Setari Cookie-uri

relatia cu un barbat divortat si cu un copil dar locuind in aceeasi casa cu fosta

dragele mele nu am mai intrat de mult pe aici sa va povestesc cum a mai decurs relatia mea.
de fapt este totul ca la inceput nu a fost schimbat nimic din punctul lui de vedere adica: munca la cabinet pana seara tarziu, se duce acasa la el in fiecare seara daca se poate sa vina la mine acasa bine daca nu nu ,sau ne vedem in la sfarsit de saptamana, cam astea sunt.
vorbiti cu mine va rog, sigur va amintiti de povestea mea, cei cu care am vb si mi-ati dat sfaturi, va rog!
forester
Postat pe 1 Iunie 2013 09:11
De la: forester, la data 2013-06-01 09:11:31dragele mele nu am mai intrat de mult pe aici sa va povestesc cum a mai decurs relatia mea.
de fapt este totul ca la inceput nu a fost schimbat nimic din punctul lui de vedere adica: munca la cabinet pana seara tarziu, se duce acasa la el in fiecare seara daca se poate sa vina la mine acasa bine daca nu nu ,sau ne vedem in la sfarsit de saptamana, cam astea sunt.
vorbiti cu mine va rog, sigur va amintiti de povestea mea, cei cu care am vb si mi-ati dat sfaturi, va rog!


Este greu nu doar pentru tine ci si pentru el si familia lui. Inteleg ca va iubiti dar de ce nu clarificati o data pentru totdeauna?
Sotiei banuiesc ca nu ii e tocmai usor sa inghita minciunile sotului cand vine la tine. Sunt barbat , dar poate sunt eu mai romantic cine stie . Sa stiu ca trebuie sa inventez o mie si una de minciuni doar ca sa am parte de seks ?!Dar ma rog , voi va stiti povestea mai bine.
Cavalerul_maltez
Postat pe 1 Iunie 2013 12:12
De ce nu ai accesat vechiul topic pe care l-ai deschis prima data?! Este greu sa ne amintim toate detaliile tuturor povestilor de viata deschise aici pe Forum...dar din cate imi amintesc, parca era divortat de sotie, au fac confuzie!
rondina
Postat pe 1 Iunie 2013 12:17
nu dragule nu inventeaza minciuni pentru ca sunt divortati iar fosta are si ea o relatie deci fiecare vine si pleaca ceva in genul asta
nu stiu de ce nu clarificam, mai vrea timp , timp nu stiu ce sa faca cu el, sa ma minta in continuare ca vom ave orelatie normala sau asta este doar in mintea lui, de fapt el nu mai vrea un copil aum si nici o casatorie si eu ce fac??? ma amgesc singura.............?
nu stiu ce sa fac, el imi spune ca ma iubeste dar cred ca sunt vorbe doar nu stiu ce sa mai cred, nu ma suna, nu ma cauta decat cand are nevoie de ce? stiti voi ce.............!
forester
Postat pe 1 Iunie 2013 12:20
nu mai stiu sa ajung acolo
forester
Postat pe 1 Iunie 2013 12:20
De la: forester, la data 2013-06-01 12:20:18nu dragule nu inventeaza minciuni pentru ca sunt divortati iar fosta are si ea o relatie deci fiecare vine si pleaca ceva in genul asta
nu stiu de ce nu clarificam, mai vrea timp , timp nu stiu ce sa faca cu el, sa ma minta in continuare ca vom ave orelatie normala sau asta este doar in mintea lui, de fapt el nu mai vrea un copil aum si nici o casatorie si eu ce fac??? ma amgesc singura.............?
nu stiu ce sa fac, el imi spune ca ma iubeste dar cred ca sunt vorbe doar nu stiu ce sa mai cred, nu ma suna, nu ma cauta decat cand are nevoie de ce? stiti voi ce.............!

Stii si tu de ce, dar iti este greu sa recunosti ca nu te iubeste deloc si nu insemni catusi de putin pentru el! Te multumesti cu rolul de "manta de vreme rea" ?! Eu m-as simti umilita in aceasta postura, respecta-te mai mult si cere mai multe de viata, nu numai rolul de amanta in zilele ploioase!
rondina
Postat pe 1 Iunie 2013 12:26
iertati-ma dac sunt insistenta in sfaturi si pareri,dar ma simt asa de singura si trista,cred ca sunt un caracter mai slab.
forester
Postat pe 1 Iunie 2013 12:28
De la: forester, la data 2013-06-01 12:20:50nu mai stiu sa ajung acolo

Pastreaza link-ul acestui nou topic http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/57311/relatia-cu-un-barbat-divortat-si-cu-un-copil-dar-locuind-in-aceeasi-casa-cu-fosta.html#post-1808580
in Drafts !!!
rondina
Postat pe 1 Iunie 2013 12:28
cred ca ai dreptate rondina, dar eu tin la el......... nu stiu ce sa mai cred oare asta sunt?
forester
Postat pe 1 Iunie 2013 12:30
De la: forester, la data 2013-06-01 12:28:45iertati-ma dac sunt insistenta in sfaturi si pareri,dar ma simt asa de singura si trista,cred ca sunt un caracter mai slab.

Vrei sfatul meu? Da-l dreaqu' de ciudat egoist si nesimtitor! Ce naiba e cu tine, s-au sfarsit toti barbatii, incearca si imprieteneste-te cu altcineva, iesi in oras, ocupa-ti timpul cu hobby-uri, iar la el nu te mai gandi deloc! Autosugestioneaza-te si aminteste-ti ce reprezinti tu pentru el! Tu nu ai mandrie chiar deloc? Schimba-ti nr de telefon si inchide acest capitol bolnavicios din viata ta, te tine in loc si-ti pierzi timp pretios din viata ta!
rondina
Postat pe 1 Iunie 2013 12:34
De la: forester, la data 2013-06-01 12:30:28cred ca ai dreptate rondina, dar eu tin la el......... nu stiu ce sa mai cred oare asta sunt?

Maaaaaaaaai...nu cumva asta te intretine pentru ca tu nu ai serviciu?!
rondina
Postat pe 1 Iunie 2013 12:35
in nici un caz, am un servici stabil la stat si nu depind de nimeni sub nici o forma
dar o sa detaliez sa va readuc aminte povestea mea
va multumes de raspunsuri
forester
Postat pe 1 Iunie 2013 13:05
Stai linistita cu rabdare va iesi si soarele si-ti va bate in geam!
Titanika
Postat pe 1 Iunie 2013 13:17
De la: rondina, la data 2013-06-01 12:34:14
De la: forester, la data 2013-06-01 12:28:45iertati-ma dac sunt insistenta in sfaturi si pareri,dar ma simt asa de singura si trista,cred ca sunt un caracter mai slab.

Vrei sfatul meu? Da-l dreaqu' de ciudat egoist si nesimtitor! Ce naiba e cu tine, s-au sfarsit toti barbatii, incearca si imprieteneste-te cu altcineva, iesi in oras, ocupa-ti timpul cu hobby-uri, iar la el nu te mai gandi deloc! Autosugestioneaza-te si aminteste-ti ce reprezinti tu pentru el! Tu nu ai mandrie chiar deloc? Schimba-ti nr de telefon si inchide acest capitol bolnavicios din viata ta, te tine in loc si-ti pierzi timp pretios din viata ta!

Daca isi va gasi alt prieten sunt sigura ce cel precedent isi va da seama ca va pierde ce a avut mai bun si se va intoarce la ea!
Titanika
Postat pe 1 Iunie 2013 13:20
Cine te iubeste te cauta si cine nu,doar te foloseste.Vine la tine doar cand are chef de "tavaleala"pentru-ca tu asta insemni pentru el.Oare nu iti este clar,cat de orba poti fi sa nu vezi cum se foloseste de tine?
Te complaci prea mult in loc sa iei taurul de coarne.Ori alba ,ori neagra ce D-zeu esti femeie sau ce esti??
criszoe
Postat pe 1 Iunie 2013 13:45
multumesc de raspunsuri dragele mele, sunt itr-o depresie totala, am si lucrat zilele aceste si nua amavut inp sa raspund.
sa recapitulz el un om pe cre l-am cunoscurt din nu stiu ce motive , l-am cunoscut poate din nat=ura meseriei sau natura suferintei dar sa trecem pestea ssta,pur si simplu ne-am v azut cu ceva timp in urma aprox un an si a fost ceva asa o chimie nustiu cim sa o explic sa nu credeti ca sunt to boschetara sau ceva de genu asta, si am inceput o relatie daca se poate numi sa eu tocmai iesisem dintr-0 relatie la momentul respectiv,si cum au evoluat lucrulile in nici unsene sau fel, proasta nu sunt sa nu aveti impresia asta, dar cred ca m-am indragostit dar nu e cel mai fff barbat dar nu am alta explicatie si ca atre am continuat dar cum ne intanlema pur si simpku nu faceam altceva decat sex desi eu am relatat de la inceput ce vreau si el a cerut tot timpul timp sa ii dau timp.
espre el: este divortat de un an cu un copil de 13 ani cxare loc in aceeasi casa cu fosta si cred ca impatt totul asa banui ea are un coafor si el este neamt de origini nascut in zodia pesti are un cabinet medical si de dimineata pana seara acolo sta, si cu asta am zis tot.
la inceputul relatiei sa exprimat ca nu se poate trai din salariul pe care il am si mai trebuie sa fac ceva, sa muncesc suplimentar sau eventual sa fac o afacereetc.
cu asta am spus tot, si nuspun ca tot timpul inmesaje spune ca ma iubeste aiurea vorbe de adormit copii, nua ma spus ca eu am 33 de ani iar el 49 iar fosta 37 ani!trageti concluzii!
forester
Postat pe 3 Iunie 2013 19:36
Ce cocluzie sa tragegm decat ca, in comparatie cu tine este doar un un bosorog bashinos si egoist! Bleeeeah !
rondina
Postat pe 3 Iunie 2013 19:40
De la: rondina, la data 2013-06-03 19:40:59Ce cocluzie sa tragegm decat ca, in comparatie cu tine este doar un un bosorog bashinos si egoist! Bleeeeah !

Rondi,un barbat la 49 de ani nu este batran!!!
Doar ca nu se potrivesc ei doi la varsta si poate are dnul alte ganduri sau planuri
Titanika
Postat pe 3 Iunie 2013 20:02
Din ziarul Adevarul citire:

Amanþii au talent

Te iubesc”, a mormãit el, abia trezit din mahmurealã. I-am rãspuns „aºijderea”, dar deoarece sforãia intens, n-a auzit aceastã importantã precizare. Slavã Domnului! Urechea i se legãna în adierea tâmpeniei. Avea un talent remarcabil de a se trezi, de a trãncãni ºi de a adormi la loc în zece secunde, mã mir cã nu e în Guinness Book pentru fiziologie avansatã.- Aº vrea sã avem o viaþã împreunã! - zise el, scãrpinându-se în locul acela.

- Ce pãrere are nevastã-ta despre acest micuþ amãnunt? – zisei eu, nescãrpinându-mã nicãieri.

- Nu i-am spus, dar îi spun curând, ai sã vezi. Adicã n-ai sã vezi, dar am sã-þi povestesc.

- Cât de curând, iubi tembel?

- Când terminã copiii mei liceul, ca sã-mi iau de-o grijã, dragã.

- Un copil de-al tãu are 5 ani ºi alt copil de-al tãu are 8 ani, deci dacã nu cumva te referi la niºte copii din flori, fãcuþi prin cartier acum 17 ani, e cam naºpa.

- Ai ºi tu puþinticã rãbdare, cã dragostea noastrã este, nu-i aºa, eternã. Nu crapã cu una, cu douã.

Existã o instituþie e amantlâcului. Acum mulþi ani, am crezut un cretin care-mi spunea mereu cã mã iubeºte atât de mult, încât ar fi în stare de orice, cu excepþia divorþului ºi-a sinceritãþii, astea erau ceva atroce, i se pungea stomacul numai când auzea despre ele.
Nu orice pãmpãlãu poate fi amant. Nu orice bleandã poate fi amantã. Pentru a ocupa o asemenea funcþie, trebuie sã ai un zvâc, sã ai tupeu, sã ºtii sã minþi coerent. Odatã, demult, când eram micã ºi proastã, iubitul meu încã însurat (”din greºealã”, cum lãtra el) a rãspuns la telefon, era la mine ºi-l sunase nevastã-sa. Aia l-a întrebat unde e, normal, altceva nu-i trecea prin cap sã întrebe. El a rãspuns ca un bou ”la hipermarket, pufi” (fi-þi-ar Pufi a dracului). Nevasta l-a uºuit la raftul cu brânzeturi, voia sã ºtie cât mai e Fãgãraºu´. Ãsta habar n-avea, eu nici atât, cã mãnânc numai prostii, nicidecum brânzã cu smântânã. A zis ”treiºpe lei”, la plesnealã, ºi tot la plesnealã a fost ºi creierul nevestei, era sã facã atac ischemic. Cu ultimele forþe, ea a gâjâit: ”Sper cã e o gãleatã de douã kile!”.

El n-a putut confirma cantitatea, se chircea încã dupã ce-i dãdusem eu un cot în ficat. A zis ”Da”, ca un ventriloc, deci trebuia ca, în drum spre consoartã, sã cumpere o gãleatã de maclavais lactat, altfel încasa un timid ºi romantic polonic în cap.

De ce bãrbaþii însuraþi simt nevoia sã necheze cã sunt atât de atât de atât de nefericiþi acasã? Bãi, reveniþi-vã-n simþiri, sunteþi tâmpiþi patentaþi. Hai sã ne unim nesimþirile, imoralitãþile ºi prostiile. Hai sã dãm mânã cu mânã, cei cu hachiþa românã. Vrajba rea din gaºcã piarã, piarã amanþii din þarã. Între noi sã nu mai fie decât ºnaps ºi bucurie.


http://adevarul.ro/life-style/dragoste-si-sex/amantii-talent-1_51a83571c7b855ff56427528/index.html
Cavalerul_maltez
Postat pe 3 Iunie 2013 22:03
De la: forester, la data 2013-06-03 19:36:36multumesc de raspunsuri dragele mele, sunt itr-o depresie totala, am si lucrat zilele aceste si nua amavut inp sa raspund.
sa recapitulz el un om pe cre l-am cunoscurt din nu stiu ce motive , l-am cunoscut poate din nat=ura meseriei sau natura suferintei dar sa trecem pestea ssta,pur si simplu ne-am v azut cu ceva timp in urma aprox un an si a fost ceva asa o chimie nustiu cim sa o explic sa nu credeti ca sunt to boschetara sau ceva de genu asta, si am inceput o relatie daca se poate numi sa eu tocmai iesisem dintr-0 relatie la momentul respectiv,si cum au evoluat lucrulile in nici unsene sau fel, proasta nu sunt sa nu aveti impresia asta, dar cred ca m-am indragostit dar nu e cel mai fff barbat dar nu am alta explicatie si ca atre am continuat dar cum ne intanlema pur si simpku nu faceam altceva decat sex desi eu am relatat de la inceput ce vreau si el a cerut tot timpul timp sa ii dau timp.
espre el: este divortat de un an cu un copil de 13 ani cxare loc in aceeasi casa cu fosta si cred ca impatt totul asa banui ea are un coafor si el este neamt de origini nascut in zodia pesti are un cabinet medical si de dimineata pana seara acolo sta, si cu asta am zis tot.
la inceputul relatiei sa exprimat ca nu se poate trai din salariul pe care il am si mai trebuie sa fac ceva, sa muncesc suplimentar sau eventual sa fac o afacereetc.
cu asta am spus tot, si nuspun ca tot timpul inmesaje spune ca ma iubeste aiurea vorbe de adormit copii, nua ma spus ca eu am 33 de ani iar el 49 iar fosta 37 ani!trageti concluzii!


Da, imi amintesc de povestea ta. Imi amintesc ca ti-am zis ca tipul asta e un tip materialist si daca vede in tine doar banii sau foloasele materiale pe care le-ar putea trage de pe urma ta, inseamna ca nu te iubeste.

Oricum mi se pare in continuare dubios faptul ca sta sub acelasi acoperis cu fosta sotie si copilul, in conditiile in care ei sunt divortati. Iar daca el este medic, inseamna ca el castiga nu bine, ci foarte bine, deci nu ar trebui sa fie o problema pentru el partajul si nici nu ar trebui sa se planga ca doar salariul pe care il castigi acum nu ar fi suficient, astfel incat tu ar trebui sa-ti iei un job extra.

Sa ma scuzi ca-ti spun, dar e ceva putred la mijloc in ceea ce-ti spune el. Nu m-ar mira sa fie genul de individ care traieste de fapt de pe urma femeilor.

Sper ca nu ti-a cerut bani vreodata, pentru ca vezi, domne, ar avea probleme cu vreo ruda, cu acel cabinet etc

Tu te-ai vazut vreodata cu acest individ fata-n fata?
kudika_32792
Postat pe 4 Iunie 2013 06:37
De la: forester, la data 2013-06-03 19:36:36multumesc de raspunsuri dragele mele, sunt itr-o depresie totala, am si lucrat zilele aceste si nua amavut inp sa raspund.
sa recapitulz el un om pe cre l-am cunoscurt din nu stiu ce motive , l-am cunoscut poate din nat=ura meseriei sau natura suferintei dar sa trecem pestea ssta,pur si simplu ne-am v azut cu ceva timp in urma aprox un an si a fost ceva asa o chimie nustiu cim sa o explic sa nu credeti ca sunt to boschetara sau ceva de genu asta, si am inceput o relatie daca se poate numi sa eu tocmai iesisem dintr-0 relatie la momentul respectiv,si cum au evoluat lucrulile in nici unsene sau fel, proasta nu sunt sa nu aveti impresia asta, dar cred ca m-am indragostit dar nu e cel mai fff barbat dar nu am alta explicatie si ca atre am continuat dar cum ne intanlema pur si simpku nu faceam altceva decat sex desi eu am relatat de la inceput ce vreau si el a cerut tot timpul timp sa ii dau timp.
espre el: este divortat de un an cu un copil de 13 ani cxare loc in aceeasi casa cu fosta si cred ca impatt totul asa banui ea are un coafor si el este neamt de origini nascut in zodia pesti are un cabinet medical si de dimineata pana seara acolo sta, si cu asta am zis tot.
la inceputul relatiei sa exprimat ca nu se poate trai din salariul pe care il am si mai trebuie sa fac ceva, sa muncesc suplimentar sau eventual sa fac o afacereetc.
cu asta am spus tot, si nuspun ca tot timpul inmesaje spune ca ma iubeste aiurea vorbe de adormit copii, nua ma spus ca eu am 33 de ani iar el 49 iar fosta 37 ani!trageti concluzii!



Fii convinsa da faptul ca acea concluzie ,amintita de tine,a fost trasa,de mine cel putin,nu mai amintesc de colegii mei!!!!

Draga mea,raspunsul meu este urmatorul:

Esti independenta din toate punctele de vedere???Daca rspunsul este afirmativ,sfatul meu este sa ramai astfel,tu nu ai nevoie de un barbat,doar pentru a face SEX,retine,nu DRAGOSTE!!!Atunci cand barbatul iubeste femeia, cauta sa fie cat mai mult timp cu ea,femeia iubita devine locul de odihna al partenerului ei,nu doar unul pasager,in functie de nivelul la care se afla excitarea adusa de hormonii incontrolabili!!!Faptul ca iti face declaratii de iubire nu trebuie sa-ti spuna ceva,caci cati barbati nu o fac????????Faptele,draga mea,nu cuvintele spuse,acestea,fara a fi exemplificate,devin scuze puerile!!!!

In plus de aceasta,domnul respectiv este obisnuit cu un anumit stil de viata,liber sa spunem,este intrat in rutina libertinajului adus de divortul de sotia sa!!!Nationalitatea detinuta nu il favorizeaza,intrucat germanii sunt oameni ,nu fara sentimente,ci doar lipsiti de caldura lor,duri,scrupulosi si incapabili de manifestari ale tandretei,asa cum,cu siguranta,tu vrei sa fii imbratisata!!Doresti asa ceva de durata???Il iubesti,te inteleg,dar gandeste-te la modul cum ti se raspunde la o astfel de iubire!!!Da sau nu!!!!Egal sau nu!!!Cu valoare sau nu!!!Respectandu-te sau nu!!

kudika_15804
Postat pe 4 Iunie 2013 09:22
De la: kudika_15804, la data 2013-06-04 09:22:38


Fii convinsa da faptul ca acea concluzie ,amintita de tine,a fost trasa,de mine cel putin,nu mai amintesc de colegii mei!!!!

Draga mea,raspunsul meu este urmatorul:

Esti independenta din toate punctele de vedere???Daca rspunsul este afirmativ,sfatul meu este sa ramai astfel,tu nu ai nevoie de un barbat,doar pentru a face SEX,retine,nu DRAGOSTE!!!Atunci cand barbatul iubeste femeia, cauta sa fie cat mai mult timp cu ea,femeia iubita devine locul de odihna al partenerului ei,nu doar unul pasager,in functie de nivelul la care se afla excitarea adusa de hormonii incontrolabili!!!Faptul ca iti face declaratii de iubire nu trebuie sa-ti spuna ceva,caci cati barbati nu o fac????????Faptele,draga mea,nu cuvintele spuse,acestea,fara a fi exemplificate,devin scuze puerile!!!!

In plus de aceasta,domnul respectiv este obisnuit cu un anumit stil de viata,liber sa spunem,este intrat in rutina libertinajului adus de divortul de sotia sa!!!Nationalitatea detinuta nu il favorizeaza,intrucat germanii sunt oameni ,nu fara sentimente,ci doar lipsiti de caldura lor,duri,scrupulosi si incapabili de manifestari ale tandretei,asa cum,cu siguranta,tu vrei sa fii imbratisata!!Doresti asa ceva de durata???Il iubesti,te inteleg,dar gandeste-te la modul cum ti se raspunde la o astfel de iubire!!!Da sau nu!!!!Egal sau nu!!!Cu valoare sau nu!!!Respectandu-te sau nu!!


sunt intru totul de acord cu tine. ar trebui sa-ti urmeze sfatul
dorina2011
Postat pe 4 Iunie 2013 09:54
va multumesc la toate de raspuns
da intradevar eu am un serviciu stabil, am o casa de fapt casa parinteasca in care stau dar stau singura, ma rog cand mai vine si sta cate o noapte cu mine, cand de fapt am inteles ca nu are un rand de chei de acasa,
da este mai rece nu stie sa fie tandru, nu este dur dar cred ca sensibilitatea la mine are o intensitate ajunsa la maxim pe cand la el se afla la un alt nivel.
el nu a cerut bani niciodata de la mine, si este adevarat el are un standar diferit de al meu, in exemplu de dat ar fi ca eu nu cumpar un adidas de 100 de euro,eu cumpar de 100 de lei.
la cabinet sta de dimineata si pana seara dar in afara de asta nu cred ca mai stie in casa sa faca altceva de exemplu eu nu am gatit impreuna in apartament la mine niciodata dar nici nu are inclinatii de genul asta si tot timpul se gandeste cum ar putea rerzolva diferitele prob de la cabinet cu pacientii.
forester
Postat pe 4 Iunie 2013 22:09
Iar tu iti doresti o relatie cu o astfel de persoana?


El este total opus tie, tu intotdeauna o sa suferi de pe urma faptului ca nu-i la fel de tandru si de sensibil ca tine, ca el e cheltuitor, iar tu esti un om econom, ca el pune pe primul loc cariera, iar tu pui pe primul lor dragostea.

Tu realizezi cat de diferiti sunteti?
kudika_32792
Postat pe 5 Iunie 2013 07:58
asa este, eu am notiunea banului, eu nu fac risitpa,dar nicu nu mor de foame numai ca eu calculez fff bine ce am de cheltuit si ce nu.
un alt exemplu pe care as putea sa fac explicatii ar fi urmatorul: de exemplu cand merge intr-un magazin el daca vrea sa cumpere ceva si are nevoie nu sta prea mult pe ganduri, iar eu daca trebuie sa cumpar un lucru il intorc pe toate patrtiile si poate nu cumpar atunci vin dupa el pestecateva zile dar sa nu ma intelegeti gresit nu sunt absurda in privinta baniilor numai ca eu nu arunc banii cu usurinta poat si din educatia pe care am avut-o!
nu pot spune ca nu este tandru cu mine dar cred ca nu este suficient
sa va reamintesc si de copilul lui!Are 13 ani este fata invata la scoala germana goethe cre parca asa am inteles, si un alt aspect pe care nu l-am precizat este faptul ca la inceputul relatiei acesta fata a lui mai dormea din cand in dormitor la el, apartam avan-d patru camere.
in privinta muncii eu nu sunt sclava serviciului, nu traiesc in lux dar in limita bunului simt, nu merg in vacante luxoase, nu ca nu as vrea, dar nu imi permit dar sa merg la un munte sau mare pot.
forester
Postat pe 5 Iunie 2013 08:54
De la: forester, la data 2013-06-05 08:54:54asa este, eu am notiunea banului, eu nu fac risitpa,dar nicu nu mor de foame numai ca eu calculez fff bine ce am de cheltuit si ce nu.
un alt exemplu pe care as putea sa fac explicatii ar fi urmatorul: de exemplu cand merge intr-un magazin el daca vrea sa cumpere ceva si are nevoie nu sta prea mult pe ganduri, iar eu daca trebuie sa cumpar un lucru il intorc pe toate patrtiile si poate nu cumpar atunci vin dupa el pestecateva zile dar sa nu ma intelegeti gresit nu sunt absurda in privinta baniilor numai ca eu nu arunc banii cu usurinta poat si din educatia pe care am avut-o!
nu pot spune ca nu este tandru cu mine dar cred ca nu este suficient
sa va reamintesc si de copilul lui!Are 13 ani este fata invata la scoala germana goethe cre parca asa am inteles, si un alt aspect pe care nu l-am precizat este faptul ca la inceputul relatiei acesta fata a lui mai dormea din cand in dormitor la el, apartam avan-d patru camere.
in privinta muncii eu nu sunt sclava serviciului, nu traiesc in lux dar in limita bunului simt, nu merg in vacante luxoase, nu ca nu as vrea, dar nu imi permit dar sa merg la un munte sau mare pot.


Cum sa doarma fata in dormitorul tatalui?
kudika_32792
Postat pe 5 Iunie 2013 09:10
nu stiu ce sa fac fetelor......!
eu nu spun cu usurinta "te iubesc", dar el intr-o noapte daca nu a spus cred ca 100 de ori, parca am avut un disc pus, nu erea in badjocora dar cred ca or ce barbat in anumite momente spune asta, eu nu am cunoscut asa multi barbati in viata mea, cel pe care l-am avut inainte si cu care am stat 9 ani aproape nu mi-a spus niciodata "te iubesc' in timpul relatiei dar dupa ce am pus punct mi-a spus ca a fost indragostit de mine si ca ma iubit.
forester
Postat pe 5 Iunie 2013 09:11
Cele mai puternice dovezi de iubire nu sunt cele spuse neaparat prin cuvinte, ci mai ales cele dovedite prin fapte.

Si declaratiile de iubire sunt frumoase, dar cand sunt prea multe, deja strica, parerea mea.
kudika_32792
Postat pe 5 Iunie 2013 10:23
De la: forester, la data 2013-06-05 08:54:54asa este, eu am notiunea banului, eu nu fac risitpa,dar nicu nu mor de foame numai ca eu calculez fff bine ce am de cheltuit si ce nu.
un alt exemplu pe care as putea sa fac explicatii ar fi urmatorul: de exemplu cand merge intr-un magazin el daca vrea sa cumpere ceva si are nevoie nu sta prea mult pe ganduri, iar eu daca trebuie sa cumpar un lucru il intorc pe toate patrtiile si poate nu cumpar atunci vin dupa el pestecateva zile dar sa nu ma intelegeti gresit nu sunt absurda in privinta baniilor numai ca eu nu arunc banii cu usurinta poat si din educatia pe care am avut-o!
nu pot spune ca nu este tandru cu mine dar cred ca nu este suficient
sa va reamintesc si de copilul lui!Are 13 ani este fata invata la scoala germana goethe cre parca asa am inteles, si un alt aspect pe care nu l-am precizat este faptul ca la inceputul relatiei acesta fata a lui mai dormea din cand in dormitor la el, apartam avan-d patru camere.
in privinta muncii eu nu sunt sclava serviciului, nu traiesc in lux dar in limita bunului simt, nu merg in vacante luxoase, nu ca nu as vrea, dar nu imi permit dar sa merg la un munte sau mare pot.



Cum adica,fiica lui dormea in pat cu tatal ei??????Hmm,nici nu vreau sa tastez intrebarea care imi preseaza gandurile!!!!!!!Ceva nu imi place,dar este prematur sa anticipez o anume situatie de fapt poosibila!!!


Draga mea,sesizez diferentele dintre voi doi,nu sunt majore,dar nici de neluat in calcul!!!!Gandeste-te la ce anume doresti pentru confortul tau complet!!!!Aveti educatii de niveluri diferite,meserii,care sunt diferite din punct de vedere al constientizarii sumelor de bani disponibile,mereu vei fi pusa in situatia de a face analiza asupra deosebirilor existente intre voi doi!!!Tu doresti mai multa tandrete,el se gandeste la problemele pacientilor sai,care,ce-i drept,ii aduc castiguri de bani substantiale,si de aici,preocuparea neostoita!!!Mai mult,poate domnul tau nu poate darui mai mult decat o face,exista fel si fel de barbati,te-ai gandit la acest lucru?Pierzi prea mult timp cu framantarile aduse de insatisfactia ta!!!Nu uita,orice secunda trecuta este ireversibila,ca viata insasi!!!
kudika_15804
Postat pe 5 Iunie 2013 10:43
Mi-am amintit de un banc:
Ea ii spune,dragul meu inainte imi spuneai odata ca ma iubesti si te-am inteles,acum imi spuide de sute de ori si nu mai pricep nimic!!!

Faptul ca-ti spune ca te iubeste ,poate fi adevarat,dar oare te sufoca cu asfel de cuvinte?Daca inainte nu primeai asfel de dezmierdari ,acum de ce te deranjeaza?
Faptul ca este risipitor,denota faptul ca nu este un om zgarcit.Mai ai inca timp sa-l cunosti si chiar sa-laduci pe linia de plutire!!!
Titanika
Postat pe 5 Iunie 2013 10:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Facultatea de tehnica dentara..cineva?help! 2 De la: Kyiutza 4 August 2010 23:30
Dependenta 88 De la: criszoe 1 Aprilie 2012 11:49
Dureri de picioare 4 De la: kudika_9590 17 Octombrie 2013 13:24
Ce planuri aveti pentru vacanta de vara? 6 De la: kudika407796 6 Iulie 2011 23:39
Ce ati gatit ?Mancarea preferata 272 De la: larisika 6 Februarie 2012 18:45