Setari Cookie-uri

Cum imi pot recuceri ex-ul?

De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-04-27 19:12:25[quote name=
Nu , nu e bolnav psihic e doar beat mort. shit happen`



Da,am realizat aceasta ,dupa o atenta analiza facuta asupra imaginii respective!!! Bietul de el,la ce poate duce consumul excesiv de alcool!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Aprilie 2013 19:15
On topic / De ce sa-l "recuceresti" draguta, doar asa ca de cand i-ai dat tu papucii si te-ai compromis sa-l mai primesti in patul tau din cand in cand el si-a gasit alta si tie ti s-a terfelit mandria ? Ce s-au terminat barbatii ???
Roua_Deraway
Postat pe 27 Aprilie 2013 19:15
mi s-a terfelit si mandrie si tot. nu s-au terminat barbatii, dar cand iubesti nu te mai uiti in alta parte. pe el il vad ca pe un zeu :)) dar bine, daca imi mai iau multe bobarnace, mi-e sa nu ma distrug total :/
C_Florentina
Postat pe 27 Aprilie 2013 19:37
De la: C_Florentina, la data 2013-04-27 19:37:06mi s-a terfelit si mandrie si tot. nu s-au terminat barbatii, dar cand iubesti nu te mai uiti in alta parte. pe el il vad ca pe un zeu :)) dar bine, daca imi mai iau multe bobarnace, mi-e sa nu ma distrug total :/

Ofera-i-te ofranda . Eventual .
life_coaching
Postat pe 27 Aprilie 2013 19:39
De la: C_Florentina, la data 2013-04-27 19:37:06mi s-a terfelit si mandrie si tot. nu s-au terminat barbatii, dar cand iubesti nu te mai uiti in alta parte. pe el il vad ca pe un zeu :)) dar bine, daca imi mai iau multe bobarnace, mi-e sa nu ma distrug total :/



Cred ca ti-ar trebui cateva palme sanatoase,fara ofensa,ti le poti da singura,nu astepta sa primesti bobarnace de la altii!!!!Draga mea,iubirea poate fi un joc plin de frumusete,dar numai cand cei doi il traiesc cu adevarat,nu cu rataciri de tot felul!!!!!Ridica-te,nu te mai juca in tarana,cauta limpezimea,nu negura,caci aceasta iti va lua vederea!!!!In cazul tau,lasa inima si pune ratiunea in circuit!!!!
kudika_15804
Postat pe 27 Aprilie 2013 19:41
eu stiu ca daca arunci un lucru care nu-ti mai este folositor,este interzis sa-l mai iei inapoi
Titanika
Postat pe 27 Aprilie 2013 20:19
nici macar de dragul de al privi in vitrine!!!
Titanika
Postat pe 27 Aprilie 2013 20:31
De la: C_Florentina, la data 2013-04-27 19:37:06mi s-a terfelit si mandrie si tot. nu s-au terminat barbatii, dar cand iubesti nu te mai uiti in alta parte. pe el il vad ca pe un zeu :)) dar bine, daca imi mai iau multe bobarnace, mi-e sa nu ma distrug total :/

Zeu?
rondina
Postat pe 27 Aprilie 2013 20:57
De la: C_Florentina, la data 2013-04-27 17:41:20

eu mi-am postat problema aici, in cazul in care apare o idee stralucita cu care sunt de acord si pe care o pot urma, nu ma iau dupa unul si altul doar de dragul de a o face.
ah, nu stiam ca conteaza si facultatea in problemele amoroase :))

tu tot n-ai inteles ca nu exista retete ale fericirii...sau de recuperare a iubitilor????...fiecare dintre noi avem experientele noastre mai bune si mai putin bune in spate, dar n-or sa se potriveasca niciodata cu ale tale!
nu, nu conteaza facultatea in problemele tale amoroase, dar te ajuta/sau nu, sa-ti faci un viitor...si te ajuta sa fii/sau nu, independenta in orice relatie ai avea de acum incolo!
MissDarine
Postat pe 27 Aprilie 2013 21:06
De la: C_Florentina, la data 2013-04-27 13:37:12OK. Va cer ajutorul intr-o situatie foarte complicata si dureroasa pentru mine. Sa incep cu inceputul. Am avut o relatie frumoasa de 6 ani, cu M., insa in noiembrie anul trecut am decis ca noi sa ne despartim, eu am fost cea care luase initiativa. Motivul despartirii a fost din cauza ca ma simteam nefericita langa acea persoana, si ma aflam deja intr-o depresie care ma distrugea pur si simplu timp de un an. Am vrut sa schimb ceva la viata mea, sa nu mai imi doresc sa-mi pun capat zilelor. Asa ca m-am despartit de el. A fost foarte dureroasa despartirea, atat pentru el, cat si pentru mine, dar a fost o gura de aer proaspat pentru prima oara in anul acela. Tin sa reamintesc ca in momentul despartirii, nu mai simteam iubire pentru el, insa totusi tineam la el. Au trecut totusi 5 luni de la despartirea noastra, timp in care mi-am revenit si eu dupa depresie, si el, dupa despartire. In tot timpul asta am tinut legatura zilnic, si ne vorbeam, ne sarutam, faceam sex, el incercand sa ma recucereasca si sa ma faca fericita prin orice mijloc gasea, iar treptat, am inceput sa-i raspund iar la sentimente. Incepusem sa ma reindragostesc de el, fara ca nici eu sa stiu. Insa acum o luna am realizat ca inca il iubesc nespus de mult. Ce m-a facut sa realizez, este faptul ca la sfarsitul lui martie, intr-o zi, dupa ce am facut amor, mi-a spus ca n-ar mai vrea sa continuam, si sa fim doar prieteni, ca nu ma mai iubeste, dar doar tine la mine. Tin sa adaug ca in timpul asta el a mai iesit si cu prietenii, nimic rau in asta, dar o anumita pustoaica de 15 ani i-a atras atentia, chit ca este mai mica decat el cu 8 ani. In ziua aia am crezut ca va cadea cerul pe mine, cand mi-a povestit. Iar din ziua aia am incercat aproape orice sa-l am inapoi, sa ne impacam, desi el nu si-ar mai dori o relatie cu mine. Am facut aproape tot ce a facut si el ca sa ma recucereasca, am incercat sa-l fac fericit. Insa recent, mi-a spus sa incetez, fiindca il sufoc. Stiu sigur ca inca mai tine la mine, fiindca nu saruta nicio alta fata, si nici nu face amor cu altcineva. Doar pe mine, si doar in privat. In public insa se comporta total diferit, este foarte distant fata de mine. Acum, cat inca stiu ca exista o eventuala impacare, mi-as dori sa stiu cum fac sa-l recuceresc, sa se intoarca la mine? Am nevoie de un plan bine pus la punct, sau macar niste idei care sigur vor da roade. Va rog, ajutor!


Am sa-ti spun doar atat: dragoste cu de-a sila nu se poate.
kudika_32792
Postat pe 29 Aprilie 2013 08:17
De la: kudika_23018, la data 2013-04-27 14:18:19Citez:""o buna amica spunea;""femeile sunt proaste"""....sunt sigura ca citatul a-ti apartine ..femeia din tine nu se poate abtine sa nu iasa la suprafata gay convins...singurul bou de pe acest site esti tu


kudika_32792
Postat pe 29 Aprilie 2013 08:19
De la: C_Florentina, la data 2013-04-27 14:58:19Fiindca atunci cand ne-am despartit, am decis sa ramanem in continuare prietenii cei mai buni, and with benefits. Ceea ce vreau eu ca voi sa intelegi este ca cer ajutorul de a-l recuceri acum, cat nu este prea tarziu. Stiu ca el inca mai are sentimente pentru mine, mi le-a spus si mi-a si dovedit. Insa ii e frica sa se mai arunce intr-o relatie cu mine, de teama de a nu fi iar ranit. A zis ca nu neaga o eventuala impacare, insa daca se va intampla asta, vrea sa mearga pana la capat (adica casatorie, copii). Sta cu frica de a mai trece iar prin despartire. Chiar daca acum nu i-as mai da drumul niciodata, nici nu m-as mai putea gandi la o alta despartire, alta decat moartea (doamne fereste). De cand ne-am despartit am incercat sa-mi imbunatatesc viata si felul de a fi. De a ma simti iar frumoasa si sa ma aranjez in special pentru el. Tin sa precizez ca in ultimul an mai ales, amandoi am pus pe noi 20 de kg in plus, iar de cand ne-am despartit, am slabit amandoi foarte mult, din cauza stresului prin care inca trecem. E momentul sa actionez acum, cat inca nu se va indeparta de mine si ma va da uitarii. De aceea va cer sfatul, nu reprosuri. Stiu ca undeva am gresit, si de aceea se comporta distant cu mine. Ba chiar a inceput sa se uite dupa femei (poze si la 2 pasi de noi) si sa le admire de fata cu mine. Iar eu mai am de luptat si cu faptul ca o pustoaica de 15 ani se tine dupa el si incearca sa-mi faca mie in ciuda, sunandu-l si trimitandui mesaje de amor, incercand tot mai mult sa-si infiga ghearele in el. Stiu fiindca mi s-a confesat cum se comporta fata aia cu el si cum a incercat sa-l sarute. Din cate am observat, lui ii place genul asta de atentie, de aceea o lasa in continuare sa faca ce vrea. Si mi-a si spus ca si el e liber sa faca ce doreste, si sa nu-l mai sufoc, sa nu-l mai torturez cu plansete, sa nu-i mai cer explicatii pentru ceea ce face. Ba chiar mi-a si spus sa ies si cu altii in oras, desi stie foarte sigur ca eu nu sunt genul asta de fata. Nu vreau sa-l las nici in pace, de teama de a nu se indragosti de o alta fata, desi mintea imi spune un lucru, iar inima alt lucru. Nu stiu ce altceva sa mai fac, spuneti-mi voi.


Omul ti-a spus clar ca-l sufoci, ca vrea sa va despartiti etc. Inteleg, ca tii la el, dar totusi, de ce sa te umilesti si sa tragi cu dintii de el, daca el nu te mai vrea?

Tu chiar crezi ca meriti un tip care nu te mai iubeste, de te lupti atat pentru el?
kudika_32792
Postat pe 29 Aprilie 2013 08:25
De la: life_coaching, la data 2013-04-27 15:01:40
De la: kudika_23018, la data 2013-04-27 14:59:19Melodia te caracterizeaza ;e propriul tau "portret"

De la: kudika_32792, la data 2013-04-16 19:17:21Sictir, mincinoasa ordinara! Mars de aici!


Acum ma vezi in toate persoanele care te critica?

Obsedat mai esti!
kudika_32792
Postat pe 29 Aprilie 2013 08:27
Pentru fata care a initiat topicul: de ce incerci cu tot dinadinsul sa manipulezi oamenii, in speta pe fostul tau iubit? Chiar intr-atat de mandra si aroganta esti, incat vrei intotdeauna sa castigi sau sa ai ultimul cuvant, indiferent cu ce pret? Stii ce denota o astfel de atitudine? Nesiguranta de sine.
kudika_32792
Postat pe 29 Aprilie 2013 08:33
De la: C_Florentina, la data 2013-04-27 17:56:34sunt studenta, da, insa nu ai inteles ceea ce am spus. nu sper sa-mi gasesc pe net solutia tuturor problemelor, ci doar am sperat sa aflu parerea altor persoane, in legatura cu problema mea. nu e nimic rau in a ma consulta si cu altcineva.
Calea iubirii de ar fi sa o iau, mi-e ca voi cadea din nou in plansete si milogeli, daca fac ce-mi spune inima. asta am facut pana acum si mai mult s-a indepartat. de curand am ales sa nu mai fiu asa, sa iau boul de coarne si sa fiu indiferenta cu el. ca ma folosesc si de alte trucuri sa-i arat chestia asta, asta e alta poveste. doar sunt femeie. toate femeile se folosesc de trucuri la un moment dat al vietii, chit ca e vorba de machiaje sau un nou look, tot ce se intampla pentru o schimbare in bine, e nevoie de asa ceva. nu vreau sa fiu judecata gresit pentru actiunile mele, stiu foarte bine ce am facut, insa nu sunt singura de cum sa actionez mai departe, fiindca n-am mai fost niciodata in situatia asta.


Ce-ar fi daca ai lasa totul, ma refer la viata, sa decurga de la sine, si nu ti-ai mai bate capul cu planuri si tertipuri ca totul sa decurga dupa cum vrei tu?
kudika_32792
Postat pe 29 Aprilie 2013 09:29
jos pãlãria în faþa sinceritãþii dumneavoastrã, domnule !
contessyna
Postat pe 29 Aprilie 2013 10:05
De la: life_coaching, la data 2013-04-27 14:04:17Ajutor ? DA . Dar nu in sensul in care ... iti imaginezi tu ca s-ar putea .
1 .Sunt barbat . Deci , ca si domnul tau , avem cam aceleasi ... apucaturi . Ne straduim , noi , barbatii , sa va "cucerim" . Aiureeeeaaaa . Nu noi va cucerim . Voi stiti dinaintea noastra . Daaarrrr , va place sa ne lasati sa ne imaginam cum ca ... noi o facem . De fapt , va lasati rasfatate . Muuult . Uneori , cu mult mai mult decat trebuie . Apoi , cand vedeti ca va facem pe plac , in mintea voastra , va imaginati ca asta va dura la infinit . Gresit . asa cum , multe femei , dupa ce se duc la altar cu un handralau , se neglijeaza nepermis de mult . Doar pentru ca ... sunt sigure ca EL , este al lor . Ba chiar mai si fantasmeaza unele , ca el nu le va vedea decat pe ele si ca nu va avea erectii decat la vederea suncilor atarnande ale lor . Revenind , asa cum voi va schimbati , tot la fel si noi . Da , nu mai suntem atat de atenti , nu va mai facem pe plac , mereu . Si asta , in mintea voastra , echivaleaza cu un dezastru . Ca si cand v-am lua ceva ce va apartine cu CF(carte funciara) . Si atunci , nemultumite , apelati la "intuitie" . Porcul ... precis are o alta . Si in loc sa va reinventati , sau macar sa incercati sa reveniti la formele initiale , aveti tendinta de a ne sufoca . De fapt , nu faceti nimic altceva decat sa ne indepartati . Tot mai mult . Va razbunati , si ... ne dati papucii . Mare branza . Satui de pupat usi trnatite in nas , ne indreptam catre o alta . Dar asa cum noi , nu va constientizam adevarata valoare decat dupa ce va pierdem , tot la fel se intampla si cu voi . Si asta doare .
-in particoler , ca sa nu te doara , precum si in virtutea obisnuitei , ai acceptat sa te culci , in continuare cu el .
2 Cand atentia lui se indreapta catre alta , suferiti . Pentru ca , again , fantasmati ca sufletul acelui om , v-ar apartine . Doar inainte de criza , va spus ca va iubeste . Da , atunci va iubea . Azi insa .... ca si in cazul tau , apare una mai juna . Are pielea mai catifelata , sanii mai tari , si poate ca oralitatea ei este mai desavarsita decat toata experienta ta . Dar ... nu vreti sa acceptati . Si atunci va puneti in situatii penibile . Ajungeti sa "sufocati" . Asta , ca si prezenta unei alteia ... ne face sa fim reci si seci . Hai ... pa . NU vrem sa va intersectati , caci stim ce iese de obicei . Si , da , noua , nu ne plac scandalurile . Nu ne hranim din ele .
3. O buna amica spunea : "femeile sunt proaste" . Pentru ca asteptati ca Boul sa va intuiasca nevoile.Nuuuuuu!!! Ati fost invatate sa nu cereti. Si ganditi cam asa : el trebuie sa ma simta ,ce , nu vede ca-s nefericita?? Nu. Boul nu vede. Lui daca-i spui ca e bine, la el inseamna bine si atat.Nu-i ca voi sa vada “nuantele”:-Ce ai?Voi:nimic.Ok.Asta inseamna ca sunteti bine,nu?Dar nu,voi nu sunteti bine.Voi vreti flori,bomboane,vreti sa stie exact cand sa v-o traga “cu sentiment” si cand sa nu va menajeze,sa stie de ce sunteti ciufute si de ce raspundeti monosilabic.
//Ei bine,asta se va intampla la pastele cailor.//Dar nu-i nimic.Sunteti perseverente si continuati.Sa sperati ca boul intr-o zi vede asta.Ca deh,in mintea voastra daca boul o face fara sa i se ceara inseamna ca va iubeste mai mult decat daca voi l-ati pune s-o faca.
Raceala lui , exact asta spune .
PA . Ura si ... la gara . Pana si capitolul friends with benefits , e istorie . Asa ca ...
ori suferi in tacere si incerci sa gasesti un alt moment prielnic ... ori te intrebi :
-Cand va trece zburatorul prin sufrageria mea ?
Sau .... vezi tu ce poti face .



jos pãlãria în faþa sinceritãþii dumneavoastrã, domnule !
contessyna
Postat pe 29 Aprilie 2013 10:06
De obicei, apreciezi pe cineva cand nu il mai ai!
Parerea mea este ca indiferent de cat de mult il iubesti acum, fiecare trebuie sa-si vada de drum, oricat de dureros este procesul.
Nu il mai lasa sa te foloseasca si incearca sa treci peste. Iesi cu prietenii mai des, la date cu alti baieti, o sa intelegi ca nu ai nevoie de el sa respiri, cum simti acum!
Take care :)
kudika_34358
Postat pe 29 Aprilie 2013 12:55
De la: contessyna, la data 2013-04-29 10:06:48


jos pãlãria în faþa sinceritãþii dumneavoastrã, domnule !

Poti miza deplin ca asa va fi mareu . Urasc tot ce deriva din ipocrizie .
life_coaching
Postat pe 29 Aprilie 2013 13:02
De la: life_coaching, la data 2013-04-29 13:02:41
De la: contessyna, la data 2013-04-29 10:06:48


jos pãlãria în faþa sinceritãþii dumneavoastrã, domnule !

Poti miza deplin ca asa va fi mareu . Urasc tot ce deriva din ipocrizie .




hmmmmm......
contessyna
Postat pe 29 Aprilie 2013 21:55
on topic : cu chilotii minune de la durex
fundawear
Roua_Deraway
Postat pe 29 Aprilie 2013 21:59
De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-04-29 21:59:08on topic : cu chilotii minune de la durex
fundawear
gandim la fel ...
life_coaching
Postat pe 29 Aprilie 2013 22:03
De la: life_coaching, la data 2013-04-29 22:03:24
De la: Roua_Lindqvist, la data 2013-04-29 21:59:08on topic : cu chilotii minune de la durex
fundawear
gandim la fel ...



mno... pai doar nu-i prima data
Roua_Deraway
Postat pe 29 Aprilie 2013 22:05
De la: C_Florentina, la data 2013-04-27 19:37:06mi s-a terfelit si mandrie si tot. nu s-au terminat barbatii, dar cand iubesti nu te mai uiti in alta parte. pe el il vad ca pe un zeu :)) dar bine, daca imi mai iau multe bobarnace, mi-e sa nu ma distrug total :/




prea multe lamentãri, prea multe confesiuni unor strãini, prea puþinã luciditate... nici un om nu-i de neînlocuit... nu cãuta sã înþelegi acum, cu timpul multe se vor limpezi....rãbdare ºi iertare, multã iertare... asta-i tot....
contessyna
Postat pe 29 Aprilie 2013 22:12
draga mea,am trecut prin asta,stiu cum e,dar singurul lucru care a functionat a fost prin a face totul sa-i arat ca si alti barbati exista,sa fie gelos,sa-l refuzi cand vrea sa vina la tine,sa fii mai absenta cant vorbeste cu tine,mereu nu ai timp,nu esti disponibila ai alceva de facut,etc.Daca continui sa-i sufli in fund,nu reusesti decat sa-l indepartezi,asculta sfatul meu,Chiar de nu-ti vine usor,trateazal cu indiferenta si ai sa vezi cu adevarat daca te mai vrea s-au nu,iar daca nu musca,atunci nu are rost sa te mai strofoci,intelegi???noi aici gresim cand iubim,facem mult prea mult pentru a nu-l pierde si de fapt ne dam cu dreptul in stangul,da-i posibilitatea sa vada ca si alti barbati te plac si te vor,nu exista doar el pe pamant,nu fi acasa cand el vrea sa vina,aeti in oras cu niste prieteni,si tot asa pana cand se v-a trezi ,si se va trezi daca m are ceva pentru tine,de nu,lasa-l sa plece,si alte mame au baieti frumosi""mult noroc.
schnuffi
Postat pe 19 Mai 2013 07:29
Din pacate, ai dreptate in tot ceea ce ai scris in ambele postari, chiar daca unele doamne te-au blamat. Cred ca toate femeile ar trebui sa citeasca, cartea De ce femeile se uita in oglinda si barbatii la televizor. Ar intelege ca noi suntem total diferite de ei si le-ar intelege comportamentul.Eu am citit-o tot dupa o despartire foarte dureroasa pentru mine si am inteles cat de mult am gresit iar lui nici macar nu pot sa-i reprosez nimic. Nu stiu de ce noi credem ca intotdeauna avem dreptate. Si fetita asta de 23 de ani trebuie sa-si invete lectia pentru ca altfel va primi mereu acelasi lucru pana va invata. Cu ce ai gresit? Pai, pe langa faptul ca ar fi trebuit sa te analizezi si sa-ti dai seama singura, iti spun ca ai gresit cu tot ce ai facut. Cand erati impreuna tu erai "depresiva, nefericita"(imi dau seama ce comportare aveai fata de el in starea ta, nimic placut)apoi i-ai dat papucii,cand el te iubea si a suferit, dupa asta ai acceptat sa faci sex cu el dar fara responsabilitati, doar ca prieteni, iar acum cand nu mai sunteti impreuna, plangi, ii faci reprosuri si esti tot suparata. In plus, el nu mai are incredere ca n-ai sa procedezi la fel in viitor. Cine ar vrea o astfel de relatie? Barbatii vor de la o reletie liniste, armonie,o femeie frumoasa,mereu aranjata, cre sa ii inteleaga,sa ii iubeasca sa fie oaza lor de liniste la care sa se intoarca cu placere. Tu i-ai oferit asa ceva vreodata? ma indoiesc.Deci,nu-ti mai plange de mila si nu ne mai intreba pe noi unde ai gresit ci schimba-te radical, arata-i ca poti fi si altfel,ca poti sa-i oferi ceea ce isi doreste, radeti impreune de povestile cu pustoaica de 15 ani,nu-i mai reprosa nimic, nu mai faceti sex, fa-l sa te doreasca din nou,comporta-te exact ca o simpla prietena si poate se va reanrdagosti din nou de tine. Si apropo,cand vorbim de sentimente, nu iti trebuie un plan, inimii nu-i pasa de planurile tale. Succes
kudika_29184
Postat pe 19 Mai 2013 07:47
Buna dimineata! multa dreptate ai in tot ce ai scris si este adevarat la cum gandim : el ar trebui sa isi dea seama de ce (am) avem nevoie noi (eu) "gresit" si ai dreptate aici.
toader.daciana@yahoo.com
Postat pe 19 Mai 2013 08:44
toader.daciana@yahoo.com
Postat pe 19 Mai 2013 08:47
De la: C_Florentina, la data 2013-04-27 17:56:34sunt studenta, da, insa nu ai inteles ceea ce am spus. nu sper sa-mi gasesc pe net solutia tuturor problemelor, ci doar am sperat sa aflu parerea altor persoane, in legatura cu problema mea. nu e nimic rau in a ma consulta si cu altcineva.
Calea iubirii de ar fi sa o iau, mi-e ca voi cadea din nou in plansete si milogeli, daca fac ce-mi spune inima. asta am facut pana acum si mai mult s-a indepartat. de curand am ales sa nu mai fiu asa, sa iau boul de coarne si sa fiu indiferenta cu el. ca ma folosesc si de alte trucuri sa-i arat chestia asta, asta e alta poveste. doar sunt femeie. toate femeile se folosesc de trucuri la un moment dat al vietii, chit ca e vorba de machiaje sau un nou look, tot ce se intampla pentru o schimbare in bine, e nevoie de asa ceva. nu vreau sa fiu judecata gresit pentru actiunile mele, stiu foarte bine ce am facut, insa nu sunt singura de cum sa actionez mai departe, fiindca n-am mai fost niciodata in situatia asta.


Se vede de la o posta ca esti studenta, dupa cum te exprimi. Pararea mea e ca daca s-a uitat dupa una de 15 ani(un copil, o fetita abia pubera), nu te merita. DAR daca tu il vrei asa de mult inapoi, vezi-ti de viata ta. Preocupa-te de tine, relaxeaza-te, fi fericita, implica-te in ceva ce iti aduce satisfactie. O persoana fericita straluceste si ii atrage pe ceilalti ca un magnet. Bafta!
Content_Manager
Postat pe 19 Mai 2013 09:44
Mda, inca o prejudecata ieftina...
kudika_32792
Postat pe 19 Mai 2013 09:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Inima mea imi spune ca am pierdut iubirea vietii 26 De la: kudika516100 20 Aprilie 2012 21:59
comportament ciudat 29 De la: cleoafrica 25 Iunie 2009 16:21
Imi place de el dar nu stiu cum sa ii spun. 6 De la: vitamina_c 22 Februarie 2011 12:00
de ce se poarta asa? 32 De la: kudika092976 12 Decembrie 2010 11:06
il vreau inapoi.... 48 De la: Elyaa 19 Iunie 2011 19:15