Setari Cookie-uri

Iubitul meu a avut o relatie cu alt barbat.

Ajutati-ma:(. O sa va relatez pe scurt relatia mea..a inceput acum 3 ani,era cea mai frumoasa relatie din lume dar dupa 2 ani am aflat ca iubitul meu era intr-o relatie cu un barbat mai mare ca el cu 25 ani, pe mine ma mintea ca este unchiul lui,a fost ingrozitor pentru mine,ma si mutasem la el, dar nu am putut sa-l parasesc,il iubeam si il iubesc enorm. Eu nu prea stiam ce face el zilnic deoarece el era la facultate iar eu eram inca la liceu in alt oras.Am incercat sa trec peste,el mi-a spus ca doar pe mn ma iubeste iar relatia cu acel om a avut loc datorita unei conjuncturi.
M-am rugat la Dumnezeu sa pot sterge din minte ce am patit, am crezut ca am uitat totul, nu i-am mai zis nimic (imi era rusine de rusinea lui sa deschid subiectul), insa in sufletul meu ma dureau enorm gandurile ca el,iubirea mea,(primul barbat din viata mea) a fost capabil de asa ceva,m-am inchis in mine, n-am vorbit cu nimeni despre durerea mea,desi era ingrozitor sa il privesc in ochi,sa il sarut. De 2-3 luni am inceput sa ii vorbesc foarte urat,fara motive, adica nu imi greseste cu ceva concret, insa de la orice lucru marunt pe care-l face pe mine eu parca ma transform , parca il urasc, desi il iubesc enorm in acelasi timp. Am nevoie de un sfat mai mult ca niciodata, pentru ca urmeaza ca merg la facultate in orasul in care este el,urmeaza sa inchiriam un apartament impreuna, nu mai stiu ce sa fac, sunt debusolata, cand sunt singura plang non-stop:((
94_05_Andreea
Postat pe 7 Iulie 2013 22:19
waww...grav ce scri tu sici..mergi cu prietenul tau la psiholog, incearca sa il ajuti daca il iubesti... ....
Fulg-de-nea
Postat pe 7 Iulie 2013 22:26
Nu cred ca vrea sa mearga la psigolog, el imi spune ca problema este la mine ca pun la suflet si ca trec peste, :(
94_05_Andreea
Postat pe 7 Iulie 2013 22:37
Viata bate filmul....parerea mea este sa lasi in urma ta aceasta "iubire " !E o iubire care a-ti face rau iar pt el este totul ok atat timp cat esti pe post de perdea sa zic asa in ceea ce priveste orientarea lui sexuala.
kudika_23018
Postat pe 7 Iulie 2013 22:40
Multumesc pentru sfat. El zice ca ii plac femeile, ca nu este homosexual si ca acea relatie a fost singura si ultima...
94_05_Andreea
Postat pe 7 Iulie 2013 22:44
si sa trec peste*
94_05_Andreea
Postat pe 7 Iulie 2013 22:45
De la: 94_05_Andreea, la data 2013-07-07 22:37:13Nu cred ca vrea sa mearga la psigolog, el imi spune ca problema este la mine ca pun la suflet si ca trec peste, :(

mda...atunci incearca sa iti ordoni sufletului sa tina la cine te merita...nu vreau sa...te dercurajez si nici ...sa te ranesc..dar nu te merita...el cauta..placere nu iubire...bafta!
Fulg-de-nea
Postat pe 7 Iulie 2013 22:46
Multumesc mult pentru sfat!:(
94_05_Andreea
Postat pe 7 Iulie 2013 22:49
aceea relatie a fost singura si ultima"""?zise el ....dar acea relatie avea loc in timp ce tu erai cu el ,nu?sau am inteles poate eu gresit.
kudika_23018
Postat pe 7 Iulie 2013 22:53
intoarce pagina vietii si mergi mai departe...trebuie sa ai tarie de caracter si sa nu te lasi convinsa de scuzele lui penibile. esti la inceput de drum draga mea...nu iti incepe drumul vietii cu o grava greseala. lasa_l in urma,sa isi triasca viata cum vrea el dar tu trebuie sa mergi mai departe. asemenea boala poate recidiva oricand, si te vei trezi cu vre-o doi copii care afla cu stupoare ca tatal lor este homosexual. asta nu este normalitate,indiferent cat de mult il iubesti dar tu pe lumea asta trebuie sa te respecti inainte ca altii sa o faca.
kudika078980
Postat pe 7 Iulie 2013 22:57
De la: kudika_23018, la data 2013-07-07 22:53:00aceea relatie a fost singura si ultima"""?zise el ....dar acea relatie avea loc in timp ce tu erai cu el ,nu?sau am inteles poate eu gresit.

da,eram impreuna in timpul in care avea o relatie cu acel barabt,relatia lor dura de vreo 5 ani, am aflat dupa 2 ani de cand a inceput realtia mea cu el, ma si miram la inceputul relatie cine ma ameninta sa-l las in pace..era barbatul ala...
94_05_Andreea
Postat pe 7 Iulie 2013 23:01
De la: kudika078980, la data 2013-07-07 22:57:39intoarce pagina vietii si mergi mai departe...trebuie sa ai tarie de caracter si sa nu te lasi convinsa de scuzele lui penibile. esti la inceput de drum draga mea...nu iti incepe drumul vietii cu o grava greseala. lasa_l in urma,sa isi triasca viata cum vrea el dar tu trebuie sa mergi mai departe. asemenea boala poate recidiva oricand, si te vei trezi cu vre-o doi copii care afla cu stupoare ca tatal lor este homosexual. asta nu este normalitate,indiferent cat de mult il iubesti dar tu pe lumea asta trebuie sa te respecti inainte ca altii sa o faca.

Off:((, cata dreptate ai! Ma rog la Dumnezeu sa trec peste tot,sa pot sa incep o noua viata. Multumesc mult de tot
94_05_Andreea
Postat pe 7 Iulie 2013 23:05
ai sa treci...trebuie numai sa vrei1 si de ce nu incepe chiar de maine. ai grija ca va incerca sa te manipuleze cu nenumairate chestii,chiar si cu sinuciderea. dar nu,nu te uita in urma,nu iti complica viata. trebuie sa o vezi ca pe o experienta,atata tot. capul sus...si de ce nu mergi singura la psiholog ,asta daca iti permite situatia financiara si incearca sa te regasesti. parerea mea este ca esti foarte confuza si mai cred ca ai fi in stare sa treci peste acest joc murdar al lui.dar inca o data iti spun...acum nu te afecteaza decat pe tine...dar mai tarziu ar putea sa aiva consecinte dezastruase! deci priveste-te in oglinda si gandeste cu ratiunea! vorbeste cu tine ca si cu ce-a mai buna prietena a ta1 intreaba-te ce vrei cu adevarat si daca esti dispusa sa manjesti cu rusine si vietiile copiilor tai. sa fie clar...nu sunt contra homosexualitatii...dar nici nu pot permite ca acesti oameni incearca sa complice si alte vieti decat ale lor!
kudika078980
Postat pe 7 Iulie 2013 23:16
ai sa treci...trebuie numai sa vrei1 si de ce nu incepe chiar de maine. ai grija ca va incerca sa te manipuleze cu nenumairate chestii,chiar si cu sinuciderea. dar nu,nu te uita in urma,nu iti complica viata. trebuie sa o vezi ca pe o experienta,atata tot. capul sus...si de ce nu mergi singura la psiholog ,asta daca iti permite situatia financiara si incearca sa te regasesti. parerea mea este ca esti foarte confuza si mai cred ca ai fi in stare sa treci peste acest joc murdar al lui.dar inca o data iti spun...acum nu te afecteaza decat pe tine...dar mai tarziu ar putea sa aiva consecinte dezastruase! deci priveste-te in oglinda si gandeste cu ratiunea! vorbeste cu tine ca si cu ce-a mai buna prietena a ta1 intreaba-te ce vrei cu adevarat si daca esti dispusa sa manjesti cu rusine si vietiile copiilor tai. sa fie clar...nu sunt contra homosexualitatii...dar nici nu pot permite ca acesti oameni incearca sa complice si alte vieti decat ale lor!
kudika078980
Postat pe 7 Iulie 2013 23:16
De la: 94_05_Andreea, la data 2013-07-07 23:01:22
De la: kudika_23018, la data 2013-07-07 22:53:00aceea relatie a fost singura si ultima"""?zise el ....dar acea relatie avea loc in timp ce tu erai cu el ,nu?sau am inteles poate eu gresit.

da,eram impreuna in timpul in care avea o relatie cu acel barabt,relatia lor dura de vreo 5 ani, am aflat dupa 2 ani de cand a inceput realtia mea cu el, ma si miram la inceputul relatie cine ma ameninta sa-l las in pace..era barbatul ala...
Andreea ,calcati inima in picioare si nu te mai amagi ca iubesti acest barbat! Dar acum cum privesti tu relatia ta ?ce asteptari ai ?
kudika_23018
Postat pe 7 Iulie 2013 23:18
De la: kudika078980, la data 2013-07-07 23:16:49ai sa treci...trebuie numai sa vrei1 si de ce nu incepe chiar de maine. ai grija ca va incerca sa te manipuleze cu nenumairate chestii,chiar si cu sinuciderea. dar nu,nu te uita in urma,nu iti complica viata. trebuie sa o vezi ca pe o experienta,atata tot. capul sus...si de ce nu mergi singura la psiholog ,asta daca iti permite situatia financiara si incearca sa te regasesti. parerea mea este ca esti foarte confuza si mai cred ca ai fi in stare sa treci peste acest joc murdar al lui.dar inca o data iti spun...acum nu te afecteaza decat pe tine...dar mai tarziu ar putea sa aiva consecinte dezastruase! deci priveste-te in oglinda si gandeste cu ratiunea! vorbeste cu tine ca si cu ce-a mai buna prietena a ta1 intreaba-te ce vrei cu adevarat si daca esti dispusa sa manjesti cu rusine si vietiile copiilor tai. sa fie clar...nu sunt contra homosexualitatii...dar nici nu pot permite ca acesti oameni incearca sa complice si alte vieti decat ale lor!

Parca citesti in gandurile si trecutul meu,asa s-a intamplat in momentul in care am aflat, am vrut sa-l parasesc dar a venit acasa la mine zilni,spunandu-mi ca daca nu il iert se omoara.
As vrea enorm sa-l las in urma, pe de-o parte, familia mea stie de relatia asta, tatal meu e foarte sever si are conncepti vechi ,cum ar fi : sa ma marit cu cel care a fost primul din viata mea..:(( Imi e frica sa-i spun familiei mele ca o sa ma despart.
94_05_Andreea
Postat pe 7 Iulie 2013 23:33
De la: kudika_23018, la data 2013-07-07 23:18:54
De la: 94_05_Andreea, la data 2013-07-07 23:01:22
De la: kudika_23018, la data 2013-07-07 22:53:00aceea relatie a fost singura si ultima"""?zise el ....dar acea relatie avea loc in timp ce tu erai cu el ,nu?sau am inteles poate eu gresit.

da,eram impreuna in timpul in care avea o relatie cu acel barabt,relatia lor dura de vreo 5 ani, am aflat dupa 2 ani de cand a inceput realtia mea cu el, ma si miram la inceputul relatie cine ma ameninta sa-l las in pace..era barbatul ala...
Andreea ,calcati inima in picioare si nu te mai amagi ca iubesti acest barbat! Dar acum cum privesti tu relatia ta ?ce asteptari ai ?

Cred ca cea mai mare dorinta a mea este sa pot sterge tot trecutul lui murdar,sa nu mai am in minte asa ceva, sa nu ma mai oripilez in fiecare minut,sa fie totul ca la inceputul relatiei.Doamne, mai bine de nu aflam:((
94_05_Andreea
Postat pe 7 Iulie 2013 23:37
pfff cauta un baiat hetero. Nu bi sau gay. Altfel cand relatia va deveni banala o sa iasa iar cu baietii si nu stiu dar nu e nimic mai scarbos decat sa te pupi tu apoi ca fata cu un barbat care a facut ceva cu alt barbat..zic si eu dar daca e serios si tu il iubesti f mult.meritati poate o singura sansa nu sunt eu in pielea voastra..dar se va ajunge tot aici..oamenii nu se schimba ...doar daca traiesc un soc care ii face sa se schimbe atat!
cristi86
Postat pe 8 Iulie 2013 01:10
El ce varsta are? Din ce ne-ai relatat, deduc ca tu esti inca o adolescenta, de 17-18 ani. Cred ca naivitatea specifica varstei, te-a aruncat in bratele unui barbat lipsit de moralitate. Cum de a ajuns acest tanar sa aiba astfel de relatii cu un barbat matur? Nu cumva a facut-o pentru bani? In acest caz, asta se cheama prostitutie. Parerea mea este ca ar trebui sa inchei aceasta relatie cat mai repede. Barbati sunt destui pe lume, ai tot timpul din lume sa-ti gasesti pe altcineva.
Micaell
Postat pe 8 Iulie 2013 09:43
Ce pot sa zic, esti sado-maso . Atunci cand nu iti mai este bine langa cineva lasa-l liber, asta daca chiar il iubesti cum spui...
yumy
Postat pe 8 Iulie 2013 09:52
raul trebuie taiat de la radacina,de ce sa-ti pierzi tineretea langa un "barbat",care iti aspira energia!
Titanika
Postat pe 8 Iulie 2013 10:26
Nu exista "conjuncturi" atunci cand ai relatii intime cu o persoana de acelasi sex....ori ai fost abuzat ori ai consimtit pentru ca ti-a placut! Prietenul tau este bisexual si toata viata va avea astfel de relatii, dar tu te poti consola cu ideea ca numai pe tine te iubeste......
rondina
Postat pe 8 Iulie 2013 13:16
De la: 94_05_Andreea, la data 2013-07-07 22:44:43Multumesc pentru sfat. El zice ca ii plac femeile, ca nu este homosexual si ca acea relatie a fost singura si ultima...



Nu exista asa ceva,predispozitia exista!!Este adevarat,nu este homosexual,ci bisexual!!!


Esti tanara,usor de impresionat la aceasta varsta,dar nu te lasa influentata de marturisirea lui ,si promisiune totodata,caci va recidiva,inclinatia spre homosexualitate nu se naste si dispare instant,o avea deja,dar era,ori nepusa in practica,ori musamalizata in fata ta!!
kudika_15804
Postat pe 8 Iulie 2013 13:34
De la: 94_05_Andreea, la data 2013-07-07 23:37:00[quote name=
Cred ca cea mai mare dorinta a mea este sa pot sterge tot trecutul lui murdar,sa nu mai am in minte asa ceva, sa nu ma mai oripilez in fiecare minut,sa fie totul ca la inceputul relatiei.Doamne, mai bine de nu aflam:((



Multumeste Domnului ca ai aflat acum,si nu mai tarziu!!!Trecutul nu se poate sterge,insa vei putea sa-l accepti daca nu rationezi!!
kudika_15804
Postat pe 8 Iulie 2013 13:38
Te-ai scos de ziua lui. Ii cumperi un vibrator si gata cadoul
kidd_o
Postat pe 8 Iulie 2013 13:44
De la: kidd_o, la data 2013-07-08 13:44:59Te-ai scos de ziua lui. Ii cumperi un vibrator si gata cadoul

triciclistule am un feeling ca stii germana hai si tu pe topicul ala german
yumy
Postat pe 8 Iulie 2013 13:50
De la: yumy, la data 2013-07-08 13:50:30
De la: kidd_o, la data 2013-07-08 13:44:59Te-ai scos de ziua lui. Ii cumperi un vibrator si gata cadoul

triciclistule am un feeling ca stii germana hai si tu pe topicul ala german


Cateva cuvinte, din generala, cica am facut germana.
ja schatz. Ich komme.
kidd_o
Postat pe 8 Iulie 2013 14:01
De la: 94_05_Andreea, la data 2013-07-07 22:44:43Multumesc pentru sfat. El zice ca ii plac femeile, ca nu este homosexual si ca acea relatie a fost singura si ultima...
Nu e gay e bisexual..
kudika_927325
Postat pe 11 Iulie 2013 10:54
De la: kidd_o, la data 2013-07-08 13:44:59Te-ai scos de ziua lui. Ii cumperi un vibrator si gata cadoul
da,da...si il folositi amandoi,,,alternativ
_INTELIGENTUL_
Postat pe 11 Iulie 2013 11:27
De la: _INTELIGENTUL_, la data 2013-07-11 11:27:49
De la: kidd_o, la data 2013-07-08 13:44:59Te-ai scos de ziua lui. Ii cumperi un vibrator si gata cadoul
da,da...si il folositi amandoi,,,alternativ


Ai o experienta vasta, nu gluma!
Viorica_Ecaterina
Postat pe 11 Iulie 2013 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Confuzie....sau diferenta de cultura? 19 De la: Risha 7 Martie 2010 18:45
Ce sa fac?Pe care il iubesc? 26 De la: manumarius 31 Mai 2010 20:20
The end of one love? 7 De la: stem_29 2 Decembrie 2010 20:58
http://forever-magick.no-ip.org:8003/listen.pls 10 De la: Musca_Tze_Tze 22 Iunie 2009 23:32
cunnilingus 77 De la: pamela_1 18 Iunie 2009 16:10