Setari Cookie-uri

O iubire de 5 ani :((((

Nu voi incepe cu poezii si povesti,desi ma pricep foarte bine si la asta.Voi povesti exact cum s-a intampla
Ma numesc Alex sunt din Targu Jiu si am 23 de ani…Poate multi spun ca sunt prea mic  pentru o poveste de dragoste si pentru o deceptie in dragoste,dar nu e chiar asa…Am trait 5 ani minunati alaturi de cea mai frumosa,cea mai buna si cea mai de treaba fata,mai mica ca mine cu 3 ani.Amandoi am fost mai maturi de cand ne-am cunoscut -eu aveam 18 ani ea avea 15.Unei amice de-a ei ii placea de mine si cand am vazut-o pe ea (nico) alaturi de aceasta fata care ma placea,pot sa zic ca m-am indragostit de cand am vazut-o (de nico). In jur de 3 saptamani,ea venea pe la mine pe la bloc,doar sa ma vada,iar dupa ce trecea de mine,atat de mult se bucura ca ma vedea,dupa ce trecea de mine si nu o mai vedeam,sarea in sus de fericire si spunea BLONDUL MEU,BLONDUL MEU :) Intr-o seara stateam pe messenger si pot sa zic ca nu stiam ca o am la prieteni si ma trezesc ca ma contacteaza,iar atunci pot sa zic ca ma fost foarte fericit ca m-a contactat deoarece nu aveam de la cine sa iau Id-ul ei pentru a o contacta .I-am propus sa iesim la un suc si acolo i-am cerut sa fie iubita mea.Dupa un an jumate in care ne-am tot certat,ne-am despartit,ne-am impacat,m-a inselat,eu sincer am incercat la fel sa fac,dar nu am putut deloc,am hotarat sa ne mai dam o sansa si asta am facut -ne-am mai dat o sansa,o sansa minunata din care am invatat amandoi.Ne-am iubit frumos,am trait viata la maxim,ne-am distrat,am petrecut alaturi niste clipe minunate pe care nu le voi uita niciodata-mereu va fi ceva care imi va aduce aminte de o clipa frumoasa petrecuta langa ea-tocmai asta e foarte dureros.Nu voi spune niciodata ca ea a fost o nemernica,pentru ca dupa atatia ani consider ca am ajuns sa o cunosc destul de bine,nu pot spune dupa 5 ani ca si-a batut joc de mine pentru ca bani nu am ca sa stea pe banii mei si mai mult decat dragostea mea nu am avut ce sa ii ofer.In ultima vreme eu  eram tot mai nervos din cauza jobului,din cauza stresului mi se parea ca toata lumea din jur are ceva cu mine.Ea m-a sustinut ,a fost alaturi de mine dar acest stres si acesti nervi devenisere ceva permanent pentru mine.Cand am vazut ca se departeaza de mine si ca incepe sa iasa cu altu pot sa zic ca,parca s-a oprit timpul pentru mine,cand m-am gandit la cuvantul despartire si ca nu o sa mai doreasca sa stea cu mine.Mi se parea ceva normal,sa fie alaturi de mine,sa imi ofere dragoste iar eu sa  fiu mereu bosumflat sa ma cert cu ea…Nu am realizat cateva zile ce s-a intamplat.Am uitat sa zic ca noi  stateam impreuna.Eu i-am facut bagajele si a plecat.
Eu am ramas si am stat,am continuat sa fac ce faceam in fiecare zi pana mi-am dat seama ca sunt singur…ca nu mai rad seara ,ca nu mai are cine sa ma tine in brate…si am plans in fiecare seara,nu am dormit nopti si mi-am dat seama de ce greseala am facut.Am pierdut cea mai buna fata!Si acum plang cand imi amintesc moemntele frumoase,cand vad pozele cu noi,cateodata cand vad doi indragostiti pe strada… …..........
zuzulika90
Postat pe 27 Aprilie 2013 00:31
Ti-am mai raspuns la topicul asta, dar vad ca au disparut mesajele: de ce mai plangi dupa ea, acum ca ai izgonit-o? Trebuia sa stii a o aprecia, atunci la momentul potrivit, nu acum dupa ce ai pierdut-o.
kudika_32792
Postat pe 30 Aprilie 2013 08:01
Eiiiiiiii,unde sunt toate commenturile?????????????

Pentru autorul topicului:

De multe ori,valabil pentru voi,barbatii,este bine sa pierdeti partenera,ca sa realizati ce persoana ati avut in viata voastra!!!Nu respectati,nu va puteti bucura,este simplu!!!!
kudika_15804
Postat pe 30 Aprilie 2013 08:29
Mda, remarc ca, din nou, a aparut moda asta cu stergerea comentariilor decente, in schimb sunt tolerate mesajele de doi lei si topicurile tam.pite, asta ca sa ma exprim bland. Pe zi ce trece sunt convinsa ca o persoana rau intentionata, face lucrurile astea dinadins.
kudika_32792
Postat pe 30 Aprilie 2013 08:33
nu crezi ca e zadarnic sa scrii toate astea ?
lia_nicolla
Postat pe 7 Mai 2013 20:48
Asa cum am mai spus, sa nu ai regrete..ce-a fost a fost, stiu ca fiecare pers.recationeaza in felul ei cand se termina cate o relatie..Si ce daca ai fost cu ea 5 ani??Erai sigur ca este dragostea vietii tale??
Mergi mai departe..lasa regretele in trecut..
amina_0105
Postat pe 20 Mai 2013 13:42
Viata ne ofera mute lucruri d einvatat, tinere eu am 2 de ani si pot zice ca am trecut si trec prin incercari, u t eopri sa fi tu cel care esti cu adevarat invata doar din ce ai gresit daca ti-ai cerut iertare de la ea si nu tea iertat capul sus si mergi inainte deoarece inseamna c a nu a tinut suficient de mult la tine, cand suferim vedem o tragedie dar cu timpul ne dam seama de nevinovatia noastra, atunci cand vei intalni o fata cuminte invata sa o respecti enoorm ca si pe tine si vei constata cat poti fi de fericit!
kudika_nikole
Postat pe 20 Mai 2013 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
D&P parfumuri... 6 De la: Fusun_ge 18 August 2014 23:51
Ce faci cand se termina dragostea? 294 De la: verraa 23 Aprilie 2011 19:17
Am nevoie de un sfat .Cred ca nu sunt suficient de puternica sa pot lua o decizie singura ,asa ca apelez la voi macar pt a va cunoaste parerea. 27 De la: daiana_dy 29 Octombrie 2009 21:17
mai sunt relatii normale? 2 De la: eizo84 12 Februarie 2009 09:56
Nu ne mai intelegem 6 De la: kudika_969829 27 Iulie 2014 13:07