic e ca daca voi intalni vreun gay declarat,atata timp cat nu-mi face avansuri,il voi trata ca pe orice persoana si nu-l voi judeca pt alegerea facuta.oricum,nu pot intelege cum te poate atrage cineva de acelasi sex.mi se pare ciudat si scarbos.si nu mi se pare normala mediatizarea excesiva, marsurile gay etc.dar cine sunt eu sa-i judec,pana la urma?
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:11
@undelebil/ am facut furori azi la munca cu linkul de aseara,cu tipa cu probleme existentiale in legatura cu culoarea ochilor... multam fain!
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:15
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 22:11:55 in fine..homosexualitatea e ceva care ma depaseste. nu am inclinatii din-astea,nu cunosc pe nimeni care e gay. ai dreptate cu ce scrii acolo daca e sa ne luam dupa religie. dar societatea in care traim e o societate bolnava. din acest motiv prefer ca omul inainte sa ia o decizie ,sa fie informat cat mai bine despre acea decizie. nu ca ea,la 19 ani sa zica ca e lesbi pt ca asa crede,parca e atrasa de fete..bla bla bla. tot ce pot sa zic e ca daca voi intalni vreun gay declarat,atata timp cat nu-mi face avansuri,il voi trata ca pe orice persoana si nu-l voi judeca pt alegerea facuta.oricum,nu pot intelege cum te poate atrage cineva de acelasi sex.mi se pare ciudat si scarbos.si nu mi se pare normala mediatizarea excesiva, marsurile gay etc.dar cine sunt eu sa-i judec,pana la urma?
nu l poti informa trimitandul pe situri de gay ia mai sriei tu inca odata si zii ca sa se informeze sa se duca la un duhovnic dintrasta bun si mai batran sa i zica oful ei ia zii tu sa se informeze ea acolo ca sa te separi de,,,societatea bonlava in care traiesti,,,
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:18
Stii ceva... nu-ti convine, cara-te ! Nu te obliga nimenika sa stai p-acilea! [/quote]

HAI HAI CARATE ODAT DACI CAP DE VEVERITA SI KUR DE RATA NU NE INTERSIAZA PAREREA TA
ZAT
GONGOI_
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:20
De la: prazlea, la data 2013-04-25 22:08:22
De la: indelebil, la data 2013-04-25 22:03:48
De la: prazlea, la data 2013-04-25 21:59:15
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:46:31tui reteaua vietii! am scris si eu ceva aici dar nu a aparut...ok...reiau:
nu sustin homosexualii si conform religiei,e un mare pacat. dar daca voi fi mama,la un moment dat, si imi vine copilul si zice ca e gay,ce fac? il reneg? il alung?il incui in manastire?il omor? cine sunt eu sa il judec? si care pacat e mai mare: sa fi gay sau sa vinzi droguri? sau sa fi pedofil?(asta privind homosexualitatea ca pe o deviere sexuala)
in acelasi timp,ma gandesc si altfel - eu sunt topograf si sunt hetero. mai e o tipa lesbi care e topograf si-si face foarte bine meseria. cu ce ii sunt eu superioara(d.p.d.v. profesional)?de ce sa o resping sau sa scuip in san cd o vad?
religia ne invata ca e pacat.bun.dar e nu stiu ce rasa de soparle in care se intampla des acte de lesbianism. odata am vazut cum 2 vaci se calareau reciproc de parca erau in calduri. animalele sunt curate,ele nu fac pacate ca noi. atunci cum e treaba? ca mi se invarte capul...
pai ti se invarte ca,,,cn ti a zis sa i omori sa u sa i renegi sau sa,,,,,,eu ti am zis si tie si celorlalte sa le spune ti ca i un pacat ca nu e firesc si normal,,animalele sunt animale si au a 11 la suta minte omeneasca mi se pare sper sa nu gresesc,,adica sa si caute hrana sa stie cand cnva vrea sa le pape sau chestiuni dintrastea,,pe tn te a lasat dumnezeu stapana pe creatia lui daca tu te imputii cu atat mai rau se impute si oile tale,,esti singura faptura lucrata de dumnezeu celelalte au fost facute prin cuvant chiar si ingeri,,tu ai fost zidite facuta lucrata ,,da dovada de asta fi mai cva ca un animal

SA MOR IO DE NU DESCHID UN TOPIC CU ACATISTE , LUMANARI SI ALTE TREBI BISERICESTI ... Bueiii .. parca e forumul patriarhiei ... pana mea
tu cn mai esti ma


IO
GONGOI_
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:20
De la: GONGOI_, la data 2013-04-25 22:20:39
IO

A dreacu sosie ... treci fa acasa .
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:23
De la: indelebil, la data 2013-04-25 22:23:03
De la: GONGOI_, la data 2013-04-25 22:20:39
IO

A dreacu sosie ... treci fa acasa .

CU CIN TE CERTI BA
GONGOI_
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:26
@prazlea/ ei,din pacate pt mine ( si acum imi dau seama de asta) nu prea mai gandesc prin prisma religiei.m-am obisnuit sa gandesc atat de 'laic' ca stau si nu-mi vine sa cred..probabil din cauza anturajului,nu stiu...of!
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:27
De la: GONGOI_, la data 2013-04-25 22:26:13
De la: indelebil, la data 2013-04-25 22:23:03
De la: GONGOI_, la data 2013-04-25 22:20:39
IO

A dreacu sosie ... treci fa acasa .

CU CIN TE CERTI BA

Cu un cap de rata si un fund de veverita . Una Vio . De ce ? tii evidenta ?
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:31
o femeie care recunoaste ca o atrag femeile
Cotoiu_ucigas
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:32
De la: gege_angel_black, la data 2013-04-25 18:12:59Acum un an am descoperit ca ma atrag fetele. Nu vreau sa fiu judecata pentru asta vreau doar sa nu fiu exclusa din cercul de prieteni si renegata de familie. Stiu ca Romania esti o tara in care lumea judeca o persoana dupa niste principii invechite . Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa marturisesc ceea ce sunt sau sa ma ascund asa cum am facut-o si pana acum.

Iarta-ma draga mea, dar aceste trairii ale tale sa sti ca sunt frustrarii, te-a marcat ceva in viata si din aceasta cauza simti asa.Nu este normal, te ascunzi doar de realitate.Un sfat vorbeste cu un medic psiholoc, fa niste sedinte si lamurestete cei cu tine.
kudika_15717
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:34
De la: indelebil, la data 2013-04-25 22:31:07
De la: GONGOI_, la data 2013-04-25 22:26:13
De la: indelebil, la data 2013-04-25 22:23:03
De la: GONGOI_, la data 2013-04-25 22:20:39
IO

A dreacu sosie ... treci fa acasa .

CU CIN TE CERTI BA

Cu un cap de rata si un fund de veverita . Una Vio . De ce ? tii evidenta ?

NU MA INTERESIAZA DIN PARTIA ME POTI SO SI FU TI
GONGOI_
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:34
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 22:15:08@undelebil/ am facut furori azi la munca cu linkul de aseara,cu tipa cu probleme existentiale in legatura cu culoarea ochilor... multam fain!

Sa iti fie de bine maica . Nu-i meritu' lu' meu.
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 22:27:38@prazlea/ ei,din pacate pt mine ( si acum imi dau seama de asta) nu prea mai gandesc prin prisma religiei.m-am obisnuit sa gandesc atat de 'laic' ca stau si nu-mi vine sa cred..probabil din cauza anturajului,nu stiu...of!

Clar , clar tre sa deschid topicu cu trebi bisericesti . Macar sa invete si astia nestiutorii ceva si aia , connaisseurii , sa aiba cui explica .
life_coaching
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:35
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 22:27:38@prazlea/ ei,din pacate pt mine ( si acum imi dau seama de asta) nu prea mai gandesc prin prisma religiei.m-am obisnuit sa gandesc atat de 'laic' ca stau si nu-mi vine sa cred..probabil din cauza anturajului,nu stiu...of!
pai vz,,societatea bonlava de care vorbesti te a acaparat,,nu mai indemna lumea la prostii
prazlea
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:38
ca bine zici! gata,eu am terminat cu problemele existentiale pe seara asta.mi-a ajuns.ma duc sa ma culc. noapte buna, copii!
the_girl_with_smiley_face
Postat pe 25 Aprilie 2013 22:39
De la: gege_angel_black, la data 2013-04-25 18:12:59Acum un an am descoperit ca ma atrag fetele. Nu vreau sa fiu judecata pentru asta vreau doar sa nu fiu exclusa din cercul de prieteni si renegata de familie. Stiu ca Romania esti o tara in care lumea judeca o persoana dupa niste principii invechite . Voi ce credeti ca ar trebui sa fac? Sa marturisesc ceea ce sunt sau sa ma ascund asa cum am facut-o si pana acum.


Oricum ai da-o, tot aiurea este: daca te ascunzi si vei duce o viata doar de ochii lumii, vei suferi ca nu te poti manifesta dupa cum doresti, daca le spui alor tai, probabil ca te vor judeca si te vor da afara din casa, deci, din nou, vei avea de suferit.

In general, indiferent de situatie, de persoana etc, adevarul elibereaza. Pe calea adevarului ar trebui sa mergi si tu, ca sa nu ai mai tarziu constiinta incarcata si sa suferi din aceasta cauza.

As dori insa sa-ti adresez o intrebare: am vazut la profilul tau, ca la descriere personala, ai scris ca esti la exterior angelica, iar in interior demonica. De ce ai afirmat asta?
kudika_32792
Postat pe 26 Aprilie 2013 08:18
indebilule, te deranjeaza adevarul ca esti gay? nu povestesti tu de gloss-uri, make-up, rochii de mireasa, haine la moda, coafuri etc?

esti si vei ramane o labuta trista, mare amator de gloss din piele, debilule indebil!
kudika_32792
Postat pe 26 Aprilie 2013 08:27
De la: indelebil, la data 2013-04-25 21:36:13Stiati ca nu ne impartim doar in Barbati si Femei? la o privire de suprafata asa poate parea, dar cine mai este azi atat de superficial? iata cum sta treaba: unii barbati sunt femei in sinea lor si unele femei viseaza sa aiba poola. Sunt si multi barbati care isi inchipuie ca a avea poola si cooaie este o conditie suficienta pentru a fi sexul tare, iar multe femei ca fiind sexul slab le include automat in sexul frumos. Orientarea Sexuala este de 3 feluri:

- HETEROSEXUALA (atractie pt sexul opus)
- HOMOSEXUALA (atractie pentru acelasi sex - a nu se confunda cu atractie pentru propriul sex, aia se numeste masturbare)
- BISEXUALA (asta inseamna deja ATOTSEXUALA)

mai mult, cineva a avut ideea sa faca o subimpartire nuantata in 7 trepte a orientarilor, pe care a botezat-o cu numele sau: Kinsey Scale (pentru curiosi ca voi , uitati si un link spre deplina edificare http://www.kinseyinstitute.org/research/ak-hhscale.html) . Evident, fiecare dintre noi se regaseste in studiul lui, dar la fel de bine si in acesta (al meu):

0. bliax! n-am mancat niciodata omleta/
1. am mancat o singura data omleta si nu mi-a placut/
2. nu imi place omleta, dar mananc din cand in cand/
3. SUNT UN MANCATOR DE OMLETA/
4. imi place omleta de mor!/
5. imi place omleta, dar mananc prea rar omleta/
6. imi place omleta dar nu am mancat niciodata.

personal, am niste intrebari fara raspuns: (astept lamuriri)

OARE EXISTA BISEXUALI CARE SA NU VREA SA AIBA RELATII CU ALTI BISEXUALI? (adica doar cu straights si numai cu ei - indiferent de care)

OARE LA CE SE GANDESTE UN BISEXUAL CLASIC CAND SE MASTURBEAZA? (un bisexual care se masturbeaza este ca marea si cu cerul care se schimba intre ele. mereu. din pacate, e limitat/condamnat sa aiba doar un singur tip de orgasm. asta daca nu e si hermafrodit, norocosul!)

conform teoriei ca nu poti avea Prieteni Adevarati de celalalt sex, UN BISEXUAL NU POATE AVEA DRAGOSTE PLATONICA FATA DE NIMENI. sa-si ia un caine, e singura scapare. doar daca nu e si zoofil fara speranta.

BISEXUAL INSEAMNA CA ARE RELATII SEXUALE/ROMANTICE ATAT CU BARBATI CAT SI CU FEMEI SAU ATAT CU HETEROSEXUALI CAT SI CU HOMOSEXUALI? fiecare este o conditie necesara dar nu suficienta.

Indiferent ce as fi eu pe scara de la 0 la 6, stiu ca nu pot iubi cu adevarat o femeie si ca nu pot face sex cu un barbat. Deci, gay platonic si impotent sufleteste . Alte opinii ?


Esti plictisitor. Scrii atat de mult, dar nu gasesc nimic interesant in postarile tale. Te invarti in jurul cozii, fara a spune nimic elocvent. Esti searbad, fara sare si piper, postarile tale sunt fade, superficiale si plictisitoare.

Invata sa te exprimi scurt si la obiect, si invata sa-ti argumentezi spusele cu argumente logice si de bun simt.

Sa zici mersi si sa-mi pupi mana ca te invat cum sa te exprimi in scris, ca sa te faci inteles.

PS: Link-ul ala, al Institului Kinsey, de unde l-ai scos de la tine din burta sau de pe sfantul "goagal" ? Vezi, alta data, desteptul lu' peste prajit, sa nu mai spui ca tu nu folosesti "goagal".
kudika_32792
Postat pe 26 Aprilie 2013 08:33
De la: the_girl_with_smiley_face, la data 2013-04-25 21:46:31tui reteaua vietii! am scris si eu ceva aici dar nu a aparut...ok...reiau:
nu sustin homosexualii si conform religiei,e un mare pacat. dar daca voi fi mama,la un moment dat, si imi vine copilul si zice ca e gay,ce fac? il reneg? il alung?il incui in manastire?il omor? cine sunt eu sa il judec? si care pacat e mai mare: sa fi gay sau sa vinzi droguri? sau sa fi pedofil?(asta privind homosexualitatea ca pe o deviere sexuala)
in acelasi timp,ma gandesc si altfel - eu sunt topograf si sunt hetero. mai e o tipa lesbi care e topograf si-si face foarte bine meseria. cu ce ii sunt eu superioara(d.p.d.v. profesional)?de ce sa o resping sau sa scuip in san cd o vad?
religia ne invata ca e pacat.bun.dar e nu stiu ce rasa de soparle in care se intampla des acte de lesbianism. odata am vazut cum 2 vaci se calareau reciproc de parca erau in calduri. animalele sunt curate,ele nu fac pacate ca noi. atunci cum e treaba? ca mi se invarte capul...


Ai dreptate, comportamentele homosexuale sunt des intalnite in regnul animal.

Si mai trebuie specificat ceva: unii oameni se nasc homosexuali, exista teorii conform carora daca mama respectiva, in perioada sarcinii, a avut foarte mult stres sau a suferit niste socuri sau traume, sansele de a da nastere unui copil care, mai tarziu va deveni homosexual, sunt foarte mari. Alti oameni devin homosexuali pentru ca au fost abuzati sexual in copilarie de catre persoane de acelasi sex, altii aleg orienterea asta, pentru ca au avut experiente nefericite cu persoane de sex opus. In general, se spune ca barbatii, care sunt homosexuali, se nasc homosexuali, iar femeile care sunt lesbiene, devin asa.

Exista si persoane, carora le plac ambele sexe, iar aceia sunt bisexualii, cei care, mai mult prinsi in jocul atractiei si al seductiei de moment, au o aventura cu persoane de acelasi sex, dar, cand vine vorba de relatii de durata aleg un partener de sex opus.

Exista si o categorie aparte de persoane, cele care au oroare de sex, indiferent cu cine, si sunt considerate fiinte asexuale. Orientarea lor sexuala isi are originea in abuzuri sexuale, probleme hormonale, persoanele respective considerand ca sexul e ceva impur, care le murdareste trupul si spiritul.

De-a lungul timpului, s-a incercat tratarea homosexualilor, prin intermediul diverselor forme de psihoterapie, insa au dat gres acele metode, de aceea, homosexualitatea nu poate fi considerata o boala.

Sexualitatea umana e foarte complexa si variata, dupa cum se si vede. Se pot scrie si povesti foarte multe despre sexualitatea umana.
kudika_32792
Postat pe 26 Aprilie 2013 08:58
De la: kudika_32792, la data 2013-04-26 08:33:09
De la: indelebil, la data 2013-04-25 21:36:13Stiati ca nu ne impartim doar in Barbati si Femei? la o privire de suprafata asa poate parea, dar cine mai este azi atat de superficial? iata cum sta treaba: unii barbati sunt femei in sinea lor si unele femei viseaza sa aiba poola. Sunt si multi barbati care isi inchipuie ca a avea poola si cooaie este o conditie suficienta pentru a fi sexul tare, iar multe femei ca fiind sexul slab le include automat in sexul frumos. Orientarea Sexuala este de 3 feluri:

- HETEROSEXUALA (atractie pt sexul opus)
- HOMOSEXUALA (atractie pentru acelasi sex - a nu se confunda cu atractie pentru propriul sex, aia se numeste masturbare)
- BISEXUALA (asta inseamna deja ATOTSEXUALA)

mai mult, cineva a avut ideea sa faca o subimpartire nuantata in 7 trepte a orientarilor, pe care a botezat-o cu numele sau: Kinsey Scale (pentru curiosi ca voi , uitati si un link spre deplina edificare http://www.kinseyinstitute.org/research/ak-hhscale.html) . Evident, fiecare dintre noi se regaseste in studiul lui, dar la fel de bine si in acesta (al meu):

0. bliax! n-am mancat niciodata omleta/
1. am mancat o singura data omleta si nu mi-a placut/
2. nu imi place omleta, dar mananc din cand in cand/
3. SUNT UN MANCATOR DE OMLETA/
4. imi place omleta de mor!/
5. imi place omleta, dar mananc prea rar omleta/
6. imi place omleta dar nu am mancat niciodata.

personal, am niste intrebari fara raspuns: (astept lamuriri)

OARE EXISTA BISEXUALI CARE SA NU VREA SA AIBA RELATII CU ALTI BISEXUALI? (adica doar cu straights si numai cu ei - indiferent de care)

OARE LA CE SE GANDESTE UN BISEXUAL CLASIC CAND SE MASTURBEAZA? (un bisexual care se masturbeaza este ca marea si cu cerul care se schimba intre ele. mereu. din pacate, e limitat/condamnat sa aiba doar un singur tip de orgasm. asta daca nu e si hermafrodit, norocosul!)

conform teoriei ca nu poti avea Prieteni Adevarati de celalalt sex, UN BISEXUAL NU POATE AVEA DRAGOSTE PLATONICA FATA DE NIMENI. sa-si ia un caine, e singura scapare. doar daca nu e si zoofil fara speranta.

BISEXUAL INSEAMNA CA ARE RELATII SEXUALE/ROMANTICE ATAT CU BARBATI CAT SI CU FEMEI SAU ATAT CU HETEROSEXUALI CAT SI CU HOMOSEXUALI? fiecare este o conditie necesara dar nu suficienta.

Indiferent ce as fi eu pe scara de la 0 la 6, stiu ca nu pot iubi cu adevarat o femeie si ca nu pot face sex cu un barbat. Deci, gay platonic si impotent sufleteste . Alte opinii ?


Esti plictisitor. Scrii atat de mult, dar nu gasesc nimic interesant in postarile tale. Te invarti in jurul cozii, fara a spune nimic elocvent. Esti searbad, fara sare si piper, postarile tale sunt fade, superficiale si plictisitoare.

Invata sa te exprimi scurt si la obiect, si invata sa-ti argumentezi spusele cu argumente logice si de bun simt.

Sa zici mersi si sa-mi pupi mana ca te invat cum sa te exprimi in scris, ca sa te faci inteles.

PS: Link-ul ala, al Institului Kinsey, de unde l-ai scos de la tine din burta sau de pe sfantul "goagal" ? Vezi, alta data, desteptul lu' peste prajit, sa nu mai spui ca tu nu folosesti "goagal".

Nebagata in seama ...
life_coaching
Postat pe 26 Aprilie 2013 09:25
Ca sa revin on-topic, caci indelebilul debil, bate campii, ca de obicei, vroiam sa spun ca mi-a atras atentia titlul acestui topic. Pana la urma nu cred ca suntem atat de diferiti pe cat am crede, caci, in esenta, cei mai multi dintre noi tanjim dupa dragoste si intelegere. :)
kudika_32792
Postat pe 26 Aprilie 2013 09:42
K. Nu contrazic si nu aprob pe nimeni, dar apropos de preoti si de cum ne-a lasat Cel de Sus... Am fost acum cativa ani buni in urma la o manastire de renume din Romania, unde se statea la o coada imensa la marturisit la un calugar care se zice ca are mare dar si mare har. Eu ma uitam cam lung la coada respectiva, dar neamurile m-au batut la cap sa stau, ca vezi doamne cand mai am ocazia asta si etc. Nu stiu cum s-a facut, ca cei din fata mea s-au rarit, ori au plecat, ori.... si m-am trezit in fata usii sa intru la calugarul respectiv. Buuuuun. Si intru io sub "poala popii", smerita, ca orice bun crestin. Incepe sa intrebe daca mint, daca fur,daca tin post... Nu stiu daca a durat un minut toate aceste intrebari, dupa care a inceput cu.... Phiu, rosesc si acum cand imi amintesc... Ca daca am facut sex necununata. Zic DA (ca nu-i bine sa minti popa). Oooo si atunci sa vezi ploaie de intrebari. Cum am stat, unde-am pus mana, daca m-am uitat la... si el cum statea si ce facea... Breeee, eram lesinata, abia mai vorbeam. Ma putea aduna cineva de pe jos cu mopul! Ei, intreb eu acum pe cei cunoscatori intr-ale celor sfinte, ce rost au avut aceste intrebari? Era mai mic pacatul daca stateam cu ochii inchisi decat cu ei deschisi? Asta vis-a-vis de preoti (in care nu am incredere). In ceea ce priveste de ce spunea cineva, cum ne-a lasat Dumnezeu, barbatul impreuna cu femeia; musai; atunci de bietii hermafroditi ce sa mai zicem? Sau si astea sunt pacatele neamului...
luchianramona
Postat pe 26 Aprilie 2013 11:19
De la: luchianramona, la data 2013-04-26 11:19:24K. Nu contrazic si nu aprob pe nimeni, dar apropos de preoti si de cum ne-a lasat Cel de Sus... Am fost acum cativa ani buni in urma la o manastire de renume din Romania, unde se statea la o coada imensa la marturisit la un calugar care se zice ca are mare dar si mare har. Eu ma uitam cam lung la coada respectiva, dar neamurile m-au batut la cap sa stau, ca vezi doamne cand mai am ocazia asta si etc. Nu stiu cum s-a facut, ca cei din fata mea s-au rarit, ori au plecat, ori.... si m-am trezit in fata usii sa intru la calugarul respectiv. Buuuuun. Si intru io sub "poala popii", smerita, ca orice bun crestin. Incepe sa intrebe daca mint, daca fur,daca tin post... Nu stiu daca a durat un minut toate aceste intrebari, dupa care a inceput cu.... Phiu, rosesc si acum cand imi amintesc... Ca daca am facut sex necununata. Zic DA (ca nu-i bine sa minti popa). Oooo si atunci sa vezi ploaie de intrebari. Cum am stat, unde-am pus mana, daca m-am uitat la... si el cum statea si ce facea... Breeee, eram lesinata, abia mai vorbeam. Ma putea aduna cineva de pe jos cu mopul! Ei, intreb eu acum pe cei cunoscatori intr-ale celor sfinte, ce rost au avut aceste intrebari? Era mai mic pacatul daca stateam cu ochii inchisi decat cu ei deschisi? Asta vis-a-vis de preoti (in care nu am incredere). In ceea ce priveste de ce spunea cineva, cum ne-a lasat Dumnezeu, barbatul impreuna cu femeia; musai; atunci de bietii hermafroditi ce sa mai zicem? Sau si astea sunt pacatele neamului...


Mai povestea una dintre fetele de pe forum, ca un popa a incercat s-o atinga sau i-a facut propuneri indecente, nu mai stiu exact cum era, in timp ce ea incerca sa aprinda o lumanare si sa se roage, ceva de genul.

Calugarul ala sau popa ce era (din povestirea ta), caci n-am retinut, nici n-ar trebui sa fie in slujba lui Dumnezeu. Sa profiti de momentele de sinceritate totala ale unui om, ca sa afli detalii atat de intime, detalii care n-au relevanta pentru acel calugar, consider un astfel de gest ca fiind incalificabil.

Chiar am un indemn pentru voi toti: nu mai permiteti absolut nimanui, fie ca-i medic, preot, politist, avocat, om de stiinta, profesor etc, sa profite de autoritatea sa si sa va puna in ipostaze stanjenitoare. Nimeni nu are dreptul sa se foloseasca de autoritatea sa ca sa calce in picioare demnnitatea unui om sau sa profite de pe urma deschiderii sufletesti a acelui om. Aveti tot dreptul de a refuza astfel de ipostaze, retineti asta.

Cred ca am postat la topicul despre documentare, la subforumul de generalitati, un filmulet despre experimentul Milgram. Neaparat sa-l vizionati.
kudika_32792
Postat pe 26 Aprilie 2013 11:34
Am incercat sa las in afara discutiei termenul de "obedienta" fata de autoritati, caci mi se pare foarte dur.
kudika_32792
Postat pe 26 Aprilie 2013 11:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ati fost in Creta? 20 De la: bogdanm74 3 Iunie 2013 22:52
haideti sa promovam si litoralul nostru... 72 De la: kudika226898 3 Februarie 2012 17:08
ROMANIA- Turul tarii 20 De la: alexandru.ivanciu 14 August 2009 08:48
vacanta Santorini 3 De la: kudika226898 1 August 2010 08:38
Vinuri preferate de femei??? 1 De la: gand-calator 30 Ianuarie 2017 11:00